Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 211
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Audiobooki
Sluchacie Audiobooków?
Tak. Wolę audiobooki niż książki Tak. Wolę audiobooki niż książki 0%[0 głosów]
Zdaża mi się słuchać, ale nie ma to jak książka:) Zdaża mi się słuchać, ale nie ma to jak książka:) 42%[14 głosów]
Nie. Nie. 58%[19 głosów]
Głosów ogółem : 33
Drukuj temat · Audiobooki
~Courag F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 17-12-2009 22:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2553
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,383
Data rejestracji: 22.01.09
Medale:
Brak

Książka mówiona - nagranie dźwiękowe zawierające odczytany przez lektora tekst publikacji książkowej; zwykle zapisane na kasecie magnetofonowej lub płycie kompaktowej (w formacie audio lub np. MP3). Często spotykane jest też angielskie określenie audiobook.

(Wikipedia)
Korzystacie? Dlaczego? Jakich książek słuchacie?

---------------------
Ja osobiście korzystam od nie dawna, bo dopiero jakiś czas temu nauczyłam się jak je ściągać. Słucham ich, gdyż moja biblioteka jest bardzo słabo zaopatrzona w książki, a od czytania na komputerze oczy mnie bolą. Najczęściej słucham książek, po które sięgnęłabym z własnej woli. Jednak zdarza mi się słuchać szkolnych lektur.
Kilka dni temu postanowiłam przesłuchać wszystkich części "Opowieści z Narni" C. S. Lewisa. Jestem teraz na rugiej części "Księciu Kaspianie"
__________________
Przed zmianą nicka Crazy_LadyUśmiech

On Cię kocha - gra słów a rozum wyjałowiony
Gdy dla niego żyjesz i dla niego umierasz
On Cię kocha - Twój Bóg
Okrutny albo szalony
W dziele swym jak najgorszy sen
I nie wiem jak mógł na to wszystko pozwolić

Closterkeller "Auschwitz"
"Zdarza się, że nasze dłonie są puste, ale serce zawsze pełne i możemy rozdawać z nich tóżne wspaniałości: ciepło, dobroć, pociechę radość...
Frances Hodgson Burnett


[mp3][url=http://biedronka19.wrzuta.pl/audio/5FqXrmwx8Db/zy_-_12_-_czy_to_grzech_labedz[/mp3]



cbimg9.com/graphics/08/12/66069c.jpg
www.courag.photoblog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~RAB F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 17-12-2009 23:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 127
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 17.12.09
Medale:
Brak

Ja mam audiobooki serii HP zarówno po Polsku jak i Angielsku.Uważam że to jest świetna forma "czytania" książek, nic co prawda nie zastąpi mi książki ale Audiobooki HP przyjąłem z zadowoleniem.Nienawidzę za to czytać na komputerze więc z książek cyfrowych istnieją dla mnie tylko audiobooki Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Madwoman F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 18-12-2009 16:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 482
Ostrzeżeń: 0
Postów: 126
Data rejestracji: 26.11.09
Medale:
Brak

Hmm... audiobooki... Raczej ich nie słucham, bo i tak nie słucham lektora;) Z natury już taka jestem, że w miejscu nie usiedzę, a nie potrafię skupić uwagi na jednej rzeczy. Więc oczywiście wolę książki, chodź przy czytaniu książki muszę chociażby nogą poruszać, bo bym w bezruchu nie wytrzymała :D
__________________
Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near
***
Witaj, drogi Gościu pozdrawiam cię serdecznie!
Wyślij prywatną wiadomość
*mooll F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 18-12-2009 19:32
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

Zdarzało mi się swego czasu. Ale to była specyficzna sytuacja. Wyjątkowa. Byłam w szpitalu na zapaleniu opon mózgowych. A to takie specyficzne dziadostwo, że osłabia mózg. Pamiętam, jak przeczytałam jeden akapit i spałam po nim 1,5h. Niesamowite, doprawdy. Wtedy właśnie słuchałam. Co prawda też się bardzo męczyłam, ale udawało mi się lepiej to znosić niż czytanie. Ogólnie jednak wolę książkę, którą mogę dotknąc, poczuć jej zapach i czytać, czytać, czytać... ;) Tego nie zastąpi nic! ;)
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 18-12-2009 19:34
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Nie słucham audiobooków, wolę przeczytać książkę.
Ja wolę przeczytać, poczuć klimat czytania książki i wyobrażać sobie samemu lub mówić niektóre kwestie czy sceny.
Wyślij prywatną wiadomość
~gosiaka1410 F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 18-12-2009 22:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 91
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 25.11.09
Medale:
Brak

Słuchałam ostatnio audiobooka Lalki. To było straszne, okropne, masakra. Najgorsze przeżycie w życiu moim. On ją kocha, ona go nie i słuchaj człowieku o tym parę godzin. Książka to jednak inny świat... Jak słucham audiobooka to przez pierwsze dziesięć minut owszem, wiem o co chodzi, potem na chwilę zajmę się czymś innym i już nie wiem co się dzieje... Książka fajna rzecz!
Wyślij prywatną wiadomość
~Veronica Vance F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 18-12-2009 22:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 529
Ostrzeżeń: 0
Postów: 12
Data rejestracji: 26.09.09
Medale:
Brak

Nienawidzę audiobooków. Po pierwsze, zabijają we mnie całą radość czytania, a po drugie, to nigdy nie umiem się skupić na tym, co mówi lektor.
Jestem na tyle roztrzepana, że jeśli czegoś nie zobaczę na piśmie, to tak jakby to nie istniało. Audiobook przelatuje przez moją głowę, nie pozostawiając po sobie żadnych treści. Nie to, co porządna książka: pachnąca, szeleszcząca i namacalna. Rozbawiony
__________________
Draco dormiens nunquam titillandus
Wyślij prywatną wiadomość
~kapsiutek F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 18-12-2009 22:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1475
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

Jedyny audiobook jaki mam to HPiIŚ. Ale przesłucham tylko jakieś 10minut. Po pierwsze denerwował mnie głos lektora, po drugie stanowczo wolę trzymać w ręku książkę, przewracać kartki, czuć ich zapach i śledzić tekst wzrokiem. Stanowczo wolę książki Uśmiech
__________________
She's freaky and she knows it
She's freaky, but I like it!
Justin Timberlake
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 25-12-2009 14:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Sorry, że tak się wyrażę, ale jak dla mnie to audiobooki to straszny szajs.
Przecież przeczytanie książki to jest coś, a nie jak jakieś kiepski lektor czyta jakąś książkę Uśmiech
Mam dwie teorie: albo audiobooki wymyślili dla tych którzy nie potrafią czytać, albo dla tych którym się wydaję, że jak posłuchają takiego audio to tak jakby przeczytali książkę.
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 25-12-2009 21:32
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

gosiaka1410 napisał/a:
Słuchałam ostatnio audiobooka Lalki. To było straszne, okropne, masakra. Najgorsze przeżycie w życiu moim. On ją kocha, ona go nie i słuchaj człowieku o tym parę godzin.

Nie żebym się wymądrzała, ale po tej wypowiedzi mam wrażenie, że problem tkwi nie w audiobooku, a w książce. Którą skądinąd ukochała moja psorka od polskiego i pewnie zaraz wyskoczyłaby z wykładem, którego główną myślą byłoby: "W, niekochający Lalki, bójcie się Boga".

Ja audiobooki bardzo lubię. Nawet pamiętam pierwszy "Wichrowe Wzgórza" czytane przez Zapasiewicza, jako że to była jedyna tego typu książka w domu (w tamtym czasie), została przesłuchana chyba tysiąc razy. ^^

Od razu zaznaczę, że książki w wersji audio nie zastępują mi książek "z krwi i kości" i nigdy nie zastąpią. Ale są znakomite, gdy chce się jeszcze poobcować z kulturą, a oczy się kleją i trzymanie książki przekracza fizyczne możliwości. Skoro nie opanowało się zasypiania tuż po przyłożeniu głowy do poduszki. XDD "Aksamitne pazurki" czytane przez Łapickiego uratowały mi życie podczas ciężkiej anginy.

W domu posiadam całkiem sporą kolekcję czytanych książek, w większości z serii dość dawno temu, nakładem Gazety Wyborczej, a ta kolekcja stale się powiększa. Oczywiście nie byle co - jeśli wiem, że "czytacz" ma głos, który mnie irytuje, nie kupię - to ma być przyjemność, a nie katorga. Jeśli chodzi o ulubionych lektorów to stawiam raczej na mężczyzn (mają zwykle głębsze, bardziej spokojne głosy, które nie dominują nad treścią przez nich czytaną), chociaż kobiety też potrafią mile zaskoczyć (np. pani Szczepkowska, której "Dumę i uprzedzenie" wprost ubóstwiam").

Co do rodzajów książek, które słucham, często są to lektury, do których nie zmusiłabym się usiąść. Rzadko decyduję się na fantastykę, w tym wypadku wolę trzymać książkę w rękach.

Tyle.

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 16-01-2010 13:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Nigdy się do tego rodzaju książek nie przekonam - może rzeczywiście trafiłam na złych lektorów, ale nic mi książki czytanej przeze mnie samą nie zastąpi. Przy Krzyżakach - zasnęłam. Jedyna forma książki, jaką jeszcze jestem w stanie przyjąć do siebie i przeczytać to Ebooki - zazwyczaj czytam je i ściągam, bo poprostu nie zdążę na czas wypożyczyć lektury w bibliotece.
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 16-01-2010 16:16
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Ja raczej nie słucham audiobooków za często, ostatnio można powiedzieć, że prawie wcale. Przekonuje mnie bardziej to, że książki lepiej samemu przeczytać. W moim przypadku nie mogę się skupić na głosie lektora, zawszę coś innego przykuwa moją uwagę. Nie raz się również zdarzyło iż głos lektora jest irytujący, nie oddaje żadnych emocji, tak jak by ktoś zmusił do czytania.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."

Edytowane przez Lady Shadow dnia 16-01-2010 16:19
Wyślij prywatną wiadomość
~Kamate F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 16-01-2010 17:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 477
Ostrzeżeń: 0
Postów: 116
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

Nie słucham audiobooków. Nawet nigdy nie próbowałam, bo wiem, że nie potrafiłabym się skupić. Zawsze, gdy słucham kogoś to momentami odpływam w świat marzeń. W moim przypadku sprawdzają się tylko książki, inna opcja nie wchodzi w grę.
__________________
"Oddychamy światłem, oddychamy muzyką, oddychamy chwilą obecną." A. Rice "Wampir Lestat"

_________
Jeśli lubisz opowieści fantasy to pisz na PW, mam link do fajnego bloga.
Wyślij prywatną wiadomość
~Prue F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 26-01-2010 16:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 651
Ostrzeżeń: 0
Postów: 140
Data rejestracji: 16.08.09
Medale:
Brak

Nie słucham audiobooków, wolę książki. Czytając wszystko mogę sobie wyobrazić, wczuć się w uczucia bohaterów. Taak audiobooki to zupełnie inna sprawa.
__________________
FUCK IT! Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Eksplodujacy Duren F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 26-01-2010 16:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 849
Ostrzeżeń: 1
Postów: 167
Data rejestracji: 23.01.10
Medale:
Brak

Wolę książki, jedyne co przesłuchałam to Krzyżaków, bo nie umiałam przebrnąć przez drugą połowę drugiego tomu... xD
__________________
"Na próżno walczyłem ze sobą. Nic mi nie pomoże. Nie potrafię zdławić w sobie tego uczucia. Pozwól mi pani wyznać, jak gorąco cię wielbię i kocham."
" Duma i Uprzedzenie"

YOU'RE ALL ADOPTED. DEAL WITH IT.

But underneath
We had a fear of flying
Of growing old
A fear of slowly dying
We took our chance
Like we were dancing our last dance.


fc09.deviantart.net/fs26/f/2008/068/2/2/Stamp__Colin_Firth_by_samen_op_de_motor.jpg
www.paint-it-black.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Tom_Riddle F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 12-08-2010 09:54
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 17516
Ostrzeżeń: 0
Postów: 707
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal

Nie słucham audiobooków! Uważam, że właśnie w taki sposób wrócimy kiedyś do epoki, gdzie analfabetyzm był na porządku dziennym... Wolę przeczytać książkę, bo mogę wrócić do jakiegoś fragmentu i na spokojnie wyobrazić sobie scenę, natomiast mi głos w uszach przeszkadzałby w skupieniu się i delektowaniu treścią.
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 12-08-2010 11:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

Nie słucham audiobooków-to odbiera całą przyjemność zagłębiania się w lekturę książki-raz próbowałam ,beznadziejne doświadczenie;/
Zamiast słyszeć w głowie głosy bohaterów tak jak sobie sama wyobrażam mam narzucone cudze głosy...dużo bardziej polecam stary,sprawdzony sposób czytania książek zapisanych na papierze...rarytasikOczko

__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~Charakternik F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 12-08-2010 11:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 686
Ostrzeżeń: 1
Postów: 202
Data rejestracji: 11.08.10
Medale:
Brak

nie , ja nie slucham ksiązek ; p wole zwykly sposob , czyli samemu je czytac . wtedy więcej rozumiem , więcej zapamiętuje , , ahh , poprostu uwielbiam czytac , i jakis dzwięk nigdy mi tego nie zastąpi ; p
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 16-08-2010 16:10
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Nie lubię i nie przyzwyczaję się do nich. Jestem wzrokowcem i muszę swój wzrok skupiać na tym, co widzę = na tym, co czytam. Gdy czegoś słucham, a nie mam nic przed oczami, to po pewnym czasie przestaję tego słuchać, a zaczynam myśleć o czymś innym.
Audiobook po polsku ujdzie w tłumie, ale jak znalazłam fantastyczną książkę po angielsku w formie audiobooka [w innej formie nie było], to jest masakra.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Arya F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 16-08-2010 16:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Nie, wolę czytać. Łatwiej mi się skupić na książce, a czasem nie potrafię nadążyć za słyszanymi słowami. Zresztą audiobooki odbierają ki całą przyjemność czytania.
__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT