Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 205
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Tunele
~Lord_Voldemort F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2008 13:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 76
Ostrzeżeń: 1
Postów: 33
Data rejestracji: 03.10.08
Medale:
Brak

"Tunele" to książka dla młodzieży, autorstwa Rodericka Gordona i Briana Hilliamsa, która została uznana za najlepszą książkę 2007 roku. Zaczęły się przygotowania do adaptacji filmowej książki. Jakie refleksje budzą po przeczytaniu tej książki? Moim zdaniem refleksja z tej książki, jesttaka, że nie należy robić dokładnie tego samego co inni. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
www.rozneinfo.wikidot.com Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 07-10-2008 16:47
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Ja! Ja znam! *macha łapką*
Tunele przeczytałam chyba w pierwszy wakacyjny tydzień. I to było z mojej strony dobre posunięcie, bo to typowo wakacyjna książka - ani perła literatury, ani totalny gniot. Po prostu miła lektura, gdy się ma chwilę wolnego czasu, jak np. wakacje, to szczególnie dobry czas dla cieniolubnych stworzeń, takich jak ja.
A co do przesłania książki - owszem niesie ona za sobą kilka rad, ale są one, według mnie, zaserwowane w zbyt lekkostrawnej postaci. Ba! sma esencja książki podana jest na tacy. Ja tak nie lubię - wolę najpierw utworek przetrawić, chwilę się nad nim zastanowić, pomęczyć. W Tunelach tak nie ma - wszystko napisany czarno na białym; dobre jest to, to i to. I jeszcze to.
Co nie zmienia faktu, że to przyjemna książka.

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?
Wyślij prywatną wiadomość
~Fernando F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 07-04-2009 16:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 264
Data rejestracji: 02.04.09
Medale:
Brak

Przeczytałem "Tunele", a teraz jestem w połowie "Tunele. Głębiej". Uważam, że to bardzo fajne książki i polecam wszystkim miłośnikom przygodowych powieści. Powieść interesująca, wciągająca, podobała mi się również sama fabuła i opis świata Kolonistów.
Wyślij prywatną wiadomość
~Dobby The House Elf F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 24-04-2009 20:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 221
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 07.03.09
Medale:
Brak

Czytałam (co prawda po angielsku). To bardzo fajna książka, nie jakaś szczególna, ale z przyszłością i bardzo chętnie zdobędę drugi tom. Najciekawsze jest to, że jeżeli ma się tą bujną wyobraźnię- naprawdę można się pogubić w ciemnościach, przejdzie przez ciebie dreszcz. Racja, Alae, to typowo wakacyjna książka. O wiele bardziej lekka od szkolnych lektur...
Edytowane przez Guardian dnia 31-07-2009 14:03
Wyślij prywatną wiadomość
~Alanette Vieira Malfoy F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 25-04-2009 00:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 985
Ostrzeżeń: 1
Postów: 103
Data rejestracji: 08.03.09
Medale:
Brak

Hmmm... ''Tunele'' to bardzo ciekawa książka. Zapoznałam się z nią w ostatnie wakacje (ha! Jednak jest to wakacyjna książka, jak to już wyżej stwierdzono)...i cóż, esencja utworu - tutaj też muszę poprzeć moich przedmówców (a może przepiszców?) - jest podana na tacy, tylko brać... i nie delektować się. Nie na tym czytanie powinno polegać... Nu ale może sięgnę po następną część, tj. ''Tunele głębiej''. Może mi się spodoba. A może nie x).
Niemniej, książki pisane przez dwóch autorów zawsze są bardzo ciekawe - synchronizacja myśli, etc... To musi być bardzo trudne! I dlatego efekty są takie... inne od książek pisanych przez jednego autora x).
__________________
Oddana Quidditchowi na zawsze.
Wyślij prywatną wiadomość
~Mally F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 24-05-2009 14:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 35
Ostrzeżeń: 0
Postów: 11
Data rejestracji: 24.05.09
Medale:
Brak

Przeczytałam obydwie części i bardzo mi się podobały. W książce były moment, w których chichotała i takie, od których dreszcze przechodziły po ciele. Według mnie, jest to książka świetna, niesamowita, ze względu na styl i sposób, w jaki została ona napisana (czyt. dwoje autorów). Polecam wszystkim, którzy lubią tajemnice, przygody, napięcie i trochę strachu ;b. Warte przeczytania.
__________________
prowadzi nas rozwaga,
każdy dzień jest szkołą życia,
nie jest źle,
choć mamy jeszcze wiele do zdobycia.
Wyślij prywatną wiadomość
~ElaLa F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 22-06-2009 21:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 86
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 08.11.08
Medale:
Brak

"Tunele" są niesamowicie wciągająca książka. Własnie niedawno skończyłam czytać i biegiem muszę się wziąść za nastepną cześć. xD
__________________
That's what you get when you let your heart win!
Wyślij prywatną wiadomość
~Madlenne F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 04-07-2009 21:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1654
Ostrzeżeń: 0
Postów: 401
Data rejestracji: 08.02.09
Medale:
Brak

Jestem właśnie po lekturze pierwszego tomu i zaraz zabiorę się za drugi, który czeka już na regale Rozbawiony
Przyznam szczerze, że już dawno (właściwie od czasów Harry'ego Pottera) nie czytałam tak wciągającej książki fantastycznej. Książka podoba mi się szczególnie ze względu na moją pasję archeologiczną- czytając o przygodach Willa, sama mam ochotę wykopać jakiś tunel Rozbawiony
__________________
I heard your voice through a photograph
I thought it up and brought up the past
Once you know you can never go back
I've got to take it on the otherside


http://hogsmeade....ad_id=2030
Wyślij prywatną wiadomość
~Miona F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 04-07-2009 22:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1321
Ostrzeżeń: 1
Postów: 116
Data rejestracji: 03.09.08
Medale:
Brak

Czytałam i pierwszy i drugi, oba mnie nie zachwyciły, ale jako książki łatwe i przyjemne, ot tak, na moment, przeczytać i już, to mogą być. W miarę wciągające, choć czasami za wydumane... Mimo to, mogą być, nie mam jakiś tam konkretnych zastrzeżeń... ;)
__________________
"Amelii wolno żyć marzeniami i zamykać się w sobie. Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia"


gfx.filmweb.pl/ph/14/16/31416/7902.1.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
!Guardian F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 31-07-2009 13:59
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 20057
Ostrzeżeń: 1
Postów: 705
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Medal

ani perła literatury, ani totalny gniot.
Dokładnie, co nie zmienia faktu, że jest to książka ciekawa i wciągająca. Wprawdzie, na samym początku (jakieś pierwsze 14 rozdziałów - w dodatku okropnie krótkich) powiewało nudą (takie sobie życie, o...), ale potem, gdy akcja się rozwinęła, fabuła pochłonęła mnie totalnie, co w moim wypadku jest czymś nienormalnym (a najlepszą oznaką pochłonięcia mnie jest jedzenie w trakcie czytania książki, masakra). Aktualnie jestem po pierwszym tomie (też przeczytałem go w wakacje xD), zastanawiam się kiedy kupić drugi i odliczam dni do premiery trzeciej części (październik '09) bo z pewnością przeczytam resztę sagi, bo kurde, chcę wiedzieć jak to się skończy. A tak jeszcze odnośnie fabuły, nie wiem czy inni też tak mieli, ale momentami niektóre wydarzenia były tak łatwe do przewidzenia, że normalnie szok. I Willa nie lubię. Rebeka i Chester są dużo bardziej fajniejsi. No...
Edytowane przez Guardian dnia 31-07-2009 14:01
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 07-09-2009 17:52
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

A i mi też się spodobała, może i nie jest to światowy bestseller ale jak dla mnie jest to bardzo wciągająca (dopiero w połowie książki zaczyna się akcja ^^) akcja i ciekawy wątek. Aktualnie jestem na drugim tomie, gdzieś w połowie ale jak na razie przestałam czytać z niewiadomych powodów ^^ ale nadal podoba mi się. Mam nadzieję zacząć czytać trzeci tom w następnym miesiącu ;] bo koleżanka właśnie wyczarowała go z... nnie wiem z skąd ^^ a i tak szybko jej nie odda ^^.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~karolina123 F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 18-04-2010 18:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Redaktor Żonglera
Punktów: 1002
Ostrzeżeń: 0
Postów: 445
Data rejestracji: 07.12.08
Medale:
Brak

Przeczytałam pierwszy tom i szczerze powiedziawszy spodziewałam się czegoś więcej bo zapowiadało się ciekawie.Jednak mimo że się troche rozczarowałam to książka w sumie nie jest taka zła, jak juz nie ma nic innego pod ręką to można sięgnąć ale za barzdo ambitna i wciągająca to ona nie jest.Choć w sumie mojemu młodszemu baratu si epodobała wiec moze cos w niej jest.
Choć specjalnie pierwsza cześć mnie nie zachwyciła to jak drugą cześć zwęszę to dla zasady przeczytam.
__________________
"Co nie jest życiem, wykorzeniam
by kiedyś martwą nie umierać"

"Z punktu widzenia aerodynamiki
trzmiele nie maja prawa latać,
tyle że trzmiele o tym nie wiedzą,
wiec latają sobie dalej."
Wyślij prywatną wiadomość
~Arya F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 04-05-2010 16:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Ja, ja ją przeczytałam!
*macha energicznie ręką, aby wszyscy to zauważyli*
Dostałam ją na Wielkanoc od siostry. Pierwszą część ma sie rozumieć. Najpierw miałam co do niej wątpliwości - na początku byłą nudnawa, ale potem się zaczęło. Ta książka tak mnie zaciekawiła, że nie mogłam sie od niej oderwać. A muszę przyznać, ze to nie jest mój styl. Nie, ja raczej czytam książki o smokach, elfach, a ta jest zupełnie inna. Tu nie ma smoków, tu jest przepiękny, zaczarowany świat Kolonii i tym podobnych. Nie mogę się doczekać momentu, kiedy przeczytam następne części Uśmiech
__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 04-05-2010 18:23
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Nie wiem dlaczego, ale książka niezbyt mnie wciągnęła. Z wielkim trudem dotrwałam do połowy, ale dalej nie mogłam czytać. Po prostu strasznie wiało nudą. Akcja za wolno się rozkręcała. Wolę czytać coś bardziej dynamicznego. Niestety na Tunelach bardzo się zawiodłam i wątpię, czy spróbuję wziąć się za tę książkę jeszcze raz.
Wyślij prywatną wiadomość
~ain_eingarp F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 04-05-2010 20:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 400
Ostrzeżeń: 0
Postów: 79
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Książkę dostałam dzięki sporemu napisowi na okładce, a właściwie "...odkrywcy Harry'ego Pottera". Rodzice kupili mi ją pod choinkę i już wtedy zaczęłam ją czytać. Część pierwszą (Zdobywcy podziemnego świata) czytałam do Lutego. Okropnie mi się ciągnęła, za to reszta poleciała szybciutko, jakoś w 3 dni. Po Zdobywcy... książka mnie wciągnęła i trudno było mi się od niej oderwać. To co kryje się pod ziemią nagle stało się bardzo interesujące Uśmiech.
Niestety Tunele. Głębiej. jeszcze nie miałam okazji czytać, gdyż nie ma jej w żadnej księgarni jaką do tej pory odwiedziłam, a nie chcę czytać najpierw Otchłani.
Edytowane przez ain_eingarp dnia 04-05-2010 20:49
Wyślij prywatną wiadomość
~kleopatra1989 F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 04-05-2010 21:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 329
Ostrzeżeń: 0
Postów: 93
Data rejestracji: 01.05.10
Medale:
Brak

Słyszałam od wielu osób, że to bardzo wciągająca kciążka, ale mnie nie zachwyciła. Strasznie mi się dłużyła i spodziewałam sie po niej więcej. Uważam, że główny zarys jest naprawdę fajny, ale reszta jest do kitu. To stanowczo nie to samo co HP.
Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 17-06-2010 21:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

Mnie ta książka wybitnie nie przypadła do gustu. Zwykle wszystko przeczytam, lae tego przeboleć nie mogę. 1 część i koniec!
Irytuje mnie wyraźna granica między autorami dokładnie widać kiedy, który pisze. Piszą strasznie odmiennymi stylami. Mnie się nie podoba.
__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
~Caroline F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 26-06-2010 19:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 70
Ostrzeżeń: 0
Postów: 27
Data rejestracji: 23.01.09
Medale:
Brak

Zazwyczaj lubię czytać nowe książki, uczyć się czegoś. Ta historia jednak wydała mi się strasznie mało interesująca i nie dobrnęłam do końca. Może podejdę do tego drugi raz?
Wyślij prywatną wiadomość
~kertiz F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 24-08-2010 00:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2616
Ostrzeżeń: 0
Postów: 224
Data rejestracji: 17.06.09
Medale:
Brak

"Tunele" dostałem rok temu pod choinkę. Pierwszą część pochłonąłem w trzy dni, a raczej trzy noce Rozbawiony. Gdy wziąłem drugą część przygód Willa trzeba było wracać do szkoły po przerwie świątecznej, więc utknąłem w połowie książki. Dosłownie utknąłem bo od tamtej pory jej nie czytałem. Skończyłem gdzieś na tym jak Eliote płynie z Willem i Chesterem na wyspę. Na pewno kiedyś dokończę tą trylogię. Choć teraz gdy rozpoczyna się rok szkolny lektury oraz Harry zabierze mi większość wolnego czasu. W każdym razie książki bardzo mi się spodobała co wydać po tępię czytania pierwszego tomu. Spodobał mi się pomysł tej książki. Gdzieś, pod ziemią, miasto pełne złowrogich ludzi i dwoje młodzieńców szukających drogi ucieczki. Na prawdę polecam. Może to nie arcydzieło, ale godne uwagi.
__________________
img571.imageshack.us/img571/6383/kopiakertiz1.jpg
kertiz.blogspot.com Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 24-08-2010 18:33
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Przeczytałam pierwszy tom i muszę stwierdzić, że to dość ciekawa książka. Jak na razie poszukuję drugiej części Tuneli (kupować mi się nie chce, bo wiem, że tylko raz ją przeczytam) i mam nadzieję, że druga część będzie tak samo dobra, jak trzecia.
Co do treści: interesuje i wciąga, ładnie zbudowana akcja, niewymuszone dialogi, idealne na kilka wieczorów.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT