Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)





















Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Harry, Ron, Hermi...
Harry, Ron, Hermiona.
- Nie wiem, skąd Ci to przyszło do głowy - zaperzył się Harry - Gdybym był początkującym Śmierciożercą, nie chwaliłbym się że jestem półkrwi, prawda.?
- Nie wszyscy śmierciożercy muszą być czystej krwi - upierała się Hermiona. - Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby większość z nich była mieszańcami udającymi czarodziejów czystej krwi. Oni nienawidzą tylko tych którzy są urodzeni w mugolskich rodzinach. Ciebie i Rona chętnie by przyjęli...
- Na pewno nie - zdenerwował się Ron; wymachiwał w stronę Hermiony widelcem, tak gwałtownie, że tkwiący na nim kawałek kiełbaski wyleciał w powietrze i ugodził Erniego Macmilliana prosto w głowę - Moja cała rodzina to zdrajcy krwi. Dla śmierciożerców to po prostu mugolaki!
- A mnie przyjęliby z otwartymi ramionami - powiedział z ironią Harry - Bylibyśmy najlepszymi kumplami, gdyby wciąż nie próbowali mnie zabić.

Ariana Dumbledore
Dzisiaj postaram się przybliżyć Wam bardzo ciekawą postać, jaką była Ariana Dumbledore.

Urodziła się ona około 1885 roku w, wówczas mało znanej, rodzinie Dumbledore'ów. Była córką Percivala i Kendry oraz siostrą Albusa i Aberfortha.

Była piękną dziewczyną o długich, blond włosach i niebieskich oczach. Niestety mało kto miał szansę ją zobaczyć...


Jedyną podobiznę dziewczynki można zobaczyć w gospodzie Pod Świńskim Łbem, której właścicielem jest Aberforth Dumbledore.


Od najmłodszych lat przejawiała niezwykłe zdolności magiczne. Niestety, w wieku 6 lat została przyłapania przez mugolskich chłopców na czarowaniu. Ci zastraszyli ją i nakazali, by już nigdy tego nie robiła.

Od tamtego czasu Ariana nie potrafiła zapanować nad swoimi umiejętnościami i emocjami. Stała się niezrównoważona. Gdy Percival poznał powody nagłych zmian w zachowaniu córki, napadł na mugolskie dzieci, które skrzywdziły dziewczynkę, przez co został osadzony w Azkabanie. Wtedy też cała rodzina przeniosła się do Doliny Godryka, gdzie mieszkała przez wiele lat.

Matka ukrywała Arianę w domu, pod pretekstem słabego zdrowia. Mała nie uczęszczała do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. W całej miejscowości aż huczało od plotek, że dziewczynka jest charłakiem, a Kendra nie chce ukazać jej światu, bo to naraziłoby rodzinę na zblamowanie.

Pewnego dnia w napadzie szału Ariana zabiła własną matkę. Po tragicznej śmierci Kendry obowiązki opieki nad niezrównoważoną dziewczynką spadły na Albusa. Ten jednak nie miał zamiaru rezygnować ze swych górnolotnych planów na rzecz swojej siostry. Dziewczyna doskonale potrafiła się dogadać jedynie z Aberforthem, który poświęcał jej każdą wolną chwilę. Chłopak wielokrotnie wypominał starszemu bratu, że ten zaniedbuje Arianę, a jej los kompletnie go nie obchodzi. Niestety właśnie taka była prawda, choć on nie chciał dopuścić tego do swoich myśli... Albus wolał snuć z Gellertem plany podbicia świata czarodziejów i ubezwłasnowolnienia mugoli "dla większego dobra", niż myśleć o chorej siostrze.

Podczas jednej z ostrzejszych kłótni pomiędzy braćmi i Grindewaldem, któryś z nich rzucił zaklęcie, skutkujące tym, że dziewczyna umarła. Podczas pogrzebu nastolatki doszło do spięcia pomiędzy braćmi. Wtedy też Aberforth rozbił nos starszemu Albusowi.

Do dziś nie wiadomo, kto był winny zabójstwa Ariany, ale do końca życia Albusa dręczyły wyrzuty sumienia, spowodowane swą samolubnością w młodości.

Właśnie tajemnicza śmierć dziewczyny była jednym z dominujących wątków w kontrowersyjnej książce Rity Skeeter Życie i kłamstwa Albusa Dumbledore'a.

Gdy Ariana zginęła, miała zaledwie czternaście lat. Stało się to w sierpniu roku 1899.




Nadesłane przez: Crayon
Dodane: marzec 09 2008 11Kotecek7Kotecek5
Komentarze
~Herma24 F
Dodano dnia 02 February 2011 20:23
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 74
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 10
Data rejestracji: 29.01.11
Medale:
Brak
Bardzo ładnie napisany artykuł. Nie dopatrzyłam się żadnych błędów stylistycznych, interpunkcyjnych ani ortograficznych. Daję W.
Biedna ta Ariana, a Albus to jeden wielki dureń. Takich to tylko z rodziny wydziedziczyć

Nie zgadzam się z tym do końca. Prawda, że Ariana nie miała pięknego życia, ale nie wieszajcie psów na Albusie. Został omamiony przez Grindewalda (według mnie). Naprawdę, szkoda, że dziewczynka umarła tak młodo... Płacze
~hermionagWESZ F
Dodano dnia 19 February 2011 10:43
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gracz Quidditcha Ravenclawu
Punktów: 133
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 5
Data rejestracji: 13.11.10
Medale:
Brak
Art bardzo ciekawy, wszystko ładnie połączone. Ariana to bardzo interesująca postać. Szkoda, że zginęła.
~Bellatrix Lestrange Black F
Dodano dnia 20 March 2011 19:05
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Slytherinu
Punktów: 439
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 32
Data rejestracji: 18.02.11
Medale:
Brak
Ariana według mnie jest mało istotną postacią, ale za artykuł daję POOczko
~Rurutia F
Dodano dnia 17 July 2011 19:26
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 44
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 9
Data rejestracji: 17.07.11
Medale:
Brak
Brat Albusa ZŁAMAŁ mu nos. Rozbić to można jajko. Gratuluję użycia trudnego dla wielu ludzi słowa "zblamowanie" ale autor nie musi szastać mało znanymi słowami, po to by być postrzeganym jako błyskotliwa osoba. Wystarczyło napisać że "to naraziłoby rodzinę na kompromitację/ośmieszenie". Brzmi znacznie lepiej, a każdy rozumie. No ale artykuł generalnie bardzo udany. Daję W.
~trampka F
Dodano dnia 12 August 2011 15:24
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 622
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 18
Data rejestracji: 31.07.11
Medale:
Brak
Artykuł zdecydowanie Wybitny. W książce te wszystkie informacje rozmieszczone są daleko od siebie i trzeba natrudzić się , żeby poskładać to w całość Rozbawiony
~Gryf5r F
Dodano dnia 16 August 2011 22:07
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 673
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 21
Data rejestracji: 08.08.11
Medale:
Brak
Mało było na jej temat informacji, więc notka krótka i treściwa. Rozumiem.
Zupełnie inaczej sobie ją wyobrażałam, niż została przedstawiona w filmie, trochę się przez to rozczarowałam. Nie wiedziałam, że zabiła własną matkę. Artykuł zasługuje na W Uśmiech
~Nymphadora_Tonks3 F
Dodano dnia 28 June 2012 10:29
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 208
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 1
Data rejestracji: 28.06.12
Medale:
Brak
Szkoda, że w książce było o niej tak mało powiedziane...Wybitny.
~marihermiona F
Dodano dnia 14 July 2012 09:22
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 27
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak
Siostra Albusa zawsze mnie ciekawiła była tajemniczą postacią.
~Indigo F
Dodano dnia 02 December 2012 17:13
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 18
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 8
Data rejestracji: 02.12.12
Medale:
Brak
Świetny art. Dowiedziałam się kilka nowych rzeczy Uśmiech
!mniszek_pospolity F
Dodano dnia 26 December 2012 20:43
VIP
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Komentarzy: 1,385
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak
fajnie napisany artykuł o tej niezwykłej i interesującej postaci... szkoda, że zmarła tak młodo... gdyby Albus Dumbledore więcej poświęcał jej czasu... no cóż, co się stało to się nie odstanie... byłaby to z pewnością kluczowa postać w serii o Harrym. ;
~hermiona_182312 F
Dodano dnia 20 February 2013 13:46
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2519
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 387
Data rejestracji: 24.09.11
Medale:
Brak
Szkoda tej dziewczyny, była jak w więzieniu, na szczęście miała brata, chociaż jednego z dwóch, współczuję, iż nie mogła się uczyć w Hogwarcie magii, która tak ją fascynowała. Dowiedziałam się tutaj wielu bardzo ciekawych faktów na temat Ariany, o których wcześniej nie miałam pojęcia, w przyjemnością daję W i życzę, aby udawało się pisać jeszcze więcej takich świetnych artykułów.
~DJfunkyGIRLS F
Dodano dnia 06 July 2013 13:14
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 708
Ostrzeżeń: 2
Komentarzy: 54
Data rejestracji: 06.07.13
Medale:
Brak
Fajny artykuł Język przydatny,Ariadna była piękną, młodą dziwczyną Smutny
~DJ_Aswalt F
Dodano dnia 11 October 2013 21:36
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 92
Ostrzeżeń: 2
Komentarzy: 21
Data rejestracji: 10.09.13
Medale:
Brak
Super art. Arianna była dość ciekawą postacią.Szkoda że w książce było tak mało o niejZmieszany
~ania potter F
Dodano dnia 22 August 2014 08:21
Użytkownik
Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 577
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 21
Data rejestracji: 03.07.14
Medale:
Brak
Sliczny artykuł.
Biedna Ariana.Mogłaś/Mogłeś jeszce troszkę bardziej się wysilić i poszukać zdjęcia dziewczynki w necie,
Ale artykuł super.

DAJĘ WYBITNY
~Andi Cruz F
Dodano dnia 03 May 2015 23:07
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 103
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 15
Data rejestracji: 03.05.15
Medale:
Brak
Faktycznie, Ariana to ciekawa postać, ale dla mnie niemożliwe aby człowiek stracił zmysły przez jedną głupia groźbę. Ale mimo tego współczuję jej i jej bliskim, nie mieli prostego życia.
~Iterutt F
Dodano dnia 11 September 2021 01:42
Zbanowany
Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 322
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 219
Data rejestracji: 27.08.21
Medale:
Brak
<a href=https://buypropeciaon.com/>Propecia</a>
~Evibous F
Dodano dnia 30 October 2021 20:52
Zbanowany
Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 331
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 226
Data rejestracji: 29.10.21
Medale:
Brak
<a href=http://vsildenshop.com/>benefits of viagra</a>
~Entiche F
Dodano dnia 04 September 2022 03:08
Zbanowany
Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 142
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 86
Data rejestracji: 02.09.22
Medale:
Brak
<a href=https://buypriligyo.com/>can i buy priligy in usa</a> Thursday, 27 December, 2018 by Leslie A
~excaxia F
Dodano dnia 11 September 2022 01:23
Zbanowany
Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 150
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 86
Data rejestracji: 09.09.22
Medale:
Brak
<a href=https://clomida.com/>reviews of clomid</a> Dosage of drugs is not considered in the study.
~irremeast F
Dodano dnia 08 November 2022 22:52
Zbanowany
Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Zawodnik Quidditcha
Punktów: 126
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 58
Data rejestracji: 30.10.22
Medale:
Brak
The positive correlation of the co exPression of SOX2 and CCND1 with tumorigenesis has also been demonstrated in clinical breast cancer samples 49 <a href=https://stromectol.homes/>stromectol india</a> The pharmaceutical compositions disclosed herein can have diagnostic, therapeutic, cosmetic and or research utility in various species, such as for example in human patients or subjects
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Wybitny Wybitny 77% [27 głosów]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 20% [7 głosów]
Zadowalający Zadowalający 3% [1 głos]
Nędzny Nędzny 0% [Brak oceny]
Okropny Okropny 0% [Brak oceny]
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 14-09-2025 22:16

Dzięki za linek, kiedyś pewnie wpadnę Oczko
~wolverine F 10-09-2025 11:11

Discord hogsmeade: https://discord.gg
/5dgsr4EwhW
~wolverine F 04-09-2025 19:42

Wiedźma
^raven F 26-08-2025 00:43

True Uh-oh!
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:41

Troszeczke, ale i tak to byl poczatek konca
^raven F 26-08-2025 00:26

Mnie strzykalo juz wtedy, wiec to moglo byc nawet miesiac temu Wredny chociaz kojarzy mi sie, ze wtedy Hogs bylo w nieco jednak lepszej formie Hm...
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:23

Po strzykaniu w kregoslupie wnioskuje, ze nie Uh-oh!
^raven F 26-08-2025 00:20

OMG, to nie było rok temu??!! Cooo
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:17

jeszcze 2 lata i bedzie dekada od krakowskiego spotkania, moze z tej okazji uda sie powtorzyc xd
^raven F 26-08-2025 00:12

Przeciez nie powiem, ze moja Zawstydzony
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:09

Ehe, najlepiej zwalic wszystko na biednego Eda
^raven F 26-08-2025 00:07

Nie wiem, moze Eda Sheerana? Gdyby nie stworzyl opcji odsprzedazy biletow za grosze, nie przyszloby mi do glowy, zeby tam jechac i temat spotkania by sie nie pojawil?
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:03

ciekawe czyja to wina
^raven F 26-08-2025 00:00

To straszne, ale okazja na Ognista byla tydzien temu, epicko zmarnowana Niee Uh-oh!
#Ginny Evans F 25-08-2025 23:59

Dajesz, drugi raz takiej okazji nie bedzie Cool
^raven F 25-08-2025 23:56

Nie kus, bo tam przyjade Ninja
#Ginny Evans F 25-08-2025 23:55

stawiam calemu hogs pierwsza kolejke
^raven F 25-08-2025 23:53

Od dzis mozesz pic Ognista Whisky Odgena Tooth
#Ginny Evans F 25-08-2025 23:50

17 lat od rejestracji, ale zlecialo xD
#Ginny Evans F 25-08-2025 23:49

Serce

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 76,998
» Zbanowanych: 1,629
» Gości online: 400
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 5422
» Data rekordu:
10 September 2024 23:44