Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)

Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Egzaminy z Wróżbi...
Egzaminy z Wróżbiarstwa
Harry pochylił się nad kryształową kulą i wbił w nią wzrok. Gapił się w nią i gapił, aż oczy zaszły mu łzami, ale widział tylko kłębiącą się białą mgiełkę.
- No i co? - (...)- Co widzisz? - Było nieznośnie gorąco, a w nosie czuł przykre pieczenie od wdychania wonnego dymu unoszącego się z kominka. Postanowił wziąć przykład z Rona i udawać, że coś widzi.
- Ee... jakiś ciemny kształt...
- Co ci to przypomina? Pomyśl... - Harry pozwolił myślom błądzić, aż natknęły się na Hardodzioba.
- Hipogryfa.
- Hipogryfa! Mój chłopcze, może uda ci się zobaczyć wynik tej przykrej rozprawy, którą biednemu Hagridowi Ministerstwo Magii! Przyjrzyj się uważniej... czy ten hipogryf ma... głowę?
- Tak.
- Jesteś pewny? Nie masz najmniejszych wątpliwości? A nie widzisz przypadkiem, że wije się na ziemi, a jakaś ciemna postać unosi nad nim topór?
- Nie!
- Nie ma krwi? Nie ma szlochającego Hagrida?
- Nie! Jest cały i zdrów... odlatuje...

O konkursie słów kilka
KonkursyKilka dni temu upłynął termin przysyłania prac. Niestety większość z Was nie okazała jakiegokolwiek zainteresowania konkursem, ponieważ przyszły zaledwie dwie prace. Zapewne zastanawiacie się, dlaczego tak długo zwlekamy z werdyktem i rozdaniem nagród, skoro wybór nie jest zbyt duży. Problem polega na tym, że obie prace (z całym szacunkiem dla ich twórców) nie są najwyższych lotów i nie jesteśmy pewni, czy zasługują na nagrody książkowe.
Nie chcąc ich skrzywdzić, a równocześnie będąc w zgodzie z naszym poczuciem estetyki, niczym Piłat z Pontu, umywamy ręce. To Wy zdecydujecie, czy autorzy prac mają otrzymać książki, czy nagrodę punktową. Linki do nich znajdziecie tu i tu. Macie dwa dni.

Zdziwiło nas, że nikt nie przysłał pracy w drugiej kategorii, chociaż tak bardzo o nią walczyliście.
Ten konkurs daje nam do myślenia, że nie warto organizować kolejnych z tego typu nagrodami, skoro zainteresowanie jest tak niskie.

Zródło: redakcyjne zebranie
Komentarze
~DziedzicSlytherina F
Dodano dnia 09 December 2012 14:12
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 148
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal
Zdziwiło nas, że nikt nie przysłał pracy w drugiej kategorii, chociaż tak bardzo o nią walczyliście.
Ten konkurs daje nam do myślenia, że nie warto organizować kolejnych z tego typu nagrodami, skoro zainteresowanie jest tak niskie.


Ajajaj - tylko bez takiego podejścia proszę! Większość walczyła o drugą kategorię, bo, tak ja przynajmniej sądzę, miała nadzieję, że będzie trzeba napisać coś lub ewentualnie narysować Rozbawiony Wiadomym jest też, że większość użytkowników jest w wieku szkolnym i przy nawale zajęć nie każdy ma czas na nagrywanie filmu, czy też tworzenie całej pracy tekstowej z oprawą graficzną (tak, tak - mówię o sobie xD). Jednakże z drugiej strony również doskonale rozumiem redakcję - skoro nagroda jest rzeczą wartościową, to i nakład pracy włożony w jej zdobycie powinien być nieco większy niż przeciętnie :> Ale wszyscy wiemy, jak jest - ludźmi jesteśmy leniwymi. Albo liczymy na łut szczęścia Rozbawiony

Nie zniechęcajcie się, serio. Fakty przedstawiają się następująco:
być może to wszystko wina tematu andrzejkowego? Myślę, że gdyby zrobić coś podobnego, ale nieco wcześniej, tak, aby zahaczyć o np. Halloween albo Gwiazdkę zainteresowanie mogłoby być większe. Bo Andrzejki, wbrew pozorom, nie są łatwym tematem. Tak sądzę... A z resztą... Kto wie, jakby to się potoczyło. Jak dla mnie strona potrzebuje nieco więcej rozruchu, większej aktywności i ogólnie rzecz biorąc ostatnio stało się tutaj nieco smętnie, newsy pojawiają się coraz rzadziej (ja wiem, ja rozumiem, szkoła, praca, zajęcia, użytkownicy też coś robić muszą - ale redakcja chyba też, czyż niet?), spam się szerzy i nawet pomimo licznych starań pewnych osób, nic się nie zmienia. Nie mam najmniejszego pojęcia, co jest tego przyczyną, ale szepty odnośnie kondycji strony oraz jej atmosfery szerzą się cichcem wśród użytkowników. Nie mam pojęcia jak można temu zaradzić. Ani dlaczego zainteresowanie konkursami tak nagle spadło (ej no! W piątkowych się chciało brać udział! W opowiadaniach i przeróbkach piosenek również! Podobnie było z TT! A teraz?). O Salazarze, ale ja tutaj wam smęcę i odbiegam od tematu.

Jeżeli o mnie chodzi to nagrody nie przyznawać. Tak, wiem że to nieco wredne, ale ja również mam wysokie poczucie estetyki, a podarowanie książki za takie coś - niet, dziękuję. Sądzę, że redakcja liczyła na coś więcej - z resztą podobnie jak i ja. Książki niech poczekają na kolejny konkurs, pomyślcie, jak zachęcić użytkowników do wzięcia w nim udziału. I może by tak coś świątecznego? Rozbawiony

Pozdrawiam,

DS
~Hannibal F
Dodano dnia 09 December 2012 15:25
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Horkruks
Punktów: 7188
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 76
Data rejestracji: 04.04.12
Medale:
Brak
Jak dla mnie strona potrzebuje nieco więcej rozruchu, większej aktywności i ogólnie rzecz biorąc ostatnio stało się tutaj nieco smętnie, newsy pojawiają się coraz rzadziej (ja wiem, ja rozumiem, szkoła, praca, zajęcia, użytkownicy też coś robić muszą - ale redakcja chyba też, czyż niet?), spam się szerzy i nawet pomimo licznych starań pewnych osób, nic się nie zmienia. Nie mam najmniejszego pojęcia, co jest tego przyczyną, ale szepty odnośnie kondycji strony oraz jej atmosfery szerzą się cichcem wśród użytkowników. Nie mam pojęcia jak można temu zaradzić.

Podpisuję się z całą stanowczością po wypowiedzią Dziedzica. Skoro już zebrało się na skargi, wnioski i zażalenia... Zanim oficjalnie dołączyłam do hogsowej społeczności, wizyty tutaj były samą przyjemnością - ledwo nadążałam z czytaniem newsów i artykułów. Było kolorowo, świeżo i żywo. A teraz? Jestem tu dość krótko, jednak mimo to widzę, że ta cudna stronka ledwo zipie. Bez owijania - jest nudno. Nowych użytkowników przybywa, to prawda, dzięki nowym twarzom forum jakoś się utrzymuje - jednak kto nie zauważył, jak wielu starych, niegdyś bardzo aktywnych użytkowników porzuciło Hogsmeade? Jednocześnie chciałabym zwrócić uwagę, że również szanowny zarząd trochę - bez urazy - się leni. Dwa newsy w ciągu paru tygodni, podczas gdy inne strony pękają w szwach - wystarczy rzucić okiem na Snitchseekera - prawie codziennie pojawiają się tam nowe wiadomości. A u nas? Albo nikt nie chce, albo nie umie się tym zająć. Nie twierdzę, że ja bym potrafiła, o nie - chodzi mi jedynie o to, że mimo wszystko musimy się zebrać do kupy, złapać za ręce i nakręcić tę stronę! Ożywić ją, odświeżyć! Nie wiem, jak, ale trzeba! Inaczej Hogsmeade zupełnie straci prawo bytu.

A co do konkursu - temat faktycznie trudny i faktycznie adekwatny do nagrody - nie dziwię się, że zainteresowanie było nieduże. Podobnie jak Dziedzic proponowałabym organizowanie podobnych konkursów w czasie wakacji, ferii, długich weekendów czy przerw świątecznych - znaczna część aktywnych użytkowników to młodzież w wieku szkolnym lub studenci - nawał szkolnych zajęć nie pozwala na dodatkowy wysiłek i poświęcanie czasu.
Ah, a pierwszy link nie działa. Error. File not found.
~LilyPotter F
Dodano dnia 09 December 2012 15:30
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 276
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
www.speedyshare.com/j6dvM/mov20121130-001.mp4
Poprawiony pierwszy link.
a ja chce książkę, o:>
No a tak na serio - fakt faktem, moja praca leży i kwiczy, no ale na filmik wen nie było. Temat trudny, łatwy, to znaczenia nie ma. Przygotować coś na pięć minut prosto nie jest, no ale za książkę to ja bym na rzęsach stanęła. A że jestem idiotą jeśli chodzi o filmy, to już nie do mnie:>
!Milka F
Dodano dnia 09 December 2012 17:06
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 583
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak
Jak dla mnie - przyznać nagrody książkowe. Doceniam fakt, że w ogóle chcieli coś przygotować, także ich prace mimo że mierne, zasługują na wyróżnienie. Bo COŚ zrobili, poświęcili swój czas, a to już więcej niż pozostali użytkownicy.

Da się zauważyć taką zależność, że im trudniejszy konkurs i im cenniejsze nagrody, tym ludzie mniej chętnie biorą w nich udział. Czemu? Podejrzewam, że lenistwo i brak dobrych pomysłów. Osobiście nie biorę udziału w konkursach, bo kiedyś sama siedziałam za stołem administratorskim i nie mogłam uczestniczyć w zabawie, a teraz.. no cóż, po części dlatego że wiem jak to wygląda od strony technicznej, po części dlatego że mi się nie chce, ale najbardziej zaznacza się to, że po prostu nagrody mnie nie interesują. Nowa książka Rowling nigdy szczerze mnie nie interesowała i nawet teraz mając możliwość przeczytania jej (koleżanka zaoferowała się że mi ją pożyczy) nie zrobię tego, bo to nie mój target, tyle.
Mogłabym w tym miejscu dopowiedzieć coś na tematu odejścia starej (mojej) redakcji, ale nie będę zbytnio rozwijać tematu. My już 2 lata temu zauważyliśmy, że temat Pottera wygasa i że wkrótce strona może stanąć w miejscu. Po newsach i forum widać wyraźnie, że - o ile już nie jesteśmy na tym martwym morzu - to wkrótce to nas czeka, naturalna kolej rzeczy. Konkursy są tego kolejnym potwierdzeniem.
~Helltrix13 F
Dodano dnia 09 December 2012 20:31
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Lord
Punktów: 3021838
Ostrzeżeń: 2
Komentarzy: 78
Data rejestracji: 20.03.11
Medale:
Brak
Prace "na odwal się" (a bo może jakimś cudem mi się uda), na pewno nie powinny zostać nagrodzone książkami. Jeśli ilość włożonej pracy, nie równa się świetnemu wynikowi, to same chęci i próba, to według mnie za mało.
~Martita F
Dodano dnia 09 December 2012 21:43
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1562
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 53
Data rejestracji: 27.01.12
Medale:
Brak
Moim zdaniem te osoby powinny zostać nagrodzone punktami, bo na książki to jak dla mnie te prace nie zasługują...
~Dagamara18 F
Dodano dnia 10 December 2012 07:26
Użytkownik
Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 688
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 95
Data rejestracji: 02.10.11
Medale:
Brak
Ja bym poczekała z nagrodami jak wpłynie więcej prac bo te nie są najlepsze a żeby coś wygrać trzeba to włożyć dużo czasu i staranności Język
~LilyPotter F
Dodano dnia 10 December 2012 16:47
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 276
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
Pracę "na odwal się" (a bo może jakimś cudem mi się uda), na pewno nie powinny zostać nagrodzone książkami. Jeśli ilość włożonej pracy, nie równa się świetnemu wynikowi, to same chęci i próba, to według mnie za mało.

Ja przepraszam, ale ja nie nagrywałam na odwal się. Miałam swóje notatki z napisanym, plan, ogólny konspekt... Ale czego oczekujecie? Pełnometrażowego filmu, w pięć minut? Ja miałam do dyspozycji tylko telefon niezbyt dobrej jakości. Nie przesadzajmy. Czasu włożyłam dużo. Staranności? No, przy takim dyktafonie... Nie mam aparatu. Nie mam kamerki. Ani dobrej jakości dyktafnu. No dorry.
A jak zostawicie ksiązki, to i tak z następnym konkursem macie mnie na ogonie:>
Ps. - zostawiając decyzję userom, szczególnie tym niedoświadczonym w technicznej stronie konkursu i te pe, to pradzej nas skrzywdzicie jak to ładnie ktos ujął w njusie.
Pozdrawiam, tracąca resztki cierpliwości i szacunku do hogs.
~bochenek89 F
Dodano dnia 10 December 2012 18:13
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2125
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 92
Data rejestracji: 10.10.11
Medale:
Medal
Dziwi mnie, że redakcja nie potrafiła wziąć na siebie odpowiedzialności i samodzielnie zdecydować o przyznaniu bądź nie nagród. To Wy zorganizowaliście i ogłosiliście konkurs, więc to Wy powinniście wydać werdykt. Jak sami napisaliście "umywacie ręce", uciekacie od problemu zwalając go na innych. Takie postępowanie nie przystoi redakcji.
!leea F
Dodano dnia 10 December 2012 21:24
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 329
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal
Dziwi mnie, że redakcja nie potrafiła wziąć na siebie odpowiedzialności i samodzielnie zdecydować o przyznaniu bądź nie nagród. To Wy zorganizowaliście i ogłosiliście konkurs, więc to Wy powinniście wydać werdykt. Jak sami napisaliście "umywacie ręce", uciekacie od problemu zwalając go na innych. Takie postępowanie nie przystoi redakcji.

Nikt tu nie ucieka od problemu D: próbujemy być tylko sprawiedliwi, co w tym przypadku nie jest takim łatwym zadaniem biorąc pod uwagę TE prace. Taka sytuacja nastąpiła chyba po raz pierwszy :F zwyczajnie liczymy na waszą pomoc.
~Helltrix13 F
Dodano dnia 10 December 2012 21:26
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Lord
Punktów: 3021838
Ostrzeżeń: 2
Komentarzy: 78
Data rejestracji: 20.03.11
Medale:
Brak
Ja przepraszam, ale ja nie nagrywałam na odwal się. Miałam swóje notatki z napisanym, plan, ogólny konspekt... Ale czego oczekujecie? Pełnometrażowego filmu, w pięć minut? Ja miałam do dyspozycji tylko telefon niezbyt dobrej jakości. Nie przesadzajmy. Czasu włożyłam dużo. Staranności? No, przy takim dyktafonie... Nie mam aparatu. Nie mam kamerki. Ani dobrej jakości dyktafnu. No dorry.

Wybacz, ale żadnej z tych prac nie dało się wysłuchać, więc za co ma być ta nagroda? Tak, jest to zrobione "na odwal się". Zawsze mogłaś zrobić pracę w drugiej kategorii albo pożyczyć od kogoś dobry aparat - w dzisiejszych czasach to chyba żaden problem... Przecież jeśli nauczysz się na sprawdzian, a mimo to dostaniesz kosę, nikogo nie będzie obchodziło jakim cudem do tego doszło. To Twój problem. Nie liczą się środki, tylko wynik końcowy, a tutaj nie jest on wysokich lotów. Usprawiedliwienia typu: "nie mam aparatu, nie mam kamerki, nie mam dyktafonu" nie trafiają do mnie. No sorry.

Ps. - zostawiając decyzję userom, szczególnie tym niedoświadczonym w technicznej stronie konkursu i te pe, to pradzej nas skrzywdzicie jak to ładnie ktos ujął w njusie.
A jaka tu strona techniczna wchodzi w grę, bo nie rozumiem? Wydaje mi się, że odbywa się to na zasadzie zwyczajnego głosownia. W przypadku decyzji userów mamy takie samo głosowanie, tyle że w szerszym gronie.

Pozdrawiam, tracąca resztki cierpliwości i szacunku do hogs.

To Wy zorganizowaliście i ogłosiliście konkurs, więc to Wy powinniście wydać werdykt. Jak sami napisaliście "umywacie ręce", uciekacie od problemu zwalając go na innych. Takie postępowanie nie przystoi redakcji.
W tej sytuacji redakcja wykazała się swoją za****istością, umożliwiając Wam zdobycie takich nagród rzeczowych. Zamiast zrzędzić, że zwala odpowiedzialność na użytkowników, lepiej zastanowić się czemu to zrobili, a to wydaje się być oczywiste. Za takie prace ja też nie chciałbym przyznać nagród rzeczowych, bo zwyczajnie one się nie należą.
!Asik F
Dodano dnia 10 December 2012 21:53
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 168
Data rejestracji: 19.07.11
Medale:
Medal
Sytuacja dość ciekawa i niezbyt przyjemna dla redakcji, bo cokolwiek by nie zrobi będą głosy sprzeciwu. Nagrodzić prace, które de facto nie są warte nagrody i narazić się na krytykę czy nie nagrodzić i narazić się na obrazę ze strony uczestników, którzy podjęli wysiłek. Wg mnie prace nie są warte nagrody - owszem uczestnicy poświęcili swój czas ale efekty są mierne.

Czas rzeczywiście był dość ograniczony i bez żadnych dłuższych wolnych od nauki/pracy dni pozwalających na realizację. Już tłumaczę to od swojej strony: wszyscy gdzieś pracują lub się uczą, a jak wiadomo teraz słońce dość krótko operuje na niebie więc nagranie czegoś z sensem w świetle dziennym graniczyło z cudem. Przy świetle żarówki wiadomo jakie są efekty. Są jeszcze oczywiście weekendy ale nie każdy ma w nie czas ( u mnie akurat się złożyły dwie planowane od pół roku imprezy). Tematyka andrzejkowa dla mnie super pomysł - to takie nasze polskie "Halloween" gdzie pojawia się magia. Można było skorzystać z wróżenia z kuli, z fusów i dodać też takie tam nasze "lokalne", "polskie" przepowiednie. Pole do popisu z kreatywnością było. Szkoda, że tak się to zakończyło nie sympatycznie.

Cokolwiek zrobi redakcja, z naszą, czy nie naszą pomocą, wydaje mi się, że będzie słuszne. Zarówno nagrodzenie jak i nierozstrzygnięcie konkursu będzie miało swoje uzasadnienie. W tym przypadku popieram zdanie tych, który piszą o pozostawieniu tego bez nagród i przyznaniu punktów (ahhh zawsze to szansa dla mnie na te książki w kolejnym konkursie <wredota>Uśmiech)
~bochenek89 F
Dodano dnia 10 December 2012 23:10
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2125
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 92
Data rejestracji: 10.10.11
Medale:
Medal
Sprawiedliwość nie istnieje. Nigdy nie będzie tak, że wszystkim się dogodzi i każdy będzie zadowolony z sytuacji. Nie ma też czegoś takiego jak sprawiedliwe rozstrzyganie konkursów, ponieważ wyniki zawsze zależą od osób, które oceniają nadesłane prace. Wygrana bądź nie zależy od subiektywnych ocen komisji.
Do tej pory to redakcja (organizator) wydawała werdykt kto wygrywał a kto nie w konkursach. W tej sytuacji również powinno tak być, ponieważ kiepska jakość nadesłanych prac powinna być brana jako jedna z możliwych opcji. Takie rzeczy się zdarzają i organizatorzy konkursów powinni być na to przygotowani. Organizator powinien radzić sobie z napotkanymi problemami. Ponadto skoro redakcja nie liczy na pomoc użytkowników kiedy konkursowe prace są wg nich dobrej jakości, to i w przypadku prac ocenianych przez nich w kategorii "nie najwyższych lotów" nie powinna na ową pomoc liczyć. Bo jeden, jak i drugi werdykt polega na tym samym: na subiektywnej ocenie oraz na przyznawaniu bądź też nie nagród. A osoby zgłaszające się do konkursów powinny mieć świadomość, że ich wygrana zależy od owego subiektywizmu redakcji.
!Milka F
Dodano dnia 11 December 2012 13:52
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 583
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak
Może później rozwinę tę kwestię, ale konkursy generalnie podupadają, i to nie od paru miesięcy, ale lat. Owszem, te drobne, na punkty jeszcze jako-tako działają, ale te porządne, z nagrodami rzeczowymi leżą i kwiczą. Szczerze, jeśli redakcja teraz nie da tych książek (co jak widzę się stanie, w sumie rozumiem Wasze zdanie na ten temat i poniekąd się z nim zgadzam), to nie wiem kiedy i CZY to nastąpi. Bo nie wyobrażam sobie nagród książkowych za prosty konkurs pytania-odpowiedzi, a do tych, gdzie trzeba się napracować - chętnych brakuje. I brakować będzie ;o
~LilyPotter F
Dodano dnia 11 December 2012 17:38
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 276
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
Kolejna garść punktów, przecież to jest najważniejsze dla osoby która tu wchodzi głównie dla paru osób i nie na długo, naprawdę wam dziękuję.
~emilyanne F
Dodano dnia 11 December 2012 19:48
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5622
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 203
Data rejestracji: 28.10.11
Medale:
Brak
Ojej... Zdążyłam na głosowanie? To ci niespodzianka... xD

jednak kto nie zauważył, jak wielu starych, niegdyś bardzo aktywnych użytkowników porzuciło Hogsmeade?


Fakt faktem, kiedyś byłam dużo aktywniejsza, tymczasem na Hogsmeade zaglądam od święta, niestety. Jedna rzecz, że niewiele się tu dzieje, druga, to ten znany nam wszystkim brak czasu. Nie wyrabiam z niczym, co było jednym z kilku powodów, dla których nie wzięłam udziału w konkursie. Drugim był fakt, że moja praca najpewniej byłaby obrazem nędzy i rozpaczy, bo podobnie jak nasi uczestnicy, nie mam sprzętu, a o tworzeniu grafiki i zabawie z formatami pdf już w ogóle lepiej nie wspomnę... (btw, oświeci mnie ktoś... Jak z pliku .doc zrobić .pdf? xD) Myślę zresztą, że wszyscy, włącznie ze mną, którzy chcieli pracy bez użycia takiego sprzętu, liczyli na coś innego. No cóż, zdarza się. Konkurs był ciekawy, ale większość chętnych użytkowników nie sprostała wymaganiom. Uhuhuhu *mów za siebie! - krzyczy tłum* Dowcipniś

Dziedzicu, a pod Twoją opinią zwyczajnie podpisuję się nogami i rękami, i w ogóle rzęsami też xD

Kolejna garść punktów, przecież to jest najważniejsze dla osoby która tu wchodzi głównie dla paru osób i nie na długo, naprawdę wam dziękuję.


O jejku, naprawdę tak Cię to drażni? Rozumiem, że nie było chętnych na ten konkurs, ale idź i raz jeszcze wysłuchaj swojej pracy. I zastanów się, czy gdyby było więcej uczestników *hahahahaha, hipokryta emiljan, mógł se wystartować*, miałabyś jakiekolwiek szanse na wygraną. Kłaniam się i przepraszam, ale jestem po prostu zdumiona, kiedy widzę takie samouwielbienie. Nie martw się, moje ego też jest wyrośnięte, może nawet bardziej niż Twoje.

Eee... Wracając do mojej opinii i pomijając już użytkowników domagających się nagrody... Dobra, szczerze mówiąc, nie wiem, co z tym fantem zrobić. To prawie tak, jakby przyznać Nobla pingwinowi za to, że nie lata... eee... sam fakt pomijając, że pingwin Nobla nie potrzebuje... i tak dalej... A teraz już może trochę bardziej po ludzku: nie uważam, żeby te prace zasłużyły na książki. Na miejscu redakcji zorganizowałabym jakiś inny konkurs, może nieco łatwiejszy, ale również wymagający jakiegoś wkładu pracy. Proponowałabym w czasie przerwy świątecznej, bo to oznacza większe szanse na to, że ktoś się nim zainteresuje. Wszyscy narzekają na brak czasu, to niech mają. Wiecie, im trudniejsze w kwestii wykonania będzie zadanie, tym mniej zainteresowanych. Więc dajcie coś, co będzie mógł zrobić po prostu każdy.

No, to życzę pomyślności w podejmowaniu decyzji, Redakcjo Dowcipniś

Do tej pory to redakcja (organizator) wydawała werdykt kto wygrywał a kto nie w konkursach. W tej sytuacji również powinno tak być, ponieważ kiepska jakość nadesłanych prac powinna być brana jako jedna z możliwych opcji. Takie rzeczy się zdarzają i organizatorzy konkursów powinni być na to przygotowani. Organizator powinien radzić sobie z napotkanymi problemami. Ponadto skoro redakcja nie liczy na pomoc użytkowników kiedy konkursowe prace są wg nich dobrej jakości, to i w przypadku prac ocenianych przez nich w kategorii "nie najwyższych lotów" nie powinna na ową pomoc liczyć. Bo jeden, jak i drugi werdykt polega na tym samym: na subiektywnej ocenie oraz na przyznawaniu bądź też nie nagród. A osoby zgłaszające się do konkursów powinny mieć świadomość, że ich wygrana zależy od owego subiektywizmu redakcji.


No, bo tu cała Redakcja skończyła kierunek studiów "Jak organizować konkursy"...
!Milka F
Dodano dnia 11 December 2012 22:30
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 583
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak
(btw, oświeci mnie ktoś... Jak z pliku .doc zrobić .pdf? xD)

czasami da się w ustawieniach drukowania ustawić drukarkę, żeby przerabiała na plik .pdf (np. autocad daje taką możliwość), ale nie wiem czy tak jest w Wordzie, nie mam do niego w tej chwili dostępu ;o

To prawie tak, jakby przyznać Nobla pingwinowi za to, że nie lata... eee... sam fakt pomijając, że pingwin Nobla nie potrzebuje... i tak dalej...

Aż przypomina się Obama i jego Nagroda Nobla za dobre chęci ;o

Moim zdaniem, redakcja poprosiła użytkowników o ocenę prac nie tylko dlatego, żeby być fair czy umyć rączki od tej decyzji, kto tam wie, ale myślę że też po części po to żeby pokazać nam z czym mamy do czynienia w przypadku tych porządnych konkursów, gdzie prac jest niewiele i to niezbyt wysokich lotów (w poprzednich latach to też się zdarzało, ale takie prace lądowały na końcowych miejscach, bo jakieś tam dobre cuda ktoś jednak stworzył).

Kolejna garść punktów, przecież to jest najważniejsze dla osoby która tu wchodzi głównie dla paru osób i nie na długo, naprawdę wam dziękuję.

Dziwnie to zabrzmiało, to wchodzisz tutaj dla osób czy dla konkursów (które są raz na jakiś czas)?
!Asik F
Dodano dnia 11 December 2012 22:47
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 168
Data rejestracji: 19.07.11
Medale:
Medal
(btw, oświeci mnie ktoś... Jak z pliku .doc zrobić .pdf?)

1. Instalujesz wirtualna drukarkę np darmowego Bullzipa: http://www.bullzi...
2. Dajesz "drukuj" i zapisuje się do pdf'aUśmiech Ot cały sekret

Milka: Autocad drukuje do pliku pod warunkiem, że masz zainstalowaną jakąkolwiek drukarkę. Z tym, że utworzony plik nie jest pdf'em tylko plikiem plt odczytywanym tylko przez urządzenia drukujące, bo określa format i parametry wydrukuUśmiech
!Milka F
Dodano dnia 11 December 2012 23:39
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 583
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak
Milka: Autocad drukuje do pliku pod warunkiem, że masz zainstalowaną jakąkolwiek drukarkę. Z tym, że utworzony plik nie jest pdf'em tylko plikiem plt odczytywanym tylko przez urządzenia drukujące, bo określa format i parametry wydruku

A to dziwne, bo ja w laptopie nie mam sterowników do żadnej drukarki, a mimo wszystko projekt z cada przerobiłam bez problemu bezpośrednio do .pdf, potem wrzuciłam go na pendrive i poszłam drukować (na format A3, może dlatego?).
Jaki offtop Rozbawiony
~LilyPotter F
Dodano dnia 12 December 2012 13:19
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 276
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
Dziwnie to zabrzmiało, to wchodzisz tutaj dla osób czy dla konkursów (które są raz na jakiś czas)?
Wchodze czasem pogadać z ludźmi, a jak jest konkurs tyo biore udział, skróty myślowe.

O jejku, naprawdę tak Cię to drażni? Rozumiem, że nie było chętnych na ten konkurs, ale idź i raz jeszcze wysłuchaj swojej pracy. I zastanów się, czy gdyby było więcej uczestników *hahahahaha, hipokryta emiljan, mógł se wystartować*, miałabyś jakiekolwiek szanse na wygraną. Kłaniam się i przepraszam, ale jestem po prostu zdumiona, kiedy widzę takie samouwielbienie. Nie martw się, moje ego też jest wyrośnięte, może nawet bardziej niż Twoje.
tak, naprawdę mnie to drażni, bo jednak jak robię prace, która może faktycznie genialna nie jest, to jednak oczekiwałabym normalnej oceny, a nie 'damy albo nie damy, decytujcie, twórcy mają sie zamknąć i czytać genialne wypowiedzi userów, i co z tego że...' Wystarczylby mi news - nie dajemy książek, prace nie są odpowiednie, macie po x punktów, amen.
Tak, dajcie książki za konkurs punktowy, czemu nie, jakieś trzy proste puytania, wtedybędziecie przebierać w zgłoszeniach. A pamiętacie jak było z konkursem pożehgnalnym? No, jakie tłumy były! I tak będzie, prezcież jakos w lato był konkurs w zeszłym roku i też nie było tłumów... No cóż, hogs podupada, era pottera się skończyła, brzydka rawda, nie oczekujcie milionów nowych userów. No, to jaki konkurs będzie z nagrodą ksiązkową? Wyliczanka? Wykreślanka? No, ale cóż, userzy nie biorą udziału... Trudno ^^
JA przepraszam, może przesadzam, własciwie napewno przesadzam., ale wystarczająco wkurzyli mnie ludzi z mojej poprzedniej potterowej strony.
Oceny

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się.

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Sponsorzy
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Monttana99 F 03-08-2020 17:38

elo
~raven F 18-07-2020 15:17

*owaniu forum
~raven F 18-07-2020 15:16

Anna Potter, przede wszytkim to tutaj potrzeba minimalnego zaangażowania właściciela, który mógłby stworzyć zaporę przeciw botom. Nikt nie był w stanie nad nimi zapanować, stąd decyzja o zablok
~Anna Potter F 17-07-2020 15:06

Nasze zimne synonimy są rewelacyjne. Ale my to robimy epizodycznie.
~Anna Potter F 17-07-2020 15:01

Wszyscy jesteŹmy pojedynczy, a jednak tacy sami i lubimy zabawę w rosyjską ruletkę.
~Anna Potter F 17-07-2020 14:39

Honduraska koduje za pomocą cytry wiadomoŹć, o tym ze kazdego jest w stanie urodzić 2 razy dzięki stojącej z boku cebuli i sóonecznemu lasowi, a dniem buszowania po sieci jest dla jej dziecka Źroda.
~Anna Potter F 17-07-2020 13:56

Jak z powodu Źnieznej Źlepoty zostaóeŹ uke chodzącym w sukience i to doprowadzióo cię do depresji to weż priligy, ten lek wyrowna twoje szanse, radzi smuga maczana.
~Anna Potter F 17-07-2020 11:11

Męzatka będąca w związku z dziesięciną twierdzi ze pierwszym krokiem do porodu jest skurcz w wyniku, ktorego mozna urodzić zel.
~Anna Potter F 17-07-2020 09:53

Garri Potter i Dary Źmierci. Cha, cha! Juz nie Harry! KtoŹ zmienió imię Garncarza. No i dobrze, lepiej być Wóocznikiem niz Zaóupić.
~Anna Potter F 17-07-2020 08:29

Jak twoi zwariowani rodzice krzyczą przy gotowaniu nafaszeruj ich prednizonem, a potem idż do McDonaldu, radzi smuga maczana.
~Anna Potter F 17-07-2020 00:05

Oni myŹlą ze w tym szaleństwie jest metoda?
~Anna Potter F 16-07-2020 23:53

Smuga być maczana gorszymi falami.
~Anna Potter F 16-07-2020 23:40

Odrzut sprzedany radzi zeby prosto pomióować, a potem jacyŹ Semici. Niezóe horyzonty mają.
~Anna Potter F 16-07-2020 23:26

Proponuję sporządzić jakąŹ listę ostatnio zarejestrowanych uzytkownikow zeby ich byóo óatwiej kontrolować.
~Anna Potter F 16-07-2020 23:23

Witam ducha czerepu! Moze będzie bronió zamku Posępnego Czerepu?
~Anna Potter F 16-07-2020 23:17

Witam 24-godzinny japoński piasek z Zjednoczonego Krolestwa!
~Anna Potter F 16-07-2020 22:45

Ostatnio zarejestrowaóa się jakaŹ tajlandzka rozwodka reklamująca farmację kanadyjską. Tu najpierw trzeba jakiegoŹ moderatora panującego nad poczynaniami nowych uzytkownikow.
~Ginny Evans F 10-07-2020 19:45

Mnie stuknie 12 lat w sierpniu. Jak zbierzecie ekipę chętną na aktywację hogs to otwieram je z powrotem jak gdyby nigdy nic ;D
~Evanna Lynch F 09-07-2020 23:40

11 lat temu zalozylam tu konto. Chcialabym, zeby ta strona jeszcze wrocila i patrzac po sb nie tylko ja mam taka nadzieje...
~CynaMona F 09-07-2020 22:48

U mnie zaledwie 6,5 (ta połówka taka trochę naciągana...) Zniesmaczony

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
jgjymsiunhwm
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 31,459
» Zbanowanych: 1,582
» Gości online: 162
» Użytkowników online: 3

~qzvhdxepxbwl
~jgjymsiunhwm
~rfgfmvqifwnl

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59