Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 126
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Saga o Ludziach Lodu - Margit Sandemo
Drukuj temat · Saga o Ludziach Lodu - Margit Sandemo
~Villemo_C F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 17-10-2008 20:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 228
Ostrzeżeń: 0
Postów: 140
Data rejestracji: 13.10.08
Medale:
Brak

Czy ktoś tutaj, na Hogsmeade pl, czytał może Sagę o Ludziah Lodu? Jak nie to bardzo polecam. A jak tak to zachęcam do wymiany swoich wrażeń, domysłów itp.
-
Moim ulubionym tomem (a jest ich 47) jest Miłość Lucyfera (30) o Sadze (bohaterka), która poznaje upadłego anioła - Lucyfera i się w nim zakochu-je ^^
-
A wy?
__________________
,,Otworzył oczy. Snape patrzył na niego z przerażeniem.
-Chroniłeś go, utrzymywałeś tak długo przy życiu tylko po to, by umarł we właściwym momencie?
-To cię szokuje Severusie?' A ilu ludzi umarło na twoich oczach?
-Ostatnio tylko ci, których nie byłem w stanie ocalić - odparł Snape, wstając - Wykorzystałeś mnie.
-To znaczy?
-Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie życie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mówisz mi, że hodowałeś go jak prosiaka na rzeż...
- To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbledore - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
-Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój, i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze. ''
[mp3]http://www.djgarsi.info/wyszukiwarka/index.php/listen/dmpOOUdoWGgzNg==[/mp3]

Edytowane przez Claire Lethal dnia 24-10-2008 21:15
www.elisabett.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~ultramaryna F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 20-10-2008 16:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 251
Ostrzeżeń: 0
Postów: 80
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

O nie! Nigdy więcej "Sagi o Ludziach Lodu". Przeczytałam jeden tom i w zupełności mi to wystarczy. Dla mnie to po prostu okropnie głupie romansidło. Może i wciągające, ale jeszcze w granicach rozsądku. Przynajmniej dla mnie. Czytałam opinie, że w ogóle nie można się od tego oderwać. Dobrze, że ja zrobiłam to bez problemu. Uśmiech
kochajmy-ksiazki.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Dominika F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 20-10-2008 18:25
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2702
Ostrzeżeń: 0
Postów: 298
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Kiedyś, jak byłam młoda i głupia to przeczytałam kilka tomów tej sagi, wtedy mi się podobały. Teraz nawet nie pamiętam o czym to jest i nie wiem czy chcę pamiętać, bo jak byłam młodsza to wiele głupot czytałam.
__________________
Bo w ogrodzie rośnie pnącze
w dzikim winie świat się plącze,
bo w ogrodzie dzikie wino
kto je tutaj siał dziewczyno.
Wyślij prywatną wiadomość
~Clarissa_Edgar F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 20-10-2008 18:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 16
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 28.08.08
Medale:
Brak

Ja przeczytałam sagę wiele razy i to nie tylko o ludziach lodu ale i innych.
Dzięki tym książkom zakochałam się w Skandynawii ! Wredny
Wiadomo że nie urodził się jeszcze ten coby dogodził wszystkim.....

__________________
Team Tamary jest z Tobą Język
Wyślij prywatną wiadomość
!Elsanka F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 20-10-2008 20:50
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1492
Ostrzeżeń: 0
Postów: 216
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Moja koleżanka czytała i przy tym zaznaczała sobie zboczone fragmenty...;F
Kiedyś dała mi do poczytania jedną część ale nie zachwyciła mnie a raczej zniesmaczyła. Fabuła może i byłaby fajna gdyby właśnie nie te zboczone dodatki - mnie one odrzucały. Ogólnie nie oceniam całej sagi poprzez jedną część ale z opowiadań wiem że w każdej części są te... erotyczne sceny więc coś czuję że nie dobrnęłabym do końca Sagi.
Wyślij prywatną wiadomość
~Villemo_C F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 20-10-2008 22:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 228
Ostrzeżeń: 0
Postów: 140
Data rejestracji: 13.10.08
Medale:
Brak

