Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 173
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Wasze ulubione książki z dzieciństwa.
Drukuj temat · Wasze ulubione książki z dzieciństwa.
!leea F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 01-02-2010 10:14
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Na pewno każdy z was miał kiedyś w dzieciństwie książkę ,która głęboko zapadła w pamięci i dumnie stoi na półce z książkami, może jest trochę podniszczona ale co jakiś czas sięgacie po nią znowu. A czy Ty masz taką?
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.

Edytowane przez leea dnia 01-02-2010 10:15
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~Eksplodujacy Duren F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 01-02-2010 12:09
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 849
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 23.01.10
Medale:
Brak

Zależy o jakie dzieciństwo chodzi ; ) Jeśli chodzi o to najwcześniejsze to oczywiście Kubuś Puchatek. A jeśli chodzi o to późniejsze (ok. 10 lat) to Harry Potter oczywiście, Adrian Mole... to te książki, które najbardziej zapadły mi w pamięć. Ogólnie jako dziecko bardzo dużo czytałam, więc ciężko byłoby mi wymienić chociaż 1/4.
__________________
"Na próżno walczyłem ze sobą. Nic mi nie pomoże. Nie potrafię zdławić w sobie tego uczucia. Pozwól mi pani wyznać, jak gorąco cię wielbię i kocham."
" Duma i Uprzedzenie"

YOU'RE ALL ADOPTED. DEAL WITH IT.

But underneath
We had a fear of flying
Of growing old
A fear of slowly dying
We took our chance
Like we were dancing our last dance.


fc09.deviantart.net/fs26/f/2008/068/2/2/Stamp__Colin_Firth_by_samen_op_de_motor.jpg
www.paint-it-black.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Aranoisiv F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 01-02-2010 19:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3393
Ostrzeżeń: 0
Postów: 819
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Pierwszą książką, która przyszła mi na myśl, jest Ania z Zielonego Wzgórza, troszkę później Ania z Avonlea (resztę - do Ani ze Złotego Brzegu - przeczytałam całkiem niedawno). To seria, którą uwielbiam od dziecka, co też widać po książkach - w pierwszej części odpada sporo kartek, a w drugiej praktycznie wszystkie 'latają' - co jednak nie znaczy, że którejś brakuje, wszystkie są. Nawiasem mówiąc, nadal je lubię.
Ogólnie szybko nauczyłam się czytać. Pamiętam, jak w wieku sześciu lat przyniosłam do przedszkola wielką cegłę - V część Pottera. Hm, trochę się zdziwili, kiedy czytałam na głos... Rozbawiony
__________________
Allons-y!

Edytowane przez Aranoisiv dnia 01-02-2010 19:13
Wyślij prywatną wiadomość
~Nigellus_Black F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 01-02-2010 19:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1476
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Brak

Przychodzi mi na myśl kilka książek ... na pewno są to "Muminki" (książki o nich są naprawdę dobre, nawet jak się je teraz czyta) oraz oczywiście "Kubuś Puchatek" i jeszcze parę innych krótkich książek. W sumie od dziecka dużo czytałem, pewnie dlatego, że wcześnie nauczyłem się tego.
Edytowane przez raven dnia 12-04-2013 20:24
Wyślij prywatną wiadomość
~Katia F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 07-02-2010 17:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 37
Ostrzeżeń: 0
Postów: 15
Data rejestracji: 07.02.10
Medale:
Brak

Gdy byłam mała baaaaaardzo lubiłam książki Astrid Lindgren. Najfajniejsze były ,,Dzieci z Bullerbyn'' i ,,Madika z Czerwcowego Wzgorza'', oprócz tego uwielbiałam "Alicję w Krainie Czarów".
Edytowane przez raven dnia 12-04-2013 20:25
Wyślij prywatną wiadomość
*mooll F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 11-02-2010 09:44
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

Książki mojego dzieciństwa można podzielić na kilka grup:
1) te, które czytała mi mama,
2) te, które czytałam sama,
3) te, które czytałyśmy z babcią.

Wrzucając je do jednego worka, pomieszałabym w swoim dzieciństwie. A po co mi to? Wspomnienia to najlepsze, co możemy mieć poza teraźniejszością...

Ale do rzeczy:

Ad 1) Przede wszystkim "Dzieci z Bullerbyn", "Pollyanna" ale i np "Wakacje z duchami" Bahdaja. I tego typu książki, choć zdarzały się klasyczne baśnie. Mam jednak namawiała nas z siostrą, byśmy same czytały i proponowała różne książki: "Chłopcy z Placu Broni", pozostałe książki Bahdaja, "Ania z Zielonego Wzgórza" i kolejne części oraz pierwsze książki Musierowicz.

Ad 2) No właśnie część, które wymieniłam. Ale w dzieciństwie, choć może ciut później pojawiły się dreszczowce: "Pan Samochodzik", książki Niziurskiego, "Ulica Strachu" i inne. Teraz one są juz z myszką i nie odpowiadają rzeczywistości... ale dla mnie były wzorem! ;)

Ad 3) W tej grupie jest głównie sławetna Pippi Pończoszanka. Cala seria! Zaśmiewałyśmy się z babcią z tego, co robiła. Poza tym jest jeszcze "Reksio i Pucek" - bezbłędnie czytane przez babcię po setki razy...

Tak się nakręciłam, że chyba sięgnę po którąś ^^
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 24-02-2010 22:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Z pewnością jest wiele takich książek, które aż chce się jeszcze raz przeczytać, a czasami wsyd iść do biblioteki i oto pytać ;p
Nie mam jakiejś hierarchi czy specjalnej kolejności, ale jest pare tytułów, które zapadaja w pamięć na bardzo długo.
Sposób na Alcybiadesa - nawet własny egzemplarz posiadam, wydaje mi się, że wygrany w jakimś konkursie. Ubóstwiam tą książkę, oglądałam film i z pewnością będzie to książką, po którą nieraz siegnę.
A reszta to: Dzieci z Bullerbyn, Bracia Lwie Serce, duża część serii "Pan Samochodzik", pojedyńcze, drobne książeczki bajek disney'owskich i nieśmiertelny Plastuś <3
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png

Edytowane przez malfoj_sam_segz dnia 18-06-2010 00:00
Wyślij prywatną wiadomość
!kdanielk3 F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 25-02-2010 07:12
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5718
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 11.09.08
Medale:
Brak

hmmm... ja generalnie niewiele czytam. Harry Potter to jakiś książkowy fenomen w moim mózgu. No ale w dzieciństwie, kiedy jeszcze o nim nie słyszałem zachwycałem się książka "Ten Obcy". No już tak bardzo przypadała mi ta książka do gustu i zapadła w niej pamięci. Sam nie wiem dlaczego... Wiem, że inne książki przychodziły mi z oporem, a z nią popłynąłem gładko.
__________________
hogsmeade.pl/images/other/pt.jpg.jpg
hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
hogsmeade.pl/images/other/ITM2010.jpg

Moje życie realizuje się w muzyce, a każdy jej objaw jest dla mnie błogosławieństwem. W tej pieśni brzmią zatarte ideały przyjaźni, a w niej przyjaciele - dla nich życie z piedestałów strącam, i śmierci na spotkanie wychodzę...

Musical nie jest filmem, po którego obejrzeniu chcemy zmieniać świat i stawać się lepszymi ludźmi przez zmianę swojej postawy i osobowości - musical ma bawić...
Wyślij prywatną wiadomość
~Kalt F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 25-02-2010 10:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 167
Ostrzeżeń: 1
Postów: 34
Data rejestracji: 24.02.10
Medale:
Brak

Niewiele pamiętam książek z dzieciństwa, aczkolwiek coś mi w pamięci zostało. Niektóre z nich były typowymi bajeczkami dla dzieci, ale, jako że w wieku 3,5 roku umiałam już czytać ( ^^ ), to w późniejszych latach (powiedzmy 6,7 lat) czytałam już znacznie grubsze książki.

- Franklin - do dziś czytam te książki w bibliotece, i w domu, gdy wypożyczę je siostrze. Polubiłam Franklina, i z tego co pamiętam, był jedną z pierwszych książek, jakie samodzielnie przeczytałam.
- Martynka - seria książek o Martynce, które zawsze lubiłam. Mam w domu kilka egzemplarzy całych książek o Martynce z kilkoma opowiadaniami ;>
- Ulica Sezamkowa - moje marzenie ;) Pamiętam, że najbardziej lubiłam czytać ją przed snem, a moim ulubionym bohaterem był czerwony Elmo.
- W pustyni i w puszczy - tę książkę przeczytałam dwa razy - pierwszy raz, gdy miałam siedem lat, a drugi raz dwa lata temu. Kiedy czytałam ją pierwszy raz, miałam ospę wietrzną, i od tego czasu, gdy oglądam film, wszystko mnie swędzi ;)
- Harry Potter i Kamień Filozoficzny - i tutaj dochodzę do ogólnego tematu na tej stronie. Pamiętam, że po pierwszą część sięgnęłam, gdy miałam sześć lat, przeczytałam kawałek i odłożyłam na półkę. Po prostu mnie znudziło. Potem, w wieku ośmiu lat, postanowiłam znów ją przeczytać, ale po kilku rozdziałach znów ją odłożyłam. I dopiero za trzecim razem przeczytałam całą książkę, nawet całą serię, ba, kilka razy ;)

Jest jeszcze dużo książek, które czytałam w dzieciństwie, ale te zapamiętałam najbardziej.

Wyślij prywatną wiadomość
~carolinefelton F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2010 11:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 16
Ostrzeżeń: 0
Postów: 12
Data rejestracji: 27.02.10
Medale:
Brak

Moja ulubiona książka z dzieciństwa to Dzieci z Bullerbyn i nie jestem tu sama Oczko. HP czytałam jak miałam jakiś 9 lat więc chyba też się zalicza Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Esmeralda F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2010 11:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 361
Ostrzeżeń: 2
Postów: 139
Data rejestracji: 04.07.09
Medale:
Brak

Miałam kilka ulubionych książek z dzieciństwa, które teraz obecnie ma mój siostrzeniec. Do ty 'naj' zaliczę oczywiście 'Kubusia Puchatka'. Moja ukochana książka potrafiłam ją czytać po kilkanaście razy w ciągu dnia, a nigdy mi się ona nie znudziła.
Ach, bajkowe dzieciństwo Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Pyflame F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 27-02-2010 12:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1995
Ostrzeżeń: 0
Postów: 314
Data rejestracji: 27.12.09
Medale:
Brak

Hmmm... Gdy byłam mała spodobały mi się baśnie "tysiąca i jednej nocy" jak "Lampa Alladyna", "Rubinowy Książe" czy "Płacząca Królewna"... Ogólnie miałam (i nadal mam) słabość do baśni z różnych stron świata. Świetnie pamiętam także "Dziadka Do Orzechów"... Gdy byłam starsza czytałam "Pana Samochodzika", "Kłamczuchę", "Kryminał Spagetti" i tego typu książki. Niezapomniany był też oczywiście Harry i inne książki fantastyczne (szczególnie polubiłam te o diabłach i wężachOczko ). Ostatnio czytałam serie "Pana Gumy" i bardzo ja polubiłam, absurdalny humor sprawia, ze jest to książka nie tylko dla dzieciRozbawiony
__________________
Piekło to moja dzielnica.
Poluje nocą, bowiem ciemność jest moim żywiołem.
Jestem diabłem stróżem.
http://ask.fm/roguee Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 02-05-2010 21:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

O wszystkich wierszykach i krótkich bajeczkach wspominać tutaj nie będę, bo i tak nie zdołałabym ich zliczyć. Książka z dzieciństwa, jedyną, którą pamiętam są "Dzieci z Bullerbyn". Pamiętam ją jako pierwszą z wielu książek i z pewnością była pierwszą jaką sama przeczytałam wiele razy. Po niej były jakieś nieliczne, który nie utrwaliły mi się w pamięci, natomiast następną był oczywiście "Harry Potter". Ale to już inna bajka i zdecydowany przełom w mojej dotychczasowej lekturze.
Wyślij prywatną wiadomość
~Gabii F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 03-05-2010 12:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 171
Ostrzeżeń: 0
Postów: 53
Data rejestracji: 06.11.09
Medale:
Brak

Z przedszkola to pierwsza książka jaką sama przeczytała - " Alicja w krainie czarów ". A ze szkoły to "Ania z Zielonego Wzgórza".
__________________
Because you can!!!


***Gabii***
Wyślij prywatną wiadomość
~Lajla F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 03-05-2010 14:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2276
Ostrzeżeń: 2
Postów: 537
Data rejestracji: 16.03.10
Medale:
Brak

Jeśli chodzi o te książki, które czytała mi mama, bo sama jeszcze nie umiałam, to jakoś trudno wymienić mi tytuły. Pamiętam tylko Plastusiowy Pamiętnik, Kubusia Puchatka... Wtedy wolałam oglądać bajki na ekranie, a nie słuchać mamy, chociaż to też lubiłam. Oczko W troszkę późniejszych czasach, bo w którejś klasie podstawówki przeczytałam Dzieci z Bullerbyn i Pipi Langstrum (nie jestem pewna czy tak to się pisze). Bardzo mi się podobały. Oczko Ze cztery lata temu czytałam o Tomku Wilmowskim. Ta książka zachęciła mnie do czytania. Rozbawiony Potem byłam uzależniona od Ani z Zielonego Wzgórza. Przeczytałam wszystkie części, które do tej pory stoją na półce w moim pokoju. Ale to już chyba nie dzieciństwo, nie?
__________________
Śmierć moja zwabiła wiatr w niedomknięty słoik
Potem śmierć zasiała mak - wiatr się ukoił
Ten wiatr - on do kolan jej padł.
Wyślij prywatną wiadomość
~Arya F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 10-06-2010 18:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Myślę, że moją ulubioną książką z dzieciństwa(6-9 lat) jest malutka książeczka "Titelitury". Niby trudne słownictwo jak dla 7-latki, ale sobie poradziłam. Później były baśnie braci Grimm, Andersena. Pani w zerówce czytała nam "Plastusiowy pamiętnik" i wiele innych książeczek dla dzieci. Później doszedł "Kubuś Puchatek" i duuuuużo innych opowiadań. W jakiejś 2 klasie przeczytałam "Dzieci z Bullerbyn", potem omawialiśmy różne lektury, legendy i podania.

Szczerze mówiąc mam wiele ulubionych książek z dzieciństwa : ]
__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu

Edytowane przez Arya dnia 10-06-2010 18:23
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
!Elsanka F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 17-06-2010 23:41
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1492
Ostrzeżeń: 0
Postów: 216
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

- Martynka - seria książek o Martynce, które zawsze lubiłam. Mam w domu kilka egzemplarzy całych książek o Martynce z kilkoma opowiadaniami ;>

Aaaa! Martynka! ;D Uwielbiałam te książki, każdą czytałam po kilkanaście razy. Do teraz pamiętam niektóre jej przygody. A ile jej "portretów" (oczywiście wraz z jej pieskiem, którego imię wyleciało mi z głowy) powstało spod mojego pędzla.Tooth

Jak byłam mała to miałam parę swoich ulubionych książek, które mogłam czytać na okrągło. (w sumie to dużo się nie zmieniło ;d) Uwielbiałam wyżej wymienioną Martynkę i jej przygody, ale moją ulubioną książką była Pocahontas. Do teraz mam tą książkę i spoglądam na nią z sentymentem.

Jeżeli chodzi o późniejsze dzieciństwo, to pamiętam, że często czytałam Lessie, Dzieci z Bullerbyn i Chłopców z placu broni - pierwsza książka na której się popłakałam.
Edytowane przez Elsanka dnia 18-06-2010 12:16
Wyślij prywatną wiadomość
~-Bellatriks- F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 18-06-2010 12:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 165
Ostrzeżeń: 3
Postów: 69
Data rejestracji: 02.06.10
Medale:
Brak

Ja mam nadal Martynkę, którą zawsze lubiłam <och> Czytam teraz ją młodszej siostrze Uśmiech Jest the best Wredny
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
www.james-potter.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~maximax1997 F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 18-06-2010 12:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mugol
Punktów: 2
Ostrzeżeń: 0
Postów: 2
Data rejestracji: 17.06.10
Medale:
Brak

Oczywiście, że Harry Potter. A poza tym pojawiła się seria całkiem ciekawych książek: "Felix, Net i Nika". Polecam każdemu.
__________________
Siema dla wszystkichOczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Czarodziejka Majka F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 18-06-2010 13:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 155
Ostrzeżeń: 2
Postów: 108
Data rejestracji: 11.10.09
Medale:
Brak

,,Mały książe" kocham tą bajkę, bo jest taka realistyczna i smutna również jak Bellatriks lubię ,, Martynkę", oczywiście ,,Mikołajek" po którego nadal sięgam, ,,Koszmarny Karolek" i jeszcze wiele innych ^^
__________________
let's come together
right now
oh yeah
in sweet harmony

drogi Gościu wiesz, że ja Cię lubię?
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT