Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 195
» Użytkowników online: 1

~Viktoripea

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Fan Fiction
»»» [NZ] Historia Amy, rodział 1
Drukuj temat · [NZ] Historia Amy, rodział 1
~Anette F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 00:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 169
Ostrzeżeń: 0
Postów: 87
Data rejestracji: 31.08.08
Medale:
Brak

Rozdział I

Niewysoka brunetka próbowała przecisnąć się przez tłum ludzi stojących na peronach. Dziewczyna ciągnęła za sobą kufer, czuła na sobie spojrzenia innych...Ciemnowłosa przepchała się przez gromadę ludzi, zatrzymała się i podniosła głowę do góry z zamierem wyszukania swoimi bystrymi, brązowymi oczami zegara. Jednak jej wzrok nie napotkał urządzenia, tylko tabliczkę z numerem 10, domyśliła się że to peron dziesiąty...oczami wodziła po tabliczkach jednak nie mogła dostrzec liczby 9 i 3/4. Postanowiła oprzeć się o barierkę, i poczekać na kogoś kto mógłby jej pomóc. Oparła się i...
-Co się stało? - zapytała sama siebie dziewczyna. Rozglądała się po peronie, widząc rodziców żegnających dzieci, stwierdziła że jej bagaż został po drugiej stronie. Próbowała przejść przez barierkę, jednak nie mogła...dopiero teraz napotkała szyld z napisem Peron 9 i 3/4, odetchnęła z ulgą, i zbliżyła się do czerwonego pociągu. Przechodząc obok różnych ludzi, słyszała strzępy rozmów, pożegniań i przestrog. Przechodząc obok wysokiego blondyna, dobiegł ją jego lodowaty, szyderczy głos. Doszła do pociągu, i weszła do niego, nie miała się z kim żegnać...nie znała swoich rodziców, umarli a ona ich nigdy nie poznała...Jedna, samotna łza potoczyła się po jej bladym policzku...nagle uświadomiła sobie że tarasuje przejście, usunęła się z drogi wchodząc na korytarz. Spoglądała do pustych przedziałów, wkroczyła do pierwszego napotkanego przedziału, siadając pod oknem. Miała nadzieję, że nikt nie dosiądzie się do niej, chciała tę podróż spędzić samotnie, poświęcić ten czas na rozmyślenia. Wychowana w sierocincu, cały czas spędzała na układaniu sobie planów, dopiero tego lata jej życie się zmieniło, dowiedziała się że jest czarownicą i będzie uczęszczać do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Od tego czasu przeczytała dużo książek mówiących o tym fascynującym zamku, wakacje spędziła na ulicy Pokątnej codziennie odwiedzjąc swoje ulubione sklepy i pogłębiając swoją wiedzę na temat magii. Nie miała pojęcia że jest czarownicą, nigdy nie była "inna", no może czasami działy się różna dziwne rzeczy jednak zawsze tłumaczyła to sobie zbiegami okoliczności lub innymi wydumanymi historyjkami.
-Cześć, czy moglibyśmy się dosiąść? - zapytała dziewczyna o burzy brązowych loków i takich samych oczach jak ona.
-J-jjasne... - odpowiedziała trochę zamyślona.
-Hermiona Granger. - przedstawiła się dziewczyna i podała rękę.
-Amy Richard - odpowiedziała i potzrąsnęła ręką Hermiony.
-Harry Potter. - powiedział bacznie się jej przyglądając, jego oczy błądziły po jej twarzy, trwali w uścisku minutę, dopiero gdy Hermiona nie znacznie chrząknęła szybko od siebie odskoczyli.
-Ron Weasley. - powiedział bardzo wysoku, rudy chłopak.
-Ile masz lat? I w jakim jesteś domu? Jakoś cię nie kojarzę. - powiedział rudowłosy chłopak.
-Piętnaście, dopiero teraz dowiedziałam się, że jestem czarownicą...- Amy nie skończyła zdania, ponieważ Hermiona głośno wciągnęła powietrze i wypaliła.
-Jak to? Przecież wszyscy dowiadują się o swojej "magiczności" w wieku 11 lat!
-Hermiono, spokojnie...
Edytowane przez Alae dnia 02-08-2009 19:13
Wyślij prywatną wiadomość
~Red Crayon F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 10:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 349
Ostrzeżeń: 1
Postów: 191
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Dlaczego 99% FF zaczyna się na na peronie albo w pociągu? To mnie dobija. Naprawdę. Takie trochę oklepane to, co opisujesz. Napisane w miarę zgrabnie, ale nudne to wszystko jest. Jak na razie mi się nie podoba, ale wpadnę przeczytać drugi odcinek, żeby zdecydować, czy mi się spodoba, czy nie... Pozdrawiam, Red Crayon.
__________________
Pessum Ire - Podążam ku zagładzie


]http://www.hogsme...rowstart=0 NOWY ODCINEK! REAKTYWACJA NA POWAŻNIE!
ZAPRASZAM CIĘ, drogi Gościu! ^^[/bcolor]

Edytowane przez Cee dnia 10-02-2009 23:54
karola555@yahoo.de Wyślij prywatną wiadomość
!Fantazja F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 11:14
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Ech...
To jedziemy. ;d

spojżenia

Jak ja Ci zaraz spojŻę, to się przez dłuższy czas nie pozbierasz. ;d Znasz coś takiego jak słownik ortograficzny? Albo chociaż Word? Nie? To radzę, szybko się z nimi zapoznaj.

podniosła swoją głowę

Ale jesteś pewna, że na pewno swoją? Może jednak nie? Może czyjąś?

Jednak jej wzrok nie napotkał urządzenia, tylko tabliczkę z numerem 10, domyśliła się że to peron 10...

Ale ta dziewczyna bystra. Ja bym się nigdy nie domyśliła. ;P Poza tym powtórzenie.

tylko tabliczkę z numerem 10, domyśliła się że to peron 10...oczami wodziła po tabliczkach

I znowu...

stwierdziła że jej bagaż został po drugiej stronie. Próbowała przejść przez barierkę, jednak nie mogła...(...) odetchnęła z ulgą, i zbliżyła się do czerwonego pociągu.

A na bagaż machnęła ręką. W końcu po co on komu? o.O

Przechodząc obok różnych ludzi, słyszała strzępy rozmów, pożegniań i przestrog. Przechodząc obok wysokiego blondyna

Khem, załamujesz mnie.

dobiegł ją jego lodowaty, szyderczy głos. Od razu wiedziała, że to Ślizgon.

Z cyklu "jak łatwo rozpoznać Ślizgona". Każdy Ślizgon, bez wyjątku, ce****e się lodowatym, szyderczym głosem. Żaden inny uczeń, z innego domu, takowego głosu nie ma prawa posiadać. ;P

Jedna, samotna łza potoczyła się po jej bladym policzku...

No jasne, że samotna. Jakżeby mogła być niesamotna. Typowo blogaskowe bohaterki w typowo blogaskowych opowiadankach już tak, niestety, mają.

Nie miała pojęcia że jest

dowiedziała się że jest

stwierdziła że jej bagaż

nagle uświadomiła sobie że tarasuje

umarli a ona

Trzecia klasa podstawówki się kłania. Przed że i a stawiamy przecinki. ;d

Spoglądała do pustych przedziałów, wkroczyła do pierwszego napotkanego przedziału

*Wali głową w blat*

-Hermiona Granger. - przedstawiła się dziewczyna i podała rękę.

-Harry Potter. - powiedział bacznie się jej przyglądając

-Ron Weasley. - powiedział bardzo wysoku, rudy chłopak.

Jakoś cię nie kojarzę. - powiedział

Niepotrzebne kropki.

gdy Hermiona nie znacznie nie chrząknęła

O, ale ta Hermiona ma fajnie... Ja też tak chcę! Ja też chcę umieć nieznacznie nie chrząknąć!

15

11

A wiesz, że się w opowiadaniu cyfry i liczby opisze słownie? Nie? Tak myślałam. ;P

-15, dopiero teraz dowiedziałam się, że jestem czarownicą...

Czyżbyś czytała fanfik Harry Potter i płomień miłości? Tak mi się jakoś od razu skojarzyło... Niech zgadnę. Dumbledore o Amy po prostu zapomniał. Wyleciało staruszkowi z pamięci. Tak? :F

mam nadzieję że to ff was zainteresuje...

Taak, bardzo. <ziewa>

Jeśli na Hogs jest już podobne ff to nie oskarżajcie mnie że zgapiłam bo ja na Hogs opowiadanek nie czytam.

Zauważyłam. Pewnie przesiadujesz na bloga$$kach, nie mylę się?

Co do historii... Nuda, nuda, oklepana nuda. Znowu stacja King Cross i jakaś zupełnie wymyślona dziewczyna, która idzie do Hogwartu. A to, że ta dziewczyna ma lat piętnaście, też nie jest oryginalne, jak Ci się pewnie wydaje. Ile ja już takich fanfików czytałam! Nie policzę. ;P Ja naprawdę nie wiem, czemu tak wielu ałtorom zależy na tym, żeby opisać przydział...
Co dalej, błędy, błędziki, błędziuszki, błędy. Co chwilę popełniasz jakąś literówkę. Gromedę, zamierem, potzrąsnęła, wysoku... Reszty mi się już wymieniać nie chce. Interpunkcja wcale nie lepsza, brakuje wielu przecinków, a często stawiasz gdzieś jakiś z zupełnie niewiadomych powodów. Poza tym notorycznie powtarzasz wyrazy, a to spojŻała mnie dobiło.
Opowiadanie jest nudne jak flaki z olejem. Nie dzieje się tu nic, co przyciągnęłoby uwagę czytelnika i zaciekawiło go, a stylem nie nadrabiasz, bo on też wymaga ćwiczeń. Długich ćwiczeń. Końcówka utwierdziła mnie w przekonaniu, że nic z tego nie będzie, oprócz taniego, upstrzonego błędami romansidła. Już to widzę, Harry i Amy zako****ą się w sobie, ale żadne się do tego nie przyznaje, może się trochę pokłócą, ale potem zaczną ze sobą chodzić, później pewnie znowu się pokłócą, tak 'śmiertelnie', ale wkrótce nastąpi jakiś przełom, może nawet sam Voldemort ich zaatakuje, i znowu będą razem, a Amy i Harry się pobiorą i będą mieli gromadkę dzieci. ;P
Jak dla mnie, to opowiadanie nie ma przyszłości, a przynajmniej nie takiej, jakbyś na pewno chciała. Jest po prostu nudne, oklepane i przewidywalne. Musisz, droga ałtorko, trochę jeszcze poćwiczyć. Co ja mówię... Dużo poćwiczyć. I znaleźć betę.
Edytowane przez Fantazja dnia 13-09-2008 13:01
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
~Tanya F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 12:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5038
Ostrzeżeń: 0
Postów: 355
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Taką malutką uwagę mam... Skoro ta cała Amy dopiero co dowiedziała się, że jest czarownicą, to skąd mogła wiedzieć, że owy chłopak z szyderczym śmiechem jest Ślizgonem? Miał na plecach karteczkę z napisem: "Siema! Jestem Ślizgonem!" ? Przecież ona nie wiedziała NIC o świecie magii!
Od tego czasu przeczytała dużo książek mówiących o tym fascynującym zamku, wakacje spędziła na ulicy Pokątnej codziennie odwiedzjąc swoje ulubione sklepy i pogłębiając swoją wiedzę na temat magii. Nie miała pojęcia że jest czarownicą,

Czytała o zamku, pogłębiała wiedzę o magii ale nie o Ślizgonach itd. A jeżeli tak to mogłaś o tym wspomnieć...
Błędów trochę jest. Znajdz je i popraw. Co do fabuły to jakoś mnie nie zachwyciła... Ale czekaj, czekaj! Wzruszyłam się gdy czytałam o samotnej łzie i o tym jak Amy musiała w przykry sposób rozstać się z bagażem. Przecież mogłaś to inaczej ( czyt. lepiej, ładniej) napisać. Wystarczyło chwilunię pomyśleć. Ale nic... Poczekam na następną część ( mam nadzieje, że popracujesz nad nią), i z chęcią przeczytam. Postaraj się Uśmiech
__________________
s3.amazonaws.com/hottopic_shockhound_production/images/20817/67557_GunsNRoses_003.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Anette F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 14:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 169
Ostrzeżeń: 0
Postów: 87
Data rejestracji: 31.08.08
Medale:
Brak

Możliwe, że to nudne,_oklepane, ale nic na to nie poradzę. Nie czytam ff na Hogs i nie wiem, że w 99% wszystkie opowiadanie zaczynają się na King Cross. Patrząc na wszystkie wasze komentarze, moje opowiadanie jest tandetne więc..._będę je kontynuowała! Nie zrażam się troszeczkę ostrzejszymi opiniami. II rozdział już niedługo...
PS_Nie jest to romansidło.
Edytowane przez Cee dnia 10-02-2009 23:59
Wyślij prywatną wiadomość
~ladybird F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 15:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 521
Ostrzeżeń: 3
Postów: 331
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Więc ja wygłaszam swą opinię! Jak w 80% mojego wygłaszania swej opini na Hogsmeade.pl jest ona odmienna.
Więc...(wiem, że się od więć zdania nie zaczyna xD) mnie się podobało. Fajny pomysł z tym wiekiem, ale beznadziejny z tym naszym trio. Chętnie przeczytam kolejną część.

Tylko nie krzyczeć, nie bić, nie zabijać!
Wyślij prywatną wiadomość
~Tanya F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 16:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5038
Ostrzeżeń: 0
Postów: 355
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Możliwe że to nudne,oklepane ale nic na to nie poradzę.

Mylisz się. Masz nad tym kontrolę i z nudnego, oklepanego opowiadania możesz zrobić coś wyjątkowego i dobrego.

Nie czytam ff na Hogs i nie wiem że w 99% wszystkie opowiadanie zaczynają się na King Cross
.
Radzę Ci- zacznij czytać FF na Hogsmeade! Już nie chodzi o fabułę, ale o interpunkcję i tak dalej. Przypatrz się, gdzie stawia się przecinki i w ogóle. Może to coś da.

Patrząc na wszystkie wasze komentarze moje opowiadanie jest tandetne więc...będę je kontynuowała!

I? To jest jakiś powód do dumy? Czy co?
Nie zrażam się troszeczkę ostrzejszymi opiniami.

No, i fajnie, tak powinno być. Te 'troszkę ostrzejsze' opinie powinny Cię motywować. Wredny
__________________
s3.amazonaws.com/hottopic_shockhound_production/images/20817/67557_GunsNRoses_003.jpg

Edytowane przez Cee dnia 11-02-2009 00:01
Wyślij prywatną wiadomość
!Fantazja F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 16:56
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

SpojŻałam sobie do tego tematu jeszcze raz, żeby zobaczyć, co tu widać... Zaczęłam czytać jeszcze raz i miałam Cię pochwalić, że jako jedna z tych nielicznych ałtorek, poprawiłaś wytknięte błędy, ale już po chwili zdałam sobie sprawę, że poprawiłaś je tak na 'odczep', niedokładnie, byle żeby coś poprawić. *wzdycha ze zrezygnowaniem*

Możliwe że to nudne,oklepane ale nic na to nie poradzę.

No tak, bo przecież ałtorka opowiadania nie ma prawa ani możliwości poprawienia się i swojego ff... Tak to już jest... d;

Patrząc na wszystkie wasze komentarze moje opowiadanie jest tandetne więc...będę je kontynuowała!

A jakby było dobre, to byś nie kontynuowała? o.O No tak to brzmi...

Nie zrażam się troszeczkę ostrzejszymi opiniami.

A kto powiedział, że krytyczne komentarze mają Cię zrażać? Ja tam uważam, że raczej motywować do tego, żeby się poprawić i by ich w późniejszym czasie nie było.

PS.Nie jest to romansidło

Czytaj ze zrozumieniem. Ja nie powiedziałam, że to jest romansidło, tylko że najprawdopodobniej nim będzie. Ale teraz, gdy Ci to wytknęłam, to pewnie się już postarasz, żeby nim nie było. ;d

Radzę Ci- zacznij czytać FF na Hogsmeade! Już nie chodzi o fabułę ale o interpunkcję i tak dalej. Przypatrz się gdzie stawia się przecinki i w ogóle. Może to coś da.

Nie, nie, nie, nie. W znakomitej większości hogsmeadeowskich ff 'interpunkcja i tak dalej' pozostawiają wiele do życzenia. Odwiedź raczej fora literackie, chociaż do opowiadań na Hogs również zaglądnij po to, żeby zorientować się co do ich poziomu, co się podoba na tej stronie, a co nie. ;P

Weny i mniejszej ilości błędów życzę. ;d
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
~Tanya F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 17:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5038
Ostrzeżeń: 0
Postów: 355
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nie, nie, nie, nie. W znakomitej większości hogsmeadeowskich ff 'interpunkcja i tak dalej' pozostawiają wiele do życzenia. Odwiedź raczej fora literackie, chociaż do opowiadań na Hogs również zaglądnij po to, żeby zorientować się co do ich poziomu, co się podoba na tej stronie, a co nie. ;P

Fantazjo, miałam na myśli Twoje FF Uśmiech No a prócz Twego opowiadania, znalazłoby się jeszcze parę takich naprawdę dobrze napisanych fanfików.
__________________
s3.amazonaws.com/hottopic_shockhound_production/images/20817/67557_GunsNRoses_003.jpg

Edytowane przez Cee dnia 11-02-2009 00:03
Wyślij prywatną wiadomość
~valadilene F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 17:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Animag Wąż
Punktów: 562
Ostrzeżeń: 0
Postów: 103
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Dziewczyna ciągnęła za sobą kufer

raczej pchała wózek, na którym umieszczony był kufer.

czuła na sobie spojrzenia innych...

że też Ci ludzie ni mają nic innego do roboty, tylko przyglądają się niewysokim dziewczynom z kuframi.

Ciemnowłosa przepchała się przez gromadę ludzi, zatrzymała się i podniosła głowę do góry z zamiarem wyszukania swoimi bystrymi, brązowymi oczami zegara. Jednak jej wzrok nie napotkał urządzenia, tylko tabliczkę z numerem 10, domyśliła się że to peron dziesiąty...oczami wodziła po tabliczkach jednak nie mogła dostrzec liczby 9 i 3/4.


trzeba mieć naprawdę bystre oczy, aby wyszukać zegar.
za dużo tabliczek. powtórzenia.

Oparła się i...

zaraz, zaraz. w bramkę trzeba było w b i e c, a nie oprzeć się o nią.

Próbowała przejść przez barierkę, jednak nie mogła...

czyli jak ktoś raz wszedł na peron, już nie mógł z niego wyjść?

odetchnęła z ulgą, i zbliżyła się do czerwonego pociągu.

a co z bagażem?

Przechodząc obok różnych ludzi, słyszała strzępy rozmów, pożegnań i przestróg. Przechodząc obok wysokiego blondyna, dobiegł ją jego lodowaty, szyderczy głos.

to samo - powtórzenia.

Spoglądała do pustych przedziałów, wkroczyła do pierwszego napotkanego przedziału,

musisz skończyć z miłością do powtórzeń.
Spoglądała do pustych przedziałów
a więc spoglądała do k i l k u przedziałów. a potem piszesz, że wkroczyła do pierwszego napotkanego przedziału i tu się kupy nie trzyma. skoro wkroczyła do pierwszego, to jak mogła zaglądnąć do innych pustych przedziałów?
mam nadzieję, że ktokolwiek mnie zrozumiał.

-Hermiono, spokojnie...

cóż za podtrzymujące w napięciu zakończenie. Śpiący

jak większość, Twoje ff zaczyna się na dworcu King's Cross i pojawia się jakaś nowa, wymyślona postać. jak już napisała Fantazja, jest to nudne i oklepane. pewnie teraz Amy, Hermiona, Ron i Harry będą przyjaciółmi na śmierć i życie. przeżyją razem wiele pasjonujących przygód...tak, gdzieś już to czytałam.

Nie czytam ff na Hogs i nie wiem że w 99% wszystkie opowiadanie zaczynają się na King Cross

a powinnaś.
jak dobrze, że jest choć ten 1% ff, które nie zaczynają się na dworcu King's Cross.

życzę Ci weny i rzetelniejszego sprawdzania błędów; )
z poważaniem - valadilene.
Edytowane przez Cee dnia 11-02-2009 00:11
Wyślij prywatną wiadomość
!Fantazja F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 17:42
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Postów: 806
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

valadilene napisał/a:
Oparła się i...


zaraz, zaraz. w bramkę trzeba było w b i e c, a nie oprzeć się o nią.

A wcale że nie.

Na dworcu odczekali chwilę przy barierce między peronami dziewiątym i dziesiątym, a kiedy wokół nich zrobiło się pusto, po kolei opierali się o barierkę, by znaleźć się na peronie dziewięć i trzy czwarte (...).
[Harry Potter i Zakon Feniksa, str. 205-206]

;d
Edytowane przez Fantazja dnia 14-09-2008 17:44
http://www.taern.pl/user/LadyVolakis/ Wyślij prywatną wiadomość
~Princess of Dark F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 27-04-2009 20:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 264
Ostrzeżeń: 0
Postów: 129
Data rejestracji: 05.09.08
Medale:
Brak

Mi się podobało.Oczko
Co z tego że początek trochę podobny do innych ffOczko
Kto wie może to ciekawie rozwiniesz w dalszych częściach.
Ludzie są nieprzewidywalni...
__________________
Dr. House: Widzisz, wszyscy ze względu na laskę zakładają, że jestem pacjentem.
Dr. Wilson: Więc dlaczego nie zaczniesz nosić białego płaszcza jak reszta?
Dr. House: Nie chce żeby myśleli, że jestem lekarzem.
Wyślij prywatną wiadomość
~Aranoisiv F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 27-04-2009 20:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3393
Ostrzeżeń: 0
Postów: 819
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Opowiadanie nie jest najgorsze, powiedziałabym znośne. Najwyraźniej jednak Autorka nie zamierza go kontynuować, cóż, niestety.
Błędy wytknięte przez innych. Hm, boję się tylko, że stworzysz Mary Sue (jak nie wiesz o co mi chodzi to sobie wygugluj ;P). Mam nadzieję, że Autorka powróci na Hogs., bo nawet z tych zuych może coś w końcu wykiełkować.
Wyślij prywatną wiadomość
~Madlenne F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 28-04-2009 13:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1654
Ostrzeżeń: 0
Postów: 401
Data rejestracji: 08.02.09
Medale:
Brak

Cóż... Ff nie najgorszy, ale... Czegoś mi tu brakuje. Nie umiem tego do końca wyjaśnić, ale wpadasz w takie ciągi myślowe. Czasem tez tak mam, kiedy chce coś bardzo szybko komuś wytłumaczyć. Ta akcja jest trochę zbyt dynamiczna przez nagromadzenie za dużej ilości czasowników. Poza tym zdania wielokrotnie złożone. Trochę ich za dużo.
No i temat trochę oklepany...
Ale poza tym nie jest źle. Jeśli się przyłożysz, będzie całkiem nieźle.


__________________
I heard your voice through a photograph
I thought it up and brought up the past
Once you know you can never go back
I've got to take it on the otherside


http://hogsmeade....ad_id=2030
Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 15-06-2009 20:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Opowiadanie nie najlepsze, ale i nie najgorsze. Początki zawsze takie są. Sama się przekonałam, bo pisze ff. Mam już napisane XI rozdziałów i gdy czytam I rozdział to mam chęć, aby poprawić wszystko. W niektórych momentach śmieję się ze swojej głupoty i stylu. Ale co rozdział jest lepiej i nawet samej miło mi się czyta. Po prostu trzeba ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Piszesz że nie zwracając uwagi na krytyke innych będziesz kontynuować ff, lecz ja tu II rozdziału nie dostrzegam. Aff...
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.

Edytowane przez Niewidka dnia 15-06-2009 20:40
Wyślij prywatną wiadomość
~Fernando F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 22-07-2009 16:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 264
Data rejestracji: 02.04.09
Medale:
Brak

Tytuł Twojego FF to nic specjalnego, mogłaś wymyślić coś bardziej ciekawego. Podobnie z tematem opowiadania - kolejny raz opowiada o nieznanej z serii Rowling postaci, która dopiero zaczyna naukę w Hogwarcie. Nic oryginalnego. To, że Twoja bohaterka ma już 15 lat, też nie podwyższa wartości tego utworu. Wręcz przeciwnie. Bo to niedorzeczność. Opowiadanie jest nudne, zero w nim akcji. Nie podoba mi się to, że najlepszymi przyjaciółmi Amy mają zostać świetnie nam znani Harry, Ron i Hermiona... Poza tym, opisując bohaterów, piszesz "niewysoka brunetka" i "wysoki brunet", mogłaś dodać też więcej cech, np. kolor oczu, wagę (mniej więcej - chudy czy gruby). Spotkałam się również z pewnym idiotyzmem.

Jednak jej wzrok nie napotkał urządzenia, tylko tabliczkę z numerem 10, domyśliła się że to peron dziesiąty..


Geniusz... Nagrodę Nobla może?

Patrząc na wszystkie wasze komentarze, moje opowiadanie jest tandetne więc... będę je kontynuowała!


Jak zauważyła Niewidka, II części nie widać. Cóż za ciekawa kontynuacja.
Wyślij prywatną wiadomość
~RicardoKaka F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2009 21:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 44
Ostrzeżeń: 0
Postów: 12
Data rejestracji: 15.11.09
Medale:
Brak

Dobra, ff jest nawet niezłe Uśmiech Fantazja ma racje mogłabyś zajrzeć do słownika ortograficznego Smutny Co by Ci tu wstawić... Nie było to wybitne, Powyżej oczekiwań czy Zadawalający? Dam Ci Powyżej oczekiwań, ale się postaraj się ok?
__________________
i27.tinypic.com/dr3zox.gif
Bardzo proszę, wszystkich giermków malfoj_sam_segz, o to aby wszyscy mieli jakąś sygnaturkę. Jeśli chcecie mieć taką jak ja to piszcie na PW, zapodam linka. ; )

Są w życiu chwile,
Kiedy jesteśmy skazani na samych siebie.
Tkwimy często w rozpaczy,
Pogrążeni w smutku dźwigamy swój krzyż,
Cierpimy, zamykamy się przed ludźmi.
Niekiedy jednak przychodzi na ratunek ktoś,
Kto bezinteresownie wyciąga do nas pomocną dłoń.
Ofiarowuje swoją pomoc bez granic,
Pragnie dźwigać krzyż razem z nami,
Dzielić nasz smutek na pół.
Jego obecność jest pocieszeniem, wybawieniem, otuchą...
Nie odwracajmy się do niego plecami,
Pozwólmy mu przy nas trwać.
Bowiem dobrze mieć kogoś
Na kogo można liczyć.
Mimo wszystko!

Edytowane przez RicardoKaka dnia 15-11-2009 21:01
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Wybitny Wybitny 0% [Brak oceny]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 50% [1 głos]
Zadowalający Zadowalający 50% [1 głos]
Nędzny Nędzny 0% [Brak oceny]
Okropny Okropny 0% [Brak oceny]
RIGHT