Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)





















Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Zaklęcia Niewerbalne
Zaklęcia Niewerbalne
– Czy pamiętasz, jak mówiłem, że ćwiczymy zaklęcia NIEWERBALNE, Potter?
– Tak.
– Tak, proszę pana.
– Nie ma potrzeby zwracania się do mnie per pan, profesorze.

"Oj, za dzień matura..."
ŻyczeniaJuż od dłuższego czasu w powietrzu dało się wyczuć napięcie, atmosfera gęstniała z dnia na dzień, jednak nikt nie wiedział, co tak właściwie się dzieje. Sytuacja osiągnęła punkt krytyczny, kiedy w tajemniczych okolicznościach z księgarni zaczęły znikać wszelkiego rodzaju opracowania lektur dla szkół średnich, a sprzedawcy sklepów spożywczych zaczęli ustawiać na półkach jedynie różnego rodzaju wspomagacze umysłu, typu kawa i napoje energetyczne, sami kryjąc się przed nadchodzącą nawałnicą w betonowych bunkrach. Nocą w okolicznych lasach wyły wilki, a coraz większe stada kruków krążyły nad szkołami średnimi, zwiastując nadchodzącą bitwę. Matki zaczęły kryć swoje dzieci w domach, gdyż na chodnikach coraz częściej pojawiali się dość podejrzani osobnicy, z podkrążonymi oczami, powtarzający jak mantrę imię konia pana Wokulskiego, recytujący z pamięci tablice matematyczne, szprechający wybitną angielszczyzną, parlujący po niemiecku czy też spikujący z przepięknym francuskim akcentem, wymyślający nowe prawa fizyczne obalające ogólną teorię względności Einsteina, rozpisujący z pasją wzory strukturalne izomerów acetonu na asfalcie, łapiący żaby, by na własne oczy przekonać się, jak wygląda kloaka u płazów, wytężający szare komórki w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, dlaczego Bolesław V był Wstydliwy i czym u licha jest elipsoida obrotowa!
Już jutro, drodzy maturzyści, po trzech/czterech latach nauki w szkole średniej przystąpicie do najważniejszego sprawdzianu w Waszym życiu. Matura jest egzaminem dojrzałości kolejnych pokoleń młodych Polaków, ale też bitwą, którą musicie stoczyć z własnym stresem. My przez cały maj na pewno o Was nie zapomnimy, będziemy trzymać kciuki, a dziś życzymy przede wszystkim, aby wiedza wchodziła Wam do głów wprost proporcjonalnie do kwadratu ilości fotonów padających na powierzchnię Waszych ciał, kiedy opalacie się na zewnątrz zamiast uczyć się do matury, aby procenty na świadectwie dojrzałości dorównywały tym po zakończeniu egzaminów (if you know, what I mean^^) oraz dużo spokoju i wiary we własne możliwości!

Połamania długopisów, kochani!

Zródło: jak zwykle biegający z podniecenia członkowie CKE
Komentarze
!leea F
Dodano dnia 03 May 2012 14:43
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 329
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal
Trzymam kciuki! Co prawda mnie to czeka dopiero za jakiś czas, ale i tak znam to przedmaturalne zamieszanie ( w wykonaniu starszego brata ) i wiadomo jaki to stres. Czasami panika. >.< Połamania długopisów, krzeseł i czego tam jeszcze, mogę jeszcze dać kopniaka aby fart wam sprzyjał a zadania nie były absurdalnie trudne i niezrozumiałe, jak zazwyczaj "ci na górze" lubią stwarzać. "Oby matura była tak łatwa jak kiedyś" Rozbawiony
aby procenty na świadectwie dojrzałości dorównywały tym po zakończeniu egzaminów
Pięknie powiedziane. Rozbawiony Tego też życzę. ^^
~Helltrix13 F
Dodano dnia 03 May 2012 15:00
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Lord
Punktów: 3021838
Ostrzeżeń: 2
Komentarzy: 78
Data rejestracji: 20.03.11
Medale:
Brak
Wszystko pięknie napisane! Szczególnie fragment o językach Rozbawiony Ja trzymam kciuki bardzo mocno, bo mnóstwo znajomych zdaje w tym roku! Powodzenia ;]
~emilyanne F
Dodano dnia 03 May 2012 16:35
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5622
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 203
Data rejestracji: 28.10.11
Medale:
Brak
No, to ustawiać tyłki w kolejce i po kopniaku na szczęście! Dowcipniś Powodzenia i NIE dziękujcie, bo to przynosi pecha.
Oj, najważniejsze, żeby Wam temat i pytania siadły. A potem to już z górki ^^ No to jak? 100% ze wszystkiego? Dowcipniś

*a tam, zajrzę na Hogsmeade. do matury w końcu jeszcze czas, nie?* Dowcipniś
*mooll F
Dodano dnia 03 May 2012 17:42
Super Owadzik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 148
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak
Matura może zestresować. Sama pamiętam (jeszcze), jak to było. Tymczasem życzę, byście nie musieli dośpiewywać końcówki tej piosenki ("Matura" Czerwonych Gitar) : "Oj, za rok matura..." :-)

*kopie na szczęście*
~Annee F
Dodano dnia 03 May 2012 18:08
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 984
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 58
Data rejestracji: 04.12.11
Medale:
Brak
Również trzymam kciuki za maturzystów! Dacie radę! Uśmiech
Buahahaha : http://www.youtub...ure=g-logo ciągle się z tego śmieję xD
~Huncwotka F
Dodano dnia 03 May 2012 18:27
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 544
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 37
Data rejestracji: 15.03.11
Medale:
Brak
No to kopa na szczęście!
`Czarodziejka F
Dodano dnia 03 May 2012 19:34
Moderator (F)
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11090
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 464
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal
Oj, już matura? Jestem chyba lekko zacofana, skoro dopiero teraz się dowiaduję.Rozbawiony

Ja na szczęście od pewnego czasu maturę mam już za sobą. Jeśli taki tłumok jak ja zdał, to inni mieszkańcy Naszej Magicznej Wioski na pewno sobie poradzą śpiewająco.

A gdyby co, to zawsze pozostaje zaklęcie Confundus, że o innych nie wspomnę.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzę powodzenia!
~DawnScarlet F
Dodano dnia 03 May 2012 22:13
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 73
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 8
Data rejestracji: 21.04.12
Medale:
Brak
Trzymam kciuki za wszystkich maturzystów(także za samą siebie ;P)!
~LilyPotter F
Dodano dnia 04 May 2012 06:41
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7315
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 276
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
Dzisiaj od 9 do 11.30 organizujemy akcję czymania kciuków, bo pierwszy dzień - polski. Podobnież będzie potop - wszyscy z moich znajomych maturzystów wczoraj jeszcze to ustrojstwo powtarzali. Z resztą - dowiemy się po 11.30, jak nam zdadzą reportaże;P
`RazorBMW F
Dodano dnia 04 May 2012 10:12
Moderator (F)
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Lord
Punktów: 820787
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 85
Data rejestracji: 04.10.09
Medale:
Medal
To, że będzie lektura X... praktycznie się nie sprawdza, bo mogą dowalić cokolwiek, więc bez znaczenia jest, czy np. w tym roku był jubileusz twórczości poety X itp, tip.
Ale byłoby śmiesznie, jakby im dowalili Pana Tadeusza czy Potop. xD
~kamkaHermioneDraco F
Dodano dnia 04 May 2012 11:06
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1120
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 250
Data rejestracji: 13.12.11
Medale:
Brak
Chociaż do matury mi jeszcze daleko, to życzę powodzenia wszystkim, którzy tak dzielnie się do niej przygotowywaliRozbawiony
!Asik F
Dodano dnia 04 May 2012 14:20
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 168
Data rejestracji: 19.07.11
Medale:
Medal
Spóźnione ale szczerze: powodzenia!Oczko
~Densho F
Dodano dnia 04 May 2012 15:02
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 37745
Ostrzeżeń: 2
Komentarzy: 614
Data rejestracji: 02.08.11
Medale:
Medal Medal Medal
E pierwszy dzień, polski. Juz mam za sobą 1 przedmiot xD jeszcze tylko 4 dni xD
~fanka98 F
Dodano dnia 04 May 2012 19:57
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5238
Ostrzeżeń: 3
Komentarzy: 290
Data rejestracji: 16.03.11
Medale:
Brak
Jak zwykle, Fanka punktualna xD Ale życzę Wam powodzenia w następnych dniach. Sama mam dwie osoby z rodziny piszące, także przeżywam to podwójnie... jejku, a co będzie, gdy kolej przyjdzie na mnie xD Chyba nie wytrzymam tego stresu
Oceny

Wybitny Wybitny 100% [1 głos]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 0% [Brak oceny]
Zadowalający Zadowalający 0% [Brak oceny]
Nędzny Nędzny 0% [Brak oceny]
Okropny Okropny 0% [Brak oceny]
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Bou F 05-06-2026 19:33

Wiem wiem, to tak jakby# zobaczyła ducha raven xD
^raven F 04-06-2026 12:22

Duch Zszokowany
~Grande Rodent F 20-05-2026 13:50

No, szkoda, pamiętam, że może te z 10 lat temu czasem wchodziłem tu po szkole coś poczytać, ale konta wtedy nie miałem
~Bou F 17-05-2026 20:25

Ponad 10 lat temu to tu było super, żałuję że zniknęłam
~Bou F 17-05-2026 20:25

Zaglądałam tu czasem bez logowania, szkoda że strona umarła Smutny
~Grande Rodent F 17-05-2026 19:43

Hejka, ja to konta tyle czasu nie mam, mało kto chyba tu teraz zagląda, ale jest chyba adres na discordzie
~Bou F 15-05-2026 00:20

Hejka, powróciłam z zaświatów po 12 latach, ciekawe czy ktoś tutaj jeszcze mnie pamięta xD
~Grande Rodent F 20-03-2026 12:18

Czy Oscary były oglądnięte w tym roku?
~HariPotaPragneCie F 19-02-2026 01:14

Sowa
^raven F 07-01-2026 12:45

Harry New Year Kotecek Czarodziej
^N F 26-12-2025 08:45

Wesołych Świąt! Serce
~Grande Rodent F 14-09-2025 22:16

Dzięki za linek, kiedyś pewnie wpadnę Oczko
~wolverine F 10-09-2025 11:11

Discord hogsmeade: https://discord.gg
/5dgsr4EwhW
~wolverine F 04-09-2025 19:42

Wiedźma
^raven F 26-08-2025 00:43

True Uh-oh!
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:41

Troszeczke, ale i tak to byl poczatek konca
^raven F 26-08-2025 00:26

Mnie strzykalo juz wtedy, wiec to moglo byc nawet miesiac temu Wredny chociaz kojarzy mi sie, ze wtedy Hogs bylo w nieco jednak lepszej formie Hm...
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:23

Po strzykaniu w kregoslupie wnioskuje, ze nie Uh-oh!
^raven F 26-08-2025 00:20

OMG, to nie było rok temu??!! Cooo
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:17

jeszcze 2 lata i bedzie dekada od krakowskiego spotkania, moze z tej okazji uda sie powtorzyc xd

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 76,998
» Zbanowanych: 1,629
» Gości online: 1227
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 8234
» Data rekordu:
24 May 2026 18:30