Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)

Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Drastyczne zakońc...
Drastyczne zakończenie bajki "Włochate serce czarodzieja"
Dziewczyna leżała na podłodze martwa, z rozciętą piersią, a przy niej klęczał czarodziej, trzymając w okrwawionej ręce wielkie, gładkie, szkarłatne serce, które lizał i gładził, ślubując zamienić je na własne.
W drugiej ręce trzymał różdżkę, którą próbował wywabić ze swojej piersi skurczone, włochate serce. Ono jednak było silniejsze od niego i tkwiło w jego rozwartej klatce piersiowej, odmawiając uwolnienia go spod swojej władzy lub powrotu do kryształowej trumienki, w której tak długo było uwięzione.
I oto na oczach struchlałych ze zgrozy gości czarodziej odrzucił różdżkę i chwycił srebrny sztylet. Wołając, iż nigdy się nie zgodzi, by rządziło nim jego własne serce, wyciął je sobie z piersi.
Przez chwilę klęczał z wyrazem triumfu na twarzy, ściskając po jednym sercu w każdej dłoni, a potem padł na ciało dziewczyny i wyzionął ducha.

Cytaty: Zakon Feniksa
Przysłowie Umbridge
Cytat ze strony 818.

Czego Korneliusz nie widzi, to go nie zaboli.

Data: 09 August 2009 01:19
Autor:~Fernando


Relacje Harry - dyrektor.
str. 179

Oczywiście odkąd Dumbledore stanął w twojej obronie, nie było siły, żeby cię skazali - powiedział uradowany Ron, nakładając każdemu wielką porcję tłuczonych ziemniaków. - No tak, on mi to załatwił - przyznał Harry, powstrzymując się, żeby nie powiedzieć: "Tylko tak bardzo chciałem, żeby się do mnie odezwał albo żeby chociaż na mnie spojrzał", bo pomyślał, że zabrzmiałoby to bardzo niewdzięcznie i dziecinnie.

Data: 11 September 2008 18:37
Autor:~Chichuana


Ron i obowiązki prefekta
Ron i jego obowiązki

Wybuchł gwar i rozległ się hałas odsuwanych krzeseł, co oznaczało, że Dumbledore obwieścił koniec uczty powitalnej. Wszyscy wstawali, gotując się do opuszczenia Wielkiej Sali. Hermiona zerwała się z przerażoną miną. - Ron, mamy zaprowadzić pierwszoroczniaków! - A, prawda - rzekł Ron, który najwyrażniej o tym zapomniał. - Hej! Hej, wy! Karzełki! - RON! - No bo oni są tacy malutcy...

Data: 24 October 2008 16:26
Autor:~sweetybunny


Ron Prefektem
Reakcja Weasleyów na wieść, ze Ron został Prefektem.

Ron uniósł wysoko odznakę. - Nie wierzę! Nie wierzę! Och, Ron, to cudownie! Prefekt! Jak każdy w naszej rodzinie? - A ja i Fred to, co, jesteśmy tylko sąsiadami?

Data: 27 August 2008 22:18
Autor:~Lunatyczka


Ron sponsoruje!

- Mogę cię najwyżej zasponsorować, żebyś wreszcie przestała gadać o tej WSZY - mruknął ze złością Ron, ale tylko Harry to dosłyszał.

Data: 13 January 2009 15:25
Autor:~FeltonLover


Rozdawanie ulotek
Rozmowa Harry'ego i Syriusza

- Ale wy chyba mówicie ludziom co się dzieje, prawda? - zapytał Harry. (...) - Sam pomyśl Harry - odezwał się Syriusz - Skoro wszyscy uważają mnie za masowego mordercę (...) , to czy mogę chodzić po ulicach i rozdawać ulotki ?

Data: 28 May 2010 19:20
Autor:~Agnes Black


Rozmowa Umbridge z Hagridem

- Słyszałam jakieś głosy - powiedziała cicho. - Gadałem do Kła - rzekł śmiało Hagrid. - A on panu odpowiadał? - No, jeśli chodzi o gadanie - mruknął Hagrid ze zmieszaną miną - to Kieł czasami zachowuje się prawie jak człowiek...

Data: 01 March 2010 16:10
Autor:~Hanna Abbott


Rozmyślania Harrego

Ale mimo wszystko było coś bardzo irytującego w radach Syriusza. "Bądź ostrożny i nie rób nic pochopnie." I to mu radzi człowiek, który przesiedział dwanaście lat w Azkabanie, najlepiej strzeżonym wiezieniu czarodziejów, potem z niego uciekł, próbował dokonać morderstwa, o które był uprzednio niesłusznie oskarżony, a w końcu, wyjęty spod prawa, wyruszył w świat na ukradzionym hipogryfie!

Data: 01 February 2009 00:45
Autor:~Ann Black


Rozpacz i złość

- No wyjdź, Harry! Wyjdź, maluszku! - zawołała, naśladując kpiąco głos dziecka. - To po co za mną biegłeś? Myślałam, że chcesz pomścić mojego drogiego kuzyna! - Chcę! (...) - Ajajaj! Więc dzidziuś go kochał? (...) - Crucio!

Data: 17 March 2009 20:55
Autor:~Rewolucja


Severus Snape
Słowa Severusa do Harry'ego

Głupcy, którzy mają serce na wierzchu, którzy nie panują nad swoimi emocjami, który nurzają się w smutnych wspomnieniach i pozwalają łatwo się sprowokować... innymi słowy ludzie słabi... nie mają żadnych szans przeciwko jego mocy!

Data: 28 August 2008 21:29
Autor:~Hermi1992


Snape o czerwcowym egzaminie z eliksirów

Niektórzy z was wykazują, co prawda, cechy skretynienia, ale mam wciąż nadzieję, że wszyscy zasłużą przynajmniej na dostateczny, jeśli nie chcą zasłużyć na mój... gniew.

Data: 02 October 2009 21:15
Autor:~PaniWeasley


Snape o umyśle

"Umysł to rzecz złożona i wielowarstwowa, Potter... w każdym razie większość umysłów... "

Data: 11 June 2009 02:59
Autor:~Bonnie313


SOWYY!
Znowu sowy?!

- NA MIŁOŚĆ BOSKĄ! - ryknął wuj Vernon, wyrywając sobie garść wąsów, czego nie robił już od dłuższego czasu. - ŻADNYCH WIĘCEJ SÓW! NIE BĘDĘ TEGO DŁUŻEJ TOLEROWAĆ! PRZYSIĘGAM!

Data: 08 August 2010 13:57
Autor:~Crazy Flower


Specjalne zniżki
str 742

- Specjalne zniżki dla uczniów Hogwartu, którzy przysięgną, że użyją naszych produktów w celu pozbycia się tego starego nietoperza!

Data: 22 July 2010 17:55
Autor:~ksenq


Spięcie Umbrigde z McGonagall
Dolores Umbridge w pokoju profesor McGonagall

- Więc jestem trochę zdezorientowana... Obawiam się, że nie całkiem rozumiem, jak możesz dawać panu Potterowi fałszywą nadzieję, że... - Fałszywą nadzieję ? - powtórzyła profesor McGonagall, nadal na nią nie patrząc. - Otrzymał wysokie oceny ze wszystkich sprawdzianów z obrony przed czarną magią... - Naprawdę bardzo mi przykro, Minerwo, ale kiedy przeczytasz uważnie moją notkę, to zrozumiesz, że Harry ma żałosne wyniki na moich lekcjach... - Powinnam wyrazić się jaśniej - powiedziała profesor McGonagall, odwracając się, by spojrzeć Umbridge prosto w oczy. - Otrzymał wysokie wyniki ze wszystkich sprawdzianów z obrony przed czarną magią przeprowadzonych przez kompetentnego nauczyciela. Uśmiech zniknął z twarzy Umbridge tak nagle, jak światło z przepalonej żarówki.

Data: 01 May 2010 11:35
Autor:~maruuus


Stres SUMa
załamania nerwowe uczniów.

- Połowa naszej klasy miała lekkie załamanie nerwowe, podchodząc do sumów - dodał wesoło George (...) - Kenneth Towler dostał czyraków, pamiętasz? - dorzucił Fred. - Bo mu nasypałeś bulbadoksu do piżamy - powiedział George.

Data: 24 October 2008 16:28
Autor:~Rewolucja


Stworek i Syriusz

[...] Na widok Syriusza Stworek skłonił się przed nim tak nisko, że jego ryjkowaty nos rozpłaszczył się na podłodze . - Stań prosto - rzucił niecierpliwie Syriusz - Co ty tu robisz ? - Stworek sprząta - powtórzył skrzat. - Stworek żyje po to, by służyć szlachetnemu rodowi Blacków... - ...w którym jest coraz więcej brudu - wtrącił Syriusz.

Data: 01 January 2010 15:20
Autor:~Crystal Porait


Sum z wróżbiarstwa
Sum z wróżbiarstwa

W uparcie mętnej kryształowej kuli zobaczył akurat tyle, co w blacie stołu, podczas wróżenia z herbacianych fusów całkowicie stracił głowę, twierdząc, że profesor Marchbanks wkrótce spotka jakiegoś tęgiego, ciemnowłosego i przemokniętego obcego, a na koniec pomieszał linię życia i linię inteligencji na jej dłoni i oświadczył, że powinna już nie żyć od zeszłego wtorku.

Data: 11 November 2010 18:02
Autor:~deathly hallows


Syriusz piosenkarzem?
Druga działalność Syriusza?^^

Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że Syriusz Black to fałszywe nazwisko", mówi pani Purkiss. "Człowiek, którego ludzie znają pod tym nazwiskiem, to w rzeczywistości Stubby Boardman, czołowy piosenkarz zespołu Hobogobliny (...). A Stubby nie mógł popełnić tej zbrodni, bo tak się składa, że w tym samym dniu i o tej samej godzinie spożywał ze mną romantyczną kolację przy świecach.

Data: 01 February 2009 00:30
Autor:~Sashka13


Syriuszu! Wróć!

- SYRIUSZ!- ryknął Harry. - SYRIUSZ! Zbiegł na samo dno, dysząc szybko. Syriusz musi leżeć tam, za zasłoną, a on, Harry zaraz go stamtąd wyciągnie... Ale gdy rzucił się w stronę podestu, Lupin złapał go w biegu i objął ramieniem. - Nic już nie możesz zrobić, Harry... - Muszę go stamtąd wyciągnąć, on tylko wpadł za zasłonę! - Za późno, Harry... - Możemy go wyciągnąć... Harry szarpał się z nim rozpaczliwie, ale Lupin go nie puszczał. - Już nic nie możesz zrobić Harry... nic... On odszedł...

Data: 29 August 2008 20:33
Autor:~HRH


Szachy
To tylko pionek

- Zmiażdż go... zmiażdż go, głupia, to tylko pionek... przepraszam, pani Weasley, co pani mówiła?

Data: 01 December 2010 21:02
Autor:~deathly hallows


Szanse na bycie aurorem
str. 731 :)

- ...a to oznacza, że ten chłopiec ma taką samą szansę zostać aurorem, jak Dumbledore powrócić do szkoły. - To znaczy, że ma dużą szansę - oznajmiła proferor McGonagall.

Data: 14 November 2010 12:58
Autor:~deathly hallows


Szpital św. Munga z zewnątrz
"Tu wiecznie jest zamknięte"

Stanęli przed dużym, staroświeckim domem handlowym. Zbudowany był z czerwonej cegły, a nad drzwiami widniał ledwo czytelny napis "Purge & Dowse Ltd". Nie wyglądał zachęcająco: w oknach wystawowych straszyło kilka podniszczonych manekinów w przekrzywionych perukach, prezentujących modę sprzed przynajmniej dziesięciu lat. Wielkie napisy na wszystkich zakurzonych drzwiach głosiły: ZAMKNIĘTE Z POWODU REMONTU. Harry dosłyszał, jak przechodząca obok nich tęga kobieta, obładowała plastikowymi torbami, mówi do swojej towarzyszki: "Tu wiecznie jest zamknięte".

Data: 09 August 2009 01:18
Autor:~Fernando


Słowa Harry'ego do Dudleya

Teraz jest noc, Dudasie. To ta część doby, kiedy jest ciemno.

Data: 11 November 2008 20:31
Autor:~Lady_Granger


Słowa panny Parkinson

- Potter i Chang! - wrzasnęła Pansy na tle chóru szyderczych chichotów - Ej, Chang, chyba coś nie tak z twoim gustem... Diggory przynajmniej był przystojny!

Data: 13 January 2009 19:40
Autor:~Nicolette


Słowa Syriusz

Świat nie dzieli się na dobrych ludzi i śmierciożerców.

Data: 09 August 2009 01:38
Autor:~Fernando


Tablica Umbrigde

Cele programu: 1. Zrozumienie zasad leżących u podstaw magii obronnej. 2. Nauczenie się rozpoznawania sytuacji, w których magia obronna może być użyta zgodnie z prawem. 3. Umieszczenie wykorzystania magii obronnej w kontekście jej praktycznego użycia.

Data: 20 January 2009 20:23
Autor:~Tom Riddle


Tajemniczy Ronald

- No to dlaczego nie zrobiłeś tego wczoraj wieczorem? - zapytała Hermiona. - A w ogóle, gdzie ty byłeś? - Ja... chciałem się przejść. Harry'ego owładnęło wrażenie, że nie jest jedyną osobą, która coś ukrywa.

Data: 15 March 2009 21:06
Autor:~Rewolucja


Tonks
O różdżce w spodniach.

Różdżka nadal w dżinsach? Oba pośladki jeszcze całe? W porządku, idziemy.

Data: 29 August 2008 20:02
Autor:~Hermi1992


Tonks do Harry'ego

(...) To ja ich stąd wywabiłam. Wysłałam im pocztą mugolską list z informacją, że znaleźli się na liście zwycięzców w Ogólnokrajowym Konkursie na Najlepiej Utrzymany Trawnik. Teraz pędzą, żeby odebrać nagrodę... a w każdym razie tak im się wydaje.

Data: 27 December 2008 20:17
Autor:~Tom Riddle
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się.

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Sponsorzy
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~CynaMona F 13-09-2018 21:08

Przykro Smutny
^raven F 12-09-2018 22:03

Możliwość komentowania newsów chyba się blokuje dla userów. Po tygodniu, o ile dobrze pamiętam (?)
#Ginny Evans F 08-09-2018 11:33

dziwne Smutny (mnie wszystko działa)
~CynaMona F 07-09-2018 22:18

No właśnie nic się nie stało xD w ogóle to nie mogę skomentować wegańskiego newsa Smutny
~ulka_black_potter F 07-09-2018 20:49

hogsmeade, co tu się stało :< Płacze
#Ginny Evans F 25-08-2018 10:51

ja nic nie widzę Zmieszany
~CynaMona F 25-08-2018 10:34

Kolejny ruski bot ♥
^N F 23-08-2018 22:13

Ale botów :O
~CynaMona F 22-08-2018 12:13

No nie wiem, troje to trio Język
^raven F 21-08-2018 22:19

Troje to już tłum, nie?
^raven F 21-08-2018 22:19

Jak dotrwamy do Oscarów, to zrobimy social i będą tu tłumy!
~CynaMona F 21-08-2018 11:08

Pełniej już niestety raczej nie będzie Zniesmaczony
~Ario F 21-08-2018 01:08

Pusto
#Ginny Evans F 19-08-2018 21:01

będę wtedy w drodze na lotnisko, jak znajdę wifi to mogę przyjść na hogs Oczko
^raven F 19-08-2018 19:31

W najbliższą sobotę, 18:00, mecz Juventus-Lazio? Oczko
#Ginny Evans F 19-08-2018 13:08

jakiś social by się przydał Happy
`Czarodziejka F 18-08-2018 22:09

Jaka cisza... Duch
~HariPotaPragneCie F 04-08-2018 22:01

Kotecek
`Czarodziejka F 31-07-2018 22:50

Dzisiaj świętujemy podwójne urodziny! Róża
^raven F 28-07-2018 00:00

Mnie nie Uh-oh!

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
axosipez
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 18,845
» Zbanowanych: 1,554
» Gości online: 114
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59