Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 223
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Kącik kreatywności
»»» [M] Konkursowo
Drukuj temat · [M] Konkursowo
~Taka jedna F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2010 16:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1745
Ostrzeżeń: 1
Postów: 588
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Prace pisana na konkurs, pt "Jak wyglądałby świat bez nałogów". Temat nie podszedł mi absolutnie. Oto co powstało Uśmiech

_________________

Część I
Chciałam odwrócić wzrok, ale nie mogłam. Chłopak gorączkowo przeszukiwał kieszenie swojej ramoneski, a jego mina wyrażała skrajną rozpacz. Czekał na kogoś, bo rozglądał się niecierpliwie po okolicy. Coś wypadło mu z dłoni. Szczerze pożałowałam, że stanęłam tak daleko i nie widziałam za czym rzucił się w śnieg. Postanowiłam podejść i przyjrzeć mu się dokładnie. Podniósł się z kolan i począł energicznie otrzepywać z puchu paczkę papierosów. Widziałam ekstazę w jego oczach, gdy zaciągał się do płuc. Teraz tylko siedem sekund, podobno tyle wystarczy by zaczęło działać. Trzy, cztery, pięć... Uśmiechnął się, widać było, że mu ulżyło. Stał tam, otoczony chmurą drażniącego dymu.
Część II
Chciałam odwrócić wzrok, ale nie mogłam. Czułam odrazę, ale i współczucie. Patrzyłam jak drżącą ręką odlicza drobne na wino. Unosił się za nią swąd skwaszonego alkoholu, moczu i stęchlizny. Na brudnej, pomarszczonej dłoni podała ekspedientce pieniądze. W jej oczach panował głód i ból. Cofnęła palce, na jednym widniał odcisk po obrączce. Ciekawe czy ma dzieci? Może są teraz w jakieś melinie głodne, chore... Pod maską zniszczoną alkoholem i brudem widniała całkiem młoda, kiedyś pewnie urodziwa, twarz. Wreszcie plastikowa butelka była w jej posiadaniu. Przytuliła ją do piersi niemal matczynym ruchem. Wstrzymałam oddech, by nie zwymiotować, gdy obok mnie przeszła. Zachłysnęłam się powietrzem i kupiłam chleb.
Część III
Chciałam odwrócić wzrok, ale nie mogłam. Wwiercał we mnie dzikie spojrzenie przekrwionych oczu. Leżał pośród rozbitych butelek, petów i strzykawek. Patrzyłam jaką trudność sprawiało mu napełnienie jednorazówki. Podwinął rękaw. Zamknęłam oczy, by nie widzieć jego pokłutych, fioletowych żył. Po chwili wybuchnął opętańczym śmiechem i ciężko zwalił głowę na podłogę. Kurczowo ściskał obrzydliwie brudną kartkę papieru. Już kiedyś mi ją pokazywał, rodzice pisali by do nich wrócił. Błagali, klnąc się na jego miłość i ich wiarę. Spojrzał na mnie ponownie, tym razem spokojnie i łagodnie. Powiedział, że od dawna nie czuł takiej radości. Odeszłam.
Część IV
Obudził mnie mój własny krzyk. Od miesięcy w każdym śnie nawiedzały mnie duchy przeszłości. Mrugając odegnałam umęczone, ludzkie zmory. Teraz tego nie ma i wiem, że nie powróci. Jestem w miejscu, do którego nie mają wstępu słabość i ból. Przynajmniej w takim przekonaniu żyję , dzięki czemu nie zauważam wokół siebie uzależnionych i cierpiących. Często myślałam, że już nie wytrzymam. Jak długo można było oglądać ludzi, którzy byli zbyt słabi by poradzić sobie z samym sobą? Uwolniłam się od nich. Wreszcie mogłam egzystować w świecie idealnym. Obok mnie nikogo kto potrzebowałby mojej pomocy, nikogo dla kogo musiałabym poświęcać swoje życie.
Rozglądałam się po sterylnie białym pomieszczeniu i wyłam, kopiąc w okaleczone drzwi. Drzwi bez klamki.
Edytowane przez Fantazja dnia 09-05-2012 22:54
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny0004 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2010 16:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1083
Ostrzeżeń: 3
Postów: 463
Data rejestracji: 08.03.10
Medale:
Brak

Mnie się podoba, ale co ja tam wiem. Tylko nie za bardzo zrozumiałam, może po prostu jestem taka głupia, ale pozwolę sobie zapytać:
To jest konkurs pt:"Jak wyglądałby świat bez nałogów" i prace na ten konkurs miały być o tym jak jest z nałogami? No bo z tego co ja przeczytałam to przedstawiłaś nałogi kilku osób, a później napisałaś, że dobrze, że nie ma takiego świata? Czy ja dobrze zrozumiałam?
Ale w ogóle to fajnie się czytało!Uśmiech
__________________
W pogoni za szczęściem...



Moje FF! Komentarze!!!
NOWE z dnia 15.08.!!!
http://hogsmeade....ad_id=3207

A to moje mini-opowiadanie pt. Telefon, proszę o opinie(zależy mi na szczerości):
http://hogsmeade....ad_id=3948
Wyślij prywatną wiadomość
~aniutek96 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 09-04-2010 17:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2703
Ostrzeżeń: 0
Postów: 339
Data rejestracji: 14.10.09
Medale:
Brak

Strasznie mi się podoba. Mnie także to zastanawia, że pisałaś o tym jak jest z nałogami, a tematem konkursu było "Jak wyglądałby świat bez nałogów", ale może sie tylko czepiam. Ogólnie mi się bardzo podoba i śliczny język. xD
__________________
"Let's finish this the way we started it... TOGETHER!"


Stefan : Więc myślisz, że John jest ojcem Eleny?
Damon : Ding Ding Ding !
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT