Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 174
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Co się Wam nie podoba w HP?
Drukuj temat · Co się Wam nie podoba w HP?
~lusja22 F
Dodany dnia 17-06-2011 17:02
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 76
Ostrzeżeń: 0
Postów: 32
Data rejestracji: 11.06.11
Medale:
Brak

Mi się nie podobało ,że Tonks,Lupin,Fred,Zgredek i Syriusz umarliPłacze.Szczerze mówiąc nie było to potrzebne ,żeby ich uśmiercać.
__________________
pOZDRAWIAM WSZYSTKICH

A SZCZEGÓLNIE xXBellatrix , AlexXx i Sophia
Wyślij prywatną wiadomość
~Eisblume F
Dodany dnia 17-06-2011 18:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1201
Ostrzeżeń: 1
Postów: 290
Data rejestracji: 04.05.10
Medale:
Brak

Ja sama na pewno niczego lepszego bym nie napisała. J.K. Rowling stworzyła naprawdę wspaniałą serię książek.
Zdenerwowało mnie tylko zakończenie 7 części i śmierć Dumbledore'a.
__________________
"Tak, Harry, jesteś prawdziwym panem śmierci, ponieważ prawdziwy jej pan nigdy przed nią nie ucieka. Godzi się z tym, że musi umrzeć, i wie, że są o wiele gorsze rzeczy od umierania."

"Harry Potter i Insygnia Śmierci'' <333
Wyślij prywatną wiadomość
~Anna F
Dodany dnia 30-07-2011 09:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 151
Ostrzeżeń: 0
Postów: 76
Data rejestracji: 29.07.11
Medale:
Brak

Walka Harrego i Voldka na koncu . Powinna byc ogolnie bardziej szczeglowa.
ale i Cho.
denerwuje mnie ta płaczka.
__________________
Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć.
Wyślij prywatną wiadomość
~Julia_Granger F
Dodany dnia 03-08-2011 17:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 204
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 03.08.11
Medale:
Brak

Irytują mnie stereotypy o Gryfonach i Ślizgonach. Wiadomo, że nie każdy Ślizgon jest podłą kanalią i nie każdy Gryfon jest sprawiedliwy i dobry.
Oprócz tego to śmierć Zgredka.
__________________
NAPRZÓD GRYFFINDORZE!

Przysięgam uroczyście, że knuję coś niedobrego.
Wyślij prywatną wiadomość
~bochenek89 F
Dodany dnia 14-10-2011 23:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2125
Ostrzeżeń: 0
Postów: 506
Data rejestracji: 10.10.11
Medale:
Medal

Jedyne co mi się nie podoba to epilog. Beznadziejny pod wieloma względami. Książki HP czytałam kilka razy (wiem, zwariowałam xD ), ale epilog tylko raz, potem zawsze go opuszczałam. Jest patetyczny w znaczeniu negatywnym. Sztuczny, przesadny, infantylny tzn. dziecinnie naiwny. Jo mogłaby sobie darować wciskanie wszędzie imion zmarłych bohaterów (np. dzieciaki Harry'ego i Ginny, syn George'a i Angeliny). Ponadto, kiedy dowiedziałam się jak ma na imię syn Dracona to myślałam, że Jo robi sobie z czytelników żarty. Przed przeczytaniem ostatniego tomu HP nie pomyślałabym, że tak wspaniałą serię książek może zepsuć parę końcowych stron. Jo się to udało, niestety. Mimo wszystko nadal uwielbiam HP, tylko zawsze pomijam te nieszczęsne 19 lat później...
__________________
67.media.tumblr.com/49bc610d5189f4e1c93116d8aa7b92d9/tumblr_ohbmm0gfJ71tjbzooo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Blackie Black F
Dodany dnia 24-12-2011 14:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 700
Ostrzeżeń: 0
Postów: 134
Data rejestracji: 01.01.11
Medale:
Brak

Nienawidzę Harry'ego Pottera - unika śmierci, niezdarny, wykorzystuje innych. Chciałam zabić Rowling, kiedy zabiła moich ukochanych bohaterów: Freda, Tonks, Remusa, Syriusza...
Wyślij prywatną wiadomość
~Dagamara18 F
Dodany dnia 24-12-2011 14:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 688
Ostrzeżeń: 0
Postów: 284
Data rejestracji: 02.10.11
Medale:
Brak

Mi się w HP jedynie nie podoba śmierć Dumbledora chciałabym żeby on żyłSmutny
Wyślij prywatną wiadomość
~FotoReporter F
Dodany dnia 25-12-2011 20:04
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 167
Ostrzeżeń: 2
Postów: 13
Data rejestracji: 25.12.11
Medale:
Brak

Bardzo irytuje mnie w tej książce panna Chang. Taka płaczka, która chce mieć wszystko podane na tacy, a jeśli nie, to się rozbeczy. Rozumiem ją trochę, bo jest w kiepskiej sytuacji, ale żeby AŻ TAK lamentować? Pożal się Boże...

Denerwuje mnie również przedstawienie Harry'ego jako "guru" czy rycerza w lśniącej zbroi na białym koniu - ciągły happy end nuży i jest beznadziejny.

Oprócz tego zmiana nastawiania Dudleya do Harry'ego - tylko nie to!
__________________
Jestem FotoReporterem i pstrykam fotki specjalnie dla was, byście mogli napawać się ich urokiem. Będę je wrzucał sporadycznie do galerii Hogsmeadowskiej. Głównie to będą zdjęcia z Emmą, bo jest najbardziej fotogeniczna.

Poza tym strasznie interesuję się Potterem.

Kto chce się przyjaźnić z Pstrykaczem, proszę bardzo, nie przeczę.
Wyślij prywatną wiadomość
~syrius_black F
Dodany dnia 29-12-2011 15:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5449
Ostrzeżeń: 1
Postów: 323
Data rejestracji: 26.12.11
Medale:
Brak

mi się ni epodoba to , że w kilku tomach kiedy harry przebywał jescze w hogwarcie w środku książki praktycznie się nic nie dzieje . nie ma żądnych walk ani drastycznych wydarzeń , lecz często zdarzają się sielankowe kwestie od których często nie chce się czytać
Wyślij prywatną wiadomość
~Angel14 F
Dodany dnia 29-12-2011 15:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2184
Ostrzeżeń: 0
Postów: 376
Data rejestracji: 16.04.11
Medale:
Brak

A mi sie strasznie nie podoba to, ze Hermiona byla z Ronem, nie wiem dlaczego, ale uwazam, ze oni powinni byc przyjaciólmi, a nie para.I nie podoba mi sie to, ze Rowling zrobila z Harrego zbyt wielkiego bohatera, a z Draco zbyt wielkiego tchórza.
__________________
25.media.tumblr.com/c7f98ce7deaf784cdfd56c75e361e81e/tumblr_mkyubpkpDr1roov60o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginnusia F
Dodany dnia 29-12-2011 15:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 21
Ostrzeżeń: 0
Postów: 11
Data rejestracji: 28.12.11
Medale:
Brak

tak jak w większości filmach - szczęśliwe zakończenie wszyscy żyli długo i szczęśliwie ale skoro umarł Fred , Lupin , Tonks Syriusz Dumdledore Snape i miliony "bezimiennych" mieszkańców to dlaczego niby Harry Potter miał przeżyć!
Edytowane przez mooll dnia 29-12-2011 16:00
Wyślij prywatną wiadomość
~SweetSyble F
Dodany dnia 29-12-2011 19:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1942
Ostrzeżeń: 0
Postów: 338
Data rejestracji: 14.12.11
Medale:
Brak

Moony Alex napisał/a:
Ślizgońskie cnoty: spryt i ambicja. Ale to chyba tylko Tiara tak śpiewa. Na podstawie książki można zrozumieć: głupota, arogancja, chamstwo, brak kultury, często niezbyt atrakcyjny wygląd.
Jest dobry, miły, odważny Gryfon i głupi, (brzydki,) chamski i wywyższający się Ślizgon. Czyste stereotypy, a mnie one przeraźliwie drażnią...

Mnie podobało się wszystko, za wyjątkiem tego. Nawet tu na hogs w tiarze przydziału mamy do czynienia z pytaniem " Co zrobiłbyś, gdybyś zanlazł banknot na ulicy?"
I moim zdaniem odpowiedź, którą na podstawie książki wstawiłaby osoba typu Draco Malfoy czy inni ślizgoni brzmiała by - "W imię zasady znalezione nie kradzione, biorę go."
__________________
...:::TABLICA OGŁOSZEŃ:::...

Moje FFs pt. Z pamiętnika Vicki i Weasley'ów:
Chory pomysł bliźniaków
oraz,
To nie Twoja wina...


26.media.tumblr.com/tumblr_l8nvcafSVa1qd0v72o1_500.gif
http://hogsmeade.pl/groups.php?group_id=44 Wyślij prywatną wiadomość
~misiaczek13 F
Dodany dnia 29-12-2011 19:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 487
Ostrzeżeń: 2
Postów: 153
Data rejestracji: 12.05.11
Medale:
Medal

Irytują mnie niektóre postacie jak Cho albo sam Potter. Jest zbyt bohaterski i odważny... a to się nie zdarza często w życiu normalnym. No a Cho? Zachowywała się jak dziecko plącząc ... albo gdyby miała coś częściej niż co miesiąc. ;] Po za tym wszystko jest świetne. Rowling stworzyła świetny świat i chwała jej za to.
__________________
just love, no wars
http://www.wattpad.com/story/1357426-the-scoffers Wyślij prywatną wiadomość
~Grzesiek F
Dodany dnia 29-12-2011 20:14
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 462
Ostrzeżeń: 0
Postów: 300
Data rejestracji: 03.08.10
Medale:
Brak

Wiecie co!Fani HP a niektórzy z was nienawidzą samego Harry'ego (to do was ci nieliczni ślizgoni!)Ja U W I E L B I A M wszystko co jest w HP (śmieciów jak:Sami-Wiecie-Kto albo śmierciozjadaczy to niekoniecznie).Znacie moją opinie!Rozbawiony
__________________
Motto Hogwartu:
" Nigdy nie łaskocz śpiącego smoka"

We are the Potter Generation<3

I szczególne pozdrowienia dla ciebie drogi Gościu.
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
Dodany dnia 08-01-2012 17:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Za dużo ofiar. Strasznie było mi smutno po śmierci Syriusza, Dumbledore'a i ogólnie wszystkich, tylko nie wtedy, gdy umarli śmierciożercy, bo jakoś nigdy za nimi nie przepadałam. Tak samo z Voldemortem.
Wyślij prywatną wiadomość
~Errol F
Dodany dnia 26-01-2012 17:45
Zbanowany

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 252
Ostrzeżeń: 1
Postów: 34
Data rejestracji: 26.01.12
Medale:
Brak

Myślę, iż książka nie posiada żadnych wad i błędów (no, ale jeśli nie licząc literówek). Jedyne, co mi nachodzi na myśl, to traktowanie Pottera jako bohatera - no rozumiem, przeżył klątwę wypowiedzianą przez Voldemorta, ale prędzej czy później mogło się to skończyć - ale to się nie stało. No i uśmiercenie kilku postaci, ale nie będziemy specjalnie dla własnego widzimisię zmieniać książki.
__________________
Kocham sóweczki, a szczególnie Hedwigę <3


Sóweczka życzy wam zdróweczka :*
Wyślij prywatną wiadomość
~Luniaczekk F
Dodany dnia 30-01-2012 15:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 475
Ostrzeżeń: 0
Postów: 219
Data rejestracji: 11.01.12
Medale:
Brak

Mi się nie spodobał epilog. Rowling nie powinna też uśmiercać Freda, Remusa,Tonks,Zgredka i Snape'a. A jeśli chodzi o wybór Lily (że wybrała Jamesa itd.) to jak dla mnie był całkowicie uzasadniony, ba, nawet dobry. Snape wolał być śmierciożercą, oczywiście potem zrozumiał swój błąd,ale Lily wybrała tego który nigdy by się tak wobec niej nie zachował.
__________________
24.media.tumblr.com/92ed4925adaeb35931b88c74b389d3b2/tumblr_mh5r1mKji71qglajzo1_r1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~HermionaTonks F
Dodany dnia 20-03-2012 14:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 310
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 10.03.12
Medale:
Brak

Najbardziej rozczarowała mnie śmierć Syriusza i Voldzia myślałam że Harry go zabiję Avada Kedavrą.....a tu zaklęcie się odbija i BUM po Voldemorcie
__________________
OD CNOTY GRYFONÓW
KRETYNIZMU PUCHONÓW
I WIEDZY-O-WŁASNEJ -WSZECHWIEDZY KRUKONÓW
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!!!


Pozdrowienia dla drogi Gościu


Oto nadchodzi ten, który ma moc pokonania Czarnego Pana... zrodzony z tych, którzy trzykrotnie mu się oparli, a narodzi się, gdy siódmy miesiąc dobiegnie końca... A choć Czarny Pan naznaczy go jako równego sobie, będzie on miał moc, jakiej Czarny Pan nie zna... I jeden z nich musi zginąć z ręki drugiego, bo żaden nie może żyć, gdy drugi przeżyje... Ten, który ma moc pokonania Czarnego Pana, narodzi się, gdy siódmy miesiąc dobiegnie końca...
Wyślij prywatną wiadomość
~nundu F
Dodany dnia 05-04-2012 18:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 339
Ostrzeżeń: 0
Postów: 225
Data rejestracji: 28.03.12
Medale:
Brak

mnie najbardziej denerwowały... zbyt długie i szczegółowe tłumaczenia rzeczy oczywistych w pierwszych czterech częściach. w Kamieniu przed konfrontacją z Quirrelem wszystko w najdrobniejszych szczegółach zostaje wyjaśnione (że to Quirrel czarował miotłę podczas meczu, wypuścił trolla itd), choć gdy tylko Harry (i czytelnik) zamiast spodziewanego Snape'a widzi w ostatniej komnacie z lustrem Quirrela, wszystko to staje się jasne jak słońce i nie trzeba tego w punktach wyjaśniać.
to samo w Komnacie, w finale widząc postać Riddle'a, która "wyszła" z dziennika, dla czytelnika jest już jasne, że to on stoi za wszystkimi wydarzeniami, ale znowu zaczyna się tyrada wyjaśnień. i jeszcze Harry z początku naiwnie uważa, że Riddle nie ma z tym nic wspólnego. żenada :/
w Więźniu jest z tym trochę lepiej, bo we Wrzeszczącej Chacie są wyjaśniane rzeczy dla czytelnika nowe i ważne - kim są Huncwoci, jak i dlaczego powstała mapa, kim rzeczywiście jest Pettigrew itd. ale znowu - za długo, za bardzo szczegółowo to wszystko. te same informacje można by zmieścić na 2-3 stronach, tymczasem Syriusz z Lupinem rozgadują się, jakby spokojnie gawędzili przy piwie, a przez to całe napięcie w tej scenie szlag trafia.
w Czarze Ognia powtórka z rozrywki - po ujawnieniu, że Moody to w rzeczywistości Crouch Jr, jedyna nowa rzecz, jakiej się dowiadujemy to sposób, w jaki Crouch uciekł z Azkabanu. reszta to standardowe tłumaczenie rzeczy bardziej niż oczywistych... na szczęście Rowling się wnastępnych częściach poprawiła

druga najbardziej wkurzająca rzecz, to związek Harry-Ginny, właściwie bezpodstawny, stworzony przez autorkę na siłę, żeby główny bohater też miał partnerkę na stałe, a nie mogła to być Hermiona. nie czepiałbym się może, gdyby Harry i Ginny od początku mieli się ku sobie, jak Ron i Hermiona, ale było tak, że Harry nagle w 6 części doszedł do wniosku, że Ginny mu się podoba i jest o nią zazdrosny. bardziej to żenujące niż romantyczne

no i mocne ograniczenie roli Rona do "tylko" najlepszego przyjaciela Harry'ego. co jest nie do pomyślenia, bo będąc jednym z głównych bohaterów powinien móc dokonać znacznie więcej, niż wygrać jedną partię szachów i nauczyć się paru słów w mowie węży. tymczasem Rowling uparcie przedstawiała Rona jako osobę dla całej historii wręcz zbędną, pozbawioną większych umiejętności. nie wiem, dlaczego tak postąpiła, ale uważam, że Ron powinien odegrać znacznie większą rolę
__________________
How can you live with yourself...

I'm Blue da ba dee dabba da-ee
dabba dee-a...
Wyślij prywatną wiadomość
~Evans558 F
Dodany dnia 05-04-2012 21:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1246
Ostrzeżeń: 0
Postów: 286
Data rejestracji: 28.12.11
Medale:
Brak

Nie podobało mi się trochę rzeczy, między innymi epilog. Nie czułam potrzeby czytania o tym, co się działo 19 lat później. Podczas premiery dziennikarz zapytał jakąś dziewczynę, czy jej zdaniem Harry przeżyje. Zerknęła na koniec książki i stwierdziła, że skoro jest jakiś epilog pt. "19 lat później", to pewnie tak. Wnioski można wyciągnąć samemu. Nie jestem też zachwycona faktem, że tyle osób zginęło. Syriusz, Tonks, Lupin, Fred, Severus...
Książka z każdym następnym tomem stawała się bardziej brutalna, przynajmniej moim zdaniem. Rozumiem, że Rowling może starała się bardziej dostosować poziom lektury do czytelnika, ale pewne momenty wydały mi się aż nadto brutalne.

__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!


25.media.tumblr.com/tumblr_luqargTJzo1r1gjf0o6_250.gif
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT