Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 285
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction
»»» [NZ] Precz z tradycją. (Rozdział 9.)
Drukuj temat · [NZ] Precz z tradycją. (Rozdział 9.)
~Itka F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2008 00:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 525
Ostrzeżeń: 0
Postów: 100
Data rejestracji: 04.09.08
Medale:
Brak

Na początek krótko i mało treściwie.

ROZDZIAł 0


- Syriuszu!
Udając, że nie słyszy wołania matki, chłopiec przewrócił się na drugi bok i naciągnął ciężką kołdrę na głowę. Był tak bardzo zmęczony! Jedyne, o czym w tamtej chwili myślał, to sen - mocny, zdrowy sen.
- Syriuszu! - wołanie powtórzyło się, tym razem jakby głośniejsze.
Nie miał zamiaru odpowiedzieć. Może matka da w końcu spokój...
Drzwi jego pokoju rozwarły się z trzaskiem. Usłyszał tupot stóp i poczuł jak łóżko ugina się pod ciężarem jeszcze jednej osoby.
- Syriusz! Syriusz, wstawaj, leniu! - krzyczała Bellatrix, podskakując jak na trampolinie.
Tego było już za wiele. Syriusz odrzucił kołdrę i podniósł się z łóżka.
- Czy wyście się wszyscy uwzięli na mnie z samego rana?! - wykrzyknął, poirytowany patrząc na młodszą siostrę, beztrosko podskakującą na materacu.
Jej czarne włosy były jak zwykle rozczochrane, a w niebieskich oczach migotały wesołe iskierki.
- Uwzięli! Uwzięli na Syriusza! - przedrzeźniała go.
- Jak cię zaraz! - zamachał rękami, ale jej nie dostał.
Była szybsza i z piskiem wybiegła z pokoju. W drzwiach stanęła matka, jak zwykle starannie odziana, z włosami upiętymi w ciasny kok, z którego nie mógł wydostać się żaden nieposłuszny kosmyk.
- Syriuszu, ubierz się w tej chwili i zejdź na śniadanie. - powiedziała chłodnym, wyniosłym tonem. - Czekamy na ciebie.
Parę minut później, wściekły i obrażony zaczął schodzić ze schodów. W korytarzu na dole zauważył Bellatrix, chowającą się za pomnikiem ich przodka. Nigdy nie pamiętał, kim dokładnie był szacowny jegomość wykuty w kamieniu.
- Widzę cię, Bello. - powiedział niedbałym tonem.
Siostrzyczka wyskoczyła ze swej kryjówki i pokazała bratu język. Tym razem Syriusz był szybszy i - nim zdążyła czmychnąć - uderzył ją w głowę.
- Powiem mamusi! - wrzasnęła z całej siły swoich dziewięcioletnich płuc.
- Nie obchodzi mnie, komu o tym powiesz. - wzruszył ramionami.
Bellatrix pobiegła przodem i kiedy wszedł do kuchni, gdzie przy dębowym stole siedziała cała rodzina, usłyszał, jak to potraktował swoją siostrzyczkę, całkiem niewinną i bezbronną, nie czym innym jak pałką do odbijania tłuczków.
- Porozmawiamy o tym po śniadaniu. - powiedziała pani Black. - Teraz oboje siadajcie do stołu.
Ojciec Syriusza odłożył Proroka Codziennego i uważnie spojrzał na syna. Chłopak jak zwykle udawał, że nie dostrzega w tym lodowato niebieskim spojrzeniu nagany i bardzo spokojnie smarował swoje tosty dyniowym dżemem.
- Nie podoba mi się twoja ignorancja, Syriuszu. - usłyszał.
Chłopiec przywołał na twarz wyraz najszczerszego zdziwienia i spojrzał na ojca. Za nic miał jego słowa, ale nie był na tyle głupi, by się mu przeciwstawiać. Za to odważnie patrzył mu w oczy, oczy, które były tak bardzo podobne do jego oczu.
- Matka długo wołała cię na śniadanie. Czyżbyś zapomniał, jakie zasady panują w tym domu?
- Nie. To już się nie powtórzy. - wymamrotał.
Syriusza już bolały uszy na samą wzmiankę o Szlamach, brudnej krwi i tym, co według jego rodziców godne jest czarodzieja, ale właśnie ten temat poruszyła jego matka podczas śniadania. Jadł beznamiętnie, nie czując smaku, jakby przeżuwał karton, a nie grzanki z dżemem. Chciał jak najszybciej wstać od stołu, choć wiedział, że i tak mu się to nie uda. Westchnął. Bellatrix i Regulus jak zwykle chłonęli każde słowo, które padło z ust rodziców. Narcyza wydawała się nie być zainteresowana tematem, ale Syriusz dobrze wiedział, że jego młodsza siostra znakomicie potrafi się ze wszystkim maskować. Interesowało ją czy też nie... A kogo to obchodzi?
Jedenastolatek musiał się powstrzymywać, aby nie wzruszyć ramionami. Ostatnimi czasy był tak obojętny na wszystko, co się wokół niego działo, że ten gest wszedł mu w nawyk. Mówił nawet mniej niż zwykle - a zwykle mówił dużo i szybko, z zapałem opowiadał rodzeństwu zmyślone przez siebie historie, potrafił głośno i donośnie się kłócić... Ostatnio jakby z tego wszystkiego zrezygnował. Czekał...

**************************************************
1) Nie znoszę, jak mnie ktoś poprawia, ale przeżyję. Oczko Tylko nie piszcie, że znowu Syriusz itd.

2)Nie wiem, gdzie umieścić to pytanie, więc pytam w tym miejscu: czy wszystkie opowiadania, które publikujemy na forum, muszą dotyczyć HP?

3) Z góry przepraszam za te dziwne r11 itp. Jeśli ktoś udzieli mi wskazówki, jak się ich pozbyć, na pewno to zrobię. Ja, niestety, nie wiem Cool
__________________
"Słyszysz? Spisek gruźlików! Shakespeare napisał nową sztukę - zakaszlmy ją!".

Edytowane przez Itka dnia 26-07-2009 23:52
Wyślij prywatną wiadomość
~Taka jedna F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2008 00:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1745
Ostrzeżeń: 1
Postów: 588
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Owszem, na tym forum umieszczamy tylko i wyłącznie opowiadania HP. Zależy co chcesz umieścic, to możesz to wrzucić na [link] pod warunkiem, że jest to ff do jakieś książki. R11 i r30 pozbywaj się:
- edytuj tekst i wszystkie [ -, " ",'] przepisz jeszcze raz. Poprostu usuń stare a zastąp nowymi pisanymi w edycji. Nie wiem czy wyjasniłam to jasno.

Co do tekstu to...
Masz betę? Chyba nie, a jest Ci koniecznie potrzebna. jest na forum zalożony dział z "pomocą koleżeńską". Bellatrix siostrą Syriusza? to twój tekst więc się nie wcinamy. Komu do szczęscia potrzebny kanon! (mnie nie). daj kolejny part, gdyż po tej części trudno jest się rozeznać czy tekst jest dobry. Styl masz niezły, czyta się lekko.

Się rozpisałam. Czekam na kolejną część. T.J

Linki na forum są zakazane. Następnym razem będzie warn.
Edytowane przez Guardian dnia 23-09-2008 00:26
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry Potter 9 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2008 19:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 208
Ostrzeżeń: 0
Postów: 45
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

ROZDZIAł 0

A może jednak byś się pokusiła o rozdział 1?
1) Nie znoszę, jak mnie ktoś poprawia, ale przeżyję. Tylko nie piszcie, że znowu Syriusz itd.


Szczerze? Nie miałem zamiaru. To chyba pierwsze opowiadanie o Syriuszu, które widzę.

2)Nie wiem, gdzie umieścić to pytanie, więc pytam w tym miejscu: czy wszystkie opowiadania, które publikujemy na forum, muszą dotyczyć HP?


E... Chyba nie muszą, ale zwykłe "mugolskie" opowiadanie radziłbym do forum "Kącik Kreatywności".


Ogółem?
Spodobało mi się Twoje Fan Fiction. Dlugość, według mnie, w sam raz. Nie widzę zbyt wielu błędów, i historia jak na początek dość ciekawa. Zachęcam Cię do pisania dalszych części, które z pewnością przeczytam.
__________________
Od chytrości Ślizgonów,
Kujonstwa Krukonów,
Niechęci do walki Puchonów
Chroń nas Gryffindorze!


Pokaż na co cię stać,
Ale nie jeden raz.
Słuchaj słuchaj jaj jaj
Piękne słowa
Mówią wszystko
Lecz nie zmienią nic
Nie zmienią nic
Nie zmienią nic...


To nadal ja - Wasz Harry Potter 9!

hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

www.hogsmeade.pl/...ead_id=679
Lookniesz? Przyjmij do wiadomości, że linki nie gryzą...
www.pilkarz.ad2.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Itka F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 25-09-2008 21:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 525
Ostrzeżeń: 0
Postów: 100
Data rejestracji: 04.09.08
Medale:
Brak

ROZDZIAŁ 1



- Jak tam wakacje? - zagadnął wesoło James, idący za Syriuszem.
- Wspaniale! - odparł z ironicznym uśmiechem chłopak, zaglądając do kolejnego przedziału, który, tak jak wszystkie poprzednie, również był zajęty. - Wydaje mi się, że udawanie przed rodzicami układnego synalka wychodzi mi coraz lepiej...
- Dlaczego nie powiesz im prawdy?
Syriusz zatrzymał się i odwrócił tak nagle, że idący za nim kolega odbił się od niego i upadł na podłogę. Jego czarna sowa pohukiwała oburzona na tak lekkomyślne zachowanie swojego właściciela.
- Co robisz?! - krzyknął James, patrząc na Syriusza gniewnie. - Odbiło ci?
- Przepraszam, nie chciałem, żebyś się przewrócił. - podał rękę przyjacielowi i pomógł mu się podnieść. - Jak na razie wszystkie przedziały zajęte... - zmienił temat, ruszając przed siebie.
Ekspres Hogwart - Londyn mknął do celu już od jakiegoś czasu. Za brudnymi szybami zmieniał się krajobraz, a oni nadal nie mieli gdzie usiąść.
- Spójrz, tu jest tylko jedna osoba. - Syriusz ucieszył się, otwierając skrzypiące drzwi.
Pod oknem, skulona w kącie, jakby chciała zająć sobą jak najmniej miejsca siedziała mała dziewczynka. Poza nią i jej rudym kotem, zwiniętym w kłębek na jej kolanach, w przedziale nie było nikogo.
- Cześć - rzucił wesoło Syriusz wchodząc do środka.
Dziewczynka spojrzała na niego. Wydawała się być wystraszona, ale odpowiedziała na pytanie, poczym na powrót wpatrzyła się w nie najczystszą szybę.
- Wolne? - spytał James, zaglądając do środka. - Wszędzie taki tłok, że głowa mała! W zeszłym roku nie miałem takiego problemu ze znalezieniem miejsca, jak teraz...
- Tak. - powiedziała cicho dziewczynka, jakby bojąc się na nich spojrzeć.
Chłopcy usiedli najwygodniej, jak się dało na pociągowych siedziskach. James ustawił klatkę z sową po swojej lewej stronie i od razu wyciągnął kanapki, które przygotowała dla niego mama. Syriusz zajął miejsce obok cichutkiej dziewczynki.
- Widziałeś dzisiaj Remusa? - zagadnął przyjaciela, który pochłaniał chleb z żółtym serem i pomidorem, jakby od tygodni nie miał nic w ustach.
- Nie - zastanowił się chwilę. - ale jego rodziców też nie widziałem...
- Pewnie siedzi w którymś z ostatnich przedziałów i śpi. - uznał Syriusz. - Podziel się jedzeniem, zapomniałem zabrać.
James podał mu obłożoną białym papierem kanapkę.
- Stworek nie zrobił ci śniadania? - zdziwił się.
- Nie znoszę Stworka. - odpowiedział chłopak z pełną buzią i aby jego słowa brzmiały bardziej przekonująco, wzruszył ramionami.
Przez jakiś czas żaden z nich się nie odezwał. Przeżuwali kanapki w ciszy, wpatrując się w widoki za oknem. O dziewczynce, towarzyszącej im w podróży, zdawali się zupełnie nie pamiętać. To było do nich podobne. James posiadał wrodzoną zdolność myślenia tylko o sobie i stawiania siebie w centrum zainteresowania. Syriusz zbyt był pochłonięty własnymi problemami, poza tym, nie bardzo lubił nawiązywać nowe znajomości. Co innego, gdyby dziewczynka sama rozpoczęła rozmowę. A siedząca w kącie i milcząca wydała mu się bardzo nudna.
Właśnie miał zapytać Jamesa czy wystartuje w eliminacjach do drużyny quiddittch'a, kiedy drzwi przedziału otworzyły się ze skrzypnięciem, które sprawiło, że się wzdrygnął. Lucjusz Malfoy zajrzał do środka.
- Black - zaczął. - mamy dla ciebie miejsce w naszym przedziale. Zastanawiałem się, gdzie się podziałeś... Nie będziesz chyba siedział przez całą drogę sam? - uniósł jedną brew.
- Tu mi wygodnie. - odpowiedział krótko Syriusz.
- Nie wątpię. - trzynastoletni Lucjusz zmierzył swym lodowatym spojrzeniem towarzyszy podróży kolegi. - Cóż, jeśli zmienisz zdanie...
- Nie zmienię zdania. - przerwał mu Syriusz. - Tu mi wygodnie. - powtórzył.
James wykrzywił twarz w potwornym grymasie i zagrał na nosie, zwracając się do Malfoy'a. Syriusz roześmiał się i jego śmiech towarzyszył wściekłemu Lucjuszowi, dopóki nie wrócił do swojego przedziału.
- Nie rozumiem, dlaczego nie powiesz mu wprost, co o nim myślisz i gdzie masz jego dworne zaproszenia... - James spojrzał na przyjaciela i sięgnął do torby.
- Dla ciebie wszystko jest takie proste. - Syriusz westchnął i pokręcił głową. - Nie rozumiesz, że Malfoy od razu nagada moim rodzicom?
- No to co? - Potter wzruszył ramionami.
- Łatwo ci mówić, twoi rodzice są normalni, nie mają bzika na punkcie czystości krwi. Wolę, kiedy są przekonani, że jestem taki, jak oni.
- Kiedyś i tak się dowiedzą, że wcale tak nie jest.
- Zrobię im taką niespodziankę, że powyskakują z kapci. Syriusz Black! Pierwszy z Blacków, który złamał rodzinną tradycję! - wykrzyknął donośnie.
- Już ją złamałeś, przecież jesteś w Gryffindorze. - stwierdził James, patrząc na przyjaciela jak na najprawdziwszego wariata. - Zapomniałeś?
- Czego ty tam szukasz w tej torbie? - Syriusz postanowił zmienić temat, uznawszy, że James nie jest w odpowiednim nastroju, by zrozumieć co on ma na myśli.
- Wydawało mi się, że miałem więcej kanapek... - powiedział jego kompan z zawiedzioną miną. - Jestem głodny jak wilk, nie wytrzymam do czasu, kiedy przyjdzie czarownica z wózkiem z łakociami! Pójdę poszukać Petera, on powinien mieć jakieś jedzenie, jego mama pysznie gotuje.
Nie czekając na odpowiedź przyjaciela, podniósł się i wyszedł. Syriusz uśmiechnął się i pokręcił głową, patrząc w ślad za nim. Wiało trochę, bo James zapomniał w pośpiechu zamknąć drzwi przedziału, więc sam musiał to zrobić. Potem wrócił na swoje miejsce, położył nogi na siedzeniu naprzeciwko i postanowił zdrzemnąć się chwilkę. Nie było mu jednak dane odpocząć ani chwili, ponieważ drzwi przedziału otworzyły się z tym samym, przeraźliwym skrzypieniem, co ostatnio.
- James, miej litość! - wykrzyknął, podrywając się na równe nogi.
Jednak to nie James przerwał mu odpoczynek.
- Tutaj jest ta mała szlama! - ciemnowłosy chłopak z naprawdę wydatnym nosem zaklaskał z uciechy, wskazując skuloną w rogu przedziału dziewczynkę. - Jay, chodź tutaj! - krzyknął, wychyliwszy się na korytarz.
- O co chodzi, Lith? - spytał Syriusz, zasłaniając sobą drobną osóbkę, która trzęsła się ze strachu.
- Odsuń się, Black, nie chciałbym zrobić ci krzywdy, nie mam zamiaru mieć na pieńku z twoimi starymi... - Lith poklepał Syriusza po ramieniu.
Do przedziału zajrzał wzywany wcześniej Jay - wysoki brunet z oczami tak małymi, że prawie nie było ich widać. Od razu zauważył dziewczynkę, która teraz zaczęła już płakać.
- Czy ona wam coś zrobiła? - Syriusz nie ruszył się z miejsca.
- Nadepnęła mi na stopę na peronie. - Lith próbował odsunąć Syriusza z drogi. - Należy jej się kara.
Syriusza tak rozbawiły słowa kolegi, że zaczął się śmiać. Brzuch go rozbolał i musiał usiąść. Lith, myśląc, że Black śmieje się z dziewczynki, która okazała się mieć czelność nadepnąć mu na stopę, skorzystał z okazji i szarpnął małą za ciemnozielony sweter, który miała na sobie.
Młody Black natychmiast się opamiętał i stanął na nogach. Przez ułamek sekundy wpatrywał się w tą wielką postać, szarpiącą drobniutką, wystraszoną dziewczynką i wezbrał w nim taki gniew, że nie zastanawiając się, co robi, z całej siły kopnął Lith'a w piszczel.
- Myślałem, że sobie żartujesz, ty podły trollu! - krzyknął przy tym, a jego buzia ze złości nabrała koloru purpury. - Jak możesz?! Ona jest od ciebie młodsza i mniejsza! Nie ma szans z tobą!
Lith puścił dziewczynkę, a jego twarz skrzywiła się w grymasie bólu i wściekłości. Zmarszczył długi, krzywy nos, a jego brwi połączyły się w jedną.
- Ostrzegałem cię, Black! - wysyczał przez zaciśnięte zęby.
- Myślałeś, że pozwolę, żebyś skrzywdził tę małą tylko dlatego, że przypadkiem nadepnęła ci na stopę? - spytał Syriusz. - Na twoją wielką, tłustą stopę... Przecież ty nawet tego nie poczułeś. - uśmiechnął się ironicznie.
- Nie mam zamiaru cię stłuc, Black, a to tylko ze względu na to, że jesteś taki jak ja
- Taki jak ty? - prychnął Syriusz. - Nie rozumiem, co masz na myśli... Ja nie mszczę się na słabszych ode mnie i nie straszę przygłupim gorylem. - w tym miejscu spojrzał na Jay'a, przypatrującego się całemu zajściu.
- Wiesz, o co mi chodzi. - w głosie Lith'a pobrzmiała duma. - Jesteśmy czystej krwi. Dlatego mamy władzę nad szlamami takimi, jak ona.
- Ja ci zaraz pokażę władzę! - Syriusz zazgrzytał zębami i, niewiele myśląc, rzucił się z pięściami na niczego nie spodziewającego się dryblasa.
Chłopak nie potrzebował zbyt wiele czasu na reakcję. Mocno odepchnął Syriusza wprost w potężne ramiona Jay'a, który zdawał się tylko na to czekać. Młody Black poczuł piekący ból nosa i po chwili poczuł, jak ciepła, lepka ciecz cieknie mu po twarzy. Targała nim taka wściekłość, że zignorował to i natychmiast zaczął kopać i tłuc starszego od siebie Ślizgona gdzie popadło, z całej siły. Słyszał śmiech Lith'a i głośny krzyk dziewczynki. Wzywała pomocy, która nie nadchodziła, ale Syriusza akurat to nie obchodziło. Bił na oślep, wywrzaskując przy tym płuca - klął i lżył swego przeciwnika jak tylko potrafił.
Nagle coś się zmieniło. Jay jakby mu odpuścił i zajął się czymś za swoimi plecami. Syriusz zauważył rozczochrane, czarne włosy i okulary, w których na ułamek sekundy odbiło się słońce. To James przyszedł mu z pomocą. Nie dbając o siebie, rzucił się na Lith'a, który dotychczas przyglądał się temu, jak dostawał w kość. Byłby złamał mu nos, gdyby tylko nie przeszkodziło im dwóch prefektów.
- Spokój! - ich donośne głosy przebijały się przez ogólną wrzawę. - Natychmiast przestańcie!
W małym przedziale raptem zaroiło się od ludzi. Syriusz padł na siedzenie i starał się uspokoić oddech. Obok niego rudowłosy prefekt siłą posadził Jamesa, którego ledwo odciągnął od przeciwnika. Przyjaciel Syriusza nadal sapał gniewnie, z nienawiścią wpatrując się w Jay'a.
- On zaczął! - Lith wskazał Syriusza, poprawiając swoją szatę. - Przyszedłem zapytać czy nie miałby ochoty zagrać w szachy, a on rzucił się na mnie i...
- Tłumaczył się będziesz przed profesorem Slughornem, Lith. - przerwał mu rudowłosy prefekt. - I nie myśl, że uwierzę ci, że chciałeś tylko grać w szachy. - kpił. - Nie wiesz nawet, jak wygląda szachownica...
- Arturze, myślę, że to akurat nie jest teraz ważne. - wtrącił czarnoskóry prefekt, który towarzyszył rudowłosemu.
- Racja, racja. - uznał Artur. - W każdym razie, z powodu waszego karygodnego zachowania, Slytherin i Gryffindor tracą po dziesięć punktów. Kiedy dotrzemy do Hogwartu, profesor Slughorn i profesor McGonagall z pewnością zechcą zamienić z wami parę słów. Wracajcie do swojego przedziału i żebym was nie widział na korytarzu do końca podróży! - w ostatnim zdaniu zwrócił się już tylko do dwóch Ślizgonów.
- A wy na co patrzycie? - czarnoskóry prefekt odwrócił się do zebranych na korytarzu uczniów, przypatrujących się uważnie uczestnikom awantury. - Rozejść się, już! Nie chcecie chyba, żeby wasze domy straciły po pięć punktów tylko z powodu waszej niepotrzebnej ciekawości? A jeszcze nie dojechaliśmy do Hogwartu. - przypomniał.
Te słowa podziałały na wszystkich jak kubeł zimnej wody. Na korytarzu natychmiast zrobiło się pusto. Prefekt wyszedł sprawdzić czy nie został jakiś śmiałek, który odważył się sprzeciwić jego poleceniu. Uwielbiał swoją prefekturę i swego rodzaju władzę, jaką miał nad innymi.
- Ładnie, ładnie... - Artur Weasley kręcił głową, patrząc na Syriusza i Jamesa, którym chęć mordu nie zeszła jeszcze z poranionych twarzy. - Widzę, nie możecie wytrzymać bez robienia zamieszania i tracenia punktów od samego początku.
Żaden z chłopców nie odezwał się i nie spojrzał mu w oczy. Artur westchnął głęboko i, upewniwszy się, że dziewczynka, która również znajdowała się w tym przedziale, nie ucierpiała, wyszedł.
- To było głupie. - wychrypiał James po chwili milczenia, zupełnie zapominając o tym, że i on niespecjalnie zastanawiał się nad konsekwencjami przed włączeniem się do bójki. - Co ci strzeliło do głowy, durniu?
- Musiałem. - powiedział pewnie Syriusz i chciał wzruszyć ramionami, ale jego bark przeszył potężny ból.
Pociąg mknął dalej w stronę Hogwartu, zupełnie niewzruszony tym, co zaszło w jednym z przedziałów. Słońce osiągnęło najwyższy punkt w trakcie swej wędrówki po nieboskłonie i grzało teraz mocno, ale to zupełnie nie miało znaczenia dla dwóch dwunastolatków i jednej jedenastolatki, siedzących w ciemnym przedziale i jadących do szkoły.

****

Dużo wyszło, ale mam nadzieję, że chociaż nie nudne.

Dziękuję za to, co napisaliście, miło wiedzieć, że ktoś czyta to, co natworzę Uśmiech

Taka Jedna - dzięki za porady, jeśli chodzi o betę - jestem w trakcie szukania.

Harry Potter 9 - sporo jest FF o Syriuszu, dlatego prosiłam, żeby nie narzekać, że znowu on Uśmiech
__________________
"Słyszysz? Spisek gruźlików! Shakespeare napisał nową sztukę - zakaszlmy ją!".

Edytowane przez Itka dnia 26-09-2008 16:58
Wyślij prywatną wiadomość
~Apostata F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26-09-2008 01:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 277
Ostrzeżeń: 0
Postów: 125
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Podziel się jedzeniem, zapomniałem zabrać.

hehe o co on danone xD (to nie blad zeby nie bylo tylko tak sobie przytaczam co mie sie podobalo ^^)

- Nie znoszę Stworka. - odpowiedział chłopak z pełną buzią i aby jego słowa brzmiały bardziej przekonująco, wzruszył ramionami.

nie znosi i wzrusza ramionami? to raczej tez nie blad ale nie lapie xD pewnie wina mojej glowy...

quiddittchr17;a

pewnie nie zauwazylas choc troche jest jeszcze tych wybrykow worda na koncu ale da sie przezyc bywalo gorzej

trzynastoletni Lucjusz

on nie jest czasami ciut starszy od blacka i pottera? o jakies 5 lat?

Syriusza tak rozbawiły słowa kolegi, że zaczął się śmiać. Brzuch go rozbolał i musiał usiąść.


to by musialo niezle wygladac xD stoi sam na srodku smieje sie sam do siebie i to na tyle zeby go brzuch rozbolal xD heh

- Musiałem. - powiedział pewnie Syriusz i chciał wzruszyć ramionami, ale jego bark przeszył potężny ból.

jaa co kolo ma z tymi ramionami xD

Naprawde dobry ff troche ci sie daty pomieszlay bo artur byl duzo starszy od pottera i nie chodzil z nim do szkoly alr to tylko szczegoly xD te cytaty na gorze to tylko takie moje ****y wiec sie nie przejmoj ze bledy czy cos.

cytat ~John_maxey:
Ale naprawdę ci potrzebna beta.


no to wymien jakis blad wiesz co to beta czlowieku =/
__________________
Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich wkoło
Kupię nóż
Zostawię tylko dwoje
Wyślij prywatną wiadomość
~Karola__94 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 26-09-2008 15:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 631
Ostrzeżeń: 1
Postów: 317
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mnie się bardzo podoba wciąga tylko mam dwa zastrzeżenia po pierwsze od kiedy Bella jest siostra Syriusza Zszokowany a po drugie w ksiazce HPiIŚ była w zmianka ze jak Snape usiadl przy stole slizgonow to Lucjusz go poklepał z uznaniem a Lucjusz był prefektem czyli był w 5 klasie a Snape James itd maja tyle samo lat wiec Lucjusz nie moze miec 13 lat bo prefekt ma 15
Wyślij prywatną wiadomość
~Itka F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 26-09-2008 16:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 525
Ostrzeżeń: 0
Postów: 100
Data rejestracji: 04.09.08
Medale:
Brak

No, myślę, że powinnam się obronić (ostatnio zapomniałam) w sprawie Bellatrix jako siostry Syriusza. Oczko

Nie myślcie, że jestem taką ignorantką i w ogóle nie wiem, kto jest czyją siostrą i czyim bratem, co to - to nie..
Bella i Narcyza zawsze bardziej mi pasowały na córki Blacków, dlatego też postanowiłam je do tej rodziny, że tak to ujmę - wkleić.

Teraz odnośnie wieku Lucjusza i paru innych postaci (Snape'a też, chociaż go jeszcze nie ma) - dałam im tyle lat, ile potrzebowałam, żeby mi wszystko ładnie współgrało. Uśmiech

Taka jedna napisał/a:
Bellatrix siostrą Syriusza? to twój tekst więc się nie wcinamy.


To tak na poparcie moich argumentów. Oczko

Błędy z Worda - rzeczywiście, tych przy końcu musiałam nie zauważyć, zaraz je poprawię. Dzięki za zwrócenie uwagi. Uśmiech

Zdaję sobie sprawy, że moja wiedza, odnośnie pisania dialogów kuleje, ale już się tym zajęłam.

Apostata napisał/a:
jaa co kolo ma z tymi ramionami


Po prostu lubi sobie powzruszać. Język

Apostata napisał/a:
to by musialo niezle wygladac xD stoi sam na srodku smieje sie sam do siebie i to na tyle zeby go brzuch rozbolal xD heh


Może i racja, coś mi tu nie wyszło. Uśmiech

Apostata napisał/a:
nie znosi i wzrusza ramionami?


Nie znosi i ma w nosie. O to mi tu chodziło, stąd to wzruszenie ramionami. Nie ma ochoty rozmawiać o Stworku i tym czy mu zrobił kanapki, czy nie. Uśmiech
__________________
"Słyszysz? Spisek gruźlików! Shakespeare napisał nową sztukę - zakaszlmy ją!".
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry Potter 9 F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2008 15:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 208
Ostrzeżeń: 0
Postów: 45
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Ale naprawdę ci potrzebna beta

Umiesz zdefiniować betę, JM? Itka tworzy jeden z najlepszych FF na tej stronie i Itka pod względem ortografii i interpunkcji też jest wśród najlepszych na stronie, według mnie, więc po co jej beta? Pff ;d.

[quote]si i ma w nosie. O to mi tu chodziło, stąd to wzruszenie ramionami. Nie ma ochoty rozmawiać o Stworku i tym czy mu zrobił kanapki, czy nie. [/uote]
Popieram. Poza tym... takie wzruszanie ramionami jest niezłe Oczko

2 część
Podobała mi się bardziej od pierwszej. To znaczy, że mi się bardzo podobała! Oczywiście, ortografia i interpunkcja piękne, z długością tekstu znów trafiłaś, a co do treści - właśnie, stanowoczo lepsza od poprzedniej. Podobała mi się cała akcja, i postawa Syriusza. Kolo naprawdę w porządku się zachował, a Ty to bardzo ciekawie to opisałaś.

Sprzeczność, iż Bellatriks jest tu siostrą, a nie kuzynką Syriusza, dlatego wiernego Pottermaniaka (pozwolę sobie) jest dla mnie dość dziwna, ale nie mam nic przeciwko.

Pisz dalej!
__________________
Od chytrości Ślizgonów,
Kujonstwa Krukonów,
Niechęci do walki Puchonów
Chroń nas Gryffindorze!


Pokaż na co cię stać,
Ale nie jeden raz.
Słuchaj słuchaj jaj jaj
Piękne słowa
Mówią wszystko
Lecz nie zmienią nic
Nie zmienią nic
Nie zmienią nic...


To nadal ja - Wasz Harry Potter 9!

hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

www.hogsmeade.pl/...ead_id=679
Lookniesz? Przyjmij do wiadomości, że linki nie gryzą...
www.pilkarz.ad2.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Itka F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2008 22:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 525
Ostrzeżeń: 0
Postów: 100
Data rejestracji: 04.09.08
Medale:
Brak

