Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)

Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Quidditch
Quidditch
- Więc co to jest quidditch?
-To nasza gra. Gra czarodziejów. To coś jak... jak piłka nożna w świecie mugoli... no, każdy wie co to jest quidditch... to się gra w powietrzu, na miotłach, i są cztery piłki... Cholibka, nie jest tak łatwo wyjaśnić zasady.

Cytaty: Więzień Azkabanu
Harry przed Błednym Rycerzem
O Syriuszu

Tu było coś dużego i czarnego. Jak pies... ale chyba większe i bardziej... no... potężne...

Data: 15 January 2010 18:36
Autor:~Peepsyble


Hermiona i Malfoy

- Patrzcie na tego mazgaja! - Malfoy, Crabbe i Goyle stali we wrotach zamku. - Widzieliście kiedyś coś tak żałosnego? - zadrwił Malfoy. - I on ma być naszym nauczycielem! - Harry i Ron podbiegli do niego, rozwścieczeni, ale Hermiona była szybsza. CHLAST! Trzasnęła go w twarz z całej siły. Malfoy zachwiał się. Harry, Ron, Crabbe i Goyle stali jak sparaliżowani, a Hermiona znowu podniosła rękę. - Jak śmiesz mówić o Hagridzie, że jest żałosny, ty głupi... podły... - Hermiono! - zawołał Ron i spróbował chwycić jej rękę, kiedy się zamachnęła. - Zjeżdżaj, Ron!

Data: 01 September 2008 01:46
Autor:!Fantazja


Hermiona i Trelawney
Gdy Sybilla Trelawney zobaczyła coś w kuli Harry'ego

– Mój drogi chłopcze... – wydyszała profesor Trelawney, wpatrując się w Harry'ego. – To znowu jest tutaj, jeszcze wyraźniejsze niż przedtem... skrada się ku tobie, jest coraz większe... to ponu... – Och, nie, na miłość boską! – powiedziała głośno Hermiona. – Tylko nie ten śmieszny ponurak!

Data: 27 August 2008 13:05
Autor:~Lunatyczka


Hermiona o Sybilli
Hermiona opryskliwie komentuje wypowiedź Sybilli Trelawney.

No nie... "Wgląd w przyszłość pozwala mi mniemać"... A niby kto ustala tematy egzaminów z wróżbiarstwa? Ona sama! Cóż za zdumiewający dar przewidywania przyszłości!

Data: 25 October 2009 20:22
Autor:~Peepsyble


Inteligentne pytania Stana

- Ty, co ty tu właściwie robisz? - zapytał Stan, porzucając swój oficjalny ton. - Przewróciłem się. - A po kiego grzyba - zachichotał Stan

Data: 13 January 2009 15:27
Autor:~atrammarta


Irytek

"Głupi Lupin, znów się upił! Głupi Lupin, znów się upił, głupi Lupin... "

Data: 14 December 2008 17:56
Autor:~Peepsyble


Katie i Angelina o Cedriku.

– Co jest? – zapytał Wood, urażony takim frywolnym zachowaniem. – To taki wysoki przystojniak, prawda? – odezwała się Angelina. – Silny i milczący – dodała Katie i znowu zaczęły chichotać. – Nic nie mówi, bo jest za tępy, żeby sklecić zdanie – powiedział niecierpliwie Fred.

Data: 11 November 2008 21:19
Autor:~Cherry


Książka

- Och, jakie z nas głupki!(...) - Trzeba je pogłaskać! Przecież to takie proste! - Cholibka... myślałem... no, tego... ze one są takie śmieszne.(...) - Strasznie śmieszne!(...) - To naprawdę wspaniały dowcip, zalecać książki, które chcą nam poodgryzać ręce!"

Data: 05 February 2009 20:44
Autor:~Ann Black


Lekcja transmutacji
Profesor McGonagall rozumie wszystko ;)

- Chodzi o to, pani profesor, że właśnie mieliśmy pierwszą lekcję wróżbiarstwa i odczytywaliśmy przyszłość z fusów, i... - Ach, już rozumiem - powiedziała profesor McGonagall, marszcząc czoło. - Nie musisz nic więcej mówić, Granger. To kto ma umrzeć w tym roku?

Data: 15 July 2009 01:51
Autor:~Madlenne


List Hagrida

Kochana Hermiono. przegraliśmy. Pozwolili mi zabrać Hardodzioba z powrotem do Hogwartu. Data wykonania wyroku zostanie ustalona. Dzióbkowi podobał się Londyn. Nigdy nie zapomnę jak nam pomogłaś. Hagrid

Data: 13 January 2009 15:31
Autor:~Nokturn


list z Hogwartu

Szanowny Panie Potter, pragnę przypomnieć, że nowy rok szkolny rozpoczyna się 1 września. Ekspres do Hogwartu odjeżdża z dworca King's Cross, z peronu dziewięć i trzy czwarte, o godzinie jedenastej. Uczniowie trzeciej klasy mogą w określone soboty i niedziele odwiedzać wioskę Hogsmeade. Proszę przekazać rodzicom lub opiekunom do podpisania dołączone pozwolenie. Załączam listę książek niezbędnych w nowym roku szkolnym. Z wyrazami szacunku: Profesor M. McGonagall

Data: 08 December 2008 17:44
Autor:~Lilly_16


Lunatyk, Glizdogon, Łapa i Rogacz
Słowa na Mapie Huncwotów, gdy Snape chciał odkryć co na niej jest

– Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi. – Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem. – Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem. – Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

Data: 27 August 2008 12:56
Autor:~Lunatyczka


Lupin o sobie
We wrzeszczącej chacie

- Wstydź się, Hermiono, to grubo poniżej twoich zwykłych możliwości - stwierdził sucho. - Z tych trzech zdań tylko jedno jest prawdziwe. Nie pomagałem Syriuszowi w przedostaniu się do zamku i na pewno nie pragnę śmierci Harry’ego... - Dziwny skurcz przebiegł przez jego twarz. - Ale nie przeczę, że jestem wilkołakiem...

Data: 14 October 2010 17:14
Autor:~Enchanted


Malfoy i hipogryf
xD

To stało się w ułamku sekundy. Błysnęły stalowe szpony, rozległ się piskliwy wrzask Malfoy'a i w następnej chwili Hagrid mocował się z rozwścieczonym hipogryfem, usiłując ponownie założyć mu obrożę i odciągnąć od Malfoy'a, który leżał skulony w trawie, z szatą poplamioną krwią. - Umieram! - wrzeszczał Malfoy, a cała klasa wpadła w przeraźliwą panikę. - Ja umieram! Ta bestia mnie zabiła!

Data: 28 January 2010 21:44
Autor:~revelation1993


Mapa - najlepszy nauczyciel

- Ta jedna drobnostka nauczyła nas więcej niż wszyscy nauczyciele. - Nabieracie mnie - powiedzał Harry, patrząc na wyświechtany kawałek pergaminu - Tak myślisz? - zapytał George. Wyjął różczkę, dotknął nią lekko pergaminu i powiedział: - Przysięgam uroczyście, że knuję coś niedobrego.

Data: 02 October 2009 21:04
Autor:~erinaceus


Mapa Huncwotów

– To jest, Harry, tajemnica naszego powodzenia – oznajmił George, gładząc pergamin pieszczotliwie. – Trudno nam się z nim rozstawać – powiedział Fred – ale wczoraj wieczorem uznaliśmy, że tobie bardziej się przyda. – I tak znamy wszystko na pamięć – dodał George. – Przekazujemy ci to w spadku, nam już niepotrzebne. – A do czego może mi się przydać kawał starego pergaminu? – zapytał Harry.

Data: 24 October 2008 16:22
Autor:~Cherry


Mapa huncwotów wypowiada się na temat Snape'a
Mój ulubiony moment ;)

Pergamin nadal był czysty. Harry oddychał głęboko, żeby się uspokoić. - Profesor Severus Snape, nauczyciel z tej szkoły, rozkazuje ci ujawnić informacje, które ukrywasz! - zawołał Snape, uderzając różdżką w mapę. Na pergaminie zaczęły się pojawiać słowa, jakby napisała je niewidzialna ręka. - Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi. Snape zmarszczył czoło. Harry gapił się, oniemiały, na czarne litery. Ale mapa na tym nie poprzestała. Pojawiło się nowe zdanie. - Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem. Byłoby to śmieszne, gdyby sytuacja nie była tak poważna. A tu... nowe zdanie... - Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem. Harry zamknął oczy z przerażenia. Kiedy je otworzył, mapa wypowiedziała już wszystko, co miała o powiedzenia: - Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

Data: 02 October 2009 21:03
Autor:~PurpleGirl


Mgliste kształty
Podczas lekcji Trelawney

- Czy ktoś by chciał, żebym mu pomogła zinterpretować mgliste kształty wewnątrz kuli? - zapytała, podzwaniając bransoletkami. - Ja nie potrzebuję żadnej pomocy - szepnął Ron. - Przecież to jasne. Wieczorem będzie bardzo mglisto.

Data: 22 July 2011 12:30
Autor:~Azeille


Na wróżbiarstwie

- A więc wybraliście studiowanie wróżbiarstwa, najtrudniejszej ze wszystkich sztuk magicznych. Już na samym wstępie muszę was ostrzec, że jeśli nie macie daru jasnowidzenia, wiele się ode mnie nie nauczycie. Książki też daleko was nie zaprowadzą... Na te słowa Harry i Ron parsknęli śmiechem i zerknęli na Hermionę, która sprawiała wrażenie wytrąconej z równowagi stwierdzeniem, że w nauce tego przedmiotu książki jej nie pomogą.

Data: 17 February 2009 21:03
Autor:~Narcyza_Malfoy95


Napis powitalny na mapie huncwotów
str. 204

Panowie Lunatyk, Glizdogon, Łapa i Rogacz, zawsze uczynni doradcy czarodziejskich psotników mają zaszczyt przedstawić MAPĘ HUNCWOTÓW.

Data: 06 June 2010 10:00
Autor:~lily97


Neville i McGonagall
Neville zgubił hasła!

Profesor McGonagall przelazła z powrotem przez dziurę i stanęła przed oniemiałym tłumem. Była biała jak kreda. - Który z was... - zaczęła rozdygotanym głosem. - Co za bałwan zapisał sobie hasła na cały tydzień i zostawił gdzieś listę na wierzchu? Neville Longbottom dygocąc od stóp do głów, powoli podniósł rękę.

Data: 11 November 2008 20:44
Autor:~Peepsyble


O Cedriku

- Co jest? - zapytał Wood, urażony takim frywolnym zachowaniem. - To taki wysoki przystojniak, prawda? - odezwała się Angelina. - Silny i milczący - dodała Katie i znowu zaczęły chichotać. - Nic nie mówi, bo jest za tępy, żeby sklecić zdanie - powiedział niecierpliwie Fred.

Data: 28 June 2012 12:21
Autor:~Chop Suey


O Harrym

Harry Potter był chłopcem niezwykłym. Wystarczy powiedzieć, że ze wszystkich pór roku najbardziej nienawidził letnich wakacji, a można też dodać, że naprawdę chciał odrobić wszystkie prace domowe zadane na lato, ale musiał się tym zajmować w tajemnicy, kiedy wszyscy już spali. No i był czarodziejem.

Data: 11 June 2009 02:50
Autor:~ChrisMartin


O Hermionie
Rozmowa Hagrida z Harrym i Ronem

- Chciałbym z wami o czymś pogadać, chłopaki- rzekł Hagrid, siadając między nimi i robiąc wyjatkowo poważną minę. - O czym?- zapytał Harry. - O Hermionie - odrzekł Hagrid. - A co z nią jest? - zapytał Ron. - Nie jest dobrze, ot co. Od Bożego Narodzenia często tu przychodzi. Czuję się taka samotna. Najpierw nie rozmawialiście z nią, bo mieliście w głowach tylko Błyskawicę, potem dlatego że jej kot... - ... zjadł Parszywka - wpadł mu w słowo Ron. - ... dlatego, że jej kot zachował się tak, jak wszystkie inne koty - ciągnął Hagrid, nie zwracając uwagi na złośliwą uwagę Rona.

Data: 02 May 2010 13:56
Autor:~maggie


Ojciec chrzestny
Gdy Harry szedł wraz z Vernonem do wyjścia z mugolskiej stacji kolejowej

– Ojca chrzestnego? – prychnął wuj Vernon. – Ty nie masz żadnego ojca chrzestnego! – A właśnie że mam – rzekł z satysfakcją Harry. – Był najlepszym przyjacielem mojego taty i mojej mamy. Został skazany za morderstwo, ale uciekł z więzienia dla czarodziejów i ukrywa się. Ale chce być ze mną w kontakcie... wiedzieć, co się ze mną dzieje... czy jestem szczęśliwy...

Data: 27 August 2008 12:48
Autor:~Lunatyczka


Ojciec chrzestny

- Był najlepszym przyjacielem mojego taty i mojej mamy. Został skazany za morderstwo, ale uciekł z więzienia dla czarodziejów i ukrywa się. Ale chce być ze mną w kontakcie... widzieć, co się ze mną dzieje... czy jestem szczęśliwy. (...) Wierzył, że to lato będzie o wiele lepsze od ostatniego.

Data: 23 May 2009 00:35
Autor:~kochanka_dracona


Okulary
Okulary

- Wpadłam na pomysł, Harry! Daj mi te okulary, szybko! Wręczył jej okulary, a cała drużyna wytrzeszczyła oczy, kiedy Hermiona stuknęła w nie różdżką i powiedziała: - Impervius! Poczym oddała je Harry'egu ze słowami: -Masz! Będą odpychały krople deszczu! Wood sprawiał wrażenie, jakby chciał ją pocałować. - Jesteś cudowna! - zawołał za nią, ale już zniknęła w tłumie.

Data: 26 September 2010 14:44
Autor:~deathly hallows


Opowieść Rona
Opowieść Rona o spotkaniu z Syriuszem, w którą wsłuchiwały się drugoklasistki.

Spałem, nagle usłyszałem ten odgłos, jakby coś się pruło, i pomyślałem, że to w moim śnie... No i wtedy poczułem ten powiew... obudziłem się, kotara była rozdarta... przewróciłem się na bok... i wtedy go zobaczyłem... Był jak kościotrup, z masą brudnych włosów... i trzymał taki długi nóż, chyba ze dwanaście cali... i spojrzał na mnie, a ja na niego, i wtedy wrzasnąłem, a on zwiał.

Data: 04 May 2012 14:05
Autor:~Rosy87


Opowieść Stana o Syriuszu
Shunpike opowiada o rzekomo groźnym Syriuszu podczas jazdy Błędnym Rycerzem.

Wytropiono wszystkich kiboli Sam-Wiesz-Kogo,no nie, Ern? Większość skapnęła się, że już po herbacie, jak go zabrakło. Ale ten Black to rzadki twardziel. Podobno uznał, że teraz on będzie szefem. W każdym razie osaczyli go na środku ulicy pełnej mugoli, a Black wyciąga różdżkę i jak nie rąbnie, to z pół ulicy rozwalił, dostał jeden czarodziej i z tuzin mugoli, co się nawinęli pod różdżkę. Masakra, mówię ci. A wiesz, co Black wtedy zrobił? - dodał dramatycznym szeptem. - Co? - Roześmiał się. Po prostu stał sobie na środku ulicy i ryczał ze śmiechu. Ministerstwo podesłało posiłki, no to się poddał, ale wciąż rechotał jak dziki. To czubek, no nie, Ern? Kompletny świr, no nie ?

Data: 06 June 2010 10:08
Autor:~RookWood


Parszywek
Ron w szoku po zniknięciu Parszywka

- PATRZ! - ryknął, podchodząc do stolika Hermiony. - PATRZ! - Podsunął jej prześcieradło pod nos. - Ron, co to...? - PARSZYWEK! PATRZ! PARSZYWEK! Hermiona cofnęła się gwałtownie z przerażoną miną. Harry spojrzał na prześcieradło i zobaczyła jakieś czerwone plamy. Straszne plamy, wyglądające jak... - KREW! - krzyknął Ron w głuchej ciszy. - A JEGO NIE MA! I WIESZ, CO ZNALAZŁEM NA PODŁODZE?

Data: 18 March 2010 08:53
Autor:~Cou
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 20-06-2024 15:31

... jako forma prewencji od spambotów reklamowych może częściowo się do tego przyczyniła, bo ludziom nie zależy, żeby pisać na priv, by założyć konto. Zresztą nie ma za bardzo z kim pisać jak widzę Smutny
~Grande Rodent F 20-06-2024 15:31

Raven, obawiam się, że Hogs wcale nie zmartwychstało. Sam wchodzę tam raz na miesiąc i już serio nic się tam ne dzieje. Jesteście tam, dziewczyny? Nie wiem, może blokada rejestracji użytkowników jako
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 3442
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 4376
» Data rekordu:
03 July 2024 00:21