Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 237
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Pan Samochodzik- nudna książka czy ciekawa powieść
Podobają Ci sie przygody detektywa-historyka sztuki?
Tak Tak 85%[22 głosów]
Nie Nie 15%[4 głosów]
Głosów ogółem : 26
Drukuj temat · Pan Samochodzik- nudna książka czy ciekawa powieść
~marta2093 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2009 15:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 363
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 02.02.09
Medale:
Brak

Pan Samochodzik to główny bohater serii książek opisujących przygody detektywa- amatora. Pierwszym pisarzem i pomysłodawcą tej postaci jest Zbigniew Nienacki.

Wielu z nas przeczytało chociaż jedną z części przygód Pana Samochodzika. Co o niej sądzicie? Podobała się wam, czy lekturę zakończyliście już na którymś z początkowych rozdziałów?
Jakie jest Wasze zdanie? Czekam na posty

Ja osobiście przeczytałam 12 części autora Zbigniewa Nienackiego. Moim ulubionym tomem jest "Pan Samochodzik i templariusze". Książkę uważam za interesującą chociaż długie opisy faktów historycznych potrafią znudzić.
__________________
[alt]Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!
[/alt]


Miej serce i patrzaj w serce!
Wyślij prywatną wiadomość
~czarowna_333 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2009 15:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 9
Ostrzeżeń: 0
Postów: 3
Data rejestracji: 02.01.09
Medale:
Brak

Ja przeczytałam "Pana Samochodzika" i muszę przyznać że mi się spodobał. Podobała mi się szybka akcja i jej niespodziewane zwroty. Urzekły mnie opisy mazurskich jezior i krajobrazów. Kocham mazury, może dlatego Rozbawiony
Zgodzę się z martą2093- mnie tez nudziły wzmianki o historii... ale zawsze można się dowiedzieć czegoś ciekawego i potem zabłysnąć na lekcji. Dzięki lekturze "Pana Samochodzika" wiedziałam o wielu nadprogramowych historiach Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
!Delirantka F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2009 17:12
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2914
Ostrzeżeń: 0
Postów: 439
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Jedna z moich ukochanych serii. Pierwszego "Samochodzika" przeczytałam w wieku lat dziesięciu czy jedenastu, tak czy inaczej - od razu mnie wciągnęło. Przeczytałam wtedy wszystko, co było w bibliotece, niektóre tomy po kilka razy. Od tej pory Pan Samochodzik na dobre zaistniał na mojej liście ulubionych książek i przyznaję otwarcie, że do dziś na niej jest. I do dziś bardzo wysoko.
Trzy lata temu znalazłam na strychu dwie pierwsze części i - oczywiście - musiałam powtórzyć lekturę całej serii, bo jakżeby inaczej mogło być? Od tej pory regularnie wracam do "Wyspy Złoczyńców" (średnio co pół roku) oraz "PS i Templariuszy" (co 4-5 miesięcy).
Gdybym miała w domu całą serię, pewnie co kilka miesięcy wybierałabym z niej inną książkę, ale serii w domu nie mam, a jestem zbyt leniwa by skoczyć do biblioteki. Jak widać jednak, dwie części w zupełności mi wystarczają i wcale mnie nie nudzą.
Za co cenię serię "Samochodzików"?
Przede wszystkim za to, że przypominają mi stare czasy - ach, jak to melancholijnie zabrzmiało, ale rzeczywiście - tak jest. Miało się kiedyś te 10-11 lat, oj miało. No i oczywiście za fabułę - historia + zagadka to najcudowniejsze połączenie pod słońcem. I w przeciwieństwie do postów wyżej - ja te wstawki historyczne po prostu pochłaniałam, za to opisy krajobrazów czytywałam tylko pobieżnie. Nudziły mnie. Piękne jeziora, cudne niebo, bla bla bla - to nie dla mnie.
Z upływem czasu dostrzegłam w serii wiele elementów (z braku lepszego słowa), które trochę zaczęły mnie irytować - np. cudowny samochód Tomasza (nie lubię takich cudowności, lubię zaś, kiedy bohater polega wyłącznie na sobie - swoim mózgu, umiejętnościach, sprycie), albo to, że zagadki są mało skomplikowane. Wiadome, z czasem czytelnik staje się bardziej wymagający - zwłaszcza po połknięciu kilku dobrych kryminałów.
To jednak nie zmienia faktu, że książki już na zawsze pozostaną w moim rankingu wysoko. Amen.

edit:
Nawiązując do posta Ali - mi serię również polecił tata, jak zresztą wiele świetnych książek i piosenek. A moimi ulubionymi częściami serii są oczywiście "PS i Templariusze" i "Tajemnica tajemnic" ("Praskie tajemnice"). Nawet zaopatrzyłam się w ebooka, planuję go pochłonąć w najbliższym wolnym czasie (za rok pewnie).
__________________
d'oh

Δ = b² - 4ac

Edytowane przez Delirantka dnia 07-03-2009 18:19
Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2009 18:00
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

*wygrzebuje się spod biurka, triumfalnie ściskając Tajemnicę tajemnic*

Hm. Właśnie sobie uświadomiłam, że od dawna nie wracałam do przygód pana Tomasza. Nawet do mojej ulubionej Tajemnicy tajemnic.

Podobnie jak u Delirantki Samochodziki to seria mojego dzieciństwa. Podsunięte, jak większość książek, przez mojego tatę, który znalazł je w wielkim kufrze na strychu. Zaczynałam chyba do Templariuszy. Chyba najbardziej podobały mi się wtedy historyczne wtręty i momenty z harcerzami. I właściwie nadal lubię Tella, Wiewiórkę i Sokole Oko, z naciskiem na ostatniego.

Jedyną rzeczą, która nie podobała, i nadal nie podoba, w serii są kobiety. Uważam, że Nienacki pisał dobrych mężczyzn, ale kobiety to była jego najsłabsza strona. Irytujące, pisane według jednego schematu - po prostu nie dla mnie.

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?
Wyślij prywatną wiadomość
~Perfect Skaholic StrideR F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2009 19:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -133
Ostrzeżeń: 3
Postów: 68
Data rejestracji: 04.02.09
Medale:
Brak

Przygodę z tą serią zacząłem od "Księgi Strachów" i akurat ta część pozostaje moją ulubioną obok części dwunastej "Czlowieka z Ufo", którą chyba cenię najbardziej - ze względu na zmianę klimatu, elementy s-f no i zupełny brak "cudownego" samochodu który to (brak) wcale mi nie przeszkadzał. Nie przeczytałem jednak wszystkich książek z tej serii, ale cóż, nie bardzo można je było zdobyć.
Wyślij prywatną wiadomość
!Lavanda F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 15-03-2009 12:36
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 2
Postów: 182
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Mhm ^^! Kiedys, w podstawowce jeszcze, czesto chodzilam do biblioteki w poszukiwaniu jakis ciekawych ksiazek do przeczytania. Pewnego dnia w rece wpadla mi ''Pan Samochodzik i templariusze''. Przyznam, ze poczatkowo opis ksiazki i sam tytul nie za bardzo mnie inspirowal, ale w koncu ksiazke wypozyczylam, przeczytalam... i skusilam sie na pozostale czesci Pana Samochodzika :D. Seria jest niesamowita, jedna z najlepszych calego mojego dziecinstwa i nie tylko (z checia bym wrocila do lektury gdybym tylko miala mozliwosc :D). W tamtym okresie, kiedy czytalam Samochodzika, zapalila sie we mnie pasja do historii (kurcze, grunt to dobry wplyw ksiazki na dzieciaka xD), ktora niestety ostatnimi laty zanikla, no ale coz!
Moje ulubione czesci to ''P.S. i tajemnica tajemnic'', ''P.S. i templariusze'' i ''Ksiega Strachow''.

Wiadome, z czasem czytelnik staje się bardziej wymagający - zwłaszcza po połknięciu kilku dobrych kryminałów.

No fakt, ale watpie zeby wiekszosc czytelnikow w przedziale wiekowym 10-14 lat lapalo sie za wysokiej rangi kryminaly ;D.
Edytowane przez Lavanda dnia 15-03-2009 12:36
Wyślij prywatną wiadomość
!Delirantka F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 15-03-2009 13:07
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2914
Ostrzeżeń: 0
Postów: 439
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

No fakt, ale watpie zeby wiekszosc czytelnikow w przedziale wiekowym 10-14 lat lapalo sie za wysokiej rangi kryminaly ;D.

A napisałam ja gdzieś, że chodzi mi o dzieci 10-14? ;d (Zobaczycie, zaraz się na mnie rzucą z uzębieniem na wierzchu, drąc się, że nie są dzieci. ;o) Chodziło mi tu raczej o starszych czytelników, jak hm. No ja enpe sięgnęłam po "Tragedię w Starvel" (coby była moim pierwszym poważnym kryminałem) w wieku lat 16 bodajże. Dopiero wtedy zaczęłam bardziej dostrzegać jak różni się jej fabuła (jej i kryminałów czytanych później) od niektórych kryminałopodobnych książek czytanych przeze mnie wcześniej. Czy choćby od "Pana Samochodzika". Czyż wyraziłam się jasno? (Gdyż mam z tym ostatnio niesłychane problemy i mówię tu zupełnie poważnie. ;D) I chciałam jeszcze dodać, że przecież nie podałam określonego wieku, kiedy ktoś sięga po poważniejsze kryminały, bo i takiego nie ma - i, jak napisałaś, jedni robią to w wieku lat 15, inni w wieku 16, 17 etc. A 10-14? Pewnie też się ktoś znajdzie.
No. ;d
__________________
d'oh

Δ = b² - 4ac

Edytowane przez Delirantka dnia 15-03-2009 13:12
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 15-03-2009 13:33
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Kiedyś w podstawówce to się natknęłam na tą książkę, a raczej wzięłam od koleżanki z ławki, która na okrągło coś czytała. Przeczytałam akurat tylko dwie części, "Pan Samochodzik i templariusze" to pierwsza jaką przeczytałam i mi się spodobało.
Dalszych części już nie czytałam... (wina mojego lenistwa do książek... ^^) ale jednak sama książka wzbudza pozytywne emocje.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
!Lavanda F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 15-03-2009 17:46
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 2
Postów: 182
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Jezu, zluzuj Delirantka oO. Rzucilam tylko wolne i ''ogolnie rzecz biorace'' haslo i nie oczekiwalam na odpowiedz, a szczegolnie na taka, jakbym niewiadomo co powiedziala. Aha (zeby nie bylo, ze ograniczam przedzialy wiekowe co do czytania kryminalow i kryminalopodobnych ksiazek...), nie powiedzialam, ze nikt nie lapie sie za takowe kryminaly w wieku 10-14, mialam na mysli zupelnie to samo co Ty:
A 10-14? Pewnie też się ktoś znajdzie.

amen :f
Wyślij prywatną wiadomość
~vivien F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 25-03-2009 17:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 97
Data rejestracji: 20.03.09
Medale:
Brak

Wspaniała książka. Czytałam tylko ,,Pan samochodzik i templariusze", ale i tak jest to jedna z moich ulubionych książek. Musiałam przeczytać tą książkę na konkurs, więc na początku miałam naturalny opór do tej książki. Jednak po przeczytaniu pierwszego rozdziału bardzo chętnie przeczytałam resztę książki. Spodobała mi się jej treść, pełna tajemnic i zaskakujących wydarzeń. Mogłaby być moją ulubioną książką, jakbym przeczytała inne części, jednak teraz to raczej może znajdować się u mnie na ...hmmm.... dziewiątym miejscu.Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Alanette Vieira Malfoy F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 25-03-2009 18:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 985
Ostrzeżeń: 1
Postów: 103
Data rejestracji: 08.03.09
Medale:
Brak

Pan Samochodzik... Moja ulubiona seria przygodowa z dzieciństwa...
Pamiętam, jak pożerałam jedną część i biegłam do biblioteki po kolejną...
Cóż, teraz nie za dużo zaglądam do tego, ale mimo wszystko, miło wspominam Pana Samochodzika i jego przyjaciół. Może nawet zacznę od nowa czytaćOczko
Wyślij prywatną wiadomość
~polami F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 26-03-2009 18:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 817
Ostrzeżeń: 0
Postów: 223
Data rejestracji: 17.12.08
Medale:
Brak

Cała seria bardzo mi się podobała. Wspaniała książki przygodowe, chociaż muszę się przyznać, że w niekr4;orych książkach przy 3 czytaniu pomijałam co dłuższe historyczne wywody zajmując się czystą intrygą. Zawsze bardzo podobała mi się postać Waldka, chociaż lubię nie tylko części w których wystepuje.
__________________
images41.fotosik.pl/183/bf2aff0240752ccb.jpg


Niech moc będzie z Tobą, drogi Gościu

Wyślij prywatną wiadomość
*mooll F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 25-12-2009 10:03
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

Aż się zdziwiłam, że może powstać taki temat: nudna, czy ciekawa. Dla mnie - bomba! Kryminały/ zagadki pierwszej ligii! Napisane rewelacyjnym językiem, rozegrane w napięciu i jasne nawet dla tych młodszych czytelników. Co prawda Pan Samochodzik ma swoje lepsze i gorsze części, ale nigdy nudne! ;] No, a poza tym, książki z nutą historii są bezbłędne! No! ^^
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 16-01-2010 13:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Książka polecona mi została najpierw w bibliotece. Po jej wypożyczeniu rozmawiałam o niej z rodzicami - którzy stwierdzili, że lepszej książki wypożyczyć nie mogłam. I rzeczywiście, wciągnęło mnie tak niesamowicie, jak mało które książki. W wieku 10 lat byłam prawdziwym molem książkowym. Później to się kończyło tak, że trzeba było wysłuchiwać awantur, bo ja zamiast wykonywać polecenia rodziców, to biegłam czytać książkę, albo potrafiłam nie spać do 1, byle tylko przeczytać jak największą część książki. Szczerze mówiąc, to nie wiem czemu nie dobrnęłam do końca części - chyba dlatego, że w bibliotece nie było wszystkim książek, a poza nią nie miałam dojścia do takich książek. Nie skłamię twierdząć, że to jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w dzieciństwie. Baaa, nawet w całym swoim krótkim życiu ( :

Ja osobiście przeczytałam 12 części autora Zbigniewa Nienackiego. Moim ulubionym tomem jest "Pan Samochodzik i templariusze". Książkę uważam za interesującą chociaż długie opisy faktów historycznych potrafią znudzić.

Uważam wręcz przeciwnie - opisy historyczne w tej książce w porównaniu z tymi co muszę teraz przeczytać i jeszcze wkuć, to poprostu miła lekturka. Może dla czytelnika w wieku 10 lat (bo tyle miałam, jak pierwszy tom przeczytałam) nie są najciekawsze, ale bez tego książka nie miałaby swojego klimatu, a poza tym na tych długich opisach historycznych opiera się bardzo wiele scen, więc nie przeczytanie ich byłoby według mnie, zepsuciem sobie książki.

__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Ms_Kane F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 03-05-2012 19:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2978
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,256
Data rejestracji: 24.04.12
Medale:
Brak

Ja przeczytałam tylko Pana Samochodzika i Templariusze i przyznam ,że jest nawet fajna ale nie sięgnęłabym po następne części nie wiem czemu.
__________________

media.giphy.com/media/A4YfNX2iXFsGY/giphy.gif
37.media.tumblr.com/tumblr_m02xnz7lL01qju7t7o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Rosy87 F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 06-05-2012 15:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 386
Ostrzeżeń: 2
Postów: 179
Data rejestracji: 18.12.11
Medale:
Brak

Mi Pana Samochodzika poleciła mama. Zaczęłam czytać i strasznie mi się spodobało, do tego stopnia, że książkę pochłonęłam w 2 dni. Świetna opowieść, mająca w sobie nutkę kryminału, szczyptę książki historycznej, odrobinkę historii z dreszczykiem, troszkę zwyczajnej powieści, oczywiście wszystko w idealnych dawkach, tak żeby wszystko strawić. Naprawdę, polecam, szczególnie na nudne wieczory albo wakacyjny wyjazd. Bardzo dobra książka.
__________________
Chcesz dowiedzieć się czegoś o mnie? Kliknij tutaj: http://hogsmeade....ad_id=6345

Edytowane przez Rosy87 dnia 06-05-2012 15:22
Wyślij prywatną wiadomość
~JamesSyriusz F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 04-06-2012 19:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 79
Ostrzeżeń: 0
Postów: 36
Data rejestracji: 27.01.12
Medale:
Brak

Podobały mi się książki Nienackiego. Innych autorów w ogóle.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFFINDORZE!

Pozdrawiam wszystkich! A szczególnie Ciebie, drogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny Zabini F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2014 14:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 168
Data rejestracji: 29.12.13
Medale:
Brak

Jedna z moich pierwszych serii. Potrafiłam siedzieć póki nie skonczę.
Teraz niestety bardzeiej interesuję się fantastyką, więc nie czytam, ale dobrze wspominam.
__________________
Chcę by ktoś pokochał mnie tak jak Snape kochał Lily!
Dlaczego?
Bo bardziej się nie da!


Miłość jest jak kwiat, gdy o nią dbamy rozkwita i staje się piękniejsza.
Lecz gdy zostawiamy ja samej sobie obumiera i zanika.

Pozdrawiam Veronikę Astorię Malfoy,Hermionę Riddle \555555] , Martę Black i [color=#cc6633]]AdamKraJęzyk
[/color]

I LOVE Saphira!!

,, Na początku były smoki: dumne, groźne i niezależne. Ich łuski lśniły jak klejnoty i każdy, kto na nie spojrzał, czuł rozpacz, bo wspaniała i straszliwa była ich uroda''
],, Dziedzictwo''
Wyślij prywatną wiadomość
~Seszen202 F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2014 15:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 289
Ostrzeżeń: 0
Postów: 99
Data rejestracji: 21.09.13
Medale:
Brak

No cóż,mi tą książkę poleciła moja starsza siostra- polonistka i w stu procentach cieszę się,że ją przeczytałam!Na razie czytałam tylko"Złotą Rękawicę",bo innych nie było u nas w bibliotece,ale planuję kolejne.
__________________
- Dzień dobry - rzekł Mały Książę.

- Dzień dobry - odparł Kupiec.

Kupiec ten sprzedawał udoskonalone pigułki zaspokajające pragnienie. Połknięcie jednej na tydzień wystarcza, aby nie chciało się pić.

- Po co to sprzedajesz? - spytał Mały Książę.

- To wielka oszczędność czasu - odpowiedział Kupiec. - Zostało to obliczone przez specjalistów. Tygodniowo oszczędza się pięćdziesiąt trzy minuty.

- A co się robi z pięćdziesięcioma trzema minutami?

- To, co się chce...

"Gdybym miał pięćdziesiąt trzy minuty czasu - powiedział sobie Mały Książę - poszedłbym powolutku w kierunku studni..."

Antoine de Saint-Exupery Mały książę

Pozdrawiam wszystkich.Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT