Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 318
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction
»»» [NZ] Początek - powrót Czarnego Pana, 4/?
Drukuj temat · [NZ] Początek - powrót Czarnego Pana, 4/?
~Ginny0004 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 12-04-2010 19:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1083
Ostrzeżeń: 3
Postów: 463
Data rejestracji: 08.03.10
Medale:
Brak

Bardzo długo zastanawiałam się czy zapytać was o zdanie, na temat tego...chyba opowiadania. Umieszczam początek tego pewnego tekstu, ponieważ chciałabym się dowiedzieć jakie błędy popełniłam, a wydaje mi się, że trochę ich jest. Wiem, że są tutaj mądre osoby, które mogłyby mi powiedzieć gdzie popełniłam błędy. Zanim zaczniecie czytanie, chcę powiedzieć, że parę informacji się nie zgadza, ponieważ to dzieje się po zniszczeniu przez Harrego Czarnego Pana.

Wszyscy byli pewni, że najgroźniejszy i najokrutniejszy czarodziej świata już nigdy nie powróci. Nikt nie myślał nawet, że gdzieś obok niego czai się zło, które powstrzymać może tylko Chłopiec Który Przeżył.

Tym razem Harry nie spędzał wakacji w domu Dursleyów, tylko w swoim ulubionym miejscu, gdzie byli wszyscy jego przyjaciele i znajomi, a miejscem tym była Nora. Bardzo kochał ten dom, lubił towarzystwo pani Wesley, która zawsze opiekowała się nim jak rodzonym synem i dawała mu rodzinne ciepło, którego bardzo mu brakowało po stracie Syriusza.
Lubił powracać do domu, w którym mieszkali Ron i Ginny, jego bliscy przyjaciele. Tego lata jednak wydarzyło się coś niespodziewanego, co zburzyło w jednej chwili całe jego marzenia i plany związane z tym ciasnym, ale jakże przytulnym domkiem.
Cała rodzina państwa Wesleyów siedziała tego dnia przy stole zastawionym różnego rodzaju smakołykami, rozmawiając o kolejnym roku nauki Harrego, Rona i Hermiony w Hogwarcie.
- Harry, kochaneczku - powiedziała pani Wesley - a ty także chcesz wrócić razem z Ronem i Hermioną do szkoły?

- Eee, nie zastanawiałem się jeszcze nad tym - odpowiedział Harry.

- Bo jeśli chcecie wrócić to trzeba by kupić nowe szaty, książki, pióra i inne rzeczy do szkoły.

- Mamo, przecież tobie mówiłem, że jeszcze nie zdecydowaliśmy, czy wracamy do szkoły! - wybuchnął Ron

- Ronaldzie Wesley, czy ty myślisz, że pozwolę Tobie opuścić ostatni rok nauki?!

Sprzeczki Rona i pani Wesley trwały bardzo długo, dopiero odgłos czyichś stóp zagłuszył tą monotonną wymianę zdań. Wyraźnie było słychać jak ktoś przyspiesza kroku, aby nie zmoknąć. Pan Wesley wstał z krzesła i podszedł ostrożnie do drzwi, nasłu****ąc co dzieje się na zewnątrz.

- Czy ktoś spodziewa się gości? - zapytał George wszystkich, którzy siedzieli jeszcze przy stole.

- O tej porze, przecież już nikt nie przychodzi w odwiedziny, chyba że ma coś ważnego do załatwienia - wtrąciła się pani Wesley.
Tup, tup, tup, kap, kap, kap. Dźwięki deszczu i czyichś kroków zlewały się w jedną płynną całość. Nagle wszystko umilkło, tylko deszcz uderzał o parapet, jakby chciał zatrzeć jakieś ślady pozostawione przez kurz, i piasek.
Drzwi otworzyły się gwałtownie i stanął w nich olbrzymich rozmiarów człowiek.

- Hagrid! - krzyknęli równocześnie Harry i Ron.
Olbrzym wszedł przez próg, brudząc niedawno wysprzątany przez panią Wesley dywan. Dopiero teraz Harry zobaczył, że Hagrid trzyma na rękach skuloną i całą zakrwawioną dziewczynę.

- Nie wiem co się stało, po prostu... po prostu nie zdążyłem, wszedłem za późno, to moja wina - Hagridowi z ust wypływały słowa jak lawina pędząca z wysokiej góry.

Szlochając tłumaczył im co się stało, ale nic nie dało się zrozumieć z jego pojedynczych słów. Wielkie krople łez spływały po twarzy dziewczyny i dopiero teraz Harry zobaczył, że Hagrid trzyma na rękach Hermionę. Wcześniej nie dało się jej poznać, ponieważ ubrania miała całe poszarpane i we krwi, a jej piękna buzia była czarna od węgla. Teraz widzieli dokładnie, że na jej twarzy malowało się przerażenie oraz straszny ból. Za Hagridem do domu wbiegła mama Hermiony, która nie wiadomo skąd, znalazła się wśród tych wszystkich czarodziejów. Nikt nie miał czasu na wyjaśnienia. Pani Wesley pobiegła do pokoju rozstawić łóżko dla poszkodowanej, a Harry i Ron wciąż patrzyli na Hagrida prosząc w duchu, aby to był tylko zły sen.

Dziękuje.
__________________
W pogoni za szczęściem...



Moje FF! Komentarze!!!
NOWE z dnia 15.08.!!!
http://hogsmeade....ad_id=3207

A to moje mini-opowiadanie pt. Telefon, proszę o opinie(zależy mi na szczerości):
http://hogsmeade....ad_id=3948

Edytowane przez Ginny0004 dnia 19-08-2010 13:38
Wyślij prywatną wiadomość
~bellatrix___lestrenge F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 12-04-2010 20:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 5
Ostrzeżeń: 1
Postów: 35
Data rejestracji: 12.04.10
Medale:
Brak

ładne opowiadanie wydaje mi sie żę nie popełniłaś błędów. bardzo mi sie podobało
__________________
od cnót Gryfonów
Kretynizmu Puchonów
i wiedzy wszechwiedzy Krukonów
Strzeż nas Slytherinie



hyder-harry-potter.hostselect.net/pictures/slytherin.jpg


Pozdrowienia dla Lena_Luna, Lily Luna Potter, Czarodziejka Maja, Godryk_Gryffindor, Karola__94, Monika_Lestrange i innych.Tak! tak dla was Uśmiech dla Potter_maniaczka największe!! jesteś moją najjjRozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Lajla F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 12-04-2010 20:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2276
Ostrzeżeń: 2
Postów: 537
Data rejestracji: 16.03.10
Medale:
Brak

Ja się może nie bardzo na tym znam i błędów Ci nie wskarzę, ale ciekawie jest. Oczko Podoba mi się ta ósma część HP. ;D Co się stało Hermionie? Dlaczego zamieszany jest w to Hagrid? Czekam na dalszy ciąg. Pozytywnie. Uśmiech
__________________
Śmierć moja zwabiła wiatr w niedomknięty słoik
Potem śmierć zasiała mak - wiatr się ukoił
Ten wiatr - on do kolan jej padł.

Edytowane przez Lajla dnia 12-04-2010 20:18
Wyślij prywatną wiadomość
~Loonyy F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 12-04-2010 21:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1752
Ostrzeżeń: 3
Postów: 419
Data rejestracji: 18.03.10
Medale:
Brak


Cała rodzina państwa Wesleyów siedziała tego dnia przy stole zastawionym różnego rodzaju smakołykami, rozmawiając o kolejnym roku nauki Harrego, Rona i Hermiony w Hogwardzie.

Hogwarcie

zobaczył, że Hagrid trzyma na rękach Hermione.

Hermionę


Więcej nie zauważyłam. Podoba mi się, tylko daj następną część, bo chcę się dowiedzieć co z Hermioną! :)

Aaa i usuń erki.
__________________
Nigdy nie mogłam pogodzić się z kreowaniem mnie na symbol seksu. Z seksu uczyniono przedmiot. Nienawidzę myśli, że mam być przedmiotem.
Bóg umiera jeśli go nie kochamy, ale ja nie umarłam, choć nikt mnie nie kochał.

Edytowane przez Loonyy dnia 12-04-2010 21:26
www.photoblog.pl/loonyy Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny0004 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 13-04-2010 17:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1083
Ostrzeżeń: 3
Postów: 463
Data rejestracji: 08.03.10
Medale:
Brak

Więcej nie zauważyłam. Podoba mi się, tylko daj następną część, bo chcę się dowiedzieć co z Hermioną! Uśmiech

Dziękuje za poprawienie błędów, które zauważyłaś. A co z Hermioną, to jest sprawdzane jeszcze przeze mnie, ale jak skończę korektę, to postaram się wstawić..Rozbawiony
Aaa i usuń erki.

Tak już usuwam, te erki są denerwujące, już chyba usunęłam ich 20! Uśmiech
Dziękuje wam bellatrix___lestrenge,Lena_Luna,Loonyy.
Czekam jeszcze na komentarze zanim wstawię następną część.!
__________________
W pogoni za szczęściem...



Moje FF! Komentarze!!!
NOWE z dnia 15.08.!!!
http://hogsmeade....ad_id=3207

A to moje mini-opowiadanie pt. Telefon, proszę o opinie(zależy mi na szczerości):
http://hogsmeade....ad_id=3948
Wyślij prywatną wiadomość
~aniutek96 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 13-04-2010 18:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2703
Ostrzeżeń: 0
Postów: 339
Data rejestracji: 14.10.09
Medale:
Brak

Podoba mi się. Chciałam ci napisać jakie błędy ortograficzne popełniłaś, ale mnie uprzedzono no więc trudno. Jak już wspomniałam podoba mi się. Ciekawa fabuła. Według mnie jest to coś innego niż wszystko co już czytałam, a muszę wspomnieć, że było tego bardzo dużo. Czekam na następną część i życzę weny.
__________________
"Let's finish this the way we started it... TOGETHER!"


Stefan : Więc myślisz, że John jest ojcem Eleny?
Damon : Ding Ding Ding !
Wyślij prywatną wiadomość
~Aranoisiv F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13-04-2010 18:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3393
Ostrzeżeń: 0
Postów: 819
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Ok. Pierwsze wrażenie fatalne, bo pogrubienie nijak nie pasuje do ff. Pisz normalnie.
Nie mogę powiedzieć, że treść mnie zachwyciła, ale i nie uważam, żeby była bardzo zła. Trochę boję się, że w następnej części przedobrzysz i zrobisz z tego operę mydlaną, tragiczną i po prostu głupią. Staraj się nie przesadzać.

Chłopiecr11;Który- Przeżył.
Dlaczego przez myślnik?
Lubił powracać do domu, w którym mieszkali Ron i Ginny, którzy byli mu bardzo bliscy.
Może to nie do końca powtórzenie, ale nie podoba mi się to zdanie. Może lepiej byłoby Lubił powracać do domu, w którym mieszkali Ron i Ginny, jego bliscy przyjaciele albo coś w tym stylu.
Tego lata, jednak
Niepotrzebny przecinek.
- Harry, kochaneczku-powiedziała pani Wesley- a ty także chcesz wrócić razem z Ronem i Hermioną do szkoły?
Spację wstawiamy po obu stronach myślników (sytuacja powtarza się jeszcze parę razy).
- Eee, nie zastanawiałem się jeszcze nad tym-odpowiedział Harry
... a na końcu dajemy kropkę (też się powtarza).
brudząc niedawno wysprzątany przez panią Wesley dywan.
Hę? Wysprzątany dywan?
i całą we krwi dziewczynę.
Proponuję zakrwawioną.
po prostu...po prostu nie zdążyłem
Spacja po kropkach.
a jej piękna buzia była czarna węgla.
Po pierwsze, piękna buzia zupełnie nie pasuje - lepiej brzmiałoby po prostu twarz. Po drugie, chyba chodziło o czarna od węgla.
Dziękuje.
Mogłaś to trochę oddzielić od tekstu ;P.

Pisz dalej, zobaczymy, jak Ci pójdzie - oby lepiej.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny0004 F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 13-04-2010 19:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1083
Ostrzeżeń: 3
Postów: 463
Data rejestracji: 08.03.10
Medale:
Brak

Lubił powracać do domu, w którym mieszkali Ron i Ginny, jego bliscy przyjaciele.

Dziękuje za radę, ponieważ mnie także nie za bardzo pasowało to zdanie, ale nie miałam pomysłu jak je zmienić.
Spację wstawiamy po obu stronach myślników (sytuacja powtarza się jeszcze parę razy).

Nie mogę zrobić spacji, ponieważ kiedy mam spacje to pojawia się "r"Płaczenie wiem dlaczego)
Po pierwsze, piękna buzia zupełnie nie pasuje - lepiej brzmiałoby po prostu twarz. Po drugie, chyba chodziło o czarna od węgla.

Nie użyłam słowa twarz, ponieważ w poprzednim i następnym zdaniu występuje to słowo.Próbowałam to zastąpić.

PS. To pogrubienie to musiałam mieć, ponieważ miałam coś z komputerem i nie widziałam tych normalnych literek, więc sobie pogróbiłam. Przepraszam, ale już jest okey, więc zmienię!Uśmiech
aniutek96
Dziękuje, postaram się coś więcej naskrobać, ale nie obiecuje, że będzie to lepsze.
__________________
W pogoni za szczęściem...



Moje FF! Komentarze!!!
NOWE z dnia 15.08.!!!
http://hogsmeade....ad_id=3207

A to moje mini-opowiadanie pt. Telefon, proszę o opinie(zależy mi na szczerości):
http://hogsmeade....ad_id=3948
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 13-04-2010 19:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Hm, pierwsze co zrobię to powiem, żebyś poprawiła błędy w swoim pierwszym poście. Lepiej się czyta i widać, że nie lekceważysz komentarzy czytelników.
Nie będę po kolei wypisywać błędów, bo brakuje mi kilku podstaw. Brak spacji. Stawiaj je miedzy myślnikami, tekst od razu lepiej wygląda. I co tyczy się dialogów. Pisałam o tym wiele razy, ale mogę w końcu powtórzyć kolejny.
Kiedy w dialogu piszemy wypowiedź, a za tym dodajemy zwroty typu powiedział/wyszeptał/wymruczał/krzyknął/warknął i co tam jeszcze sobie wymyślisz to nie stawiamy kropki na końcu wypowiedzi, lecz stawiamy ją na końcu drugiej części, czyli po powiedział/wyszpetał/wymruczał/krzyknął/warknął. Czyli na przykład:
- Nie ruszaj tego - powiedziała Alicja.
Jednak kiedy po wypowiedzi napiszemy zwrot, który nie dotyczy osoby, która się wypowiada, czyli np. spojrzała w okno/wyciągnęła rękę itd. czyli reakcje i czynności, to zdanie powinno wyglądać tak:
- Nie ruszaj tego. - Wyciągnęła ku niemu rękę.
Stawiamy kropkę na końcu wypowiedzi, a czynność zaczynamy z wielkiej litery.
Jest jeszcze jedna opcja. Kiedy przerywamy wypowiedz, że tak powiem w połowie, to nie stawiamy nigdzie kropki i część środkową piszemy z małej litery. Wygląda to tak:
- Nie ruszaj tego lepiej - mruknęła Alicja - bo jak mama to zobaczy, to cię spierze.
To by było na tyle. Wrócę, pokażę błędy, teraz raczej nie mogę, ale na pewno jeszcze tu zaglądnę.
Wyślij prywatną wiadomość
!kdanielk3 F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 13-04-2010 19:57
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5718
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 11.09.08
Medale:
Brak

Ginny0004 napisał/a:
Nie mogę zrobić spacji, ponieważ kiedy mam spacje to pojawia się "r"Płaczenie wiem dlaczego)


Robi ci się "r" ponieważ robiąc spacje w Wordzie zwykły myślnik zmienia się na (powiedzmy) taki dłuższy co jest specjalnym atrybutem worda, który to strona nie obsługuje (i wydaje mi się, uznaje za błąd). Musisz robisz spacje wtedy, kiedy tekst przekopiujesz już na stronę. Uśmiech
__________________
hogsmeade.pl/images/other/pt.jpg.jpg
hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
hogsmeade.pl/images/other/ITM2010.jpg

Moje życie realizuje się w muzyce, a każdy jej objaw jest dla mnie błogosławieństwem. W tej pieśni brzmią zatarte ideały przyjaźni, a w niej przyjaciele - dla nich życie z piedestałów strącam, i śmierci na spotkanie wychodzę...

Musical nie jest filmem, po którego obejrzeniu chcemy zmieniać świat i stawać się lepszymi ludźmi przez zmianę swojej postawy i osobowości - musical ma bawić...

Edytowane przez kdanielk3 dnia 13-04-2010 19:57
Wyślij prywatną wiadomość
~Charlie House F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 13-04-2010 20:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 196
Ostrzeżeń: 3
Postów: 152
Data rejestracji: 04.04.10
Medale:
Brak

Zaczynając od wad - trochę sztuczne dialogi Ci wyszły, mam takie wrażenie. Podobało by mi się bardziej gdybyś bardziej opisała tą rozpacz Hagrida takie coś zawsze syci.

Jeśli chodzi o pomysł to ciekawa fabuła, niezły manewr bo jestem ciekaw co będzie w kolejnej części opowiadania. Nawet nieźle opisane niektóre rzeczy, mi się podoba.

Popracuj nad dialogami a będzie jeszcze lepiej. Póki co jest fajnie.

__________________
Ginny0004 < 3


Ale to ja jestem mugolem?


Śmierć będzie ostatnim wrogiem który zostanie zniszczony...


[gg]19346735[/gg]


Pozdrawiam wszystkich fajnych ludzi. Pamiętajcie o antykoncepcji.
www.dajrap.wordpress.com Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 14-04-2010 09:24
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

Robi ci się "r" ponieważ robiąc spacje w Wordzie zwykły myślnik zmienia się na (powiedzmy) taki dłuższy co jest specjalnym atrybutem worda, który to strona nie obsługuje (i wydaje mi się, uznaje za błąd). Musisz robisz spacje wtedy, kiedy tekst przekopiujesz już na stronę.

Od siebie, polecę pisanie w notatniku (albo wordpadzie), ponieważ tam nie pojawiają się ';r11' i tekst jest od razu gotowy do przekopiowania na stronę. Jeśli jednak lubisz worda tak bardzo, że nie możesz z niego zrezygnować, wszelkie łordowskie znaczki musisz poprawiać ręcznie. Warto też dodać, że spacje przed i po myślniku są konieczne.
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif

Edytowane przez niewesolypagorek dnia 14-04-2010 09:26
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny0004 F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2010 19:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1083
Ostrzeżeń: 3
Postów: 463
Data rejestracji: 08.03.10
Medale:
Brak

Mam już dalszą część tego tekstu i nawet ją już tu wstawiłam, ale była chyba za długa i nikt nie chciał jej skomentować, więc podzieliłam ją.
Muszę się przyznać, że na pewno znajdą się tutaj jakieś błędy, ponieważ starałam się sprawdzać tekst, ale sprawdzałam go już tyle razy, że nie byłam wstanie ocenić, czy dane zdanie jest dobre. Czekam na komentarze, jeśli pojawi się choć jeden to wstawię następną część... Dziękuje, za słowa krytyki.


W domu zrobiło się straszne zamieszanie. Wszyscy potykali się o własne nogi, chcąc zobaczyć co stało się z Hermioną. Jedynie Harry stał tyłem do drzwi za którymi leżała nieprzytomna Hermiona. Z zamyślenia wyrwała go dopiero pani Weasley prosząc, aby przyniósł poduszki ze swojego pokoju. Szybko wbiegł po schodach, popychając przy tym mamę Hermiony i Hagrida. Kiedy zobaczył swoją przyjaciółkę zrozumiał, że do ich świata wkroczył ktoś, kto może być wielkim zagrożeniem nie tylko dla czarodziejów, ale także dla mugoli. Wybiegł na podwórko, w nadziei, że ten okropny obraz Hermiony całej w bliznach i poszarpanych ubraniach, zniknie jak bańka mydlana. Harry nadal nie mógł zrozumieć co się stało i ucieszył się, gdy Hagrid podszedł do niego, aby porozmawiać.

- Harry ja wiem, że powinienem zjawić się tam wcześniej, ale coś mnie podkusiło i poszedłem najpierw na ulicę Pokątną - wydusił z siebie Hagrid.

- Dobrze, dobrze. Nikt Cię o nic nie obwinia Hagridzie - pocieszył go Harry w nadziei, że olbrzym wyjaśni mu co się stało.

- Pewnie chciałbyś wiedzieć co się zdarzyło w domu Hermiony?- zapytał Hagrid i nie czekając na odpowiedź zaczął mówić dalej - kiedy już wracałem z Pokątnej, przypomniałem sobie, że Hermiona prosiła mnie, abym wstąpił do niej, jeśli będę miał czas. Kiedy znalazłem chwilkę i udałem się do niej zastałem jej dom cały zniszczony. Okna były w nim powybijane, na trawniku leżało pełno książek i różnych rupieci. Bez zastanowienia się, wbiegłem do zniszczonego domu, w którym zobaczyłem Hermionę wraz z mamą, leżące na podłodze, a kiedy zorientowałem się, że byli tam jacyś ludzie , było już za późno. Nie miałem czasu, aby rozglądać się za czymkolwiek, więc jak najprędzej przeniosłem Hermionę z mamą tutaj, do Nory.

- Hagridzie, na pewno nikogo nie widziałeś?- zapytał Harry.
- Przecież już ci mówiłem, że nikogo tam nie było. Harry przepraszam, wiem, że źle zrobiłem.

- Hagridzie, to nie twoja wina, zrobiłeś i tak więcej niż my wszyscy - odpowiedział mu Harry i odszedł w stronę domu.

Harry podszedł do Rona, który siedział teraz sam przy łóżku Hermiony trzymając jej posiniaczoną rękę. Ron przekazał Harremu , to co powiedziała mu mama o Hermionie, że jest w bardzo ciężkim stanie i nie wiadomo czy całkowicie odzyska pamięć, ale jest już coraz lepiej. Harry oczywiście domyślał się, że pani Weasley nie powiedziała swojemu synowi całej prawdy, aby go nie martwić. Do pokoju wbiegła pani Wesley mówiąc:

- Harry, Ron do łóżek! Jutro trzeba wcześniej wstać i wezwać tutaj Dumbledora oraz załatwić wszystkie sprawy związane z rokiem szkolnym.
Harry i Ron udali się w ciszy do swojej sypialni. Ron odezwał się dopiero kiedy leżeli w łóżkach:

- Jak myślisz kto jej to zrobił?

- Nie mam pojęcia, ale to na pewno nie był przypadek- odpowiedział zaskoczony pytaniem Rona, Harry.

- Tyle to ja sam wiem. Hermiona mówiła coś o Malfoyu i odrodzeniu, ale nic nie dało się zrozumieć z jej pojedynczych wyrazów. Mam nadziej, że jak z tego wyjdzie to powie nam coś więcej - powiedział Ron.

- Tak, ja też mam taką nadzieję - odpowiedział mu Harry i zasnął.
__________________
W pogoni za szczęściem...



Moje FF! Komentarze!!!
NOWE z dnia 15.08.!!!
http://hogsmeade....ad_id=3207

A to moje mini-opowiadanie pt. Telefon, proszę o opinie(zależy mi na szczerości):
http://hogsmeade....ad_id=3948

Edytowane przez Ginny0004 dnia 19-08-2010 13:40
Wyślij prywatną wiadomość
~muchor F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2010 20:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1854
Ostrzeżeń: 3
Postów: 476
Data rejestracji: 04.03.10
Medale:
Brak

Szybko wbiegł po schodach, popychając przy tym mamę Hermiony i Hagrida


To raczej nie jest błąd, ale brzmi jakby mama Hermiony, była też matką Hagrida.

Bez zastanowienia się, wbiegłem do zniszczonego domu, w którym zobaczyłem Hermionę wraz z mamą, leżące na podłodze, a kiedy zorientowałem się, że byli tam jacyś ludzie , było już za późno. Nie miałem czasu, aby rozglądać się za czymkolwiek, więc jak najprędzej przeniosłem Hermionę z mamą tutaj, do Nory.


To samo co poprzednio.

-Przecież już mówiłem tobie, że nikogo tam nie było. Harry przepraszam, wiem, że źle zrobiłem.


Lepiej by brzmiało: Przecięż już ci mówiłem..

Harry podszedł do Rona, który siedział teraz sam przy łóżku Hermiony trzymając jej posiniaczoną rękę


A jeszcze przed chwilą sytuacja rozgrywała się w ogrodzie, prawda?

Harry oczywiście domyślał się, że pani Wesley nie powiedziała swojemu synowi całej prawdy, aby go nie martwić. Do pokoju wbiegła pani Wesley mówiąc:


Powtórzenie, poza tym piszę się Weasley.

-Tak, ja też mam taką nadzieję - odpowiedział mu Harry i zasnął.


Brak przecinka i literówka.

Ogólnie bardzo mi się podobało, tylko temat trochę kiepski. Voldemort po raz trzeci? No cóż, nawet ciekawe. Tylko szkoda, że Hagrid taki dziwny i nie mówi po swojemu, np. Wim Harry, ni powinienem... itp.. Więcej zastrzeżeń nie mam. Publikuj dalej, bo nawet ciekaweRozbawiony
__________________
truskawkaUśmiech


Pozrowinia dla: Lady Cat, Yoyo, Pyflame, Ta sama maggie, Maladie, Mooll, Silencia, Arya, Wióra, Tom Riddle, Hermionka, Lapa, Lori Lemonberry, Lady House, Lena Luna, Lily Potter, Buczek, Bloo, Aniutek96, Pandora, Deprimo Corfingo, Bonnie131, Malkontentka, Polami, Buka, Agnes Black, Imbecile, Ginny004, Robbotto, Ginny Ruda i Narciss.
No i oczywiście ukłony w stronę sprawiedliwej Czary.
Oraz dla wszystkich miłych użytkowników Hogsmeade.

Edytowane przez muchor dnia 08-05-2010 20:14
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny0004 F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2010 21:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1083
Ostrzeżeń: 3
Postów: 463
Data rejestracji: 08.03.10
Medale:
Brak

Błędy już poprawiam i bardzo dziękuje, że ktoś mi je uświadomił.
Dodaję następną część.

A jeszcze przed chwilą sytuacja rozgrywała się w ogrodzie, prawda?


Tak, ale zanim napisałam to zdanie o Ronie to było jeszcze jedno :odpowiedział mu Harry i odszedł w stronę domu.
***
Jeśli już mam okazję, to chciałam zapytać. Muchor, to ty piszesz te fajne opowiadanka o Miriam i Snape?? Jeśli tak(bo mogłam się pomylić) to kiedy następna część??!Język
________________

Dalsza część proszę o opinie!


Następny dzień był taki sam jak dziesięć kolejnych. Hermiona nadal z nikim nie chciała rozmawiać, była przestraszona, a Harry i Ron pomału tracili nadzieje, że powie im cokolwiek. Pani Weasley starała się, aby w domu panowała taka atmosfera jak przed wypadkiem, ale nikt nie mógł otrząsnąć się i przyjąć do wiadomości, że na świecie znów zaczyna dziać się coś niedobrego. Hagrid wrócił do Hogwartu, gdzie było jego miejsce. Przynajmniej on zachowywał pozory normalności. Mama Hermiony zamieszkała na jakiś czas u państwa Weasleyów i opiekowała się córką. Harry bardzo długo zastanawiał się, czy może Hermionę zapytać o cokolwiek, co wydarzyło się w tym katastrofalnym dniu, aż doszedł do wniosku, że powinni razem z Ronem porozmawiać z nią o wypadku. Kiedy weszli do pokoju nie było tam nikogo oprócz Hermiony, która leżała bezwładnie wpatrując się w sufit. Ron podszedł pierwszy:

- Jak tam Hermiona, czujesz się już trochę lepiej? - zapytał z nadzieją w głosie. Niestety nie usłyszał odpowiedzi na to pytanie. Siedzieli, więc w trójkę w milczeniu, aż tą głuchą ciszę przerwał Harry:

- Hermiono, wiem, że nie powinienem, ale chciałbym się dowiedzieć co się tam stało? No wiesz, w twoim domu?

- Myślicie, że to tak łatwo! - wybuchła Hermiona - Nie, wcale nie. Jest mi trudniej niż kiedykolwiek, a najgorsze jest to, że niewiele pamiętam! Prawie nic!

- Przepraszam, nie chciałem - uspokoił ją Harry - a mogłabyś powiedzieć nam chociaż to co pamiętasz?

- Wiem tylko, że zanim dostałam jakimś zaklęciem w tył głowy, próbowałam coś chronić, nie wiem, może to była moja mama, albo po prostu jakieś dokumenty. Pamiętam jeszcze, że był Malfoy i ktoś inny, ale nie zauważyłam jego twarzy. Przyszli po coś, wyraźnie czegoś szukali, więcej nie pamiętam - Hermiona wybuchła płaczem.

Na tym zakończyła się ich rozmowa. Weszła pani Weasley, która kazała im opuścić pokój i nie męczyć Hermiony. Następne dni też nie przyniosły żadnych nowin. Zostały jeszcze tylko dwa dni i trzeba będzie wrócić do szkoły. Hermiona była już zdrowa, ale nadal całkowicie nie odzyskała pamięci, a na twarzy, miała dwie duże blizny, które codziennie przypominały jej o cierpieniu, jakie przeżyła.

- Hermiono na pewno chcesz z nami iść, bo wiesz drogę do twojego domu znamy, sami możemy polecieć, a ty zostaniesz z Ginny? - zapytał niepewnie Ron

- Ron, zdecydowaliśmy się, że opuścimy pierwsze dni nauki, więc nie będę ich marnować i pójdę z wami. Poza tym nie wiem, czy pamiętasz, ale Ginny idzie do szkoły, dlatego nudziłabym się sama.

- Dobra, nie dyskutujcie tyle, bo nic nie zdążymy zrobić - przerwał im Harry - pożegnam się z Ginny i lecimy. Ron weźmiesz Hermionę na miotłę?

- Jasne stary - odpowiedział mu Ron.
Kiedy dotarli już do domu Hermiony, zastali go w takim stanie o jakim opowiadał Hagrid. Na ziemi leżało mnóstwo papierów. Niektóre całe zalane, a inne czyste i czytelne. Hermiona stanęła jak wryta. Przed oczami zaczęły skakać jej obrazy. Podeszła bliżej i zaczęła szperać w kartkach. Znalazła, znalazła to czego szukała.

- Już wiem, wiem czego chcieli!!! - krzyknęła ucieszona, a zarazem przerażona Hermiona. - Pamiętam, mama mówiła, że cały czas przychodzą do mnie listy, a ja byłam taka niemądra, że nie chciało mi się ich czytać. Dopiero tego popołudnia, kiedy oni tu wtargnęli i zburzyli mi dom, zorientowałam się, że chodzi im o te listy. Spanikowałam i szybko zaczęłam je drzeć. Niestety jak wiecie, to nie był najlepszy pomysł, ponieważ zostałam trafiona zaklęciem i padłam bezwładna, obok mojej mamy.

- O co mogło im chodzić?! - zaczął zastanawiać się Harry.

- Nie wiem, ale jeśli te listy to pierwszy krok do naszej zagadki to trzeba je odzyskać - odpowiedział mu Ron - zabierajmy się za szukanie.

- Jakoś nie za bardzo wierze, że Hermionie nie chciało się czytać tych listów - szepnął Ron do Harrego, gdy Hermiona przeglądała papiery.

- Dobra, więc Hermiona lewa strona domu, Ron prawa, a ja przeszukam piętro, chociaż nic prawie z niego nie zostało - przerwał Ronowi, Harry.

- Hermiono, a kiedy już przeszukamy twój dom, to powiesz nam o co chodziło tobie z tym Malfoyem i odrodzenie...? ee... no wiesz, kiedy Hagrid cię przyniósł to cały czas powtarzałaś te dwa wyrazy... - wtrącił Ron

- Ron, pogadamy później, teraz zabieraj się za szukanie - upomniał go Harry.
__________________
W pogoni za szczęściem...



Moje FF! Komentarze!!!
NOWE z dnia 15.08.!!!
http://hogsmeade....ad_id=3207

A to moje mini-opowiadanie pt. Telefon, proszę o opinie(zależy mi na szczerości):
http://hogsmeade....ad_id=3948

Edytowane przez Ginny0004 dnia 19-08-2010 13:43
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2010 22:03
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Pani Wesley starała się, aby w domu panowała taka atmosfera jak przed wypadkiem, ale nikt nie mógł otrząsnąć się i przyjąć do wiadomości, że na świecie, znów zaczyna dziać się coś niedobrego.
Niepotrzebny przecinek.
Hagrid wrócił do Hogwardu, gdzie było jego miejsce.
A może do Hogwartu?
-Jak tam Hermiona, czujesz się już trochę lepiej?
Brak spacji między myślnikiem na literą. *W dalszej części pojawia się ten sam błąd.
Hermiona była już zdrowa, ale nadal całkowicie nie odzyskała pamięci, a na twarzy, miała dwie duże blizny, które codziennie przypominały jej, o cierpieniu jakie przeżyła.
Przecinek w złym miejscu. Powinien być po słowie cierpieniu.
Ron weźmiesz Hermione na miotłę?
Literóeka.
- krzyknęła ucieszona, a zarazem przerażona Hermiona. - Pamiętam, mama mówiła,
Zgubiona kropka.
to powiesz nam o co chodziło tobie z tym Malfoyem i odrodzeniem...?ee... no wiesz, kiedy Hagrid cię przyniósł to cały czas powtarzałaś te dwa wyrazy...
Powinno być: ? Ee...
***
Dość ładne opowiadanie, chociaż na razie nie ma niczego ciekawego, ale pewnie ten fick się rozkręca i będę musiała trochę poczekać.
Radziłabym ci znaleźć betę, bo jest trochę błędów.
Pozdrawiam, L.H.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny0004 F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 08-05-2010 22:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1083
Ostrzeżeń: 3
Postów: 463
Data rejestracji: 08.03.10
Medale:
Brak

Błędy starałam się poprawić, wydaje mi się, że wszystkie wymienione wyżej już poprawione. Strasznie dziękuje za wyliczenie moich głupich błędów typu ę, albo te nieszczęsne myślniki. Uczę się na błędach i mam nadzieje, że będzie ich coraz mniej(ale nie obiecuje, chociaż oczywiście się postaram). Też się zastanawiałam, że za dużo takich głupot piszę, a powinna mi się już akcja rozkręcić, ale jakoś tak żal mi było usuwać całego tekstu i pisać od nowa, więc teraz muszę to jakoś wzbogacić o jakieś nowe emocje np. napięcie? Coś w tym rodzaju.
Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie opinie i oczywiście czekam na kolejne komentarze!!! Piszcie co sądzicie.
__________________
W pogoni za szczęściem...



Moje FF! Komentarze!!!
NOWE z dnia 15.08.!!!
http://hogsmeade....ad_id=3207

A to moje mini-opowiadanie pt. Telefon, proszę o opinie(zależy mi na szczerości):
http://hogsmeade....ad_id=3948
Wyślij prywatną wiadomość
~Iraya F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 10-05-2010 22:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1130
Ostrzeżeń: 0
Postów: 277
Data rejestracji: 05.03.10
Medale:
Brak

Tak się zaczytałam, że przeczytałam to 2 razy xD
Nie no mi się to podoba ^^
To jest takie cudowne, że jak skończyłam czytać to za drugim razem to chciałam jeszcze trzeci raz, ale jakoś się opanowałam.
To jest krótko mówiąc BOSKIE.
A błędów chyba nie ma ;D

__________________
Ups...

Edytowane przez Iraya dnia 04-06-2010 09:34
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny0004 F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 11-05-2010 16:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1083
Ostrzeżeń: 3
Postów: 463
Data rejestracji: 08.03.10
Medale:
Brak

Iraya, na prawdę tak sądzisz? Znaczy podoba Ci się choć trochę? Jak tak to dziękuje! Bo mnie bardzo zdenerwował mój FF, ponieważ nie mogę opisywać wszystkiego tak dokładnie, bo mi wyjdzie 100 stron, a na razie myślę jakby to tutaj skrócić. Dziękuje, to przynajmniej mam dla kogo pisać.Jęzor
__________________
W pogoni za szczęściem...



Moje FF! Komentarze!!!
NOWE z dnia 15.08.!!!
http://hogsmeade....ad_id=3207

A to moje mini-opowiadanie pt. Telefon, proszę o opinie(zależy mi na szczerości):
http://hogsmeade....ad_id=3948
Wyślij prywatną wiadomość
~Cheyenne F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 11-05-2010 17:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 31
Ostrzeżeń: 0
Postów: 9
Data rejestracji: 10.05.10
Medale:
Brak

No no, ciekawe. Podoba mi się to Twoje opowiadanie. Widziałam błędy, ale zostały już wskazane. Uśmiech
Z niecierpliwością czekam na następne części. Pozdrawiam. Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Wybitny Wybitny 50% [1 głos]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 0% [Brak oceny]
Zadowalający Zadowalający 50% [1 głos]
Nędzny Nędzny 0% [Brak oceny]
Okropny Okropny 0% [Brak oceny]
RIGHT