Nowe informacje ujawnione przez J.K. Rowling na portalu Pottermore na temat wszystkich tych elementów magicznego świata, które związane są z Hogwartem.
- Nie - odparła ze złością Marta, a jej głos odbił się echem od wyłożonych starymi kafelkami ścian. - Mam na myśli, że jest wrażliwy, że i nad nim się znęcają, że też czuję się samotny, że nie ma z kim pogadać i że nie wstydzi się pokazać swoich uczuć i płakać!
Hipogryfy są magicznymi stworzeniami, które możemy spotkać w serii o Harrym Potterze. Są zbliżone budową do gryfa - pół orła, pół lwa. Posiadają tułów, tylne nogi i ogon konia oraz przednie nogi, głowę i skrzydła olbrzymich orłów. Zwykle występują w odmianie białej i szarej, rzadziej brązowej i czarnej. Pióra przechodzą w końską sierść mniej więcej w połowie grzbietu zwierzęcia.
Hipogryfy są stworzeniami bardzo honornymi, łatwo je obrazić. Dlatego podczas kontaktu z nimi należy najpierw okazać im szacunek, kłaniając się nisko i patrząc w oczy. Jeżeli hipogryf odpowie ukłonem, to możemy do niego podejść. Hipogryfa można okiełznać i dosiadać jako konia, a nawet latać na nim, ale należy bardzo uważać - obrażenie hipogryfa jest niewskazane, gdyż może on przejawiać agresję!
Hipogryfy są stworzeniami mięsożernymi, polują na małe ssaki, takie jak tchórzofretki czy łasice.
Rodzą się całkiem nagie, z biegiem czasu pokrywają się sierścią i piórami. Wychowuje je matka, aż osiągną dojrzałość i nauczą się sztuki polowania. Są to niezwykle inteligentne stworzenia, nie lubią być oszukiwane.
Hipogryf występujący w serii o Harrym Potterze to Hardodziob, należący do gajowego Hagrida. W trzeciej części Hagrid, który został mianowany nauczycielem opieki nad magicznymi stworzeniami, na pierwszą lekcję z klasą trzecią przyprowadza prawdziwego hipogryfa. Draco Malfoy, który rozgniewał Hardodzioba, obrażając go, został przez niego pokaleczony i na własnej skórze przekonał się, czym grozi nieokazywanie szacunku hipogryfom.
Nazwa "hipogryf" wzięła się z łaciny. Gryphos to gryf, a hippos to koń.
Pierwsza wzmianka o hipogryfach znajduje się w poemacie "Orland szalony" Ludovika Ariosta. Często pojawiają się w opowieściach fantasy. Są one uosobieniem szlachetności i mądrości.
Dom:Gryffindor Ranga: Charłak Punktów: 13 Ostrzeżeń: 0 Komentarzy: 5 Data rejestracji: 02.09.12 Medale: Brak
Bardzo fajny, w miarę krótki, zwięzły no i na temat. Jedyne, czego mi brakuje, to wzmianki o pozostałych hipogryfach Hagrida, ponieważ a trzecim tomie dowiadujemy się, że było ich tam około tuzina.
Dom:Slytherin Ranga: Przeciętny Uczeń Punktów: 167 Ostrzeżeń: 0 Komentarzy: 5 Data rejestracji: 02.11.12 Medale: Brak
Oh. Nie licząc feniks , hipogryf to moje ulubione zwierze. Chociaż nie podobało mi się przekształcenia Hardodzioba w Kłębolota. Kidy była scena ,że niby zabili Hardodzioba i Hermiona się rozpłakała ,poszłam w jej ślady
Dom:Ravenclaw Ranga: Pierwszoroczniak Punktów: 48 Ostrzeżeń: 0 Komentarzy: 6 Data rejestracji: 27.12.12 Medale: Brak
Artykuł dobrze napisany, zawiera kilka błędów, ale nie rzutują one na jakość tekstu. Mimo to w niektórych momentach coś nie gra. Daję Powyżęj Oczekiwań.
Dom:Gryffindor Ranga: Więzień Azkabanu Punktów: -16 Ostrzeżeń: 1 Komentarzy: 5 Data rejestracji: 02.01.13 Medale: Brak
Ciekawy Artykuł. Nie wiedziałam wcześniej skąd pochodzi nazwa Hipogryf.
Są to naprawdę piękne i fascynujące stworzenia.Podobała mi się ciekawostka Daję W
Dom:Gryffindor Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru Punktów: 118 Ostrzeżeń: 0 Komentarzy: 3 Data rejestracji: 04.01.13 Medale: Brak
Daje "P" Ogółem lubię magiczne stworzenia i między inny hipogryfy. informacje nie za dlugie noi dobrze mozna sie czegos nowego dowiedziec
Pozdrawiam! Ginny.
Rekord OnLine: 5422
Data rekordu:
10 September 2024 23:44
"Hogsmeade.pl" is in no way affiliated with the copyright owners of "Harry Potter", including J.K. Rowling, Warner Bros., Bloomsbury, Scholastic and Media Rodzina.