ROZDZIAŁ 2



- Wiem! - wykrzyknął nagle James, burząc ciszę, panującą w przedziale. - Michael na pewno ma kanapki.
Syriusz wzniósł oczy do nieba. Jeśli chodziło o kwestię jedzenia, jego przyjaciel nie zwykł spocząć, póki nie napełnił pustego żołądka. Właśnie teraz, zamiast spokojnie siedzieć, poraniony i poobijany wyruszył na poszukiwanie Michaela. Znów zapomniał zamknąć za sobą drzwi, ale tym razem przeciąg nie przeszkadzał Syriuszowi. Zamknął oczy i oparł głowę o ścianę przedziału.
Bardzo bolała go rozcięta brew, z której na szczęście przestała już sączyć się krew. Czuł pulsujący w okolicach prawego oka ból, który wydawał się nasilać z każdym ruchem głowy. Mknący po torach pociąg nie poprawiał sytuacji chłopaka. Każde łączenie szyn odczuwał jakby ktoś w równych odstępach czasu wbijał mu w głowę szpilki.
- Black - usłyszał znajomy głos, dochodzący od strony wejścia do przedziału.
- Nie chce mi się rozmawiać. - mruknął, otwierając oczy.
- Słyszałem, co tu się wydarzyło... - Lucjusz Malfoy oparł się nonszalancko o framugę, ignorując słowa kolegi. - Lith to głupek, ale nie musiałeś zaraz wszczynać bójki.
- Zrobiłem, co wydawało mi się słuszne.
- Wiesz przecież, że on żartował. Nic by nie zrobił tej małej szlamie, jest na to za wielkim tchórzem.
- Widziałem co innego.
Lucjusz coraz bardziej dziwił się zachowaniem najstarszego syna Blacków, ale pomyślał, że to pewnie tylko jakieś niegroźne humory. Wyszedł, nie odzywając się już więcej ani słowem.
Syriusz usłyszał cichutkie łkanie, dochodzące z kąta, w którym siedziała dziewczynka. Zupełnie o niej zapomniał, zbyt skupiony na swoim bólu i denerwującym Malfoy'u, który wszędzie wtykał swój arystokracki nos. Wyprostował się i popatrzył w stronę swojej towarzyszki.
- Płaczesz? - spytał cicho.
Dziewczynka raptownie wstrzymała dech i pośpiesznie roztarła po okrągłych policzkach wielkie jak grochy łzy.
- Nie. - szepnęła, nie patrząc na Syriusza.
- To przez tego osła, Malfoy'a? - zgadywał. - Daj spokój, nie watro się przejmować jego gadaniem. Myśli, że jest Merlin wie, kim i panoszy się jak król. - próbował ją pocieszyć.
- Ja... - zaczęła, dławiąc szloch. - Jeszcze ci... wam nie podziękowałam.
- Nie musisz, na naszym miejscu każdy by się tak zachował... no, prawie każdy. - dodał cicho, mając na myśli Lucjusza i paru innych Ślizgonów.
Całą masę Ślizgonów.
Wszystkich Ślizgonów...
Pogrążony w tych nie najciekawszych myślach, nie zwrócił uwagi, że dziewczynka coś do niego mówi.
- ... i uciekłam, schowałam się tutaj... i wydawało mi się, że przestał mnie szukać... i potem przyszliście wy i... i pomyślałam, że to dobrze, bo przy kimś będę bezpieczna, ale... - tu głos jej się załamał. - Chcę wrócić do domu! - rozpłakała się i przez chwilę Syriusz nie był w stanie zrozumieć potoku słów, które z siebie wyrzucała.
Szlochała przy tym i łkała, a obfite łzy spływały po jej policzkach. Syriusz otworzył swoją torbę i zaczął wyciągać z niej różne spakowane rzeczy - czarne szaty, pióro, pusty kałamarz, paczkę gumy do żucia, jakieś wycinki z Proroka Codziennego, zmięte w kulkę, sznurek, kanapki... Kanapki?! Przez chwilę zastygł bez ruchu, wpatrując się w zawinięte w biały papier pajdy. Kiedy on je pakował? Uznał, że to pewnie Stworek i wrócił do grzebania w torbie. Wściekał się na siebie, że najpotrzebniejszą teraz chusteczkę do nosa spakował do kufra. Ale nie, znalazł ją w bocznej kieszeni, ładnie poskładaną i pachnącą. Nigdy z niej nie korzystał, mimo to, zawsze nosił przy sobie.
- Proszę - powiedział i podał kawałek materiału płaczącej wciąż koleżance. - I przestań już, bo dostaniesz kataru i... ale masz już chusteczkę... - dodał, wypowiadając na głos swoje myśli. - Nie płacz. - zabrzmiało to jak błaganie.
Chłopak pojęcia nie miał, jakimi słowami mógłby pocieszyć swoją towarzyszkę, zwykle nie znajdował się w takim położeniu. Nawet jego młodsza siostra Bella prawie w ogóle nie płakała, nie miał więc żadnego doświadczenia w uspokajaniu roztrzęsionej, łkającej dziewczynki. A Narcyza? Chyba raz widział, jak płakała... nie, nie, to nie mogła być ona. Narcyza nie pokazywała emocji przy ludziach. Co najwyżej lekko drżała jej szczęka. Nie, Syriusz, choćby nie wiadomo jak mocno wysilał umysł, nie mógł przypomnieć sobie sytuacji, w której ktoś by przy nim płakał.
Kiedy już miał ochotę potrząsnąć swoją towarzyszką, przestała płakać. Spojrzała na niego zapuchniętymi oczami i pociągnęła nosem. Zrobiła tak smutną minkę, że zrobiło mu się jej żal.
- Już nie będę płakać. - powiedziała i uśmiechnęła się nieśmiało. - Dziękuję za chusteczkę.
- Możesz ją zatrzymać. - stwierdził wspaniałomyślnie, nieco uspokojony Syriusz. - Jak masz na imię?
- Emily. - odpowiedziała. - A to jest Eskil. - dodała, biorąc na kolana swojego rudego kota, który na czas awantury schował się pod ławką i wyszedł dopiero teraz.
- Nie uwierzysz, kogo spotkałem! - wykrzyknął James, pojawiając się w drzwiach przedziału.
- Remusa? - zgadywał Syriusz, uśmiechając się z zadowoleniem, że przyjaciel wrócił.
- Nie - James usiadł naprzeciwko niego. - Lily Evans! Siedzi w jednym przedziale z tym takim... - zastanowił się chwilę. - ...ze Snape'm.
- Mówiła coś?
- Była na nas zła, wiedziała o bójce i o straconych punktach. Powiedziałem jej, żeby poszła do czorta i wróciłem. - w tym momencie jego wzrok spoczął na rzeczach Syriusza, rozłożonych byle jak na siedzeniu. - Co to jest? - podniósł zawinięte w papier kanapki i wpatrzył się w przyjaciela z wyrzutem.
- Stworek musiał je spakować, kiedy na chwilę wyszedłem z kuchni. - wyjaśnił Syriusz.
- Proszę?! - wykrzyknął oburzony James. - A ja głodowałem!
Emily nie mogła powstrzymać śmiechu. Syriusz dołączył do niej i po chwili cała trójka śmiała się radośnie, jakby nie pamiętając o wydarzeniach sprzed godziny. Na korytarzu pojawiła się czarownica z wózkiem z łakociami. Kupili ich mnóstwo i jedząc, rozmawiali. No, był to raczej monolog Jamesa, przetykany krótkimi komentarzami Syriusza. Emily prawie w ogóle się nie odzywała, ale była bardzo szczęśliwa, że poznała takich wspaniałych przyjaciół.
Do przedziału zajrzał Artur Weasley, by powiadomić ich o rychłym końcu podróży.
- Załóżcie czarne szaty, niedługo będziemy na miejscu. - powiedział i poszedł dalej.
Kiedy wysiedli z pociągu, na dworze było już ciemno. Tak jak w zeszłym roku, raptem na peronie zrobił się okropny tłok - wszyscy uczniowie biegali w tę i z powrotem, nawoływali się, szukali zagubionych zwierząt...
- Uważaj, komu depczesz po stopach. - Syriusz puścił oczko do Emily, a ta uśmiechnęła się lekko.
- Pirszoroczni do mnie! - tubalny głos Hagrida przedzierał się przez wrzawę. - Do mnie, pirszoroczni!
- Mam tam pójść? - spytała dziewczynka, przerażona widokiem gajowego.
- Pirszoroczni do mnie!
- Tak, Hagrid zabierze was do Hogwartu. - wytłumaczył Black. - My chyba skorzystamy z innej drogi... - zawahał się.
- Czemu?
- PIRSZOROCZNI DO MNIE!
- Lepiej idź. - polecił. - Wszystko będzie dobrze. Spotkamy się w Hogwarcie.
Ledwie Emily ruszyła w stronę Hagrida, chłopcom drogę zastąpiła profesor McGonagall. Nie miała najprzyjemniejszej miny. Zaciśnięte w linijkę ust a zwiastowały kłopoty.
- Potter, Black - zaczęła. - za mną.
Wsiedli do niedużego powozu i w milczeniu przebyli drogę do zamku. Syriusz nie myślał w tej chwili o szlabanie, jaki go czeka - choć powinien, ale o tym, jak poradzi sobie Emily. Sam był tym zdziwiony, nie zwykł przejmować się obcymi, ale coś kazało mu troszczyć się o tą nieśmiałą, spokojną dziewczynkę. Nie wiedział jeszcze czy mu się to podoba, zbyt był zdumiony, by odpowiedzieć sobie na to pytanie.
W gabinecie profesor McGonagall panował porządek i ład. Poza nimi trojgiem nie było nikogo.
- Słucham. - nauczycielka usiadła za biurkiem i wpatrzyła się w chłopców.
- Biliśmy się. - powiedział Syriusz.
- To wiem, panie Black. Chcę, żeby mi pan wyjaśnił, dlaczego.
- Właśnie. - podjął temat James. - Dlaczego myśmy się z nimi bili? - spojrzał na Syriusza.
Chłopak opowiedział wszystko od początku do końca. Jego znużony ton świadczył na jego niekorzyść. McGonagall westchnęła głęboko, gdy skończył.
- Pani Pomfrey zaraz tu przyjdzie. Opatrzy was i możecie dołączyć do innych uczniów. - wstała ze swojego fotela i ruszyła w kierunku drzwi.
- Nie będzie szlabanu? - zdziwił się Syriusz.
- Nie tym razem, panie Black, nie tym razem...
Kiedy tylko zamknęła za sobą drewniane wrota, James nie wytrzymał.
- Nazwał ją szlamą?! - wykrzyknął, a złość odmalowała się na jego twarzy. - Chciał ją skrzywdzić tylko dlatego, że przydepnęła mu stopę?! - nie wierzył.
Syriusz pokiwał głową.
- Jak ja go dorwę! - wrzasnął James. - Nie można tak traktować ludzi!
- Mam pewien pomysł... - zaczął jego przyjaciel, ale nie dane mu było skończyć, bo do pokoju weszła pani Pomfrey i rozpoczęła opatrywanie ich ran.
Jak zwykle o nic nie pytała i po chwili chłopcy chyłkiem wemknęli się do Wielkiej Sali, w której trwała ceremonia przydziału. Starali się nie zwracać niczyjej uwagi - co w ogóle im nie wyszło, wszyscy bowiem, słysząc skrzypienie drzwi wejściowych, odwrócili się, by ich zobaczyć. I, ku zdziwieniu chłopców, Gryfoni, Krukoni i Puchoni zaczęli klaskać, wprawiając ich tym w osłupienie. Przez chwilę nie wiedzieli, co mają uczynić i stali bez ruchu, ale szybko doszli do wniosku, że najlepiej będzie zająć swoje miejsca i na razie się nie wychylać - dostrzegli bowiem spojrzenie, rzucone im przez profesor McGonagall.
Owacje nie trwały długo i można było kontynuować ceremonię przydziału. Syriusz nie wiedział, jak ma na nazwisko Emily i czy już została przydzielona do jednego z czterech domów, więc uważnie przyglądał się grupce pierwszoroczniaków, oczekujących jeszcze na swoją kolej. Pokrótce dostrzegł kruczoczarne loki koleżanki i ucieszył się, że zobaczy, jak zostaje przydzielona.
- Remus, gdzieś ty się podziewał? - dosłyszał głos Jamesa i odwrócił się do stołu.
- Rodzice mnie przywieźli. - odpowiedział ich przyjaciel, szczupły chłopiec o żółtozielonych oczach i mysich włosach, bezładnie opadających na kark i ramiona. - Nie najlepiej się czuję. - popatrzył na nich, oczekując zrozumienia.
- No jasne, w zeszłym tygodniu była pełnia. - przypomniał sobie Syriusz. - Jak...
Urwał, bo usłyszał, jak McGonagall wyczytuje nazwisko Emily Parker. Odwrócił się, by sprawdzić, czy to jego nowa koleżanka. Okazało się, że owszem, dźgnął więc łokciem Jamesa, by i on zobaczył, gdzie Emily zostanie przydzielona.
Tiara Przydziału ledwie dotknęła głowy dziewczyny, wrzasnęła:
- RAVENCLAW!
Emily odszukała wzrokiem Syriusza, uśmiechnęła się smutno i poszła usiąść przy stole Krukonów, skąd dochodziły wiwaty i oklaski. Chłopak postanowił pogratulować jej po kolacji i odwrócił się do Remusa, obok którego siedział Peter.
- Twoja siostra jest w Slytherinie. - powiedział mały grubasek o jasnych włosach i nieco wystających, przednich ząbkach.
- Moja siostra? - Syriusz spojrzał uważnie na Petera. - Ach, tak! - uderzył się w czoło. - Na śmierć zapomniałem o Narcyzie. - pokręcił głową.
- Wydawała się być zadowolona z decyzji starej Tiary. - stwierdził Remus.
- HUFFLEPUFF! - dało się słyszeć krzyk zniszczonego kapelusza i roześmiany, czarnoskóry chłopczyk zeskoczył ze stołka.
- Tak, na pewno się ucieszyła... - westchnął Syriusz i poszukał wzrokiem siostry.
Siedziała obok Luizy, młodszej siostry Lucjusza i szeptała jej coś na ucho. Kawałek dalej miejsce zajmował Lucjusz i z wyniosłą miną przyglądał się ceremonii, krzywiąc się na wszystkich, którzy zostali przydzieleni do innego domu niż Slytherin.
- Wreszcie! - zawołał James, kiedy na półmiskach pojawiło się jedzenie.
Dyrektor przemawiał w tym roku krótko, więc uczniowie szybciej mogli napełnić puste żołądki. Syriusz dopiero teraz zdał sobie sprawę z tego, jak bardzo jest głodny i z chęcią zatopił zęby w pachnącym, pieczonym udku.

****


Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, jakich zaklęć trzeba użyć, żeby zmienić temat? Pisałabym wtedy, który rozdział aktualnie dodaję. Z góry dziękuję za pomoc. Uśmiech
__________________
"Słyszysz? Spisek gruźlików! Shakespeare napisał nową sztukę - zakaszlmy ją!".
Wyślij prywatną wiadomość
!Fantazja F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 29-09-2008 18:48
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Przeczytałam. I spodobało mi się. ;P
Co prawda, jak dla mnie, trochę zbyt wiele pozmieniałaś, za bardzo połamałaś to biedne stworzonko jakim jest kanon wydarzeń, ale już trudno. Dużo lepiej, gdy robi się to umyślnie i specjalnie, niż gdy zmienia się historię, nie mając o tym zielonego pojęcia. Jednak bardzo dobrze sobie radzisz ze swoimi z postaciami. Ładnie je narysowałaś, już po tych trzech rozdziałach czuję poniektóre z nich, z Syriuszem i Jamesem na czele. Jedynie mała Bellatriks jakaś taka mało bellatriksowa i raczej mnie nie przekonuje. Oczywiście nie uważam, że Bella już jako dzieciak rzucała na kogo popadnie Avadę, ale brakuje mi w niej tego 'czegoś'. Tego wywyższania się, pogardy dla ludzi... Po prostu mi ona nie pasuje. Notabene, jeśli spolszczasz imiona, to spolszczaj wszystkie i pisz 'Bellatriks', a nie 'Bellatrix'.
Jeśli chodzi o fabułę, jak na razie widzę, że historia się dopiero rozkręca, ale już jest ciekawie. Podróż pociągiem, która w większości fanfików ogranicza się do nudnych rozmów i jedzenia fasolek wszystkich smaków, tutaj była oryginalna, coś się podczas niej działo i, krótko mówiąc, spodobała mi się. Zainteresowała, ale też zaniepokoiła mnie postać Emily. Mam nadzieję, że głównym wątkiem nie stanie się uczucie między nią a Syriuszem, bo chyba bym tego nie zniosła. Jeśli oczywiście można mówić o uczuciu pomiędzy jedenastolatką a dwunastolatkiem... Ogólnie byłabym za tym, żeby się ono nie pojawiało, ale cóż, to Twoja opowieść, nie będę się [zbytnio] wtrącać. xP A zresztą i tak nie wiem, co masz zamiar z tym zrobić. Jedynie ta nagła opiekuńczość Syriusz w stosunku do Emily coś mi mówi, że 'coś' między nimi będzie.
Dobra, teraz moja ulubiona strona. Strona techniczna. Niestety, ale potrzebujesz bety. Nie, nie od interpunkcji czy ortografii, bo akurat z tym radzisz sobie całkiem ładnie i większych zastrzeżeń nie mam. Literówek również nie popełniasz jakoś przesadnie dużo. Zaledwie parę gdzieś mi tam mignęło przed oczami, ale to zdarzyć się może każdemu. Jednak zastrzeżenia, i to spore, mam do Twojego zapisu dialogów, gdyż ich zapisywać, co tu dużo mówić, nie umiesz. Jeśli jednak nie chcesz korzystać z bety lub nie możesz jakiejś znaleźć, to już Ci zasady ich zapisywania tłumaczę.

Otóż, gdy to, co jest po myślniku, w jakiś sposób odnosi się do wypowiedzi postaci, narrację zaczynamy małą literą i kończymy kropką, np.
- Usiądźmy tutaj - powiedział / mruknął / sarknął / szepnął / westchnął (itp.) Syriusz.
Tyczy się to również sytuacji, gdy słowa postaci kończysz wykrzyknikiem, pytajnikiem czy wielokropkiem, np.:
- Siadaj! - wykrzyknął Syriusz.
- Siadamy? - spytał Syriusz.
- Może byśmy usiedli... - podsunął Syriusz.

Jednak gdy narracja nie tyczy się słów bohatera, zaczynamy ją od wielkiej litery, wypowiedź postaci kończąc kropką (lub innym znakiem przestankowym, w zależności od kontekstu), np.:
- Siadamy. - Usiadł.
- Na pewno? - Chłopak zagapił się i wpadł na szybę.

No i jest jeszcze trzecia zasada. Gdy narracja tylko przerywa wypowiedź bohatera, to nie kończymy jej kropką, np.:
- Siadamy - powiedział - ale jeszcze nie teraz.
- Gdybyś miał odrobinę oleju w głowie - mruknął zgryźliwym tonem - to byś usiadł.

Mam nadzieję, że w miarę jasno to wytłumaczyłam i że w kolejnych odcinkach nie będę kręcić nosem na Twoim zapisem dialogów. ;]

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, jakich zaklęć trzeba użyć, żeby zmienić temat?

Proponuję zaklęcie edycji pierwszego posta. ;P

Podsumowując, ff mi się podobało, czytało mi się je lekko i jedynie do tego Twojego zapisu dialogów mam 'ale'. Mam jednak nadzieję, że to poprawisz. Czytać dalej będę nad pewno.

Pozdrawiam i Wena życzę.
Edytowane przez Fantazja dnia 30-09-2008 07:40
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
~Itka F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 00:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 525
Ostrzeżeń: 0
Postów: 100
Data rejestracji: 04.09.08
Medale:
Brak

Fantazja napisał/a:Mam nadzieję, że głównym wątkiem nie stanie się uczucie między nią a Syriuszem

Jakby mogłoby zabraknąć wątku miłosnego? Oczko Ale wątek główny to nie będzie. Mam inne plany.

Jeśli oczywiście można mówić o uczuciu pomiędzy jedenastolatką a dwunastolatkiem...

To po pierwsze.

Mam nadzieję, że w miarę jasno to wytłumaczyłam i że w kolejnych odcinkach nie będę kręcić nosem na Twoim zapisem dialogów. ;]

Jestem Ci bardzo wdzięczna za tę odrobinę teorii. Zapis dialogów zawsze u mnie kulał, ale teraz obiecuję, że będzie coraz lepiej.

Proponuję zaklęcie edycji pierwszego posta. ;P

Działa! Rozbawiony

Dodany dnia 05-10-2008 12:55

ROZDZIAŁ 3



Pierwszymi zajęciami tego dnia była transmutacja. Syriusz i James zaspali, dlatego biegiem przemierzali zamkowe korytarze. Nie mogli sobie pozwolić na załapanie szlabanu teraz, kiedy mieli plan. Plan utarcia nosa podłemu Lith'owi. Na szczęście profesor McGonagall jeszcze nie przyszła, przed klasą stała grupa Gryfonów, oczekująca na nauczycielkę. Chłopcy, zmachani długim biegiem, opadli na drewnianą ławeczkę, stojącą pod ścianą i starali się uspokoić oddechy.
- Już myślałem, że nie zdążycie. - powiedział Remus.
- Dlaczego nas nie obudziłeś? - spytał z wyrzutem Syriusz. - Prosiłem już z milion razy, żebyś to robił.
- A ja z milion razy próbowałem, ale nie dało się. - odparł spokojnie przyjaciel.
- Następnym razem użyj zaklęcia. - poradziła rudowłosa dziewczynka, przysłu****ąca się rozmowie kolegów.
- Żebym ja zaraz nie użył zaklęcia na tobie, Evans! - Zdenerwowany słowami koleżanki James, sięgnął po różdżkę.
- Proszę wchodzić. - usłyszeli surowy głos profesor McGonagall i drzwi się otworzyły.
James musiał dać za wygraną. Schował różdżkę i powlókł się do klasy za swoimi przyjaciółmi. Syriusz usiadł przy jednym stoliku z Jamesem i wyciągnął podręcznik, papirus i pióro. Ziewnął przeciągle.
- Dzisiaj to zrobimy. - szepnął do przyjaciela, kiedy nauczycielka zaczęła wykładać na temat transmutacji roślin i udał, że notuje najważniejsze rzeczy.
- Po kolacji? - spytał James.
- Lepiej przed, wszyscy go zobaczą i będą się śmiać.
- W porządku. - Kolega skinął głową.
- To może pan Black spróbuje, skoro nie ma chętnych? - zagadnęła profesor McGonagall, uważnie wpatrując się w Syriusza.
Chłopak ujął różdżkę, wstał z miejsca i podszedł do katedry, na której stała niewielka doniczka. Piękna, czerwona róża czekała, aż on rzuci zaklęcie. Cała klasa czekała, aż on rzuci zaklęcie. Zaistniał jednak pewien mały problem, mianowicie Syriusz nie znał formuły, jaką winien wypowiedzieć. Spojrzał w panice na Jamesa, ale on też nie mógł wiedzieć, w końcu z nim rozmawiał zamiast słuchać wykładu. Jego wzrok spoczął na Remusie, który bezgłośnie poruszał ustami, chcąc najwyraźniej, aby Syriusz z ruchu jego warg wyczytał formułę. Chłopak skupił się na tej czynności jak nigdy, ale nic z tego nie wychodziło.
- Może pan potrzebuje swoich notatek, panie Black? - spytała profesor McGonagall, podnosząc papirus Syriusza. - Zapisał pan dość sporo, ale nie znam tego szyfru... - Udała, że się zastanawia. - Kółeczka, gwiazdeczki... miotła? Nie mam pojęcia, cóż to może oznaczać, ale z pewnością nie jest to formuła, którą podawałam. Czy ktoś uratuje Gryffindor przed utratą pięciu punktów i poprawnie rzuci zaklęcie?
- Może ja. - zaproponowała drobna dziewczynka, najlepsza przyjaciółka Lily Evans.
- Proszę, panno Havgrim. Pan Black może usiąść i zacząć uważać.
Syriusz wrócił na swoje miejsce, mijając się po drodze z Morgan Havgrim, która od samego początku działała mu na nerwy. Teraz na przykład zmierzyła go takim wszechwiedzącym wzrokiem, że zapragnął, aby jej jasne włosy stanęły dęba i wszyscy mogli się z niej śmiać.
I, ku zdziwieniu i radości chłopaka, nagle długie włosy Morgan rzeczywiście stanęły dęba. Wyglądała jak jeżozwierz, cała klasa gruchnęła radosnym śmiechem. Nie śmiała się jedynie Morgan, która nie wiedziała, co się stało i profesor McGonagall, która jednym machnięciem różdżki naprawiła fryzurę uczennicy. Mimo jej szybkiej reakcji, wielu nie mogło się uspokoić do końca transmutacji. Co chwila ktoś parskał śmiechem.
W efekcie czerwona róża pozostała czerwoną różą, a Morgan wybiegła z klasy równo z dzwonkiem, wzywającym na przerwę. Syriusz natychmiast, kiedy tylko znaleźli się na korytarzu, opowiedział Jamesowi, Remusowi i Peterowi o tym, że to przez niego włosy stanęły koleżance dęba.
- Słyszałem, że czasem tak bywa... - zaczął Remus, gdy wyszli na błonia. - Że jak czegoś bardzo chcemy, jesteśmy źli lub zadowoleni, niektóre z naszych życzeń, niewypowiedzianych na głos, spełniają się.
- Musiałeś być naprawdę wściekły na tę Morgan... - uznał Peter.
- Byłem, ale to już nie ważne. - uciął Syriusz. - Skupmy się na naszej wieczornej akcji. - zaproponował.
Zauważył grupkę Krukonów, zmierzających do zamku z cieplarni, położonej w dole. Była wśród nich Emily. Też go zauważyła i pomachała do niego ręką, uśmiechając się wesoło. Odpowiedział na ten przyjazny gest i zaczął iść w jej stronę, mówiąc wcześniej chłopakom, że spotkają się przy cieplarni. Ucieszył się, że ją widzi, po uczcie nie miał jak się z nią spotkać. Emily też szepnęła coś koleżance i skierowała się nieco w bok od dróżki, prowadzącej do zamku.
- Cześć. - przywitał się Syriusz, a ona odpowiedziała. - Jak minęły pierwsze zajęcia?
- W porządku, cała jestem w błocie, ale to nic. - Sięgnęła do torby. - Nie było cię na śniadaniu, pomyślałam, że będziesz głodny i zrobiłam ci kanapki. - Podała mu kilka grubych pajd, zawiniętych w stronę z Proroka Codziennego.
- Dziękuję, bardzo miło z twojej strony. - ucieszył się, przyjmując kanapki. - Jestem okropnie głodny, a zaspałem. - tłumaczył się.
- Tak myślałam. - Uśmiechnęła się. - Masz teraz zielarstwo? - zgadywała.
- Mhm. - Pokiwał głową. - A wcześniej miałem transmutację... A ty co teraz masz?
- Eliksiry. Strasznie się boję, bo wczoraj jakiś chłopak z trzeciej klasy powiedział przy stole, że tam często zdarzają się wybuchy i jedna dziewczyna trafiła do skrzydła szpitalnego na pół roku!
- Ale od tamtej pory profesor Slughorn przykłada większą uwagę do tego, co się dzieje w kociołkach.
Słowa te, które miały ją pocieszyć, nie spełniły swego zadania najlepiej, bo, duże z natury oczy Emily powiększyły się jeszcze bardziej i dziewczyna wydawała się naprawdę przestraszona.
- Nic się nie martw, na pewno nikt nie wyleci w powietrze. - dodał jeszcze Syriusz. - Na pewno spodobają ci się eliksiry. - zapewnił. - A teraz chyba powinnaś już pójść, bo się spóźnisz.
- Tak, oczywiście. - Zmusiła się do uśmiechu.
- Jeszcze raz dziękuję za kanapki i powodzenia! - rzucił, kiedy ruszyła pod górę.
Dołączył do kolegów, siedzących na trawie i przeglądających jakiś opasły tom, pożyczony najwyraźniej z biblioteki. Zajął miejsce między Jamesem a Remusem i odpakował jedną z kanapek.
- Skąd masz? - James zachłannie spojrzał na kanapkę.
- Masz. - Syriusz podał mu drugą, jeszcze nie ruszoną. - Emily dla mnie zrobiła, bo widziała, że nie było mnie na śniadaniu. - wyjaśnił i, chcąc zakończyć ten temat, dodał - Znaleźliście tę roślinę?
- Tak, ale jak tak o niej czytam, wydaje mi się, że o wiele lepiej poradzimy sobie z rzuceniem zaklęcia, niż z jej znalezieniem... - stwierdził z krzywym uśmiechem Remus. - A skoro chcecie zrobić ten kawał dzisiaj, nie mamy zbyt wiele czasu.
- Pani Sprout mogłaby ją mieć w swoich zbiorach. - wtrącił James.
- Nigdy by nam jej nie dała. - Remus uniósł brwi, jakby proszenie nauczycielki o magiczną roślinę w ogóle nie wchodziło u niego w grę.
- Czy ja mówię o tym, że miałaby nam ją dać? - Potter uśmiechnął się szeroko.
- James, chyba nie zamierzasz jej ukraść?! - wykrzyknął oburzony Remus, a jego oczy stały się bardziej żółte niż zielone, zdając się nie należeć do tego skromnego, grzecznego chłopca, tylko do dzikiego zwierza.
- Tam zaraz kraść... - Jego przyjaciel machnął ręką, bagatelizując sprawę. - Pożyczę.
- Dobra, zrobimy tak. - Syriusz przełknął ostatni kęs kanapki i usiadł wygodniej. - Remus, kiedy wszyscy już wyjdą z cieplarni, podejdziesz do pani Sprout i spytasz czy mógłbyś na chwilę poprosić ją za zewnątrz. Ona wyjdzie, wtedy z Jamesem zabierzemy roślinę. Peter, ty będziesz stał na czatach.
- I myślisz, że pani Sprout tak po prostu wyjdzie, bo ją poproszę? - sprzeciwił się Remus.
- Wymyśl coś, ty jesteś tym dobrym uczniem. - James poklepał go po ramieniu. - W porządku. - przyklasnął pomysłowi Syriusza.
Zajęcia z zielarstwa odbywali razem z Puchonami. W cieplarni panował więc tłok i było duszno. Sprawy nie poprawiał zapach wilgotnej ziemi, którą wypełnione były donice, zajmujące cały długi stół, wokół którego się ustawili.
Pod koniec lekcji Remus poczuł się gorzej. Pani Sprout pozwoliła im wyjść wcześniej, poprosiła, aby ostatnia osoba dokładnie zamknęła za sobą drzwi i odprowadziła bladego chłopca do skrzydła szpitalnego.
Początkowo James i Syriusz chcieli im towarzyszyć, ale Potter w porę przypomniał sobie o roślinie, którą mieli "pożyczyć" ze schowka pani Sprout. Specjalnie więc zwlekali z wyjściem z cieplarni, pozwalając wszystkim ją opuścić. Peter stanął w drzwiach, a oni dwaj, natychmiast po wyjściu ostatniej osoby, spenetrowali mały pokoik, do którego prowadziły drewniane drzwi. Kiedy znaleźli to, czego potrzebowali, co sił w nogach pobiegli do skrzydła szpitalnego, oczywiście zapominając zamknąć za sobą cieplarnię.
__________________
"Słyszysz? Spisek gruźlików! Shakespeare napisał nową sztukę - zakaszlmy ją!".

Edytowane przez Guardian dnia 11-11-2009 15:32
Wyślij prywatną wiadomość
~Yennefer F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 07-10-2008 09:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1801
Ostrzeżeń: 3
Postów: 503
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

No nieźle, co prawda nie przebije to raczej ff Fantazji, ale jest dobrze. Fajnie się czyta, wszystkie błędy wytknęli Ci inni, więc nie będę się powtarzać. Myślę, że pomysł z Syriuszem nie jest zbyt oryginalny, ale mnie to szczególnie nie przeszkadza, bo go bardzo lubię Uśmiech pozdrawiam autorkę Rozbawiony
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 11-10-2008 08:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

No fajnie, fajnie, ja tam lubie FF o Syriuszu. ; p I Jamesie.
Fajne długie rozdziały. Literówki, ale ne taka w końcu porażająca ilość. Z Wielka przyjemnościa czekam na kolejną część.
Wyślij prywatną wiadomość
!Fantazja F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 13-10-2008 19:55
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

No cóż, zasiadłam sobie do kolejnej części tego fanfiku w wyjątkowo dobrym nastroju, mając nadzieję na przeczytanie czegoś naprawdę dobrego, z małą ilością błędów do wytknięcia, ogólnie - chcąc kogoś pochwalić, co u mnie jest rzeczą bardziej niż rzadką. No i co? No i rozczarowałam się. Przykro mi to stwierdzić, ale ta część była najgorszą ze wszystkich. Przez poprzednie wręcz płynęłam, zadowolona lekkim, przystępnym językiem, a tą... tą przebrnęłam, co chwila zgrzytając ząbkami, gdy coś mi nie pasowało. Po pierwsze, dialogi. Nie poprawiłaś się zbytnio i nadal stawiasz kropki tam, gdzie nie trzeba.

- Już myślałem, że nie zdążycie. - powiedział Remus.

- Dziękuję, bardzo miło z twojej strony. - ucieszył się, przyjmując kanapki. - Jestem okropnie głodny, a zaspałem. - tłumaczył się.

- Nic się nie martw, na pewno nikt nie wyleci w powietrze. - dodał jeszcze Syriusz. - Na pewno spodobają ci się eliksiry. - zapewnił. - A teraz chyba powinnaś już pójść, bo się spóźnisz.

- Pani Sprout mogłaby ją mieć w swoich zbiorach. - wtrącił James.

Kropek zaznaczonych na czerwono nie powinno tutaj być. To jest dokładnie taki sam błąd, jakbyś zaczynała zdanie po kropce z małej litery. Ale nie tylko w tych wymienionych wyżej zdaniach popełniłaś tą omyłkę. Zdarza Ci się to nagminnie, a te tutaj to wybrałam na chybił-trafił. ;d

Inne błędy? Proszę bardzo.

podręcznik, papirus i pióro

Jaki znowu papirus? Może o pergamin Ci chodziło? >.>

podnosząc papirus Syriusza

Jw.

Piękna, czerwona róża czekała, aż on rzuci zaklęcie. Cała klasa czekała, aż on rzuci zaklęcie.

Oj, brzydko, brzydko... Takie rażące powtórzenie...

aby jej jasne włosy stanęły dęba i wszyscy mogli się z niej śmiać.
I, ku zdziwieniu i radości chłopaka, nagle długie włosy Morgan rzeczywiście stanęły dęba.

Ech...

Poza tym nie podobał mi się początek. Twoje opisy były takie sztuczne, jakbyś pisała z musu i ciężko mi się je czytało. Potem, na szczęście się rozkręciłaś i koniec był dużo lepszy. Mimo to nadal uważam, że ten rozdział jest najgorszym ze wszystkich i mam nadzieję, że kolejny mnie zaskoczy w pozytywnym tego słowa znaczeniu i że będzie w nim trochę więcej akcji, bo jak na razie niewiele jej tu jest.

Masz jednak u mnie ogromnego plusa za to:

Zapisał pan dość sporo, ale nie znam tego szyfru... - Udała, że się zastanawia. - Kółeczka, gwiazdeczki... miotła? Nie mam pojęcia, cóż to może oznaczać, ale z pewnością nie jest to formuła, którą podawałam.

*Szczerzy się głupkowato*
To było świetne, a gdy wyobraziłam sobie McGonagall wypowiadającą te słowa, to wydało mi się jeszcze świetniejsze. ;P

Jak to się mówi - czekam na kolejną część.
Edytowane przez Fantazja dnia 15-11-2008 12:01
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
~Itka F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 00:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 525
Ostrzeżeń: 0
Postów: 100
Data rejestracji: 04.09.08
Medale:
Brak

Fantazja napisał/a:
Po pierwsze, dialogi. Nie poprawiłaś się zbytnio i nadal stawiasz kropki tam, gdzie nie trzeba.

Ale się staram jak mogę! Wierz mi lub nie, ale naprawdę stosuję się do Twoich porad, Fantazjo.

podręcznik, papirus i pióro

Tak, chodziło o pergamin, nawet tak mam w oryginale.

Piękna, czerwona róża czekała, aż on rzuci zaklęcie. Cała klasa czekała, aż on rzuci zaklęcie.

Umyśliłam sobie, że to będzie takie jakby podkreślenie. Z tego, że to rażące powtórzenie, zdaję sobie sprawę. Innych powtórzeń nie zauważyłam, dziękuję za interwencję.

Mimo to nadal uważam, że ten rozdział jest najgorszym ze wszystkich

Cóż, zdarzają się lepsze i gorsze. Wiem, że ten jest kiepski, powstawał zresztą naprędce i już więcej nie będę się tłumaczyć.

Dziękuję wszystkim za miłe i niemiłe słowa na temat opowiadania, za wytykanie błędów - naprawdę czasem ich nie widać, nawet po parokrotnym przeczytaniu tekstu.

Następny rozdział dodam może jutro.
__________________
"Słyszysz? Spisek gruźlików! Shakespeare napisał nową sztukę - zakaszlmy ją!".

Edytowane przez Itka dnia 14-10-2008 00:25
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 08:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak


Cóż, zdarzają się lepsze i gorsze. Wiem, że ten jest kiepski, powstawał zresztą naprędce i już więcej nie będę się tłumaczyć.


Jak uważasz, że jest kiepski to nie dodawaj go teraz! Poczekaj, pomyśl i jak masz czas to przeglądnij i pozmieniaj. Ja tak robię. Nie dodaje nic, co uważam za denne.

Błędów ci nie będę wytykać bo Fantazja to zrobiła przede mną, więc już się raczej innych nie znajdzie.
Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 08:49
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Peepsyble ma rację, nie pisz nowych rozdziałów na akord, bo liczy się jakość. Jeżeli fik jest dobry, czytelnik będzie czekał i kilka miesięcy na nowe części. Wiem z własnych doświadczeń.

Nie mogli sobie pozwolić na załapanie szlabanu teraz, kiedy mieli plan. Plan utarcia nosa podłemu Lith'owi.

[mimowolne skojarzenie z filmem]Mieli misję do Boga![/mimowolne skojarzenie z filmem]

Fantazja odwaliła kawał dobrej roboty i jej rady tylko wyjdą ci na dobre. Wiesz o tym? Ja chciałam cię tylko pochwalić za to, że potrafisz używać słów. Ff nie jest nużący, mimo oczywistych niedociągnięć. Ale nadal po przeczytaniu pozostaje miłe wrażenie. A ja nie lubię Huncwotów!, bo James jest zarozumiały, Syriusz jest zarozumiały, Peter jest Peterem, a Lupin jest sobą. Świat staje na głowie.

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 08:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

A ja nie lubię Huncwotów!, bo James jest zarozumiały, Syriusz jest zarozumiały, Peter jest Peterem, a Lupin jest sobą. Świat staje na głowie.

Nie nor rozwaliłaś nie Alae xDD
Ja tam lubię Syriusza, bo jest fajny, James'a tez bo jest sodki, Lupina bo poważny, a Petera nie lubię wcale bo jest brzydki.

Jeżeli fik jest dobry, czytelnik będzie czekał i kilka miesięcy na nowe części. Wiem z własnych doświadczeń.

No no właśnie *przytakuje, bardzo ochoczo*.
Wyślij prywatną wiadomość
~Itka F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 20:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 525
Ostrzeżeń: 0
Postów: 100
Data rejestracji: 04.09.08
Medale:
Brak

Peepsyble napisał/a:
Cóż, zdarzają się lepsze i gorsze. Wiem, że ten jest kiepski, powstawał zresztą naprędce i już więcej nie będę się tłumaczyć.

Chodziło mi o ten rozdział, który dodałam wyżej, nie o kolejny. Kolejny będzie na pewno gruntownie przemyślany, bo właśnie wydaje mi się średni.

Wiem, że rady Fantazji wyjdą mi na dobre, bardzo je szanuję i, jak już pisałam, korzystam z nich. Jak każdy, potrzebuję czasu, żeby to wszystko przetrenować, tym bardziej, że z dialogami zawsze miałam problemy...

Dodany dnia 15-10-2008 21:42

ROZDZIAŁ 4


Popołudnie było bardzo ładne - słońce grzało jeszcze dość mocno, aby móc cieszyć się urokami spaceru, gry na świeżym powietrzu czy po prostu siedzenia w cieniu drzew i czytania. Właśnie ten sposób na spędzenie czasu po lekcjach wybrało wielu uczniów Hogwartu. Sprzyjało to realizacji planu Syriusza i jego paczki.
Remus szybko doszedł do siebie po zasłabnięciu w cieplarni. Spędził dwie godziny w skrzydle szpitalnym (jego przyjaciele musieli w tym czasie siedzieć na nudnej lekcji historii magii) i, czując się już dobrze, dołączył do nich podczas obiadu.
- Muszę przyznać, Remusie, że wcale nieźle zgrało się w czasie twoje omdlenie z naszą kradzieżą... - zauważył cicho Syriusz, nakładając blademu koledze na talerz moc sałatki.
W tym czasie James zrzucał z półmiska rumiane ziemniaki, a Peter sięgał po pieczone udka z zamiarem położenia ich obok innych wiktuałów, lądujących na talerzu kolegi.
- Nie zemdlałem z powodu kra... - urwał. - Kradzieży?! - Oczy Remusa rozszerzyły się gwałtownie. - Mówiłeś, że...
- Och, oddamy co do badyla! - przerwał mu James znużonym tonem.
Siedzieli pod rozłożystym dębem i wypatrywali Lith'a, którego nigdzie nie było. Ostatnie w tym dniu zajęcia skończyły się dwadzieścia minut temu, a Syriusz podsłuchał przypadkiem, że podły Ślizgon ma zamiar spędzić popołudnie na błoniach, gdzie zamierzał trenować zaklęcia z kilkoma kolegami.
On i James rozglądali się, szczególnie uważnie wpatrując się w drzwi, prowadzące z zamku na rozległy dziedziniec, na który mieli niezły widok. Peter obserwował tych, którzy już wyszli, a Remus czytał podręcznik do transmutacji, mało zainteresowany postępowaniem kolegów.
- Jest! - wykrzyknął nagle podniecony James i mocniej uchwycił swoją różdżkę. - Gotowi?
- Jak zwykle - Syriusz wyszczerzył do niego zęby.
Odbiegł spory kawałek od dębu, w głąb polany. W tym czasie James wyjął z torby skradzioną roślinę, podrzucił ją i rzucił na nią zaklęcie pomniejszania. Chłopcy nie mieli łatwego zadania. Musieli niepostrzeżenie podłożyć Ślizgonowi przypominającą gałązkę leszczyny roślinę do kieszeni.
Syriusz udawał, że przechadza się samotnie po łące. Tak naprawdę szedł prosto na spotkanie Lith'owi. Rozglądał się, pogwizdywał, rzucił parę słów do kolegi. Wreszcie znalazł się odpowiednio blisko przeciwnika.
- Sam! - Pomachał. - Sam!
Lith zauważył go, szepnął coś do swego kompana i obaj roześmiali się głośno. Syriusz, nie bacząc na ich nieprzyjemne zachowanie, przyśpieszył kroku, udając, że koniecznie musi porozmawiać ze Ślizgonem.
Tymczasem James, w sporej odległości od przyjaciela, szedł, wodząc na końcu różdżki pomniejszoną roślinę. Sprawiało mu to wielką trudność, ponieważ nie do końca opanował jeszcze zaklęcie Wingardium Leviosa i musiał bardzo się starać, aby utrzymać urok.
- Sam, masz chwilę? - zapytał Syriusz, przybierając lekki ton, jakby miał ochotę na miłą pogawędkę z dobrym kolegą. - Chciałbym cię przeprosić za to, co wydarzyło się w pociągu. - wyjaśnił.
- Zmądrzałeś, Black, widzę... - Lith zmierzył go wzrokiem. - Słucham przeprosin.
- Miałeś rację, tej małej należała się nauczka, zupełnie niepotrzebnie się wtrąciłem...
W tym momencie James mocno szarpnął swoją różdżką w przód i roślinka poszybowała prosto w stronę rozmawiających. Syriusz kątem oka dostrzegł szybujący w powietrzu badylek.
- Popatrz, ktoś ćwiczy zaklęcia. - Zwrócił uwagę kolegi.
- No to co z tego?
- Nic, tak tylko ostrzegam cię, żebyś nie dostał w głowę. - Wzruszył ramionami.
Chwycił jednak roślinkę i zaczął z ciekawością oglądać ją ze wszystkich stron.
- Dobra, Black, super się gada, ale mam robotę. - powiedział Lith. - Dobrze, że przypomniałeś sobie, że jesteś lepszy od szlam.
- Wobec tego już dłużej cię nie zatrzymuję. - Syriusz uśmiechnął się do niego szeroko. - Zgoda? - Wyciągnął rękę.
- Zgoda. - Ślizgon uścisnął jego dłoń.
Syriusz czekał na ten moment z utęsknieniem, roślinka bowiem już zaczynała leciutko kłóć go w palce. Korzystając z sytuacji, szybko i sprawnie wsunął ją do kieszeni szaty Lith'a. Kiedy jego przeciwnik oddalił się, Syriusz wrócił w miejsce, gdzie czekali jego przyjaciele.
- Udało się? - spytał podniecony James.
- Tak - Młody Black wyszczerzył swoje białe zęby. - Przy kolacji zobaczymy, kto tu jest od kogo lepszy.
- Syriuszu... - Remus spojrzał na przyjaciela - ...twoja ręka.
Kolega szybko zerknął na swoją dłoń i równie szybko schował ją do kieszeni.
- Nie szkodzi - Roześmiał się. - Najważniejsze, że nasz plan się powiódł.
- Tak, ale czy nie będziesz musiał poprosić o pomoc panią Pomfrey? - zastanawiał się. - Bo od wody i mydła urok nie zejdzie.
- Chodźmy lepiej do Hagrida. - Black zmienił temat.
Chłopcy uznali zgodnie, że to świetny pomysł i po chwili, kiedy pozbierali swoje rzeczy, niedbale porozrzucane koło drzewa, przy którym siedzieli, ruszyli w stronę chatki gajowego Hogwartu. Nie zastali jednak właściciela niedużego, drewnianego domku z dachem, krytym strzechą, więc postanowili pójść do pokoju wspólnego Gryffindoru.
Syriusz i James nie mogli się doczekać kolacji, wcześniej niż reszta uczniów pojawili się w Wielkiej Sali. Kiedy wreszcie inni zaczęli się schodzić, dwaj przyjaciele siedzieli jak na szpilkach. Przyszli Remus i Peter, zajęci rozmową o pracy domowej z transmutacji. Półmiski zapełniły się pachnącym jedzeniem i rozpoczęła się uczta.
- No i gdzie on jest? - powtarzał raz po raz James, rozglądając się gorączkowo.
- Pewnie wstydzi się pokazać ludziom na oczy. - stwierdził Syriusz i roześmiali się.
- Właśnie wszedł. - wtrącił Remus i nie mógł powstrzymać uśmiechu.
W Wielkiej Sali wybuchła głośniejsza wrzawa niż zazwyczaj, kiedy oczy wszystkich zwróciły się na Lith'a. Twarz i szyja Ślizgona były jadowicie niebieskie.
- Patrzcie tam! - krzyczeli uczniowie jeden przez drugiego.
- Niebieska twarz!
- Popatrz na tego chłopaka!
Śmiali się wszyscy, tego nie dało się ukryć. Na niebieskiej twarzy Lith'a malowała się wściekłość. Kolor stał się intensywniejszy, a śmiech kolegów i koleżanek głośniejszy. Syriusz i James przybili sobie rpiątkir1; i, zadowoleni z siebie, zaczęli jeść.
- Teraz wreszcie czuję, że mu dokopałem. - Black wyszczerzył zęby.
Nie musiał specjalnie zniżać głosu, bo i tak nikt nie interesował się ich rozmową. Nadal pokazywano sobie Lith'a palcami.
- Dokopaliśmy. - uzupełnił James.
- Racja, bez ciebie bym tego nie dokonał... - Poklepał przyjaciela po ramieniu. - I bez Remusa, który wynalazł nam tę roślinę w książce... - Spojrzał na niego. - I bez Petera, który dzielnie stał na czatach.
Profesor Slughorn podszedł do swojego wychowanka zaaferowany i po chwili wyszli we dwóch z Wielkiej Sali. Chłopcy usłyszeli, że ktoś, stojący za nimi, chrząknął. Powoli się odwrócili. Profesor McGonagall mierzyła ich surowym spojrzeniem.
- Potter, Black - zaczęła - to wasza sprawka?
Poderwali się obaj na równe nogi.
- Ależ skąd, pani profesor! - żachnął się James.
- Jak byśmy śmieli! - dodał Syriusz, usiłując przybrać niewinną minę, ale śmiech dławił go w gardle.
- To może wyjaśni mi pan, dlaczego pańska ręka, która podobno nie ma nic wspólnego ze sprawą, jest tego samego koloru, co twarz pana Lith'a?
Syriusz wydawał się na chwilę stracić wątek, ale szybko do niego wrócił. Wyciągnął niebieską rękę przed siebie i uniósł na wysokość swoich oczu. Udawał, że się jej przygląda.
- Już rano wydawała mi się jakaś dziwna... - tłumaczył.
- Mówiłem mu, żeby poszedł do skrzydła szpitalnego, pani profesor. - wtrącił z zaangażowaniem James. - Ale on nie chciał zawracać głowy pani Pomfrey. Wie pani, jaki jest Syriusz...
- ...musiałem dotknąć czegoś trującego przypadkiem... - Syriusz, nadal z tym samym wyrazem twarzy oglądał swoją rękę, jakby widział ją pierwszy raz w życiu.
- ...cichy, spokojny, nie chce nikomu wadzić... - ciągnął swą litanię James.
- Myślę, panie Potter, że wystarczy mi już pana świadectw na temat pana Black'a. Po kolacji proszę zgłosić się do mojego gabinetu. Omówimy wasze szlabany.
Chłopcy usiedli z powrotem i wrócili do jedzenia. Przewidywali, że zostaną ukarani, dlatego humory nadal im dopisywały. Po kolacji, jak im nakazano, udali się do gabinetu profesor McGonagall.
- Wysłałam już sowy do waszych rodziców. - powiadomiła ich. - Pani Pomfrey tymczasem ustaliła, że urok płynął z pewnej magicznej rośliny, którą uczniowie poznają dopiero w piątym roku nauki w Hogwarcie. Wiadomo nam, że mieliście starcie z panem Lith'em...
- No dobra, to my, pani już nie tłumaczy. - westchnął James i machnął ręką.
- A więc przyznajecie się? - McGonagall uniosła brwi.
- Tak. Zresztą, ręka mówi sama za siebie. - Syriusz pokazał raz jeszcze swoją niebieską dłoń.
- Kiedy panowie wyjdą z mojego gabinetu, udadzą się do pokoju pani Sprout, aby omówić kolejne szlabany. Tymczasem... - W tym miejscu wyznaczyła karę i odesłała.
- Dwa szlabany. - Tym razem westchnął Syriusz.
- Dobrze, że chociaż te same. - uznał James.
- I dobrze, że dokopaliśmy temu głupkowi.

Dodany dnia 13-11-2008 20:42

ROZDZIAŁ 5


Przy śniadaniu Remus z zaangażowaniem opowiadał o odkrytej niedawno odmianie druzgotka, o której czytał poprzedniego wieczoru. Wyglądał już bardzo zdrowo, jego blade zazwyczaj policzki były lekko zaróżowione, a w oczach nie czaiła się już żadna dzikość. Właśnie tłumaczył kolegom, jakich zaklęć użyć, by obronić się przed owym druzgotkiem, kiedy spostrzegł, że nikt go nie słucha.
- Mam wrażenie, że mówię do siebie. - wyraził swoje wątpliwości na głos.
Żaden z kolegów mu nie odpowiedział, każdy pochłonięty własnymi myślami. James beznamiętnie grzebał widelcem w misce z zimną już owsianką, wpatrując się w nią pustym wzrokiem. Syriusz siedział okrakiem na ławce, bokiem do Remusa i Petera i, co jakiś czas odgryzając kawałek tostu, błądził wzrokiem po sali. A Peter? Peter posiadał tę, jakże użyteczną umiejętność nie myślenia o niczym. Minę miał wtedy nieprzytomną, parzył przed siebie i nic do niego nie docierało.
- Chłopaki, co z wami?! - Denerwował się Remus, gdy pomimo tego, że chwilę temu urwał swą opowieść, nikt się tym nie zainteresował.
- Mówiłeś coś? - Syriusz odwrócił się do niego i sięgnął po kolejny tost.
- Od dwudziestu minut opowiadam wam o druzgotkach, a wy nawet nie raczycie zwrócić mi uwagi, że was to nie interesuje!
- Po prostu jestem dzisiaj jakiś rozkojarzony. - przyznał Syriusz. - Przepraszam.
- A co się dzieje z Jamesem?
Chłopcy spojrzeli na Pottera, który nadal tkwił w tej samej pozycji i dłubał widelcem w owsiance. Włosy miał jeszcze bardziej rozczochrane niż zwykle, a okulary nieco przekrzywione, ale wydawał się nie przejmować takimi szczegółami.
- Dziś przesłuchania do drużyny quidditch'a. - wyjaśnił Syriusz, uśmiechając się lekko.
- Kompletnie o tym zapomniałem! - Remus walnął się z mocą w czoło. - Jak się czujesz, James? - zagadnął przyjaciela.
Ale James nie odpowiedział.
- Oto sztuczka. - Black puścił oczko do kolegi i zwrócił się twarzą do Jamesa. - Quidditch, szukający, znicz...
- C-co? - Potter jakby obudził się ze snu.
Powiódł nieprzytomnym wzrokiem po przyjaciołach, poprawił okulary, a łyżka wypadła mu z ręki, z brzękiem uderzając o stół i rozbryzgując owsiankę wokoło.
- Mówiłem, że to poskutkuje? - zagadnął roześmiany Syriusz.
- O co wam chodzi? - nie mógł zrozumieć James, patrząc z wyrzutem na śmiejących się kolegów.
- Pytałem, jak się czujesz przed eliminacjami, a ty byłeś myślami już na boisku... - zaczął tłumaczyć Remus.
- Więc wypowiedziałem trzy magiczne słowa i cud! Powróciłeś! - Syriusz wyszczerzył zęby i poklepał przyjaciela po ramieniu swą, już tylko lekko błękitną ręką.
- Dajcie spokój, już dawno się tak nie denerwowałem.
- Dasz radę, jesteś najlepszy. - zapewniał go Remus, uśmiechając się wesoło.
- Jestem jedynym drugoklasistą, który startuje. Inni są starsi i bardziej doświadczeni niż ja.
- I właśnie dlatego masz nad nimi przewagę. Jesteś mniejszy, drobniejszy, a, o ile się nie mylę, szukający taki właśnie być powinien. Żeby móc mknąć na miotle jak wiatr w pogoni za złotym zniczem. Zjedz parówkę. - Podsunął mu pod nos półmisek.
- Nie mam ochoty - mruknął niewyraźnie James, odsuwając od siebie wyciągniętą rękę przyjaciela.
- Jedz, musisz mieć siłę! --Syriusz zrzucił mu na talerz kilka parówek. - Nie wstaniesz od stołu, póki nie zjesz porządnego śniadania.
James uśmiechnął się krzywo, ale sięgnął po widelec i wziął się za jedzenie.

Na trybuny wyległo sporo uczniów Hogwartu. Zachęciła ich do tego piękna, późnojesienna pogoda, ale przede wszystkim zawodnicy, mający mierzyć się ze sobą o zaszczytne miejsce szukającego drużyny quidditch'a Gryffindoru. Każdy chciał zobaczyć, kto z nich zwycięży. Syriusz, Remus i Peter z napięciem oczekiwali momentu, w którym James będzie miał swoje pięć minut.
- Ciekawe czy mu się uda... - zastanawiał się Remus, obserwując uważnie kolegę, który, nerwowo ściskając w dłoni swą miotłę, przechadzał się w tę i powrotem po boisku.
- Na pewno mu się uda! - wykrzyknął Syriusz.
- A jeśli nie? - zagadnął nieśmiało Peter.
Kiedy tylko padły te słowa, przyjaciele obdarzyli go takimi spojrzeniami, że szybko pożałował, że je wypowiedział. Kapitan drużyny, rosły piątoklasista, który grał na pozycji ścigającego, Josh Macpherson, ogłosił rozgrzewkę. Kandydaci do drużyny wzbili się w powietrze i uczniowie, którzy siedzieli na trybunach, mogli podziwiać, jak wzbijają się i opadają, szybują, wykręcają rozmaite piruety. Po Jamesie widać było, że jest w swoim żywiole, że czuje się w powietrzu jak ryba w wodzie.
Josh podzielił kandydatów na pary.
- Spójrz, jest aż dziewięć par! - zawołał Remus, przejęty. - A co, jeśli...
- Nie chcę słyszeć reszty zdania - przerwał mu Syriusz.
Remus zostawił więc swoje wątpliwości dla siebie. Josh tymczasem tłumaczył chłopakom (bo żadna dziewczyna nie chciała zostać szukającą), na czym polegać będzie konkurencja. Miało to być coś w stylu zawodów. Starą przypominajkę zaczarowano tak, jakby była zniczem. Różnił ją od znicza jedynie rozmiar i to, że nie mogła opuścić boiska, jedynie fruwać wokoło i nie dawać się złapać szukającym.
- Kto złapie, siada na tamtej ławce - mówił Josh. - Komu się nie uda, może dołączyć do uczniów na trybunach. Wy pierwsi. - Wskazał Jamesa i jego kolegę, trzecioklasistę z jasnymi włosami.
- To dla niego pestka - uznał pewnie Syriusz. - Zobaczycie.
Kapitan drużyny wyrzucił przypominajkę wysoko w górę, a ta zniknęła wszystkim z oczu. James i blondyn poderwali miotły i zaczęli otaczać stadion szerokimi łukami. Trwało to dosyć długo, tak długo, że Remus pobladł z nerwów, a Peter począł ogryzać paznokcie. Syriusz niecierpliwie stukał nogą o drewniany podest.
- Jest! Widzi go! - wrzasnął jakiś podniecony pierwszoroczniak z pierwszego rzędu i wycelował palec wskazujący w niebo, gdzie zapanowało zamieszanie.
Chłopcy poderwali się na równe nogi i zaczęli dodawać Jamesowi otuchy, wykrzykując jego imię.
- Uda ci się! Już go masz!
- Dalej, James!
Blondyn mknął na miotle tuż obok swego przeciwnika i obaj chciwie wyciągali ręce w stronę mknącej z prędkością światła piłeczki. Ona podlatywała do góry - oni również, ona opadała - oni za nią. James spróbował zepchnąć blondyna z miotły. Nie udało mu się, ale jego przeciwnik na chwilę stracił równowagę. James już dotykał opuszkami palców przypominajki, już ją miał...
Remus zamknął oczy w momencie, kiedy blondyn, opanowawszy już chwilowy brak równowagi, uderzył w miotłę Jamesa z całej siły i zrównał się z nim. Syriusz wściekle klął, wyma****ąc zaciśniętą pięścią, a Peter schował się pod ławką.
Nagle obelgi Black'a przeszły w radosne okrzyki i wiwaty.
- James Potter złapał znicza! - Niosło się po trybunach.
- Możesz już wyjść spod ławki, Pete. - Remus schylił się do przyjaciela. - James wygrał.
- Mówiłem wam, chłopaki! - krzyknął uszczęśliwiony Syriusz. - Mówiłem, że da radę!
Przeskoczył barierkę i zaczął się oddalać od przyjaciół.
- Dokąd idziesz? - zawołał za nim Remus.
- Pogratulować! - Brzmiała zwięzła odpowiedź.
Syriusz znalazł się przy Jamesie i uścisnął go mocno.
- Świetnie, stary, wiedziałem, że dasz radę!
- Nie było wcale tak łatwo... - James opadł na ławkę, a przyjaciel zajął miejsce obok niego.
- A tam, ale to ty złapałeś, a nie on. TY. - Poklepał go po ramieniu. - I dlatego jesteś lepszy. A moim skromnym zdaniem, jesteś najlepszy. - Wyszczerzył zęby.
- Daj spokój, bo jeszcze w to uwierzę.
- Najwyższy czas, nie bądź już taki skromny.
Tymczasem inny Gryfon złapał "znicza" i uczniowie na trybunach oklaskiwali go z radością. Czwartoroczniak usiadł w sporej odległości od Jamesa i Syriusza, rzucił jednak mściwe spojrzenie temu pierwszemu.
Gdzieś w okolicach obiadu ostatni chłopak złapał zaklętą przypominajkę. Josh ogłosił, że finał zawodów o miejsce szukającego odbędzie się po posiłku, wszyscy udali się więc do Wielkiej Sali, żeby szybko coś przegryźć.
Drugoklasiści wspierali Jamesa jak tylko mogli i dodawali mu otuchy oklepanymi słowami. Chłopak był zdenerwowany i dość miał już tych miłych słów. Dziobał widelcem w ziemniakach, nie mogąc zmusić się do przełknięcia choć kęsa.
- Chodźmy zjeść do dormitorium - zaproponował Remus.
- Chodźmy do Hagrida - uznał Syriusz, wstając i podnosząc swój talerz. - W dormitorium na pewno znajdzie nas jakiś fan Jamesa, a u Hagrida będziemy mieli spokój.
W drzwiach wyjściowych z zamku minęli się z Emily. Była bardzo poruszona.
- Możemy porozmawiać? - zwróciła się do Syriusza.
Chłopak spojrzał na nią przelotnie.
- Nie mam teraz czasu - rzucił i dołączył do kolegów.
Po obiedzie rozpoczęła się decydująca runda. Każdy z kandydatów na szukającego musiał zmierzyć się w walce o "znicza" z każdym ze swoich rywali. Zwyciężyć miał ten, który złapał przypominajkę najwięcej razy.
- W razie remisu, zrobimy dogrywkę i, mam nadzieję, w ten sposób rozstrzygniemy konkurs - powiedział Josh. - A teraz, życzę wam wszystkim powodzenia!
Kilka godzin później kapitan drużyny ogłosił dogrywkę. James i rudowłosy piątoroczniak złapali "znicza" po dziewięć razy. Wisieli teraz w powietrzu po obu stronach Josh'a i czekali, aż chłopak wyrzuci w powietrze szklaną kulkę.
Syriusz nie mógł usiedzieć w miejscu, więc przechadzał się po trybunach. Miał już dość paniki Remusa i Petera, która zaczęła się mu już udzielać.
- Syriuszu, muszę ci coś powiedzieć. - Emily zastąpiła mu drogę.
- Mówiłem ci, nie teraz. - Spojrzał na nią poirytowany. - Daj mi spokój.
Przypominajka była już w górze, a James toczył być może jeden z najważniejszych pojedynków w swoim życiu. Jego przeciwnik był bardzo zdolny i sprytny, dobry w tym, co robił. Stosował wiele sztuczek, żeby go zmylić, nie nabierał się jednak na nie. Czasem zerkał na niego z politowaniem. A "znicza" jak nie było widać, tak nie było.
- Ale to bardzo ważne! - krzyknęła dziewczyna, kiedy Syriusz odwrócił się i poszedł w drugą stronę.
- Emily, na Merlina, czy ty zdajesz sobie sprawę z tego, że w tej chwili mam inne sprawy na głowie?! - Odwrócił się gwałtownie tak, że idąca za nim koleżanka zderzyła się z nim. - Tam, w górze, mój przyjaciel walczy o miejsce w drużynie! To dla mnie równie ważne, jak dla niego. Nie mam głowy do tego, żeby słuchać o czym innym w tej chwili. Porozmawiamy jutro.
- Jutro będzie już za późno - powiedziała, a oczy miała pełne łez.
Syriusz przez chwilę patrzył na nią poważnie i zaczął myśleć, że może warto byłoby jej posłuchać. W tym momencie jednak, kiedy już miał otworzyć usta, ktoś krzyknął donośnie, że James zobaczył przypominajkę. Wszystkie głowy zwróciły się w niebo, gdzie dwóch chłopców pruło przed siebie w pogoni za szklistą kulką.
- Syriuszu! - krzyknęła rozpaczliwie Emily, widząc, że chłopak już zapomniał, że obok niego stoi i chce powiedzieć mu coś ważnego.
- Daj mi spokój, Emily! - wrzasnął przeraźliwie, całą swą uwagę absorbując wysoko w górze.
Szarpnęła go za rękaw szaty, musiała go jakoś zmusić do wysłuchania tego, co ma do powiedzenia. Syriusz był tak wściekły, że o mały włos by jej nie popchnął, ale opamiętał się w ostatniej chwili i tylko obdarzył ją spojrzeniem, mówiącym, żeby lepiej zeszła mu z oczu.
- Słyszałam, jak ten chłopak, który napadł na mnie w pociągu i któremu zaczarowałeś buzię na niebiesko obiecywał, że strąci Jamesa z miotły dziś wieczorem! - wykrzyknęła, korzystając z tego, że Syriusz na nią patrzy, chwyciła go też za przedramiona, jakby chcąc unieruchomić go na moment.
- Lith? - Uniósł brwi.
- Tak, on! Zrób coś, on nie zawaha się spełnić swoich...
Nie dokończyła, bo głośny okrzyk paniki przerwał jej wpół zdania. Natychmiast spojrzeli w niebo. Przerażone głosy mieszały się ze sobą i gubiły.
- On spada!
- Rozbije sobie głowę!
- Zabije się! Niech ktoś coś zrobi!
- James!! - wrzasnął przeraźliwie Syriusz i pobiegł na boisko, skracając sobie drogę i przeskakując barierki trybun.
Wylądował dość niefortunnie, ból kostki na chwilę zamroczył mu umysł, ale opanował się i biegł dalej. James był już blisko ziemi, Syriusz zdążył zauważyć, że w miejscu, gdzie upadnie, czeka grupa chłopaków, prawdopodobnie, żeby go złapać.
- Nie dacie rady! - wrzasnął z całej siły w płucach. - Potrzeba zaklęcia!
Nikt go jednak nie usłyszał. Piski, krzyki - wszystko tworzyło niepospolity gwar. Panika zdawała się otaczać stadion jak mgła. To wszystko trwało sekundy, a Syriuszowi wydawało się, że to długie godziny minęły, od kiedy jego przyjaciel zaczął spadać.
W momencie, kiedy James upadł, Syriusz stał w grupie chłopaków, chcących go złapać. Jego przyjaciel upadł z taką siłą, że przewrócili się pod jego ciężarem i mocno uderzyli o boisko. Black odwrócił Jamesa na plecy.
- James! James, słyszysz mnie? Obudź się, James! - krzyczał.
- Niech ktoś idzie po panią Pomfrey! - polecił Josh, a potem machnął różdżką i obok nich zawisły nosze. - I, na Merlina, rozejdźcie się!
***

__________________
"Słyszysz? Spisek gruźlików! Shakespeare napisał nową sztukę - zakaszlmy ją!".

Edytowane przez Guardian dnia 11-11-2009 15:29
Wyślij prywatną wiadomość
!Fantazja F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2008 12:38
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Już to mówiłam, ale powtórzę się - podobają mi się postaci przez Ciebie kreowane. Umiesz się w nie wczuć, umiesz zarysować ich charakter. Cieszy mnie, że w Twoim tekście i Peter ma swoje pięć minut. W większości fanfików o huncwotach, które miałam okazję czytać, był on raczej pomijany, tak, że często miało się wrażenie, iż huncwotów jest trzech, nie czterech. Ty za to wspominasz o nim co jakiś czas. I bardzo dobrze.
Jeśli chodzi o rozdział... Podobał mi się. Całą sytuację opisałaś ładnie, tekst czytało mi się lekko, zgrzytów większych nie zarejestrowałam, chociaż błędy były. Nie będę już czepiać się wszystkiego, gdyż takie potknięcia jak literówki mogą się zdarzyć każdemu. Jednakże.

Black'a

Josh'a

Jeżeli angielskie imię/nazwisko kończy się na spółgłoskę bądź na literę "y", apostrofu nie używamy. Patrz: Blacka, Josha, Pottera, Pettigrewa, Malfoya, itp. W przypadku innej samogłoski, owszem. Np. Snape`a, Lestrange`a...

- James!!

Wykrzyknik może być albo jeden, albo trzy. Nie dwa.

To by było na tyle. Czekam na kolejny rozdział.
Edytowane przez Fantazja dnia 15-11-2008 12:40
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Wybitny Wybitny 60% [6 głosów]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 40% [4 głosów]
Zadowalający Zadowalający 0% [Brak oceny]
Nędzny Nędzny 0% [Brak oceny]
Okropny Okropny 0% [Brak oceny]
RIGHT