Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 133
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Książka
»»» Seria "Akademia Wampirów"
Drukuj temat · Seria "Akademia Wampirów"
~kasias_122 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2010 23:05
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 21
Ostrzeżeń: 4
Postów: 125
Data rejestracji: 09.05.09
Medale:
Brak

Tylko najlepszy przyjaciel może ocalić ci życie. Zwłaszcza jeśli twój wróg jest nieśmiertelny... Akademia wampirów to cykl powieściowy, który pokochały już miliony czytelników. Często jest porównywany ze "Zmierzchem" Stephanie Meyer. W szkole imienia świętego Władimira wampiry czystej krwi - moroje - uczą się posługiwać swoimi nadnaturalnymi darami, a mieszańce - dampiry - szkolą się na ich opiekunów i oddanych strażników. Posępne mury kryją jednak więcej mrocznych tajemnic, niż można by podejrzewać. Lissie Dragomir, morojce ze szlachetnego rodu, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy dampirka Rose, połączona z nią telepatyczną więzią, zdoła ochronić przyjaciółkę?

Czytaliście tą książkę? Jeśli tak to co o niej sądzicie?
-----
Mi osobiście ta książka się bardzo podobała. Jest to jedna z lepszych książek jakie czytałam. W tej książce dużo się dzieje, ale bardzo szybko się ją czyta. Ja pokochałam tą książkę oraz jej kolejne części "W szponach mrozu" i "Pocałunek cienia". Teraz z zniecierpliwieniem czekam na kolejne części.
Wyślij prywatną wiadomość
~klescyk F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 29-11-2010 12:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Goblin
Punktów: 30
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 29.11.10
Medale:
Brak

Pierwszą część przeczytałam daaaawno temu. Bardzo mi się spodobała, szczególnie ze względu na wątek miłosny. Pojawia się tu zakazana miłość, dosłownie. Strasznie ciekawiło mnie, co Rose i Dymitr zrobią z tym fantem, dlatego chętnie sięgnęłam po kolejną część - "W szponach mrozu". Była w równym stopniu fajna, co poprzednia, więc gdy w sprzedaży pojawiła się trzecia część - "Pocałunek cienia", czym prędzej udałam się do sklepu i zakupiłam. Przeczytałam dosyć szybko. Podobała mi się chyba najbardziej, a do tego uroniłam nawet kilka łez na końcu. Po przeczytaniu i przemyśleniu tej części doszłam do wniosku, że wcale mi się nie podoba. Dlaczego?

/ SPOILER? /
Dymitr strzygą? WTF? Byłam tak zbulwersowana tym faktem, że udałam się do empiku na dział z literaturą obcojęzyczną i zaglądnęłam do kolejnej części. Nie chcąc za bardzo się wczytywać, rzuciłam okiem na zakończenie. Hm, było .. dziwne? Nie wiem. Ale jakoś nie wyobrażałam sobie takiej akcji. To było chyba najgorsze co autorka mogła zrobić. I jeszcze ten wątek z Adrianem, i Rose, która obiecała, że da mu szansę, jak wróci z poszukiwać Dymitra. Sama nie wiem, co o tym myśleć. Chociaż jak ma być jeszcze kilka części, to mam nadzieję, że Dymitr nie wypadnie z gry, bo to byłoby bynajmniej głupie.

W każdym razie, biorąc pod uwagę te trzy części, które przeczytałam, dalej śmiało mogę rzec, że książka tak czy siak przypadła mi do gustu i polecam ją wszystkim miłośnikom Zmierzchu i Pięknych Istot (;.
__________________
szczęśliwe zakończenie to luksus, na jaki może pozwolić sobie fikcja.

Edytowane przez klescyk dnia 29-11-2010 12:32
Wyślij prywatną wiadomość
~Marion F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 09-02-2011 12:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Goblin
Punktów: 30
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 08.02.11
Medale:
Brak

Ja także przeczytałam wszystkie 3 części. Strasznie mi się spodobały i niecierpliwie czekam na kolejną część ;D A właśnie, skoro jest już temat: wolicie Rose czy Lisę? Ja Rose Uśmiech Lisa mi jakoś nie leży.
Ogółem książkę czyta się przyjemnie i strasznie wciąga. No i strasznie martwię się o Dymitra. Zaczęłam czytać nawet e-booka, ale to nie to samo, co oficjalne tłumaczenie i książka w ręce xD
__________________
img51.imageshack.us/img51/916/cdso.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~kasias_122 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 01-03-2011 20:26
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Skrzat domowy
Punktów: 21
Ostrzeżeń: 4
Postów: 125
Data rejestracji: 09.05.09
Medale:
Brak

Już została przetłumaczona oficjalnie 4 część!!!Uśmiech
A ja o wiele bardziej wole Rose, bo Lissa trochę mnie denerwuje. No i oczywiście wielbie Dymitra Dowcipniś No a z pozostałych postaci bardzo też lubię Christiana i Adriana Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Adrienne F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 03-05-2011 17:47
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 655
Ostrzeżeń: 1
Postów: 348
Data rejestracji: 25.04.11
Medale:
Brak

Przeczytałam wszystkie części. Naprawdę fajnie napisana i zaskakująca. Uchhh ale ten Adrian jest naprawdę wnerwiający. Wolę Dymitra ; D
__________________
Pozdrawiam całe Hogsmeade!
Wyślij prywatną wiadomość
~Lawrencee F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 03-05-2011 19:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1668
Ostrzeżeń: 2
Postów: 358
Data rejestracji: 16.02.11
Medale:
Brak

Ja przeczytałam wszystkie części po polsku, i kilka po angielsku, ale to jeszcze w tym okresie, gdy nie było ich w naszym języku.
Książka ciekawa i zaskakująca, pełna niespodziewanych aczkolwiek pozytywnych [lub i nie ;p] zwrotów akcji.
Ja osobiście wole Adriana ale Dymitr tez jest spoko, chociaż po przeczytaniu "przysięgi krwi" zastanawiałabym się nad dokładnością mojej opinii.
Oczywiście z niecierpliwością wypatruję kolejnej części ;D
##############
Wiadomość do kasias_122:

Nie ma to jak zwalić cały opis książki z jej tylniej części, c'nie?
__________________
[center]Na niektóre rzeczy lepiej zamknąć oczy, usta, otworzyć umysł i słuchać. Obudzić się jak wstanie noc.
* * *
Odkrywasz nowe rzeczy odwiedzając stare miejsca.
* * *
http://myszenka.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Karolly F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 19-08-2011 16:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Charłak
Punktów: 12
Ostrzeżeń: 0
Postów: 3
Data rejestracji: 19.08.11
Medale:
Brak

Książka ogólnie bardzo dobra, ale przy czwartej części zaczęło mnie trochę nudzić. W każdym razie mam zamiar przeczytać wszystkie części. Ale ostatnio obiło mi się o uszy, że mają zrobić ekranizację tej serii. Jestem więc bardzo ciekawa, jak im to wyjdzie. No i kto będzie w obsadzie?
Wyślij prywatną wiadomość
~Sigyn F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 24-10-2011 16:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2207
Ostrzeżeń: 0
Postów: 286
Data rejestracji: 29.08.11
Medale:
Medal

Przeczytałam na razie pięć części i muszę powiedzieć, że książka mnie wciągnęła. nie jest to typowa nudna lektura. I fajne jest to, że Rose nie jest grzeczną dziewczynką. Jedyne co mnie denerwuje w tej serii, to to, że główna bohaterka zakochała się akurat w tym Dymitrze i przez to ma sporo kłopotów. Natomiast w piątej części za dużo się dzieje właśnie wokół Dymitra...
__________________
Zapraszam do mojego FF Rozbawiony http://hogsmeade....ost_165764

30.media.tumblr.com/tumblr_ltin0sxksi1qfqjxao3_250.gif

Pozdrawiam Cię drogi Gościu Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~aniutek96 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 30-12-2011 12:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2703
Ostrzeżeń: 0
Postów: 339
Data rejestracji: 14.10.09
Medale:
Brak

Uwielbiam te książki. Przeczytałam jak na razie 3 pierwsze części, bo niestety w mojej bibliotece nie ma kolejnych. Na razie zbieram kasę i zastanawiam się nad zakupem kolejnych.
Seria ta strasznie przypadła mi do gustu. Chyba głównie ze względu na Rose i Dymitra, choć mnie osobiście bardziej podoba się Dimitri ;D Strasznie podobało mi się jak oni się wspierali, pomagali sobie, a najfajniejsze między nimi było to, że tylko oni mogli siebie nawzajem uspokoić i pocieszyć. To ich bezgraniczne zaufanie do siebie. Uwielbiam, gdy się ze sobą kłócą i przekomarzają. Właśnie dlatego mam nadzieję, że Rose jednak uratuje Dymitra i będą mogli być razem.
No, ale ta książka to nie jedynie związek Rose i Dymitra, ale również ogromna ilość scen trzymających w napięciu, zwrotów akcji. Mnóstwo scen śmiesznych, ale też smutnych. Zdecydowanie najbardziej podobały mi się sceny walk. Książka jest napisana lekko i przyjemnie. Czyta się ją z zapartym tchem i nie można się od niej oderwać.
Podsumowując, seria jest świetna. Według mnie nie ma tu co porównywać ją do Zmierzchu, bo według mnie saga pani Meyer nie dorasta do pięt "Akademii...". Kiedy już przeczytam wszystkie części na pewno wrócę z editem i niecierpliwie czekam na ekranizację książek. ;)
__________________
"Let's finish this the way we started it... TOGETHER!"


Stefan : Więc myślisz, że John jest ojcem Eleny?
Damon : Ding Ding Ding !

Edytowane przez aniutek96 dnia 31-12-2011 12:01
Wyślij prywatną wiadomość
~laurel123 F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 22-01-2012 12:27
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 76
Ostrzeżeń: 2
Postów: 105
Data rejestracji: 13.01.12
Medale:
Brak

Właśnie wczoraj skończyłam czytać pierwszą części bardzo mi się spodobała Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Pani Riddle F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 30-07-2012 11:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sklepikarz na Nokturnie
Punktów: 835
Ostrzeżeń: 2
Postów: 421
Data rejestracji: 03.10.11
Medale:
Brak

Przyznam się, że przedwczoraj zaczęłam czytać 1 część i dziś skończyłam już 6. Bardzo mnie wciągnęła. Dzięki tej książce mam nieprzespaną noc ^^. Najbardziej podoba mi się to, że Rose jest niegrzeczną dziewczynką gotową poświęcić się za przyjaciółkę i tych których kocha. W sumie w jej matce odrodziły się uczucia matczyne, ale zdecydowanie za późno. Ibrahim - ojciec Rose jest barwną postacią i dużo wprowadził do ostatnich tomów książki. Strażnik Bielikow jest jedną z moich ulubionych postaci. Osobiście nie trawię Mii, która gdzieniegdzie się pojawiała. Dymitir i Rose to świetna para, chociaż żal mi było Adriana, kiedy Rose z nim zrywała, chociaż to było do przewidzenia. Nie wiem jak dalej potoczą się losy Lissy, ale sądzę, że czeka ją to co czeka resztę morojów władających mocą ducha - oszaleje Płacze .
Wszystkie części AW dołączyły do mojej kolekcji książek ^^
__________________
Haj Kotecek
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/14/True_Blood_2008_logo.svg/240px-True_Blood_2008_logo.svg.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Annee F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 09-08-2012 20:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 984
Ostrzeżeń: 1
Postów: 235
Data rejestracji: 04.12.11
Medale:
Brak

Na razie przeczytałam tylko 1 część więc za dużo nie będę mówić, cóż - rewelacji nie ma (chociaż słyszałam, że kolejne części są coraz lepsze), ale ogólnie książka ciekawa i przyjemnie się ją czyta. Podobają mi się postacie jakie tworzy Richelle Mead, każda ma ciekawą osobowość. Bardzo polubiłam Rose, jak na razie to moja ulubiona postać. Też zastanawiam się jakby wyglądała ekranizacja tej książki, ale myślę że byłaby świetna :D
__________________
Albus Severus
Pochodzenie imion syna Harry'ego
- Albusie Severusie - powiedział tak cicho, że nie usłyszał tego nikt prócz Ginny, a ona taktownie udała, że macha ręką do Rose, która już wsiadła do wagonu - nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem, jakiego znałem.


fs1.cyworld.vn/data2/2009/07/17/063/1247818263943244_file.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~twister24 F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2013 13:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 157
Ostrzeżeń: 0
Postów: 65
Data rejestracji: 17.09.12
Medale:
Brak

Czytałam i pokochałam wszystkie, był taki czas, kiedy nawet kiedy wolałam tą serie od Pottera i przesiadywałam na forach jej poświęconych.
Osobiście lubię i Rose i Lisę. Nie wiem co wszyscy do niej mają.
__________________
"Sprawiedliwość nie oznacza, że wszyscy dostają to samo. Sprawiedliwość oznacza, że wszyscy dostają to, czego potrzebują." - Rick Riordan
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT