Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 154
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Co się Wam nie podoba w HP?
Drukuj temat · Co się Wam nie podoba w HP?
Hogsmeade_pl F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 17-08-2008 00:08
Super Administrator

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Charłak
Punktów: 9
Ostrzeżeń: 0
Postów: 198
Data rejestracji: 31.07.08
Medale:
Brak

"Harry Potter" jak chyba każda książka poza zaletami ma również wady. Na pewno większość czytelników nie raz chciała coś zmienić, może ktoś inaczej wyobrażał sobie pewne sprawy. Może jest coś, co was irytuje i drażni. Piszcie, co nie podoba się Wam w książkach o młodym czarodzieju.
http://hogsmeade.pl Wyślij prywatną wiadomość
~majka F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 00:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 614
Ostrzeżeń: 0
Postów: 151
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Zakończenie. Epilog. Myślałam, że zakończenie seri, po tak drastycznych, pełnych śmierci i cierpienia tomach będzie gorsze. Szczerze mówiąc chyba liczyłam na śmierć Harrego. To cukierkowe zakończenie i jeszcze opisanie dzieci, z którey Albus Severus Potter "jako jedyny odziedziczył oczy Lily" mnie dobiło. Ale to tylko moje zdanie.
Wyślij prywatną wiadomość
~ladybird F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 02:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 521
Ostrzeżeń: 3
Postów: 331
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Mnie nie podobała się w książce ta zmiana stosunku Petuni do Harry'ego podczas że tak powiem porzegnania.
Wyślij prywatną wiadomość
~Szlafrok F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 13:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 255
Ostrzeżeń: 0
Postów: 33
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Naiwne jest przedstawienie Pottera jako rycerza w lśniącej zbroi. Naturalnie owy wybawiciel niemal nigdy (Crucio w jego wykonaniu załuguje na uśmiech politowania...) nie użył zaklęcia niewybaczalnego, co w mojej opinii zakrawa na kuriozum. Poza tym wyolbrzymiono znaczenie przyjaźni i miłości, co również jest nieco infantylne. Miejscami logika zarówno ogólnej fabuły jak i szczegółów zawodzi. Ostatecznie zakończenie, a zwłaszcza epilog, mogłoby być lepsze, delikatnie mówiąc (czy raczej pisząc).
__________________
Wybór jest iluzją stworzoną przez tych, którzy posiadają władzę, dla tych, którzy jej nie mają
Gram.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Dominika F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 13:17
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2702
Ostrzeżeń: 0
Postów: 298
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ojej, wiele rzeczy mi się nie podoba.
Po pierwsze to, że Rowling uśmierciła Syriusza, a także Tonks i Lupina, no i jeszcze Zgredka. Moim zdaniem te śmierci były zupełnie niepotrzebne.
A oprócz tego to prawie cały siódmy tom mnie rozczarował, nie spodobało mi się to, że Snape okazał się dobry, ja go zdecydowanie wolałam jako tego złego. Te wszystkie wędrówki, przygody trójcy także jakoś mi się nie spodobały. No i to, że Harry przeżył to jakaś koszmarna pomyłka. Kolejna książka, w której zakończenie można było całkowicie przewidzieć. I jeszcze umieszczenie na końcu tego epilogu to była już zupełna porażka.
__________________
Bo w ogrodzie rośnie pnącze
w dzikim winie świat się plącze,
bo w ogrodzie dzikie wino
kto je tutaj siał dziewczyno.
Wyślij prywatną wiadomość
~Swierszczyk F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 13:24
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 117
Ostrzeżeń: 1
Postów: 50
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mi się nie podobała śmierć Syriusza ! Tak czekałam na ten momęt ale mnie całkowicie rozczarował.
__________________
Życie to coś więcej niż nieustanna wojna.

"..Bo nie można się kłócić ze wszystkimi głupcami tego świata. Łatwiej ustąpić, a potem ich oszukać, gdy nie zwracają na ciebie uwagi."
m-o-d.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Penelope F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 13:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -159
Ostrzeżeń: 3
Postów: 187
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mi nie podobało się najbardziej to, że Cedric zginął.. Chociaż wiem, że Rowling chciała nas wszystkich zaskakiwać.. i niestety udało się jej. Wolałabym też, żeby Syriusz nie zginął.. Smutny
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg


Miłość, która się zmienia nie jest miłością. Miłość jest jak nieusuwalne znamię, przetrwa burze i nigdy nie zadrży. Miłość nie zmienia się z czasem, w ciągu godzin czy tygodni, ale potwierdza się, nawet u progu przeznaczenia.

___William Shakespeare
amd.tnb.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Vithica F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 13:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 300
Ostrzeżeń: 0
Postów: 85
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mi zdecydowanie nie podobało się to, że Lily wybrała Jamesa. W ogóle James mi się nie podobał. Zrujnował Severusowi życie, bo powiedzmy sobie szczerze: nie dość, że go prześladował, to jeszcze Lily mu zabrał... no, ale nieważne.

Nie spodobało mi się też to szczęśliwe zakończenie, a epilog z tą masą słodziutkich dzieciaczków był po prostu niesmaczny.Zdenerwowany
__________________
W imię magii, gorzkiej wiedzy z drzewa dobrego i złego
Wyślij prywatną wiadomość
~Carielle F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 13:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gracz Quidditcha Ravenclawu
Punktów: 121
Ostrzeżeń: 0
Postów: 70
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jakieś takie zakończenie marne....przypadłoby mi do gustu gdyby było dłuższe i ciekawsze.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lunatyczka F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 16:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 111
Ostrzeżeń: 0
Postów: 29
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mi się baardzo nie podobał ostatni rozdział 7 części. Jestem za książkami z niedopowiedzeniami, więc bardzo nie lubię tego rozdziału...
__________________
tn3-1.deviantart.com/fs17/300W/f/2007/190/a/3/Harry_Potter_by_Shiritsu.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Ari F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 16:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 489
Ostrzeżeń: 1
Postów: 128
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Właśnie ja dołączam się do przedmówcy ostatni rozdział siódmej części. Takiej płytkości i bezsensowności jeszcze nie czytałam. Tylko pytanie czego można było nie dopowiedzieć w ostatniej części. Byłby to zarzut przeciwko tej książce.
Wyślij prywatną wiadomość
~Moony Alex F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 17:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 271
Ostrzeżeń: 0
Postów: 58
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Hmm... Pomijając śmierć moich ulubionych bohaterów, epilog siódmej części, kilka nielubianych scen.

Przedstawienie Slytherinu.
Nie jestem jakąś jego zagorzałą fanką ani przeciwniczką, duchem jestem raczej Puchonką (chociaż ostatnio Tiary na siłę wpychają mnie do Ravenclawu Oczko - ale też lubię).
Ślizgońskie cnoty: spryt i ambicja. Ale to chyba tylko Tiara tak śpiewa. Na podstawie książki można zrozumieć: głupota, arogancja, chamstwo, brak kultury, często niezbyt atrakcyjny wygląd.
Jest dobry, miły, odważny Gryfon i głupi, (brzydki,) chamski i wywyższający się Ślizgon. Czyste stereotypy, a mnie one przeraźliwie drażnią...
http://whatamacallit.deviantart.com Wyślij prywatną wiadomość
~antybratek F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 21:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 699
Ostrzeżeń: 1
Postów: 260
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nie lubię wielu rzeczy dotyczących domów, na przykład to, że Gryffindor jest pokazywany w jakimś anielskim świetle, ze w nim nigdy nie było głupiego czarodzieja... a ja z wszystkich domów najmniej go lubię. Także irytuje mnie fakt, że slytherin jest traktowany jako same zło. Przecież w każdym domie są fajne i mniej lubiane osoby. Denerwują mnie te śmierci w siódmym tomie. Wydają mi się takie bezmyślne, że J.Rowling zabiła wszystkich bezmyślnie. W sumie wiele rzeczy mnie denerwuje, ale więcej jednak jest tego dobrego.

__________________
Dawny charpak1

"I solemnly sware I am up to no good."

"Mr Moony presents his conpliments to Professor Snape, and begs him to keep his abnormally large nose out of other people's buissness."

"Mischief managed."
Wyślij prywatną wiadomość
~Grom Hellscream F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 22:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 73
Ostrzeżeń: 0
Postów: 27
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Wszyscy piszą, że woleliby żeby Syriusz nie zginął, a ja myślę... odwrotnie. To dobrze że Syriusz zginął, powstał nowy ciekawy wątek jego śmierci, a co do wad to ie podobał mi się epilog... mógłby być bardziej dopracowany... czyta się go i myśli że autorka dodała go na siłę i w ostatniej chwili, zęby uzupełnić fabułę...
Wyślij prywatną wiadomość
~madeline777 F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 23:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -55
Ostrzeżeń: 1
Postów: 9
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

No właśnie. czemu wszyscy zli są do końca żli? To mnie chyba najbardziej drażni.
__________________
New year of shool! Nooo!
Wyślij prywatną wiadomość
~Penelope F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 23:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -159
Ostrzeżeń: 3
Postów: 187
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Vithica napisał/a:
Mi zdecydowanie nie podobało się to, że Lily wybrała Jamesa. W ogóle James mi się nie podobał. Zrujnował Severusowi życie, bo powiedzmy sobie szczerze: nie dość, że go prześladował, to jeszcze Lily mu zabrał... no, ale nieważne.

Nie spodobało mi się też to szczęśliwe zakończenie, a epilog z tą masą słodziutkich dzieciaczków był po prostu niesmaczny.Zdenerwowany


Vithica? Ale ty chyba zapomnaiałaś, że Lily nie chciała być z Sevem, co? A poza tym.. Snape już miał zmarnowane życie... I nie tylko James mu je pogarszał..

Dodany dnia 26-08-2008 21:20
A jeszcze sprawa Slytha i Gryffa.. A więc.. To chyba jasne, że Rowling tak właśnie je opisywała.. Przecież Ślizgoni sami sobie zasłużyli na taką opinię, jak i Gryfoni. Nie uważam jednak, że każdy jest właśnie taki, jaki opisujący go dom.. To tylko złudzenie.. Oczko
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg


Miłość, która się zmienia nie jest miłością. Miłość jest jak nieusuwalne znamię, przetrwa burze i nigdy nie zadrży. Miłość nie zmienia się z czasem, w ciągu godzin czy tygodni, ale potwierdza się, nawet u progu przeznaczenia.

___William Shakespeare

Edytowane przez Ariana dnia 27-09-2008 23:57
amd.tnb.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Madame_Uszka F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 23:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 146
Ostrzeżeń: 0
Postów: 46
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Wiele rzeczy, na przykład nie podoba mi się to, ze Rowling uśmierciła Syriusza mojego ulubionego bohatera, oraz to słodziutkie zakończenie szczerze mówiąc spodziewałam się, ze Voldemort polegnie, a Wielki Bohater Potter wygra, ale wkurzają mnie te dobre zakończenia...
Postać Harry`ego też mnie wkurza. Potter - wielki bohater, on wszystko wie najlepiej, każdy musi mu wierzyć i jest najlepszy...
Gryffindor jest najlepszym domem bez skazy, wszyscy Gryfoni są aniołkami itd. Slytherin natomiast to najgorszy dom do którego są przydzieleni sami brzydale. A dom Puchonów jest kompletnie zmieszany z błotem.
Wiele szczegółów doprowadza mnie do szału, ale po co się rozpisywać?
Wyślij prywatną wiadomość
~Moony Alex F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 23:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 271
Ostrzeżeń: 0
Postów: 58
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Penelope napisał/a:
A jeszcze sprawa Slytha i Gryffa.. A więc.. To chyba jasne, że Rowling tak właśnie je opisywała.. Przecież Ślizgoni sami sobie zasłużyli na taką opinię, jak i Gryfoni. Nie uważam jednak, że każdy jest właśnie taki, jaki opisujący go dom.. To tylko złudzenie.. Oczko


Taak, ale Ślizgonów były tysiące. Znamy tylko kilku, a to nie przesądza sprawy. Na pewno byli wśród nich i tacy, i tacy. Tak samo, jak antypatyczni Puchoni, Gryfoni czy Krukoni, na pewno są i sympatyczny Ślizgoni. Inaczej byłoby zbyt łatwo. Może i ja jestem wyczulona na tym punkcie, ale przyznaję, że do pewnego momentu byłam pełna uprzedzeń. Teraz mocno nad sobą pracuję i automatycznie dostrzegam podobne rzeczy w ksiażkach, czy gdzie.
No jasne, nie każdy jest dokładnie taki pełen cnót tego czy tego domu. W takim razie wszyscy by się pozabijali swoimi ambicjami, inteligencją, odwagą czy koleżeństwem. Jednak Tiara musiała dostrzec, że są one dominujące.

Oczywiście, żeby nie było, że ja się czepiam, czy kłócę. Taka jest moja opinia i Ty oczywiscie możesz mieć inne zdanie.
http://whatamacallit.deviantart.com Wyślij prywatną wiadomość
~Harsh Angel F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 14:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 344
Ostrzeżeń: 0
Postów: 60
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

HP był fajny, ale tylko do 6 części. Dokończenie tego cudownego cyklu można podsumować na poziomie średniego FF. Zakończenie było okropne jak i również rzeź większości bohaterów.
Również nie podoba mi się w jakim świetle został przedstawiony Severus Snape. Zrobiony na bohatera tragicznego nie pasuje zupełnie do jego wizerunku z poprzednich części.
Nad Epilogiem można się rozpłakać ale nie z powodu wzruszającej treści ale z politowania. Rowling już naprawdę nie chciało się do tego przyłożyć. Widać że HP juz ją męczył.
__________________
Opinia publiczna to dziwka
Wyślij prywatną wiadomość
!Martin Potter F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 14:55
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 319
Ostrzeżeń: 0
Postów: 127
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Wszystko grało do części 6... Śmierć Albusa, w taki oczywisty sposób; w części 7 nie podobała mi się śmierć Zgredka i Freda :< .To były takie unikalne postacie, "wizytówki" Harr'ego Pottera. I epilog. Za dużo słodkości po tym jak większość naszych ulubionych postaci umiera =( . I epilog był banalny x/ , Harry i Ginny, Ron i Hermiona. Nic dziwnego, dużo osób pisało nawet FF o tym =( (tak w ogóle).
www.lol-histories.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT