Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 158
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Tom Marvolo Riddle - I am Lord Voldemort
Drukuj temat · Tom Marvolo Riddle - I am Lord Voldemort
~kertiz F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 18-06-2010 21:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2616
Ostrzeżeń: 0
Postów: 224
Data rejestracji: 17.06.09
Medale:
Brak

Właśnie skończyłem drugi tom Harrego i zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego właściwie Tom "ułożył" sobie nowe nazwisko z liter wchodzących w skład jego dawnego imienia i nazwiska tzn. Tom Marvolo Riddle? Przecież właśnie z tego powodu zmienił tożsamość aby nie był kojarzony dzieckiem mugola, bo to nawiązywało w sposób do jego przeszłości, której się wstydził/nienawidził. Co o tym sądzicie?
Edytowane przez Milka dnia 02-08-2010 16:41
kertiz.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~aniutek96 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2010 11:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2703
Ostrzeżeń: 0
Postów: 339
Data rejestracji: 14.10.09
Medale:
Brak

Niewiem. Nigdy jakoś się nad tym nie zastanawiałam, ale rzeczywiście temat jest godny zastanowienia. Nie mmam pojęcia, ale chyba i tak nikt by go nie skojarzył, bo kto by się zastanawiał od jakiego imienia i nazwiska utworzone jest jego imię. Z drugiej strony rzeczywiście ciekawe, dlaczego nowe imię stworzył ze straego skoro chciał się odciąć od przeszłości. Może po prostu nie miał lepszego pomysłu. Dowcipniś
__________________
"Let's finish this the way we started it... TOGETHER!"


Stefan : Więc myślisz, że John jest ojcem Eleny?
Damon : Ding Ding Ding !
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny0004 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2010 14:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1083
Ostrzeżeń: 3
Postów: 463
Data rejestracji: 08.03.10
Medale:
Brak

A mi się wydaje, że po prostu autorka książki napisała to przez czysty przypadek. Od tak. I akurat tak się złożyło, że stare imię pasuje do nowego. xD
__________________
W pogoni za szczęściem...



Moje FF! Komentarze!!!
NOWE z dnia 15.08.!!!
http://hogsmeade....ad_id=3207

A to moje mini-opowiadanie pt. Telefon, proszę o opinie(zależy mi na szczerości):
http://hogsmeade....ad_id=3948
Wyślij prywatną wiadomość
~Fan_HP F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2010 15:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 371
Ostrzeżeń: 0
Postów: 104
Data rejestracji: 02.06.10
Medale:
Brak

Ja się nad tym nigdy nie zastanawiałm,ale kto by próbował układać imię z tych liter.Lub Rowling napisała to przez przypadek.
__________________
Zapraszam do czytania i komentowania mojego opowiadania "Obserwator".
Wejdź

"Jeśli chcesz poznać człowieka, dowiedz się, jak traktuje swoich podwładnych, a nie równych sobie."
Wyślij prywatną wiadomość
~polami F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 22-06-2010 15:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 817
Ostrzeżeń: 0
Postów: 223
Data rejestracji: 17.12.08
Medale:
Brak

Jakoś nie wydaje mi się, żeby autorka opierała tak ważną przesłankę na przypadku. To z pewnością nie przypadek, spróbujcje wy "przypadkowo" ułożyć



Po prostu trudno jest odciąć się od swego dziedzictwa. Naprawdę niewielu ludzi jest w stanie spalić za sobą wszystkie mosty, najczęściej naszą osobowość, poczucie przynalezności, bezpiewczeństwa, tego kim jesteśmy budujemy na naszych korzeniach. Nie ma nic dziwnego w tym, że Voldemorta też to dotyczy. Mimo wszystkich swoich zbrodni pozostaje człowiekiem, a elementem człowieczeństwa jest strach przed mantalnym zawieszeniem w próżni, jakie musi powstać kiedy człowiek całkowicie odetnie się od swojego pochodzenia.
__________________
images41.fotosik.pl/183/bf2aff0240752ccb.jpg


Niech moc będzie z Tobą, drogi Gościu

Wyślij prywatną wiadomość
~HermionaR F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 22-06-2010 16:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 171
Ostrzeżeń: 1
Postów: 87
Data rejestracji: 17.10.08
Medale:
Brak

Moim zdaniem Voldzio myślał, że nikt nie bedzie próbował p[ołaczyc Jego nowego imienia ze starym, lub autorka zrobła to, aby było ciekawiej
Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2010 14:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

Według mnie Tom alias Voldzio. Był bystrym "chłopcem" i chciał pokazać wszystkim jak manewruje językiem...
Dobra nie głupi pomysł...
Może miał nadzieję, że skoro jako Tom zebrał w szkole do okoła siebie pokaźną armię swoich zwolenników, to zmieniając kolejność liter chciał dać do zrozumienia, że tamci dalej mają z nim trzymać, że to on, ale potężniejszy?
Nie mam innego pomysłu...
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny W F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2010 17:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 677
Ostrzeżeń: 1
Postów: 195
Data rejestracji: 21.04.09
Medale:
Brak

Moim zdaniem, z jednej strony nie chciał nosić imienia i nazwiska ojca mugola, jednak zwróćmy uwagę na drugie imię: Marvolo. Bardzo rzadko spotykane imię, noszone przez Toma Riddle'a juniora po dziadku. Dziadek ten był przodkiem samego Salazara Slytherina. A Voldemort chciał, żeby ludzie wiedzieli, że jest spokrewniony z tym słynnym założycielem Hogwartu, nie chciał zapewne całkowicie odcinać się od rodzinnego spadku w postaci tegoż imienia.

Podejrzewam, że Rowling zdecydowała się najpierw na imię Tom, a później bawiła się połączeniem reszty literek w coś sensownego. Raczej nie jest możliwe, jak sugeruje część powyższych wypowiedzi, aby PRZYPADKIEM powstało zwycznajne imię i nazwisko, oraz drugie imię, które jest strasznie dziwne, może nawet wymyślone przez samą autorkę, które po poprzestawianiu ułożyły sensowne zdanie. Takie przypadki się nie zdarzają.
Taki szczegół zwraca uwagę na to, ile pracy autorka musiała włożyć w napisanie tylu książek. Każdy wątek wymaga przemyślenia.
__________________
"Miłość kpi sobie z rozsądku,
I w tym jej urok i piękno."

Andrzej Sapkowski
Wyślij prywatną wiadomość
~muchor F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 09-07-2010 14:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1854
Ostrzeżeń: 3
Postów: 476
Data rejestracji: 04.03.10
Medale:
Brak

Nie uważam, że Rowling zrobiła to przez przypadek... Uważam, że był to efekt zamierzony. Uważam, że specjalnie ułożyła oba ''nazwiska'' z tych samych liter.
Podejrzewam iż Rowling zainscenizowała w swojej wyobraźni to tak:
Chłopak, który nienawidzi swojego mugolskiego pochodzenia, ale chlubi się tym, kim jest od strony matki. Nie chce aby kojarzono go z mugolem, woli kojarzyć się ze swoją ''szlachetną'' stroną. Aby to zrealizować chce stworzyć sobie ''nowe'' nazwisko i osobowość jednak nie jest w stanie odciąć się całkowicie...
Sadzę, że na mniej więcej takiej podstawie to funkcjonuje. Podejrzewam wręcz, że wymyślając postać Voldemorta nie sądziła, że przyjdzie jej napisać o nim więcej. Jego imię zrobiła z jego drugiego ''nazwiska''. Można wywnioskować to (poniekąd) z imienia ''Marvolo'', które jest bardzo fantazyjne. W gruncie rzeczy trzeba by spytać samą Rowling...

W tych domysłach zgadzam się z polami i Giny W.
__________________
truskawkaUśmiech


Pozrowinia dla: Lady Cat, Yoyo, Pyflame, Ta sama maggie, Maladie, Mooll, Silencia, Arya, Wióra, Tom Riddle, Hermionka, Lapa, Lori Lemonberry, Lady House, Lena Luna, Lily Potter, Buczek, Bloo, Aniutek96, Pandora, Deprimo Corfingo, Bonnie131, Malkontentka, Polami, Buka, Agnes Black, Imbecile, Ginny004, Robbotto, Ginny Ruda i Narciss.
No i oczywiście ukłony w stronę sprawiedliwej Czary.
Oraz dla wszystkich miłych użytkowników Hogsmeade.

Edytowane przez Ariana dnia 09-07-2010 23:04
Wyślij prywatną wiadomość
~pomyluna F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 09-07-2010 14:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1818
Ostrzeżeń: 2
Postów: 524
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Dobre pytanie. Właściwie sama dopiero teraz się nad tym zastanawiam. Myślę, że przyznam trochę racji polami. Faktycznie chyba wręcz niemożliwe jest odcięcie się od dzieciństwa, w którym kształtuje się powoli charakter każdego człowieka w tym okresie. Jednak ułożenie nowego imienia z liter dawnego, nie jest na pewno, ani łatwe, ani przypadkowe. Wydaje mi się, że może mieć to z wiązek z dwoistością Voldemorta. Był przecież czarodziejem pół krwi i gardził niemagicznymi. Kiedy dowiedział się o swojej przeszłości, postanowił się zmienić. To fakt, że od zawsze w jego sercu była nienawiść do "słabszych", jednak historia jego rodziny spotęgowała w nim gniew i chęć zmian. Zmian, czyli stworzenia czegoś zupełnie nowego, z czegoś co jest teraz ( z "dostępnych środków" :D )
Taka jest moja teoria :P
__________________
img.userbars.pl/93/18596.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Cointreau F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 21-07-2010 16:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1433
Ostrzeżeń: 0
Postów: 525
Data rejestracji: 11.06.09
Medale:
Brak

Nigdy nad tym się nie zastanawiałam, tak było i jest, ot, taki haczyk dla bystrych. Podejrzewam, że tworząc anagram swojego nazwiska w prosty sposób stworzył sobie nowe, bez zbędnego wymyślania różnych niestworzonych nazw. Trochę sobie uprościł sprawę. Zapewne też nie chciał do końca odcinać się od swojej przeszłości, prawdziwego nazwiska, jakby nie było był potomkiem Slytherina i mimo, że jego ojciec był mugolem zapewne chciał, by dzięki nazwisku mieć jakieś widoczne połączenie z Salazarem...
__________________
~~
Wyślij prywatną wiadomość
~Pyflame F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 25-07-2010 18:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1995
Ostrzeżeń: 0
Postów: 314
Data rejestracji: 27.12.09
Medale:
Brak

Moim zdaniem Jo najpierw ułożyła Lord Voldemort, a dopiero później "prawdziwe" nazwisko Czarnego Pana. To dość logiczne i proste rozwiązanie, bo przecież Harry dowiedział się o Tomie dopiero w drugiej części HP, a o Voldemorcie już w pierwszej.
Temat jest godny zainteresowania, więc gratuluję autorowi pomysłu:)
__________________
Piekło to moja dzielnica.
Poluje nocą, bowiem ciemność jest moim żywiołem.
Jestem diabłem stróżem.
http://ask.fm/roguee Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2010 00:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

Może pomimo pochodzenia tego imienia i nazwiska od mugola uważał,że jest ważne z racji tego,że on je nosi,po za tym w tych dwóch imionach i nazwisku jest połączenie czystego mugola-czyli istoty nad którą chciał zapanować,oraz czarodzieja czystej krwi-istoty która w jego mniemaniu miała być panującą.
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 02-08-2010 14:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Mi się zdaje, że po prostu autorka najpierw wymyśliła Voldemorta, a potem chciała do niego nawiązać-stąd T.M. Riddle. Po prostu żeby dało się jakoś wytłumaczyć jego nazwisko=)
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Ghul F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 02-08-2010 16:04
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 115
Ostrzeżeń: 1
Postów: 32
Data rejestracji: 02.08.10
Medale:
Brak

Po pierwsze - błąd w temacie : I am Lord Voldemort.

Na początek wymyśliła Lorda Voldemorta.
Dopiero w drugiej części dowiadujemy się o Tomie Marvolo Riddle , a o Voldemorcie w pierwszej.
Dopiero teraz zauważyłem - że: Tom Marvolo Riddle to I Am Lord Voldemort Uśmiech.

Czyli po prostu - Wg mnie najpierw wymyśliła Voldemorta, a później Toma.
__________________
hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,on.gif

Od przebiegłości Ślizgonów,
Kretynizmu Puchonów,
I Od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!
Wyślij prywatną wiadomość
~Lapa F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 02-08-2010 16:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2607
Ostrzeżeń: 0
Postów: 257
Data rejestracji: 01.05.09
Medale:
Brak

Hmmm. zastanawiałem się nad tym wcześniej i doszedłem do wniosku, że Voldemort chciał zachować cząstkę siebie. W końcu drugie imię Voldemorta- Marvolo- wywodziło się ze szlachetnego rodu czystej krwi...
Heh przeglądałem temat i wszyscy piszą to samo: najpierw Voldzio potem Riddle. Chyba ktoś chcę sobie punkty nabić xD
__________________
Nikt nie umiera bez utraty dziewictwa.
Życie pier***li nas wszystkich

Kurt Cobain
Wyślij prywatną wiadomość
~Swidrygajlow F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 02-08-2010 16:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 721
Ostrzeżeń: 0
Postów: 152
Data rejestracji: 13.07.10
Medale:
Brak

Ghul napisał/a:

Czyli po prostu - Wg mnie najpierw wymyśliła Voldemorta, a później Toma.


Szanowny Panie!
To zabawne, naprawdę zabawne, ale napisał Pan dobrego Posta. Całkowicie się z Panem zgadzam: najpierw powstał Voldemort, potem Tom, zaś imię tego drugie dobrano tak, aby udała się gra słowna. Kolejność powstania postaci ma tu znaczenie pryncypialne. Co ciekawe wiele osób (o czym świadczą wiadomości w tym temacie) doszukuje się jakiejś głębi w tym, bądźmy szczerzy, banalnym zabiegu artystycznym. Że niby Voldemort chciał zachować cząstkę siebie, podkreślić swoje pochodzenie itd. Cóż, szkrabów łatwo nakręcić byle wymysłem.
Po raz wtóry gratulujący (i rad będący z faktu, że mimo młodego wieku nie sypie Pan prymitywnymi emotkami na lewo i prawo),
A. I. Swidrygajłow
Edytowane przez Swidrygajlow dnia 02-08-2010 16:22
Wyślij prywatną wiadomość
~blackowa F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 10-10-2010 20:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 175
Ostrzeżeń: 2
Postów: 196
Data rejestracji: 06.10.10
Medale:
Brak

Według mnie chciał pokazać Harremu kim jest na prawdę. Że nie jest tylko Tomem , ale kimś o wiele potężniejszym.
__________________
Widać, jestem tempa. Bo nie spamuję <lol3214645735`2>

Pozdrawiam Cię drogi Gościu , pamiętaj o mnie. Język
www.historiasmierciozercy.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Czarownica24 F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 27-10-2010 16:21
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5583
Ostrzeżeń: 0
Postów: 886
Data rejestracji: 29.12.08
Medale:
Brak

Możliwe, że Voldzia podniecała myśl, że ludzie są tacy głupi i nie potrafią rozszyfrować jego pseudonimu artystycznego Rozbawiony Owszem, chciał ukryć, że nie jest w pełni czystej krwi, ale fakt, że ktoś rozpozna dane Toma w nazwie Lord Voldemort był znikomy. Wydaje mi się, że przeciętny czarodziej nie kojarzył Voldka z Tomem. Trudno przyjąć do wiadomości, że bezwzględny bandyta, morderca i ogólnie taki łobuz jak Voldemort był kiedyś dzieckiem. Oczko
__________________
Cześć, kochanie, witaj na imprezie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lord Mateusz F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 31-10-2010 10:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -107
Ostrzeżeń: 2
Postów: 77
Data rejestracji: 27.08.10
Medale:
Brak

Po prostu trudno jest odciąć się od swego dziedzictwa. Naprawdę niewielu ludzi jest w stanie spalić za sobą wszystkie mosty, najczęściej naszą osobowość, poczucie przynalezności, bezpiewczeństwa, tego kim jesteśmy budujemy na naszych korzeniach. Nie ma nic dziwnego w tym, że Voldemorta też to dotyczy. Mimo wszystkich swoich zbrodni pozostaje Możliwe, że Voldzia podniecała myśl, że ludzie są tacy głupi i nie potrafią rozszyfrować jego pseudonimu artystycznego Owszem, chciał ukryć moje odpowiedzi są oparte na fak cie i to mnie nie obchodzi
__________________
Mateusz
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT