Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 189
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Krwiodawstwo
Drukuj temat · Krwiodawstwo
~dread F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 18-11-2008 19:53
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Goblin
Punktów: 34
Ostrzeżeń: 3
Postów: 26
Data rejestracji: 19.10.08
Medale:
Brak

Jak w temacie, czy mieliście już okazje do oddania krwi, i czy ją wykorzystaliście? (to pytanie oczywiście do osób powyżej 18 lat,- wcześniej oddawać krwi nie można)
Jakie były wasze przeżycia z tym związane?
A jeśli jeszcze nie możecie być honorowymi dawcami, to czy w przyszłości planujecie nimi zostać?
Wyślij prywatną wiadomość
!Ariana F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 18-11-2008 20:34
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Mistrz Zaklęć
Punktów: 2809
Ostrzeżeń: 0
Postów: 520
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

W moim LO jakiś niedawno zorganizowano oddawanie krwi, ale ja (chociaż naprawdę bardzo chciałam, bo dawcą chciałam zostać odkąd tylko pamiętam) nie mogłam iść, bo raz że w tym dniu byłam przeziębiona a dwa mi ogólnie nie jest wskazane oddawanie krwi, bo nawet pobranie u mnie niewielkiej ilości krwi (np. do badania) źle się kończy. ;f Ale przy następnej okazji pójdę na pewno i chyba tylko kolejne przeziębienie mnie powstrzyma.
Ostatnio miałam okazję być na wykładzie na temat właśnie oddawania krwi, transplantologii itd. prowadzonym przez profesora z krakowskiego CM. Po tym co usłyszałam zdecydowałam podpisać się oświadczenie woli. Wiem, że odbiegam od tematu, ale chciałabym zachęcić do tego każdego, kto skończył 18 lat. Nasze organy i tak nam nie będą po śmierci potrzebne a komuś innemu mogą uratować życie. Sytuacja w Polsce jeżeli chodzi o przeszczepy i oddawanie krwi jest tragiczna, więc spróbujmy jakoś temu zaradzić.
Edytowane przez Ariana dnia 18-11-2008 20:36
Wyślij prywatną wiadomość
~Yennefer F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 18-11-2008 20:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1801
Ostrzeżeń: 3
Postów: 503
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja jeszcze nie jestem pełnoletnia, więc nie oddawałam krwi, ale w przyszłości jak najbardziej wezmę udział w tej akcji.
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~nymph F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 18-11-2008 20:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1070
Ostrzeżeń: 2
Postów: 531
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

A ja wątpie bo jak dostaje szczepionkę zwykłą to mndleję a co mówić o oddaniu krwi O_o no ale może sie kiedyś zmienię i oddam bo bardzo bym chciała
Wyślij prywatną wiadomość
!Marta_Mara F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 18-11-2008 22:38
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Karta z Czekoladowych Żab
Punktów: 4106
Ostrzeżeń: 0
Postów: 110
Data rejestracji: 01.08.08
Medale:
Brak

Owszem. Oddaję, poszłam zaraz po osiemnastce. No, chyba miesiąc po. ;p
Mamy bardzo ładne centrum we Wrocławiu, jest bardzo przyjemnie.
Jako kobieta mogę oddawać krew co 4 miesiące.
Ostatnio oddawałam w sierpniu, więc przyszły tydzień jest mój :D
Akurat jest organizowana wampiriada na Uniwersytecie.
Nie mam jakiś specjalnych rewelacji związanych z oddawaniem krwi, aczkolwiek zawsze robię się blada, więc lata dookoła mnie jakaś miła pani pielęgniarka.
No i nazywają mnie "dziewczynką".
To jest rili najs ^^

Fajnie, że mogę pomagać innym.
Może w przyszłości sama będę potrzebowała czyjejś krwi?

No i lubię te czekolady! A konkretnie to siedem, iksde.
Wyślij prywatną wiadomość
~Andromeda F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 19-11-2008 11:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 414
Ostrzeżeń: 1
Postów: 44
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja bym oddała gdybym już mogła;p Zawsze istnieje szansa, że moja krew uratuje komuś życie...
A poza tym to lubie krew i lubie wampiry;D Więc mi widok igły nie robi różnicy, kiedyś nawet chciałam iść na medyka, ale nie wiem czy bym dała rade szybko podejmować decyzje od których może zależeć czy ktoś przeżyje czy nie...
Więc na razie przygotowuje się do oddania krwi,a będe mogła już niedługo;D
www.miloscpottera.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Van_Tassel F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 19-11-2008 18:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3817
Ostrzeżeń: 1
Postów: 442
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja jeszcze nie skonczyłam 18 lat i nie moge narazie oddać krwi.
W przyszłości planuje ja oddać.
Każdy z nas może kiedys potrzebowac krwi i chyba jakby dla nas zabrakło to byśmy byli niemile zaskoczeni :/
Edytowane przez Lady_Van_Tassel dnia 19-11-2008 19:03
Wyślij prywatną wiadomość
~dread F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 19-11-2008 18:41
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Goblin
Punktów: 34
Ostrzeżeń: 3
Postów: 26
Data rejestracji: 19.10.08
Medale:
Brak

No i lubię te czekolady! A konkretnie to siedem, iksde.

Tylko siedem? Coś na was oszczędzają, u mnie dawali 8+wafelek+Kubusia+kubek+długopis no i +breloczek(ale ja już nie dostałem;c)
Samego pobierania nie ma co się bać, ból jest znikomy...Co prawda zdarzyło się już po pobraniu, że koleś wymiotował, ale widocznie nie przepadał za widokiem krwi lub najadł się czegoś niedobrego;c. No i wszyscy wannabe-altruiści powinni pamiętać jakie fajne bonusy dostaję się za oddawanie krwi (darmowe korzystanie z autobusów, wchodzenie do lekarza bez kolejki itp.). Nie wspominam już o tym, że dzięki oddawaniu krwi można dowiedzieć się o ewentualnych chorobach jakie się posiada (AIDS i itp.).
Wyślij prywatną wiadomość
~Taka jedna F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 19-11-2008 18:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1745
Ostrzeżeń: 1
Postów: 588
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Tak, uwielbiam krwiodawstwo. Brat wraca do domu blady, jak ściana z ośmioma czekoladami (szynką i kawą ). Teraz ja siedzę przed komputerem i wcinam czekoladę, a braciszek regeneruje siły śpiąc. Równouprawnienie.

Mój braciszek dostał osiem czekolad, kawę i szynkę xD A najlepsze było to, że przy pobieraniu krwi panie pielęgniarki piły czerwony barszcz ( czego mój Dominik nie omieszkał im wytknąć), a kolega brata powiedział im, że pewnie potem narobią kaszanki i będa w szpitalach rozdawać. Zauważyli tez, że gdy poruszają ręką igła łaskocze ich co spowodowało 10 minutową głupawkę mojego braciszka i kolegi. na wyjście pielęgniarki powiedziałay im żeby więcej się nie pojawiali.

I kto uwierzy, ze oni mają po 18 lat?
Wyślij prywatną wiadomość
!Dominika F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 29-11-2008 15:28
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2702
Ostrzeżeń: 0
Postów: 298
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja jeszcze nigdy nie oddawałam krwi, aczkolwiek zawsze chciałam komuś w taki sposób pomóc i się do tego teraz powoli przymierzam. Tylko, że u mnie jest kurde tak dziwnie z tym oddawaniem krwi... No, ale cóż, jeśli tylko się da to trzeba pomagać innym.

Edit.
Byłam, oddałam, nie bolało, czekolady zjadłam. <lol>
Jako kobieta mogę oddawać krew co 4 miesiące.
Dziwne, bo mi powiedzieli, że co 3...
__________________
Bo w ogrodzie rośnie pnącze
w dzikim winie świat się plącze,
bo w ogrodzie dzikie wino
kto je tutaj siał dziewczyno.

Edytowane przez Dominika dnia 03-04-2009 15:06
Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 29-11-2008 15:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nigdy jeszcze nie oddawałam krwi, ale gdyby to miało uratować komuś życie, to bez zastanowienia bym się zgodziła. Takie samo jest moje podejście do pośmiertnego oddawania narządów. Zgadzam się na transplantację narządów istotnych i niezbędnych do życia dla innych potrzebujących po mojej śmierci.
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 29-11-2008 16:14
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Jak widać, 18-stki jeszcze nie mam, ale gdy skończe, jedną z pierwszych rzeczy będzie oddanie krwi. Moja mama i jej siostra są honorowymi dawczyniami krwi od kilkunastu lat [mają grupe 0 Rh-, jedna z najrzadszych] i ja zamierzam pójść w ich ślady.
I jak mówi Marta, może kiedyś sama będe potrzebowała 'cudzej' krwi?

(...)Po tym co usłyszałam zdecydowałam podpisać oświadczenie woli.

Również na to zdecyduje się.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Melody F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 30-11-2008 14:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 594
Ostrzeżeń: 0
Postów: 148
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Bardzo bym chciała oddać swoją krew tym bardziej, że jest bardzo rzadka, ale niestety za mało ważę i nie mogę. Sprawiedliwość -,- Tak się nastawiłam, a pielęgniarki ledwo mnie zobaczyły powiedziały, że chyba sama potrzebuję krwi. A przecież to takie użyteczne dla społeczeństwa. Może kiedyś...
__________________
Heathcliffie, to ja, twoja Cathy, wróciłam do domu, tak mi zimno, wpuść mnie swoim oknem

Heathcliffie, to ja, twoja Cathy, wróciłam do domu, tak mi zimno, wpuść mnie swoim oknem

Och, pozwól mi zdobyć
Pozwól mi zagarnąć swoją duszę
Och, pozwól mi zdobyć
Pozwól mi zagarnąć swoją duszę
Wiesz, że to ja, Cathy

Heathcliffie, to ja, twoja Cathy, wróciłam do domu, tak mi zimno

Edytowane przez Melody dnia 25-08-2009 23:58
www.austen.lua.pl Wyślij prywatną wiadomość
~lady_sara F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 30-11-2008 14:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 103
Ostrzeżeń: 0
Postów: 36
Data rejestracji: 28.11.08
Medale:
Brak

Oddawanie jest fajne sama byłam ostatnio na akcji która była organizowana w naszej szkole przyjechała taki śliczny biało czerwony autobus i w zamian za to że ktoś oddawał krew dostawał kilka czekolad batonika i pasztetDowcipniś
Cel bardzo szczytny zwłaszcza że można takim drobnym gestem uratować komuś życie a życie jest bescenne i bardzo kruche!!
__________________
Lupin złapał go w biegu i objął ramieniem... - Już nic nie możesz zrobić Harry... nic... On odszedł...
Wyślij prywatną wiadomość
~Fiore F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 30-11-2008 19:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 0
Postów: 210
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Właściwie nie miałam nigdy okazji oddawać krwi, ale nie sądzę, żeby się mogła na to odważyć, ponieważ szczerze tego nie znoszę. Na zwykłe badania krwi idę z ciężkim sercem (właściwie niecały rok temu byłam, po jakichś 4 latach) i to nie jest przyjemne doświadczenie. Mimo, że trwa bardzo krótko, ja marzę tylko o tym by uciec z fotela. Wiem, że honorowe krwiodawstwo to szlachetna idea, ale niestety chyba nie dla mnie, jeśli chodzi o jej realizację.

Natomiast bardzo chętnie podpiszę oświadczenie woli, jeżeli tylko będę miała okazję.
Wyślij prywatną wiadomość
!Guardian F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 25-01-2009 19:35
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 20057
Ostrzeżeń: 1
Postów: 705
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Medal

Ja niestety nie mogę oddać krwi jeszcze, a chcę. W zasadzie to jest jedna z rzeczy, które postanowiłem zrobić tuż po skończeniu 18 lat. Dlaczego? Perspektywa pomagania innym w taki sposób jest dla mnie rzeczą fascynującą. Praktycznie nic nie robię, dostaję jeszcze jakieś tam słodycze i mogę tym uratować komuś życie. Poza tym, dzięki takim akcjom, może i ja uzyskam pomoc, gdy będzie mi potrzebna (odpukać).

Po tym co usłyszałam zdecydowałam podpisać się oświadczenie woli. Wiem, że odbiegam od tematu, ale chciałabym zachęcić do tego każdego, kto skończył 18 lat. Nasze organy i tak nam nie będą po śmierci potrzebne a komuś innemu mogą uratować życie.
To jest kolejna z rzeczy, które mam zamiar zrobić po skończeniu 18 lat.
Wyślij prywatną wiadomość
!Inferius F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 25-01-2009 20:26
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2042
Ostrzeżeń: 0
Postów: 175
Data rejestracji: 09.08.08
Medale:
Brak

Ja już dwa razy oddawałem, ostatnio dość dawno temu. Planuje w najbliższym czasie znów się TAM zjawić, bo już prawie zapomniałem o pierwszym i drugim razie Rozbawiony Za pierwszym razem już po spuszczeniu tych ~500cm^3 krwi jak przechodziłem do innego pomieszczenia, to ni stąd ni zowąd zemdlałem. Do dziś pamiętam jak opieprzała mnie pielęgniarka że na czczo przyszedłem. Za drugim razem to spłynęło mi tylko 16 cm ale i tak dostałem czekolady, batona i kawę Rozbawiony Fajna sprawa takie oddawanie krwi, można pomóc a przy okazji nawsuwać sie czekolady, no i jest poźniej co wspominać.


PS Ankieta, która się wypełnia przed oddawaniem wymiata Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
N
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 25-01-2009 20:42
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Bardzo się cieszę, że oddajecie krew i chcecie to robić Rozbawiony. W zeszłym roku ja sam musiałem kilka razy mieć przetaczaną krew z powodu choroby. Naprawdę to bardzo wiele znaczy, taki gest. Ja mam pobieraną krew co dwa tygodnie, bo mam ja kontrolowaną. Gdyby się okazało że coś jest znów nie tak, musiałbym mieć przetoczoną. Także w imieniu wszystkich tych którzy dostali kiedykolwiek krew, serdecznie Wam dziękuję Uśmiech.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ariana Malfoy F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2009 11:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1014
Ostrzeżeń: 1
Postów: 266
Data rejestracji: 04.01.09
Medale:
Brak

Ta.... byłam i jestem poniekąd do tej pory teoretycznie związana z organizacją zajmującą się krwiodawstwem i posiadającą własne grupy HDK. Nie oddawałam nigdy krwi a jak zapytali mnie o to w mojej organizacji i tak im powiedziałam to w ogóle nie skomentowali tego.
Kiedyś chciałam to robić, jednak ostatnie doświadczenia w organizacji skutecznie mnie do tego zniechęciły. Omijam teraz tych ludzi SZEROKIM łukiem i staram się od nich uwolnić.
__________________
PEOPLE LIKE YOU, ARE THE REASON PEOPLE LIKE ME. KILL PEOPLE
<><><><><><><><><><><><><>
Kiedy palec wskazuje niebo, głupiec patrzy na palec..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ej drogi Gościu pozdrawiam Cię Oczko A w szczególności pozdrawiam: Ami,
Lilly Luna Potter, Krzywołap 21, Emily Riddle, FeltonLover, Karola_94 Rozbawiony

^^^
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
...........................

___________
Ludzie od czasu, do czasu potykają się o prawdę,
ale większość z nich podnosi się i pędzi jakby nic się nie stało.

[ Winston Churchill ]
_._._._._._._.
Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)

-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)

-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)

-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

[img]img232.imageshack.us/img232/7993/rtamichaeljackson726489.gif[/img]
[img]img517.imageshack.us/img517/1659/1134425189fslytherinyy3.th.jpg[/img]img5.imageshack.us/img5/6710/herbslythpj5.gifimg525.imageshack.us/img525/6458/9444489.gif

Edytowane przez Ariana dnia 02-04-2009 22:55
Wyślij prywatną wiadomość
~kochanka_dracona F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 02-04-2009 22:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3769
Ostrzeżeń: 0
Postów: 229
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Również nie mam JESZCZE (^^) 18 lat i nie mogę. Ale nawet jak osiągnę pełnoletność, nie zrobię tego. Bardzo bym chciała, strasznie, ale wiem, że psychicznie nie dałabym rady.
Nienawidzę strzykawek i igieł, mam fobię na ich punkcie i generalnie strasznie się ich boje. >.<
Wiem, że moja krew na pewno by się przydała, tym bardziej, że mam grupę "O", ale niestety...
__________________
archipelagi urodzajnych dni
http://www.youtube.com/user/justbett Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT