Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)

Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Fasolki wszystkic...
Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta
- Musisz uważać - ostrzegł go Ron - jak piszą "wszystkich smaków", to naprawdę to maja na myśli... No wiesz, możesz trafić na zwykły smaki, czekoladowy, marmoladkowy lub miętowy, ale możesz natrafić też na szpinakowy, wątrobiany i flaczkowy. George przysięga, ze kiedyś natrafił na goblinowy.
Jaskinia
Stan Shunpike, były konduktor Błędnego Rycerza, aktualnie emeryt z patentem przewodnika, machając czerwoną tiarą czarodzieja, próbował zwrócić na siebie uwagę.
- Halooo!? Haloo! Proszę o ciszę! - Gdy większość uczestników wycieczki zamilkła, kontynuował: - Za chwilę przeniesiemy się do bardzo niebezpiecznego miejsca: jaskini, gdzie w przeszłości Lord Voldemort ukrył jeden ze swych horkruksów. A teraz, wszyscy chwytamy się za ramiona i teleportujemy się. Liczę do trzech!

Poczuli się tak, jak gdyby przepychano ich przez ciasną gumową rurę. Po chwili znaleźli się na szczycie ciemnej skały, o którą raz po raz rozbijały się fale wzburzonego, stalowoszarego morza. Chłodny, porywisty wiatr, który mierzwił im włosy, roznosił dookoła zapach morskiej soli. Coraz głośniejszy szum fal wzbudzał we wszystkich niepokój. Nad nimi zaś wznosił się wysoki, stromy i tajemniczy klif. Zdezorientowana wycieczka, nie ruszając się z miejsca i z przestrachem w oczach, podziwiała ów złowrogi krajobraz. Dookoła nich sterczały ogromne bloki skalne, podobne do tego, na którym stali. Najpewniej zostały kiedyś oderwane od powierzchni klifu przez wzburzone morskie wody. Był to bardzo surowy i przygnębiający widok - tylko morze, skały... i nic więcej. Doskwierał im brak zieleni, piasku - czegokolwiek, co wydawało się znajome.- Jak donoszą źródła historyczne - zaczął beztrosko Stan - Tom Riddle poznał to miejsce jeszcze w dzieciństwie, podczas jednej z wycieczek dla dzieci z sierocińca, w którym mieszkał. Oczywiście nie przyprowadzono ich tutaj... - dodał, widząc zniesmaczone miny niektórych czarownic. - Do tego miejsca dotarł tylko Tom i jego ofiary. Żaden mugol nie jest w stanie się tu dostać samodzielnie, nawet jeśli jest wprawnym wspinaczem. Statki również tu nie podpływają ze względu na niebezpieczeństwo. Śmiałkowie, którzy próbowali odwiedzić to miejsce, swą ciekawość przypłacili życiem... A teraz, pozwólcie państwo, że przejdziemy dalej. To nie jest jeszcze cel naszej wycieczki.

Shunpike ruszył dziarskim krokiem na skraj skały, gdzie cała seria poszarpanych wgłębień, dających oparcie stopom prowadziła ku wielkim, zanurzonym w toni morza głazom biegnącym ku klifowi. Turyści nie podzielali jego entuzjazmu, jednak po chwili namysłu ruszyli za nim.

Zejście wcale nie było łatwe i zajmowało sporo czasu. Głazy były bardzo śliskie, a szalejąca woda wcale nie ułatwiała im zadania.
- Proszę wyciągnąć różdżki, dość ciemno tu.
Chwilę po tym, dwadzieścia jeden osób mruknęło Lumos! Na ciemnej powierzchni wody, poniżej głazu na którym stali, błysnęły roztańczone, srebrnozłote iskierki, które oświetliły również mroczną ścianę klifu.
- Chyba musimy się zamoczyć. Różdżki w zęby i w drogę! - krzyknął rozentuzjazmowany przewodnik wskakując do wody.
Inni poszli w jego ślady, zanurzając się w lodowatym morzu. Skalna szczelina, którą przemierzali przemoczeni czarodzieje i czarownice, powoli zaczęła zamieniać się w wąski tunel, który po kilkunastu metrach skręcił w lewo, biegnąc daleko w głąb klifu. Otaczały ich oślizgłe, mokre ściany, odbijające światło różdżki. Dopiero po jakimś czasie Stan wyszedł z wody i osuszając się, czekał na resztę turystów.

Gdy wszyscy się wynurzyli i osuszyli, stanęli w kręgu nieopodal Shunpike'a, który szukał gorączkowo czegoś w swoim plecaku.
- Ha! Mam cię! - mruknął do kryształowej, zakorkowanej fiolki wypełnionej czerwoną cieczą. - Czy wszyscy mnie słyszą? Bardzo dobrze - powiedział, nie czekając na odpowiedź. - Jak wszyscy wiemy, Voldemort nigdy nie odznaczał się honorem. Jego przeszkody są bardzo prymitywne. Na przykład aby przejść tędy, należy ochlapać tę ścianę krwią. Stąd fiolka pełna smoczej krwi. Jego pomysł polegał na tym, że aby wejść do środka, wróg musi sam się osłabić. Ach, ta ignorancja... Nigdy nie wiedział, że uszkodzenie ciała nie jest najgorszym, co może się człowiekowi przytrafić.

Stan odkorkował butelkę i zdrowo chlusnął zawartością w kierunku ściany. Chwilę potem pojawił się srebrny zarys drzwiczek i czerniejący w skale otwór, przez który po kolei przechodzili członkowie wycieczki. Widok po drugiej stronie był niezwykły: stanęli na skraju ogromnego, czarnego jeziora - tak rozległego, że nie było widać przeciwległego brzegu, w jaskini tak wysokiej, że nie dało się zobaczyć sklepienia. Przed nimi, w oddali, jaśniała mglista, zielonopodobna poświata, odbijająca się od gładkiej tafli jeziora. Pomimo dwudziestu jeden rozjarzonych różdżek, było tam dość ciemno.
- Proszę iść ostrożnie - wyszeptał Stan. - Ministerstwu Magii niestety nie udało się oczyścić jeziora całkowicie i nadal pływają tu inferiusy. Proszę patrzeć pod nogi i nie popychać się.Ruszyli w ciszy krokodylim szykiem wzdłuż chropowatej ściany jaskini. Po kilkunastu metrach Shunpike zatrzymał się i zaczął deklamować wyuczoną gadkę przewodnika.
- W tym miejscu można wydobyć z toni jeziora maleńkie czółno, które posiada zdolność przewiezienia na drugą stronę jednego dorosłego czarodzieja...

Chwilę potem, w powietrzu pojawił się gruby, zielonkawy i zaśniedziały łańcuch. Po stuknięciu weń różdżką zaczął prześlizgiwać przez dłonie Stana niczym wąż, zwijając się na ziemi z brzękiem, który odbijał się echem od ścian mrocznej jaskini. Następnie przez powierzchnię wody przebił się dziób maleńkiej łódki, która popłynęła w ich kierunku nie marszcząc zupełnie gładkiej tafli jeziora.
- Oczywiście to już zabytek - powiedział Stan, aby rozwiać wątpliwości niektórych wycieczkowiczów. - Przeprawa tym cackiem zajęłaby nam pół wieku. Chodźmy więc dalej! - dodał, machając zachęcająco ręką. - Trochę dalej jest gondola wyczarowana specjalnie dla potrzeb turystycznych.
Gdy dotarli do niej, odetchnęli z ulgą. Prezentowała się doskonale: długa, zbudowana z jasnobrązowego drewna, w środku widoczne były wygodne, obite perkalem ławki. Czarodzieje, jeden po drugim, z ochotą ustawiali się na krawędzi ciemnej wody, aby wejść do łódki. Chwilę potem popłynęli.

Gondola rzeźbiła głębokie zmarszczki na szklistej powierzchni jeziora. Wiele osób odczuło spokój i ulgę, jednak tych, którzy spoglądali przez burtę w głębię wody, obeszły ciarki - pod czarną taflą pływały, jak gdyby nigdy nic, nagie zwłoki - inferiusy. Każdy z nich miał zamglone oczy topielca, wyglądające tak, jakby spowijały je pajęczyny. W powietrzu zawisła nuta niepewności, a Stan, zorientowawszy się o co chodzi, powiedział:
- Nie musicie się ich bać! Jeśli nikt nie wpadnie do wody, nic nam się nie stanie. Na wszelki wypadek pamiętajcie, że można się przed nimi bronić za pomocą ognia. Są przyzwyczajone do chłodu, ciemności i wilgoci, więc to z pewnością ich wystraszy.

Gdy dopłynęli do wysepki, czym prędzej wydostali się z łodzi. Jak się okazało, wyspa była kawałkiem gładkiej, płaskiej skały.
- Niegdyś nie było tu nic, prócz jarzącej się szmaragdowozielonym blaskiem misy, wystawionej na szczycie postumentu, w której znajdował się horkruks zanurzony w eliksirze obłędu - opowiadał Shunpike. - Aby wyjąć coś z dna misy, należało wypić cały płyn. Na chwilę obecną mamy tutaj więcej obiektów. Ponieważ każdy z was pewnie ma ochotę na odpoczynek, zarządzam czas wolny.Czarodzieje i czarownice rozeszli się po wyspie, fotografując wszystko dookoła: siebie nawzajem, jarzącą się na zielono misę, złotą tablicę Ku pamięci Regulusa Arcturusa Blacka - bohatera, który zginął z rąk Voldemorta oraz tabliczkę informacyjną głoszącą, że zanim jaskinia stała się dostępna dla turystów, zwiedzili ją: Tom Riddle (Voldemort), Amy Benson i Dennis Bishop (mugole, ofiary Riddle'a za czasów jego pobytu w sierocińcu), Regulus Black i Stworek (jego skrzat domowy) oraz Albus Dumbledore i Harry Potter.

Gdy wszyscy skończyli zwiedzanie wyspy, Stan Shunpike zwołał wycieczkę i zaczął opowiadać o wyprawie Dumbledore'a po horkruks oraz jego wcześniejszym zabraniu przez Regulusa. Większość wycieczkowiczów przysnęła z nudów.Kiedy skończył, wyciągnął z plecaka pluszowego misia i powiedział:
- Za pięć minut mamy świstoklik powrotny! Proszę się nie rozchodzić. Turyści ustawili się dookoła niedźwiadka, a Stan kontynuował swój monolog: - Niestety z jaskini nie można się deportować. Ministerstwo próbowało coś z tym zrobić, ale udało im się tylko podłączyć sieć świstoklików.

Pięć minut później, dwudziestu jeden czarodziejów po raz ostatni ujrzało szmaragdowy blask groty. Wycieczka dobiegła końca.
Komentarze
~Isilien F
Dodano dnia 14 December 2009 10:31
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2248
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 121
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak
Świetny pomysł! gratulacje. Wspaniale opisana jaskinia, w sposób niecodzienny, aż się chce czytać. Jedynie mi Stan nie pasuje do roli przewodnika. Znaczy, pasuje, ale nie takiego jakiego przedstawiłaś xD ten jest trochę zbyt rozgarnięty jak na Shunpike'a xD

a swoją drogą, spodziewalam się ze na tej wysepce zbudujesz jeszcze sklep z pamiątkami... Oczko
!niewesolypagorek F
Dodano dnia 14 December 2009 16:09
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 397
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal
a swoją drogą, spodziewalam się ze na tej wysepce zbudujesz jeszcze sklep z pamiątkami...


Zbudowałam sklep z pamiątkami (mam nawet to opisane na kartce, na której pisałam pierwszą wersję), jednak stwierdziłam, że wtedy całe miejsce przestanie być tajemnicze, a stanie się głupie i komercyjne. Dlatego właśnie sklepik wyleciał z opowiadania. Język
!Milka F
Dodano dnia 24 December 2009 14:47
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 583
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak
Wszystko fajnie i ciekawie stworzone, tylko dlaczego to właśnie Stan był przewodnikiem? Z tego, co mi w pamięci świta, to on był zdrajcą i przeszedł na stronę Voldiego. Nie sądzę, że Ministerstwo zaufało mu ponownie.

Większość wycieczkowiczów przysnęła z nudów.

No skąd ja to znam Rozbawiony. Na niejednej wycieczce się było i zawsze była grupka ludzi, która chrapała przez połowę podróży ;d.
PO, za Stana.
~Potter15 F
Dodano dnia 29 December 2009 18:15
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -42
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 2
Data rejestracji: 28.12.09
Medale:
Brak
Świetny pomysł na artykuł i jak już wcześniej wspomniał czyta się go jak książkę. Czyta się go bardzo płynnie i nie dopatrzyłem się żadnego błędu.
A temat dosyć ciekawy i jeszcze za dobrze się z nim nie zapoznałem.
Daje bez wątpienia Wybitny I BRAWOJupi!.
~Irytek F
Dodano dnia 01 January 2010 11:25
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 78
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 18
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Brak
Bardo fajny artykuł. Przeczytałem cały, co mi się rzadko zdarza na tej stronie. Autor artykułu, który chyba właściwie możemy nazwać opowiadaniem, musiał mieć sporo wyobraźni. Trzeba było też pobuszować w dwóch ostatnich tomach Harry'ego, na temat jaskini, która jest także bardzo dobrze opisana. Artykuł ciekawy, zarazem odrobinę zabawny. Za pomysłowość daję Wybitny!
~Carol F
Dodano dnia 03 January 2010 17:35
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 480
Ostrzeżeń: 2
Komentarzy: 12
Data rejestracji: 06.12.08
Medale:
Brak
świetny artykuł! Pomysł nietypowy i bardzo ciekawy. Mam nadzieję, że będzie więcej takich prac. Oczywiście daję WYBITNY. Oczko
~L4nce F
Dodano dnia 04 January 2010 21:36
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 107
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 5
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak
Bardzo dobry artykuł!!! Tylko za dużo tutaj tego, co mówił Dumbledore w książce. Całość dobra tylko na końcu coś mnie zaciekawiło. Jak mogli robić sobie zdjęcia skoro są czarodziejami? Czy może jest coś o czym ja nie wiem? ;] Dam wybitny.
~Jannx F
Dodano dnia 05 January 2010 19:29
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 106
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 10
Data rejestracji: 04.01.10
Medale:
Brak
No, no pomysł ze Stanem super... Fajne opisy, rozbudowana treść, dobrze napisany.
~Lapa F
Dodano dnia 19 January 2010 21:28
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2607
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 109
Data rejestracji: 01.05.09
Medale:
Brak
Hmm... nie wywarło to na mnie zbyt dużego wrażenia, ponieważ:
1. Stan Shunpike jest ostatnią osobą jaka weszłaby do jaskini Voldemorta.
2. Każdy tekst przewodnika jest przekształceniem tego co mówi Dumbledore np. to że zabezpieczenia są prymitywne (okaleczenie to nie jest najgorsza rzecz jaka może człowieka spotkać) <<ten tekst mi jakoś nie pasuje do gościa który opowiadał nimfom (czy innym stworzeniom) o miotle która potrafi dolecieć na Jowisza.
3. nikt nie umieściłby imienia skrzata na tabliczce.

Daje Z ale to i tak dobrze
~gretusia17 F
Dodano dnia 23 January 2010 12:22
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -22
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 5
Data rejestracji: 23.01.10
Medale:
Brak
bardzo ciekawy pomysł aby opisać grote [jaskinię] jak podczas wycieczki ale dziwi mnie dlaczego akurat Stan a nie naprzykład ...... Luna Lovegood ?? ale ciekawy i fajny supeeeerrrrrrrrrr Uśmiech
~slonecznik F
Dodano dnia 24 January 2010 19:50
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 328
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 37
Data rejestracji: 24.01.10
Medale:
Brak
Wybrałaś sobie temat, na który wielu z nas na pewno by nie wpadło Uśmiech przez to jest bardzo oryginalny Rozbawiony
Artykuł bardzo miły dla oka, ponieważ:
1. są zamieszczone zdjęcia (ułatwiają lekkie i przyjemne czytanie artykułów)
2. jest napisany bardzo przyjemnie. Rozbawiony
Sam tytuł jednak nie jest dobrze sformułowany. Sama jaskinia wcale nie zwróciła mojej uwagi. Dopiero kiedy przeczytałam resztę skapnęłam się o co chodzi w tytule Na następny raz życzę pomysłu na jakiś lepszy tytuł. Uśmiech
~Nigellus_Black F
Dodano dnia 30 January 2010 22:12
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1476
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 171
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Brak
To jest jak wydaje mi się jeden z najlepszych artykułów twojego autorstwa któreczytałem. Jak zobaczyłem tytuł artykułu "Opis Groty'' to myślałem, że to będzie niczym niczym specjalnie wyróżniał. A po przeczytaniu okazało się, że jest to zupełnie coś innego. Artykuł wciągnął, czy też zabrał mnie do tej jaskini razem z przewodnikiem. Sam opis oczywiście bezbłędny; został połączony z ciekawym opowiadaniem. Jedyne do czego można się przyczepić to pewna ilość błędów interpunkcyjnych i ze parę specyficznych określeń. Treść jest jednak przedstawiona bardzo elegancko, a całość niezwykle oryginalna i dlatego z czystym sumieniem daję Wybitny.
!leea F
Dodano dnia 01 February 2010 10:01
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 329
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal
Ten artykuł zaskoczył mnie bardzo pozytywnie ( jak i większość osób ). Ma odmienną budowę niż normalne opisy postaci czy miejsc - zachęca do czytania i odwiedzenia, razem z uczniami ,tajemniczej groty oraz poznawania jej historii dotyczącej potężnego czarnoksiężnika Voldemorta, przenosząc się w świat wyobraźni.Już samą swoją formą zachęca do przeczytania od samego początku do końca.
Bardzo mało błędów językowych czy ortograficznych, więc moja ocena wydaje się jasna- W z wielkim plusem! Wredny
~Bonny_Wright1997 F
Dodano dnia 02 February 2010 22:57
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -6
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 22
Data rejestracji: 28.06.09
Medale:
Brak
Bardzo ciekawe, odmiennie napisane. Ale jest jeden poważny błąd: Stan bał się wypowiedzeić imię Lorda Voldemorta, nawet wtedy, kiedy Voldek był od kilkunastu lat uważany za trupa.
~Lilianna F
Dodano dnia 06 February 2010 15:20
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 20
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 4
Data rejestracji: 19.11.08
Medale:
Brak
Hmm... Super! Bardzo ciekawy i oryginalny artykulik! Piszesz książki, lub opowiadania?Oczko Zresztą, mniejsza z tym; daję W!Rozbawiony
~HERMIONA2 F
Dodano dnia 07 February 2010 21:57
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -88
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 3
Data rejestracji: 24.01.10
Medale:
Brak
No Voldemortowi trzeba przyznać! Miejsce robi wrażenie nie ! Jest super i miała super efekty speUśmiechcjalne choć te kościotrupy to banał!
~ginnypotter203 F
Dodano dnia 10 February 2010 23:12
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 64
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 11
Data rejestracji: 08.02.10
Medale:
Brak
Ciekawy pomysł na artykuł! Myślałam, że będzie to po prostu nudny opis jaskini, a tu niezłe zaskoczenie! Oryginalne, pomysłowe, daję W.
!niewesolypagorek F
Dodano dnia 17 February 2010 08:53
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 397
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal
tylko dlaczego to właśnie Stan był przewodnikiem? Z tego, co mi w pamięci świta, to on był zdrajcą i przeszedł na stronę Voldiego. Nie sądzę, że Ministerstwo zaufało mu ponownie.

Nie, nie! Stan nie był śmierciożercą. Najpierw został za to aresztowany, bo chcąc wyrwać jakąś laskę opowiadał w pubie o tajnych planach Czarnego Pana. Ministerstwo chciało pokazać, że robi 'cokolwiek'.
Potem rzucono na niego zaklęcie Imperius.

Stan jest dobry!

Jak mogli robić sobie zdjęcia skoro są czarodziejami? Czy może jest coś o czym ja nie wiem?

A dlaczego nie? Niby skąd Harry miał album ze zdjęciami? W świecie czarodziejskim istnieją aparaty.

2. Każdy tekst przewodnika jest przekształceniem tego co mówi Dumbledore np. to że zabezpieczenia są prymitywne (okaleczenie to nie jest najgorsza rzecz jaka może człowieka spotkać) <<ten tekst mi jakoś nie pasuje do gościa który opowiadał nimfom (czy innym stworzeniom) o miotle która potrafi dolecieć na Jowisza.

No, tak... to już wcześniej tłumaczyłam - nie mogłam opisać jaskini w inny sposób, nie zmyślając. Ciężko opisać dokładnie coś, czego się nie widzi.

3. nikt nie umieściłby imienia skrzata na tabliczce.

Harry by umieścił.

Sama jaskinia wcale nie zwróciła mojej uwagi. Dopiero kiedy przeczytałam resztę skapnęłam się o co chodzi w tytule Na następny raz życzę pomysłu na jakiś lepszy tytuł.

Dlaczego taki tytuł, również wytłumaczyłam już. To nie jest jakaś konkretna jaskinia, więc ciężko ją jakoś ładnie nazwać. 'Jaskinia Voldemorta', 'Grota Czarnego Pana', 'Jaskinia horkruksa', czyjaktam, brzmi głupio.
~Selvaria F
Dodano dnia 01 March 2010 16:59
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 58
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 15
Data rejestracji: 28.02.10
Medale:
Brak
Już zwizualizowałam (to chyba słowotwórstwo?) sobie tam czas wolny. Pomysł genialny, bardzo mi się podoba.
Daje W
~_Everything_ F
Dodano dnia 14 March 2010 18:58
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 541
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 28
Data rejestracji: 13.03.10
Medale:
Brak
Jak już wszyscy pięknie powiedzieli:
Artykuł jest bezwzględnie i nieodwołalnie bardzo oryginalny.
Właściwie opowiadanie- nie artykuł. Oczko
A oto kilka powodów dlaczego jest to opowiadanie:
-czyta się z ciekawością co do następnego zdarzenia,
-No i oczywiście- dialogi.

Jest to najlepsze opowiadanie/artykuł jakie/i w życiu słyszałam,
więc po prostu:
Wybitny!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Wybitny Wybitny 82% [59 głosów]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 7% [5 głosów]
Zadowalający Zadowalający 7% [5 głosów]
Nędzny Nędzny 3% [2 głosów]
Okropny Okropny 1% [1 głos]
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się.

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Sponsorzy
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~lilycarter F 21-08-2019 15:02

Hej! Chcielibyscie zostac czarodziejami? Zapiszcie sie do darmowej Akademii Magii Ramesville Oczko Czeka na was duzo zabaw! Rozpoczecie juz 8 wrzesnia!
~Sophie_Sly F 21-08-2019 09:59

Hej Wszystkim
~Xero F 02-07-2019 22:06

O, i na czacie tez
~Xero F 02-07-2019 22:05

Polskie znaki w ankiecie nie działają
~Xero F 02-07-2019 22:05

Witam wszystkich
~Michelle Qbiak F 27-06-2019 10:51

Hej co sądzicie o Dramione
~Fernando F 16-06-2019 16:34

Mi też mija dycha, ale pamiętam też starą wersję strony Uśmiech
~Ginny Evans F 31-05-2019 10:31

Dzień dobry, dzień dobry! To 10 lat na stronie trzeba jakoś uczcić Oczko Mi minie 11 w sierpniu, także też pozdrawiam Rozbawiony
~Evanna Lynch F 31-05-2019 10:17

Dzień dobry! Właśnie się tu zalogowałam po paru ładnych latach przerwy. Aż dziw, że jeszcze pamiętałam hasło. W sierpniu stuknie mi 10 lat od kiedy mam tu konto. Pozdrawiam takie dinozaury jak ja! Rozbawiony
~raven F 30-05-2019 17:40

Czarodziejko!
~Ginny Evans F 17-05-2019 17:29

witamy Uśmiech
~Eragon F 17-05-2019 15:56

witam
~raven F 08-05-2019 21:21

Tak, też wolałybyśmy uszczelnić barierę antybotową i zostawić forum odblokowane, ale inne wyjścia zwyczajnie są dla nas niedostępne Smutny
~raven F 08-05-2019 21:19

* też ma wylane, a brak jakiejkolwiek reakcji ze strony "czarnych" na nasz pożegnalny post i zamknięcie forum, jest chyba wystarczającą odpowiedzią na wszystkie Twoje propozycje.
~raven F 08-05-2019 21:18

Anno Potter, niestety, ale wszystko, co Elf ma napisane w profilu, tylko ładnie wygląda. Próbowałyśmy się z nim kontaktować, owszem, ale cisza w eterze. Dum3l, który miał być naszym uzdrowicielem,
~Ginny Evans F 27-04-2019 09:58

*nam do głowy, żeby się z nim skontaktować.
~Ginny Evans F 27-04-2019 09:55

*tutaj systematycznie zaglądam. Poza tym Elf był już dawno temu powiadomiony o problemach z botami (i innych) i to nie jeden raz. Ale jak widać nic z tym nie zrobił. To nie jest tak, że nie przyszło n
~Ginny Evans F 27-04-2019 09:53

Jeżeli ktoś się chce skontaktować z redakcją to polecam pisać do mnie, mimo że mam zrzucony kolorek, to ciągle jestem częścią administracji i obawiam się, że jako jedyna z adminów jeszcze
~Anna Potter F 27-04-2019 06:37

potem administrator do super administratora, a na końcu super administrator do właściciela strony. Czyli że dobrze byłoby napisać do ^N żeby napisała do Dum3la lub od razu do Elfa.
~Anna Potter F 27-04-2019 06:09

rozumiem, że na tym forum panuje hierarchia i przykładowo ma to wyglądać‡ tak, że najpierw zwykły użytkownik (nie musi być‡ taki zwykły, najlepiej żeby to był‚ moderator) ma napisać do administratora,

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
afacyg
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 22,058
» Zbanowanych: 1,582
» Gości online: 327
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59