Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 238
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Kącik kreatywności
»»» [M] MM - I. Samotność
Drukuj temat · [M] MM - I. Samotność
*mooll F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 02-10-2010 19:34
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

[MM, to inaczej "Miniatury Mola". Cały cykl małych miniaturek, które bynajmniej nie będą lekkostrawne. Myślę, że wcale takie nie mają być, bo poruszać będą zagadnienia, które potrafią siąść na żołądku, zagnieździć się głowę i wryć w serce...]


Samotności to takie smutki...

Samotność w ciepłym świetle nocnej lampki i pożółkłych stronicach książki jest cicha. Czasem tylko towarzyszy jej zawodzenie Bacha. Smutki wyłażą z szafy i otulają ciepłym kocem. Przynoszą herbatę, ale nic więcej.

Samotność niebieska, od telewizora. Śpiewa, jak oni śpiewają. Tańczy z gwiazdami. Strzela do Eastwooda. Płacze przez historie prawdziwe. Jest głośna krzykami obcych ludzi. I otępia, dając złudzenie towarzystwa, którego nigdy nie było.

Samotność księżycowa przychodzi z bezsennością, kiedy wszyscy śpią. Otwiera oczy i każe rozmyślać. Uświadamia. Z jednej strony jest mądra, bo potrafi ludzkie sumienie postawić na nogi. Z drugiej jednak - żałosna: skrada się jak tchórz pod osłoną nocy.

Samotność szara objawia się głównie w piękne i słoneczne dni wiosny, ale i w duszne lato. Potrafi zjawić się złotą jesienią i puszystą zimą. Jej szarość widać w rutynie: szary człowiek w szarej marynarce, z szarą twarzą, o szarym spojrzeniu. Szary. Prawie zawsze był pustym i nijakim kolorem. Tym od niezdecydowania.

Samotność kolorowa i hałaśliwa jest chyba najbardziej przykra. Zagląda w oczy, kiedy wszyscy patrzą. Bezwstydnie obnaża się w tłumie i pokazuje tym samym swoją wyższość nad innymi. W tłumie człowiek zawsze jest najbardziej samotny. Najbardziej sam. Bo otaczają go inni ludzie i nie może się poskarżyć na ich brak...
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.

Edytowane przez mooll dnia 04-10-2010 17:35
Wyślij prywatną wiadomość
~Arya F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 02-10-2010 20:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Samotność... Podobało mi się. Ciekawe, bardzo oryginalne. Masz talent, więc pisz, twórz dalej. I kieruj się tą zasadą, proszę, bo masz już wiernego czytelnika we mnie. Naprawdę - pisz.
Coś dużo tutaj tego 'pisz'.

Błędów nie widziałam, a nawet nie szukałam. Poprawna i właściwa budowa zdań. Ciekawy pomysł, ciekawa realizacja. Podobało mi się ;]
__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 02-10-2010 21:16
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Przyznam, że początek mnie zainteresował. Spodobało mi się to, że oddziałujesz na wszystkie zmysły, wplatasz do tekstu muzykę, dotyk, smak. To się czuje. Pierwszy akapit smakuje ciepłą herbatą, chowa się pod ciepłym kocem i grzeje w ciepłym świetle lampki. To samotność przytulna, zaryzykowałabym stwierdzenie, że jest to moja ulubiona samotność z opisanych przez Ciebie, lekko artystyczna, jak w piosence Wolnej Grupy Bukowiny. "Długo w nocy stukają klawisze | Nocna lampka płonie do świtu | Co pan pisze, maestro bezdomny".

Druga samotność kojarzy się ze Szklaną pogodą Lombardu. Przy czym to nie szyby, a samotność jest niebieska od telewizorów. Każde słowo jest przemyślane, mimo że na początku zastanawiałam się czy zdanie rozpoczynające się od słów "Jest głośna..." jest konieczne; ale przecież o to chodzi, telewizor hałasuje - wybuchy, krzyki, muzyka, głośne reklamy, a człowiek przed nim siedzi w nabożnej ciszy. Nawiązania do popularnych programów rozrywkowych ładnie wplecione. Plus za Eastwooda, którego się tutaj nie spodziewałam, a który ładnie przełamał komercyjność spod szyldu "celebrity talent show" i wniósł tę samotność na wyższy poziom. Mocna, dobra pointa.

W samotności księżycowej Mol nie zastosował się do zasady decorum i, spokojny do tej pory tekst, przełamało niezbyt piękne słówko żałosna. Rzuciłaś nowe światło na dręczące mnie w nocy przemyślenia. Ja dodałabym jeszcze jedno ich określenie - perfidna, bo atakuje człowieka wtedy, gdy nie ma czym się zająć.

Dwa ostatnie akapity niestety mnie rozczarowały. Za dużo dosłowności, drogi Molu. Początki były ładne, pełne niedopowiedzeń, pozostawiały dużo miejsca na własną interpretację tekstu. Koniec stawia wszystko czarno na białym, ucina dyskusję i forsuje swoje zdanie. Szkoda.

Niemniej, uważam "Samotność" za naprawdę dobry tekst. Życzę kolejnych równie udanych

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?
Wyślij prywatną wiadomość
~Bloo F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 02-10-2010 23:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1390
Ostrzeżeń: 0
Postów: 220
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

Mooll, moja kochana, to piękny tekst. Czytałam go i czytanie tego bolało - jakkolwiek głupio to brzmi, myślę, że zrozumiesz, o co mi chodzi.
Przypomniały mi się uczucia z przed dwóch lat - jeszcze jeden rodzaj samotność. Samotność, która kłuje w serce, kiedy idziesz w nocy chodnikiem przez miasto i patrzysz w rozświetlone okna czyichś mieszkań i tęsknisz za swoim przyszłym życiem; za czymś, czego boisz się, że nie dostaniesz od losu.
To naprawdę ładny tekst, prawdziwy. Poruszył mnie.
Wybacz, że nic więcej nie napiszę, po prostu słowa nie oddadzą w pełni moich odczuć, a nie chcę popadać w banał.

__________________
"Życie nie jest idealne, Człowieku-Wiadro"
T. Pratchett
rupieciarnia.xaa.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2010 13:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Tekst jest o tyle ciekawy, że ukazuje prawdziwe rodzaje samotności. Mol bardzo dobrze odzwierciedliła samotność dzisiejszego człowieka. Tekst jest ładny, zarówno pod względem stylu jak i kompozycji. Nie zauważyłam ani jednego błędu (za to wielki plus!). Autorka zaczyna wprowadzać nas w świat prawdziwych emocji.

Weny, Molu!
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT