Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 159
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Halloween
~Peepsyble F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 16:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jak chyba wiecie zbliża się wielkimi rokami święto Halloween. Co robicie w ten dzień? Jest dla was obojętny, czy robicie jakieś imprezki? Jak tak to jakie znacie zabawy na halloween?
Edytowane przez Ariana dnia 21-01-2009 15:01
Wyślij prywatną wiadomość
~Ann F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 17:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Ja wybieram się do kumpeli na "maraton filmowy" w naszym wykonaniu wygląda to tak, że każda przynosi jakiś fajny horror i całą noc oglądamy xD już kolejny rok spędzamy w ten sposób halloween
__________________
"Music the great communicator..."
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermione_Granger F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 17:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 160
Ostrzeżeń: 1
Postów: 105
Data rejestracji: 28.09.08
Medale:
Brak

Ja mam jechać do koleżanki i zbierać razem słodycze x]
A tak zazwyczaj jakaś część "Strasznego filmu" się znajdzie Uśmiech
www.watson-emm.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 17:39
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

U mnie coś kombinują w klasie, prawdopodobnie chcą powtórzyć wyczyn z dnia nauczyciela, kiedy to zrobiliśmy karaoke. xP
Dzień jak każdy inny, nie obchodze go jakoś szczególnie ;P

Po co ta kropka w temacie? wtf
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
!Tonks2812 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 18:52
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Dziedzic Ravenclaw
Punktów: 6047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 219
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

do kumpeli na "maraton filmowy"

U mnie wygląda to podobnie, ale 'maraton' to za duże słowo, gdyż oglądamy tylko jeden film ;p Halloween jest dla mnie o tyle magicznym dniem, że przez cały rok nie oglądam horrorów, oprócz tej jednej nocy ;] Więc decydujemy się tylko na jedną pozycje filmową, by mnie całkiem nie zrazić. Nie jest to może tradycja, bo spędzimy tak Halloween dopiero drugi raz, ale od czegoś trzeba zacząć Oczko
Ale dawno temu,bo w podstawówce wraz z koleżankami przebierałyśmy się i chodziłyśmy po domkach xD i rzeczywiście udało nam się uzbierać koszyk słodyczy.
__________________
Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.

hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,ona.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Cherry F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 19:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1153
Ostrzeżeń: 2
Postów: 241
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Lubię Halloween i zawsze mam na ten dzień jakieś górnolotne plany: a to wywoływanie duchów z kumpelami, nocny maraton horrorów...oczywiście nic z tego nigdy nie wychodzi i wątpię, żeby tym razem było inaczej.
Ale to się okaże.
Chciałabym pojechać do Stanów, na takie prawdziwe haloween, bo w Polsce niewiele osób obchodzi to święto, nie wyczuwa się tej atmosfery w powietrzu...Język
__________________
There is something
I see in you
It might kill me
I want it to be true
<3
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Gaga F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 19:51
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 738
Ostrzeżeń: 1
Postów: 286
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Hm. W szkole bedzie to wygladało tak, ze jesli ktos sie przebierze, to nie bedzie mial lekcji przez caly dzien i bedzie ogladał horrory ;D. Dlatego ja sie przebieram <;.
A po szkole spotykam sie z kolezankami w jakiejs uliczce kolo Rynku i przebrane prosimy o cukierki ;P.
Wyślij prywatną wiadomość
N
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 19:51
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

A ja nie obchodzę tego pogańskiego święta. Pewnie zaraz znów zostanę wyśmiany. Ale powiem tak: cieszę się, że w Polsce mało kto to obchodzi. U nas jest tradycja "Wszystkich Świętych". Wierzący modlą się i wspominają zmarłych, niewierzący jedynie wspominają. A w USA wymyślili sobie, że pobalują i ponabijają się z "umarlaków". Mnie się to nie podoba i jako chrześcijanin nie obchodzę tego święta. Żeby chociaż było to u nas tradycja, to może jeszcze. Ale tak to w żadnym razie.


P.S Wywoływanie duchów? W co wy się bawicie ^^.
Wyślij prywatną wiadomość
~dread F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 19:57
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Goblin
Punktów: 34
Ostrzeżeń: 3
Postów: 26
Data rejestracji: 19.10.08
Medale:
Brak

A ja nie obchodzę tego pogańskiego święta. Pewnie zaraz znów zostanę wyśmiany. Ale powiem tak: cieszę się, że w Polsce mało kto to obchodzi. U nas jest tradycja "Wszystkich Świętych". Wierzący modlą się i wspominają zmarłych, niewierzący jedynie wspominają. A w USA wymyślili sobie, że pobalują i ponabijają się z "umarlaków". Mnie się to nie podoba i jako chrześcijanin nie obchodzę tego święta. Żeby chociaż było to u nas tradycja, to może jeszcze. Ale tak to w żadnym razie.


No tak, bo takie Zaduszki to wcale nie wywodzą się z wierzeń pogańskich...www.berserkfan.info/images/smiley/smilewinkgrin.gif
A ja osobiście mam to święto w czterech literach, no chyba, że coś ciekawego w TV puszczą.
Wyślij prywatną wiadomość
~mistake F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 20:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2208
Ostrzeżeń: 2
Postów: 999
Data rejestracji: 13.09.08
Medale:
Brak

Ha! A nam dziś siostra mówiła o Halloween! Zgodzę się z Lewisem, tego święta nie obchodzę, mam je w moim głębokim poważaniu, oOO! Historia tego święta fajna nie jest, druidzi i te sprawy Niee. Generalnie jakiś horror sie obejrzy i już. A w szkole kto chce może się przebrać lub nie, ja wybieram tę drugą opcję. Nie będę jak idiotka po szkole paradować w jakieś obciachowej pelerynce xD.
Wyślij prywatną wiadomość
~Cherry F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 20:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1153
Ostrzeżeń: 2
Postów: 241
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

No to ja ci coś powiem, lewis.
Po pierwsze Halloween obchodzimy 31 PAŹDZIERNIKA a Wszystkich Świętych 1 LISTOPADA.
Poza tym, jak sama nazwa wskazuje, w święto, którego tak bronisz, chrześcijanie wspominają WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, czyli nie swoich bliskich, lecz tych, którzy zostali wyniesieni na ołtarze.
Dopiero 2 listopada, w zaduszki wspominamy naszych bliskich, którzy odeszli, a jak już ktoś powiedział, zaduszki to pogańskie święto.
Wiem, że w praktyce jest zupełnie inaczej, ale tak prawidłowo powinno się rozróżniać te święta.
Skoro jesteś takim zagorzałym katolikiem powinieneś to wiedzieć. Język
__________________
There is something
I see in you
It might kill me
I want it to be true
<3
Wyślij prywatną wiadomość
N
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 20:24
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Hahaha. Teraz pozwól że coś ja wytłumaczę:

To że Hallowen to 31 a Wszystkich Świętych to żaden argument. Bo Hallowen specjalnie ustalono blisko Wszystkich Św. żeby wyplenić to święto, żeby o nim zapomnieć! Tak jak komuniści ustanowili na 3 maja święto wolności prasy czy coś w tym stylu. Żeby Polacy zapomnieli o wolności, o Konstytucji.

Cherry, mylisz się. Katolicy w ten dzień modlą się do świętych i za dusze zmarłych.
Owszem, zgadzam się że w Zaduszki wspomina się bliskich. I zgadzam się że wywodzi się z pogaństwa. Ale jest całkowicie przekształcone. Nie ma żadnych bluźnierczych i głupich pogańskich rytuałów, nikt nie nosi jedzenia i picia na groby ^^. Nikt nie modli się do jakichś Światowidów i tym podobnych bożków.


A Hallowen to głupia kultura amerykańska która coraz bardziej przenika do Polski. Walentynki, Hallowen..to co, może niedługo Święto Dziękczynienia, hę? I zróbmy sobie na banknotach prezydentów! Cudownie, będzie "stówka" z Jaruzelskim albo Kwaśniewskim.
Wyślij prywatną wiadomość
~Cherry F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 20:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1153
Ostrzeżeń: 2
Postów: 241
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Cherry, mylisz się. Katolicy w ten dzień modlą się do świętych i za dusze zmarłych.


Nam katechetka mówiła inaczej, że w sumie powinno się robić inaczej niż się robi. xD
Ale nie ma sensu się wykłócać, ty, lewis, bądź sobie tym zagorzałym katolikiem, a ja będę obchodzić halloween i wszyscy będą zadowoleni. x d
__________________
There is something
I see in you
It might kill me
I want it to be true
<3
Wyślij prywatną wiadomość
!Delirantka F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 20:33
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2914
Ostrzeżeń: 0
Postów: 439
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Halloween...? Ehm, raczej nie celebruję tego dnia jakoś specjalnie. Kiedyś, gdy byłam młodsza, zapalałam świeczki w dyniach i układałam je w ogrodzie. I na tym moje świętowanie się kończyło.
Wywoływanie duchów, włóczenie się po cmentarzu, oglądanie horrorów? Na takie rzeczy nie trzeba specjalnego dnia. Duchy wywoływałam bez specjalnej okazji, po cmentarzu raczę się nie włóczę, bo bardzo to miejsce szanuję - raz, czy dwa tylko, po kilku piwach, założyłam się z kumpelą, ze dojdę na sam koniec alei cmentarnej - było strasznie - nie tylko ciemno, ale i to miejsce... no ale podołałam zadaniu, lol. Na horrory również nie trzeba specjalnej okazji.
W tym roku kumpela chce mnie wyciągnąć na Halloweenową imprezę do klubu, ale nie wiem, czy pójdę. Pfff, nie chce mi się, jak zwykle. A pewnie mogłoby być fajnie.
__________________
d'oh

Δ = b² - 4ac
Wyślij prywatną wiadomość
!Lavanda F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 21:14
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 2
Postów: 182
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Oho, no nie obylo sie bez katolickiego akcentu made in lewis... n/c.

Ja tam mam zamiar cholernie porzadnie sie wyspac. No moze ewentualnie z nudow ogladnac jeszcze jakis film.
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 21:18
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

W Polsce to raczej nie celebrowałam tego święta jako Halloween. 31 października to przeważnie z rodziną na cmentarz się chodziło, zapalało świeczki, modliło się...
Raczej nie myślało się wtedy o strachach, nie przebierało, czasem jak coś w telewizji fajnego puszczono to i się obejrzało ale bez jakiś tam wrażeń w noc Halloween'ową.
Zaś ten rok, po raz pierwszy chyba obejdę to święto, razem z kumpelami mamy wybrać się na imprezę specjalnie Halloween'ową ale jeszcze nie wiem czy pójdę ^^
Jak nie to zwalę się do sąsiadki w moim bloku i obejrzymy jakiś film i wcale nie musi to być horror. Ale to nie znaczy, iż zapominam o katolickim święcie zmarłych, jak co roku pójdę na mszę. To że mieszkam daleko od cmentarzy z grobami bliskim zmarłych to nie znaczy, że o tym zapominam.
W tym roku przejmuję ichny zwyczaj i obchodzę Hallowen! xD
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 21:21
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

lewis napisał/a:
Hahaha. Teraz pozwól że coś ja wytłumaczę:

To że Hallowen to 31 a Wszystkich Świętych to żaden argument. Bo Hallowen specjalnie ustalono blisko Wszystkich Św. żeby wyplenić to święto, żeby o nim zapomnieć! Tak jak komuniści ustanowili na 3 maja święto wolności prasy czy coś w tym stylu. Żeby Polacy zapomnieli o wolności, o Konstytucji.


oO?! Przeczytaj parę razy to co napisałeś i przemyśl sens, bo zaraz będziesz mówił, że WCALE nic takiego nie napisałeś i nie to miałeś na myśli.

Te słowa, według mnie są po prostu śmieszne... a raczej nie tyle śmieszne co żałosne. Wszystko co nowoczesne jest złe... prawda? bo wszyscy zapomną o naszych tradycjach! Taak! Będą teraz czcić halloween, żeby zapomnieć o swoich bliskich.

Ja osobiście uważam, że idea halloween jest bardzo fajna. Skoro nasi bliscy już nie żyją, a płakanie nad ich grobami życia im nie wróci, to dlaczego nie można się zabawić? ;>

Ja nie świętuję tego dnia, na zadupiu mieszkam, nie jest to przyjęte. Głupio samą chodzić po mieście przebraną i zaczepiać obcych ludzi, którzy nie wiedzą o co chodzi. Jak powiedziała Delirantka? horrory można oglądać bez okazji, wywoływać duchy też... więc cóż mam świętować? Język

Wszystkich świętych oczywiście świętuję, jednak nie traktuję tego jako święto kościelne, katolickie... Nie idę w tym dniu na mszę, jednak odwiedzam groby swoich bliskich, zapalam znicze, a potem udaję się na rodzinne spotkanie Wredny Poza tym jako harcerka, stoję na warcie przy grobie nieznanych żołnierzy, zabitych w obozie koncentracyjnym.
Dnia zadusznego nie obchodzę.
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif

Edytowane przez niewesolypagorek dnia 29-10-2008 21:23
Wyślij prywatną wiadomość
!Ballaczka F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 21:25
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3299
Ostrzeżeń: 0
Postów: 215
Data rejestracji: 07.08.08
Medale:
Brak

Zostawcie lewisa, on wszędzie widzi układy, złe mocy i satanizm. Niech sobie prowokuje, za kilka lat będzie wstydził się spojrzeć sobie w oczy, jak przypomni sobie, co wyczyniał na forum.

Halloween obchodziłam kiedyś po amerykańsku, jeszcze jako dziecko biegałam po domach i zbierałam cukierki. W mojej mieścinie jest to dość popularne, 31 października można spotkać na ulicy masę przebranych dzieciaków.
A w tym roku mam zamiar pooglądać jakiś horror, jak na Halloween przystało Happy
__________________
Chciałem wyssać z życia całą kwintesencję. Wykorzenić wszystko, co nie jest życiem, by nie odkryć tuż przed śmiercią, że nie umiałem żyć.
Henry Thoreau
Wyślij prywatną wiadomość
~dread F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 21:33
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Goblin
Punktów: 34
Ostrzeżeń: 3
Postów: 26
Data rejestracji: 19.10.08
Medale:
Brak

Cherry, mylisz się. Katolicy w ten dzień modlą się do świętych i za dusze zmarłych.
Owszem, zgadzam się że w Zaduszki wspomina się bliskich. I zgadzam się że wywodzi się z pogaństwa. Ale jest całkowicie przekształcone. Nie ma żadnych bluźnierczych i głupich pogańskich rytuałów, nikt nie nosi jedzenia i picia na groby ^^. Nikt nie modli się do jakichś Światowidów i tym podobnych bożków.


Oj, ktoś tu chyba "Dziadów" nie czytał, no ale co poradzić... Poza tym, nie widzę za bardzo różnicy między noszeniem zniczy a jedzenia/picia na groby... no może poza tym, że jednak IMO znicze postoją nieco dłużej, wiewiórki raczej ich nie ruszają.www.berserkfan.info/images/smiley/cool.gif

A co do obchodzenia święta w moim mieście- jakoś nie zdarzyło mi się widzieć, aby ktokolwiek szlajał się wieczorem w jakimś durnym przebraniu żebrząc o cukierki...jakieś tam dyskoteki są, ale nic poza tym...może w dzielnicach z domkami jednorodzinnymi już prędzej coś takiego się spotka.
Wyślij prywatną wiadomość
~Taka jedna F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 29-10-2008 21:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1745
Ostrzeżeń: 1
Postów: 588
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Lavanda napisał/a:

Ja tam mam zamiar cholernie porzadnie sie wyspac. No moze ewentualnie z nudow ogladnac jeszcze jakis film.



Popieram w pełni i zrobię to samo. Nie będę się zastanawiała nad komercyjnymi świętami i wszystkimi innymi. Wyśpię się, a potem pójdę grzecznie do kościoła jak na dziecko z katolickiej rodziny przystało. A potem znowu pójdę spać.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT