Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 405
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Filmy
»» Kamień Filozoficzny
»»» Co sądzicie o tym filmie?
Drukuj temat · Co sądzicie o tym filmie?
Hogsmeade_pl F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2008 23:34
Super Administrator

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 9
Ostrzeżeń: 0
Postów: 198
Data rejestracji: 31.07.08
Medale:
Brak

Pytanie takie jak w temacie: co sądzicie o filmie "Harry Potter i Kamień Filozoficzny"? Podobał się Wam? Czy chcielibyście w nim coś zmienić?

Odpowiedź należy uzasadnić.
Edytowane przez mooll dnia 30-04-2013 10:23
http://hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~majka F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 01:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 614
Ostrzeżeń: 0
Postów: 151
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ładna adaptacja książki. Podobało mi się wejście w magiczny świat i pokazanie wielu nowości. Bardzo dokładny. Fajnie tak sobie obejrzeć np. teraz ten film. Podoba mi się też to, że owszem są efekty specjalne, ale nie odcinają się rażąco od reszty. Wszystko jest ładnie, zgrabnie Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Doti_Tonks F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 15:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 741
Ostrzeżeń: 0
Postów: 273
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mi się podobał. Jest jak bajka dla dzieci. Ogląda się przyjemnie. A najlepsza jest scena złapania przypominajki przez Pottera.
Wyślij prywatną wiadomość
~Cee F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 15:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Na mnie kiedyś ten film robił ogromne wrażenie... kiedyś, jak również miałam jedenaście lat. Teraz mam o cztery więcej i zmienił się mój pogląd na tą ekranizację. Wydaje mi się dziecinna, już nie dla mnie.
Owszem, może i fajnie wprowadza w ten wyimaginowany świat, ale co z tego, kiedy młodociani aktorzy nie są precyzyjni w swojej grze? Nie wymagam wielu od jedenastolatków, z których tylko Daniel miał do czynienia z kamerą, ale nawet on sobie nie poradził.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady James F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 15:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3783
Ostrzeżeń: 1
Postów: 309
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

nawet mi sie podobał, był bardzo zgodny z ksiażką, co jest duzym plusem, może i gra aktorska nie była zbyt dobra, ale czego spodziewać sie po dzieciakach w ich wieku...
Wyślij prywatną wiadomość
~wiktordogan F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 11:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 241
Ostrzeżeń: 3
Postów: 226
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Bardzo lubię film" Harry Potter i kamień filozoficzny .To początek wielkiej przygody Harrego i jego przyjaciół .Jednym słowem super! Jupi!
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilyanne F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2008 21:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2043
Ostrzeżeń: 0
Postów: 282
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jest to jedna z najlepszych ekranizacji Harrego Pottera. Daniel, Emma i Rupert najbardziej przypominają wtedy postacie przez siebie grane, (teraz nie można o nich tego powiedzieć).
Film ten, tak samo jak i książka, mają dla mnie taką jakby wartość sentymentalną. Takie pierwsze zetknięcie ze światem Magii xD
Zdecydowanie jeden z najlepszych filmów z cyklu HP ;D
Wyślij prywatną wiadomość
~Karrollina F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2008 20:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -6
Ostrzeżeń: 1
Postów: 11
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ta cześc jest bardziej dziecinna ale oddaje treść książki 1 część nie jest moją ulubioną ale podoba mi się
__________________
pozdro dla fanów

..:Karollcia:..
hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,on.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Magic Dream F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 30-08-2008 20:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2207
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,062
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Bardzo fajny, taki... magiczny ;] I aktorzy też grają bardzo dobrze. Tylko szkoda, że pominięto pare zagadek w drodze do Kamienia. No i dubbing jest beznadziejny, delikatnie mówiąc. Blah Wolę oglądać z napisami.
__________________
Skomentujesz?


magiczny dżem... dżemi i drzemie
bo w nim moce... dżemią i drzemią
bo to jest ten... dżemik i drzemiak
i gdzieś pod kocem... dżemi i drzemie


Suszak, 15 III 2009, godzina 15:42:07
Wyślij prywatną wiadomość
~Harry_Potter F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 11-09-2008 15:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 729
Ostrzeżeń: 2
Postów: 192
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Harry Potter i Kamień Filozoficzny ładną adaptację książki sceny są zagrane naturalnie tylko jak pisałam w innym temacie prakuje mi kilku scen. Ale tak to ładnie zgrabnie i mi się podoba. Sceny są zagrane naturalnie i czysto. Mi się podoba!
Wyślij prywatną wiadomość
~DominiKa812 F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 15:16
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 286
Ostrzeżeń: 4
Postów: 180
Data rejestracji: 07.09.08
Medale:
Brak

Mi się kiedyś i to bardzo podobał ten film, teraz też... DObre wprowadzenie w świat magii i film ogólnie mi się podobał. Szkoda bardzo, że nie użyli kilka fajnych scen z książki ale cóż.
Wyślij prywatną wiadomość
~John_maxey F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2008 23:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 776
Ostrzeżeń: 3
Postów: 709
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Mnie się podobał ten film, podoba i będzie podobać. Jest strasznie wciągający. Dokładny film. Widać że się postarali.
__________________
Weasley lata na miotle
nie kąpie się w wannie lecz w kotle
Zawsze ma wiele czasu
[bcolor=#cc3366do Hogwartu idzie bez kompasu][/bcolor]

Każdy o tym wie
że Ron Weasley gubi się.

pewnego dnia zna sto zaklęć
i wokól nas się kręci

Bo to jest on!
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 16-09-2008 23:35
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Wsumie to była pierwsza część całej sagi HP no i jak to mi kiedyś się nawet podobała i mogłam ją dosłownie oglądać w nieskończoność. Pierwszego dnia razem z bratem obejrzałam ten film trzy razy po kolei, na prawdę i się nie znudziło bo następnego dnia też obejrzałam ^^
A co do filmu to już mi przeszło i uznaje iż nie dorównuje obecniej teraźniejszym ekranizacjom a do tego czy bym coś zmieniła? No raczej nie.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~Rewolucja F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 23-09-2008 17:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Dyrektor Hogwartu
Punktów: 4576
Ostrzeżeń: 2
Postów: 772
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Bardzo mi się podobał ten film. Idealnie wprowadza widza w magiczny świat i jest zgodny z książką. Oglądałam go jeszcze przed przeczytaniem książki, więc wszystko - od świńskiego ogonka Dudleya, po Kamień Filozoficzny - zrobiło na mnie ogromne wrażenie i aż się wyrywałam, żeby przeczytać książkę. ;-)
__________________
już nie noszę sukienek,
nie śpiewam ładnych piosenek
i chociaż jestem dziewczyną,
z chłopakami piję wino!
hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~HermionaR F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2008 12:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 171
Ostrzeżeń: 1
Postów: 87
Data rejestracji: 17.10.08
Medale:
Brak

Ja co prawda gdy zaczęłam zapoznawać HP pierwsze co obejżałam to HP i KT z napisami i mi sie podobało później zaczełam czytać książki ,ale prejdżmy do sprawy.
Film po prostu świetny dokładnie wykonany, bo niektóre niestety nie zbyt świetne , ponieważ brak wiele szczegółów.Ale tak to film jest świetny.
__________________
"Będziemy na tyle silni, na ile będziemy zjednoczeni i na tyle słabi, na ile podzieleni."~Albus Persival Wulfryk Brian Dumbledore
Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2008 14:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Pierwsza ekranizacja wcale nie była taka zła. Nawet dobrze im wyszło to wprowadzenie w świat magii choć szczerze mówiąc raził mnie czasem brak doświadczenia aktorskiego głównych postaci, ale nie było tak źle Oczko
__________________
Everything dies

Edytowane przez Shemya dnia 18-10-2008 14:53
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~nencik F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2008 15:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 171
Ostrzeżeń: 0
Postów: 82
Data rejestracji: 29.09.08
Medale:
Brak

Film mi się podobał. Jako, że dzięki niemu, zacząłem swoją przygodę z Harrym Potterem, mam do tego filmu duży sentyment. Zaraz po przyjściu z kina wziąłem drewnianą łyżkę do mieszania, i biegałem po domu wyma**ując i udając, że jestem czarodziejem. Jak dla mnie to film nie jest wcale dziecinny choć mam 14 lat, to podoba mi się. Lubię efekty specjalne filmu, które nie są tak przesłodzone, jak w niektórych nowych filmach. Gra aktorska mi się podoba - to w końcu dzieci! Podoba mi się to w tym filmie (jak i dwóch następnych), że jest mało pominiętych momentów z książki. Zawsze jak mam okazję to patrze na ten film - po prostu lubię. A co dopiero soundtrack Uśmiech
__________________
drogi Gościu!! Ty pragnienie, Ja Sprite Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
!Liondragon F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 26-01-2009 20:57
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Młody Czarodziej
Punktów: 778
Ostrzeżeń: 1
Postów: 38
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Tylko szkoda, że pominięto pare zagadek w drodze do Kamienia. No i dubbing jest beznadziejny, delikatnie mówiąc. Blah Wolę oglądać z napisami.


W 100% się z Tobą zgodzę w obu kwestiach. Co prawda o ile drugiego trolla w filmie spokojnie można było sobie darować, to pominięcie zagadki Snape'a nie było fajnym ruchem ze strony twórców. Spokojnie można było obejść się bez jakiejś innej sceny na rzecz właśnie tej. A co do dubbingu to muszę przyznać, że jeszcze kilka lat temu oglądałem w tej wersji, żeby całkowicie móc skupić się na filmie, a nie napisach - jednak w końcu dotarło do mnie, że grzeszę pozwalając Mariuszowi Benoitowi zagłuszać Alana Rickmana...

fajny chociaz za bardzo scisly z książką


Dokładnie. Pierwszy film był zbyt wierną ekranizacją książki, niemal całkowicie od niej uzależniony. Nie, żeby była to wielka wada - po prostu patrząc przez pryzmat kolejnych adaptacji, które miały już swoją autonomię wobec literackiego pierwowzoru, ta jest ciut za bardzo przewidywalna.

A co dopiero soundtrack


Oj tak... Kiedy przed laty po pierwszy słyszało się jeszcze w zwiastunie motyw muzyczny autorstwa Johna Williamsa, ech... łezka się w oku kręci. W tej muzyce czuło się (i czuje nadal) magię - z jednej strony przesyconą tajemnicą, a z drugiej beztroskom...

***********
"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" to kawał mojego dzieciństwa, więc nie mogę obiektywnym, a co za tym idzie krytycznym, okiem spoglądać na ten film. Idąc na premierowy pokaz, całkowicie podekscytowany i rozgorączkowany miałem bodajże 10 lat, a więc praktycznie tyle ile główni bohaterowie. Dziesięciolatek nie był specjalnie wymagającym widzem, ale od tej pory dorastałem już wraz z tymi filmami tak jak tysiące podobnych mi dzieciaków, w związku z czym twórcy tych obrazów musieli zadbać o równoczesne dojrzewanie kolejnych odsłon. I czy tak się nie działo? Czy kolejne części nie były coraz mroczniejsze i nie poruszały trudniejszych tematów? No właśnie...

Nie można, więc zbyt surowo traktować "Kamienica Filozoficznego", gdyż podobnie jak książkowy pierwowzór, była to opowieść skierowana do rówieśników bohaterów, a więc treść i forma musiały być dla nich odpowiednie... Z pewnością traktuję ten film jako świetną, baśniową i niewinną historię, w której magia została przedstawiona w najprostszej i najogólniej pojmowanej formie. Problemy związane z dorastaniem, wchodzeniem w dorosłe życie były jeszcze czymś odległym i nie doszukiwałem się ich w filmach. Wtedy byłem po prostu zaczarowany...

Można się czepiać, że oprócz formy i treści szwankuje jeszcze przekaz, w tym wypadku mam ty na myśli aktorstwo młodych odtwórców ról uczniów Hogwartu. I tu również odsyłam do moich wcześniejszych słów. W końcu aktorzy to była wtedy właściwie grupa dzieciaków, które po raz pierwszy zetknęły się z tak wielkim przedsięwzięciem filmowym, i dla których praca na planie była świetną zabawą.
Reasumując... Nie sądzę, aby mimo wszystko "Kamień Filozoficzny" mógł mi się znudzić. Mam do niego zbyt wielki sentyment, który rośnie z roku na rok. Przekonuję się o tym przy każdym kolejnym włożeniu płyty z filmem do odtwarzacza DVD i mam głęboką nadzieję, że nie ulegnie to zmianie... Co tu dużo mówić: "tego nie kupisz kartą MasterCard"
http://tirtrip.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Harry 14 F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 13-02-2009 10:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 410
Ostrzeżeń: 1
Postów: 92
Data rejestracji: 02.02.09
Medale:
Brak

Myślę że ekranizacja pierwszej części Harrego Pottera jest jedną z tych lepszych które dotychczas wyszły. Bardzo podoba mi się to wprowadzenie do świata magii, wszystkie informacje o Hogwarcie i nie tylko są stopniowo przyjmowane przez widzów. Pewnie dlatego że to pierwsza z przygód Harrego to z tego powodu mi się bardzo podoba.
Wyślij prywatną wiadomość
~Rojeek F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 13-02-2009 12:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 470
Ostrzeżeń: 1
Postów: 126
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Tak chciałbym... dlaczego Quirell nie użył swojej różdżki na Harrym, a nie tylko musiał go rekami, przeciez jak mu sie już kawałek ręki spaliło to mógł użyć różdzki a nie nadal go dotykać eh... Rozbawiony

Ale ogólnie magiczna atmosfera była, nie to co w Zakonie Feniksa, w którym brakowało bardzo tej atmosfery ;/


__________________
img140.imageshack.us/img140/1536/butsn2oc6.png
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT