Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 186
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» My, dzieci z Dworca Zoo
Drukuj temat · My, dzieci z Dworca Zoo
!Lavanda F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 06-10-2008 16:48
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1289
Ostrzeżeń: 2
Postów: 182
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

No wiec...
Film nakrecony oczywiscie na podstawie ksiazki opartej na faktach, ktore wydarzyly sie naprawde w latach '70 w Niemczech. A mianowicie sa to opisane zwierzenia nastolatki Christiane, ktora w bardzo mlodym wieku weszla w tunel narkotykowy, z ktorego chciala sie wydostac.
Zarowno ksiazka jak i film pokazuja dokladnie jak latwo i niewinnie mozna popasc w nalog, jak caly ten proces sie rozwija z miesiaca na miesiac, frustracje, zapotrzebowania oraz to, jak trudno z takiego nalogu wydostac. Niby ta historia jest sprzed mniej wiecej 30 lat, ale... jak to historia... lubi sie powtarzac, w dzisiejszych czasach tym bardziej.

Ktos z Was ogladal lub czytal ksiazke? Co o tym myslicie?

Mnie to zainteresowalo. I to nawet bardzo. Stwierdze nawet, ze gdzies tam gleboko zrodzila sie jakby jakas mala fascynacja takim swiatem, ktory w zasadzie nie jest tak odlegly jakby sie moglo wydawac. Oczywiscie nie mowie tu o fascynacji z serii ''tak, ja tez tak chce sprobowac'', o nie ;). Po prostu jakos lubie obserwowac takie ''swiaty'', probowac rozumiec dlaczego tak sie dzieje, a nie inaczej... Co do samego filmu to przyznam, ze Natja Brunckhorst niezle sie spisala w roli Christiane ;), no a co sie tyczy samych scen filmowych to jedna z moich ulubionych to ta na poczatku filmu, kiedy cala ich grupka biega miedzy sklepami (o ile sie nie myle byl to jakis dom handlowy), a w tle leci piosenka Davida Bowie'go ''Heroes'' :).
Edytowane przez Lavanda dnia 06-10-2008 16:49
Wyślij prywatną wiadomość
~Fiore F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 06-10-2008 17:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 0
Postów: 210
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Książkę czytałam kilka lat temu, wywarła na mnie ogromne wrażenie. Coś we mnie zostało po lekturze, jak to ujęłaś, z fascynacji takim światem.
A historia Christiane jest bardzo przejmująca. Nie powiem, że polecam bez względu na wiek, ale jeśli ktoś poniżej 13 roku życia czuje się wystarczająco dojrzały to zachęcam.

Kiedyś tam znalazłam nawet jej aktualne zdjęcia autorki ksiązki w sieci. Trzeba przyznać, że ślady z przeszłości zostały.

Fragmenty filmu oglądałam na youtube, bo w telewizji leciał zawsze po 23 w środku tygodnia.
Jest bardzo dobry i niemal równie wstrząsający co książka. A dziewczyna grająca Christiane bardzo dobrze odtworzyła jej postać.
Edytowane przez Fiore dnia 06-10-2008 17:51
Wyślij prywatną wiadomość
~czarodziej F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 06-10-2008 18:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 218
Ostrzeżeń: 2
Postów: 89
Data rejestracji: 02.10.08
Medale:
Brak

książke nie skonczyłam czytać jakieś 2 dni temu. Bardzo wciągająca i ciekawa. Historia Christiane jest naprawde straszna.. no ale na szczęscie udalo jej sie wyjść z nalogu, do którego ponoć teraz niedawno niestetty wróciła..
Filmu jeszcze nie oglądałam ale mm zamiar w najbliższej przyszłości
666 Wyślij prywatną wiadomość
~Irreplaceable_ F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 13-12-2008 14:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Filmu nie widziałam, ale co do książki to czytałam, owszem. Nawet nie słyszałam, zeby był nakręcony film. No niestety, trzeba się jakoś przyzwyczaić i poszukać.
Książka bardzo wciągająca. Z początku, może niektórzy mieli takie wrażenie, ze sami chcieli zacząć brać. Ale końcówka m isię spodobała. Koniec z nałogiem. To trudne, ale dla tych, co chcą, nie ma nic trudnego.
Wyślij prywatną wiadomość
~nymph F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2009 20:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1070
Ostrzeżeń: 2
Postów: 531
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

a ja widziałam niedawno film ( książki nie czytałam ) dużo słyszałam o tym filmie i dopiero jak sama zobaczyłam to się przekonałam że jest bardzo wciągający i poruszający. Po książkę oczywiście też w najbliższej przyszłości mam zamiar sięgnąć
Wyślij prywatną wiadomość
~pomyluna F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2009 21:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1818
Ostrzeżeń: 2
Postów: 524
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Moja przyjaciółka ma gdzieś ten film. Miałam go u niej obejrzeć, ale jakoś tak się potoczyło, że w końcu zapomniałyśmy. A co do książki, to czytałam i powiem szczerze, że w niektórych momentach, byłam naprawdę poruszona. Muszę koniecznie zobaczyć ten film. Zapiszę to sobie gdzieś chyba, bo jak zwykle, znowu o tym zapomnę xD
__________________
img.userbars.pl/93/18596.png

Edytowane przez Ariana dnia 31-01-2009 22:01
Wyślij prywatną wiadomość
~emma-watson-16 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 10-04-2009 12:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 383
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Widziałam niestety tylko ok. 2/3 filmu, w szkole - nie dokończyliśmy go. Ogromnie mnie poruszył, żałuję, że nie widziałam całości. Nie czytałam książki i nie wiedziałam nawet, że jest! Nadrobię to przy najbliższej okazji.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ann F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 21-04-2009 15:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Książkę czytałam jakieś pół roku temu i przyznam, że naprawdę mną wstrząsnęła. Ta książka była dla mnie bardzo pouczającą lekturą. Myślę, że pomimo iż od napisania minęło już trochę lat to jak najbardziej warto poświecić jej uwagę. Filmu niestety nie widziałam, nawet nie wiedziałam, ze jest. Teraz już wiem i postaram się go obejrzeć.
__________________
"Music the great communicator..."
Wyślij prywatną wiadomość
~darksev F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 15-06-2009 11:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2736
Ostrzeżeń: 1
Postów: 424
Data rejestracji: 07.06.09
Medale:
Brak

Książkę czytałem, film oglądałem. Moim zdaniem w filmie narkotyczny problem wśród nastolatków został wspaniale przedstawiony. Książka także wciąga i się nie nudzi. Aktorzy świetnie dopasowani. I Świetnie przestrzega młodych ludzi przed używkami. I pokazuje skutki takiego heroinowego życia. Wspaniały film.
Wyślij prywatną wiadomość
~Edzia F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 15-06-2009 13:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 334
Ostrzeżeń: 3
Postów: 272
Data rejestracji: 03.06.09
Medale:
Brak

Ja mam zamiar obejrzeć film. Książkę skończyłam bardzo nie dawno. Nie byłam świadoma takiego życia jakie miała bohaterka. Najbardziej wstrząsnęło mną to że bicie tam jest na porządku dziennym a przyjaciele tak zmienni i podatni na kwas, heroinę, hasz ITP.
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 21-07-2009 12:01
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Książkę niedawno przeczytałam, namawiała mnie do niej moja koleżanka już od długiego czasu no i się zdecydowałam. Ogólnie nie za bardzo lubię książek opartych na faktach ale ta wyjątkowo mi się spodobała. Ale co do tematu.
Film był także dobry, ze szczegółami, odzwierciedla książkę w miarę dobrze i naprawdę przedstawia problem narkotykowy nastolatków. Naprawdę film można obejrzeć, mogę polecić ale książka moim zdaniem bardziej wciągająca.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~grejs F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2009 19:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 130
Ostrzeżeń: 1
Postów: 79
Data rejestracji: 29.07.09
Medale:
Brak

ja czytałam książkę, a że istnieje film, to nawet nie wiedziałam.. Uh-oh! w każdym razie książka była bardzo dobra i nie raz ją czytałam. kiedy czytałam, trudno było mi uwierzyć, że można wpakować się w takie bagno, tylko przez jedną, nieprzemyślaną decyzję.
Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 24-09-2009 09:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Film bardzo dobry. Problem narkotyków został przedstawiony idealnie. Głowna rola odegrana została bardzo dobrze. Film zaciekawił mnie tym, że jest oparty na faktach dlatego zdecydowałam się go obejrzeć. Książkę przeczytałam zaraz po filmie.
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*
Wyślij prywatną wiadomość
~about F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 24-12-2009 17:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 224
Data rejestracji: 11.10.09
Medale:
Brak

Oglądałam film, ale nie cały. Ot nasza wychowawczyni stwierdziła, iż to produkcja dobra dla nas, że powinniśmy zobaczyć co dzieje się z osobami uzależnionymi od narkotyków. Cóż mogę powiedzieć? Fragmenty które miałam okazję zobaczyć naprawdę mną wstrząsnęły. Scena w łazience, kiedy to Christiane próbuję "dać sobie w żyłę" jest dość nieprzyjemna, jednak zapada w pamięć. Porównywać i oceniać całości nie będę, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie znam całego filmu. Zamierzam w bliskiej przyszłości obejrzeć go w całości, od deski do deski, jak to się mówi.
__________________
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

Albert Einstein

Edytowane przez about dnia 24-12-2009 17:04
Wyślij prywatną wiadomość
~mrsRadcliffe F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2010 21:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1306
Ostrzeżeń: 1
Postów: 382
Data rejestracji: 20.03.10
Medale:
Brak

Najpierw oczywiście przeczytałam książkę. Samą książka byłam zafascynowana, a sam film wkręcił mnie w to bardziej. Oczywiście, wiele wątków ominęli, jak to zwykle, ale świetnie ukazuje życie narkomana.
__________________
29.media.tumblr.com/tumblr_lppcll6mIl1qa1id2o5_250.gif
30.media.tumblr.com/tumblr_lpmf4etH1n1qdwjb5o3_r2_250.gif

"Ich obecność była jego odwagą, to ona sprawiała, że był w stanie robić krok za krokiem. "
Wyślij prywatną wiadomość
~-muchor- F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 07-11-2010 14:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 347
Ostrzeżeń: 1
Postów: 102
Data rejestracji: 21.09.10
Medale:
Brak

I książkę czytałam i film oglądałam.
Książka - naprawdę mną poruszyła. Po porostu nie potrafię opowiedzieć, co czułam gdy to czytałam. Szczególnie te momenty, kiedy ona i Detlef się... puszczali, no.
Czułam wtedy coś jak mieszanka współczucia, przerażenia i obrzydzenia. Jednak uważam, że to książka niesamowita i poruszająca tematy bardzo poważne. Nie każdy dałby radę z tą książką.
Film - tu jest łatwiej. Wiem, że czułam po prostu mdłości. Myślałam, że oszaleję.
Film był o wiele bardziej drastyczny. Scena w łazience, kiedy Christiane próbuje dać sobie w żyłę jest zwyczajnie przerażająca.

Wpierw oczywiście przeczytałam książkę.
__________________
NOPE
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2012 17:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Książka była straszna, zaskakująca, ale wspaniała. Film? Ogólnie plus za to, że był robiony w dawnych latach. Można sobie poczytać o tym, że kiedy go kręcili na dworcu, wokół nich było naprawdę mnóstwo narkomanów, no i to miejsce wyglądało jak w książce. Teraz to by tak nie wyglądało. Za dużo nowoczesności, ale jednak zawiodłam się. Za dużo streszczenia, za mało różnych ważnych fragmentów.
Wyślij prywatną wiadomość
~Frances_Bean F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 18-01-2012 14:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 79
Ostrzeżeń: 0
Postów: 22
Data rejestracji: 11.01.12
Medale:
Brak

Ojejku, książka genialna, film dno. Gdybym nie przeczytała książki, to nic bym chyba nie wiedziała z tego filmu. Najpierw polecam książkę, następnie film. Za dużo wątków ominęli, za dużo streścili.
__________________
Lepiej spłonąć niż się wypalić.
Wyślij prywatną wiadomość
~xowiki F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 11-04-2012 21:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 588
Ostrzeżeń: 0
Postów: 115
Data rejestracji: 13.11.11
Medale:
Brak

O ile po książkę sięgam dość często tak filmowi mówię stanowcze nie. Rozczarował mnie na całej linii. Zupełnie inaczej sobie to wszystko wyobrażałam i w mojej głowie to jakoś lepiej wygląda. Nie każda książka nadaje się do ekranizacji. A ta choć jest dobrym materiałem pod scenariusz wpadła w niewłaściwe ręce.
__________________
~ ~ * ~ ~

- Lily... Przez tyle lat
- Zawsze



Kto ci podbił oko, Granger? Chcę mu posłać kwiaty


A ja i Fred to co, jesteśmy tylko sąsiadami?


Może jest, a może go nie ma,ale pozostaje faktem, że potrafi się poruszać szybciej niż Severus Snape, gdy mu się zagrozi szamponem



Pozdrowienia dla mojego kochanka i żony. Oni wiedzą, o kogo chodzi xD

Buziaki misie <3
http://story-dhl.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
~Arek Secret F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 12-04-2012 14:07
Zbanowany

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 253
Ostrzeżeń: 1
Postów: 32
Data rejestracji: 28.02.12
Medale:
Brak

Film wywarł na mnie ogromne wrażenie, tak wielkie, że nawet tego nie da się opisać. Historia dziewczyny była bardzo dobrze ukazana, aktorka po prostu nadaje się do takich ról (najpierw czytałem książkę, później widziałem film, dlatego w tym zdaniu piszę inaczej). Co prawda w produkcji jest wiele scen pominiętych, aczkolwiek to zostało zastąpione drastycznością.
__________________
Mam okazję powitać Ritę Skeeter - tą wścibską kobietę z Proroka Codziennego. Moja opinia o niej, jakże znana: "Die Bitch, Die".
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT