Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)

Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Wściekła Minerwa ...
Wściekła Minerwa McGonagall
Nie waż się mi mówić, co mogę, a czego nie mogę, Potter. A teraz marsz do łóżek. Wszyscy. Jeszcze nigdy mieszkańcy Gryffindoru nie zrobili mi takiego wstydu.
Wspomnień czas...
HogsmeadeKolejny wspólnie spędzony rok właśnie przechodzi do historii. 2011 był dla hogsmeade.pl rokiem ogromnych zmian, wielu mniej lub bardziej ciekawych zdarzeń oraz kryzysu, z którego udało nam się, na szczęście, wyjść obronną ręką. Dlatego postanowiliśmy zrobić kalendarium, które przypomni starym, a uświadomi młodym użytkownikom, jak wiele zdarzyło się przez te 365 magicznych dni.

Pierwsze miesiące roku upłynęły spokojnie, nie przynosząc żadnych ważnych wydarzeń ani niespodzianek. Ale to była cisza przed burzą...

Kwiecień
Pożegnalny konkurs Starej Redakcji - użytkownicy mogli się zmierzyć z trzema kategoriami i wygrać wartościowe nagrody. Niestety tylko kilka osób znalazło czas na ten konkurs i: w kategorii "Film i książka" wyróżniona została Fanka98, a za ugotowane potrawy nagrodzone zostały: Czarownica24 i LilyPotter.

Maj
Odejście starej redakcji - zapewne ważnym dla strony wydarzeniem było zakończenie pracy Starej Redakcji. Odeszli na zasłużony odpoczynek - to ich zasługą jest dzisiejszy wygląd i zawartość hogsmeade.pl
Krótkotrwały kryzys i pojawienie się nowej redakcji - skutkiem odejścia Starej Redakcji było chwilowe załamanie na stronie. Przestały pojawiać się nowe artykuły, od dłuższego czasu nie pojawiały się nowe newsy, a hogs zajmowały się tylko 4 osoby, jednym zdaniem: sytuacja strony przypominała nieco sytuację polskich sklepów podczas stanu wojennego. Na szczęście wraz z upływem czasu pojawiły się osoby chętne do współpracy i tak oto wykształciła się obecna redakcja.

Czerwiec
J.K. Rowling ogłasza nowy projekt - autorka Harry'ego Pottera postanowiła odwdzięczyć się swoim wiernym fanom, tworząc stronę, która ma umożliwić ponowne odkrycie świata Pottera. Niestety, projekt nadal nie jest dostępny dla wszystkich użytkowników. Nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwe czekanie na nadejście ciągle przekładanego terminu otwarcia strony.

Lipiec
Premiera Insygniów Śmierci - 7 lipca na świecie, a 15-go w Polsce, odbyła się premiera ostatniej ekranizacji przygód Już-nie-tak-małego Czarodzieja. Do Londynu przybyło mnóstwo fanów z całego świata. Oczywiście nie zabrakło tam naszego specjalnego przedstawiciela - Mundziocha, który w niezwykły sposób zrelacjonował całe wydarzenie. Tę magiczną relację możecie przeczytać tu: klik.
Premiera drugiej części gry IŚ - do sklepów trafiła ostatnia część gry o "Harrym Potterze".
Ruszyła wersja beta Pottermore - od 31 lipca do 6 sierpnia możliwe było spróbowanie zarejestrowania się na Pottermore. Ci szczęśliwcy, którym udało się odpowiedzieć poprawnie na pytanie i którzy zostali "wybrani" przez pióro, mieli dostęp do wersji beta magicznego projektu.

Sierpień
Konkurs Sierpniowy - zapewne pamiętacie szukanie słoneczek, gdy za oknem na niebie panowały chmury? Najszybsi w ich znajdywaniu byli DziedzicSlytherina, piecka21 i aniutek96, a w drugiej części konkursu zwycięski laur otrzymała Hermiona_Snape. Jeżeli chcecie przypomnieć sobie nadesłane prace, zapraszamy tutaj.
B-3ginning - hogsmeade.pl objęło patronat medialny nad tym konwentem.

Wrzesień
Oficjalne przedstawienie się nowej redakcji - chociaż nowa redakcja działała od dawna, we wrześniu mogliście poznać jej oficjalny skład.
Kilka zmian na stronie - 18 września przy newsach pojawiły się znaczniki "Lubię to!", umożliwiające facebookowym uzależnieńcom udostępnianie ciekawych informacji "na fejsie". Zostały naprawione również linki, a informacja o nowych PW została przeniesiona pod avatar.
Masowy atak na forum - nasze hogsmeade'owe forum zostało oblężone przez dementorów, którzy zachęcali użytkowników do sprawdzenia daty śmierci. Na szczęście uzbrojeni w patronusy moderatorzy, szybko poradzili sobie z wrogiem i wypędzili go poza mury wioski.

Październik
Halloweenowy konkurs - w kolejnym konkursie wzięło udział mnóstwo użytkowników. Przypomnijmy sobie zwycięzców: "Wyraź swój imidż": Lea, "Opowieść z cyklu bananowy horror": Czarodziejka.
Zwycięskie prace możecie przeczytać tu.

Listopad
Premiera IŚ na DVD - 11 listopada na sklepowe półki trafiła ostatnia ekranizacja Harrr'ego Pottera.
Premiera LEGO HP lata 5-7 - fani gier Lego mogli umilić sobie jesienne wieczory Harrym Potterem w klockowej wersji.
Rozpoczęcie Piątkowego Konkursu - tego samego dnia wystartował konkurs, który towarzyszył nam przez 8 tygodni, w każdy piątek i zmusił pewną część użytkowników hogs do sięgnięcia w najdalsze czeluści pamięci i ponownego zajrzenia do potterowych książek.

Grudzień
Zakończenie piątkowego konkursu - chociaż zdarzyło się to dopiero wczoraj, już jest historią. Wynik tego konkursu był tak zaskakujący jak związek Hermiony i Rona. Pierwsze miejsce zdobyła osoba, która nie opuściła żadnej części konkursu - DziedzicSlytherina.


Chcielibyśmy podziękować Wam wszystkim za to, że jesteście, ponieważ bez Was nie byłoby hogsmeade.pl Każdy z Was stanowi ważne ogniwo strony i tworzy jej historię.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy tak zgraną grupę wyjątkowych ludzi, których połączył Harry - pani Rowling może być z nas dumna!
Oby następny, 2012 rok, okazał się dla nas wszystkich jeszcze bardziej magiczny!

Redakcja hogsmeade.pl

Zródło:
Komentarze
~kizzucha F
Dodano dnia 31 December 2011 18:27
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1648
Ostrzeżeń: 2
Komentarzy: 103
Data rejestracji: 05.01.11
Medale:
Brak
Wspaniałe podsumowanie. Kto by pomyślał, że tak dużo się zdarzyło?
Ostatnia premiera już za namiPłacze, ale pozostaje jeszcze Pottermore.Uśmiech

Życzę wszystkiego najlepszego wszystkim Hogsmeadowiczom a Redakcji owocnej pracy i jak najmniej problemów! Happy New Year! Jupi!
~fanka98 F
Dodano dnia 31 December 2011 18:29
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5238
Ostrzeżeń: 3
Komentarzy: 290
Data rejestracji: 16.03.11
Medale:
Brak
To my dziękujemy całej Redakcji, za to, że opiekowali się stroną i stworzyli nam mały, magiczny świat. To Wam należą się podziękowania. Zarówno starej, jak i nowej Redakcji.
DZIĘKUJEMY!!!
~Angel14 F
Dodano dnia 31 December 2011 18:37
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2184
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 48
Data rejestracji: 16.04.11
Medale:
Brak
Rzeczywiscie, w tym roku wiele sie zdarzylo, smutno jest go zakonczyc. Mam nadzieje, ze kolejny rok bedzie rownie owocny, jak ten Oczko
~Salazar99 F
Dodano dnia 31 December 2011 19:25
Zbanowany
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 399
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 80
Data rejestracji: 31.12.11
Medale:
Brak
Ja zarejestrowałem się dzisiaj, więc o niczym nie wiedziałem, aczkolwiek miło jest się dowiedzieć choć odrobinę o historii naszej strony. Gdyby nie redakcja, nie byłoby mnie tutaj i nas tutaj wszystkich zgromadzonych.

Mam pytanie - kto należał do tamtej redakcji?
~DziedzicSlytherina F
Dodano dnia 31 December 2011 19:35
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 148
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal
Piękne podsumowanie.. Uśmiech Ja tu niestety jestem dopiero od sierpnia, ale już w "sierpniowej" części historii zostało się wymienionym.. Cool Z głowy mi wyleciały te słońca.. Rozbawiony Chyba mam smykałkę do liczenia i odnajdywania rzeczy.. Śmiech

Wynik tego konkursu był tak zaskakujący jak związek Hermiony i Rona. Pierwsze miejsce zdobyła osoba, która nie opuściła żadnej części konkursu - DziedzicSlytherina.


To porównanie mnie całkowicie rozwaliło Dowcipniś Ale i tak dzięki.. :> Tak więc, dzięki za wszystko i oby za rok było jeszcze lepiej (i żeby była II edycja konkursu piątkowego : D).
~LilyPotter F
Dodano dnia 31 December 2011 20:02
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 276
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
Mam pytanie - kto należał do tamtej redakcji?
połowa teraźniejszych Vipów. Milla, Lady Snape, Lila Lee, Derilantka, Elsanka i mnóstwo innychOczko

Mój nick w kalendarium, jak miło;]
~SweetSyble F
Dodano dnia 31 December 2011 20:39
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1942
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 28
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak
Jej. Na Hogs jestem dopiero od tego miesiaca, ale zanim zalogowałam się zaglądałam to przez dwa miesiące. Dużo działo się w tym roku i warto było sobie to przypomnieć. Lubię wchodzić na Hogs, bo umilam sobie czas, poznałam duzo fajnych ludzi. DZIĘKUJĘ!!!
`Czarodziejka F
Dodano dnia 31 December 2011 22:39
Moderator (F)
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11099
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 464
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal
Wspaniałe podsumowanie! Fajnie jest sobie przypomnieć to wszystko co się wydarzyło w ciągu tego roku. A była i taka sytuacja, kiedy wydawało się, że strona przestanie istnieć. Ale mamy nową redakcję i już wszystko jest ok.
Chyba się uzależniłam od przebywania na tej stronie, bo jestem codziennie, jeśli tylko mam dostęp do neta. Dzięki temu poznałam wiele ciekawych czarownic i czarownic.
Oby następny rok był tak samo dobry, jak poprzedni.

Mój nick w kalendarium, jak miło;]

Mój teżDowcipniś
~Hermionka111213 F
Dodano dnia 01 January 2012 10:32
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2002
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 322
Data rejestracji: 27.03.11
Medale:
Brak
Cudownie sobie tak jeszcze raz wszystko podsumować i nie musieć przeglądać stu stron newsów. Rozbawiony
Myślę, że ten rok dla mnie nie był jakoś wielce udany, ale tu na Hogsmeade, w moim magicznym domu działo się coś fantastycznego czego nigdy wam nie zapomnę.
Dziękujemy!
!Milka F
Dodano dnia 01 January 2012 15:32
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 583
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak
LilyPotter - a mój nick to może z dużej litery, co? :>
Co do uzupełnienia listy - należy też wymienić Martę_Marą, Belę, Guardiana, Ballaczkę, Ariane, Alae, Dominikę.

Z perspektywy czasu uważam, że nasze brutalne rozstanie ze stroną nie było dobrym posunięciem, aczkolwiek żal do szefa strony pozostał niezmienny. Czasami tu jeszcze zaglądam z sentymentu, ciężko jest powiedzieć kategoryczne NIE stronie, na której poznałam tak wielu bliskich mi ludzi, którzy już od dawna nie są 'internetowymi znajomymi'.
~emilyanne F
Dodano dnia 01 January 2012 17:58
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5622
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 203
Data rejestracji: 28.10.11
Medale:
Brak
No, no ;> Ładne to nasze kalendarium xD Zobaczymy jakie zmiany zajdą w tym roku ;>
!Asik F
Dodano dnia 01 January 2012 19:05
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 168
Data rejestracji: 19.07.11
Medale:
Medal
Fajny sposób na pokazanie zmian jakie zaszły w przeciągu parunastu miesięcy. Kto by pomyślał, że było tego aż tyle?! Miło, że znalazła się dobra duszyczka, która to uporządkowała. Dziękujemy całej redakcji!
~LilyPotter F
Dodano dnia 02 January 2012 14:09
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 276
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
Oj tam Milla, palec mi sie omsknał xD
~Matthew Lucas F
Dodano dnia 02 January 2012 16:11
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -8
Ostrzeżeń: 2
Komentarzy: 565
Data rejestracji: 03.09.10
Medale:
Brak
Nie było mnie tylko przez jesienne miesiące, a tyle się działo w tych momentach!

Jestem od września/października 2010 roku i doskonale pamiętam większość wydarzeń tu wymienionych. Co prawda, w starym roku bywałem praktycznie sporadycznie, ale rozkwit nastąpił właśnie w maju, gdy stara redakcja postanowiła opuścić szeregi.

Kurczę, gdy sobie przypomnę chwilę początków, aż łezka się w oku kręci. Wtedy był Bal Zakończeniowy - stara redakcja wtedy tak się postarała, że nigdy bym nie pomyślał o takiej rewolucji! Nowa, oczywiście, również świetnie się sprawuje, choć nie tak dobrze, jak tamta. Brakuje tylko odrobiny tego czegoś... Wtedy było trochę więcej osób i wszyscy nie musieli stawać na głowie.

Co mam powiedzieć? Dziękuję za wszystkie dni spędzone na tej stronie. Za to, że Hogsmeade powstało - gdyby nie to, nie zawarłbym tylu przyjaźni. Co prawda internetowych, ale miłych. Nie to co moje otoczenie Oczko. Za to, że dalej wszyscy współpracują i udało się pokonać problemy podczas przełomu. Za to, że po prostu jesteście. DZIĘKUJĘ!

PS - Salazarze, w tamtej redakcji było wiele osób. Wymienię większość:
Deliriantka, Elsanka, Milla, Dominika, Lila Lee, Lady Snape, Guardian, Ariana, Alae, Tonks2812 (dobrze napisałem?), Inferius (momentalnie), Marta_Mara, Kdaniel3k, Laura-Melody (również chwilowo), Bela, Pobe (teraz jest), Elf (chyba również jest), Ballaczka, Corvus (ale to przed moją rejestracją, tak samo Venture), operatorzy chata: Wazka, Lady Gaga, Time... (o ile się nie mylę).

Jeżeli o kimś zapomniałem, to przepraszam.
~syrius_black F
Dodano dnia 05 January 2012 20:06
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5449
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 37
Data rejestracji: 26.12.11
Medale:
Brak
Dziękuję autorą hogsmeade.pl i osób , które ją teraz nadzorują . Jestem nowym użytkownikiem , ale strona bardzo mi się spodobała . Ten rok był wyjątkowo ważny dla nas , fanów Harry'ego Potter'a . Przecież do kin weszła ostatnia część tej serii . Dziękuję wszystkim , którzy się temu przysłużyli . Jesteście wspaniałymi ludźmi Oczko
Oceny

Wybitny Wybitny 100% [1 głos]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 0% [Brak oceny]
Zadowalający Zadowalający 0% [Brak oceny]
Nędzny Nędzny 0% [Brak oceny]
Okropny Okropny 0% [Brak oceny]
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się.

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Sponsorzy
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~raven F 18-02-2020 22:21

Koniec psot, wracamy do szarości! Czarodziej
~Ginny Evans F 10-02-2020 12:30

co to była za noc!
~Ginny Evans F 10-02-2020 05:49

Dobranoc, hogs! Duch
~raven F 10-02-2020 05:40

Parasite bierze wszystko, serduszko dla Joaquina, ciepły uścisk dla Leo bez Oscara, dziękuję za tę noc, dobranoc :*
~raven F 10-02-2020 05:21

Damn, ale Zellweger przynudza, niech już sobie idzie! Zły
~raven F 10-02-2020 05:16

To co, trzeba obejrzec Judy?
~raven F 10-02-2020 05:16

Tak, ladne to bylo
~Ginny Evans F 10-02-2020 05:12

piękne zwrócenie uwagi, że wszystkie formy opresji są ze sobą połączone, nikt nie jest wolny dopóki wszyscy nie są wolni
~Ginny Evans F 10-02-2020 05:11

I'M NOT CRYING Płacze
~raven F 10-02-2020 05:10

(Wiem, ze mowi Twoim glosem, ale to i tak bardziej moj kolega)
~raven F 10-02-2020 05:08

Fun fact. Slysze jego glos i sie boje. Damn.
~Ginny Evans F 10-02-2020 05:07

Joaquin ♥
~Ginny Evans F 10-02-2020 05:00

zapomniałam, że aktor grający Magnusa w DA nie zyje :/
~raven F 10-02-2020 04:57

O, o! Bedzie Kobe </3
~raven F 10-02-2020 04:47

A Rocketmana to nawet moja mama widziala, pewnie sie ucieszy Oczko
~CynaMona F 10-02-2020 04:42

Niech się pośpieszą z najważniejszymi nagrodami, bo zaraz będę musiała się zbierać Smutny
~raven F 10-02-2020 04:37

Gina Davis!
~raven F 10-02-2020 04:35

No nic, juz wiem, ze Lors przyszedl, dowiedzial sie, ze bede i poszedl.
~Ginny Evans F 10-02-2020 04:34

tak, jak sie wylogowalam to dziala
~raven F 10-02-2020 04:34

Nie wiem, czy to zalezy od komputera, czy np dziala, jesli ktos jest niezalogowany

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
Azcrazpc
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 26,031
» Zbanowanych: 1,582
» Gości online: 217
» Użytkowników online: 1

~Azcrazpc

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59