Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 178
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Ulubiona postać z "Wiedźmina"
Geralt Geralt 31%[12 głosów]
Yennefer Yennefer 23%[9 głosów]
Jaskier Jaskier 31%[12 głosów]
Ciri Ciri 13%[5 głosów]
Vesemir Vesemir 3%[1 głos]
Stary Stary 0%[0 głosów]
Głosów ogółem : 39
Drukuj temat · Wiedźmin
~Malarate F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 04:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 252
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Szczerze mówiąc to się nawet zdziwiłem, że jeszcze nie ma tego tematu. A więc kto czytał słynną sagę "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego? Osobiście uważam, że książki z tej serii mają w sobie "to coś". Genialny język, świetnie wykreowane postacie no i genialnie "upstrzone" tło świata i polityki na nim. Dominacja jednaj rasy nad drugą, upór i walka o przetrwanie, o lepszy byt dla Elfów. Dla mnie to naprawdę saga godna poświęcenia uwagi. A wy jak mówicie? A przy okazji zaznaczajcie waszą ulubioną postać Uśmiech
__________________
"
-Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)
-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)
-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)
-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

"
Wyślij prywatną wiadomość
~E-Vaire F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 13:32
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 80
Ostrzeżeń: 2
Postów: 39
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Od dawna mam to przeczytać. Daaawno już to planowałam, WIEM, że to są świetne książki, sporo humoru, ale nie mogłam się za to wziąć. Przeczytałam zaledwie kilkanaście stron czy tam kilkadziesiąt.
Ale wiem, że kiedyś przeczytam. Aha, i lubię Jaskra, ale jeszcze nie głosuję. Znam go tylko trochę z początku książki i z jednej zabawnej sceny, jak miał być zabity przez kata. Ale nie wiem czy go zabił. Znajomy nie chciał powiedzieć ;/
__________________
Severus żyje. To oczywiste.
img353.imageshack.us/img353/8131/severussnapebydesigningtu5.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Sukebe F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 14:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 352
Ostrzeżeń: 2
Postów: 147
Data rejestracji: 28.08.08
Medale:
Brak

Przeczytałam połowę pierwszego tomu, gdyż nie znalazłam czasu :/ A gdzie jest Zoltan? Oczko
__________________
It's so much easier to see the world in black and white... Gray? I don't know what to do with gray...
Garrus Vakarian ME3i113.photobucket.com/albums/n212/natulka/tumblr_meai9zp0bj1rnnkqmo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Malarate F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 16:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 252
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Heh faktycznie mogłęm dać jeszcze Zoltana Uśmiech Ale jakoś gdybym miał dać wszsystkich to lista byłaby nieskończona Uśmiech
__________________
"
-Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)
-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)
-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)
-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

"
Wyślij prywatną wiadomość
~Dimrilla F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 17:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1501
Ostrzeżeń: 0
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Yyyy... A kto to ma niby być Stary?
Coś na zasadzie "Twojej starej, która pierze w rzece?"

Z podanych możliwości wybieram Jaskra. Nie jest patetyczny. Jest zabawny. Pisze wiersze Język
__________________
Należy sobie powiedzieć uczciwie: Gdyby przestępstwo się nie opłacało, byłoby naprawdę niewielu przestępców.
http://gdynia.piusx.org.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Srebrna_Lapa F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 17:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 266
Ostrzeżeń: 0
Postów: 37
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Kocham Geralta - za jego egzorcyzm "Idź i wychędoż się sam" oraz Jaskra za jedwabne poczucie humoru. Geralt przypomina mi takie Snape'a z wyględem Lucjusza. Czytałam całą sagę o Wiedźminie i tomy opowiadań kilkakrotnie. Nie lubię Ciri, jest drażniąca zupełnie jak Ginny. W sumie zastanawiam się, jak możnatego NIE przeczytać i NIE polubić. Trzeba być dziwnym xP
__________________
Srebrna Łapa xP - ale nie dlatego, że lubię Syriusza, bo go szczerze nienawidzę, tylko dlatego, że mam jego zachowanie.
I instynkty.
I śmiech.
Grr. xP


"
- Co chcesz przez to... Mówisz o Turnieju Trójmagicznym?
- Nie Malfoy, mówię o bandytach, którzy porwali połowę szkoły. Tak, o Turnieju!
- Ale... do cholery, jak...?
- To proste. Musiała zajść jakaś potworna pomyłka.
- Coś jak twoje narodziny? - zasugerował Malfoy. "


"- Draco - powiedział, testując gardło i odkrywając, że działa, tylko jego głos jest nieco schrypnięty. - Co się stało?
- No, nie wiem jak ci to powiedzieć, Harry, ale gdy zabiłeś Voldemorta, dowództwo przejął Peter Pettigrew i śmierciożercy zwyciężyli. Oszczędził nas, ale mamy być jego niewolniczymi sługami zła.
"
Wyślij prywatną wiadomość
~Malarate F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 00:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 252
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Heh widzę że nie tylko ja tu lubię Wiedźmaka Uśmiech I słusznie Uśmiech Podoba mi się twoja wypowiedź Srebrna Łapo Uśmiech

A "ten stary" to wiedźmin, który szkolił Geralta w Kaer Morhen (potem)
__________________
"
-Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)
-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)
-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)
-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

"
Wyślij prywatną wiadomość
~Kath Elizabeth F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 00:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 36
Ostrzeżeń: 0
Postów: 17
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Uwielbiam Wiedźmina!
Ach... Geralt... Rozbawiony
Ubolewam, że nie ma jeszcze porządnej ekranizacji książki... serial może nie jest taki zły, ale ten film to pożal się boże! Istna klapa!
Wyślij prywatną wiadomość
~Malarate F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 00:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 252
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Faktycznie Uśmiech Film dno nie ma w ogóle o czym gadać. Serial ... jeśli chodzi o fabułę to DOŚĆ spójny. Sama postać Geralta przedstawiona przyzwoicie. Najgorsze są efekty specjalne ... właściwie ich brak. Może kiedyś doczekamy się porządnej ekranizacji tego DZIEŁA ... Bo z całą pewnością Wiedźmin zasługuje na to miano.
__________________
"
-Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)
-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)
-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)
-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

"
Wyślij prywatną wiadomość
!PWN F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 00:52
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 320
Ostrzeżeń: 1
Postów: 82
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ubóstwiam Sapokowskiego. Jest GENIALNYM pisarzem, jestem okropie dumna, że trafił się nam ktoś tak wspaniały ^^.
Co do filmu, żal gadać, po prostu był beznadziejny.
Z książki moją ulubiona postacią jest Cahir, ale z braku go w ankiecie zaznaczyłam Ciri, gdyż też ją lubię. Nie zgadzam się, ona absolutnie nie jest taka jak Ginny, a fuj, nie obrażajcie mi tutaj Ciri ><. Ciri nie była taka ckliwa,rozpuszczona, była dziewczyną wytrzymałą, która przezyła wiele, była stanowcza, a po za tym w przeciwieństwie do Weasley wcale nie była dobra, w końcu wiele razy schodziła na różne złe ścieżki, przykładem może być jej wstąpienie do Szczurów. Umiała się też mścić, i zabijać. Nie rozumiem tego porówniania, dla mnie jest BARDZO nietrafione.
Po za tym oczywiście lubię Jaskra, jest przesympatyczny, nie da się go nie lubić. xD
Geralt jest trochę zbyt nawiny, co mnie czasem wkurzało, ale ogólnie był bohaterem ok, lubiłam tą jego wieczną ironie ;P.
A Yennefer to już ogólnie mnie irytuje.. Ta jej głupia pewność siebie, niby taka ważna kobieta, a sama gra sobie z Geraltem, i chyba nie wie czego chce. W ogóle jej charakter była jakiś nieokreślony, jakiś nie czuje do niej symaptii.


__________________
,, Ogarnęło mnie straszliwe poczucie samotności. Pierwszy raz od miesięcy znalazłem się w biały dzień sam, nie mając nic do załatwienia i nie potrzebując biec na ulice w obawie, że się dokądś spóźnię. Byłem z dala od zgiełku i oszołomienia, pogrążony w ciszy, której nie mąciły ani dźwięki mechanicznej muzyki, ani podniesione glosy. Nic mnie nie nagliło i wyczułem w tym coś na kształt niejasnej groźby. ''
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 31-08-2008 20:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Mam wrażenie, że Sapkowski to taki polski Tolkien. Czytałam pierwszy tom tej serii i zamierzam czytać kolejne. Świetnie poprowadzona akcja, wyimaginowany świat wciąga, gdy się o nim czyta, a bohaterowie - cud, miód i orzeszki. <:
Nie będę się rozpisywać, o czym to jest - każdy fan Sapkowskiego i serii to wie.
I choć nie jest może to moja ulubiona książka, bo mam pewne uprzedzenia do niej, to warto docenić talent pana Sapkowskiego i przeczytać, bo książka zasługuje na uznanie.

Edytowane przez Cee dnia 28-12-2008 21:29
Wyślij prywatną wiadomość
~Katherina F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 31-08-2008 20:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gracz Quidditcha Ravenclawu
Punktów: 127
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Wiedźmin jest świetny. Na razie miałam okazję przeczytać tylko pierwszą część, ale na pewno wezmę się za następne. Sapkowski pisze po prostu fantastycznie
__________________
Nie bójcie się przyjaciół.
Przyjaciele mogą was tylko zdradzić.
Nie bójcie się wrogów.
Wrogowie mogą was tylko zabić.
Bójcie się ludzi obojętnych.
Oni nie zdradzają ani nie zabijają,
ale to za ich milczącą zgodą
dzieje się zdrada i zabijanie.


Bezużyteczną rzeczą jest uczyć się, lecz nie myśleć,
a niebezpieczną myśleć i nie uczyć się.
Wyślij prywatną wiadomość
~Taka jedna F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 31-08-2008 22:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1745
Ostrzeżeń: 1
Postów: 588
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Czytałam wszystkie części i wysłuchałam z mp3 czytania R. Siemianowskiego. Oglądałam film i serial. Jestem "zakochana" w Geralcie i tyle Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Malarate F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 01-09-2008 13:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 252
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Ubóstwiam Sapokowskiego. Jest GENIALNYM pisarzem, jestem okropie dumna, że trafił się nam ktoś tak wspaniały ^^.


Wg mnie też jest świetnym pisarzem Rozbawiony Szkoda tylko, że taki zadufany w sobie :/ Oglądałem z nim kilka wywiadów. Taki ... egoista Rozbawiony Uważa się chyba za Boga :/
__________________
"
-Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)
-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)
-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)
-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

"
Wyślij prywatną wiadomość
~just_tina F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 17-12-2008 20:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 1
Postów: 162
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mogłaś jeszcze dodać Milvę Oczko Jest z niej fajna babka
Wiedźmina wyróżnia od większości książek fantasy to, że widać od razu, że jest polski. Ten język... Cud miód! I nawet wulgaryzmy w tym przypadku dodają uroku (Feldmarszałek Duda Śmiech ) bo Sapkowski stosuje je z umiarem. Świetne książki. Gorąco polecam
__________________
Alice Cullen i Tonks zostałyby przyjaciółkami Uśmiech ~ Czy ktoś w to wątpi?


Komentujcie, czytajcie
http://www.hogsme...ad_id=1271
Oto Ja Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 17-12-2008 21:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

"Wiedźmin" to "Wiedźmin" i tyle.
Sapkowski to Sapkowski i tyle.
O!

Yennefer moją ulubioną postacią nie jest, ale z ankietowych to ją lubię najbardziej. Geralt jest zbyt naiwny. Jaskier jest śmieszny i dlatego go lubię. Ciri też jest fajna, ale tak jakoś... zaczyna mnie nudzić. Vesemir i Stary są mi obojętni.
A ulubiona postać? Oczywiście, że Regis! Za to, że to wampir, że jest tchórzem (sic!), za inteligencję i ton ja-wszystko-wiem.
__________________
Everything dies

Edytowane przez Shemya dnia 04-01-2010 18:32
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
!Dominika F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 28-12-2008 19:28
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2702
Ostrzeżeń: 0
Postów: 298
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Już od bardzo dawna zbierałam się, żeby przeczytać Wiedźmina i nareszcie dzisiaj się za to zabrałam. Po kilku pierwszych zdaniach pokochałam tą książkę i już wiem, że będzie jedną z moich ulubionych.
Ulubionego bohatera jeszcze nie mam, ale jak przeczytam sobie całą serię to będzie edit.

I teraz zamiast robić zadania do matury będę Wiedźmina czytać. xD
__________________
Bo w ogrodzie rośnie pnącze
w dzikim winie świat się plącze,
bo w ogrodzie dzikie wino
kto je tutaj siał dziewczyno.
Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 28-12-2008 21:28
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Pan Andrzej jest dla mnie niekwestionowanym mistrzem słowa, wiec właściwie każda postać w jego sadze jest żywa. Nie ma papierowych bohaterów. Z wymienionych w ankiecie najbardziej lubię Jaskra, bo, jak trafnie zauważył Dijkstra, ma lat blisko czterdzieści, wygląda na blisko trzydzieści, wyobraża sobie, że masz nieco ponad dwadzieścia, a postępuje tak jakbyś miał niecałe dziesięć. Geralt, Ciri, Yen mnie irytują.

Ale i tak moim idolem jest Regis. Ubóstwiam jego nauki o wampirach.

PS. A za filmową adaptację jestem w stanie wydrapać oczy twórcom.

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?

Edytowane przez Alae dnia 28-12-2008 21:29
Wyślij prywatną wiadomość
~Yennefer F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 28-12-2008 21:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1801
Ostrzeżeń: 3
Postów: 503
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja kocham Wiedźmina! Moją ulubioną bohaterką jest Yennefer, ale lubię też Jaskra. Geralt i Ciri również są niczego aobie. Uważam Sapkowskiego za geniusza. Świenie pisze. Co tu więcej pisać... uwielbiam, kocham, szanuję, podziwiam... to tyle!
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Beatrix F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 05-01-2009 19:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 87
Ostrzeżeń: 1
Postów: 45
Data rejestracji: 05.01.09
Medale:
Brak

Jeśli chodzi o Wiedźmina to w 50% podoba mi się. Aczkolwiek troszkę przeszkadza mi zachowanie Ciri i wkurza mnie Yennefer. Ale to, tylko moja osobista ocena tych postaci.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT