Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)

Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Samoocena Rona
Samoocena Rona
- Grałem jak worek smoczego łajna - oświadczył Ron martwym głosem, kiedy zamknęły się drzwi za Ginny.
- Wcale nie - zaprzeczył stanowczo Harry. - Jesteś najlepszym bramkarzem, jakiego testowałem, Ron. Masz tylko problem z nerwami.

Cytaty: Kamień Filozoficzny
O rzucaniu różdżką

– A co będzie, jeśli machnę różdżką i nic się nie stanie? – Ja wiem? Może ją rzucisz i rąbniesz go w nos – zaproponował Ron.

Data: 03 August 2010 17:45
Autor:~Random


O wrodzonym talencie

Tylko że ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze.

Data: 17 August 2010 18:00
Autor:~Random


O wyższości mioteł
Malfoy do Ronalda na temat mioteł.

- To nie jest jakaś stara miotła - powiedział. - To Nimbus Dwa Tysiące. Podobno masz Kometę Dwa Sześćdziesiąt, tak, Malfoy? - wyszczerzył zęby do Harry'ego. - Komety są dość szybkie, ale o klasę gorsze od Nimbusów. - A co ty tam o tym wiesz, Weasley, przecież nie stać cię nawet na pół kija - odwarknął Malfoy. - Założę się, że ty i twoi bracia musicie oszczędzać na każdą witkę osobno.

Data: 24 May 2011 16:59
Autor:~Alexandre


Ollivander o różdżkach rodziców Harry'ego.
str. 90

- Ach, tak... Tak, tak. Tak sobie myślałem, że wkrótce cię zobaczę, Harry Potterze. Masz oczy swojej matki. Wydaje mi się, jakby była tu zaledwie wczoraj, żeby kupić swoją pierwszą różdżkę. Dziesięć i ćwierć cala, wierzba, bardzo elegancka. Znakomita do rzucania uroków. (...) - Natomiast twój ojciec wybrał mahoń. Jedenaście cali. Bardzo poręczna. Trochę więcej mocy, znakomita do transmutacji. Tak, tak, twój ojciec wiedział, co robi, to różdżka dla prawdziwego czarodzieja.

Data: 20 February 2009 20:29
Autor:~Magic Dream


Ollivander o wielkości

Tak, tak, trzynaście i pół cala. Cis. To naprawdę ciekawe, jak do tego doszło. Bo widzi pan, różdżka sama sobie wybiera czarodzieja... Myślę, że możemy się po panu spodziewać wielkich rzeczy, panie Potter... ostatecznie Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać dokonywał wielkich rzeczy... strasznych, to prawda, ale wielkich.

Data: 09 August 2009 01:38
Autor:~zonazmierzchu


Opis Nimbusa 2000
Opis miotły

Nawet Harry, który w ogóle nie znał się na miotłach, pomyślał, że naprawdę wygląda wspaniale. Smukła i lśniąca, z mahoniową rączką, miała długi ogon ze starannie dobranych, prostych witek, a tuż przy końcu rączki lśnił złoty napis: Nimbus Dwa Tysiące.

Data: 11 December 2011 09:49
Autor:~HardNute


Opis rodziny Dursley'ów
Pierwsze kilka zdań z książki

Pan Dursley był dyrektorem firmy Grunnings produkującej świdry. Był to rosły, otyły mężczyzna pozbawiony szyi, za to wyposażony w wielkie wąsy. Natomiast pani Dursley była drobną blondynką i miała szyję dwukrotnie dłuższą od normalnej, co bardzo jej pomagało w życiu, ponieważ większość dnia spędzała na podglądaniu sąsiadów. Syn Dursleyów miał na imię Dudley, a rodzice uważali go za najwspanialszego chłopca na świecie.

Data: 17 August 2010 21:01
Autor:~Lisa


Pani Norris zdaniem Hagrida
Pani Norris...

A ta wyleniała kocica, Pani Norris... Wiecie co, chciałbym ją kiedyś przedstawić Kłowi. Za każdym razem, kiedy jestem w szkole , bez przerwy za mną łazi. Nie można się jej pozbyć... Filch ją tak przyuczył.

Data: 04 August 2010 12:29
Autor:~zoska


Parę słów Dumbledore'a

Zanim rozpoczniemy nasz bankiet, chciałbym wam powiedzieć kilka słów. A oto one: Głupol! Mazgaj! Śmieć! Obsuw!

Data: 13 January 2009 19:39
Autor:~Nicolette


Percy prefektem
Scena na peronie 9 i 3/4

- Och, jesteś prefektem, Percy? - zdziwił się jeden z bliźniaków. - Dlaczego nam nie powiedziałeś? Nie mieliśmy pojęcia. - Daj spokój, przecież pamiętam, że coś o tym wspominał - powiedział drugi bliźniak. - Raz... - Albo dwa... - Chwilę temu... - Przez całe lato... - Och, zamknijcie się - rzekł Percy prefekt.

Data: 27 August 2008 17:12
Autor:!Fantazja


Petunia o swojej siostrze.

Wiedzieliście, wiedzieliście! Oczywiście, że wiedzieliśmy! A niby jak mógłbyś nim nie być, skoro moja przeklęta siostra była tym, kim był? Ona też kiedyś dostała taki list i zniknęła, żeby pójść do tego... do tej szkoły... i wracała w każde wakacje do domu z kieszeniami pełnymi żabiego skrzeku, zamieniając filiżanki w szczury. I tylko ja wiedziałam, kim ona jest naprawdę! A była potworem! Ale moja matka i mój ojciec... nic, tylko Lily to, Lily tamto... Oni byli po prostu dumni, że mają w rodzinie czarownicę!

Data: 26 January 2009 21:42
Autor:~Sirius PL


Pierwsze spotkanie Harry'ego z lataniem na miotłach

- Wyciągnąć prawą rękę nad miotłą - zawołała pani Hooch - i powiedziała "do mnie!" - DO MNIE! - wrzasnęli wszyscy. Miotła Harry'ego natychmiast podskoczyła do jego ręki, ale był jednym z niewielu, którym to się udało.

Data: 01 February 2009 00:35
Autor:~martusia2093


Pierwsze spotkanie Harry'ego z profesorem Snapem
Snape i spojrzenie

Nagle ów nauczyciel spojrzał ponad turbanem Quirrella prosto w oczy Harry'ego, a ten poczuł ostry, piekący ból w czole, jakby go ktoś trafił końcem rozgrzanego pogrzebacza.

Data: 11 December 2011 09:49
Autor:~HardNute


Pierwszy mecz Harrego
zwycięstwo Gryffonów podczas pierwszego meczu Harrego.

"Harry szybował juz w dół. Wszyscy zobaczyli, jak zakrywa sobie usta rękami, jakby miał zwymiotować - wylądował prawie na czworakach - zakaszlał - i coś złotego spadło mu na dłoń. - Mam znicz! - krzyknął, wymachująć nim nad głową..."

Data: 08 September 2008 19:58
Autor:~m_ary_jane


Pierwszy mecz Quidtitcha
Doping przyjaciół.

Kątem oka dostrzegł (...) powiewający wysoko transparent ze świetlistym napisem "Potter na prezydenta". Serce mu podskoczyło. Poczuł się trochę lepiej.

Data: 10 February 2009 00:08
Autor:~marta2093


Pilnowanie bekonu

No to wstawaj, chcę, żebyś przypilnował bekonu. I żeby mi się nie przypalił! Są urodziny Dudziaczka i wszystko ma być jak należy!

Data: 25 March 2009 21:17
Autor:~mataharry


Piosenka Tiary Przydziału

Może nie jestem śliczna, Może i łach ze mnie stary, Lecz choćbyś świat przeszukał, Tak mądrej nie znajdziesz tiary. Możecie mieć meloniki, Możecie mieć panamy, Lecz jam jest Tiara Losu, Co jeszcze nie jest zbadany. Choćbyś swą głowę schował Pod pachę albo w piasek, I tak poznam kim jesteś, Bo dla mnie nie ma masek. Śmiało, dzielna młodzieży, Na głowy mnie wkładajcie, A ja wam zaraz powiem, Gdzie odtąd zamieszkacie. Może w Gryffindorze, Gdzie kwitnie męstwa cnota, Gdzie króluje odwaga I do wyczynów ochota. A może w Hufflepuffie, Gdzie sami prawi mieszkają, Gdzie wierni i sprawiedliwi Hogwarta szkoły są chwałą. A może w Ravenclawie Zamieszkać wam wypadnie Tam płonie lampa wiedzy, Tam mędrcem będziesz snadnie. A jeśli chcecie zdobyć Druhów gotowych na wiele, To czeka was Slytherin, Gdzie cenią sobie fortele. Więc bez lęku, do dzieła! Na głowy mnie wkładajcie, Jam jest Myśląca Tiara, Los wam wyznaczę na starcie!

Data: 13 January 2009 19:39
Autor:~Nicolette


Po przypadkowej wizycie u Puszka
Hermiona Granger

''Nie macie oczu? Nie widzieliście, na czym on stał?''

Data: 25 February 2009 18:50
Autor:~smerfetka


Poczta

- Przynieś pocztę, Dudley - powiedział wuj Vernon znad gazety. - Niech Harry przyniesie. - Przynieś pocztę, Harry. - Niech Dudley przyniesie. - Dudley, przyłóż mu smeltingiem.

Data: 10 February 2009 00:14
Autor:~LolaLuftnagle


Podróż do chaty na skale

"W łodzi było przeraźliwie zimno. Lodowate rozpryski fal i krople deszczu spływały im po plecach, a mroźny wiatr chłostał im twarze. W końcu - a wydawało się, że upłynęły całe godziny - dopłynęli do owej skały, gdzie wuj Vernon, potykając się i ślizgając, powiódł ich do zrujnowanego domu."

Data: 01 February 2009 00:30
Autor:~martusia2093


Podsumowanie pierwszej części
Co powiedzą o Harrym Potterze poszczególni ludzie.

"Niektórzy powiedzą, że to tylko bajki dla dzieci. Inni, że to obrazy, które zmieniły świat"

Data: 11 September 2008 18:44
Autor:~alexis_tonks


Potężna miłość

"- Twoja matka oddała za ciebie życie. Jedyną rzeczą, której Voldemort nie potrafi zrozumieć, jest miłość. Nie wiedział, że tak wielka miłość pozostawia wieczny ślad. Nie bliznę, nie znak widzialny... Jeśli ktoś kocha nas aż tak bardzo, to nawet jak odejdzie na zawsze, jego miłość będzie nas zawsze chronić. Ta miłość jest w twojej skórze. Quirrell, pełen nienawiści, żądzy i ambicji, dzielący ciało i duszę z Voldemortem, nie mógł ciebie dotknąć właśnie dlatego. Mękę sprawiało mu samo dotknięcie kogoś naznaczonego czymś tak dobrym."

Data: 14 October 2012 21:24
Autor:~GinnyMagic


Pożegnanie węża w ZOO

- Brazylio, przybywam... Graciasss, amigo!

Data: 25 May 2010 18:48
Autor:~Monika_Lestrange


Prezent dla siostry.

- Szybko! - zawołała matka i trzej chłopcy wsiedli do wagonu. Wychylili się przez okno, nadstawiając policzki do pocałowania, a dziewczynka zaczęła płakać. - Nie płacz, Ginny, wyślemy ci mnóstwo sów. - Przyślemy ci sedes z Hogwartu. - George! - Tylko żartuje, mamo.

Data: 04 July 2009 23:33
Autor:~Finnis


Prezent gwiazdkowy od Durlseyów
Boże Narodzenie w Hogwarcie

Druga mała paczuszka zawierała kartkę: Otrzymaliśmy wiadomość od ciebie i przesyłamy ci prezent bożonarodzeniowy. Od wuja Vernona i ciotki Petunii. Do kartki przyklejona była taśmą moneta pięćdziesięciopensowa.

Data: 09 August 2009 01:41
Autor:~Fernando


Prezenty dla Harry'ego.

- To prezenty od twoich przyjaciół i wielbicieli - powiedział rozpromieniony Dumbledore. - To, co się wydarzyło w podziemiach, jest ścisłą tajemnicą, więc, oczywiście, wie o tym cała szkoła. Przypuszczam, że twoi przyjaciele, panowie Fred i George Weasleyowie są odpowiedzialni za próbę przysłania ci tutaj sedesu. Zapewne uważali, że to cię rozbawi. Pani Pomfrey uznała to jednak za sprzeczne z wymogami higieny i skonfiskowała ów dar.

Data: 25 February 2009 18:45
Autor:~Magic Dream


Profesor Flitwick.

Profesor Flitwick, nauczyciel zaklęć i uroków, był maleńkim czarodziejem, który musiał stać na stosie ksiąg, żeby widzieć coś spoza katedry. Podczas pierwszej lekcji odczytał listę obecności, a kiedy doszedł do Harry'ego, zakwiczał z emocji i zniknął im z oczu, spadając za katedrę.

Data: 08 March 2009 21:48
Autor:~Magic Dream


Przed pojedynkiem z Draconem
Rozmowa Harry' ego i Rona

- A co będzie, jeśli machnę różdżką i nic się nie stanie? - Ja wiem? Może ją rzucisz i rąbniesz go w nos - zaproponował Ron.

Data: 28 June 2012 12:20
Autor:~Chop Suey


Przemowa Prawie Bezgłowego Nicka
Pierwszy dzień szkoły.

- A więc... nowi Gryfoni! Żywię nadzieję, że pomożecie nam zdobyć mistrzostwo domów w tym roku. Jeszcze nigdy nie utraciliśmy pucharu aż na tak długo. Ślizgoni... tak nazywamy mieszkańców Slytherinu... zdobyli go już sześć lat temu i dotąd nie oddali! Krwawy Baron puszy się tak, że trudno z nim wytrzymać... Baron rezyduje w Slytherinie, rzecz jasna.

Data: 02 October 2009 20:28
Autor:~Fernando


Przyjaźń
Jak Harry i Ron zaprzyjaźnili się z Hermioną

Ale od tego czasu zaprzyjaźnili się z Hermioną. Są takie wydarzenia, które - przeżyte wspólnie - muszą zakończyć się przyjaźnią, a znokautowanie trzymetrowego trolla górskiego na pewno jest jednym z nich.

Data: 27 August 2008 13:10
Autor:!Delirantka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się.

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Sponsorzy
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Byczek Wiktor Krum F 23-01-2020 21:21

pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia
~Byczek Wiktor Krum F 21-01-2020 16:35

Pozdrawiam serdecznie
~raven F 19-01-2020 11:49

#cantwait Rozbawiony
~Ginny Evans F 17-01-2020 15:37

Hogmidzianie, Hogsmidzianki, jesli jeszcze tu zagladacie to zapraszamy Was na oscarowy social na hogs, noc z 9 na 10 lutego. Do zobaczenia! Duch
~HariPotaPragneCie F 05-01-2020 12:32

Czarodziej
~Ginny1820 F 08-12-2019 22:18

Ja Migomedia ja jestem półkrwi
~Ginny1820 F 08-12-2019 22:11

Hej drodzy Pottehead
!Czarna F 05-12-2019 22:30

Ja pamietam baardzo stare Hogs
!dominio F 21-10-2019 20:55

pozdrawiam wszystkich co pamiętają stare dobre hogs Uśmiech
~CynaMona F 28-09-2019 23:40

Ja nie mam zwierzątek, a lekcje na hogs to zdecydowanie nie moja era Oczko
~Cointreau F 27-09-2019 01:00

nie kojarze zadnych lekcji, ale w sumie swego czasu dzialo sie tu duzo fajnych rzeczy. W ogole milo wspominam to forum Uśmiech
~Ginny Evans F 26-09-2019 07:56

Daav, musiałbyś się kontaktować bezpośrednio z właścicielem
~Ginny Evans F 26-09-2019 07:55

Sophie, moi to Lola i Lucky
~Daav F 25-09-2019 22:11

chetnie kupie, zostawiam kontakt: daav.dev@gmail.com
~Daav F 25-09-2019 22:10

a wiecie czy właściciel portalu nie chce go sprzedac razem z domeną?
~Sophie_Sly F 25-09-2019 19:49

Zwierzęta
~Harry-Potter-Blacku F 21-09-2019 17:32

Nie sądziłem, że ktokowliek jeszcze będzie pamiętać lekcje na hogsmeade.pl Cooo sam byłem autorem pomysłu
~Ginny Evans F 20-09-2019 18:44

Naomi, a pamiętasz w którym roku to bylo? bo aż mnie zaciekawiłaś
~raven F 19-09-2019 20:46

Zmieszany
~Naomi Evelyn Brooks F 19-09-2019 11:06

Były tutaj kiedyś prowadzone lekcje, wiem, bo sama kiedyś tu często wchodzilam, ale kilka lat tu mnie nie było, więc chciałam się dowiedzieć. Szkoda w sumie że już nie ma tych lekcji Smutny Oczko

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
Koziolek
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 24,259
» Zbanowanych: 1,582
» Gości online: 298
» Użytkowników online: 2

~Przejazdem
~Koziolek

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59