Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 265
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Horrory
Lubisz horrory?
Tak, uwielbiam je! Tak, uwielbiam je! 84%[46 głosów]
Nie, boję się ich! Nie, boję się ich! 16%[9 głosów]
Głosów ogółem : 55
Drukuj temat · Horrory
~mistake F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 00:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2208
Ostrzeżeń: 2
Postów: 999
Data rejestracji: 13.09.08
Medale:
Brak

Horrory - w niektórych budzą przerażenie, w niektórych nie wzbudzają żadnych emocji. A jak jest z wami? Lubicie je, a może nienawidzicie ich oglądać?
Ja z moją koleżanką kochamy horrory, "Klątwa", "Ring" i inne możemy oglądać tygodniami. A jakie są wasze ulubione horrory?
Wyślij prywatną wiadomość
~Fleur17 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 30-09-2008 00:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1587
Ostrzeżeń: 3
Postów: 810
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja uwielbiam horrory oglądać..achh ten dreszczyk emocji..^^
Moimi ulubionymi horrorami są Silent Hill i Ring lub KlątwaUśmiech
__________________
W Gryffindorze "kwitnie męstwa cnota, króluje odwaga i do wyczynów ochota".

Zostałam przydzielona do:

www.sunsilk.pl/repository/photos/6690/40198.0.jpg


img131.imageshack.us/img131/6526/clemencepoesy7zv.jpg




republika.pl/blog_ba_941108/1878022/sz/hpico_trio_1__1_.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Villemo F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2008 08:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 791
Ostrzeżeń: 3
Postów: 296
Data rejestracji: 04.10.08
Medale:
Brak

Ja także uwielbiam horrory. "Klątwa", "Piła", "Ring" to fimfy, które się chyba nigdy nie znudzą. Do tego fajne są jeszcze "Głosy" i film "Wzgórza mają oczy". Polecam...
__________________
Jest czas na dojrzewanie .
na serce złamane ...
Wszytko kiedyś nas spotka ...
I niech mówią " Słodka Idiotka " ...
Bo mam marzenia z których nie wyrastam .
Niech mówią " Naiwna Dziewczynka " .
Niech mówią ...
Ludzie bez serca, bez marzeń ....


hogsmeade.pl/tiara,slytherin,ona.gif

members.lycos.co.uk/pvoltaire/TEST/scigajacy.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2008 09:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nienawidzę horrorow. Nie to, że się ich boję tylko niektóre sa po prostu obrzydliwe. Np. Piła. co tam strasznego? Ciągle tylko krew, krew... wymiotować się chce. Nienawidzę tęgo.
Wyślij prywatną wiadomość
~Red Crayon F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2008 09:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 349
Ostrzeżeń: 1
Postów: 191
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja tego nie rozumiem. W ankiecie nie zaznaczyłam nic, bo podział odpowiedzi wydaje mi się infantylny. Dlaczego? Bo wiele osób nie lubi horrorów, a niekoniecznie się ich boi. Na taki przykład ja. Nie boję się ich, ale nie znoszę ich oglądać, bo mi się robi niedobrze zawsze. Kiedyś, 40-50 lat temu, były straszne. Przerażały fabułą, a nie obrzydliwymi scenami. Teraz jest odwrotnie. Jakby wykasować wszystkie te wymiotne sceny to wyszłaby raczej komedia. Nie lubię i tego nie ukrywam. Dla mnie to parodia gatunku. Boogeyman, Piła. Żal.pl , że się tak wyrażę.
__________________
Pessum Ire - Podążam ku zagładzie


]http://www.hogsme...rowstart=0 NOWY ODCINEK! REAKTYWACJA NA POWAŻNIE!
ZAPRASZAM CIĘ, drogi Gościu! ^^[/bcolor]
karola555@yahoo.de Wyślij prywatną wiadomość
~Lilyanne F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2008 09:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2043
Ostrzeżeń: 0
Postów: 282
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nienawidzę Horrorów... na samą myśl przechodzą mnie ciarki. Gdy takowy obejrzę później pół nocy nie śpię
Wyślij prywatną wiadomość
~Apostata F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2008 09:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 277
Ostrzeżeń: 0
Postów: 125
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Np. Piła. co tam strasznego? Ciągle tylko krew, krew... wymiotować się chce. Nienawidzę tęgo.


Ja też. Ale horrory typu Ring czy Klątwa uwielbiam. Ważne żeby miały jakąś dobrą fabułe i ukryty sens, ważne żeby się myślało podczas oglądania. Zabijanie i krew to nie dla mnie, zawieszenie pomiędzy życiem a śmiercią jest dużo bardziej interesujące.
__________________
Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich wkoło
Kupię nóż
Zostawię tylko dwoje
Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2008 14:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Horrory to najlepszy rodzaj filmów (moim zdaniem oczywiście Oczko) xD Moim ulubionym jest "Klątwa", przy "Ringu" rzadziej "podskakiwałam" za pierwszym razem xD Ale uwaga! Horrory należy oglądać minimum po 23 ;P
__________________
Everything dies

Edytowane przez Shemya dnia 05-10-2008 16:56
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2008 14:42
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

Uwielbiam horrory... tylko trochę szkoda, że się potem nie boję, bo wtedy podobały by mi się jeszcze bardziej Język Nie mogę powiedzieć, że nie wzbudzają we mnie emocji - wzbudzają i właśnie o to chodzi, fantastyczne uczucie... Horrory są świetne, choć niektóre są naprawdę naciągane i nie ma w nich nic prócz np. ducha ukazującego się w lustrze, złowrogiej muzyki czy innego przerażającego elementu...
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
!Ballaczka F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2008 15:08
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3299
Ostrzeżeń: 0
Postów: 215
Data rejestracji: 07.08.08
Medale:
Brak

Np. Piła. co tam strasznego? Ciągle tylko krew, krew... wymiotować się chce. Nienawidzę tęgo.


Bo Piłę trzeba zrozumieć, niestety.

Horrory lubię umiarkowanie, o wiele bardziej interesuję się thrillerami - na przykład wspomnianą Piłą. Osobiście traktuję je jako filmy psychologiczne.
Natomiast horrory żadnej wciągającej fabuły nie mają - ot, wyskakujące spod łóżka potwory, czy czarownice kryjące się w szafie. Nie kręci mnie to, choć od czasu do czasu dla odprężenia obejrzę.
A Piła to jeden z moich ukochanych filmów - co roku wiernie oblegam kina, czyhając na kolejną część serii. I na moje szczęście za niecałe trzy tygodnie obejrzę Piłę V *.*
Nie traktuję tego filmu, jak poprzednicy, jako zbioru krwi, wnętrzności i obrzydliwości. Jak wspomniałam, jest on mocno psychologiczny. Osobiście nie skupiam się na brutalnej stronie produkcji, bo ona naprawdę ma o wiele głębsze przesłanie niż to, co widzi nieuważny widz zerkając na urywki filmu. Tylko trzeba poświęcić trochę wysiłku i odkryć jego sens.
__________________
Chciałem wyssać z życia całą kwintesencję. Wykorzenić wszystko, co nie jest życiem, by nie odkryć tuż przed śmiercią, że nie umiałem żyć.
Henry Thoreau
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Derabia F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2008 16:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 144
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Cóż... nie boję się horrorów, nie brzydzę, mogę je oglądać, bo w sumie nawet je lubię ( pod warunkiem, że nie jest to jakiś badziew w którym poza odcinaniem sobie głów, rąk, nóg nic się nie dzieje xD ), bo dla mnie najważniejsze są ciekawa fabuła i klimat. Zdecydowanie bardziej wolę thrillery, niektóre wręcz mnie fascynują, nakłaniając do refleksji, a jeśli są dobre potrafię wracać do nich i wracać, oglądając 'miliony' razy.

Nie zgadzam się z opinią, że Piła to seria w której, tylko leje się krew. Dla mnie jest ona świetna i jak już wyżej ktoś napisał jest w tym filmie wiele 'wątków' psychologicznych, przykładowo: ukazuję ona do czego zdolny jest człowiek byle tylko ocalić swoje życie i jak ważne jest to, aby potrafić wybaczać ( chociażby w Pile 3, ( chodzi mi o mężczyznę, którego synek zginął, a sprawca wypadku uniknął kary )). Jeśli tylko bliżej 'wejrzycie' w ten film dostrzeżecie to i wątpię, czy wtedy nadal będziecie uważać Piłę za pełny krwi i wnętrzności kicz.
__________________
Dawniej Daisy_8. Oczko

"Wczoraj to już historia. Jutro to tajemnica. Dzisiaj? Dzisiaj to dar, a z każdego daru powinniśmy korzystać jak najlepiej."
Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2008 16:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Uwielbiam horrory takie jak "Krąg", "Laleczka Chucky", ale nie lubię "Piły", bo po prostu brak w niej fabuły. Wolę coś realistycznego, wzbudzającego grozę. Byłam w kinie na "[Rec]". Genialny film, bo można było wczuć się w tego kamerzystę i próbować przeżyć w kamienicy opętanej dziwną zarazą. Jestem bojaźliwa, przyznaję się do tego, ale uwielbiam horrory Rozbawiony
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~93asia93 F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2008 17:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1844
Ostrzeżeń: 1
Postów: 300
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Medal

Taaaaaak! Bardzo je lubię! Osobiście kiedy 2lata temu pierwszy raz oglądałam "The Ring: Krąg", na samej końcówce już wymiękłam. Ale pozatym - supcio. Strasznie to lubię.
Mój... może nie ulubiony, ale najczęściej go oglądam... horror to "Egzorcysta: początek" ze Stellanem Skarsgardem. Kolejny to "Constantine". Love po prostu, jednym czasem oglądałam go codziennie przez 2tygodnie, aż nauczyłam sięna pamięć Oczko
http://chomikuj.pl/Mephistopholes Wyślij prywatną wiadomość
~Doti_Tonks F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 05-10-2008 18:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 741
Ostrzeżeń: 0
Postów: 273
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Oglądać horrory baaardzo lubię, ale później jeszcze bardziej się boję i nie mogę zasnąć. Nigdy nie odważyłam się obejrzeć jakiegoś sama, zazwyczaj patrzę na nie z koleżnaką albo z siostrą. Później gdy jakaś częśc mojego ciała wystaje spoza kołdry mam wrażenie, że zaraz mi ją ktoś odrąbie. Niee
Wyślij prywatną wiadomość
~Temeraire F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 15:35
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2497
Ostrzeżeń: 1
Postów: 565
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Z reguły nie.
Nie lubię tych horrorów, gdzie przelewa się mnóstwo krwi, wszystko jest sztuczne i niesmaczne. To dla mnie po prostu obrzydliwe, a nie straszne.
Ale czasem, gdy mam na to ochotę, lubię usiąść przed telewizorem z paczką sezamków lub ptasim mleczkiem i oglądnąć sobie jakiś horror. Jednak nie we wszystkich gustuję. Dla mnie najlepszy horror to taki, który ma sens, interesującą, inteligentną fabułę i realistyczne wydarzenia. Wtedy z oglądania filmu płynie przyjemność i można też wyciągnąć jakiś morał.
W ankiecie zabrakło opcji "raczej tak".

__________________
[alt]
"Jeśli mówisz do Boga, jesteś religijny, jeśli Bóg mówi do ciebie - jesteś psychiczny" - House ;**
[/alt]
Wyślij prywatną wiadomość
!Elsanka F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 20-10-2008 20:35
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1492
Ostrzeżeń: 0
Postów: 216
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Oglądam, ale umiarkowanie no i musi ktoś ze mną być żebym nie wyleciała z pokoju z wrzaskiem. Tak, boję się ich bo jestem strasznie strachliwą osobą ale lubię je oglądać - chyba że są żenujące i nie posiadają żadnej fabuły. Wtedy podziękuję. Te najsensowniejsze a czasami najbardziej przerażające to chyba "Ring" , "Silent Hill" , "Wzgórza mają oczy", "Droga bez powrotu". Co do "Piły" to nie wiem bo nie oglądałam. A najśmieszniejszym i najbardziej absurdalnym horrorem jest dla mnie "Boogeyman"Śmiech Na tym filmie się zwijałam ze śmiechu zamiast chować głowę za poduszkę. Niema to jak potwór wychodzący z szafy ;D
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 24-07-2009 12:58
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Horrory to jeden z moich ulubionych gatunków filmowych. Horrory kocham! Zawsze z koleżanką przynajmniej raz w tygodniu u mnie jakiś oglądamy. Ogólnie to lubię bać się oglądając horror ale jakoś nigdy nie bałam się po obejrzeniu takowego. Najbardziej podobają mi się horrory, które potrafią trzymać oglądającego w napięciu za to nie na widzę horrorów tam gdzie nie ma nawet fabuły a tylko flaki latają...
Jedne z moich ulubionych Horrorów to "Ring", "Wzgórza mają oczy", "30 dni i nocy", "Smakosz", "Klątwa" i wszystkie inne z wątkiem wampirzym.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 24-07-2009 13:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Horrory są mi obojętne. Ani się ich boję, ani za nimi szaleję. Jak koleżanki oglądają to oglądam z nimi, sama jednak nie proponuję oglądania i sama też nie oglądam dla przyjemności. Horrory, których nie lubię to te krwawe. Polegają na mordowaniu i przelewaniu litrów krwi, przez co stają siE obrzydliwe, a nie straszne. Dobry horror to taki, w którym nie ma ciągłego lania krwi, a który wzbudzi prawdziwy strach, a nie obrzydzenie. Nie mam swojego ulubionego horroru. Zazwyczaj oglądam te, które koleżanki załatwią.
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2009 11:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Jestem prawdziwa fanka horrorów Rozbawiony - uwielbiam je, moge oglądac je godzinami Uśmiech.
Ostatnio ogladałam film pt. Nienarodzony i moze nie jest straszny, ale mi sie akurat bardzo podobał. Polecam :*

__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~pencka F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 07-08-2009 11:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 295
Ostrzeżeń: 1
Postów: 102
Data rejestracji: 26.07.09
Medale:
Brak

Hmmm ... ja z jednej strony lubię horrory a z drugiej nie Język
Lubię - bo horrory mają w sobie to coś jak zaczynasz go oglądać to robi się taki fajny nastrój i wogólę ...
Nie lubie - bo potem sie boje i to panicznie !!! Język Wieczorem to jest jakaś kompletna masakra cały czas wydaje mi się, że zaraz wyskoczy mi coś gdzieś zza rogu ;D
Pozdrawiam drogi Gościu ;*
__________________
Pencu ;D
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT