Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)

Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Ron nie będzie ra...
Ron nie będzie ratował Aragoga
- Byliśmy już u niego wieczorem - zauważył Harry. - Tak, ale chyba nie z takiego powodu, prawda? Wiele zaryzykowaliśmy, żeby pomóc Hagridowi, ale w końcu... Aragog już nie żyje. Gdyby chodziło o uratowaniu mu życia...
- ...to tym bardziej bym nie poszedł - oświadczył stanowczo Ron (...)

Cytaty: Komnata Tajemnic
"Zaklęcia" Harry'ego na Dudley'a
Kłótnia Dudley'a i Harry'ego przed żywopłotem na Privet Drive.

- Nie w-wolno ci... Tata ci powiedział, że nie wolno ci robić żadnych czarów... bo - cię wyrzuci z d-domu... a nie masz dokąd pójść... nie masz żadnych przyjaciół... nikogo... - Abrakadabra – krzyknął Harry – Hokus pokus, smenty-rymenty..

Data: 27 August 2008 12:58
Autor:~Lunatyczka


Aragog
opis Aragoga

Z tulejowatej, mglistej sieci wyłonił się pająk wielkości młodego słonia. Włosy na tłowiu i nogach przyprószone były siwizną, a oczy mlecznobiałe. Był ślepy.

Data: 28 July 2010 09:09
Autor:~Lapa


Artur Weasley

"Nigdy nie ufaj niczemu i nikomu, jeśli nie wiesz, gdzie jest jego mózg."

Data: 29 August 2008 20:44
Autor:~Bajka


Bazyliszek
Opis Bazyliszka

Bazyliszek zbliżał się powoli. Harry słyszał złowrogi szelest łusek na zakurzonej podłodze.[...] Olbrzymi, jadowicie zielony wąż, gruby jak pień dębu, sprężył pionowo górną część cielska, tak że jego wilki łeb kołysał się między kolumnami.

Data: 28 July 2010 09:09
Autor:~Lapa


Biuro Filcha
Opis biura woźnego hogwartu

Harry jeszcze nigdy nie był w biurze Filcha; tego miejsca unikali wszyscy uczniowie. Pokój był obskurny, pozbawiony okien, oświetlony jedną oliwną lampką zwisającą z niskiego sufitu. Czuć było smażoną rybą. Wzdłuż ścian ciągnęły się drewniane półki z szufladkami; z treści nalepek wynikało, że jest to coś w rodzaju kartoteki ukaranych przez Filcha uczniów.

Data: 24 May 2011 18:03
Autor:~Zaczarowana


Co Hermiona myśli o Jęczącej Marcie

Marta ma wciąż napady złego humoru i zwykle wszystko jest pozalewane. Ja tam w każdym razie nie chodzę, jak nie muszę, to okropne iść do klopa i słyszeć jej jęki.

Data: 23 January 2010 20:57
Autor:~Narcyzaa


Colin Creevey
Wielki fan Harry'ego

Trudniej było mu uniknąć spotkania z Colinem Creeveyem, który chyba nauczył się na pamięć jego rozkładu zajęć. Nic tak nie podniecało Colina, jak powiedzenie "Jak tam, Harry?" z sześć albo siedem razy dziennie i usłyszenie "Cześć, Colin" w odpowiedzi, udzielonej choćby najchłodniejszym tonem.

Data: 08 April 2009 17:05
Autor:~Fernando


Dedykacja
J.K.Rowling dedykuję ''Komnatę Tajemnic''...

Dla Séana P.F. Harrisa, mojego przyjaciela na dobre i na złe

Data: 16 November 2009 15:38
Autor:~about


Dobra rada Rona
Str.177, rozmowa o Eliksirze Wielosokowym

- Byłoby o wiele mniej kłopotów, gdyby ci się jutro udało zrzucić Malfoya z miotły.

Data: 04 July 2009 23:35
Autor:~Madlenne


Dobra wiadomość...
...i propozycje dobrych wiadomości

Trzy dni przed pierwszym egzaminem profesor McGonagall zabrała ponownie głos podczas śniadania. - Mam dobrą wiadomość - oznajmiła, a Wielka Sala, zamiast ucichnąć, wybuchła podnieconymi okrzykami. - Dumbledore wraca! - ryknęło kilkanaście uradowanych głosów. - Dziecic Slytherina schwytany! - pisnęła jedna z dziewczyn siedząca przy stole Krukonów. - Mecze quidditcha przywrócone! - wrzasnął Wood. Profesor McGonagall odczekała, aż wrzawa nieco ucichnie, i powiedziała: - Profesor Sprout poinformowała mnie, że mandragory są wreszcie gotowe do wycięcia. Dziś wieczorem ożywimy te osoby, które zostały spetryfikowane.

Data: 15 July 2009 01:52
Autor:~Fernando


Dom Weasleyów
Opis Nory.

Wyglądał, jakby kiedyś był dużym kamiennym chlewem, do którego tu i tam dobudowano dodatkowe pomieszczenia, aż urósł na kilka pięter i tak się przechylił, że przed zawaleniem musiały chronić go chyba czary. Z czerwonego dachu wyrastały cztery albo i pięć kominów. Na koślawej tabliczce tuż przy wejściu widniał napis: NORA. Wokół drzwi leżał stos gumowych butów i bardzo zardzewiały kocioł. Po podwórku wałęsało się kilkanaście brązowych kurczaków.

Data: 15 July 2009 01:54
Autor:~Fernando


Draco

I oto za pleców sześciu wielkich chłopców wyszedł siódmy, mniejszy z głupkowatym uśmiechem na bladej, odpychającej twarzy. Był to Draco Malfoy.

Data: 23 January 2010 20:56
Autor:~Narcyzaa


Draco do Goyle'a (Harry'ego)

W Azkabanie, Goyle... w więzieniu dla czarodziejów. Wiesz co, gdybyś jeszcze trochę wolniej myślał, to zacząłbyś się cofać.

Data: 29 October 2009 15:55
Autor:~Peepsyble


Draco do Harry'ego w "Esach i Floresach"
str. 69

- Słynny Harry Potter - powiedział Malfoy. - Nie może wejść nawet do księgarni, żeby nie trafić na pierwszą stronę.

Data: 04 September 2008 01:11
Autor:~Dimrilla


Draco do Hermiony
Na treningu Quidditcha.

Nikt cię nie pytał o zdanie ty nędzna szlamo!

Data: 29 October 2009 15:52
Autor:~Peepsyble


Draka i ołówek

Harry uśmiechnął się blado. Zrobienie draki na lekcji eliksirów było równie bezpieczne, jak dziobnięcie śpiącego smoka ołówkiem prosto w oko.

Data: 14 December 2010 21:25
Autor:~Evan Rosier


Dumbledore liczy się ze słowami
Słowa Albusa Dumbledore'a do Harry'ego Pottera i Rona Weasleya po zajściach w Komnacie Tajemnic

– Jeśli dobrze pamiętam, to powiedziałem wam, że jeśli któryś z was złamie jeszcze jeden punkt regulaminu szkolnego, to będę musiał wyrzucić go ze szkoły – powiedział Dumbledore. Ron otworzył usta. – Co dowodzi, że nawet najlepsi z nas powinni czasami liczyć się ze słowami...

Data: 27 August 2008 13:01
Autor:~Lunatyczka


Dumbledore prawie wyjawia..
str. 347

- Panie profesorze - (...) - Tiara Przydziału powiedziała mi, że... że pasowałbym do Slytherinu. Przez jakiś czas wszyscy myśleli, że to ja jestem dziedzicem Slytherina... bo znam mowę wężów... - Znasz mowę wężów, Harry - powiedział spokojnie Dumbledore - ponieważ zna ją Lord Voldemort... który jest ostatnim żyjącym potomkiem Salazara Slytherina... O ile się nie mylę, przekazał ci cząstkę swojej mocy... w ową noc, kiedy pozostawił ci tę bliznę. Jestem pewny, że na pewno nie chciał tego zrobić... - Voldemort przekazał mi cząstkę samego siebie? - spytał Harry, głęboko wstrząśnięty. - Na to właśnie wygląda.

Data: 11 September 2008 18:01
Autor:~Dimrilla


Dylemat Neville'a
Wybór nowych przedmiotów.

Neville Longbotom dostał listy od wszystkich czarownic i czarodziejów ze swojej rodziny; każde zawierał inne rady co do wyboru nowych przedmiotów. Zaniepokojony i oszołomiony, wciąż ślęczał nad listą przedmiotów i zadawał wszystkim dziwne pytania, na przykład, czy według nich numerologia jest trudniejsza od starożytnych runów.

Data: 08 April 2009 17:02
Autor:~Fernando


Dziedzic Slytherina
Fred i George do Percy'ego

- Przejście dla dziedzica Slytherina, potężnego, czarnoksiężnika! - krzyczał Fred. Percy był wyraźnie zgorszony takim zachowaniem. - To wcale nie jest powód do śmiechu - skarcił ich za którymś razem. - Zjeżdżaj, Percy - powiedział Fred. - Harry się śpieszy. - Tak, zasuwa do Komnaty Tajemnic na filiżankę herbaty ze swoim jadowitym sługą - dodał George, chichocąc.

Data: 27 November 2009 17:23
Autor:*mooll


Dziewczyna Percy'ego

- Ginny, a co właściwie robił Percy, kiedy go zobaczyłaś, a później nikomu nie chciałaś tego powiedzieć? - Ach, to - chichocze. - No bo wiecie... Percy ma dziewczynę. - Co?! - Fred upuścił książki na głowę George`a. - Prefekt Krukonów, Penelopa Clearwater. To do niej pisał przez całe ubiegłe lato. A w szkole spotykał się z nią w tajemnicy. Wlazłam na nich, jak się całowali w pustej klasie. Był taki zrozpaczony, kiedy ona została zaatakowana. Ale nie będziecie się z niego śmiać? - Nawet o tym nie marz - odparł Fred. - Absolutnie - dopowiedział George.

Data: 11 October 2009 13:20
Autor:~Ginewra Potter__Weasley


Eliksir Wielosokowy
Co działo się z Harrym po wypiciu eliksiru.

Harry zatkał sobie nos i wypił eliksir dwoma wielkimi łykami. Smakował jak rozgotowana kapusta. Nagle wnętrzności skręciły mu się, jakby połknął żywe węże. Zgiął się w pół, oczekując ataku mdłości, ale zamiast nich poczuł przebiegającą od żołądka po czubki palców rąk i nóg fale ostrego, piekącego bólu. Zaraz potem coś strasznego powaliło go na kolana... jakby skóra na całym ciele roztopiła się jak gorący wosk... i oto na jego oczach ręce zaczęły mu rosnąć, palce grubieć, paznokcie poszerzać się, a knykncie puchnąć i twardnieć. Ramiona rozcięgnęły mu się boleśnie, a po mrowieniu na czole poznał, że włosy sięgają mu teraz brwi; jego szata pękła z trzaskiem na piersiach, które wydęły się jak beczka; poczuł potworny ból w stopach, które tkwiły w butach o cztery numery za małych... I tak nagle, jak się zaczęło, ustało.

Data: 08 April 2009 17:01
Autor:~Fernando


Ernie Macmillan podejrzewa Harry'ego
str. 211

- Nikt nie wie w jaki sposób [Potter] przeżył atak Sami-Wiecie-Kogo. Kiedy to się stało, był niemowlęciem, no nie? Przecież Sami-Wiecie-Kto powinien zrobić z niego miazgę. Tylko naprawdę potężny czarnoksiężnik mógłby się oprzeć takiemu zaklęciu. - Zniżył głos do szeptu i dodał: - Właśnie dlatego Sami-Wiecie-Kto chciał go zabić. Żeby nie mieć rywala. Mówię wam, że ten Potter to diabelski czarnoksiężnik, i to obdarzony straszliwą mocą! Harry nie mógł już tego dłużej wytrzymać. Odchrząknął głośno i wyszedł spomiędzy pólek z książkami. Gdyby nie był tak wściekły, na widok Puchonów: wszyscy wyglądali, jakby ich spetryfikowano, a Ernie dodatkowo zrobił się blady jak ściana.

Data: 04 September 2008 01:07
Autor:~Dimrilla


Fascynująca praca domowa

Zabramiał dzwonk i Lockhart zerwał się na równe nogi. - Praca domowa: napisać poemat o moim zwycięstwie nad wilkołakiem z Wagga Wagga! Autor najlepszego utworu otrzyma egzemplarz "Mojego magicznego ja" z moim własnoręcznym podpisem!

Data: 03 February 2011 13:42
Autor:~Evan Rosier


Filch przewrażliwiony
str. 156

Kiedy Filch nie czuwał na miejscu zbrodni, przemierzał korytarze, czając się na niczego niespodziewających uczniów i próbując ich oskarżać o takie przestępstwa jak: "zbyt głośne oddychanie" albo "zbyt uradowana mina".

Data: 25 November 2012 23:39
Autor:~zahipnotyzowana


Fred czy George?
Lee Jordan podczas meczu

I znów piękny atak tłuczkiem... to Fred Weasley, nie, to George Weasley... co za różnica...

Data: 04 July 2010 08:10
Autor:~Maly1920r


Fred, George i dziedzic Slytherina
str. 222

Miał już dość ludzi obchodzących go wielkim łukiem, jakby się bali, że pokaże im kły albo opluje jadem; miał już dość szeptów, syków i pokazywania palcami. Dla Freda i George'a był to jeszcze jeden powód do wygłupów. Zdarzało się, że szli przed Harrym korytarzami, wołając: - Przejście dla dziedzica Slytherina, potężnego czarnoksiężnika!

Data: 11 September 2008 18:20
Autor:~Dimrilla


Futerkowa Hermiona

- Hermiono, wyłaź, mamy ci kupę do opowiadania... - Zostawcie mnie! - zapiszczała Hermiona. Harry i Ron spojrzeli po sobie. - O co ci chodzi? - zapytał Ron.- Przecież musisz już wracać do siebie, my obaj.. Przez drzwi ostatniej kabiny przepłynęła nagle postać Jęczącej Marty. Harry jeszcze nigdy nie widział jej tak uradowanej. - Ooooooch! Poczekajcie, aż sami zobaczycie-powiedziała- To jest straszne! Usłyszeli szczęk zamka i pojawiła się Hermiona. Łkała głośno i miała szatę zarzuconą na głowę. - Co jest?- zapytał niepewnie Ron.- Wciąż masz nos Milicenty? Hermiona pozwoliła, by szata opadła. Ron cofnął się gwałtownie. Jej twarz pokrywało czarne futerko. Miała żółte oczy, a spomiędzy włosów na głowie wyrastały ostro zakończone uszy.

Data: 21 April 2010 13:31
Autor:~Tusiaczek


Gabinet Dumbledore'a

"Był to wielki i piękny okrągły pokój, pełen dziwnych cichych odgłosów. Na stołach o cienkich, wrzecionowatych nogach stały rozmaite urządzenia, warczące, wirujące i wypuszczające obłoczki dymu. Ściany były obwieszone portretami byłych dyrektorów i dyrektorek,które drzemały sobie spokojnie w ramach. Było również olbrzymie biurko z nogami w kształcie szponów, a za nim, na półce, rozsiadła się wyświechtana, postrzępiona Tiara Przydziału".

Data: 07 February 2009 21:23
Autor:~Lady-In-Black1


George o gnomach

- Jak widzisz nie są zbyt inteligentne - powiedział George, łapiąc z pięć albo sześć gnomów za jednym razem. - Jak tylko się połapią, że zaczyna się odgnamianie, wszystkie wyłażą, żeby popatrzeć. Głupole, powinny dawno skumać, że trzeba się chować.

Data: 10 March 2010 14:59
Autor:~Arciu
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się.

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Sponsorzy
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Xero F 02-07-2019 22:06

O, i na czacie tez
~Xero F 02-07-2019 22:05

Polskie znaki w ankiecie nie działają
~Xero F 02-07-2019 22:05

Witam wszystkich
~Michelle Qbiak F 27-06-2019 10:51

Hej co sądzicie o Dramione
~Fernando F 16-06-2019 16:34

Mi też mija dycha, ale pamiętam też starą wersję strony Uśmiech
~Ginny Evans F 31-05-2019 10:31

Dzień dobry, dzień dobry! To 10 lat na stronie trzeba jakoś uczcić Oczko Mi minie 11 w sierpniu, także też pozdrawiam Rozbawiony
~Evanna Lynch F 31-05-2019 10:17

Dzień dobry! Właśnie się tu zalogowałam po paru ładnych latach przerwy. Aż dziw, że jeszcze pamiętałam hasło. W sierpniu stuknie mi 10 lat od kiedy mam tu konto. Pozdrawiam takie dinozaury jak ja! Rozbawiony
~raven F 30-05-2019 17:40

Czarodziejko!
~Ginny Evans F 17-05-2019 17:29

witamy Uśmiech
~Eragon F 17-05-2019 15:56

witam
~raven F 08-05-2019 21:21

Tak, też wolałybyśmy uszczelnić barierę antybotową i zostawić forum odblokowane, ale inne wyjścia zwyczajnie są dla nas niedostępne Smutny
~raven F 08-05-2019 21:19

* też ma wylane, a brak jakiejkolwiek reakcji ze strony "czarnych" na nasz pożegnalny post i zamknięcie forum, jest chyba wystarczającą odpowiedzią na wszystkie Twoje propozycje.
~raven F 08-05-2019 21:18

Anno Potter, niestety, ale wszystko, co Elf ma napisane w profilu, tylko ładnie wygląda. Próbowałyśmy się z nim kontaktować, owszem, ale cisza w eterze. Dum3l, który miał być naszym uzdrowicielem,
~Ginny Evans F 27-04-2019 09:58

*nam do głowy, żeby się z nim skontaktować.
~Ginny Evans F 27-04-2019 09:55

*tutaj systematycznie zaglądam. Poza tym Elf był już dawno temu powiadomiony o problemach z botami (i innych) i to nie jeden raz. Ale jak widać nic z tym nie zrobił. To nie jest tak, że nie przyszło n
~Ginny Evans F 27-04-2019 09:53

Jeżeli ktoś się chce skontaktować z redakcją to polecam pisać do mnie, mimo że mam zrzucony kolorek, to ciągle jestem częścią administracji i obawiam się, że jako jedyna z adminów jeszcze
~Anna Potter F 27-04-2019 06:37

potem administrator do super administratora, a na końcu super administrator do właściciela strony. Czyli że dobrze byłoby napisać do ^N żeby napisała do Dum3la lub od razu do Elfa.
~Anna Potter F 27-04-2019 06:09

rozumiem, że na tym forum panuje hierarchia i przykładowo ma to wyglądać‡ tak, że najpierw zwykły użytkownik (nie musi być‡ taki zwykły, najlepiej żeby to był‚ moderator) ma napisać do administratora,
~Anna Potter F 27-04-2019 06:08

Właściciel strony ma na swoim profilu napisane, że od zajmowania się™ stroną… są… administratorzy i żeby to z nimi się kontaktować‡, a oni napiszą… wtedy do niego jak to będzie ważne. Ja to tak
~Ginny Evans F 24-04-2019 00:19

Niestety osoba, która ma dostęp do takich opcji nie jest chetna do współpracy Uh-oh!

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
ejopyme
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 21,508
» Zbanowanych: 1,582
» Gości online: 314
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59