Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)





















Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Muzyka
Muzyka
Ach, muzyka. To magia większa od wszystkiego, co my tu robimy!
Książki, które miały największy wpływ na nasze dzieciństwo
RankingiOd pewnego czasu na Facebooku panuje nowy trend - wypisywanie dziesięciu książek, które wywarły wpływ na nasze dzieciństwo. Zapewne już nie raz widzieliście posty w tym stylu. O ile w Polsce to się dopiero zaczyna robić modne, to na zachodzie istnieje już od jakiegoś czasu.

Łańcuszek ten został wzięty pod lupę przez badaczy. Dwóch naukowców pracujących dla Facebooka - Lada Adamic i Pinkesh Patel - zrobiło analizę ponad 130 tysięcy anglojęzycznych wpisów na ten temat. Okazuje się, że na pierwszym miejscu znajduje się seria Harry Potter, która została wymieniona przez ponad 20% osób biorących udział w tym łańcuszku.

Poniżej lista dziesięciu najczęściej wymienianych książek.

Harry Potter (seria) - 21,08 proc.
Zabić drozda - 14,48 proc.
Władca Pierścieni (seria) - 13,86 proc.
Hobbit - 7,48 proc.
Duma i uprzedzenie - 7,28 proc.
Biblia - 7,21 proc.
Autostopem przez Galaktykę - 5,97 proc.
Igrzyska Śmierci (seria) - 5,82 proc.
Buszujący w zbożu - 5,7 proc.
Opowieści z Narni - 5,63 proc.

Zgadzacie się z tym rankingiem? Które książki miały największy wpływ na wasze dzieciństwo?

Zródło: wprost.pl
Komentarze
~Bou F
Dodano dnia 15 September 2014 19:54
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2195
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 137
Data rejestracji: 27.04.10
Medale:
Brak
Oczywiście zgadzam się z tym, że "Harry Potter" ma duży wpływ na dzieciństwo. Rozbawiony Co do "Zabić drozda"...hmm coś kojarzę, ale nie mam pojęcia o czym to jest. o.O Dziwię się, że "Opowieści z Narnii" są tak nisko. Biblia jest najbardziej powszechną Księgą na świecie więc się jej spodziewałam. "Władcy Pierścieni" i "Hobbita" też. Uśmiech
`Czarodziejka F
Dodano dnia 15 September 2014 20:30
Moderator (F)
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11090
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 464
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal
Popieram Bou! Dla mnie także numerem jeden jest seria o młodym czarodzieju. Zaczęłam ją czytać właśnie w wieku 11 lat, a skończyłam w 18 roku życia. Czuję się, jakbym sama była w tym czasie w Hogwarcie!

Co do innych książek: "Hobbita", "Władcę Pierścieni" , "Opowieści z Narnii" znam i lubię. Fajnie, że się pojawiły w rankingu.

Z polskiej literatury dołożyłabym jeszcze... w sumie nie mam pojęcia, bo większość to lektury, które zniechęcały do czytania.Uśmiech
~LilyPotter F
Dodano dnia 16 September 2014 05:38
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7315
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 276
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
Dziwi mnie mocno, że Narnia tak nisko, a WP tak wysoko - i co tam w ogóle robią Igrzyska Śmierci? Nie podoba mi się lista, co to, to nie. Mocno mi się nie podoba.
!mniszek_pospolity F
Dodano dnia 16 September 2014 15:08
VIP
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Komentarzy: 1,385
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak
Dzieciństwo...Ja HP, to czytałem w gimnazjum jakoś, to już nie takie dzieciństwo Czarodziej A V tom, premiera...w I LO. To już starym człekiem byłem jak seria dobiegła końca ^^. No, ja ranking inny "mam". Zabrakło mi tu "Porwania Baltazara Gąbki" ><
~wolverine F
Dodano dnia 16 September 2014 19:09
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 542
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 9
Data rejestracji: 17.12.10
Medale:
Brak
Wiadomo ^^
~Kasjopeja F
Dodano dnia 17 September 2014 14:07
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Prefekt Ravenclawu
Punktów: 450
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 7
Data rejestracji: 15.09.14
Medale:
Brak
Nie zdziwiłam się, że seria HP znalazła się w zestawieniu. Nawet nie zaskoczyło mnie to, że jest na pierwszym miejscu. Co się tyczy Władcy Pierścieni to dokładnie te same odczucia. Natomiast jestem zdziwiona obecnością w pierwszej dziesiątce Opowieści z Narnii, czy Igrzysk Śmierci.
~Anka Potter Always Together F
Dodano dnia 17 September 2014 16:25
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1573
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 330
Data rejestracji: 10.07.14
Medale:
Brak
Oczywiście że się zgadzam! U mnie to jest tak:
1. Biblia Oczko
2. trylogia "Igrzyska śmierci" - S. Collins
3. seria "Harry Potter" - J. K. Rowling
4. sześcioksiąg "Władca pierścieni" i inne książki J. R. R. Tolkiena
5. "Trzy metry nad niebem" i inne książki F. Moccia
6. "Sovay: Przygody pięknej rozbójniczki" - C. Rees
7. "Tygrysi księżyc" - A. Michaels
8. "Gwiazd naszych wina" i inne za****iste ksiązki J. Greena
9. "Skrzydła Laurel" - A. Pike
10. "Lotnik" E. Colfer
I wiele innych Rozbawiony
~LilyPotter F
Dodano dnia 17 September 2014 17:12
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7315
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 276
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal
Ale ja mam pytanie za sto punktów do tych wszystkich chwalących Igrzyska - książki zmieniające DZIECIŃSTWO, a czy IŚ nie mają dopiero ile, czterech lat...? Ale okej. Dziwne to trochę.
Oceny

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Bou F 05-06-2026 19:33

Wiem wiem, to tak jakby# zobaczyła ducha raven xD
^raven F 04-06-2026 12:22

Duch Zszokowany
~Grande Rodent F 20-05-2026 13:50

No, szkoda, pamiętam, że może te z 10 lat temu czasem wchodziłem tu po szkole coś poczytać, ale konta wtedy nie miałem
~Bou F 17-05-2026 20:25

Ponad 10 lat temu to tu było super, żałuję że zniknęłam
~Bou F 17-05-2026 20:25

Zaglądałam tu czasem bez logowania, szkoda że strona umarła Smutny
~Grande Rodent F 17-05-2026 19:43

Hejka, ja to konta tyle czasu nie mam, mało kto chyba tu teraz zagląda, ale jest chyba adres na discordzie
~Bou F 15-05-2026 00:20

Hejka, powróciłam z zaświatów po 12 latach, ciekawe czy ktoś tutaj jeszcze mnie pamięta xD
~Grande Rodent F 20-03-2026 12:18

Czy Oscary były oglądnięte w tym roku?
~HariPotaPragneCie F 19-02-2026 01:14

Sowa
^raven F 07-01-2026 12:45

Harry New Year Kotecek Czarodziej
^N F 26-12-2025 08:45

Wesołych Świąt! Serce
~Grande Rodent F 14-09-2025 22:16

Dzięki za linek, kiedyś pewnie wpadnę Oczko
~wolverine F 10-09-2025 11:11

Discord hogsmeade: https://discord.gg
/5dgsr4EwhW
~wolverine F 04-09-2025 19:42

Wiedźma
^raven F 26-08-2025 00:43

True Uh-oh!
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:41

Troszeczke, ale i tak to byl poczatek konca
^raven F 26-08-2025 00:26

Mnie strzykalo juz wtedy, wiec to moglo byc nawet miesiac temu Wredny chociaz kojarzy mi sie, ze wtedy Hogs bylo w nieco jednak lepszej formie Hm...
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:23

Po strzykaniu w kregoslupie wnioskuje, ze nie Uh-oh!
^raven F 26-08-2025 00:20

OMG, to nie było rok temu??!! Cooo
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:17

jeszcze 2 lata i bedzie dekada od krakowskiego spotkania, moze z tej okazji uda sie powtorzyc xd

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 76,998
» Zbanowanych: 1,629
» Gości online: 949
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 8234
» Data rekordu:
24 May 2026 18:30