Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 203
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Szlabany
~al_kaida F
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 09-08-2009 22:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Ja na szczęście szlabanów nigdy nie dostaję. Zawsze mama mi grozi, że za dużo siedzę przy komputerze, że jestem uzależniona, że powinnam mieć jakieś ograniczenia, ale na gadaniu zawsze się kończy. Kiedyś zarobiłam spory szlaban, juz nawet nie pamiętam zbytnio za co, ale nie mogłam wchodzić na komputer aż do odwołania. No i trwało to dobrze kilka miesięcy, aż w końcu mama się ulitowała nade mną Oczko Ale na ogół jestem dosyć grzeczną dziewczynką i nie dostaję szlabanów Rozbawiony
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 10-08-2009 11:45
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

hahaha ja tam nigdy nie dostałam ,szlabanu, kary czy cos w tym stylu i dobrze mi z tym RozbawionyRozbawiony Według mnie to chore jesli rodzic daje dziecku jakis szlaban, wydaje mi sie, ze to i tak nie pomoze rozwiazac problemu.
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~about F
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2010 21:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1417
Ostrzeżeń: 0
Postów: 224
Data rejestracji: 11.10.09
Medale:
Brak

Na moje szczęście moja mama jest niekonsekwentna. Moja dwutygodniowa kara kurczy się i przybiera rozmiary kilkugodzinnej szykany. Mojego tatę dużo "te" sprawy nie obchodzą, dlatego też szlabany są u mnie rzadkością. Poza tym jestem grzecznym dzieckiem - nie piję, nie palę, nie pyskuję a moje wyniki w nauce nie dają wiele do życzenia.
__________________
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

Albert Einstein
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2010 21:22
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Szlabanów nie dostaję (kilka mam tylko w swoim życiorysie). Zazwyczaj nie maja się do czego przyczepić - dobre wyniki w nauce, nie biorę narkotyków, itp., ale odzywki pozostawiają wiele do życzenia.
Mój najdłuższy szlaban trwał 3 dni - był na kompa (nie było aż tak źle), a to dlatego, że moja mama nie jest do końca przekonana ze swoimi decyzjami.
A mój tata - on nic do mnie nie ma w tych sprawach, także jest ok.
Wyślij prywatną wiadomość
^N F
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2010 22:22
Administrator

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -16000
Ostrzeżeń: 1
Postów: 2,936
Data rejestracji: 31.12.09
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal

Ech szlabany... ile to ja ich w życiu miałam. A to na wychodzenia, zakaz na telewizję, na kompa...

Ale dzisiaj już szlabanów nie otrzymuję, czasami rodzice mi grożą, że odłączą mi neta, ale wiem, że nigdy tego nie zrobią Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilyanne F
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 06-01-2010 23:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2043
Ostrzeżeń: 0
Postów: 282
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Jak byłam młodsza to dostawałam takie lekkie szlabany np. na telewizor. Zwykle przechodziło rodzicom po paru godzinach (ewentualnie do 2 dni), ale że teraz zamiast telewizji wolę poczytać sobie książki, to już jest im trochę trudniej. Raz mama mi nawet zagroziła, że pozabiera mi książki, ale co to by dało skoro zawsze mogę iść do biblioteki i wypożyczyć nową? Szybko na to wpadła i już przestała wygadywać takie głupoty. xD Teraz rodzice już mi nie dają żadnych kar. Czasami tylko załapię się na karę brata, a mianowicie odłączenie modemu (w laptopie mam bezprzewodowy i jestem uzależniona od głównego komputera) ale to dla mnie tak naprawdę nic strasznego xD
Wyślij prywatną wiadomość
~aniutek96 F
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2010 09:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2703
Ostrzeżeń: 0
Postów: 339
Data rejestracji: 14.10.09
Medale:
Brak

Ja tam raczej nie mam się jak wypowiadać na ten temat, bo jeszcze nigdy nie miałam szlabanu, bo jak zrobie coś złego to rodzice się powkurzają potem obrażą im sie do mnie nie odzywają, a następnego dnia już normalnie ze mną rozmawiają. Dlatego bardzo się z tego ciesze i popieram taką metode wychowania. Dowcipniś xD
__________________
"Let's finish this the way we started it... TOGETHER!"


Stefan : Więc myślisz, że John jest ojcem Eleny?
Damon : Ding Ding Ding !
Wyślij prywatną wiadomość
~kapsiutek F
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2010 13:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1475
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

Od kiedy mój ojciec się wyprowadził nie dostałam żadnego szlabanu. Wcześniej zdarzały się często, za jedynkę, kłamstwo, nieposprzątany pokój. Zazwyczaj była ta kara na komputer. Nigdy nie zapomnę jak za kłamstwo dostałam karę (w czerwcu) na komputer do końca roku. Grr. Teraz nic. I bardzo dobrze, czuje się swobodniej.
__________________
She's freaky and she knows it
She's freaky, but I like it!
Justin Timberlake
Wyślij prywatną wiadomość
~PaniWeasley F
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2010 16:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 619
Ostrzeżeń: 0
Postów: 139
Data rejestracji: 15.07.09
Medale:
Brak

Nigdy w życiu nie dostałam szlabanu, a grzeczna nie jestem.

Gdy byłam dużo młodsza, to zdarzało się, że kłóciłam się z braćmi i rodzicami, pyskowałam, więcej czasu spędzałam na podwórku niż w domu. Jednak nigdy mnie za to nie karano. Pełen luz.

Właściwie to z rodzicami widzę się tylko kilka razy w roku, w weekendy i na święta. Dobrze, bo ta rozłąka sprawiła, że dogaduję się z braćmi i nie sprzeczam już z rodzicami. Generalnie nie mają za co dawać szlabanów.
To tak od siebie xD
Wyślij prywatną wiadomość
~malfoj_sam_segz F
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 20-01-2010 15:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,479
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Czasem sobie myslę, że mam szczęście, że nie dostaję szlabanów, bo moje zachowanie, moje oceny pozostawia trochę do życzenia. Najbardziej sie wściekam, gdy moja matka co jakiś czas przy awanturze lubi stwierdzić, że "Zeszłam na psy" - w jej domyśle kiepsko się uczę. Ja ze swoich ocen jestem zadowolona, a że ona ma czasem co do mnie chore wymagania... ;d
Zanim moja matka poszła do pracy to kilka razy w roku dostawałam kary na komputer, a że mojej mamie brak trochę stanowczości, to szlabany do końca się nie sprawdzały. Obecnie czasami straszy mnie, że zacznie stosować kary finansowe albo zacznie zabierać telefon - bezksutecznie, bo jak pisałam, brak jej stanowczości, a na to drugie zawsze jej odpowiadam, że to ona chce mieć ze mną kontakt, nie ja z nią, więc sobie poradzę bez telefonu. I to skutkuje.
__________________
img192.imageshack.us/img192/5424/10y036u.png
Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 02-02-2010 22:15
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Nigdy nie miałam czegoś takiego jak areszt domowy, natomiast szlabany funkcjonują w moim domu- zwykle bezsensowne. Wystarczy powiedzieć że, nie chce się czegoś zrobić a już :Szlaban na komputer i telewizor ,aż do odwołania zazwyczaj to działa i jestem zmuszona do posłuchania. Potrafię się jednak nieźle uprzeć, broniąc swoich racji ( którą zazwyczaj mam ) i tak np. od 5 miesięcy mam szlaban na komputer, który co jakiś czas ''się budzi".
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~Magic butterfly F
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 03-02-2010 11:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 412
Ostrzeżeń: 2
Postów: 107
Data rejestracji: 20.07.09
Medale:
Brak

Ja nie uważam żeby szlabany były dobrą metodą wychowawczą przede wszystkim wtedy krzywdzi się dziecko...a skutek jest znikomy jeżeli w ogóle takowy jest...po prostu rodzic daje kare i ma święty spokój z dzieckiem...ja osobiście nigdy nie doświadczyłam jakiejś kary czy też szlabanu albo innych tym podobnych rzeczy bo moi rodzice są "normalni" czyli rozumiem to tak upomnienie czy tam np jak dostanę 1(nie zdarza się to na szczęście często)to tylko mówią żebym się pouczyła i poprawiła i nie ma mowy o jakich kolwiek szlabanach,karach czy też nie wiem o czym jeszcze...i bardzo współczuje tym którzy takich rzeczy muszą doświadczać[bez myślność rodziców=krzywda dziecka i tyle]
__________________
co jest?!
Wyślij prywatną wiadomość
~La_Luna F
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 15-02-2010 15:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 520
Ostrzeżeń: 0
Postów: 336
Data rejestracji: 15.01.09
Medale:
Brak

Grr...! To najlepsza odpowiedź. Szlaban za szlabanem, szlaban pogania. Zawsze tak było. Nie za karę typy : Za późno wróciłaś, czy oceny. Nie, gorzej. Albo lepiej. Jak kto woli. Mój wybuchowy charakter często daje o Sobie znać. Zawsze też znajdę się tam, gdzie kłopoty. I dlatego : zachowanie obniżone, a rodzice wyrywają włosy z głowy. (Dosłownie).
Najgorszy szlaban jaki miałam to... Tararamtamdam! Szlaban na książki. Serio. Dokładnie na Harry'ego Pottera. I to przez księdza! Zaczęłam się kłócić na temat satanizmu w owej książce, a potem dyrektor, telefon i znów...
A inne:
- zakaz wychodzenia na dwór,
- na komórkę,
- Aparat,
- Rower,
- wchodzenie na drzewa, płoty...
- Kara na kółko teatralne. (To miałam akuratnie dwa dni, ponieważ jak uciekłam przez okno, żeby na kółko pójść, to kara się zmieniła.)
__________________
Witaj drogi Gościu, co u Ciebie?
Pozdrawiam, Luna.
Wyślij prywatną wiadomość
~Vivienn F
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2010 18:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 190
Ostrzeżeń: 1
Postów: 127
Data rejestracji: 20.08.10
Medale:
Brak

Nigdy nie miałam szlabanu w życiu. W sumie i dobrze.
Moi rodzice są zdania,że nigdy nie zabiorą mi komórki itp,bo to moja prywatność i mam do tego prawo ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Sailor Mars F
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 16-07-2011 01:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 369
Ostrzeżeń: 0
Postów: 74
Data rejestracji: 10.04.11
Medale:
Brak

Oj, moi rodzie kiedyś wkurzyli się bardzo sromotnie. Tak, leniłam się w stosunku do szkoły, no i co? A oni kazali mi wywalić wszystkie książki. Harry'ego schowałam pod łóżko. Po paru tygodniach mama to odkryła. Skonfiskowali mi je, ale ja i tak je podkradałam, kiedy mogłam. Ale nie mam juz takich perełek, jak na przykład Mikołajka... A teraz mam spokój od takich kar. Czasem ewentualnie jedniodniowy szlaban na kompa ^^.
Wyślij prywatną wiadomość
~Loa_riddle F
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2011 21:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1507
Ostrzeżeń: 0
Postów: 489
Data rejestracji: 30.05.11
Medale:
Brak

Od kiedy pamiętam, nigdy nie dostałam szlabanu. Czasami zdarza mi się odezwać chamsko do mojej ciotki, której nie znoszę, ale moi rodzice przymykają na to oko, bo też nie pałają do niej sympatią.

Ależ, jak mogłam zapomnieć! Miałam... karę na komputer przez symulowanie choroby w szkole. Ale to było tylko dwa dni, na moje szczęście. Nic wielkiego, niezapowiedziana kartkówka, więc postanowiłam się z budy ulotnić. Nie pamiętam, jak dowiedziałam się o kartkówce, ale odbyła się, i to cholernie trudna. Miałam czas się przygotować.
__________________
-Etienne, nie sądzę, by monsieur Jeanowi potrzebne były twoje nauki, a zwłaszcza zarozumiałość!- włączył się Henri de Bar. - Jeśli już, być może to ty powinieneś nauczyć się od niego skromności.
-Dogadałeś się z moim bratem? - spytał Sancerre, marszcząc nos.- Dlaczego zawsze mówicie mi to samo, jakbyście mieli we dwóch jedne usta?
De Bar wyprostował się, nic więcej nie dodając.
-Panowie, proszę was, nie kłóćcie się z mojego powodu- poprosił Ian, który wciąż nie mógł się nadziwić przyjaźni między tak różnymi-zarówno z charakteru, jak i z wyglądu- rycerzami.
Sancerre uśmiechnął się.
-Och, ja i Henri kłóciliśmy się od zawsze, nawet wtedy, kiedy on był giermkiem mojego brata, a ja - giermkiem mojego kuzyna. A i tak to ja miałem zawsze ostatnie słowo.
-A ja miałem rację- odparł spokojnie de Bar.
Sancerre spojrzał na niego takim wzrokiem, że zarówno Ian jak i Grandpre uśmiechnęli się.


Hyperversum, Cecilia Randall

Edytowane przez Loa_riddle dnia 03-08-2011 21:47
Wyślij prywatną wiadomość
~Cointreau F
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2011 22:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1433
Ostrzeżeń: 0
Postów: 525
Data rejestracji: 11.06.09
Medale:
Brak

Szlabany dostaję dosyć często, mimo że tak naprawdę nie do końca na nie zasługuję. Sytuacje typu: "Dopiero początek roku, a ty już masz 3 z matematyki! Szlaban na komputer!" są na porządku dziennym, dlatego zwykle nie mówię rodzicom o moich ocenach. Zwykle dostaję kary na komputer właśnie. Telewizji nie oglądam. Czasem dostaję na wychodzenie, ale te kary dość szybko się kurczą z ''do końca tygodnia'' do 2 dni maksimum. Kiedyś, nawet dwa razy zabrali mi telefon: raz za oceny, drugi raz bo nie usłyszałam telefonu od taty i go nie odebrałam O_o'. Kiedyś mama przyczepiła się, że czytam dużo książek zamiast się uczyć, ale na szczęście obyło się.
Moimi dwiema najdziwniejszymi karami i najbardziej bezsensownymi było kazanie mi wyrzucić wszystkie płyty (na szczęście oryginalne dało mi się cudem przemycić) i pozbycie się z pokoju wszystkich plakatów. Czemu to miało służyć - nie wiem, muzyki i tak dużo słuchałam, a puste ściany nie wyrządziły mi żadnej krzywdy.
Uważam, że szlabany w większości przypadków są bezsensowne, zwłaszcza gdy jest się nastolatkiem, bo wtedy jest już człowieka trudno zmienić i buntuje się. Szlabany mają jako taki sens u dzieci, bo one w miarę jeszcze biorą to do siebie. Uważam, że od szlabanu dużo lepsza jest rozmowa, bo zakazami nic się nie osiągnie, a dziecko i tak znajdzie sposób, by szlaban ominąć.
__________________
~~
Wyślij prywatną wiadomość
~AlexXx F
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 06-08-2011 00:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 255
Ostrzeżeń: 1
Postów: 82
Data rejestracji: 11.06.11
Medale:
Brak

Nigdy nie miałam szlabanu. I jak każdy ich nie lubię.Mam nadzieje, że tak 'uhonorowana' nie zostanę. Często słysze jedynie: ''wyłącz ten komputer'', ''nie pisz tyle tych sms'ów" , '' z kim ty tak stale piszesz'' , ale to chyba jak każdy słyszę to na co dzień. Czasem jedynie mama podnosi głos to wtedy wiem, że lepiej z nią nie igrać.
Wyślij prywatną wiadomość
~Karma Chameleon 20 F
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 06-08-2011 10:23
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sześcioroczniak
Punktów: 598
Ostrzeżeń: 4
Postów: 362
Data rejestracji: 14.07.11
Medale:
Brak

Ja miałam 1 szlaban na komputer. (Tydzień temu). Bo za długo siedziałam z Wami na Hogsmeade. Rozbawiony A tak zawsze udało mi się wymigać. Rozbawiony
__________________
No hej hej, witaj, drogi Gościu
Lubię Cię :*
Wyślij prywatną wiadomość
~Wasp F
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 06-08-2011 10:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 672
Ostrzeżeń: 2
Postów: 258
Data rejestracji: 17.12.10
Medale:
Brak

Mój najgorszy szlaban-6 miesięcy bez komputera.
A za co? Za wydanie sześciuset złoty na sms-y z koleżanką...
Teraz się poprawiło, kary dostaje bardzo rzadko, częściej kazania Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT