Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 221
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» miłość przez internet
Drukuj temat · miłość przez internet
~Fiore F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 23-10-2008 17:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 0
Postów: 210
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nie wierzę w miłość przez internet.

Czy można polubić lub nawet pokochać osobę, którą zna się wyłączne z jakiejś strony lub gg?


Wspólne tematy, takie same poczucie humoru, nadawanie na podobnych falach, wspólne poglądy - tyle wystarczy by kogoś polubić. Ale nie pokochać. Wg mnie nierealne jest zakochanie przez internet. Często żadne słowa, żadne emotikony nie wyrażą tego, co jedno spojrzenie, bliskość z drugim człowiekiem, zwykle złapanie za rękę, wspólne milczenie, kontakt fizyczny. Nie poczuje się tzw. chemii chyba, że istnieje jej jakaś wirtualna 'odmiana'. Nie wspominam już o pożądaniu. Dlatego nie wierzę w żadnym razie, że można się zakochać przy pomocy rozmów na gg, na skypie, przez telefon, bez ani jednego spotkania, które mogłoby sprawdzić czy rzeczywiście to co czujemy do drugiej osoby to już miłość. I kolejnych też.

Sprawy wyglądają inaczej jeśli dwoje ludzi znało się wcześniej, a dopiero dzięki internetowi się odnaleźli (brzmi paradoksalnie) albo jedno z nich wyjechało i utrzymują związek na odległość (co jak dla mnie na dłuższą metę nie ma przyszłości, ale na temat związków na odległość można podyskutować w osobnym temacie).

Generalnie to nie jestem idealistką i nie wierzę w książęta na białych koniach, a już szczególnie te na wirtualnych.
Edytowane przez Fiore dnia 23-10-2008 17:34
Wyślij prywatną wiadomość
~Irreplaceable_ F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 24-10-2008 14:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Miłość przez kabel... możliwe, choć nie zawsze realne. Moim zdaniem, to dość rzadko się zdarza taka miłość. Przecież człowiek jest inny w necie, a zupełnie inny w rzeczywistości. Oczywiście, niekiedy, bo większość jest taka sama na serio, niżli przez kabel.
A więc moja odpowiedź brzmi - czasem tak, czasem nie. Są dwie różne strony. To zależy od ludzi, czy ktoś inponuje czymś w drugim człowieku, może mają wspólne zainteresowania itp. Choć... nie zawsze.
Wyślij prywatną wiadomość
~Madeleine Lestrange F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 18-01-2009 00:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 14.12.08
Medale:
Brak

Nie. Nie można. Zdecydowanie nie można. Przecież trzeba poznać kogoś w realu. Tam osoba zachowuje się całkowicie inaczej. Gdybym poznała moją przyjaciółkę przez internet, w życiu bym jej nie polubiła. A mojego kochanie nie pokochała.
Jeżeli mamy przenosić takie ważne sprawy jak miłość do internetu, to ja jestem za jego zamknięciem. Nigdy bym nie przyjęła tak jakże ważnej propozycji przez internet.
Zresztą, ja na gg rozmawiam inaczej niż w realu. To jest całkowicie co innego. Nie i jeszcze raz nie.
__________________
"Stojąc w miejscu też można zabłądzić."

"Szczęście jest jak motyl. Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda ci się. Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu!"

"Przez następne 365 dni będę patrzyła na świat jakbym go widziała po raz pierwszy. Szczególnie na rzeczy nieistotne."

"Trzeba się śmiać nie czekając na szczęście, bo gotowiśmy umrzeć nie uśmiechnąwszy się ani razu."

"Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu."

Pozdrawiam drogi Gościu najserdeczniej jak potrafię! ;p Teraz mnie widzisz, drogi Gościu? Nie? To szkoda ;p.
Wyślij prywatną wiadomość
~pomyluna F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 18-01-2009 00:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1818
Ostrzeżeń: 2
Postów: 524
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja tez nie ukrywam, że zupełnie w coś takiego nie wierzę. No bo niby jak? Nigdy nie wiadomo tak naprwdę, kto tam siedzi po drugiej, stronie i czy to co pisze jest prawdą czy nie. Sa jednak ludzie którzy poznali sie przez neta, spotkali i faktycznie pokochali się, ale jak dla mni ejest to troche dziwne.
__________________
img.userbars.pl/93/18596.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Nicolette F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 18-01-2009 00:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1467
Ostrzeżeń: 0
Postów: 685
Data rejestracji: 15.12.08
Medale:
Brak

Nie wierzę w to. Moim zdaniem, to w ogóle nie jest realne. Nie można pokochać kogoś, kogo faktycznie nie znamy. Taką "miłość" można porównać do "miłości" bohatera książkowego. Wiadomo, że postać nie wyskoczy ze stronnic książki, tak jak i człowiek z monitora. Owszem, można spotkać się z nim w realu, ale wątpie by taka miłość przetrwała. Przyjaźń, koleżeństwo - jak najbardziej. Rozumiem, jeżeli osoby poznane w Internecie łączą poglądy, zainteresowania etc., ale wątpie, by takie osoby mogły się w sobie zakochać.

__________________
*

Inspektor Lestrade: W kolejnym życiu byłbyś dobrym przestępcą.

Sherlock Holmes: Tak, a pan świetnym policjantem.
www.las-ceglasty.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Feltonka F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 18-01-2009 10:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 741
Ostrzeżeń: 3
Postów: 416
Data rejestracji: 09.01.09
Medale:
Brak

No cóż... przyznam się, że raz sie zabujałam przez gg Oczko
Potem zaproponowałam spotkanie, zgodził się.
A wracając do tematu czasami takie związki się udają, ale na Twoim miejscu bym się tak w to nie angażowała, bo to może być jakiś kłamca który chce cie jedynie wykorzystać. Więc raczej to nie jest dobry pomysł.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!
Wyślij prywatną wiadomość
~Half-Blood Princess F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 18-01-2009 10:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 496
Ostrzeżeń: 1
Postów: 214
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

Według mnie, to raczej ciężko się zakochać przez internet. No bo w realu osoba okaże się całkiem inna, niż sobie ją wyobrażaliśmy. Ja kiedyś poznałam się z takim gościem z fotki i nie wypaliło, gdy spotkaliśmy się na żywo. Po prostu nic między nami nie zaiskrzyło, a na gg fajnie się pisało. Myślę, że czasem może się zdarzyć, że para z internetu przetrwa, ale to trzeba mieć na prawdę szczęście.
__________________
I've got feelings for you
Do you still feel the same?
I Wish You Were Here
Don't you know, the snow is getting colder
And I miss you like hell
And I'm feeling blue
I miss your laugh, I miss your smile
I miss everything about you
Every second's like a minute
Every minute's like a day
When you're far away
Wyślij prywatną wiadomość
~Claudia F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 18-01-2009 10:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 323
Ostrzeżeń: 0
Postów: 151
Data rejestracji: 02.01.09
Medale:
Brak

Jeżeli chodzi o ludzi w 'naszym wieku', to myślę, że jest to niemożliwe. Nastolatkowie są zbyt powierzchowni. Mogą być 'zakochani' do czasu aż nie spotkają się z tą osobą na żywo. Wydaje mi się, że wtedy uczucie przechodzi.

Co do osób dorosłych, to znam kilka par, które poznały się przez internet i są bardzo szczęśliwe.
__________________
Słońce wznosi się zawsze ponad horyzontem.

Księżyc pozostaje[alt][/alt] zawsze sam.
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 18-01-2009 13:01
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Wierzę w taką miłość, bo znam taki przypadek. Oczywiście - jeśli znamy kogoś dzień, tydzień albo miesiąc, nie możemy do końca stwierdzić, czy to zwykłe 'zabujane się' czy miłość.
Ale gdy rozmawiamy z tą osobą dzień w dzień, przez kilka miesięcy, wiemy o niej bardzo dużo, to nie sądze, że ktoś nie będzie chciał 'pójść dalej' - spotkać się. Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli znam osobę od ponad roku, w realu nie będe wielce zdziwiona jego/jej zachowaniem, wyglądem czy nawet głosem.

Madeleine Lestrange napisał/a:
Nie. Nie można. Zdecydowanie nie można. Przecież trzeba poznać kogoś w realu.

No przecież, jeśli Ci na kimś zależy, to ograniczysz się tylko do rozmów przez gg! ~~

Tam osoba zachowuje się całkowicie inaczej. Gdybym poznała moją przyjaciółkę przez internet, w życiu bym jej nie polubiła. A mojego kochanie nie pokochała.

Wierz mi, nawet po kilku tygodniach wyda się, jeśli kłamała. Mieliśmy na Hogsmeade już taki przypadek 'małego' kłamstewka, gdzie dziewczyna pokazała swoje zdjęcia, jakiś czas potem następne.. ale, ale. Wyglądała zupełnie inaczej! Od tamtego czasu nikt jej nie 'widział'. ;d

Zresztą, ja na gg rozmawiam inaczej niż w realu. To jest całkowicie co innego. Nie i jeszcze raz nie.

Dziwne, ja staram się być sobą i na gg, i w realu x]

Cóż, pozostało mi powtórzyć za Arianą:
Żyjemy w XXI wieku a nie w jakimś średniowieczu.

__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.

Edytowane przez Milka dnia 18-01-2009 13:02
Wyślij prywatną wiadomość
~Yennefer F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 08-02-2009 18:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1801
Ostrzeżeń: 3
Postów: 503
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Co sądzicie o związkach przez internet?

Cóż, nie pochwalam tego. Nie mamy pewności, czy po drugiej stronie rzeczywiście jest ten ktoś kogo się spodziewamy. To bardzo niebezpieczne umówić się z kimś, kogo znamy z gg, w realu.
Czy takie coś wogóle może istnieć?

Nie. Nie można pokochać kogoś kogo wcale nie znamy.
Czy można polubić lub nawet pokochać osobę, którą zna się wyłączne z jakiejś strony lub gg?

Być może polubić, ale myślę, że nic więcej.
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Harsh Angel F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2009 15:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 344
Ostrzeżeń: 0
Postów: 60
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Miłość przez internet - najgłupsze co może być. Nie istnieje coś takiego dopóki osoby nie spotkają się. Żeby kogoś poznać nie wystarczy pisać z nim przez Gje Gje.
To najłatwiejszy sposób na kłamstwa. Nie trzeba ukrywać mimiki twarzy, można z kogoś kpić, łatwo kogoś omotać wokół siebie. Czasem wydaje się, że osoby ze sobą tak długo utrzymujące kontakt znają się na wylot, ale to tylko złudzenie w które ludzie chcą wierzyć.
Po co szukać przez net. Nie lepiej się rozejrzeć wokół siebie?
__________________
Opinia publiczna to dziwka
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Myszkaa F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 07-03-2009 15:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 34
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 07.03.09
Medale:
Brak

Miłość przez internet? Zacznijmy od tego, że nie ma czegoś takiego jak miłość przez internet. Zakocha się w sobie rozmawiając na gg? Śmieszne to jest dla mnie
Wyślij prywatną wiadomość
~Dobby The House Elf F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 14-03-2009 14:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 221
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 07.03.09
Medale:
Brak

Na pewno tak, bo prawie wszystko się da, ale to rzadko ma sens i prawie zawsze kończy się porażką. Szczególnie, kiedy spotyka się osobiście- bo łatwo po prostu nakłamać w klawiaturę.
Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 14-03-2009 18:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Moim zdaniem przez internet nie może być miłości takiej na serio. Chociaż od każdej regóły zdarza się wyjątek. W klawiaturę o wiele lepiej przychodzi kłamanie niż komuś w oczy. Gdy kogoś nie widzisz nie wiesz jaką miną (np) reaguję na twoje słowa. Nie wiesz czy Cię wyśmiewa czy bierze na poważnie. Takie znajomości często kończą się gdy dochodzi do spotkania. Przychodzi wtedy rozczarowanie i smutek. Nigdy nie pokładam nadziei w znajomościach internetowych. Gdy z kimś piszę to tylko dla rozrywki, dla zabicia czasu, często dowiaduję się czegoś nowego, ciekawego. Moim zdaniem zakochiwanie się w osobie przez internet, znając tylko jej internetowe (często fałszywe) oblicze jest głupie. Poprostu nie wierzę w bliższe znajomości przez internet.
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*
Wyślij prywatną wiadomość
~Onyx F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 11-05-2009 13:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 421
Ostrzeżeń: 1
Postów: 132
Data rejestracji: 10.05.09
Medale:
Brak

Miłość przez internet...?

Miłość wg mnie to potężne słowo do którego trzeba dojżeć żeby je wypowiedzieć.
Dlatego ja chyba nie wierze w miłość przez internet, co najwyżej w zauroczenie.

Wiem z własnego doświadczenia że caaałkiem inaczej jest rozmawiać na odległość, a inaczej w cztery oczy.

Jeśli coś przez internet zaiskrzy, i na spotkaniu w realu będzie tak samo, to ok.
Wyślij prywatną wiadomość
~Monika Dumbledore F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 11-05-2009 16:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Goblin
Punktów: 39
Ostrzeżeń: 0
Postów: 14
Data rejestracji: 10.05.09
Medale:
Brak

To bardzo głupie jak ludzie się zako****ą w kims kogo tak na prawdę nie znają. Ludzie w internecie mogą kłamać ile wlezie. Nie mówiąc już o tym że jak się przed kimś za bardzo otworzysz a on będzie jakimś pedofilem i może cię napaść. To tyle. Ludzie są głupi.
__________________
Przychodzi pani Black do apteki i mówi
- Co mi pan poleca na urodę.
Aptekarz usmiechnął sie pod wąsem
- Pani pomoże już tylko Eliksir Wielosokowy.

Pozdrowienia dla drogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~Elfka F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 11-05-2009 17:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 702
Ostrzeżeń: 2
Postów: 348
Data rejestracji: 02.05.09
Medale:
Brak

To zależy. Jeśli naprawdę się rozumieją i po prawdziwym spotkaniu też coś iskrzy to ja proszę bardzo, jest dobrze.

Ale w necie można bardzo łatwo kłamać. A to nie dobrze. Chyba... po cześci muszę się zgodzić z Moniką Dumbledore. Oprócz tego ostatniego zdania.
__________________
Serdecznie i gorące pozdrowienia dla Jamie Black NAJLEPSZEJ CZŁOWIECZYNY NA ŚWIECIE i dla Jamajki jej psa!
Wyślij prywatną wiadomość
~Pinacolada F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 13-05-2009 17:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 202
Ostrzeżeń: 1
Postów: 76
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Żenada, że tak powiem. Miłość przez internet to nie miłość. Nie można tak tego nazwać. Coś takiego nie istnieje. Może być znajomość, fascynacja. Nawet taka przyjaźń na większą skale nie ma prawa bytu.
__________________
.:: Pinacolada's love<3::.
Wyślij prywatną wiadomość
~Vivienn F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2010 18:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 190
Ostrzeżeń: 1
Postów: 127
Data rejestracji: 20.08.10
Medale:
Brak

Śmiałam się z tego,uważałam za bezsens i rzecz niemożliwa,potem mnie takie coś spotkało,a teraz znów mogę uważać to za nierealne.
Wyślij prywatną wiadomość
~mcfly4ever F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 25-12-2010 09:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 470
Ostrzeżeń: 0
Postów: 197
Data rejestracji: 21.02.09
Medale:
Brak

Sądzę, że polubić można. Osobiście zaprzyjaźniłam się z dziewczyną w moim wieku na takim... hmm... programie? Second Life, taki symulator drugiego życia. No więc polubiłyśmy się bardzo, ale niestety niedawno straciłyśmy kontakt przez niemożność codziennego siedzenia przy komputerze. Ale miłość? Nie wydaje mi się prawdziwa jeśli zna się tą drugą osobę z internetu. Jak wiadomo - w internecie każdy może oszukiwać. Nawet kamerki internetowe nie pokażą wszystkiego o tamtej osobie. Bo porozmawiać to sobie ten x może o czym ty byś chciała żeby mówił, ale na prawdę może być zupełnie inny niż w rozmowach. Poza tym - co to za miłość jeśli nie widzicie się w prawdziwym świecie? Nie spędzacie ze sobą czasu np. chodząc do takiego banalnego miejsca jak kino?
Reasumując - według mnie miłość tylko i wyłącznie przez internet jest raczej niemożliwa.
__________________
i56.tinypic.com/28rp8q9.jpg
<3
i53.tinypic.com/17qzvq.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT