Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)

Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Rozmowa o Ginny
Rozmowa o Ginny
- Porzuciłeś ją. Co ty sobie wyobrażasz, oszukując ją teraz?
- Wcale tego nie robie.
- Była naprawdę załamana jak z nią zerwałeś
- Tak jak i ja. Wiesz dlaczego nie możemy być razem. Moje chęci nie mają z tym nic wspólnego
- Tak, ale pocałowałeś ją, dałeś jej złudną nadzieje
- Ona nie jest głupia, wie że już nie będzie tak jak kiedyś. Nie oczekuje, że się pobierzemy...

Jak poznali się Vernon i Petunia? Co powinien wiedzieć szanujący się różdżkarz? Spoilery z Pottermore
PottermorePrzedwczoraj, 15 sierpnia pierwsi szczęśliwcy otrzymali swojego maila aktywującego i mogli zacząć korzystać z wersji beta Pottermore. Mają możliwość odwiedzenia sklepów na Pokątnej po potrzebne książki, zakupu różdżki oraz przydziału do domu Hogwarcie. Celem Pottermore jest opublikowanie wszystkich nieznanych dotąd faktów z powieści. Pierwszą opublikowaną informacją jest historia poznania się Vernona i Petunii oraz informacje o różdżkach.

Vernon i Petunia Dursleyowie, dodatek od J.K. Rowling

Ciotka i wujek Harry'ego poznali się w pracy. Petunia Evans rozgoryczona faktem, iż jej rodzice bardziej doceniali jej siostrę-czarownicę, wyjechała z Cokeworth do Londynu, zapisując się na kurs pisania na maszynie. Potem zaczęła pracować w pewnym biurze, w którym spotkała całkowicie niemagicznego, upartego i materialistycznego Vernona Dursleya. Duży i pozbawiony szyi młodszy kierownik wydawał się modelem męskości dla młodej Petunii. Zaskarbił sobie jej uczucie, a w dodatku był całkowicie normalny. Posiadał też wspaniały samochód i pragnął osiągnąć coś więcej. I od czasu do czasu zabierał kobietę na nudne randki, a Petunia marzyła o momencie, kiedy w końcu na jej palcu zalśni pierścionek od niego.

Po jakimś czasie Vernon zaproponował jej ślub, oczywiście klękając przed nią w salonie swojej matki, a Petunia od razu się zgodziła. W duchu bała się, co ukochany powie na temat jej siostry i szwagra. Vernon pogardzał ludźmi, którzy ubierali brązowe buty do czarnych garniturów - coby więc pomyślał o młodej kobiecie cały czas ubranej w długie szaty i rzucającej zaklęcia?


Wyznała mu prawdę na jednej z randek, płacząc jednocześnie. Jak Petunia się spodziewała, wyznanie głęboko zaszokowało Vernona. Powiedział Petunii, że nie to nie jej wina, że ma za siostrę dziwaczkę, a ona wtedy rzuciła się na niego z wielką wdzięcznością, powodując upadek na ziemię jego panierowanej kiełbaski.

Pierwsze spotkanie Lily, Jamesa i narzeczonych przebiegło bardzo źle, nie było mowy o dobrych relacjach między nimi. James był rozbawiony Vernonem i uważał za pomyłkę oglądanie go. Vernon próbował "zgasić" Jamesa, pytając go o samochód. James opisał swoją miotłę wyścigową. Vernon stwierdził, że czarodzieje muszą żyć z zasiłków. James opowiedział o banku Gringotta i o złotej fortunie swoich rodziców przepisanych na niego. Wieczór zakończył się bezceremonialnym wyjściem Petunii i Vernona z restauracji, podczas którego Lily wybuchła płaczem, a James (lekko zawstydzony swoim zachowaniem) obiecał, że policzy się z Vernonem przy następnej okazji.

Ta chwila nigdy nie nastąpiła. Petunia nie chciała Lily jako druhny, ponieważ była zmęczona byciem w jej cieniu, czym zraniła Lily. Vernon odmówił rozmowy z Jamesem w recepcji, opisując go jako "kogoś w rodzaju amatora-magika". Pokochała ich czysty i kwadratowy dom z numerem cztery na Privet Drive. Ona i Vernon nie zawitali na ślubie Lily i Jamesa. Ostatnią wiadomością listową od nich była wieść o narodzinach Harry'ego, którą Petunia z pogardą wyrzuciła do kosza.


Przemyślenia nad Dursleyami

Vernon i Petunia zostali nazwani tylko dla potrzeb powieści, ich imiona nie są specjalnie wyszukane i nie mają ukrytego sensu, jak inne.

Pewnego razu (gdy grałam z Di) pojawiła się animacja, w której małżeństwo uznało klif za odpowiednie miejsce na piknik. Mąż nazwał żonę Petunią i nagle przyszło mi na myśl, że nigdy wcześniej nie słyszałam tego imienia.

Nazwisko "Dursley" jest nazwą miejscowości w hrabstwie Gloucestershire, które jest w miarę blisko miejsca, w którym się urodziłam. Nigdy nie byłam w tym mieście i mam nadzieję, że jest pełne sympatycznych ludzi.

Różdżki

Ollivander używa w różdżkach trzech rdzeni. Pióro feniksa jest najrzadsze, przez co daje największy zakres mocy. Włosy z ogona jednorożca są stworzone dla "dobrej" magii i ciężko zmusić różdżki z tym rdzeniem do "złych" zaklęć. I ostatni rdzeń, włókno smoczego serca, można znaleźć w najmocniejszych różdżkach, łatwo można rzucać nimi zaklęcia z zakresu Czarnej Magii.

Ollivander: Dużo różdżek mieści się w zakresie od dziewięciu do czternastu cali. Chociaż sprzedawałem też krótsze różdżki (osiem cali i niżej) i bardzo długie (od piętnastu cali wzwyż), są wyjątkowo rzadkie. W tym ostatnim przypadku predyspozycje fizyczne wymagają większej długości. Jednakże anormalnie krótkie różdżki zazwyczaj wybierają osoby, którym czegoś brakuje, a nie z powodu wzrostu (wiele niskich czarownic i czarodziei zakupuje dłuższe różdżki).

Teraz coś o drzewach

Czarny bez - Harry Potter; Albus Dumbledore; Gellert Grindelwald; Draco Malfoy (z włosem testrala)

Najsilniejsza ze wszystkich, ciesząca się złą reputacją, jest trudniejszą do opanowania w porównaniu z innymi. Bardzo silna, ale nie słucha całkowicie osoby, która nie jest jej właścicielem; potrzeba wybitnego czarodzieja, aby nią władać.

Prawda jest taka, ze tylko niezwykły czarodziej jest stanie z nią współgrać i w chwilach, gdy to powiązanie następuje, przewiduję, że dany/a czarodziej/czarownica ma przed sobą niezwykła przyszłość.

Ostrokrzew - Harry Potter (z piórem feniksa)

Ostrokrzewowe rożdżki często wybierają kogoś, kto często ma do czynienia z niebezpieczeństwem. Ostrokrzew jest jedną z tych różdżek, w której możliwości dramatycznie się zmieniają w zależności od rdzenia i jest bardzo trudno zespolić go z piórem feniksa. Jednak gdy to się uda, nikt i nic nie stanie na drodze jej właściciela.

Jesion - Ron Weasley, Cedrik Diggory (z włosem jednorożca, dwie różne różdżki)

Jesionowa różdżka należy tylko do jednej osoby i nie należy jej przekazywać innej osobie, ponieważ traci moc i umiejętności. Szczególnie wtedy, gdy znajduje się w niej włos jednorożca.

Te różdżki najlepiej pasują do osób niezbyt pewnych siebie. Jakkolwiek, jeśli jej właściciel będzie zuchwały i arogancki, który próbuje dodatkowo podkreślić walory swej różdżki, będzie rozczarowany. Idealny właściciel może być uparty i odważny, ale nigdy arogancki.

Wiśnia - Neville Longbottom (z włosem jednorożca)

Drewno wiśniowe często sprawia, że różdżki mają śmiercionośne działanie, bez względu na rdzeń, a szczególnie w przypadku użycia włókna smoczego serca - właściciel takiego połączenia powinien być bardzo opanowanym, nietracącym kontroli człowiekiem.

Głóg - Draco Malfoy, Harry Potter (z włosem jednorożca)

Głogowe różdżki najlepiej sprawują się z osobami zwiazanymi z leczeniem, jednakże są też bardzo dobre w klątwach. Generalnie widać, że głogowe różdżki najlepiej nadają się dla osób z nieco sprzeczną naturą lub dla osób przechodzących kryzys. Głóg nie jest łatwy do opanowania, jednakże zawsze muszę się zastanowić, zanim dam ją osobie z odkrytym już talentem. Ten rodzaj różdżek ma również pewną właściwość - złe zaklęcia mogą wykonać rykoszet.

Winorośl - Hermiona Granger (z włóknem smoczego serca)

Winoroślowe różdżki są jednymi z najrzadszych, i widać pewną prawidłowość: trafiają do rąk tych, którzy są osiągnąć wysokie cele, którzy maja wizję wykraczające poza sferę tych zwyczajnych i tych, którzy pokazują innym, że są lepsi niż myśleli. Wydają się przyciągać osoby, które ukrywają swoje prawdziwe "ja".

Cis - Lord Voldemort/Tom Riddle (z piórem feniksa)

Cisowe różdżki należą do tych najrzadszych, a ich połączenia z rdzeniami nietypowe. Cis podobno obdarza właściciela mocą życia i śmierci, co można powiedzieć oczywiście o wszystkich różdżkach, jednakże cis utrzymuje ciemną i straszliwą reputację w pojedynkach i wszystkich klątwach.

Jednak nieprawdą jest (jak twierdzą niedouczeni wytwórcy różdżek), że właściciel cisowej różdżki może być bardziej narażony na zauroczenie Czarną Magią. Różdżki zrobione z najstarszych drzew były w posiadaniu zarówno przez bohaterów i czarnych charakterów przez ten sam czas. Dodatkowo, cis nigdy nie wybierze osoby przeciętnej lub nieśmiałej.

Lista wszystkich drzew używanych do tworzenia różdżek:
akacja, buk, cedr, cis, cyprys, czarny bez, czarny orzech włoski, dąb czerwony, dąb szypułkowy, dereń, głóg, grab, gruszka, heban, jabłoń, jarzębina, jawor, jesion, jodła, kasztan, klon, leszczyna, modrzew, olcha, orzech, osika, ostrokrzew, sekwoja, sosna, srebrna lipa, świerk, tarnina, topola, wawrzyn, wiąz, wierzba, winorośl i wiśnia.

Zródło: snitchseeker.com, pottermore.com
Komentarze
~DziedzicSlytherina F
Dodano dnia 18 August 2011 09:00
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5368
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 148
Data rejestracji: 07.08.11
Medale:
Medal Medal
no, no - całkiem sporo można się z tego dowiedzieć : > Haha to z Petunią i Vernonem było całkiem zabawne Rozbawiony Ale różdżki chyba bardziej mnie zainteresowały. Ciekawe jak to będzie na tym Pottermore.. Ojj zawładnęła mną teraz ciekawość Rozbawiony Bardzo ciekawe Wredny
~SnapeForever F
Dodano dnia 18 August 2011 10:09
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 1
Data rejestracji: 29.07.11
Medale:
Brak
A mnie zawsze zastanawiało jaką różdżkę miał prof. Severus Snape. Teraz myślę, że mogła to być Wiśnia. A wy? Uśmiech
~Evanesco F
Dodano dnia 18 August 2011 10:17
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 197
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 28
Data rejestracji: 16.08.11
Medale:
Brak
Super. Zawsze chciałam się dowiedzieć czegoś więcej o Petuni i Vernonie.
Czekam na e-mail od pottermore ,mam nadzieje ,że niedługo przyjdzie!
~Rose Granger F
Dodano dnia 18 August 2011 10:18
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1200
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 91
Data rejestracji: 25.02.11
Medale:
Brak
A mnie i pierwsza i druga opowieść zainteresowała tak samo, bo ani o jednej ani o drugiej nie miałam pojęcia. Nie wiedziałam, że Petunia miała do Lily aż taki żal, że nawet nie pojawiła się na jej ślubie... niewesoła ta historia. Mam nadzieję, że pani Rowling z biegiem czasu ujawni ich więcej.

Co do różdżek:
Generalnie widać, że głogowe różdżki najlepiej nadają się dla osób z nieco sprzeczną naturą lub dla osób przechodzących kryzys.
Haha, nie zdziwię się, kiedy w Pottermore'owym sklepie Olivandera, mnie dostanie się jedna taka... no i z tego co tutaj wyczytałam krótka, bo jestem raczej jedną z tych osób, którym "czegoś brakuje." Cóż, zobaczę jak będzie, kiedy już dostanie mi się mailem powitalnym. Póki co dla mnie Pottermore, to Waitingmore... Oczko ale w końcu się doczekam.
~piecka21 F
Dodano dnia 18 August 2011 10:25
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1213
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 22
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak
Swietne bardzo ciekawe chce wiecej tego!lOczko
~mrsRadcliffe F
Dodano dnia 18 August 2011 10:34
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1306
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 92
Data rejestracji: 20.03.10
Medale:
Brak
W życiu bym się nie domyśliła, że Petunia i Vernon poznali się w taki sposób. Rozbawiony
~Sophia F
Dodano dnia 18 August 2011 10:48
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1427
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 113
Data rejestracji: 09.01.11
Medale:
Brak
Podoba mi się, tylko szkoda, że nie mogę się jeszcze zalogować...
~MissWeasley F
Dodano dnia 18 August 2011 11:58
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 844
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 70
Data rejestracji: 12.08.11
Medale:
Brak
Ale super! Nie mogę się doczekać kiedy bd mogła się zalogować Rozbawiony
~Lady Bellatriks F
Dodano dnia 18 August 2011 13:20
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2508
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 31
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak
Nie przypuszczałam, żeby Petunia kiedykolwiek gdzieś pracowała... zawsze było wiadome, że jest taką ''kura domową'', a to Vernon pracuje. Tym bardziej wydawało mi się dziwne, że poznali się w pracy... ale to ciekawe Rozbawiony. To o różdżkach oczywiście też Uśmiech.
~AliceSpinnet F
Dodano dnia 18 August 2011 13:43
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 483
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 34
Data rejestracji: 02.08.10
Medale:
Brak
Fanatastyczne! a to dopiero początek Pottermore.
Historia Vernona i Petunii dosyć zabawna,a jednocześnie smutna. Zaczynam im współczuć tej... zwyczajności aż do bólu.
Opisy różdżek świetne - ciekawe, jaka mi przypadnie.
Nie mogę się już doczekać października!!!
~Raksha F
Dodano dnia 18 August 2011 14:59
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 585
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 66
Data rejestracji: 05.08.10
Medale:
Brak
Ciekawe co jeszcze Pottermore ujawni ^^ No i.. Raksh chce różdżkę z klonu i z piórem feniksa! x3 Pff, pewnie dostanę smoka i jakieś inne drewno. Jednorożca jeszcze bym przeżyła... swoją drogą, ta beta to cuś w rodzaju prologu? Pokątna i takie tam? Bo rozumiem, że Hogwart "otworzą" w październiku?
~Draconis Owl F
Dodano dnia 19 August 2011 09:06
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 423
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 23
Data rejestracji: 19.08.11
Medale:
Brak
Jej, już nie mogę się doczekać! Niestety, żadna sowa jeszcze do mnie nie przybyła.. Zniesmaczony
!Asik F
Dodano dnia 19 August 2011 11:45
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 168
Data rejestracji: 19.07.11
Medale:
Medal
Ciekawie się zaczyna Pottermore. Aż mnie skręca że mnie mam jeszcze dostępu;/
~Sailor Mars F
Dodano dnia 19 August 2011 14:02
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 369
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 12
Data rejestracji: 10.04.11
Medale:
Brak
Ech, ja będę mogła się zarejestrować dopiero w październiku... Jak ruszy ,,oficjalna" wersja... Haha, James był najlepszy- 2:0 dla niego! A to o różdżkach było bardzo ciekawe i pouczające. Teraz się nie dziwię, że Tomowi trafił się cis, a Harry'emu ostrokrzew Happy
~Hermionka111213 F
Dodano dnia 19 August 2011 19:33
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2002
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 322
Data rejestracji: 27.03.11
Medale:
Brak
Bardzo ciekawe. Życie panny Evans i pana Dursleya mnie trochę zaskoczyło i rozbawiło. Natomiast opis różdżek mnie zachwycił. Wszystko jest tak dokładnie rozpatrzone. Szkoda, że nie ma opisu dębu, bo to właśnie z niego jest wykonana moja różdżka. Oczko
`Czarodziejka F
Dodano dnia 19 August 2011 21:03
Moderator (F)
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11099
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 464
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal
Super! Dowiedziałam się bardzo wielu ciekawych rzeczy o Dursleyach i nie tylko.
Informacje o różdżkach - bardzo pouczające. Nie wiedziałam, że Hermiona ma różdżkę z włóknem smoczego serca.
~firefly F
Dodano dnia 20 August 2011 01:21
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 8
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 4
Data rejestracji: 27.06.11
Medale:
Brak
whooa, ale mi robią smaczka takimi newsami! z niecierpliwością czekam na mejla od pottermore Rozbawiony
~maruders F
Dodano dnia 20 August 2011 13:44
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 35
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 3
Data rejestracji: 11.08.09
Medale:
Brak
Jak dla mnie bomba Oczko
mam tylko pytanie czy będą tu umieszczane inne spoilery o bohaterach ?
~Nieznaj F
Dodano dnia 22 August 2011 14:11
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 141
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 15
Data rejestracji: 20.07.11
Medale:
Brak
Ale nakręcają człowieka tymi newsami z PotterMore;/// Ja chce pazdziernik!Rozbawiony
~Nudziara F
Dodano dnia 22 August 2011 20:30
Użytkownik
Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 72
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 10
Data rejestracji: 14.08.11
Medale:
Brak
Super! Wiele się dowiedziałam ;D Najbardziej podobało mi się to o Petuni i Vernonie Oczko Ale o różdżkach tez było bardzo ciekawe Uśmiech
Daję W!
Oceny

Wybitny Wybitny 100% [9 głosów]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 0% [Brak oceny]
Zadowalający Zadowalający 0% [Brak oceny]
Nędzny Nędzny 0% [Brak oceny]
Okropny Okropny 0% [Brak oceny]
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się.

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Sponsorzy
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Monttana99 F 03-08-2020 17:38

elo
~raven F 18-07-2020 15:17

*owaniu forum
~raven F 18-07-2020 15:16

Anna Potter, przede wszytkim to tutaj potrzeba minimalnego zaangażowania właściciela, który mógłby stworzyć zaporę przeciw botom. Nikt nie był w stanie nad nimi zapanować, stąd decyzja o zablok
~Anna Potter F 17-07-2020 15:06

Nasze zimne synonimy są rewelacyjne. Ale my to robimy epizodycznie.
~Anna Potter F 17-07-2020 15:01

Wszyscy jesteŹmy pojedynczy, a jednak tacy sami i lubimy zabawę w rosyjską ruletkę.
~Anna Potter F 17-07-2020 14:39

Honduraska koduje za pomocą cytry wiadomoŹć, o tym ze kazdego jest w stanie urodzić 2 razy dzięki stojącej z boku cebuli i sóonecznemu lasowi, a dniem buszowania po sieci jest dla jej dziecka Źroda.
~Anna Potter F 17-07-2020 13:56

Jak z powodu Źnieznej Źlepoty zostaóeŹ uke chodzącym w sukience i to doprowadzióo cię do depresji to weż priligy, ten lek wyrowna twoje szanse, radzi smuga maczana.
~Anna Potter F 17-07-2020 11:11

Męzatka będąca w związku z dziesięciną twierdzi ze pierwszym krokiem do porodu jest skurcz w wyniku, ktorego mozna urodzić zel.
~Anna Potter F 17-07-2020 09:53

Garri Potter i Dary Źmierci. Cha, cha! Juz nie Harry! KtoŹ zmienió imię Garncarza. No i dobrze, lepiej być Wóocznikiem niz Zaóupić.
~Anna Potter F 17-07-2020 08:29

Jak twoi zwariowani rodzice krzyczą przy gotowaniu nafaszeruj ich prednizonem, a potem idż do McDonaldu, radzi smuga maczana.
~Anna Potter F 17-07-2020 00:05

Oni myŹlą ze w tym szaleństwie jest metoda?
~Anna Potter F 16-07-2020 23:53

Smuga być maczana gorszymi falami.
~Anna Potter F 16-07-2020 23:40

Odrzut sprzedany radzi zeby prosto pomióować, a potem jacyŹ Semici. Niezóe horyzonty mają.
~Anna Potter F 16-07-2020 23:26

Proponuję sporządzić jakąŹ listę ostatnio zarejestrowanych uzytkownikow zeby ich byóo óatwiej kontrolować.
~Anna Potter F 16-07-2020 23:23

Witam ducha czerepu! Moze będzie bronió zamku Posępnego Czerepu?
~Anna Potter F 16-07-2020 23:17

Witam 24-godzinny japoński piasek z Zjednoczonego Krolestwa!
~Anna Potter F 16-07-2020 22:45

Ostatnio zarejestrowaóa się jakaŹ tajlandzka rozwodka reklamująca farmację kanadyjską. Tu najpierw trzeba jakiegoŹ moderatora panującego nad poczynaniami nowych uzytkownikow.
~Ginny Evans F 10-07-2020 19:45

Mnie stuknie 12 lat w sierpniu. Jak zbierzecie ekipę chętną na aktywację hogs to otwieram je z powrotem jak gdyby nigdy nic ;D
~Evanna Lynch F 09-07-2020 23:40

11 lat temu zalozylam tu konto. Chcialabym, zeby ta strona jeszcze wrocila i patrzac po sb nie tylko ja mam taka nadzieje...
~CynaMona F 09-07-2020 22:48

U mnie zaledwie 6,5 (ta połówka taka trochę naciągana...) Zniesmaczony

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
okihibicy
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 31,284
» Zbanowanych: 1,582
» Gości online: 260
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59