Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 191
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Drukuj temat · Szlabany
~Tanya F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 12-09-2008 23:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5038
Ostrzeżeń: 0
Postów: 355
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nigdy, przenigdy nie dostałam szlabanu od rodziców. Mimo tego, że czasem zdarzało mi się narozrabiać to jakoś nie dostawało mi się za to, nie zabierali mi komórki, nie obniżali kieszonkowego itd.

Wredny
__________________
s3.amazonaws.com/hottopic_shockhound_production/images/20817/67557_GunsNRoses_003.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~antybratek F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 00:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 699
Ostrzeżeń: 1
Postów: 260
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

W całym swoim życiu nie miałam szlabanu. Uważam to za bardzo złą metodę wychowawczą, bardzo gwałtowna, a nieskuteczną. Nie opłaca się.
__________________
Dawny charpak1

"I solemnly sware I am up to no good."

"Mr Moony presents his conpliments to Professor Snape, and begs him to keep his abnormally large nose out of other people's buissness."

"Mischief managed."
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady James F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 10:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3783
Ostrzeżeń: 1
Postów: 309
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

nigdy w życiu nie dostałam od rodziców żadnego szlabanu Uśmiech zresztą wiedzą, że żaden szlaban nie byłby dla mnie karą, bo w sumie telewizji nie oglądam prawie wcale, z komputera obecnie korzystam tylko w weekendy, z domu nie wychodzę, bo jak wrócę z internatu do domu, to nigdzie mi sie nie chce nawet isć, telefonu mi nie zabiorą, bo nie mieliby ze mnąkontaktu, gdy jestem poza domem xD
__________________

Żeby docenić wartość jednego roku,
zapytaj studenta, który oblał końcowe egzaminy.
Żeby docenić wartość miesiąca,
spytaj matkę, której dziecko przyszło na świat za wcześnie.
Żeby docenić wartość godziny,
zapytaj zakochanych czekających na to, żeby się zobaczyć.
Żeby docenić wartość minuty,
zapytaj kogoś, kto przegapił autobus lub samolot.
Żeby docenić wartość sekundy,
zapytaj kogoś, kto przeżył wypadek.
Żeby docenić wartość setnej sekundy,
zapytaj sportowca, który na olimpiadzie zdobył srebrny medal.
Czas na nikogo nie czeka.
Łap każdy moment, który ci został, bo jest wartościowy.
Dziel go ze szczególnym człowiekiem
- będzie jeszcze więcej wart.
Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 11:45
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

Szlabany w moim przypadku nie zdają żadnego rezultatu. Owe szlabany 'otrzymuję', tylko gdy naprawdę czymś wkurzę moich rodziców... Jeżeli dostaję szlaban to albo na komputer albo na chodzenie na zbiórki... Jeden i drugi skutecznie omijam a na drugi raz pilnuję, żeby mnie na niczym nie przyłapali, za co mogłabym ów szlaban zarobić. Rzadko wychodzę z domu, więc gdy mam szlaban na zbiórki oczywiście mam prawo 'iść do koleżanki'. Szlaban mam na zbiórki - nie na koleżanki. Tak więc podczas zbiórki jestem u koleżanki z klasy. Gdy mam szlaban na komputer... gdy nikogo nie ma w domu to chyba wiadomo co robię - idę do komputera. A gdy w domu ktoś jest - jest jeszcze szkołą i biblioteka. Mam w końcu szlaban na komputer w domu, nie na ten w bibliotece i w szkole. ;P Więc wszystko da się obejść.

Komórki nigdy nie próbowali mi zabrać. Może dlatego, że w całym moim domu można się dodzwonić tylko do mnie [ bo pamiętam, że coś takiego jak telefon jest? o.o ]. Nie... komórki nie doceniają. A szkoda, [omg! Na szczęście!] bo wszystkie eskapady do koleżanek, biblioteki, szkoły i innych miejsc, są zaplanowane przez telefon komórkowy ;P
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Variety F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 13-09-2008 11:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 230
Ostrzeżeń: 1
Postów: 35
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

U mnie sprawa ze szlabanami jest następująca:

Wkurzam (oczywiście, przypadkowo xD) mamę do tego stopnia, że mówi coś w guście "tego już za wiele! Szlaban na komputer, aż do ...", zwykle trwa on tydzień, albo, jeśli to początek tygodnia, do niedzieli. Zazwyczaj wtedy mówię mamie: "daj spokój, już nie będę". Często mama odpuszcza, a czasem mówi "nauczysz się..." etc. Ale jeśli jestem "grzeczna" po dwóch, trzech dniach mi odpuszcza i tak Oczko rzadko trzyma do końca, widząc moje starania Rozbawiony
__________________
Życie stanie się piękne niczym diament tylko wtedy,
gdy ktoś bliski je oszlifuje... bez niego życie jest zamknięte...


VARIETY = HERM-ASIA
Wyślij prywatną wiadomość
~BellatrixLestrange F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 14-09-2008 20:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1269
Ostrzeżeń: 2
Postów: 375
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja miałam w życiu tylko dwa szlabany: na komputer (prze bodajże 3 dni) i zakaz ogladania 'M jak Miłośc' xD Ale to było daaawno... Teraz już mi nie dają szlabanów, może dlatego, ze nie popełniłam czegos okropnego. A o niektórych rzeczach nie wiedzą, a to dla nich lepiej ;P
paulaaa131.flog.pl Wyślij prywatną wiadomość
~mistake F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 26-09-2008 21:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2208
Ostrzeżeń: 2
Postów: 999
Data rejestracji: 13.09.08
Medale:
Brak

A ja kilka szlabaników dostała oOO...Ale moja mam jest taka dobra i miłosierna że po kilku godzinkach odpuszcza. Kiedyś, gdy kochałam wychodzić na dwór mama zabroniła mi Rozbawiony ale był płacz. Ale teraz kar, szlabanów ani nic innego nie dostaję.
Wyślij prywatną wiadomość
~Ghoust F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 28-09-2008 15:03
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 19
Ostrzeżeń: 2
Postów: 72
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja nie mam żadnych kar, ani szlabanów. Czasami zdarza mi się powiedzieć niekontrolowane słowo, ale to tylko dlatego, że zdenerwuje się lub ktoś mnie zdenerwuje. Wówczas gdy przeklnę, rodzic zwraca mi uwagę, a jeśli drugi raz przeklnę mam zakaz gry w komputer (i używania komputera) przez 24h. Jeszcze nigdy nie "naskrobałem" sobie kary żeby rodzice nie pozwolili mi wychodzić na dwór.
Wyślij prywatną wiadomość
N
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 15-10-2008 15:51
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Och, tak. Szlabany. W swoim czasie dostawałem mnóstwo. W sumie bez przerwy- tak że jeden nakładał się na następny Język. Albo jak miałem szlaban na kompa na 5 dni to jak znów coś przeskrobałem to mamusia mi to pięknie łączyła, dorzuciła parę dni i było jeszcze gorzej Język. Jestem do nich przyzwyczajony. U mnie w całej rodzinie to jest najpopularniejsza forma kary. A najczęściej dostawałem szlabany za : słabe oceny ( ale nie tak że raz dostałem lufę i szlaban, po prostu jak nagminnie się leniłem i nie uczyłem), za "bezczelne pyskowanie xD" i "ogólną nieznośność" jak to mój ojczulek mówił Rozbawiony. A że nieraz oszukiwałem ze szlabanem na komputerek, to rodzice pozbawiali mnie KABLA od komputera, serio xD. I wtedy już nie było ratunku Rozbawiony. Zdarzało się też "zamrażanie" kieszonkowego na jakiś miesiąc. W sumie ostatnio coraz rzadziej dostaję szlabany. Albo rodzice złagodnieli, albo ja jestem "grzeczniutkim dzieciaczkiem" xD. oO- w co akurat wątpię xD. Jasne i oczywiste jest że głośno wyrażam swoje niezadowolenie, a co! Nigdy nie siedzę jak myszka, gdy się z nimi nie zgadzam- a tak jest prawie zawsze.
Przykład:
-Ale maaaamoooo dlaczego aż 2 tygodnie! Nie może być tydzień? Albo chociaż 10 dni! No błaaaaagam xD!
-Nie i koniec!
I tak to zazwyczaj wygląda xD. Chociaż kilka razy odpuszczono mi szlaban np. ze względu na rodzinę. Miałem kiedyś szlaban na kompa, przyjechał kuzyn- a to sobie już włączcie ten komputer- tak mamusia miłosiernie znosiła mi szlaban.
A najgorszy szlaban jakim zostałem uhonorowany?
W sumie nic poważnego. Trzy tygodnie bez telewizora i dwa bez komputera. Acha- i zawieszenie kieszonkowego do końca roku xD. Ale to był akurat listopad więc spoko. Łojej, ale żem się rozpisałUśmiech. Pozdro all.
Edytowane przez dnia 15-10-2008 15:53
Wyślij prywatną wiadomość
~nymph F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 15-10-2008 16:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1070
Ostrzeżeń: 2
Postów: 531
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

hmm tak na ogół to z rodzicami zawsze sie kłócę i jakoś nic z tego nie wychodzi
* kiedyś dawno dawno to było na tv na komp zakaz itp
* opstatni szlaban chyba ze trzy lata temu już nie wiem za co ale miałam do wyboru albo kom na tydzień albo zciąć do zera moje kochane paznokcie i wybrałam kom bo i tak nic na koncie nie miałam to tydzień przeżyłam Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 15-10-2008 16:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Ja mam szczęście i nigdy nie dostałam szlabanu. Rodzice wolą żebym posprzątała np. swój pokój (ja już wolę dostać szlaban na telewizor, nawet komórkę ;p).
Ogólnie jestem przeciwko szlabanom. No bo co to da takiemu nastolatkowi? Kompletnie nic. Posiedzi w domu, pojęczy jaki świat jest głupi, a rodzice okropni i koniec - szlaban się skończy a on będzie robić to co wcześniej.
__________________
Everything dies
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
!Elsanka F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 15-10-2008 17:57
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1492
Ostrzeżeń: 0
Postów: 216
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Szlaban? Miałam raz w życiu - przez 2 godzinyhjehje... Pamiętam że to była 4 albo 5 klasa i mama powiedziała że mam szlaban na wychodzenie do koleżanek. Nie pamiętam już nawet za co , prawdopodobnie coś jej pyskowałam. Za dwie godziny jak już trochę ochłonęła zapytałam czy mogę iść i mi pozwoliła. I "nacieszyłam" się szlabanem 2 godziny. Rodzice nigdy mi nie próbowali zabrać komórki i dobrze bo byłaby wtedy wojna ;F Co do telewizora też nigdy nie miałam żadnych ograniczeń. Z komputerem natomiast są większe problemy bo często siedzę na Internecie i mama czasem się wkurza, raz mi wzięła klawiaturę jak szła na nocną zmianę ale i tak ją znalazłamTooth
Wyślij prywatną wiadomość
~Chichuana F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 15-10-2008 18:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1265
Ostrzeżeń: 0
Postów: 187
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

U mnie są jedynie kłótnie. Obchodzi się bez szlabanów i bardzo dobrze. Generalnie ostatnio nie kłócę się z rodzicami... Raczej nie mam nastroju. :\
Najgorszej kary też nie pamiętam. Zakazywanie korzystania z telefonu uważam za dość prymitywne, w końcu sami mi ją dali.

__________________
Profil jest już nieużywany. Nadal jestem wielką fanką HP, ale wyrosłam już z portali fanowskich.

Polecam "A Very Potter Miusical" i "A Very Potter Sequel" wyprodukowane przez StarKid. Aż szkoda, że w Polsce są tak mało popularni! Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
!ewelka_bolitair F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 15-10-2008 18:17
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1353
Ostrzeżeń: 2
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Tak myślę, myślę i raczej żadnego szlabanu, o ile go miałam, nie pamiętam.

Mama zawsze tylko grozi:
-Bo zabiorę i schowam klawiaturę !
-No tak, oczywiście [ a potem pod nosem: Bo klawiatura jest taaaka mała i jej nie zjadę ] ;f ;D


A nieeee, jednak coś sobie przypominam. Miałam kiedyś szlaban na TV [ kilka lat temu ]. Jednak jak rodzice oglądali, ja przyszłam, usiadłam na fotelu i też się gapiłam. A oni co mogą zrobić? Siłą mnie nie wyciągną, a telewizora nie wyłączą, bo co innego mają do roboty, jak się w niego wgapiać ? ;D

Ostatnio jakby rodzice złagodnieli. Mogę sobie na więcej pozwalać, bo i starsza jestem. Ale myślę, że może mają takie spojrzenie na szlabany, jak np. Lavanda ^.^
Kiedyś wróciłam z koncertu - godzina coś przed drugą [ w nocy xD ] oboje siedzieli w fotelach. Jak tylko weszłam [ taka trochę oszołomiona ] pomyślałam sobie : "Oho !"i przybrałam minę zbitego psa. Ale nie... Mama tylko powiedziała : "Miałaś być chyba wcześniej?" Ja: "no hm ee przedłużyło się... a teraz idę się myć, jestem strasznie zmęczona" xD

Oby byli wyrozumiali w wielu sprawach ^.^

__________________
When you stop doing things for fun you might as well be dead.
Wyślij prywatną wiadomość
!Dominika F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 15-10-2008 18:50
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2702
Ostrzeżeń: 0
Postów: 298
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Jedyny szlaban, jaki kiedykolwiek dostałam to było nieoglądanie jakiegoś mojego ulubionego serialu przez jakiś czas. No ale i tak oczywiście oglądałam, bo mi siostra nagrywała, a ja sobie na drugi dzień odtwarzałam ;]
Ale to było x lat temu to było, teraz ten numer by nie przeszedł, zresztą i tak obecnie żadnych szlabanów nie dostaję, a nawet jakbym dostawała to bym się nimi nie przejmowała.
__________________
Bo w ogrodzie rośnie pnącze
w dzikim winie świat się plącze,
bo w ogrodzie dzikie wino
kto je tutaj siał dziewczyno.
Wyślij prywatną wiadomość
~madzia16 F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 15-10-2008 19:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 324
Ostrzeżeń: 0
Postów: 209
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Brak

Ja szlabanów nie dostaję. Raz kiedyś dostałam na wyjścia do koleżanek w 3 kl. podstawówki za to, że miałam po lekcjach być na placu zabaw tylko 30 min., a przeciągnęło się to w 3 godz. bo się z koleżankami zagadałam. A tak tylko pokłócę się trochę z mamą i mam potem spokój(obie jesteśmy uparte więc takie kłótnie są u mnie w domu co najmniej 3 razy w tygodniu), a tata wcale się nie wtrąca tylko zawsze mi ustępuje, chyba że coś naprawdę dużego zmaluję.
__________________
"-Zapytałam dziecko niosące świeczkę: - Skąd pochodzi to światło? Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął. - Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.

Jonathan Carroll

"



,,Nie każda książka staje się legendą. To przywilej tekstów wyjątkowych, które tak mocno wrastają w świadomość narodową, że zaczynają nią rządzić"
Kamienie na szaniec
Wyślij prywatną wiadomość
~93asia93 F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 15-10-2008 19:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1844
Ostrzeżeń: 1
Postów: 300
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Medal

Tak, moi rodzice uznają coś takiego jak szlabany. Ostatnio (czytaj: całe wakacje) użerałam się z nimi o to. Nie słuchałam żadnego zakazu (najbardziej tego o wychodzeniu z domuUśmiechUśmiechUśmiech )
Najgorszy szlaban, jaki kiedykolwiek dostałam? 7-miesięczny zakaz:
- słuchania muzyki (w sensie głośno)
- czytania HP
- korzystania z komputera (chyba że potrzebowałam czegoś do szkoły)
- oglądania telewizji
- wychodzenia z domu
- rozmawiania przez telefon
- używania telefonu w godzinach 18:00-7:00
Coś tam jeszcez było, ale teraz nie jestem w stanie sobie przypomnieć...
http://chomikuj.pl/Mephistopholes Wyślij prywatną wiadomość
~pomyluna F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 17-01-2009 02:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1818
Ostrzeżeń: 2
Postów: 524
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Szczeże mówiąc, to nie często dostaję jakikolwiek szlaban, za co sie dziwię moim rodzicom, bo ja wcale taka grzeczniutka nie jestem. Jak juz dostanę, to na telewizję, kompa, albo telefon. Dostałam szlaban może 4 razy w życiu i to w dodatku tylko od mamy, bo jak jestem u ojca to on stwierdził, że szlabany nic na mnie nie zdziałają, bo i tak sie nie będe stosowac xD A mama, to woli ze mną porozmawiać, a nie od razu mówić "Masz szlaban na to i na to!"
__________________
img.userbars.pl/93/18596.png
Wyślij prywatną wiadomość
~atrammarta F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 17-01-2009 07:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1561
Ostrzeżeń: 0
Postów: 580
Data rejestracji: 02.12.08
Medale:
Brak

Ja nie dostaję szlabanów, kar itp.
Co oczywiście nie oznacza, że jesyem wychowywana "bezstresow", bo jest to dla mnie beznadziejne.
Mi wystarczy jak rodzice będą na mnie krzyczeć, albo się obrażą- mi od razu robi się głupio. Nie potrzebuję żadych szlabanów.
Najgorszy szlaban, jaki kiedykolwiek dostałam? 7-miesięczny zakaz:
- słuchania muzyki (w sensie głośno)
- czytania HP
- korzystania z komputera (chyba że potrzebowałam czegoś do szkoły)
- oglądania telewizji
- wychodzenia z domu
- rozmawiania przez telefon
- używania telefonu w godzinach 18:00-7:00
Coś tam jeszcez było, ale teraz nie jestem w stanie sobie przypomnieć.

Matko Boska Częstochowska! Ja nie mogę...
Uważam, że szlabany to rzecz zbędna. I tak i tak, jeśli nadejdzie koniec dziecko, tudzież nastolatek, wróci do tego co robi, na dodatek w tajemnicy przed rodzicami.
__________________
"Słowo które nie jest wypowiedziane
jest słowem którego nie można powtórzyć
nie można się go nauczyć ani imitować
póki więc nie otworzą się usta
nie otworzą się rzeki
nie otworzą się rany
nie otworzą się umysły
nie otworzy się raj"
( Krzysztof Pieczyński )


Edytowane przez atrammarta dnia 17-01-2009 07:35
Wyślij prywatną wiadomość
~Mandarynka F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 17-01-2009 14:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1332
Ostrzeżeń: 3
Postów: 519
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

Rodzice w moim przypadku raczej nie stosują szlabanów. Nie są mi potrzebne. Siedzę raczej jak trusia i grzecznie się uczę itp. Ale jak już przyjdzie co do czego, to mam szlaban na komputer (chociaż i tak tylko w weekendy korzystam z tego urządzenia), telefonu raczej nie zabierają.

Heh. Przypomniała mi się kolejna anegdotka:
"Mój brat, kiedy był jeszcze mały, przyszedł kiedyś do mamy z takim tekstem:
- Mamo... Ty zrobiłabyś nam kiedyś szlaban. Mamy innym robią szlabany, a ty nam nie robisz."

Myślałam, że mama wtedy padnie ze śmiechu. Brat myślał, że szlaban, to jakieś ciastko.
Wredny
__________________
'Złota gwiazdka spłynęła bokiem po jego skroni i policzku, po czym wsiąkła w poduszkę'
- Córka Robrojka - M. Musierowicz
~ ~ ~

'Miłość jest ślepa. Im mocniej się kogoś kocha, tym bardziej irracjonalnie się postępuje'
- Księżyc w nowiu - S. Meyer
~ ~ ~

'Życie jest różne, dobre i złe, naturalnie. Ale jak ktoś je widzi na czarno, to od razu stwierdza, że je zna, a jak na biało czy tam na różowo, to - że nie ma się o życiu pojęcia'
- Niespokojne godziny - I. Jurgielewiczowa
~ ~ ~

'Jeśli będziesz szanował tylko prawdę, nie będziesz miał wiele do szanowania. Dwa plus dwa równa się cztery, to będzie jedyny obiekt twojego szacunku. Poza tym będziesz stykał się z rzeczami niepewnymi: uczucia, normy, wartości, wybory - to wszystko konstrukcje delikatne i płynne. Nie ma w nich nic z matematyki. Szacunkiem darzy się nie to, co jest zatwierdzone, lecz to, co jest proponowane'
- Dziecko Noego - E. E. Schmitt
~ ~ ~

'To zabawne, do czego człowiek robi się zdolny, kiedy w grę wchodzi coś, czego nie można mieć'
- Przed świtem - S. Meyer
~ ~ ~

'Bo [wszystko] jest proste. Trzeba w to wierzyć. Wiedzieć czego się chce i do tego dążyć'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Miłość jest okrutna i bezwzględna. Trzeba stale mieć się przed nią na baczności. Strzec siebie przed jej otchłanią. I kochać świat. To wystarczy. By poczuć się szczęśliwym'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Najgorszy z życiowych błędów polega na tym, że jesteśmy tacy, jakimi chcą nas widzieć inni ludzie'
- Ja tego nie przeżyję! - R. Rushton
~ ~ ~

'Czasami musimy ludzi ranić, by się nie rozpaść. Ale musimy robić to z miłością, i tyle'
- Egzamin dojrzałości - L. Lowry
~ ~ ~

'Sława i wsparcie fanów oznacza, iż należy pomóc innym w realizacji ich marzeń. A to, że czyjeś marzenia niekoniecznie wiążą się z telewizyjnymi kamerami i mnóstwem pieniędzy , wcale nie oznacza, że są one mniej ważne'
- Moja siostra jest gwiazdą pop - K. Greene
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT