Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)

Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Harry i George vs...
Harry i George vs Malfoy
- A może ty po prostu pamiętasz, Potter - rzucił przez ramię Malfoy, zbierając się do odejścia - jak cuchnął dom TWOJEJ matki i ten chlew Weasley'ów przypomina ci...
Harry nie był świadom, że puścił George'a, wiedział tylko, że sekundę później obaj rzucili się na Malfoy'a. Zupełnie zapomniał, że patrzą na niego wszyscy nauczyciele, chciał tylko jednego: dopaść Malfoy'a i zadać mu ból. Nie miał czasu wyciągnąć różdżki, po prostu zamachnął się pięścią, w której ściskał znicza, i z całej siły uderzył Malfoy'a w brzuch.
- Harry! HARRY! George! Przestańcie!!!
Słyszał wokół siebie krzyki dziewcząt, wycie Malfoy'a, przekleństwa George'a, gwizdek i ryk tłumu, ale nie dbał o to aż do chwili, gdy ktoś w pobliżu krzyknął: IMPEDIMENTO! i dopiero gdy siła zaklęcia przewróciła go do tyłu, przestał okładać Malfoy'a pięściami...

Cytaty: Kamień Filozoficzny
Malfoy do Harry'ego
W pociągu.

- Na twoim miejscu bym uważał - wycedził. - Jak nie będziesz troszkę bardziej uprzejmy, może cię spotkać taki sam los jak twoich rodziców. Oni też nie wiedzieli, kto jest dobry, a kto zły. Zadajesz się z hołotą, jak Weasleyowie albo ten Hagrid, i możesz mieć kłopoty.

Data: 02 October 2009 20:22
Autor:~Fernando


Mały żart Freda

- Fred, teraz ty - powiedziała pulchna kobieta. - Nie jestem Fred, jestem George - odrzekł chłopiec. - Naprawdę, kobieto, i ty się uważasz za naszą matkę? Nie wiesz, jak ma na imię twoje dziecko? - Przepraszam, George. - To był żart, jestem Fred.

Data: 13 January 2009 19:39
Autor:~Nicolette


McGonagall
O sławie Harry'ego

Będzie sławny... stanie się legendą... wcale bym się nie zdziwiła, gdyby odtąd ten dzień nazywano Dniem Harry'ego Pottera... będą o nim pisać książki... każde dziecko będzie znało jego imię!

Data: 08 January 2010 18:58
Autor:~Carol


Milcząca Hermiona

- Myślałem, że się do nas nie odezwiesz – powiedział Harry. - Tak, tak, i nie przestawaj - dodał szybko Ron. - Tak się cieszyliśmy.

Data: 12 March 2009 22:29
Autor:~Ginny Weasley_82


Mistrz eliksirów

Jesteście tutaj, żeby się nauczyć subtelnej, a jednocześnie ścisłej sztuki przyrządzania eliksirów – zaczął. Mówił prawie szeptem, ale słyszeli każde słowo; Snape, podobnie jak profesor McGonagall, potrafił utrzymywać w klasie ciszę bez podnoszenia głosu. – Nie ma tutaj głupiego wymachiwania różdżkami, więc być może wielu z was uważa, że to w ogóle nie jest magia. Nie oczekuję od was, że naprawdę docenicie piękno kipiącego kotła i unoszącej się z niego roziskrzonej pary, delikatną moc płynów, które pełzną poprzez żyły człowieka, aby oczarować umysł i usidlić zmysły... Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwałę, a nawet powstrzymać śmierć, jeśli tylko nie jesteście bandą bałwanów, jakich zwykle muszę nauczać.

Data: 16 May 2010 20:47
Autor:~Malkontentka


Miłość
Rozmowa Dumbledore'a z Harrym

"- Twoja matka oddała za ciebie życie. Jedyną rzeczą, której Voldemort nie potrafi zrozumieć, jest miłość. Nie wiedział, że tak wielka miłość pozostawia wieczny ślad. Nie bliznę, nie znak widzialny... Jeśli ktoś kocha nas aż tak bardzo, to nawet jak odejdzie na zawsze, jego miłość będzie nas zawsze chronić. Ta miłość jest w twojej skórze. Quirrell, pełen nienawiści, żądzy i ambicji, dzielący ciało i duszę z Voldemortem, nie mógł ciebie dotknąć właśnie dlatego. Mękę sprawiało mu samo dotknięcie kogoś naznaczonego czymś tak dobrym."

Data: 27 August 2008 12:59
Autor:~Luniaczka


Mózgi ze złota
Draco do Nevilla

"Longbottom, gdyby mózgi były ze złota, byłbyś biedniejszy od Weasley'a, a to naprawdę nie lada wyczyn."

Data: 22 June 2012 21:21
Autor:~JustinaAnahi


Mugolska szkoła Harry'ego

W szkole Harry nie miał przyjaciół. Wszyscy wiedzieli, że banda Dudleya poluje na tego dziwoląga Harry'ego Pottera, w tych jego workowatych spodniach i z połamanymi okularami, a bandzie Dudleya nikt nie chciał się narażać.

Data: 19 April 2009 17:47
Autor:~Fernando


Muzyka
Albus Dumbledor; Rozdział: Tiara Przydziału

Ach, muzyka. To magia większa od wszystkiego, co my tu robimy!

Data: 28 December 2008 19:23
Autor:~ollogollo


Mądrości Filcha

Ciężka praca i ból to najlepsi nauczyciele.

Data: 02 January 2011 16:33
Autor:~Fan_HP


Mądrość Freda i Georga

- Na twoim nie ma litery - zauważył George. - Chyba uważa, że nie zapominasz swojego imienia. Ale my nie jesteśmy tacy głupi, wiemy, że nazywamy się Gred i Forge.

Data: 11 June 2009 03:01
Autor:~Kreska


Napad złości Dudleya
Napad złości Dudleya

"Harry, który zorientował się już, że nadchodzi jeden z napadów złości Dudleya, zaczął szybko połykać swój bekon, na wypadek, gdyby Dudley przewrócił stół."

Data: 01 September 2008 02:18
Autor:~Greens


Napis na lustrze Ain Eingarp

Ain Eingarp Acreso Gewtel Az Rawta Wte In Maj Ibdo.

Data: 08 January 2010 18:54
Autor:~Slitherinianka


Nie jestem Fred, tylko George

- Fred, teraz ty - powiedziała pulchna kobieta. - Nie jestem Fred, jestem George - odrzekł chłopiec.-– Naprawdę, kobieto, i ty się uważasz za naszą matkę? Nie wiesz, jak ma na imię twoje dziecko? - Przepraszam, George. - To był żart, jestem Fred.

Data: 20 August 2012 22:47
Autor:~Veronica Malfoy


Niesprawiedliwość Snape'a.
Snape konfiskuje książkę Harry'emu.

- Co tam masz, Potter? Harry pokazał mu książkę; był to "Quidditch przez wieki". - Książek z biblioteki nie wolno wynosić poza obręb szkoły. Daj mi ją. Gryffindor traci pięć punktów. - Przed chwilą stworzył ten przepis - mruknął Harry ze złością, kiedy Snape pokuśtykał dalej. - Ciekawe, co mu się stało w nogę. - Nie wiem, ale mam nadzieję, że mu ostro dokucza - powiedział Ron mściwym tonem.

Data: 08 March 2009 21:46
Autor:~Magic Dream


Niesłychana uprzejmość Snape'a.

Za nimi stał Snape. - Dzień dobry - powiedział uprzejmym tonem. Wytrzeszczyli na niego oczy. - W taki piękny dzień nie powinniście tutaj siedzieć - dodał z dziwnym, pokrętnym uśmieszkiem. - My właśnie... - zaczął Harry, nie mając najmniejszego pojęcia, co powiedzieć dalej. - Powinniście być trochę ostrożniejsi - rzekł Snape. - Ktoś może pomyśleć, że znowu coś knujecie. A Gryffindor stracił już chyba przez was dość punktów, prawda? Harry spłonął rumieńcem. Odwrócili się, żeby wyjść na zewnątrz. - Ostrzegam cię, Potter - zawołał Snape - jeszcze jedna nocna eskapada, a osobiście dopilnuję, żeby cię wyrzucono ze szkoły. Życzę miłego dnia.

Data: 08 March 2009 21:51
Autor:~Magic Dream


Niewidzialność

To dziwne, jak niewidzialność popsuła ci wzrok.

Data: 03 August 2010 22:16
Autor:~Random


Niezwykły przypadek
Magiczne zdolności Harry'ego

Kiedyś ciotka Petunia wściekła się na niego, bo wrócił od fryzjera, wyglądając tak, jakby w ogóle u niego nie był, więc złapała nożyce kuchenne i obcięła mu włosy tuż przy głowie, pozostawiając tylko grzywkę, "żeby przykryć te okropną bliznę". Dudley pękał ze śmiechu na jego widok, a Harry spędził bezsenną noc, wyobrażając sobie, co się będzie działo w szkole. Następnego ranka stwierdził jednak, że włosy całkowicie mu odrosły, jakby ciotka Petunia wcale ich nie obcinała. Za karę przesiedział tydzień w komórce, chociaż próbował im wytłumaczyć, że nie potrafi wyjaśnić, w jaki sposób tak szybko odrosły.

Data: 19 April 2009 17:46
Autor:~Fernando


Niezwykły przypadek 2
Magia Harry'ego

Innym razem ciotka Petunia próbowała go zmusić do włożenia ohydnego starego swetra (brązowego z pomarańczowymi pomponikami). Im ostrzej zabierała się do włożenia mu go przez głowę, tym bardziej sweter się kurczył, aż w końcu pasował znakomicie na lalkę, ale z pewnością nie na Harry'ego. Ciotka Petunia uznała, że musiał się skurczyć w praniu i tym razem, ku jego uldze, Harry nie został ukarany.

Data: 19 April 2009 17:47
Autor:~Fernando


Nimbus Dwa Tysiące

Nawet Harry, który w ogóle nie znał się na miotłach, pomyślał, że naprawdę wygląda wspaniale. Smukła i lśniąca, z mahoniową rączką, miała długi ogon ze starannie dobranych,prostych witek, a tuż przy końcu rączki lśnił złoty napis: Nimbus Dwa Tysiące.

Data: 10 February 2009 00:07
Autor:~marta2093


Noc Duchów

Są takie wydarzenia, które - przeżyte wspólnie - muszą się zakończyć przyjaźnią

Data: 23 May 2009 00:31
Autor:~hedwiga159


Norbert
Podczas spotkania z Hagridem w jego chatce

– Postanowiłem nadać mu imię Norbert – oznajmił Hagrid, patrząc na smoka wilgotnymi oczami. – On mnie naprawdę rozpoznaje. Zobaczcie. Norbert! Norbert! Gdzie jest mamusia? – On ma świra – mruknął Ron do Harry'ego.

Data: 06 August 2010 20:19
Autor:~Random


Nowa znakomitość Hogwartu.
Snape o Harrym podczas pierwszej lekcji eliksirów.

Snape, podobnie jak Flitwick, zaczął od odczytania listy i podobnie jak Flitwick zatrzymał się przy nazwisku Harry'ego. - Ach, tak - powiedział cicho - Harry Potter. Nasza nowa znakomitość.

Data: 08 March 2009 21:49
Autor:~Magic Dream


Nowo stworzony przepis.
By Severus Snape.

- Co tam masz, Potter? Harry pokazał mu książkę; był to "Quidditch przez wieki". - Książek z biblioteki nie wolno wynosić poza obręb szkoły. Daj mi ją. Gryffindor traci pięć punktów.

Data: 11 June 2009 03:00
Autor:~Kreska


Nowy samochód Dursley'ów
Ci to się lubią przechwalać...

Pewnego dnia wuj Veron, ciotka Petunia i Dudley wyszli z domu, by podziwiać nowy służbowy samochód wuja Verona (a robili to bardzo głośno, żeby wszyscy w sąsiedztwie zwrócili uwagę) [...]

Data: 17 August 2010 21:04
Autor:~Lisa


O Albusie.
Opis wyglądu Albusa.

Był to wysoki, chudy mężczyzna, bardzo stary, sądząc po brodzie i srebrnych włosach, które opadały mu aż do pasa. Miał na sobie sięgający ziemi purpurowy płaszcz i długie buty na wysokim obcasie. Zza połówek okularów błyskały jasne, niebieskie oczy, a bardzo długi i zakrzywiony nos sprawiał wrażenie, jakby był złamany w przynajmniej dwóch miejscach. Nazywał się Albus Dumbledore.

Data: 01 September 2008 02:27
Autor:~Fretka


O Dumbledorze.
Harry i Percyo Dumbledorze podczas uczty powitalnej.

- Czy on jest trochę... no wiesz... stuknięty? - zapytał niepewnym tonem Percy'ego. - Stuknięty? - powtórzył beztrosko Percy. - To geniusz! Największy czarodziej na świecie! Ale fakt, ma lekkiego świra. Podać ci ziemniaczki, Harry?

Data: 08 March 2009 21:49
Autor:~Magic Dream


O marzeniach
Słowa Dumbledore'a

Bo nie warto zapadać w marzenia i zapominać o życiu.

Data: 12 September 2010 18:19
Autor:~Random


O miłości
Ważne słowa Albusa Dumbledore'a

Jeśli ktoś kocha nas aż tak bardzo, to nawet jak odejdzie na zawsze, jego miłość będzie nas zawsze chronić.

Data: 23 August 2010 17:38
Autor:~daseyy


O pojedynku z Malfoyem.

- A co będzie, jeśli machnę różdżką i nic się nie stanie? - Ja wiem? Może ją rzucisz i rąbniesz go w nos - zaproponował Ron. - Przepraszam. Obaj spojrzeli w górę i zobaczyli Hermionę Granger. (...) - Niechcący usłyszałam, o czym rozmawiałeś z Malfoyem... - Założę się, że bardzo chcący - mruknął Ron.

Data: 20 February 2009 20:28
Autor:~Magic Dream
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 453
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59