Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 314
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Oskar i pani Róża.
Drukuj temat · Oskar i pani Róża.
~PadfootWifeLoon F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 21-06-2009 23:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 178
Ostrzeżeń: 0
Postów: 23
Data rejestracji: 03.06.09
Medale:
Brak

Nie ważne ile razy bym to czytała ( jak na razie chyba 3), to zawsze popłaczę się przy końcu.
Widziałam również sztukę.
Grał w niej dwójka aktorów. Była to premiera tego spektaklu w Teatrze im. Wyspiańskiego w Katowicach. Odbyło się to na scenie kameralnej, ale coś cudownego.
Na spektaklu byłam mając lat 11 czy 12, Ale dotarło do mnie co się tak naprawdę stało. Jego białaczka, jego Peggy Blue, I jego 110lat.
Coś niesamowitego.
Z czystym sumieniem i łezką w oku polecam. Zarówno książkę, film ( w sensie teatr telewizji) jak i spektakl.
__________________
'Lepiej umrzeć niż zdradzić swoich przyjaciół.'
/Syriusz Black/
Loon <3 Padfoot
[gg]1666832[/gg]
Wyślij prywatną wiadomość
~kasias_122 F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 22-06-2009 10:55
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 21
Ostrzeżeń: 4
Postów: 125
Data rejestracji: 09.05.09
Medale:
Brak

Książka bardzo wzruszająca. Zachęca do przemyślenia swego życia i do cieszenia się nim, bo nigdy nie wiadomo kiedy się skończy... Pokazuje też jak ważna jest wiara, gdyby nie ona Oskar zapewne by się załamał i ostatnie dni swojego życia spędził by nad użalaniem się nad sobą. Polecam książkę jeśli ktoś jesze nie czytał.
Wyślij prywatną wiadomość
~kinia94 F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 22-06-2009 12:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 624
Ostrzeżeń: 1
Postów: 201
Data rejestracji: 09.04.09
Medale:
Brak

Bardzo piękna książka, muszę sobie ją jeszcze przeczytać. Pamiętam, jak miałam zastępstwa z panią od biblioteki czytała nam właśnie książkę: "Oskar i pani Róża". Właśnie dlatego sięgnęłam po tą książkęOczko
__________________
Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Jeśli kochasz kwiat, który znajduje się na jednej z gwiazd, jakże przyjemnie jest patrzeć w niebo. Wszystkie gwiazdy są ukwiecone...


Oczy są ślepe. Szukać należy sercem.
Wyślij prywatną wiadomość
~Madeleine Lestrange F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 15-11-2009 19:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 14.12.08
Medale:
Brak

Przepiękna powieść, wiele uczy. Uroniłam parę łez, czytając ją.
Bardzo podobał mnie się ten fragment, gdzie Oskar w paru dniach przeżywa całe życie.
Całkowicie odrażające było dla mnie zachowanie jego rodziców; nie do pomyślenia, jak można tak traktować swe dziecko ;/.
Nie potrafię w paru słowach opisać moich wrażeń. Jednego jestem pewna; gdybym kiedyś cierpiała na te chorobę, pragnęłabym mieć przy sobie kogoś takiego, jak pani Róża.
__________________
"Stojąc w miejscu też można zabłądzić."

"Szczęście jest jak motyl. Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda ci się. Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu!"

"Przez następne 365 dni będę patrzyła na świat jakbym go widziała po raz pierwszy. Szczególnie na rzeczy nieistotne."

"Trzeba się śmiać nie czekając na szczęście, bo gotowiśmy umrzeć nie uśmiechnąwszy się ani razu."

"Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu."

Pozdrawiam drogi Gościu najserdeczniej jak potrafię! ;p Teraz mnie widzisz, drogi Gościu? Nie? To szkoda ;p.
Wyślij prywatną wiadomość
~Cointreau F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 20-11-2009 21:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1433
Ostrzeżeń: 0
Postów: 525
Data rejestracji: 11.06.09
Medale:
Brak

Kurczę, pamiętam, jak czytałam to po raz pierwszy... Rozbroiła mnie ta książka. Jest bardzo wzruszająca. Serdecznie polecam ją wszystkim, naprawdę warto.
__________________
~~
Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2009 18:41
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Myślałam, że tylko "Oskar" Schmitt'a potrafi wzruszyć. Byłam w ogromnym błędzie. Równie wspaniałe opowieści to "Pan Ibrahim i kwiaty Koranu" i do tej pory mam utrwalone w głowie pierwsze szokujące zdanie opowiastki: Kiedy skończyłem jedenaście lat rozbiłem swoją świnkę i poszedłem na dziwki. jak i również "Dziecko Noego". Wyciskacze łez, które gorąco polecam. :}

__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
~Krol Pokemonow F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2009 21:35
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -193
Ostrzeżeń: 2
Postów: 16
Data rejestracji: 21.12.09
Medale:
Brak

czytałam i strasznie plakalam bo to jest bardzo wzruszajaca ksizka i chxialabym kupic sobie taką ksiązke zeby ja czytac bo tak to raz pozyczylam ksiazke od cioci chorej na kamienie nerkowe i nie mam swojej ksiazki, ale oskar i pani roza to super ksiazka i kupie ja sobie na wigilie ; DDDD
Wyślij prywatną wiadomość
*mooll F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 25-12-2009 09:32
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

Pamiętam tę książkę. Czytając ją, czułam się trochę jak wtedy, gdy czytałam "Małego Księcia". Nie wiem, skąd wzięłam to podobieństwo. Ale dość, że utkwiło mi.

Cudna, urocza książka. Kiedy ktoś mi o niej wspomina, od razu widzę siebie na szpitalnym łóżku [wtedy ją czytałam] i lekarza, który stoi nade mną ze słowami: "Lepszej sobie książki do szpitala wziąć nie mogłaś, prawda?" Trochę prawda, a trochę nie. Bo jest w niej tyle optymizmu i nadziei, że przestaje to być opowieść o małych chłopcu z hospicjum dziecięcego, którego dni są policzone, ale o dojrzałym człowieku, który cieszy się życiem w jego całej okazałości...

Kto nie przeczytał, to jest jedna z tych małych książek, które są jedną wielką sentencją, i których zignorowanie traktuje się na równi z poważnym występkiem... ^^
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2010 21:44
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Uwielbiam tą książkę. Kiedy wpadła w moje ręce po raz pierwszy, przeczytałam całą podczas jednego wieczoru. Kolejnego dnia znowu do niej wróciłam, do dzisiaj często po nią sięgam i nawet nie zaczynam czytać od początku - otwieram gdzieś w środku bo na każdej stronie można znaleźć coś ujmującego a zarazem prawdziwego. Pełna niezwykle wartościowych morałów, zmuszających do pewnych refleksji nad samym życiem oraz jego wartością- szybkością jego przemijania, a dodatkowo pisana w tak szczery sposób. Za każdym razem spostrzegamy i uczymy się dzięki niej coraz więcej.
Nie miałam tej książki jako lektury- ale na pewno nie którzy z was i owszem. Nie opłaca się czytać streszczeń!- a jeżeli nie rozumiecie, to przeczytajcie jeszcze raz. Poza tym Oskar i Pani Róża ( podobnie z resztą jak Mały Książę ) , idealnie nadaje się na wszelkiego rodzaju prace pisemne, bardzo pomogła mi m.in. w pracach Jak żyć? bądź innych np. o tematyce przyjaźni itd.- idealny przykład literacki.
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.

Edytowane przez leea dnia 19-03-2010 21:45
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
!Tom_Riddle F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 16-05-2010 12:20
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 17516
Ostrzeżeń: 0
Postów: 707
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal

Choć wstyd się przyznawać, też uroniłem łezkę czytającPłacze wspaniała opowieść o przemijaniu i chorobie niszczącej marzenia małego chłopca, który powinien mieć jeszcze tyle życia przed sobą... Pożyczyłem książkę od mojej nauczycielki i przeczytałem jednym tchem, po czym wpadłem w taką refleksję, że nie mogłem oderwać myśli od sensu, dla którego muszą umierać niczemu nie winne dzieci!!! Jeśli taki jest świat to ja nie chcę być jego częścią!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Malkontentka F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 16-05-2010 16:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1721
Ostrzeżeń: 1
Postów: 553
Data rejestracji: 09.05.10
Medale:
Brak

Czytałam ją parę razy, autor w prostej fabule zawarł wiele prawd życiowych. Śledzienie losów Oskara, patrzenie jak godzi się ze śmiercią i w końcu umiera, jest bardzo wzruszające i daje wiele do myślenia. Sądze, że tą ksiązke powinien przeczytać każdy.





__________________
Od cnoty Gryfonów,
Kretynizmu Puchonów,
i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!




''Ziemia zmarznięta.
Krok wędrowców pęta.
Nie zobaczą drogi końca,
Ani księżyca ani słońca."


J.R.R. Tolkien
Wyślij prywatną wiadomość
~zuza878 F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 26-06-2010 21:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 261
Ostrzeżeń: 0
Postów: 61
Data rejestracji: 12.06.10
Medale:
Brak

Czytałam. Ostatnio zauważyłam ją przypadkowo w szkolnej bibliotece i koleżanka powiedziała, że super. I całkowicie się z nią zgadzam. Piękna i warta przeczytania.
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów
Kretynizmu Puchonów
i Od-Wiedzy-Własnej-WszechWiedzy Krukonów
CHROŃ NAS GRYFINDORZE !
Wyślij prywatną wiadomość
~Annee F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 13-08-2012 12:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 984
Ostrzeżeń: 1
Postów: 235
Data rejestracji: 04.12.11
Medale:
Brak

Ostatnio miałam okazję wypożyczyć tą książkę z biblioteki, od razu (po przeczytaniu wielu dobrych opinii) wzięłam się do czytania. Książka bardzo dobra, chociaż jak dla mnie nie była aż tak rewelacyjna, ale wzruszyła mnie, filmu jeszcze nie obejrzałam, ale planuję.
__________________
Albus Severus
Pochodzenie imion syna Harry'ego
- Albusie Severusie - powiedział tak cicho, że nie usłyszał tego nikt prócz Ginny, a ona taktownie udała, że macha ręką do Rose, która już wsiadła do wagonu - nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem, jakiego znałem.


fs1.cyworld.vn/data2/2009/07/17/063/1247818263943244_file.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Leviosa F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 25-11-2012 23:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 218
Ostrzeżeń: 0
Postów: 73
Data rejestracji: 19.07.12
Medale:
Brak

Jedna z najlepszych książek, które czytałam *,*
__________________
data.whicdn.com/images/33087573/Deathly-Hallow-harry-potter-31531130-400-324_large.gif
oi45.tinypic.com/2hn5f9x.jpg
data.whicdn.com/images/37619628/tumblr_mai5nucFYo1r3nigto1_500_large.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~CynaMona F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 31-03-2015 22:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1850
Ostrzeżeń: 0
Postów: 113
Data rejestracji: 02.01.14
Medale:
Medal Medal Medal Medal

Uwielbiam tą książkę, chociaż przeczytałam ją jedynie jeden raz. Mimo, że do najdłuższych powieści ona nie należy, to ma w sobie mnóstwo wartościowych treści. Róża na pewno była wspaniałą kobietą...
W podstawówce uczyłam się kawałeczka tej książki (kkonkretnie fragment, gdy Oskar już umarł). Uwielbiam go.
__________________
confessionsofasomedaysomebody.files.wordpress.com/2015/01/ga-mer-and-christina-dancing.gif

- - -

The human life is made up of choices. Yes or no. In or out. Up or down. And then there are the choices that matter. Love or hate. To be a hero or to be a coward. To fight or to give in. Live or die.

- - -

s14.favim.com/orig/160717/derek-shepherd-gif-gir-meredith-grey-Favim.com-4535174.gif

- - -

Don't let what he wants eclipse what you need. He's very dreamy but he's not the sun, you are.

- - -

az616578.vo.msecnd.net/files/2016/01/10/6358804991641323991805333871_tumblr_l9mktjSej61qaao9mo1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Nikaa F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 27-12-2015 17:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 537
Ostrzeżeń: 0
Postów: 142
Data rejestracji: 26.01.15
Medale:
Brak

Uważam, że to jedna z najlepszych lektur szkolnych, jakie czytałam. Bardzo przyjemnie sią ją czyta, mimo że poruszane są w niej trudne tematy. Jest pouczająca, pełna aforyzmów. Na dodatek jest
bardzo zabawna. Zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie. Polecam wszystkim, bo warto ją przeczytać.
__________________
"A small fact: you are going to die."

"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić."


Pozdrowienia dla wszystkich czarodziejów i czarownic (a w szczególności dla Ciebie, drogi Gościu) Czarodziej
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT