Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)

Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Wstęp do siódmego...
Wstęp do siódmego tomu
Śmierć jeno przemierza świat, podobnie jak dwaj wierni druhowie, którzy razem przemierzają morza; jeden zawsze będzie żyć w drugim. Zniewoleni miłością, żyją w tym, co wszechobecne. W owym boskim zwierciadle widzą się twarzą w twarz, wolni i nieskalani. Wielka to dla nich pociecha, bo choć można rzec, że z tego świata odeszli, to ich przyjaźń wciąż trwa, ponieważ jest nieśmiertelna.
Historia spotkania Quirrella z Voldemortem i garść informacji o domach w Hogwarcie
PottermoreWiększość z Was nadal czeka na swój mail aktywacyjny z Pottermore, uprawniający do wcześniejszego dostępu do niej. Żeby osłodzić Wam to pełne zniecierpliwienia oczekiwanie, mamy dla Was kolejne spoilery. W tym newsie znajdziecie informacje o tym, jak cudem Quirrell "połączył" się z Voldemortem, coś o domach Hogwarcie i rozterkach Tiary nad przydziałem Hermiony i Neville'a.


Historia Quirrella i Voldemorta

Prawdopodobnie jedną z najbardziej szokujących informacji o bardzo nieśmiałym Quirrellu jest fakt, iż podczas jednej ze swoich wypraw podjął się złapania Voldemorta. Kiedy go w końcu znalazł, uległ mocy Czarnego Pana i stał się tymczasowym horkruksem.
Młody profesor półkrwi, były Krukon, starał się zyskać szacunek wśród uczniów, ucząc Obrony przed Czarną Magią, chociaż był osobą skłaniającą się bardziej do nauki wiedzy teoretycznej niż samej praktyki (być może dlatego Dolores Umbridge go tak chwaliła w Zakonie Feniksa).

Quirrell wyruszył na poszukiwanie pozostałości Voldemorta częściowo z ciekawości, a częściowo z pragnienia, aby zaistnieć.

Kiedy Voldemrot dowiedział się, że ten młody człowiek uczy w Hogwarcie, natychmiast zawładnął Quirrellem, któremu nie udało się obronić.

W efekcie Quirrell stał się tymczasowym horkruksem Voldemorta. Jego dusza [Voldemorta] była znacznie silniejsza niż ciało. Kiedy ciało Quirrella i Voldemrota zostało poważnie uszkodzone przez Harry'ego, Czarny Pan ucieka w samą porę, zostawiając Quirrella na śmierć.

Przydział do domów


Na wzór hogwarckiej Ceremonii Przydziału, użytkownicy Pottermore będą mieli możliwość "zamieszkania" w wyznaczonym domu, gdzie prefekt z każdego pokrótce opowie o danym domu. W Gryffindorze jest to Percy Weasley, tak samo w Kamieniu Filozoficznym. Prefekci z piątego roku opowiadają nowo przydzielonym użytkownikom o danym domu, pokazując godło oraz pokój wspólny (rysunki pokoi znajdziecie w tej galerii). Jo w czerwcu powiedziała, iż będzie publikować nieujawnione dotąd informacje o danych domach - dlatego Percy nie ma zbyt dużo opowiadania o Gryffindorze.

Gryffindor: Gratulacje! Jestem prefektem, nazywam się Percy Weasley i jestem zachwycony, że mogę Ciebie powitać w Gryffindorze. Naszym godłem jest lew, najodważniejsze zwierzę; kolorami naszego domu są złoty i czerwony, a nasz pokój wspólny znajduje się w Wieży Gryffindoru.

Hufflepuff: Gratulacje! Jestem prefektem, nazywam się Gabriel Truman i jestem zachwycony, że mogę Ciebie powitać w Hufflepuffie. Naszym godłem jest borsuk, często lekceważony przez innych, ponieważ jest bardzo spokojny, ale w chwili ataku potrafi pokonać zwierzęta o wiele większe od siebie, np. wilki.

Ravenclaw: Gratulacje! Jestem prefektem, nazywam się Robert Hilliard i jestem zachwycony, że mogę Ciebie powitać w Ravenclawie. Naszym godłem jest orzeł, który wznosi się tam, gdzie inni nie mogą się wspiąć; naszymi kolorami są niebieski i brązowy, a nasz pokój wspólny znajduje się w Wieży Ravenclawu, za drzwiami z zaczarowaną kołatką.

Slytherin: Gratulacje! Jestem prefektem, nazywam się Gemma Farley i jestem zachwycona, że mogę Ciebie powitać w Slytherinie. Naszym godłem jest wąż, najmądrzejszy ze wszystkich stworzeń; kolorami domu to szmaragdowa zieleń i srebro, a pokój wspólny znajduje się za ukrytym wejściem w lochach.

Rozterki Tiary Przydziału nad Hermioną i Nevillem


Dział mówiący o Tiarze Przydziału ujawnia zaskakujące informacje o Hermionie i Neville'u, którzy bardziej pasowali do innych domów niż do Gryffindoru. W Zakonie Feniksa, była wzmianka o tym, iż Hermiona chciała zostać przydzielona do Ravenclawu, a Neville zapytał Tiarę, czy nie może być w Hufflepuffie, bo nie jest na tyle odważny, by być w Gryffindorze. Tiara wybrała inaczej i mądrzej.

Jo o Tiarze:
Tiara Przydziału nie znajdowała się w moich pierwszych pomysłach dotyczących Hogwartu. Rozmyślałam nad różnymi sposobami przydzielania nowych uczniów (ponieważ od początku wiedziałam, że będą cztery domy, wyróżniające inne cechy). w końcu spisałam listę pomysłów, jak można by ich poprzydzielać: wyliczanka, krótkie słomki, wybieranie przez "kapitana", losowaniu z kapelusza.

Tiaropat*

Dawniej przydzielanie nowych uczniów trwało dłużej niż pięć minut - nosi to termin Tiaropat. Tiara decydowała cztery minuty, dokąd przydzielić Hermionę. W przypadku Neville'a, od razu chciała go umieścić w Gryffindorze, jednak Longbottom był niezbyt odważny i wnioskował o przydział do Puchonów. Jego zbyt cichy bunt spowodował triumf Tiary.

*Tiaropat - (ang. Hatstall), na pomysł polskiego tłumaczenia wpadł Murazor z forum Mirriel. Dziękuję!

Zródło: snitchseeker.com
Komentarze
~Hermionka111213 F
Dodano dnia 23 August 2011 12:37
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2002
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 322
Data rejestracji: 27.03.11
Medale:
Brak
Ciekawe. Te zdjęcia pokoi wspólnych bardzo mnie zainteresowały. Wszystko zostało tak dokładnie połączone i przemyślane. Jestem pod wielkim wrażeniem. Tak!
~Raksha F
Dodano dnia 23 August 2011 12:53
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 585
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 66
Data rejestracji: 05.08.10
Medale:
Brak
Ah, mam nadzieję, że nie trafię do Hufflepuffu...no, ale najpierw muszę się tam DOSTAĆ. Gdzie ta sowa, ja się pytam? Huh?
A pokój Ślizgonów wygląda świetnie ^^
~Inteaselive F
Dodano dnia 23 August 2011 13:08
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 160
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 32
Data rejestracji: 20.07.11
Medale:
Brak
Zgadzam się, iż pokoje wspólne naprawdę są godne uwagi. Szczególnie przypadł mi do gustu pokój Ravenclaw. Świetnie dobrane kolory, biblioteczka w niszy, wszechobecne zdobienia, to wszystko stwarza taki niepowtarzalny klimat. Jednym słowem liczę na przydział do Ravenclawu.
!leea F
Dodano dnia 23 August 2011 13:22
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 329
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal
Naszym godłem jest orzeł, który wznosi się tam, gdzie inni nie wspiąć się;
A to nie był kruk?

Ładne rysunki, szczególnie pokoi wspólnych Ravenclawu oraz Gryffindoru.
~DziedzicSlytherina F
Dodano dnia 23 August 2011 13:37
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 148
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal
Wow! Kolejne niesamowite informacje Rozbawiony Warto przeczytać i czekać do otwarcia "Pottermore" Uśmiech Zdjęcia pokoi są niesamowite! Mi się oczywiście podoba pokój Slytherinu i nawet Ravenclawu - liczę, że trafię do któregoś z tych domów Rozbawiony Ojj szybciej, szybciej!
!Tom_Riddle F
Dodano dnia 23 August 2011 15:14
VIP
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 17516
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 165
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal
Hah, gdybym był na miejscu Tiary też bym się zastanawiał, gdzie przydzielić Neville'a^^ No ale odważny z niego czarodziej i dba o przyjaciół zatem niech będzie: GRYFFINDOR!

<wiwaty przy stole Gryfonów>

Quirrella natomiast troszkę mi szkoda, ponieważ lubiłem go, tego b-b-biednego jąkałę... Szkoda, że tak marnie skończył. Dlaczego zawsze jest tak, że ludzi podciąga to, co złe? Mam na myśli to, że przecież każdy z nas z natury jest dobry, tylko otoczenie i nieszczęśliwe wypadki zmieniają sposób patrzenia na świat i jego mieszkańców... Ale to nie pora i miejsce na filozoficzne wywody^^
^Lady Holmes F
Dodano dnia 23 August 2011 15:34
Administrator
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29130
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 497
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak
Naszym godłem jest orzeł, który wznosi się tam, gdzie inni nie wspiąć się;

A to nie był kruk?


Nie, eagle to orzeł.
~gabrysia6210 F
Dodano dnia 23 August 2011 17:17
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 262
Ostrzeżeń: 2
Komentarzy: 10
Data rejestracji: 16.08.11
Medale:
Brak
Nie mogę się już doczekać kiedy dostanę sowę z listem.
~piecka21 F
Dodano dnia 23 August 2011 17:37
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1213
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 22
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak
Pokoje wspólne są świetne! Najbardziej spodobały mi się Hufflepuffu i Ravenclawu Rozbawiony
~Loa_riddle F
Dodano dnia 23 August 2011 20:43
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 34
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak
Pokoje wspólne bardzo ciekawie wyglądają na tych grafikach Oczko szczególnie spodobał mi się Ravenclawu i Slytherinu.
~Rose Granger F
Dodano dnia 24 August 2011 08:50
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1200
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 91
Data rejestracji: 25.02.11
Medale:
Brak
Pokój Wspólny Ślizgonów jest po prostu świetny! To przytłumione zielone światło, ten ogień w kominku, podniszczona kanapa i ten fotel (krzesło?) no i okiennice... to wszystko razem tworzy taki fajny klimat. Oczko Za to pokój Ravenclawu zupełnie odmienny: jasny, przejrzysty i podoba mi się ten sufit z gwiazdami.
Ogólnie jeśli chodzi o Pottermore fajnie byłoby trafić albo do Ślizgonów albo Krukonów, bo w Gryffindorze, czy tym bardziej jako Puchonkę nigdy siebie nie widziałam. Cóż zobaczymy, jak to będzie z tym testem przydziałowym ułożonym przez Jo.

Nie miałam pojęcia o rozterkach Tiary nad tym gdzie przydzielić Neville'a, ani tym bardziej o historii Quirella.. nie mogę się doczekać, żeby sobie poodkrywać tę stronę.
~Hattie F
Dodano dnia 24 August 2011 09:38
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 24
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 6
Data rejestracji: 11.05.10
Medale:
Brak
Wszystkie pokoje wglądają świetnie! Miło jest zobaczyć pokój Hufflepuffu, bo właściwie z książek nic o nim nie wiedzieliśmy, strasznie mi się on podoba Oczko Uwielbiam też oczywiście pokój Gryffindoru Oczko Pokój wspólny Krukonów za to wygląda mi mało przytulnie, jak dla mnie za dużo zimnych kolorów. A za to pokój Ślizgonów jest jak dla mnie zbyt mroczny. Oczko Będzie jak będzie już nie mogę się doczekać, tego kiedy moja sowa trafi pod numer 52 Uśmiech
~Sophia F
Dodano dnia 25 August 2011 16:44
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1427
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 113
Data rejestracji: 09.01.11
Medale:
Brak
No i znów ciekawe informacje, już nie mogę się doczekać sowy!
Oceny

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się.

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Sponsorzy
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~TheWarsaw1920 F 17-10-2018 21:07

A 09 sierpnia 15 roku to jedna z najważniejszych dat (co prawda dokładnej nie pamiętam), ale chyba można przyjąć, że wtedy poznałem Ginny ♥
~TheWarsaw1920 F 17-10-2018 21:05

14.10.2014 roku zgłosiłem się do redakcji. 12.05.2015 roku wysłałem prace na k. miotlarski. 09.09.2016 roku wysłałem piosenki do k. Potterwarty. Uśmiech
~TheWarsaw1920 F 17-10-2018 20:59

Po tym newsie mam takie dziwne uczucie gdzieś w środku, jakby jakiś etap mojego życia był już bardzo dawno za mną.
~Ginny Evans F 16-10-2018 10:55

ja mam cały drugi sezon w plecy i tak bardzo nie mam natchnienia, żeby się za niego wziąć Zniesmaczony
~CynaMona F 16-10-2018 08:51

Na razie nadrabiam Riverdale, bo skoro wyszedł nowy odcinek to wypadałoby dokończyć wreszcie 2 sezon Oczko
~Ginny Evans F 15-10-2018 21:23

Monciak, daj znać potem co oglądasz Język PS. Mam kilka nowych do polecenia Rozbawiony
~raven F 15-10-2018 20:09

Nawzajem Papa
~CynaMona F 15-10-2018 20:08

Dobra, miło było, ale lecę oglądać seriale. Miłego wieczoru!
~CynaMona F 15-10-2018 20:07

Wydawało mi się, że miałam niewiele ponad 1000 xD
~raven F 15-10-2018 20:04

No właśnie byłam u Ciebie przed kwadransem i też się zastanawiałam Rozbawiony
~CynaMona F 15-10-2018 20:03

Na Merlina! Skąd ja mam 1850 punktów? Cooo
~raven F 15-10-2018 19:59

♥ ♥ ♥
~CynaMona F 15-10-2018 19:59

Skomentowałam newsika Kotecek
~raven F 15-10-2018 19:58

Anooo, #zazdro Uh-oh!
~CynaMona F 15-10-2018 19:56

Mniejsza o dzień tygodnia, ważne że wolne ♥
~raven F 15-10-2018 19:54

Pamiętam, pamiętam! Chociaż myślałam, że to czwartki Martwy...
~CynaMona F 15-10-2018 19:54

Dokładnie! Każdy dzień wolny jest dobry (szczególnie taki, gdzie normalnie ma się lekcje od 8 do 16)
~raven F 15-10-2018 19:53

Też bym chciała dzień wolny, tymczasem i 8 godzin to za mało, żeby nadrobić zaległości Smutny
~raven F 15-10-2018 19:53

Przecież to było wczoraj, skoro był weekend, to przepadło! (no, ale z dniami wolnymi się nie dyskutuje w sumie)
~CynaMona F 15-10-2018 19:51

Dnia nauczyciela czy tam KEN. 1 klasy mają ślubowanie, a reszta wolne Uśmiech

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
axatuca
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 18,917
» Zbanowanych: 1,579
» Gości online: 93
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59