hhmmmmm ja czytałam tylko parę tomów z 47 chyba z 15 i tylko dwa razy były fragmenty erotic - a tak opisane, że w podręczniku od polskiego są bardziej zboczone sceny.
Nie wiem może trafiłaś na te ''najgorsze''
__________________
,,Otworzył oczy. Snape patrzył na niego z przerażeniem.
-Chroniłeś go, utrzymywałeś tak długo przy życiu tylko po to, by umarł we właściwym momencie?
-To cię szokuje Severusie?' A ilu ludzi umarło na twoich oczach?
-Ostatnio tylko ci, których nie byłem w stanie ocalić - odparł Snape, wstając - Wykorzystałeś mnie.
-To znaczy?
-Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie życie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mówisz mi, że hodowałeś go jak prosiaka na rzeż...
- To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbledore - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
-Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój, i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze. ''
[mp3]http://www.djgarsi.info/wyszukiwarka/index.php/listen/dmpOOUdoWGgzNg==[/mp3]

Edytowane przez Villemo_C dnia 20-10-2008 22:34
www.elisabett.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Itka F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 22-10-2008 17:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 525
Ostrzeżeń: 0
Postów: 100
Data rejestracji: 04.09.08
Medale:
Brak

Elsanka napisał/a:
nie zachwyciła mnie a raczej zniesmaczyła.

???
Fabuła może i byłaby fajna gdyby właśnie nie te zboczone dodatki - mnie one odrzucały.

Nie chcę tu nikogo obrażać ani nic w tym guście - zaznaczam to od razu. Tak mi się nasuwa pytanie - ile masz lat?
Ogólnie nie oceniam całej sagi poprzez jedną część ale z opowiadań wiem że w każdej części są te... erotyczne sceny więc coś czuję że nie dobrnęłabym do końca Sagi.

Nie chciałam zaczynać od "erotycznych" scen (w ogóle miałam zamiar je pominąć), ale właśnie poczułam się rozbawiona do granic możliwości. A która, z tych "erotycznych" scen tak bardzo Cię przeraziła, zniesmaczyła i sprawiła, że zrobiło Ci się niedobrze?Zszokowany Jestem bardzo ciekawa...

"Sagę o Ludziach Lodu" przeczytałam całą - od deski do deski. Niektóre tomy nawet kilka razy. Od samego początku byłam zachwycona tą historią, walką, do której rodzina szykowała się od wielu pokoleń.

I fakt - jak ktoś już napisał - nie mogłam się oderwać od lektury, jakbym była w transie. I, choć koniec mnie zdenerwował, byłam niezwykle zaskoczona takim rozwojem wypadków, nadal uważam, że jest to interesująca saga.

Ulubieni bohaterowie:
- Tengel Dobry (który wcale taki dobry nie był)
- Cecylia - za to, że była taka uparta
- Tarjei
- Kaleb i Mattias - kto czytał, ten wie, ile przeżyli
- Dominik - jego po prostu bóstwię
- Niklas
- Ulvhedin
- Mar
- Solve - tak, wiem, był wstrętny dla Heikego, ale poza tym, urzekający, niemiły i oschły, co sobie wysoko cenię w bohaterach
- Heike i Vinga - chyba najlepsza para z całej sagi
- Henning
- Lucyfer - wiadomo
- Tamlin - ... demon, taka moja słabość
- Marco - najbardziej tajemniczy, najbardziej skryty i przez to najbardziej pociągający
- wiedźma Hanna, Halkatla
- Havgrim
- Rune
- Tiili - bezbronna, niewinna, kochana
- Targenor - i nie będę się tłumaczyć.

Nie-ulubieni bohaterowie:
- Sol - myślę, że jej postać jest jedną z tych wyniesionych na piedestał z barku innych pomysłów
- Villemo - za dużo jest o niej, jest przerysowana, a zupełnie nie ma po temu powodu, bo ani nie ma jakichś niezwykłych zdolności, ani nic...
- Ingrid i Tula - też ich nie lubię.

Najlepszy tom to, moim skromnym zdaniem Demon Nocy. Nie polecam komuś, kto ma słabe nerwy, bo z powodu erotycznych fragmentów na pewno nie zaśnie. Oczko
__________________
"Słyszysz? Spisek gruźlików! Shakespeare napisał nową sztukę - zakaszlmy ją!".
Wyślij prywatną wiadomość
~Martyna F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 23-10-2008 13:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1282
Ostrzeżeń: 0
Postów: 188
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Oooo... Mój boże. Saga o Ludziach Lodu. Rany boskie. To były jedne z nielicznych książek, na widok których dostawałam drgawek i toczyłam pianę z ust ;d Siłą niemal trzeba było mnie zaganiać, bym przeczytała. Już po jednym zdaniu miałam ochotę ją odłożyć. No ale czytałam dalej.

Po pierwsze, te książki mnie nudziły. NUDZIŁY. Na boga, z trudem w ogóle przeczytałam jedną stronę. To było takie upiornie nużące, że dziwię się, jak wytrwałam do końca.
Wszystkie postaci były takie... "przerysowane", o. Tengel. Sol. Hanna. >,< Nie muszę wspominać, że to było najbardziej wkurzające.

Dla mnie to po prostu okropnie głupie romansidło.

Dla mnie nawet nie jest głupie, tylko jeszcze gorsze, jeśli mogę tak rzec. ;d
Wyślij prywatną wiadomość
!Elsanka F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 23-10-2008 20:59
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1492
Ostrzeżeń: 0
Postów: 216
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Nie chcę tu nikogo obrażać ani nic w tym guście - zaznaczam to od razu. Tak mi się nasuwa pytanie - ile masz lat?

Nie, nie chcesz mnie urazić, chcesz po prostu udowodnić że muszę być pewnie jakąś głupią 13-stką, bo nie spodobały mi się erotyczne momenty. Oczywiście nie pomyślałaś że zwyczajnie nie przepadam za romansami i takie sceny, lub opisy uczuć które zajmują czasami 2-3 strony mi się nie podobają.

Nie chciałam zaczynać od "erotycznych" scen (w ogóle miałam zamiar je pominąć), ale właśnie poczułam się rozbawiona do granic możliwości. A która, z tych "erotycznych" scen tak bardzo Cię przeraziła, zniesmaczyła i sprawiła, że zrobiło Ci się niedobrze?Zszokowany Jestem bardzo ciekawa...

A czyż nie jest to jeden z elementów romansów? Dlaczego je pomijać? Po to żeby stwierdzić że Saga nie ma żadnych wad?(dla mnie akurat to jest wadą bo nie lubię takich scen, innym mogą się podobać i ich za to nie krytykuje - każdy ma swój gust) Wg. mnie ma jeszcze jedną wyraźną wadę - na jej potwierdzenie przeczytałam wczoraj jeszcze jedną część, mianowicie "Demon i Panna". Autorka pisze bardzo nierówno - były momenty bardzo ciekawe, wciągające ale były też takie których miałam dość po przeczytaniu tej części - nudne i niemal powtarzające się opisy (uczuć ale także te związane z wątkiem) które już pod koniec omijałam szerokim łukiem.
Pytasz która scena mnie zniesmaczyła - nie jedna. Nie wspominałam że koleżanka dawała mi do poczytania te głupie fragmenty? Jeden bodajże z części "Odrobina czułości", inny jeszcze który był o Ulvarze czy jak mu tam i mogłabym tak wyliczać ale zwyczajnie nie pamiętam imion innych bohaterów.

Nie polecam komuś, kto ma słabe nerwy, bo z powodu erotycznych fragmentów na pewno nie zaśnie. Oczko

O tak, wczoraj nie spałam przez całą noc...
Wyślij prywatną wiadomość
~Itka F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 24-10-2008 11:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 525
Ostrzeżeń: 0
Postów: 100
Data rejestracji: 04.09.08
Medale:
Brak

Elsanka napisał/a:
Nie, nie chcesz mnie urazić, chcesz po prostu udowodnić że muszę być pewnie jakąś głupią 13-stką, bo nie spodobały mi się erotyczne momenty. Oczywiście nie pomyślałaś że zwyczajnie nie przepadam za romansami i takie sceny, lub opisy uczuć które zajmują czasami 2-3 strony mi się nie podobają.

Jeśli mi nie wierzysz - nie musisz, specjalnie mi na tym nie zależy.


A czyż nie jest to jeden z elementów romansów? Dlaczego je pomijać? Po to żeby stwierdzić że Saga nie ma żadnych wad?

Och, Saga ma mnóstwo wad - choćby przerysowane postaci, o których wspominałam już w poprzednim poście, a o których pisała również Martyna.
Autorka pisze bardzo nierówno - były momenty bardzo ciekawe, wciągające ale były też takie których miałam dość po przeczytaniu tej części - nudne i niemal powtarzające się opisy (uczuć ale także te związane z wątkiem) które już pod koniec omijałam szerokim łukiem.

Niektóre części są wręcz nie do przeczytania - zgodzę się, że są nudne i nie będę ich zaciekle bronić. Nie zgodzę się jedynie z tym, że opisy, związane z główną historią są koszmarne - dla mnie nie są. To najważniejsze w tej sadze - walka z Tengelem i, moim zdaniem, autorka poradziła sobie z tym bardzo dobrze.

O tak, wczoraj nie spałam przez całą noc...

A widzisz? Oczko

Jeszcze raz powtórzę - nie w moim zamiarze leżało udowodnienie Ci, że jesteś głupia i niedojrzała. Pytałam, ile masz lat, bo pomyślałam, że to może od tego zależy Twoja opinia. Na mnie takie opisy nie wywierają żadnego wrażenia, czytam, bo są elementem książki, stanowią nowe wątki. Zawsze to jakieś urozmaicenie.

Nigdy nie podchodziłam do Sagi o LL jako do romansidła.. Raczej jak do opowieści o rodzinie, przez wieki borykającej się z ogromnym problemem. Bardziej zwracałam uwagę na czary, na postaci; czekałam, kto urodzi się w następnej części - kim będzie, jaki będzie.. A nie, kto się z kim prześpi i czy zostanie to opisane wyjątkowo malowniczo.
__________________
"Słyszysz? Spisek gruźlików! Shakespeare napisał nową sztukę - zakaszlmy ją!".
Wyślij prywatną wiadomość
~Finezja F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 07-11-2008 19:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 227
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 21.09.08
Medale:
Brak

Moja mama czyta tą sagę, otworzyłam przeczytałam kilka kartek i nie miałam siły, od razu poznaję, że to romansidło z nawałem imion, jakimiś podróżami i taak dalej. Skusiłam się na więcej książki by nie było: Oceniam tylko po kilku kartkach... przeczytałam połowę jednej książki Ogień i Lód chyba, moje zdanie nie zmieniło się, nic z tej książki nie zapamiętałam, ani jednego zdania, nudne i typowe romansidło...
Wyślij prywatną wiadomość
~rut F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 19-11-2008 21:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 45
Ostrzeżeń: 0
Postów: 8
Data rejestracji: 19.11.08
Medale:
Brak

O matko, Margit Sandemo...
W pewene wakacje wydostałam z omętów moich płyt kompakt z książkami w formcie pdf. No i natrafiłąm na panią Sandemo i na jej sagę o czarnoksięzniku.
Tak głupie, że aż lekko się czyta. Poziom abstrakcji podobny do sagi "Zmierzchu" Meyer.
Przeczytałam 7 tomów, a końca niewidać... Kiedy dowiedziałam się, że dziadostwo ma 17 tomów, spasowałam. Toż to prawie jak Warhammer, nikończąca się opowieść! Fantastyczny harleqin, jak ja to nazywam. Brr. Trochę jak scenariusz wenezuelskiej telenoweli osadzonej w realiach fantasy. Zgroza.
Wyślij prywatną wiadomość
~Chryzanteny-Zlociste F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 17-12-2008 18:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 327
Ostrzeżeń: 0
Postów: 133
Data rejestracji: 05.09.08
Medale:
Brak

Ojejj.. Saga o Ludziach Lodu jest świetna.`!! <3333
Czytam teraz końcówkę; ;d. Jestem pod wrażenim ;DDD
Nie wiem co powidzieć.. Bohaterów każdej części lubię tak samo. Są świetni.
__________________
Methinks I see.. where? In my mind eye.

Edytowane przez Chryzanteny-Zlociste dnia 17-12-2008 18:09
Wyślij prywatną wiadomość
~Antipoison F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 28-12-2008 14:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 96
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 27.12.08
Medale:
Brak

ta Saga o Ludziach Lodu to JEST idiotyczne romansidło dla głupiutkich rushoffych nastolatek, co nie zmienia faktu, czyta się lekko i przyjemnie.
Człowiek wrzuca sobie tomik na odprężenie i nie może dziadostwa odłożyć.
Osobiście nie czytałam wszystkich bo fabuła większości jest bardzo podobna.

Jest jedna cześć, którą bardzo lubię mianowicie "Demon Nocy".
__________________
"It seems what has left of my human side is slowly changing in me"
Wyślij prywatną wiadomość
~mariola2755 F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2009 08:09
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -148
Ostrzeżeń: 4
Postów: 79
Data rejestracji: 18.03.09
Medale:
Brak

wcale tak nie uwazam czytalam sage do 13 tomu, bo 14 nie moge znalezc w bibliotekach, i uwazam ze to super saga . Inna sage tej samej autorki czytalam to byla saga o czarnoksiezniku ale i tak lepsza saga o ludziach lodu
Wyślij prywatną wiadomość
~Sol_Angelica F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 23-05-2009 20:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -4
Ostrzeżeń: 1
Postów: 9
Data rejestracji: 23.05.09
Medale:
Brak

Kocham, po prostu kocham Sagę o Ludziach Lodu (o czym można się łatwo przekonać z nicku). Obecnie jestem na 43 tomie. Moja mama zaczęła to czytać, gdy ja miałam około 10/11 lat i bardzo chciałam się za to zabrać, ale za każdym razem mówiono mi, że to nie dla dzieci. No, fakt, sceny erotyczne, jednak mi to nie przeszkadza, ponieważ liczy się dla mnie fabuła, a że w prawie każdym tomie znajdzie się chociaż jedna taka scena, to już nic. W końcu miłość musi być. Wracając do przerwanego wątku, mając lat 13, gdy rodziców w domu nie było, wzięłam 1 tom i zaczęłam czytać. Strasznie mi się spodobało, oderwać się nie mogłam. Tak czytałam po kolei, a rodzice w końcu to zaakceptowali. Na razie zajęło mi to z dwa/trzy miesiące (przerywane czasem inną książką xD) i trochę mi żal, że niedługo koniec. Na początku jeszcze w klasie koleżanki się ze mnie śmiały, że jak może mnie taki tasiemiec fascynować. A teraz cztery z nich dołączyły do grona fanów xD

Ulubione postacie - Silje, Sol, Liv, Tarjei, Cecylia, Irja, Mattias, Gabriella, Elisa, Ulvhedin, Shira, Mar, Elisabet, Anna Maria (Simon), Saga, Lucyfer, Marco, Malin, Benedikte, Vanja, Tamlin, Linde-Lou, Christa, Tova.
Znienawidzone postacie - Sunniva Młodsza, Kolgrim, Solve, Heike, Tula, Nataniel, Ellen, Mari, Christel.
Wyślij prywatną wiadomość
~Pinacolada F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 24-05-2009 11:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 202
Ostrzeżeń: 1
Postów: 76
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Fajnie się złożyło, że natrafiłam na ten wątek, gdyż obecnie jestem w trakcie czytania sagi o LL. Kończę 25-tą część - dopiero.
Ja za to lubię Heikiego i Tulę!
Ale chyba moim najulubieńszym bohaterem jest mandragora xD. Strasznie mi się spodobało jak Heike o nią dbał, mówił do niej, a nawet uszył coś na ślad ubranka! Takie słodkie to xD.
Lubię wiele postaci. Zresztą większość.
Erotyczne sceny nie rażą mnie swoją bezwstydnością. Dobrze się czyta i tyle:P A Sandemo po prostu ma taki styl xD.
Nie traktuję tego jako ulubionej lektury, ale jak opowiadanie, które mnie wciągnęło i jest lekkim przerywnikiem pomiędzy "Trzema muszkieterami" a "Paragrafem 22".
Po prostu polubiłam i czytam od deski do deski kiedy najdzie mnie ochota.
Zdaję sobie sprawę dlaczego komuś może się to nie spodobać.
Ale saga łączy romans, wątek przygodowy, rodzinny a nawet historyczny.
Podoba mi się też to, że jest tasiemcem, który szybko się nie skończy i minie dużo tomów, zanim poczuję niedosyt, jak po każdej przeczytanej książce xD.
Nie mogę się doczekać tego Lucyfera, o którym tak dobrze piszecie;)
__________________
.:: Pinacolada's love<3::.
Wyślij prywatną wiadomość
~Carmel F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 31-05-2009 13:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 9
Ostrzeżeń: 1
Postów: 9
Data rejestracji: 15.04.09
Medale:
Brak

Uwielbiam te książki. Na razie doczytałam jakoś do 36 tomu, bo na razie nie mam czasu, ale w wakacje chyba doczytam do końca ^^

Ja najbardziej lubię trzy pierwsze tomy. Moje ulubione postacie: Sol, Villemo, Silje, Mattjas, Lucyfer, Marco, Ulvhedin.

Dzięki tej książce znam parę norweskich słówek ;d
Wyślij prywatną wiadomość
!Cathy F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2009 13:03
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 888
Ostrzeżeń: 0
Postów: 182
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Pamiętam, że podczas pobytu w Niemcach bardzo tęskniłam za polskimi słówkami, a przezornie zabrałam ze sobą tylko jedną książkę. Na szczęście (?) koleżanka miała 1 część tej sagi. Tośmy się wymieniły- ja jej Cejrowskiego, ona mi Ludzi Lodu. Cóż ja mogę o tej książce powiedzieć? Strasznie mnie nużyła, wkurzała mnie ta cała Silje (?) i jej super przygody. Raczej po kolejne tomy nie sięgnę, zwłaszcza, że jest ich ponad 40. Mam lepsze rzeczy do roboty.
__________________
Nie uważałeś jak robisz, rób jak uważasz.
Wyślij prywatną wiadomość
~Chantie_Chant F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2009 11:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 100
Ostrzeżeń: 0
Postów: 21
Data rejestracji: 19.07.09
Medale:
Brak

Książki są generalnie bez większej treści, ale przyjemnie i szybko sie je czyta. Sama przeczytałam do 37 tomu, ze względu na fakt, iż moja przyjaciółka uwielbia te książki.
Czytałam, czytałam i czytałam i myślałam, ze nie doczekam się 'magii' jaka niby miała tam się pojawiać. I co najśmieszniejsze nawet jak sie 'coś' pojawiło to mi się nie spodobało ;P
Jedyny tom jaki mi się spodobał to 'Demon nocy', nie wiem dlaczego, ale spodobało mi się. 1 książka na 40-pare, jak na TAKIE książki to nawet dobrzeOczko
To takie typowe czytadła, nie porwały mnie, ale przeczytałam większą ich część więc nikt mi nie zarzuci, że źle oceniam a nie znam. Poznałam, zwątpiłam i oceniłam. Ja nie wiem skąd ktoś bierze tyle czasu an pisanie harlequinów itp bo do takich książek zalicza się Saga...
Podziwiam fanów, ja bym nie potrafiła przeczytać wszystkiego i jeszcze to lubićOczko
__________________
"Tysiące nocy będą należały do ciebie, byś mógł ujrzeć światło, jakiego żaden śmiertelny jeszcze nigdy nie widział, byś mógł odebrać odległym gwiazdom nie kończącą się iluminację, która pozwoli ci - jak Prometeuszowi- wszystko zrozumieć."
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT