Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 255
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Hobby
»»» Historia
Drukuj temat · Historia
~slonecznik F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 25-01-2010 21:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 328
Ostrzeżeń: 0
Postów: 64
Data rejestracji: 24.01.10
Medale:
Brak

Interesujecie się historią.?
Może historią Polski.?
A może starożytny Rzym.?
Piszcie Rozbawiony
Czekam na wasze posty. Uśmiech.
http://agatsa.myminicity.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Eksplodujacy Duren F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 25-01-2010 21:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 849
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 23.01.10
Medale:
Brak

Mnie trochę zainteresowały konflikty Polsko-Krzyżackie na przęłomie XIV i XV w. a wszystko dzięki Krzyżakom, których z resztą nie przeczytałam do końca ;/ Ale ogólnie nie interesuję się historią i podziwiam ludzi, którzy potrafią o niej ciekawie opowiadać i strzelać datami jak z karabinu Uśmiech
__________________
"Na próżno walczyłem ze sobą. Nic mi nie pomoże. Nie potrafię zdławić w sobie tego uczucia. Pozwól mi pani wyznać, jak gorąco cię wielbię i kocham."
" Duma i Uprzedzenie"

YOU'RE ALL ADOPTED. DEAL WITH IT.

But underneath
We had a fear of flying
Of growing old
A fear of slowly dying
We took our chance
Like we were dancing our last dance.


fc09.deviantart.net/fs26/f/2008/068/2/2/Stamp__Colin_Firth_by_samen_op_de_motor.jpg
www.paint-it-black.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~hermiona27 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 25-01-2010 21:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 290
Ostrzeżeń: 0
Postów: 103
Data rejestracji: 01.01.10
Medale:
Brak

Lubię historię. Nie mam problemu ze zdobyciem oceny bardzo dobrej. Dla mnie tematem najbardziej ciekawym jest starożytność. Uwielbiam słuchać o Grecji, imperium rzymskim i czytać mitologie. To naprawdę interesujące.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE
Wyślij prywatną wiadomość
~about F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 25-01-2010 22:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 224
Data rejestracji: 11.10.09
Medale:
Brak

Historię darzę naprawdę ogromnym uczuciem. Zaczęło się w gimnazjum: mój nauczyciel był przezabawny. Zaszczepił chyba w każdym z nas miłość do tego przedmiotu. Ja osobiście najbardziej lubię dzieje polskie niżeli starożytne. Ba! Starożytności, Grecji, Rzymu i imperium nienawidzę. Ile ja się tego Oktawiana wycierpiałam...Co do dziejów - wszyscy królowie. Szczegółowo. Wielkich problemów raczej nie mam z ocenami. Mój mózg chyba lubi zapamiętywać te wszystkie daty ; )
__________________
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

Albert Einstein
Wyślij prywatną wiadomość
~kapsiutek F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 25-01-2010 22:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1475
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

about, nawet nie wiesz jak ci zazdroszczę! mój mózg w gimnazjum całkowicie odmówił posłuszeństwa w kwestii historii. Nie potrafię zapamiętać dat, nienawidzę się ich uczyć. Starożytność, owszem może jeszcze ujdzie. Ale jeśli do gry wchodzą Wojny Światowe, Królowie i to wszystko inne to sobie włosy z głowy wyrywam, żeby się czegokolwiek nauczyć. Nie znoszę historii, ale żeby było śmiesznie - w podstawówce to był mój ulubiony przedmiot.
__________________
She's freaky and she knows it
She's freaky, but I like it!
Justin Timberlake
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 25-01-2010 23:02
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Bardzo polubiłam historię, właśnie teraz, w liceum. Wcześniej miałam beznadziejnych nauczycieli, ale w podstawówce nauka ta, nie sprawiała mi kłopotów. Dopiero w gimnazjum przekonałam się jak wredni potrafią być nauczyciele. Wtedy moje zamiłowanie do historii prysło. Nauczycielka tego przedmiotu robiła nam sprawdziany np. z 15 tematów, bo jak to miała w zwyczaju mówić '3 G ma braki'. Teraz mam naprawdę świetną nauczycielkę. Dobrze tłumaczy i ciekawie opowiada. A we czwartek czeka mnie sprawdzian ze starożytnego Rzymu, ale mam nadzieję, że sobie poradzę, bo chyba najbardziej lubię starożytność. Trzymajcie za mnie kciuki Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Lapa F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 25-01-2010 23:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2607
Ostrzeżeń: 0
Postów: 257
Data rejestracji: 01.05.09
Medale:
Brak

uwielbiam historię, szczególnie od X w. do wieku XVII. Kocham konflikty Polsko-Szwedzkie oraz Polsko- Krzyżackie. Te bitwy. Mam wspaniałą nauczycielkę, która zawsze każdą, ważniejszą bitwę podaże nam na DVD np. bitwa pod Grunwaldem lub odsiecz Wiedeńska.
Nienawidzę starożytności. Tych wszystkich filozofów nie trawię.
Mam teraz fajny temat- rok powstania Maluch (Fiat 126p)Uśmiech
__________________
Nikt nie umiera bez utraty dziewictwa.
Życie pier***li nas wszystkich

Kurt Cobain
Wyślij prywatną wiadomość
~ChoJonas F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2010 17:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 100
Ostrzeżeń: 0
Postów: 89
Data rejestracji: 15.09.08
Medale:
Brak

Ja uwielbiam historię, cała jest bardzo ciekawa itd. ale najbardziej lubię starożytność. Nawet się zastanawiam czy nie zostać egiptologiem, dorastało się na Mumii xD.,
__________________
Everytime I think I'm closer to the heart
Of what it means to know just who I am
I think I've finally found a better place to start
But no one ever seems to understand

I need to try to get to where you are
Could it be, your not that far

You're the voice I hear inside my head, the reason that I'm singing
I need to find you
I gotta find you
You're the missing piece I need, the song inside of me
I need to find you
I gotta find you

Oh yeah
Yeah yeah

You're the remedy I'm searching hard to find
To fix the puzzle that I see inside
Painting all my dreams the color of your smile
When I find you It'll be alright
I need to try to get to where you are
Could it be, your not that far

You're the voice I hear inside my head, the reason that I'm singing
I need to find you
I gotta find you
You're the missing piece I need, the song inside of me
I need to find you
I gotta find you

Been feeling lost, can't find the words to say
Spending all my time stuck in yesterday
Where you are is where I want to be
Oh next to you... and you next to me
Oh I need to find you... yeah

You're the voice I hear inside my head, the reason that I'm singing
I need to find you
I gotta find you (yeah)
You're the missing piece I need, the song inside of me
I need to find you
I gotta find you

You're the voice I hear inside my head, the reason that I'm singing
I need to find you (I need to find you)
I gotta find you (I gotta find you)
You're the missing piece I need, the song inside of me
I need to find you
I gotta find you

Yeah, yeah... I gotta find you
www.yodibujo.es/_uploads/_tiny_galerie/20080729/5510y_dp42v_camp-rock-16_1cn.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~YourNightmare F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2010 18:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 208
Ostrzeżeń: 0
Postów: 39
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Brak

Historia, ach uwielbiam. Najbardziej interesuje mnie starożytność. Tamta kultura, tamci ludzie, wierzenia. To po prostu wciąga. Jestem tym po prostu zauroczona. Za to wprost nienawidzę średniowiecza i wczesnych czasów nowożytnych.
Wyślij prywatną wiadomość
~Czarna Wolga F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2010 19:48
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 50
Ostrzeżeń: 3
Postów: 76
Data rejestracji: 19.01.10
Medale:
Brak

Historia? Jako obywatelka RP, jestem zobowiązana znać historię swojego narodu, by móc wyrażać zdanie na temat danych zagadnień politycznych.Toteż wypada mi znać jakieś oględne dane, chyba najbardziej z II wojny światowej.a Totalnie głupie jest dla mnie uczenie się szczegółowych dat z historii na stopnie. Jako przedmiot -odpycha, odrzuca. Właściwie przez całą lekcję odpływam myślami i wgl nie słucham facetki. Zamula jak cholera.
Nie mam takich ambicji by kuć konflikty polskie XVII wieku, i takie inne zamulacze ;< toteż muszę liczyć na 4 z historii na koniec roku. Zaniża średnią. Za nic, naprawdę, za nic w świecie nie chciałabym iść na profil humanistyczny z rozszerzoną historią ;>
FuuuuUUUuuuUUUuu
Edytowane przez Czarna Wolga dnia 31-01-2010 19:51
Wyślij prywatną wiadomość
~Nigellus_Black F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 01-02-2010 23:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1476
Ostrzeżeń: 0
Postów: 131
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Brak

Mam trochę specyficzny gust jeśli chodzi o historię, bo uwielbiam średniowiecze. To zdecydowanie moja ulubiona epoka historyczna. Uwielbiam zwiedzać stare zamki. Starożytnością też się interesuję, zwłaszcza Egiptem. Historia potrafi być naprawdę fascynująca jak się poświęci jej trochę czasu. Ja np. przeczytałem sporo książek dotyczących średniowiecza w Polsce ^ ^. Historia jest bardzo ciekawa.
Wyślij prywatną wiadomość
~Silencia F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 02-02-2010 02:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1308
Ostrzeżeń: 1
Postów: 183
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Uch. Nie trawię większości historii. Jeszcze współczesna (Wojny światowe i te "okolice"), historia Polski od XVI, reformacje religijne jak cię mogę, ale wszystko inne? ble. Nigdy nie miałam do tego głowy, cierpliwości i chęci. Dobrze wiem, ze żeby nauczyć się historii trzeba dużo czytać i powtarzać, a ja tego nie znoszę.
To trochę głupie, bo swoją przyszłość (być może) wiążę z historią.
__________________
e.deviantart.net/emoticons/d/dummy.gif
http://www.photoblog.pl/corset Wyślij prywatną wiadomość
~Katherina F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 02-02-2010 11:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gracz Quidditcha Ravenclawu
Punktów: 127
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Historia... kocham historię. Zakochałam się jeszcze w podstawówce i ta miłość kwitnieUśmiech Najbardziej interesującą jest, według mnie, historia polityczna XX wieku, szczególnie polityka Wielkiej Brytanii.
Równie ciekawa jest historia Polski piastowskiej i wojny w XVII wieku. Och, i jeszcze wojna trzydziestoletnia. Cudowne
__________________
Nie bójcie się przyjaciół.
Przyjaciele mogą was tylko zdradzić.
Nie bójcie się wrogów.
Wrogowie mogą was tylko zabić.
Bójcie się ludzi obojętnych.
Oni nie zdradzają ani nie zabijają,
ale to za ich milczącą zgodą
dzieje się zdrada i zabijanie.


Bezużyteczną rzeczą jest uczyć się, lecz nie myśleć,
a niebezpieczną myśleć i nie uczyć się.
Wyślij prywatną wiadomość
~aparecjum F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 02-02-2010 11:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 996
Ostrzeżeń: 1
Postów: 515
Data rejestracji: 07.12.08
Medale:
Brak

taak. ja również jestem fanką historii.
mnie bardzo zainteresowała II wojna w Europie i na świecie. Najbardziej interesuje mnie napad na Pearl Harbor. Oczywiście oglądnęłam wszystkie filmy, które są z tym związane.
__________________
Chociaż to, że nasze myśli skierowane są ku czymś innemu, że rozmawiamy i porozumiewamy się różnymi językami, nasze serca biją jednym rytmem.
Wyślij prywatną wiadomość
*mooll F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2010 09:46
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

Niezmiernie ucieszyłam się na widok tego tematu. Musiał powstać pod moją nieobecność, skoro nie zauważyłam go wcześniej...

Historia, to moje drugie życie. No, może po muzyce ;p. Uwielbiam historię. Dotyczy to zarówno historii Polski, jak i powszechnej. Po prostu lubię się jej uczyć. Interesuje mnie w niej wszystko. Wiem, ze to brzmi głupio, ale jeśli chodzi o mnie, to nie wybrzydzam tak z tymi epokami ^^.

Starożytność - to taka tajemnica. Wszystko jest albo "napisane" na murach, czy ich pozostałościach, albo na jakiś papirusach. Kiedy człowiek dowiaduje się jak ten starożytny świat był analogiczny do naszego, to włosy stają dęba. Może ciut prymitywniej to wyglądało, ale ludzie byli szlachetniejsi - z tego, co się można zorientować. Były odpowiedniki partii politycznych i pisano pamflety na władcę. Były też dwie drużyny (w rydwanach), które dzieliły całe społeczeństwo! Nie, żeby była tu jakaś analogia do Wisły i Lecha, czy Cracovi ;P.

Średniowiecze jest pełne zagadek! Mury są i owszem, ale mają na sobie tyle szyfrów (skróty słów, herby...). Albo te ich niesamowite dokumenty pisane szlachetną minuskułą gotycką, czy innym pismem, którego nie idzie odczytać. A do tego te ich skróty myślowe! Piszą zamiast całego słowa tylko 3 litery, bo wydaje im się to oczywiste. To wciąga, zdecydowanie. A do tego, to piękna epoka nieskazitelnego etosu króla i rycerza. I cały ten majestat tak własnie wyglądał! Pięknie i prymitywnie zarazem ;)

Nowożytna epoka, to epoka rozwoju i postępu, na pewno. Odkryć i fenomenalnych podróży. Tu dzieje się najwięcej! Jest jednak chyba najbardziej krwawa epoka z wszystkich. Wojna goni wojnę. Ludzie zaczynają bronic się przed uciskiem ze strony bogatych i płacą za to zyciem. I miejscem na kartach podręczników jako bunty (gł w Rosji), czy nasze polskie rokosze.
Jednak Polska wchodzi w smutny swój czas... znika z mapy, okupowana przez obrzydliwie zachłannych "sąsiadów". A wszystko to jeszcze wiąże się z próbami walk o prawa człowieka i obywatela - kończy się powstaniem USA i krwią rewolucjonistów francuskich, gdzie głowy spadają jedna po drugiej.

Wiek XIX, to wiek postępu. Zdecydoawnie ludzie zaczynają dojrzewać do bycia po prostu ludźmi. Już powstają partie polityczne, powolutku, ale jest już lepiej. Na naszych oczach wyrastają Włochy i Niemcy w pełnej okazałości!
W Polsce jest to też piękny, heroiczny czas powstań narodowych. Leje się krew, ale jest to krew przelana za Ojczyznę.
Pojawia się też Napoleon ze swoją ambicją, która jest większa od niego sto razy. Ale i nadzieja dla Polaków. Płonna, niestety.
Dochodzi do pierwszej z Wojen Swiatowych. I wszystko staje do góry nogami.

A wiek XX? Tu już nam coraz bliżej do współczesności. A mimo to ludzie wciąż nie uczą się z historii... Jest to chyba moja ulubiona... ale o tym jeszcze napisze...
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.
Wyślij prywatną wiadomość
~Magic butterfly F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2010 10:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 412
Ostrzeżeń: 2
Postów: 107
Data rejestracji: 20.07.09
Medale:
Brak

Hmm ja lubię historię ogólnie, ale najbardziej to chyba ciekawi mnie starożytność...Lubię słuchać i czytać o Grecji o imperium Rzymskim...Lubię też czytać mity i zastanawiać się co w nich jest kłamstwem a co może zawierać trochę prawdy jeżeli ona tam w ogóle jakaś jest...Ale z historii nie wszystkie jednak tematy mnie interesują nie które bardzo mnie nudzą no ale ja tak mam lubię historię ale nie wszystko jest dla mnie ciekawe...a i lubię też średniowiecze lubię o nim opowiadać niepoinformowanym...to znaczy nie którym osobom z mojej klasy musiałam kiedyś o tym opowiadać ja chyba temat średniowiecza mam co 2 lata...
__________________
co jest?!
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2010 16:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Bardzo lubię historię, ale ostatnio nie mogę znieść jej nauki, a to z powodu tematów, które przerabiamy - Polski elekcyjnej, jej wszystkich konfliktów ze Szwecją i Rosją, o których przy okazji trzeba się nauczyć. Czekam już tylko aż zaczniemy się uczyć o czasach za panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego, rozbiorów i wszystkich tego skutków.
Jak wynika z tego co napisałam powyżej, to bardzo nie lubię Polski elekcyjnej, a także niektórych tematów z średniowiecza. Natomiast uwielbiam historię starożytną, Polskę za czasów Piastów i Jagiellonów, III rozbiory Polski, I wojnę światową i II wojnę światową. Szczególnie czekam na czas, kedy będę uczyć się o II wojnie światowej, bo to wszystko mnie niesamowicie ciekawi. Nawet zamierzam zdawać maturę z historii pomimo, że jestem jeszcze dobre parę lat od matury, już to postanowiłam ( -;
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png
Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 21-04-2010 09:23
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

Nienawidzę historii.
Zdecydowanie nie jest to moje hobby.
Nawiązując do tematu - naprawdę ogromnie podziwiam ludzi, których historia pasjonuje. Ja nie potrafię nawet przeczytać rozdziału w podręczniku, gdyż nudzi mnie niezwykle. W pewnym stopniu rozumiem, że przeszłość może być fascynująca, trochę żałuję, że nie jest taka dla mnie.
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Loonyy F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 21-04-2010 13:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1752
Ostrzeżeń: 3
Postów: 419
Data rejestracji: 18.03.10
Medale:
Brak

Historię uwielbiam tylko dlatego, że zawszę miałam fajną panią, która jednocześnie zawsze była moją wychowawczynią. Każda z nich (w podstawówce i gimnazjum) tak świetnie opowiada to wszystko, że aż chce się słuchać, ale nie interesuję się tak, że konkursy i tak dalej. Brałam co prawda udział w kilku, ale tak z samych chęci i dla szóstki z przedmiotu *zawstydzony*, a że dobrze mi poszły, to tylko kwestia tego co pamiętałam z lekcji.
__________________
Nigdy nie mogłam pogodzić się z kreowaniem mnie na symbol seksu. Z seksu uczyniono przedmiot. Nienawidzę myśli, że mam być przedmiotem.
Bóg umiera jeśli go nie kochamy, ale ja nie umarłam, choć nikt mnie nie kochał.
www.photoblog.pl/loonyy Wyślij prywatną wiadomość
~karolina123 F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 21-04-2010 15:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Redaktor Żonglera
Punktów: 1002
Ostrzeżeń: 0
Postów: 445
Data rejestracji: 07.12.08
Medale:
Brak

Ooo ja poprostu uwielbiam historie, miłośc do tego przedmiotu również zaszczepił we mnie nauczyciel - genialny pan o przezwisku "kret" ze względu na jego orginalny imageRotfl.Historia jest moim ulubionym przedmiotem, przeszłość jest naprawde interesująca i może nas wiele nauczyć-nie moge zapomnieć napisu na ścianie w Oświęcimiu-"kto nie zna historii bedzie zmuszony przeżyć ja drugi raz".Zresztą ucząc sie naszej histori i histori całego świata wiele sie możemy nauczyć o nas samych.To co już było zawsze mnie fascynowało, urzekało, czasami oburzało i przerażało-w każdym razie zawsze interesowało i interesuje.
Najciekawsza dla mnie jest chyba historia starożytnego Egiptu, choć prawde mówiąc intryguje mnie wszystko co jest przeszłościa.
Nawiasem mówiąc nie zdajemy sobie sprawy, że na naszych oczach tworzy sie historia, popatrzmy chociaż na katastrofe samolotu prezydenckiego, nie wielu zdaje sobie sprawe że to co dzieje sie dziś może być kiedyś opisane w szkolnym podęczniku.
__________________
"Co nie jest życiem, wykorzeniam
by kiedyś martwą nie umierać"

"Z punktu widzenia aerodynamiki
trzmiele nie maja prawa latać,
tyle że trzmiele o tym nie wiedzą,
wiec latają sobie dalej."

Edytowane przez Alae dnia 24-04-2010 17:17
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT