Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)

Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Glizdogon posika ...
Glizdogon posika się z wrażenia.
Może byś już w końcu przestał, co? - odezwał się w końcu Syriusz, kiedy James złapał znicza w wyjątkowo widowiskowy sposób, a Glizdogon krzyknął z podziwu.
- Bo Glizdogon posika się z wrażenia.

Cytaty: Zakon Feniksa
Harry, Ron i Hermiona
s. 508 r. Oczami Węża

"- Och... - Uśmiech Rona nieco przygasł. - Taki jesteś słaby w całowaniu? - Czy ja wiem - odrzekł Harry, który do tej pory nie rozważał takiej możliwości, a teraz poczuł lekki niepokój. - Może. - Wcale nie jesteś słaby w całowaniu - powiedziała Hermiona rzeczowym tonem, nadal pisząc swój list. - A ty skąd wiesz? - zainteresował się Ron."

Data: 01 September 2008 02:22
Autor:~Yennefer


"Oddać się dobrowolnie w ręce władz"

Cóż... wydaje mi się, że ulegasz pewnemu złudzeniu, Korneliuszu. Wydaje ci się, że ja... zaraz, jak to się mówi... aha, że „oddam się dobrowolnie w ręce władz”. Obawiam się, że wcale nie oddam się dobrowolnie w niczyje ręce, Korneliuszu. Nie mam najmniejszego zamiaru dać się wysłać do Azkabanu. Oczywiście mógłbym z niego uciec, ale to zbyteczna strata czasu, a szczerze mówiąc, mam mnóstwo spraw na głowie.

Data: 02 June 2010 17:19
Autor:~Malkontentka


Albus Dumbledore

Nie musisz się wstydzić tego, co teraz czujesz. Przeciwnie... to, że odczuwasz taki ból, jest twoją największą siłą.

Data: 29 August 2008 20:05
Autor:~Hermi1992


Angelina.
Rozsądna odpowiedź Angeliny.

- Żółć ci na mózg padła - powiedziała Angelina, patrząc na Malfoya z odrazą.

Data: 08 March 2009 21:45
Autor:~smerfetka


Artur Weasley - fan mugoli
Słowa Artura po zobaczeniu jak wyglądają automaty do biletów w metrze.

- Bajeczne - szepnął [Weasley], wskazując automat do biletów. - Wprost genialne. - Ale nie działają - zauważył Harry, wskazując na wywieszkę. - No tak, ale mimo to... - Pan Weasley przypatrywał im się z lubością.

Data: 10 December 2008 15:51
Autor:Brak


Atak mimbulusa mimbletonii
(Nie)winna roślinka Neville'a.

Neville, z językiem między zębami, podniósł roślinkę na wysokość swoich oczu, przymierzył się i dźgnął ją końcem pióra. Z każdego bąbla trysnęła gęsta, kleista, cuchnąca ciecz. Ciemnozielone kropelki obryzgały sufit, okno, drzwi i magazyn Luny. Ginny, która w ostatniej chwili zasłoniła twarz rękami, wyglądała, jakby miała na głowie oślizgły zielony beret, za to Harry'ego, który miał ręce zajęte powstrzymywaniem Teodory od ucieczki, trafiło prosto w twarz. A śmierdziało jak sfermentowany gnój.

Data: 09 August 2009 01:25
Autor:~Fernando


Barman Świńskiego Łba
... na widok członków GD

Barman zamarł, trzymając w rękach szklankę i szmatę tak brudną, że wyglądała, jakby nigdy jej nie prano. Prawdopodobnie po raz pierwszy w życiu widział tyle osób w swojej gospodzie.

Data: 09 August 2009 01:17
Autor:~Fernando


Bill o Albusie

-A Dumbledore mówi, że ma to w nosie, że zależy mu tylko na tym, by go nie wyrzucili z talii kart sprzedawanych z czekoladowymi żabami

Data: 01 March 2010 16:09
Autor:~Hanna Abbott


Cho! Hej, CHO!
Harry umawia się na randkę z Cho.

- Ja... ee... - wyjąkał. - Och, w porządku... Jak nie chcesz... - powiedziała, wyglądając na zażenowaną. - Nie przejmuj się. Z-zobaczymy się jakoś. I odeszła. Harry gapił się za nią, a mózg pracował mu gorączkowo. Potem coś w nim zaskoczyło. - Cho! Hej, CHO! Dopędził ją w połowie marmurowych schodów. - Ee... chciałabyś wyprawić się ze mną do Hogsmeade w walentynki? - Ooooch, tak!

Data: 24 October 2008 16:52
Autor:~Chichuana


Ciasteczko
McGonagall rozmawia z Potterem

- Harry, czy to prawda, że podniosłeś głos na profesor Umbridge? - Tak. - I że zarzuciłeś jej kłamstwo? - Tak. - Weź sobie ciasteczko.

Data: 25 November 2012 23:46
Autor:~MinerwaMcGonagall123


Co to jest noc?
Rozmowa Harry' ego i Dudleya

Teraz jest noc Dudasie. To ta część doby, kiedy jest ciemno.

Data: 20 October 2012 22:30
Autor:~Marteene


Cudowny dar jasnowidzenia
Trelawney i Umbrigde

- Chciałabym, żeby mi pani przepowiedziała przyszłość - oświadczyła dobitnie profesor Umbridge. (...) - Wewnętrzne oko nie jest na rozkaz! - oświadczyła oburzonym tonem. - Rozumiem - powiedziała cicho prof. Umbridge, robiąc jeszcze jedną notatkę. - Ja... ale... ale... zaraz! - wyrzuciła nagle z siebie profesor Trelawney (...) - Ja... chyba coś WIDZĘ... coś co dotyczy PANI... Tak, coś wyczuwam... coś mrocznego... coś śmiertelnie groźnego... (...) Obawiam się, że jest pani w śmiertelnym zagrożeniu! skończyła prof. Trelawney dramatycznym tonem. Zapadło milczenie. Profesor Umbridge nadal miała na twarzy ironiczny uśmiech i uniesione brwi. - Słusznie - powiedziała cicho (...) - Cóż, jeśli to naprawdę wszystko, na co panią stać...

Data: 27 August 2008 18:57
Autor:!niewesolypagorek


Członkowie GD
Spotkanie w barze pod Świńskim Łbem

Najpierw weszli Neville, Dean i Lavender, a za nimi Parvati i Padma Patil z Cho (Harry'emu coś podskoczyło w żołądku) i jedną jej zwykle rozchichotanych przyjaciółek, potem Luna Lovegood (sama z tak rozmarzoną miną, jakby weszła tu przez przypadek), a po niej Katie Bell, Alicja Spinnet i Angelina Johnson, Colin i Dennis Creeveyowie, Ernie Macmillan, Justyn Finch-Fletchley, Hanna Abbott i jakaś nieznana Harry'emu z nazwiska Puchonka z długim warkoczem, trzech Kurkonów: Anthony Goldstein, Michael Corner i Terry Boot, Ginny z wysokim, chudym chłopakiem z jasnymi włosami i zadartym nosem, w którym Harry rozpoznał jednego z członków drużyny Puchonów, wreszcie Fred i George Weasleyowie ze swoim kumplem Lee Jordanem; wszyscy trzej nieśli duże papierowe torby z reklamą sklepu Zonka.

Data: 09 August 2009 01:17
Autor:~Fernando


Dedykacja

Dla Neila, Jessiki i Davida, którzy zaczarowali mój świat.

Data: 15 March 2009 21:02
Autor:~Rewolucja


Dekret Edukacyjny Numer 24
Czego życzy sobie Umbridge?

Na Polecenie Wielkiego Inkwizytora Hogwartu niniejszym rozwiązuje się wszystkie uczniowskie organizacje, stowarzyszenia, drużyny, grupy i kluby. Za organizację, stowarzyszenie, drużynę, grupę lub klub uważa się regularne spotkania trojga lub większej liczby uczniów. O pozwolenie nowej organizacji, stowarzyszenia, drużyny, grupy lub klubu można się starać u Wielkiego Inkwizytora (Profesor Umbridge). Żadna uczniowska organizacja, stowarzyszenie, drużyna, grupa lub klub nie mogą istnieć bez wiedzy i zezwolenia Wielkiego Inkwizytora. Każdy uczeń, który samowolnie utworzy organizację, stowarzyszenie, drużynę, grupę czy klub lub wstąpi do jakiejś organizacji, stowarzyszenia, drużyny, grupy czy klubu nie posiadających zezwolenia Wielkiego Inkwizytora, Zostanie wydalony ze szkoły. Powyższe zarządzenie wydano na podstawie Dekretu Edukacyjnego Numer Dwadzieścia Cztery. Podpisano: Dolores Jane Umbridge Wielki Inkwizytor

Data: 24 May 2011 22:35
Autor:~Sailor Mars


Dementorzy całują?!
Co robią dementorzy?

- Ale kim są ci dementoidzi? - przerwał mu ze złością wuj Vernon. - Co oni ROBIĄ? - Już wam mówiłem: wysysają z ofiary szczęście... a jak im się uda, całują ją i... - Całują?! - Oczy wuja Vernona zaczęły wychodzić z orbit. - Całują? - Tak to się nazywa... kiedy wysysają z ofiary duszę. Przez usta.

Data: 08 August 2010 13:57
Autor:~Crazy Flower


Do szopy hipogryfy...
Do szopy..

Poczuł się tak szczęśliwy, że chętnie przyłączyłby się do Syriusza, który własie przechodził pod ich drzwiami, zmierzając do pokoju Hardodzioba i wyśpiewując: "Do szopy, hipogryfy, do szopy wszyscy w raz!"

Data: 01 December 2010 21:02
Autor:~deathly hallows


Dobre rady Syriusza

"Wiem,że ta niepewność musi być dla ciebie męcząca... Nie pakuj się w kłopoty, a wszystko będzie dobrze... Bądź ostrożny i nie rób niczego pochopnie...'' - No cóż - pomyślał Harry - chyba stosuję się do rad Syriusza. W każdym razie nie przywiązałem swojego kufra do miotły i nie poleciałem do Nory. (...) Ale mimo wszystko było coś bardzo irytującego w radach Syriusza. "Bądź ostrożny i nie rób niczego pochopnie...''. I to mu radzi człowiek, który przesiedział 12 lat w Azkabanie, (...) potem z niego uciekł, próbował dokonać morderstwa o które był uprzednio oskarżony, a w końcu, wyjęty spod prawa, wyruszył w świat na kradzionym hipogryfie!

Data: 28 May 2010 19:18
Autor:~Agnes Black


Dormitorium dziewcząt
O wilku mowa...

- Nie wiedziałem, że coś takiego się stanie. To niesprawiedliwe! - dodał, zwracając się do Harry'ego, kiedy rozchichotane dziewczyny zniknęły w dziurze pod portretem. - Hermiona może sobie przychodzić do naszego dormitorium, kiedy chce, a nam nie wolno... - Bo to jest taki staroświecki przepis - powiedziała Hermiona, która zjechała zgrabnie na leżący przed nimi dywanik, podniosła się i stanęła przed nimi.

Data: 24 May 2011 22:35
Autor:~Sailor Mars


Dursley'owie nie są tacy głupi!
str.13

- Sowy nie przynoszą mi wiadomości - powiedział bezbarwnym tonem. - Nie wierzę - oświadczyła natychmiast ciotka Petunia. - Ani ja - rzekł stanowczo wuj Vernon. - Wiemy że coś knujesz - syknęła ciotka Petunia. - Przyjmij do wiadomości, że nie jesteśmy tacy głupi - powiedział wuj Vernon. - No, to dopiero jest dla mnie zupełnie nowa wiadomość - rzekł Harry, czując, jak narasta w nim złość , i zanim Dursleyowie zdążyli zareagować, odwrócił się na pięcie, przeszedł przez trawnik, przeskoczył niski murek ogrodowy i zaczął się oddalać.

Data: 17 February 2009 21:06
Autor:~Narcyza_Malfoy95


Dzidziuś Potter
Komentarz Bellatriks do wizji Harry'ego

- Dzidziuś obudził się psieraziony i pomyślał, zie to, co mu się psiśniło, to plawda - powiedziała owa kobieta, udając dziecięce szczebiotanie.

Data: 13 January 2009 15:26
Autor:~FeltonLover


Dziwne uczucie Rona
str. 181

- Czuję się jak domowy skrzat - mruknął Ron.

Data: 11 September 2008 18:36
Autor:~Chichuana


Fred i George
Reakcja Freda i George'a na reakcję Zachariasza. ^^

"Przecież wszyscy przyszliśmy tu, żeby się czegoś od niego nauczyć, a teraz nam mówi, że nic nie potrafi... -Wcale tego nie powiedział- warknął Fred Weasley -Może chcesz żebyśmy ci trochę przeczyścili uszy?- Zapytał George, wyciągając z torby jakiś metalowy instrument przypominający narzędzie tortur. Albo jakąś inną część ciała, bo nam specjalnie nie zależy gdzie ci to wsadzimy- dodał, Fred"

Data: 27 August 2008 22:20
Autor:~Lunatyczka


Gabinet Snape'a.
Czyli co Mistrz Eliksirów przechowuje w swoim gabinecie.

"Był to mroczny pokój z szeregami półek pod ścianami zawalonych setkami szklanych słoi, w których w różnobarwnych eliksirach kisiły się oślizgłe części zwierząt i roślin. W rogu stał kredens pełen ingrediencji, o których kradzież oskarżył go kiedyś - nie bezpodstawnie - Snape."

Data: 11 June 2009 02:58
Autor:~Bonnie313


George na temat stopni

Zawsze uważałem, że my z Fredem powinniśmy dostać ze wszystkiego P, bo sam fakt, że pojawiliśmy się na egzaminach, był powyżej oczekiwań.

Data: 28 June 2012 12:25
Autor:~Chop Suey


Glizdogon posika się z wrażenia.

Może byś już w końcu przestał, co? - odezwał się w końcu Syriusz, kiedy James złapał znicza w wyjątkowo widowiskowy sposób, a Glizdogon krzyknął z podziwu. - Bo Glizdogon posika się z wrażenia.

Data: 01 September 2008 02:06
Autor:!Guardian


Graup.
Poszukiwanie Hagrida.

- Herma. - O Boże - szepnęła Hermiona (...) - On... on pamięta! - Herma! - ryknął olbrzym. - Gdzie Hagger?! - Nie wiem! - pisnęła Hermiona. - Przykro mi, Graup, ale nie wiem!

Data: 17 March 2009 20:56
Autor:~Rewolucja


Głuchy Dumbledore

- Przecież chyba nie myślisz, że to, co ta krowa... przepraszam panie profesorze - dodał szybko, spojrzawszy na Dumbledore' a. - Miałem właśnie napad głuchoty i nie mam pojęcia, co powiedziałeś, Harry - rzekł Dumbledore, kręcąc młynka kciukami i gapiąc się w sufit...

Data: 25 March 2010 19:33
Autor:^Lady Holmes


Halucynacje
O halucynacjach Harry'ego i Luny

Harry nie chciał zdradzić innym, że on i Luna mają takie same halucynacje, bo na to wyglądało, więc nie powiedział już nic kiedy usiadł i zatrzasnął za sobą drzwiczki powozu. Nie mógł jednak powstrzymać się od patrzenia przez okienko na poruszające się sylwetki koni.

Data: 14 December 2008 17:53
Autor:~Carol


Harry do Umbridge o Voldemorcie

- A kto według Ciebie, miałby zaatakować takie dzieci jak wy? - spytala profesor Umbridge przesłodzonym tonem. - Hmmm... pomyślmy.. - tym razem w glosie Harry'ego jawnie zabrzmiała kpina. - Moze LORD VOLDEMORT?

Data: 02 October 2009 22:34
Autor:~Giny
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.
~Anna Potter F 15-05-2023 03:23

Cześć. A więc twoje hobby to nauka polszczyzny. My Polacy halo mówimy raczej do słuchawki telefonu. W potocznej codziennej mowie natomiast pierwszemu lepszemu człowiekowi składamy cześć bo myśmy miły
~LouisPotter F 15-05-2023 02:27

i am one of the biggest harry potter fans, i think this forum is my best hobby
~LouisPotter F 15-05-2023 02:26

i am a new user
~LouisPotter F 15-05-2023 02:26

hello
~raven F 24-04-2023 20:14

Tak że ten - w sztuce zagrała ją czarnoskóra aktorka i przecieki sugerują, że w przypadku serialu ma być podobnie
~raven F 24-04-2023 20:13

ows' w angielskiej wersji) Tak więc, mimo tego, co przed premierą sztuki twierdziła JK, sporo jest fragmentów sugerujących, że mijała się z prawdą
~raven F 24-04-2023 20:11

No i wreszcie - obrońcy białej Hermiony wskazują, że na ilustracjach tworzonych przez Rowling, Hermiona była przedstawiana jako biała, taka również pojawiła się na okładkach książek ('Deathly Hall
~raven F 24-04-2023 20:10

przetłumaczone jako "...pobladła twarz Hermiony" W innych miejscach podobno bywała 'blada ze strachu', 'bardzo brązowa' po wakacjach albo też 'zaróżowiona' z emocji
~raven F 24-04-2023 20:03

Też mi się wydawało, że Rowling nie wspomniała o kolorze skóry Hermiony, ale zostałam wyprowadzona z błędu. Otóż w Więźniu Azkabanu jest fragment "Hermione's white face was sticking out...&qu
~Grande Rodent F 21-04-2023 20:19

...zagrała ją czarnoskóra aktorka.
~Grande Rodent F 21-04-2023 20:18

To taki haczyk, bo ponoć w książce J. K. Rowling nie wspominała o kolorze skóry Hermiony, (choć mogę się mylić). To miała być jedna z przesłanek, dla której w spektaklu "Przeklęte Dziecko" z
~raven F 21-04-2023 18:57

Czyli co, Hermiona nadal nie będzie mieć dużych przednich zębów i burzy loków, a do tego jeszcze zmienią jej kolor skóry?
#Ginny Evans F 20-04-2023 21:32

niestety Rowling ma byc producentka tego serialu, wiec nie wroze mu dobrze. I uwazam, ze to przezabawne, ze Zmierzch tez ma miec swoj serial, bedziemy mogli toczyc fandomowe wojenki jak w 2009 ♥
~Grande Rodent F 20-04-2023 02:12

W każdym razie ja zobaczę na pewno co z tego wyjdzie.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 119
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59