Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 325
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Książę Półkrwi
»»» Książka i postępowanie Harry'ego
Drukuj temat · Książka i postępowanie Harry'ego
~antybratek F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 04-11-2008 13:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 699
Ostrzeżeń: 1
Postów: 260
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jak sądzicie, czy Harry dobrze postąpił, wykorzystując książkę na sposoby takie jak stanie się mistrzem eliksirów oraz wypróbowywania formuł bez wcześniejszego poznania ich znaczenia? Czy Hermiona miała rację co do Księcia Półkrwi- czyli w to, ze o książce tej powinien zapomnieć?

Mnie zachowanie Harry'ego osobiście bardzo zirytowało. Wcale nie przeszkadzały mu stwierdzenia na temat "talentu" w eliksirach, to, ze nie znał księcia ani znaczeń formuł. Zachował się strasznie dziecinnie. Wcale nie poczułam smutku, kiedy Harry dostał swoje szlabany w tak strasznym czasie jak w meczu Quiddicha. Przecież kompletnie na to sobie samemu na to zasłużył! Może i ta książka "uratowała" Rona, ale co z tego? Harry mógłby się tego nauczyc już w pierwszej klasie.
Jeżeli chodzi o Hermionę, słusznie przestrzegała postępowanie przyjaciela, ale uważam, że za bardzo chciała pokazać, że dziewczyny są lepsze i trochę za bardzo zazdrościła Harry'emu. Miała jednak rację.
__________________
Dawny charpak1

"I solemnly sware I am up to no good."

"Mr Moony presents his conpliments to Professor Snape, and begs him to keep his abnormally large nose out of other people's buissness."

"Mischief managed."

Edytowane przez Souriant dnia 04-11-2008 15:15
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 04-11-2008 14:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Co prawda - mówi się, że trzeba na zimne dmuchać, zanim się cokolwiek zrobi. Ale w tym przypadku myślę, że postąpiłabym chyba tak samo jak Harry. No cóż, miał chłopaczek szczęście, że to akurat on natrafił na książkę Księcia Półkrwi - bez niego nie wiedziałby o bezoarze, nie zdobyłby eliksiru Felix Felicsis, a co za tym idzie - nie znalazłby sposobu na zdobycie wspomnienia od Slughorna, a członkowie GD, którzy go zażyli, mogliby stracić życie. Może pod pewnym kątem postąpiłby lekkomyślnie, ale reasumując: bez Księcia nie dokonałby wielu rzeczy, w tym fartem nie zyskałby opinii najlepszego ucznia eliksirów.
Wyślij prywatną wiadomość
~mistake F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 04-11-2008 17:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2208
Ostrzeżeń: 2
Postów: 999
Data rejestracji: 13.09.08
Medale:
Brak

Może nie zachował się dobrze, jednak nie mam do niego żadnych pretensji bo postąpiła bym tak samo. Ciekawość, a co do przestrzegania - Hermiona za bardzo się przejmowała. Chciała być najlepsza w eliksirach i dla tego tak upominała Harry'ego. Jednak to, że Potter miał tą książkę spowodowało raczej skutki pozytywne.

No cóż, miał chłopaczek szczęście, że to akurat on natrafił na książkę Księcia Półkrwi - bez niego nie wiedziałby o bezoarze, nie zdobyłby eliksiru Felix Felicsis, a co za tym idzie - nie znalazłby sposobu na zdobycie wspomnienia od Slughorna, a członkowie GD, którzy go zażyli, mogliby stracić życie.




Wyślij prywatną wiadomość
~Hermione_Granger F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 04-11-2008 18:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 160
Ostrzeżeń: 1
Postów: 105
Data rejestracji: 28.09.08
Medale:
Brak

Zachowałabym się tak samo jak Harry.Możliwość zostania najlepszym uczniem z jakiegoś przedmiotu jest bardzo kusząca Rozbawiony Potter nie postąpił źle,co mu ciągle wypominała Hermiona.Była zazdrosna i tyle.Wystarczy przypomnieć sobie jej naburmuszone miny.
www.watson-emm.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Dominika F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2008 19:03
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2702
Ostrzeżeń: 0
Postów: 298
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Chłopak miał ogromne szczęście, że znalazł tą książkę i mógł z niej korzystać zdobywając uznanie nauczyciela i dobre wyniki z eliksirów. Myślę, że prawie każdy (zawsze znajdą się jakieś ewenementy) postąpiłby tak jak Harry, ja także.
__________________
Bo w ogrodzie rośnie pnącze
w dzikim winie świat się plącze,
bo w ogrodzie dzikie wino
kto je tutaj siał dziewczyno.
Wyślij prywatną wiadomość
~Janet F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 29-11-2008 23:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 88
Ostrzeżeń: 0
Postów: 84
Data rejestracji: 01.09.08
Medale:
Brak

Jestem kolejną osobą, która na miejscu Harry'ego też by tak postąpiła. Może to i było nie fair, ale kto by się tam przejmował? Uśmiech Ostatecznie, jak już ktoś pisał, z wykorzystywania podręcznika Księcia wynikło więcej dobra niż zła.
Edytowane przez Ariana dnia 30-11-2008 09:36
Wyślij prywatną wiadomość
N
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 04-12-2008 13:57
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Hmm. Niby Potter postąpił nierozsądnie... ostatecznie zaklęcie Sectumsempra wywołało trochę rabanu i kłopotów. Nie były to zbyt bezpieczne zaklęcia. A co do jego "zdolności" w warzeniu eliksirów...niby nic z tego złego nie wyszło...ale jednak to jest zwykłe oszustwo. I to nie jest zgodne z zasadami etycznymi, o religijnych nie wspominając. Raczej nie mam tu zdania- Harry trochę skorzystał, ale Hermiona była rozsądniejsza.
Wyślij prywatną wiadomość
~Severus Tobiasz Snape F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 07-12-2008 21:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Woźny Hogwartu
Punktów: 982
Ostrzeżeń: 1
Postów: 281
Data rejestracji: 23.10.08
Medale:
Brak

Zrobiłbym to, co zrobił Harry. Może i postąpił nierozsądnie i zachował się leniwie (bo jak ktoś wspomniał to chociażby to o bezoarze mógł dowiedzieć się w I klasie), ale jednak.
Już na pierwszej lekcji eliksirów, podręcznik Księcia Półkrwi udowadnia swą wyższość nad zwykłymi podręcznikami mimo zupełnie innego przygotowywania eliksiru. Gdyby nie to, Harry nie dostałby Felix Felicis. Gdyby nie dostał Felixa to nie wydobyłby wspomnienia z Horacego, członkowie GD pewnie by zginęli, a Ron nigdy by w siebie nie uwierzył i nie bronił jak natchniony na meczu quidditcha.
Gdyby nie podręcznik Księcia, Harry nie poznałby takiego zaklęcia jak Muffinato, a nie wiadomo, ile razy ktoś nie czatował pod drzwiami trio i nie podsłuchiwał, a tylko dzięki Muffinato nic nie słyszał? To zaklęcie przydało się również w "Insygniach".
No i... gdyby nie ten podręcznik to Potter nie zostałby najlepszym z najlepszych w eliksirach. To kuszące Rozbawiony.

Są też złe strony. Sectusempra. Potter musiał ominąć mecz, silnie poranił Draco (gdyby nie Snape to nie wiadomo czy Draco by żył) itp.

Ogólnie rzecz ujmując to zachowanie Harry'ego pod względem podręcznika Księcia wyszło bardziej na "dobre" niż na "złe". A Hermiona tylko dlatego upominała Pottera, bo ktoś "odbierał jej pałeczkę". Już nie ona była najlepsza, a teraz w końcu mogła zostać doceniona z tego przedmiotu.
__________________
"Kiedy mówisz do Boga - jesteś religijny.
Gdy Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny"

House, M.D.



"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnieście uczynili."

Mt 25,40


hogsmeade.pl/tiara,slytherin,on.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Nicolette F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2008 12:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1467
Ostrzeżeń: 0
Postów: 685
Data rejestracji: 15.12.08
Medale:
Brak

Wydaje mi się, że większość z nas postąpiłaby tak samo jak Harry. Zgadzam się, że nie było to fair, jednak któżby był na tyle slachetny i uczciwy, aby się przyznać do posiadania tak cennej książki? Wszystko w życiu ma swoje negatywne i pozytywne skutki, nawet jeśli są one na pierwszy rzut oka niezauważalne.
www.las-ceglasty.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 25-12-2008 15:16
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

To był po prostu przypadek. Slughorn mógł dać podręcznik tak samo Longbottomowi, Weasleyowi, jak i Malfoyowi. Tak akurat wyszło.

Potter miał po prostu szczęście. Cóż, zaryzykował z użyciem wskazówek poprzedniego wlaściciela - udało się. Zwykły fart.
Cóż. Czy ja bym zaryzykowała? Hmm.. raczej nie. Z natury jestem osobą, która boi sie ryzyka, więc zapewne i w tej sytuacji bym stchórzyła. :>
__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
~Beatrix F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 20:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 87
Ostrzeżeń: 1
Postów: 45
Data rejestracji: 05.01.09
Medale:
Brak

Ze smutkiem w sercu zgadzam się z antybratkiem. W ogóle nie zrozumiałam zachowania Harry'ego. Jak mógł tak postępować? Mnie osobiście to bardzo drażniło w tej części.
Wyślij prywatną wiadomość
~polami F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2009 20:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Sklepikarz z Hogsmeade
Punktów: 817
Ostrzeżeń: 0
Postów: 223
Data rejestracji: 17.12.08
Medale:
Brak

Uważam, że Harry mógł w ograniczonym zakresie korzystać z porad Księcia, ale powinien uważać, zachować dystans i pamiętać o słowach Artura Weasleya "nie wierz nikomu i niczemu jeśli nie wiesz gdzie jest jego mózg"
__________________
images41.fotosik.pl/183/bf2aff0240752ccb.jpg


Niech moc będzie z Tobą, drogi Gościu

Wyślij prywatną wiadomość
~Ann Black F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 26-01-2009 19:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Gryffindoru
Punktów: 431
Ostrzeżeń: 0
Postów: 113
Data rejestracji: 25.01.09
Medale:
Brak

Racja, Harry postępował lekkomyślnie wypróbowując zaklęcia zanotowane przez Księcia na marginesach, ale ryzykował, gdy sporządzał Wywar Żywej Śmierci. No ale jednak Hermiona miała rację, że Książę jest podejrzany.
Wyślij prywatną wiadomość
~siostra F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 26-01-2009 21:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 206
Ostrzeżeń: 0
Postów: 35
Data rejestracji: 26.01.09
Medale:
Brak

moim zdaniem książka wcale nie była niebezpieczna... to harry czytał ją nieuważnie... wiadomo że pod napisem : na wrogów nie można znaleźć nic zbytnio prawego. W końcu książka pomogła mu uratować przyjaciela...Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
!Fantazja F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 28-01-2009 15:11
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Raczej nie potępiam Harry'ego za to, że przywłaszczył sobie książkę Księcia i że z niej korzystał. Prawie każdy by to zrobił, ze mną na czele. Ja bym się nie wahała ani chwili i zaryzykowała, choć w przeciwieństwie do Harry'ego najpierw raczej wypróbowywałabym rady Księcia gdzieś w zaciszu własnego dormitorium, by nie wynikło z tego nic, co mogłoby mnie i/lub komuś zaszkodzić. Pod tym względem Harry postąpił głupio i lekkomyślnie, ale mimo to rozumiem go. Zresztą ta książka nie wyrządziła prawie nikomu nic złego, nikogo nie zabiła, a wręcz przeciwnie, uratowała paru osobom życie i bez niej nie wydarzyłoby się wiele istotnych rzeczy. A jeśli chodzi o Hermionę... Według mnie, jej postępowanie wynikało przede wszystkim ze zwykłej zazdrości i chęci sprawiedliwości. W końcu to ona kuła całymi dniami, by tylko mieć dobre oceny, a Harry nie robił nic, a mimo to został prymusem z eliksirów. I to właśnie jej zachowanie najbardziej irytowało mnie w tej części, choć całkowicie ją rozumiem. Ja chyba też bym była zazdrosna i wściekła w takiej sytuacji.
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
~Harry 14 F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 02-02-2009 20:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 410
Ostrzeżeń: 1
Postów: 92
Data rejestracji: 02.02.09
Medale:
Brak

Myślę, że dla Harry'ego była to bardzo zadowalająca wiadomość,że ma w posiadaniu książkę, która pomagała mu w lekcjach eliksirów, w których był bardzo słaby.
Edytowane przez Ariana dnia 02-02-2009 20:30
Wyślij prywatną wiadomość
~Feltonka F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 02-02-2009 20:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 741
Ostrzeżeń: 3
Postów: 416
Data rejestracji: 09.01.09
Medale:
Brak

Mnie to wcale nie przeszkadzało, że Harry używał książki Księcia Półkrwi. Na jego miejscu też bym tak zrobiła... W końcu dobre oceny zawsze się przydadzą. A co do tego zaklęcia co użył na Draconie (Sectusempra) To już zmienia sprawę... Trochę mnie ten moment przeraził, jak se wyobraziłam Malfoy'a porozcinanego, to aż mnie ciarki przeszły... Najgorsza była Jęcząca Marta, zaczęła się wydzierać na całą szkołę... Ale właściwie to też dobrze, że tak zareagowała bo mój Ślizgon by się wykrwawił... NO cóż... Z jednej strony Harry zrobił dobrze dla siebie używając tej książki, a z drugiej strony źle, ponieważ były tam zaklęcia, które mogły kogoś zabić...
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

Edytowane przez Feltonka dnia 02-02-2009 20:36
Wyślij prywatną wiadomość
~Ariana Malfoy F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 08-02-2009 22:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1014
Ostrzeżeń: 1
Postów: 266
Data rejestracji: 04.01.09
Medale:
Brak

Nie pochwalam specjalnie sposobu wybicia się na eliksirach, choć pewnie gdybym znalazła taką książkę sama pewnie bym skorzystała. Jednak na pewno bez wcześniejszego sprawdzenia ni użyła bym zaklęcia jakie użył na Draco. I nie wynika to tylko z mojej sympatii do tej postaci ale z tego że zawsze przed użyciem czegoś najpierw to sprawdzam w sposób nikomu nie zagrażający.
__________________
PEOPLE LIKE YOU, ARE THE REASON PEOPLE LIKE ME. KILL PEOPLE
<><><><><><><><><><><><><>
Kiedy palec wskazuje niebo, głupiec patrzy na palec..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ej drogi Gościu pozdrawiam Cię Oczko A w szczególności pozdrawiam: Ami,
Lilly Luna Potter, Krzywołap 21, Emily Riddle, FeltonLover, Karola_94 Rozbawiony

^^^
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
...........................

___________
Ludzie od czasu, do czasu potykają się o prawdę,
ale większość z nich podnosi się i pędzi jakby nic się nie stało.

[ Winston Churchill ]
_._._._._._._.
Pan Lunatyk przesyła wyrazy szacunku profesorowi Snape'owi i uprasza go, by zechciał nie wtykać swojego długiego nochala w sprawy innych ludzi.
(...)

-Pan Rogacz zgadza się z panem Lunatykiem i pragnie dodać, że profesor Snape jest wrednym głupolem.
(...)

-Pan Łapa pragnie wyrazić swoje zdumienie, jak taki kretyn mógł zostać profesorem.
(...)

-Pan Glizdogon życzy profesorowi Snape'owi miłego dnia i radzi mu umyć włosy, bo kleją się od łoju.

[img]img232.imageshack.us/img232/7993/rtamichaeljackson726489.gif[/img]
[img]img517.imageshack.us/img517/1659/1134425189fslytherinyy3.th.jpg[/img]img5.imageshack.us/img5/6710/herbslythpj5.gifimg525.imageshack.us/img525/6458/9444489.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Rewolucja F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2009 14:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4576
Ostrzeżeń: 2
Postów: 772
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Hmm... wydaje mi się, iż postąpiłabym tak samo jak Harry. Zwykle nie boję się ryzyka, potrafię postawić wszystko na jedną kartę. Potter zaryzykował, opłacało się. Miał po prostu szczęście. Nie dziwię się nawet, że nie podzielił się podręcznikiem z Ronem. Ja też bym nikomu nie dała. Język
__________________
już nie noszę sukienek,
nie śpiewam ładnych piosenek
i chociaż jestem dziewczyną,
z chłopakami piję wino!
hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~BellatrixLestrange F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2009 14:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1269
Ostrzeżeń: 2
Postów: 375
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Harry zawsze był ciekawski i wtykał nos w nie swoje sprawy xD Owszem, powinien byc ostrożniejszy, ale także w tym przypadku ciekawosc wygrała. A co do Hermiony, to czasami nawet śmieszyło mnie jej zachowanie. Jak dla mnie była 'za grzeczna'. W końcu bez ryzyka nie ma zabawy ;]
paulaaa131.flog.pl Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT