Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)

Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Prawdziwa przepow...
Prawdziwa przepowiednia
"..., a profesor Trelawney podczas wróżbiarstwa zaniosła się histerycznym szlochem i nie zwracając uwagi na oburzenie Umbridge, oznajmiła zdumionej klasie, że Harry'emu nie grozi jednak rychła śmierć, przeciwnie, dożyje sędziwego wieku, zostanie ministrem magii i będzie miał dwanaścioro dzieci."
Herby domów na Pottermore - etapy tworzenia
PottermoreJeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, w jaki sposób powstały piękne i majestatyczne godła domów Hogwartu, to już nie musicie łamać swoich głów. Z pomocą przychodzi niezastąpiony blog Pottermore, gdzie umieszczono informacje, jak krok po kroku powstawały emblematy Ravenclawu, Gryffindoru, Hufflepuffu i Slytherinu.

Ostateczny projekt herbu Ravenclawu przedstawia błękitne podmuchy powietrza wokół brązowego orła, natomiast herb Gryffindoru skupia się na pozłacanej i majestatycznej głowie lwa z uniesioną łapą, na tle szkarłatnych, migoczących płomieni.

Na początku
Punktem startowym dla każdego herbu było godło Hogwartu, które pierwszy raz pojawiło się już na stronie tytułowej książek o Harrym Potterze i reprezentowało wszystkie cztery domy. Oryginalne ilustracje i opisy J. K. Rowling zainspirowały twórców Pottermore do stworzenia czterech unikatowych herbów.

Proces tworzenia
Projektanci rozpoczęli prace od przedyskutowania, w jaki najlepszy sposób można by zawrzeć w emblematach cztery żywioły: ogień, ziemię, wodę oraz powietrze, jakie byłyby najlepsze pozycje i ekspresja cech dla zwierząt oraz najbardziej efektywne umieszczenie kolorów poszczególnych domów w ostatecznym projekcie.
Jednakże największym celem twórców w całym procesie projektowania herbów była symbolika i duma przydzielonych użytkowników Pottermore z odzwierciedlania cech zawartych w herbie, z jakimi się utożsamiają.
Dla każdego z herbów na początku stworzono po trzy szkice. Następnie, by całkowicie przekonać się, czy reprezentują wszystkie szczegóły i atrybuty danego domu, ekipa twórców oglądała poszczególne warianty. Najodpowiedniejszy według nich szkic wędrował do kolejnego etapu, czyli kolorowania.

Szkice dla Ravenclawu
W przypadku Ravenclawu projektanci starali się, aby wiernie odtworzyć postać orła, jednak czasem się nie udawało; dla przykładu, środkowy szkic mógł za bardzo przypominać mewę. Jako, że orzeł często pojawiał się jako motyw mitologiczny na przestrzeni wieków, twórcy musieli zdawać sobie sprawę, że trudnym może być takie ujęcie tego ptaka, by był on rozpoznawalny i oryginalny.
Po ukończeniu szkiców, wszyscy zgodzili się, że najlepszą opcją jest orzeł z rozpostartymi skrzydłami. Uświadomili sobie, że ptak wykraczający poza granice herbu przedstawiał Ravenclaw z najlepszej strony: orzeł nieskrępowany żadnymi granicami i w każdej chwili gotów do lotu.

Proces kolorowania dla Ravenclawu
Co ciekawe, Ravenclaw to jedyny dom, dla którego twórcy nie przygotowali różnych opcji kolorowania. Pierwszy pomysł okazał się najlepszy i w krótkim czasie wyszło na jaw, że projektanci mieli rację. Do podmuchów powietrza w tle dodali koloru błękitnego, natomiast orzeł zyskał brązowe ubarwienie. Gdy umieścili gotową postać zwierzęcia w srebrnej, wypolerowanej ramie herbu, poczuli, że owoc ich pracy całkowicie oddaje ducha Ravenclawu!

Szkice dla Gryffindoru
Jako, że lew jest innym symbolem, powszechnie występującym w kulturze, ekipa znów musiała skupić swe wysiłki, aby herb Gryffindoru był rozpoznawalny. Dla wszystkich czterech herbów wizerunków zwierząt użyto do odzwierciedlenia cech charakterystycznych dla domów Hogwartu (w tym przypadku odwagi i rycerskości). Jak widać na szkicach, projektanci starali się uchwycić moment czyhającego na ofiarę lwa.
Po oględzinach i wykluczeniu dwóch szkiców zwyciężył projekt przedstawiający głowę lwa, z mocnym wyrazem i imponującą grzywą, gdyż wydawało się, że cała sylwetka zwierzęcia może umniejszyć jego majestat.

Proces kolorowania dla Gryffindoru
Pierwsze projekty dla herbu Gryffindoru zawierały dwa kolory: złoty i szkarłatny. W tle miały pojawić się płomienie. Ekipa designerów zdecydowała, że najbardziej trafnym wyjściem będzie pokolorowanie całego obszaru tła na kolor czerwony, ale czuli, że nadal brakuje potęgi ognia, zobrazowanej w innych projektach. Ogon wychodzący poza granice herbu w dwóch pierwszych szkicach wydał się twórcom zbyt odwracający uwagę od majestatu lwa w pozycji atakującej oraz groźnego wyrazu twarzy, w końcowej wersji został więc usunięty.

Herb Hufflepuffu został ozdobiony żywą żółcią oraz wzorem z liści, które symbolizują żywioł ziemi. Borsuk wygląda jakby był w czasie ciężkiej pracy, z pozą wyrażającą gotowość do akcji.
Niektórzy Ślizgoni na Pottermore zauważyli, że wąż w herbie ich domu jest jedynym zwierzęciem spoglądającym w lewą stronę, gdy orzeł, lew i borsuk mają głowy zwrócone w prawo. Decyzja w tej sprawie zapadła podczas finałowego etapu projektów, kiedy herby zostały ze sobą skonfrontowane.

Szkice dla Hufflepuffu
Herb Hufflepuffu okazał się najtrudniejszym wyzwaniem dla ekipy. W książce Harry Potter i Kamień Filozoficzny bowiem pojawiło się niewiele szczegółów na temat tego domu, zatem projektanci musieli ostro wziąć się do pracy, aby końcowy efekt był prawdziwy i reprezentatywny dla natury Hufflepuffu. Pojawiła się również kwestia, jak przedstawić borsuka nieustępliwym, by ukazać cechę Puchonów, jaką jest brak strachu w obliczu ciężkiej pracy.
Na pierwszym herbie znajduje się borsuk kładący się właśnie w leżu z liści, jednak forma ta wydała się twórcom zbyt dostępna i pozbawiona dynamiki i aktywności. Rysunek z borsukiem stojącym vis-à-vis oglądającego nie wyglądał natomiast jak tradycyjny herb, a poza tym ukazywał zwierzę jako zbyt łagodne. Ostatecznie zdecydowano, że najwierniejszym odwzorowaniem cech Hufflepuffu charakteryzuje się borsuk broniący swojego terytorium i odstraszający innych.

Proces kolorowania dla Hufflepuffu
Na szkicach żółte tło zostało nieco przytłumione, ale dla końcowego projektu ekipa zdecydowała się na jego rozjaśnienie, by uczynić borsuka tak zadziwiającym, jak to możliwe. Sylwetka zwierzęcia bowiem wydaje się silniejsza i bardziej stanowcza, gdy widać całe ciało otoczone żółtym kolorem.

Szkice dla Slytherinu
Projektanci wypróbowywali niezliczone ilości różnych węży dla godła Slytherinu, ponieważ nie chcieli by reprezentował on konkretny gatunek (np. boa albo kobra). Zwinięte ciało miało dodać zwierzęciu naturalnego wyglądu, jak również ukazać jego dynamizm.
Ekipa umieszczała w herbie różne zielone węże, wielokrotnie zmieniano deseń skóry, by uzyskać właściwy efekt. Dla przykładu, w trzecim przypadku widać diamentowy deseń (podobnie jak u żmii).

Proces kolorowania dla Slytherinu
Na koniec, by pozostać wiernym kolorystyce domu (zieleń, srebro), projektanci stworzyli węża, który wyglądał, jakby wyszedł spod ręki złotnika. Uznali, że ożywia to herb, szczególnie w połączeniu z falami w tle, akcentującymi żywioł wody.

Dużo pracy, nieprawdaż? Oczywiście jak zwykle prosimy o Wasze opinie^^

Zródło: insider.pottermore.com; snitchseeker.com
Komentarze
`Czarodziejka F
Dodano dnia 28 October 2011 23:03
Moderator (F)
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11094
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 464
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal
A wydawało by się, że nie ma nic trudnego w stworzeniu obrazów istniejących już herbów. Wymyślić nowy, jest trudniejszym zadaniem. A tu proszę! Jak zwykle okazuje się, że aby coś wyglądało naprawdę realistycznie, trzeba wielu szkiców i niemało trudu.
Bardzo podoba mi się efekt końcowy. Super!
~Annalisa Louis F
Dodano dnia 29 October 2011 12:41
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1391
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 47
Data rejestracji: 29.06.11
Medale:
Brak
Te herby wyglądają naprawdę świetnie. xD Efekt końcowy wyszedł super. Podobają mi się wszystkie 4 herby.
~Loa_riddle F
Dodano dnia 29 October 2011 16:07
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 34
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak
Najlepiej wyszedł herb Slytherinu.
~dark shadow F
Dodano dnia 29 October 2011 23:54
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1770
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 149
Data rejestracji: 23.02.11
Medale:
Brak
Wszystkie są super ,ale jako Slyterin muszę powiedzieć ,ze podobał mi się herb Slyterinu i to NAJBARDZIEJ, ale także Gryfindoru. Ciężka praca ,nawet bym nie sądziła ,a sama wiele rysuję i projektuję.
~KuroNeko F
Dodano dnia 30 October 2011 18:24
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 213
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 3
Data rejestracji: 24.10.11
Medale:
Brak
Wszystkie herby są świetne. Zostało w to włożone mnóstwo pracyi widać efekty Uśmiech
!Asik F
Dodano dnia 31 October 2011 01:28
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 168
Data rejestracji: 19.07.11
Medale:
Medal
Ciężko jest stworzyć dobre i rozpoznawalne logo. Tak naprawdę żadne mi jakoś wybitnie nie przypadło do gustu. Jak dla mnie zbyt szczegółowo potraktowali wszystkie herby - liczyłam na coś bardziej dizajnerskiego i nowatorskiego. Cięcia i ustawienia są jakieś dziwne. np. Lew i Borsuk mają uciętą łapę (po co ją dawać w takim ustawieniu a potem ucinać kadrując?), wąż nie wygląda groźnie, a orzeł dostojnie. Mam rażenie, że herb Gryffindorru i Ravenclaw w miarę odwzorowują charakter domowników, pozostałe zostały potraktowane po macoszemu.
~fanka98 F
Dodano dnia 03 November 2011 16:29
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5238
Ostrzeżeń: 3
Komentarzy: 290
Data rejestracji: 16.03.11
Medale:
Brak
Wszystkie są świetne Oczko Podobają mi się
Oceny

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się.

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Sponsorzy
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~CynaMona F 13-12-2018 17:42

Słoneczko
~raven F 12-12-2018 20:17

Ninja
~Ginny Evans F 11-12-2018 21:19

Duch
~wiechlina roczna F 06-12-2018 15:55

Na wiarygodność tego co scenarzyści tam robią to trzeba patrzeć Dowcipniś
~Bella Muerte F 05-12-2018 19:13

Aff...
~Bella Muerte F 05-12-2018 19:12

Nadal moja teoria jest taka niewiarygodna? ; p
~wiechlina roczna F 01-12-2018 11:27

Raven to nie błąd, to kobieca intuicja. To bardzo zaczyna mocno przypominać to co nowe trylogie zrobiły z kanonem Gwiezdnych Wojen. "Zemsta Sithów", to może nie tyle, ale potem...
~raven F 30-11-2018 06:16

W każdym razie, dobrze, że już nie jestem zielona, mogę na legalu robić błędy rzeczowe. Choć to wstyd Uh-oh!
~raven F 30-11-2018 06:06

Dobra tam, raz, że była noc (nadal jest, a już trza wstawać Płacze ), a dwa, że spędzam teraz czas na świątecznej platformówce Juve, nie można od mojego mózgu wymagać myślenia Smutny
~Bella Muerte F 30-11-2018 00:55

Szybko, komentujcie póki jest otwarty. Być może to wasza ostatnia szansa :v
~Bella Muerte F 30-11-2018 00:28

Zemstę ^^ btw, chyba w każdej wzmiance o filmie w polskiej prasie, na jaką się natknęłam, ktoś popełnił co najmniej jeden błąd rzeczowy : / niedobrze
~raven F 30-11-2018 00:06

Dział Fantastyczne Zwierzęta jest odblokowany (przynajmniej do momentu, kiedy zainteresują się nim boty), więc jeśli ktoś ma ochotę skomentować Zemstę Grindelwalda, to proszę bardzo Uśmiech
~Bella Muerte F 29-11-2018 21:21

*by mnie od tego odwieść, oczywiście oprócz samej Rowling
~Bella Muerte F 29-11-2018 21:20

Szkoda, że zablokowałyście całe forum :// bo chętnie bym to przedyskutowała ...i jestem zmuszona na hp net :// *jakiś czas temu pewnego wieczoru doznałam olśnienia i na prawdę nie wiem co czy kto miał
~Bella Muerte F 29-11-2018 21:13

Obstawiam że tak, a rozwiązanie zagadki szokujące i na pozór łatwe do wydedukowania, jeśli oczywiście pominąć narzucane przez twórców fałszywe tropy...
~Ginny Evans F 29-11-2018 11:36

Ja jestem ciekawa, czy jego tożsamość jest prawdą, czy nas wkręcają Uśmiech
~Bella Muerte F 28-11-2018 21:15

Ja już wiem kim okaże się Credence Barebone aka A. D. : O A wy?
~Anna Potter F 28-11-2018 16:41

ercające, a jedynie część jego ciała będąca częścią duszy jego największego antagonisty- czyli horkruksem Toma.
~Anna Potter F 28-11-2018 16:38

ście to dzieje się w twojej głowie, Harry, tylko skąd u licha, wniosek, że wobec tego nie dzieje się to naprawdę) że się domyślał, że cały H. J. P. nie umrze jak Voldemort rzuci na niego zaklęcie uśmi
~Anna Potter F 28-11-2018 16:37

Nie sądził. Sądził jedynie, że być może jest nieunikniona. Mówił (w głowie Pottera, to oceńcie sami, czy rozmowę w umyśle można brać jakby się odbyła naprawdę, sam D. powiedział, wtedy że, ależ oczywi

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
elysenufi
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 19,104
» Zbanowanych: 1,579
» Gości online: 99
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59