Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)

Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Mocny eliksir mił...
Mocny eliksir miłości
Na szczęście akurat w tym momencie Ron jęknął:
- Nie widzę jej, Harry... Czy on ją ukrywa?
- Czy eliksir miłosny był zdatny do spożycia? - zapytał Slughorn, obserwując Rona z zawodowym zainteresowaniem.
- Bo im dłużej się go trzyma, tym staje się mocniejszy.
- To by wiele wyjaśniało - wydyszał Harry (...)

Historia spotkania Quirrella z Voldemortem i garść informacji o domach w Hogwarcie
PottermoreWiększość z Was nadal czeka na swój mail aktywacyjny z Pottermore, uprawniający do wcześniejszego dostępu do niej. Żeby osłodzić Wam to pełne zniecierpliwienia oczekiwanie, mamy dla Was kolejne spoilery. W tym newsie znajdziecie informacje o tym, jak cudem Quirrell "połączył" się z Voldemortem, coś o domach Hogwarcie i rozterkach Tiary nad przydziałem Hermiony i Neville'a.


Historia Quirrella i Voldemorta

Prawdopodobnie jedną z najbardziej szokujących informacji o bardzo nieśmiałym Quirrellu jest fakt, iż podczas jednej ze swoich wypraw podjął się złapania Voldemorta. Kiedy go w końcu znalazł, uległ mocy Czarnego Pana i stał się tymczasowym horkruksem.
Młody profesor półkrwi, były Krukon, starał się zyskać szacunek wśród uczniów, ucząc Obrony przed Czarną Magią, chociaż był osobą skłaniającą się bardziej do nauki wiedzy teoretycznej niż samej praktyki (być może dlatego Dolores Umbridge go tak chwaliła w Zakonie Feniksa).

Quirrell wyruszył na poszukiwanie pozostałości Voldemorta częściowo z ciekawości, a częściowo z pragnienia, aby zaistnieć.

Kiedy Voldemrot dowiedział się, że ten młody człowiek uczy w Hogwarcie, natychmiast zawładnął Quirrellem, któremu nie udało się obronić.

W efekcie Quirrell stał się tymczasowym horkruksem Voldemorta. Jego dusza [Voldemorta] była znacznie silniejsza niż ciało. Kiedy ciało Quirrella i Voldemrota zostało poważnie uszkodzone przez Harry'ego, Czarny Pan ucieka w samą porę, zostawiając Quirrella na śmierć.

Przydział do domów


Na wzór hogwarckiej Ceremonii Przydziału, użytkownicy Pottermore będą mieli możliwość "zamieszkania" w wyznaczonym domu, gdzie prefekt z każdego pokrótce opowie o danym domu. W Gryffindorze jest to Percy Weasley, tak samo w Kamieniu Filozoficznym. Prefekci z piątego roku opowiadają nowo przydzielonym użytkownikom o danym domu, pokazując godło oraz pokój wspólny (rysunki pokoi znajdziecie w tej galerii). Jo w czerwcu powiedziała, iż będzie publikować nieujawnione dotąd informacje o danych domach - dlatego Percy nie ma zbyt dużo opowiadania o Gryffindorze.

Gryffindor: Gratulacje! Jestem prefektem, nazywam się Percy Weasley i jestem zachwycony, że mogę Ciebie powitać w Gryffindorze. Naszym godłem jest lew, najodważniejsze zwierzę; kolorami naszego domu są złoty i czerwony, a nasz pokój wspólny znajduje się w Wieży Gryffindoru.

Hufflepuff: Gratulacje! Jestem prefektem, nazywam się Gabriel Truman i jestem zachwycony, że mogę Ciebie powitać w Hufflepuffie. Naszym godłem jest borsuk, często lekceważony przez innych, ponieważ jest bardzo spokojny, ale w chwili ataku potrafi pokonać zwierzęta o wiele większe od siebie, np. wilki.

Ravenclaw: Gratulacje! Jestem prefektem, nazywam się Robert Hilliard i jestem zachwycony, że mogę Ciebie powitać w Ravenclawie. Naszym godłem jest orzeł, który wznosi się tam, gdzie inni nie mogą się wspiąć; naszymi kolorami są niebieski i brązowy, a nasz pokój wspólny znajduje się w Wieży Ravenclawu, za drzwiami z zaczarowaną kołatką.

Slytherin: Gratulacje! Jestem prefektem, nazywam się Gemma Farley i jestem zachwycona, że mogę Ciebie powitać w Slytherinie. Naszym godłem jest wąż, najmądrzejszy ze wszystkich stworzeń; kolorami domu to szmaragdowa zieleń i srebro, a pokój wspólny znajduje się za ukrytym wejściem w lochach.

Rozterki Tiary Przydziału nad Hermioną i Nevillem


Dział mówiący o Tiarze Przydziału ujawnia zaskakujące informacje o Hermionie i Neville'u, którzy bardziej pasowali do innych domów niż do Gryffindoru. W Zakonie Feniksa, była wzmianka o tym, iż Hermiona chciała zostać przydzielona do Ravenclawu, a Neville zapytał Tiarę, czy nie może być w Hufflepuffie, bo nie jest na tyle odważny, by być w Gryffindorze. Tiara wybrała inaczej i mądrzej.

Jo o Tiarze:
Tiara Przydziału nie znajdowała się w moich pierwszych pomysłach dotyczących Hogwartu. Rozmyślałam nad różnymi sposobami przydzielania nowych uczniów (ponieważ od początku wiedziałam, że będą cztery domy, wyróżniające inne cechy). w końcu spisałam listę pomysłów, jak można by ich poprzydzielać: wyliczanka, krótkie słomki, wybieranie przez "kapitana", losowaniu z kapelusza.

Tiaropat*

Dawniej przydzielanie nowych uczniów trwało dłużej niż pięć minut - nosi to termin Tiaropat. Tiara decydowała cztery minuty, dokąd przydzielić Hermionę. W przypadku Neville'a, od razu chciała go umieścić w Gryffindorze, jednak Longbottom był niezbyt odważny i wnioskował o przydział do Puchonów. Jego zbyt cichy bunt spowodował triumf Tiary.

*Tiaropat - (ang. Hatstall), na pomysł polskiego tłumaczenia wpadł Murazor z forum Mirriel. Dziękuję!

Zródło: snitchseeker.com
Komentarze
~Hermionka111213 F
Dodano dnia 23 August 2011 12:37
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2002
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 322
Data rejestracji: 27.03.11
Medale:
Brak
Ciekawe. Te zdjęcia pokoi wspólnych bardzo mnie zainteresowały. Wszystko zostało tak dokładnie połączone i przemyślane. Jestem pod wielkim wrażeniem. Tak!
~Raksha F
Dodano dnia 23 August 2011 12:53
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 585
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 66
Data rejestracji: 05.08.10
Medale:
Brak
Ah, mam nadzieję, że nie trafię do Hufflepuffu...no, ale najpierw muszę się tam DOSTAĆ. Gdzie ta sowa, ja się pytam? Huh?
A pokój Ślizgonów wygląda świetnie ^^
~Inteaselive F
Dodano dnia 23 August 2011 13:08
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 160
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 32
Data rejestracji: 20.07.11
Medale:
Brak
Zgadzam się, iż pokoje wspólne naprawdę są godne uwagi. Szczególnie przypadł mi do gustu pokój Ravenclaw. Świetnie dobrane kolory, biblioteczka w niszy, wszechobecne zdobienia, to wszystko stwarza taki niepowtarzalny klimat. Jednym słowem liczę na przydział do Ravenclawu.
!leea F
Dodano dnia 23 August 2011 13:22
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 329
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal
Naszym godłem jest orzeł, który wznosi się tam, gdzie inni nie wspiąć się;
A to nie był kruk?

Ładne rysunki, szczególnie pokoi wspólnych Ravenclawu oraz Gryffindoru.
~DziedzicSlytherina F
Dodano dnia 23 August 2011 13:37
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 148
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal
Wow! Kolejne niesamowite informacje Rozbawiony Warto przeczytać i czekać do otwarcia "Pottermore" Uśmiech Zdjęcia pokoi są niesamowite! Mi się oczywiście podoba pokój Slytherinu i nawet Ravenclawu - liczę, że trafię do któregoś z tych domów Rozbawiony Ojj szybciej, szybciej!
!Tom_Riddle F
Dodano dnia 23 August 2011 15:14
VIP
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 17516
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 165
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal
Hah, gdybym był na miejscu Tiary też bym się zastanawiał, gdzie przydzielić Neville'a^^ No ale odważny z niego czarodziej i dba o przyjaciół zatem niech będzie: GRYFFINDOR!

<wiwaty przy stole Gryfonów>

Quirrella natomiast troszkę mi szkoda, ponieważ lubiłem go, tego b-b-biednego jąkałę... Szkoda, że tak marnie skończył. Dlaczego zawsze jest tak, że ludzi podciąga to, co złe? Mam na myśli to, że przecież każdy z nas z natury jest dobry, tylko otoczenie i nieszczęśliwe wypadki zmieniają sposób patrzenia na świat i jego mieszkańców... Ale to nie pora i miejsce na filozoficzne wywody^^
^Lady Holmes F
Dodano dnia 23 August 2011 15:34
Administrator
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29130
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 497
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak
Naszym godłem jest orzeł, który wznosi się tam, gdzie inni nie wspiąć się;

A to nie był kruk?


Nie, eagle to orzeł.
~gabrysia6210 F
Dodano dnia 23 August 2011 17:17
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 262
Ostrzeżeń: 2
Komentarzy: 10
Data rejestracji: 16.08.11
Medale:
Brak
Nie mogę się już doczekać kiedy dostanę sowę z listem.
~piecka21 F
Dodano dnia 23 August 2011 17:37
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1213
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 22
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak
Pokoje wspólne są świetne! Najbardziej spodobały mi się Hufflepuffu i Ravenclawu Rozbawiony
~Loa_riddle F
Dodano dnia 23 August 2011 20:43
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 34
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak
Pokoje wspólne bardzo ciekawie wyglądają na tych grafikach Oczko szczególnie spodobał mi się Ravenclawu i Slytherinu.
~Rose Granger F
Dodano dnia 24 August 2011 08:50
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1200
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 91
Data rejestracji: 25.02.11
Medale:
Brak
Pokój Wspólny Ślizgonów jest po prostu świetny! To przytłumione zielone światło, ten ogień w kominku, podniszczona kanapa i ten fotel (krzesło?) no i okiennice... to wszystko razem tworzy taki fajny klimat. Oczko Za to pokój Ravenclawu zupełnie odmienny: jasny, przejrzysty i podoba mi się ten sufit z gwiazdami.
Ogólnie jeśli chodzi o Pottermore fajnie byłoby trafić albo do Ślizgonów albo Krukonów, bo w Gryffindorze, czy tym bardziej jako Puchonkę nigdy siebie nie widziałam. Cóż zobaczymy, jak to będzie z tym testem przydziałowym ułożonym przez Jo.

Nie miałam pojęcia o rozterkach Tiary nad tym gdzie przydzielić Neville'a, ani tym bardziej o historii Quirella.. nie mogę się doczekać, żeby sobie poodkrywać tę stronę.
~Hattie F
Dodano dnia 24 August 2011 09:38
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 24
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 6
Data rejestracji: 11.05.10
Medale:
Brak
Wszystkie pokoje wglądają świetnie! Miło jest zobaczyć pokój Hufflepuffu, bo właściwie z książek nic o nim nie wiedzieliśmy, strasznie mi się on podoba Oczko Uwielbiam też oczywiście pokój Gryffindoru Oczko Pokój wspólny Krukonów za to wygląda mi mało przytulnie, jak dla mnie za dużo zimnych kolorów. A za to pokój Ślizgonów jest jak dla mnie zbyt mroczny. Oczko Będzie jak będzie już nie mogę się doczekać, tego kiedy moja sowa trafi pod numer 52 Uśmiech
~Sophia F
Dodano dnia 25 August 2011 16:44
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1427
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 113
Data rejestracji: 09.01.11
Medale:
Brak
No i znów ciekawe informacje, już nie mogę się doczekać sowy!
Oceny

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się.

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Sponsorzy
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Monttana99 F 03-08-2020 17:38

elo
~raven F 18-07-2020 15:17

*owaniu forum
~raven F 18-07-2020 15:16

Anna Potter, przede wszytkim to tutaj potrzeba minimalnego zaangażowania właściciela, który mógłby stworzyć zaporę przeciw botom. Nikt nie był w stanie nad nimi zapanować, stąd decyzja o zablok
~Anna Potter F 17-07-2020 15:06

Nasze zimne synonimy są rewelacyjne. Ale my to robimy epizodycznie.
~Anna Potter F 17-07-2020 15:01

Wszyscy jesteŹmy pojedynczy, a jednak tacy sami i lubimy zabawę w rosyjską ruletkę.
~Anna Potter F 17-07-2020 14:39

Honduraska koduje za pomocą cytry wiadomoŹć, o tym ze kazdego jest w stanie urodzić 2 razy dzięki stojącej z boku cebuli i sóonecznemu lasowi, a dniem buszowania po sieci jest dla jej dziecka Źroda.
~Anna Potter F 17-07-2020 13:56

Jak z powodu Źnieznej Źlepoty zostaóeŹ uke chodzącym w sukience i to doprowadzióo cię do depresji to weż priligy, ten lek wyrowna twoje szanse, radzi smuga maczana.
~Anna Potter F 17-07-2020 11:11

Męzatka będąca w związku z dziesięciną twierdzi ze pierwszym krokiem do porodu jest skurcz w wyniku, ktorego mozna urodzić zel.
~Anna Potter F 17-07-2020 09:53

Garri Potter i Dary Źmierci. Cha, cha! Juz nie Harry! KtoŹ zmienió imię Garncarza. No i dobrze, lepiej być Wóocznikiem niz Zaóupić.
~Anna Potter F 17-07-2020 08:29

Jak twoi zwariowani rodzice krzyczą przy gotowaniu nafaszeruj ich prednizonem, a potem idż do McDonaldu, radzi smuga maczana.
~Anna Potter F 17-07-2020 00:05

Oni myŹlą ze w tym szaleństwie jest metoda?
~Anna Potter F 16-07-2020 23:53

Smuga być maczana gorszymi falami.
~Anna Potter F 16-07-2020 23:40

Odrzut sprzedany radzi zeby prosto pomióować, a potem jacyŹ Semici. Niezóe horyzonty mają.
~Anna Potter F 16-07-2020 23:26

Proponuję sporządzić jakąŹ listę ostatnio zarejestrowanych uzytkownikow zeby ich byóo óatwiej kontrolować.
~Anna Potter F 16-07-2020 23:23

Witam ducha czerepu! Moze będzie bronió zamku Posępnego Czerepu?
~Anna Potter F 16-07-2020 23:17

Witam 24-godzinny japoński piasek z Zjednoczonego Krolestwa!
~Anna Potter F 16-07-2020 22:45

Ostatnio zarejestrowaóa się jakaŹ tajlandzka rozwodka reklamująca farmację kanadyjską. Tu najpierw trzeba jakiegoŹ moderatora panującego nad poczynaniami nowych uzytkownikow.
~Ginny Evans F 10-07-2020 19:45

Mnie stuknie 12 lat w sierpniu. Jak zbierzecie ekipę chętną na aktywację hogs to otwieram je z powrotem jak gdyby nigdy nic ;D
~Evanna Lynch F 09-07-2020 23:40

11 lat temu zalozylam tu konto. Chcialabym, zeby ta strona jeszcze wrocila i patrzac po sb nie tylko ja mam taka nadzieje...
~CynaMona F 09-07-2020 22:48

U mnie zaledwie 6,5 (ta połówka taka trochę naciągana...) Zniesmaczony

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
ywiwapo
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 31,281
» Zbanowanych: 1,582
» Gości online: 230
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59