Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 320
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Hobby
»»» Krawiectwo
Drukuj temat · Krawiectwo
~LilyPotter F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 31-08-2010 10:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Lubicie trochę popracować z igłą i nitką? Wyszywacie coś? Tworzycie nowe ubrania ze starych? Dokonujecie niezbędnych poprawek? Co najczęściej robicie? Piszcie!
Ja swego czasu wyszywałam takie jakby serwetk (mniej więcej serwetki-kawałki materiału z wzorami). No i jak byłam młodsza to próbowałam szyć ubranka dla lalek i miśków=) No a teraz zabieram sią za cerowanie skarpetek i rękawiczek=P No i oczywiście obcinanie palcy rękawiczek=P
A wy?>
Czekam na twoją opinię, drogi Gościu
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Ginny0004 F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 31-08-2010 10:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1083
Ostrzeżeń: 3
Postów: 463
Data rejestracji: 08.03.10
Medale:
Brak

O niee! Ja to tylko z przymusu w podstawówce. Oczywiście umiem zszyć sobie skarpetki i inne rzeczy, ale to nie jest moja pasja. W podstawówce musieliśmy na ocenę wyszywać jakieś głupawe wzorki, do których nie miałam cierpliwości i w kółko mi się coś plątało i musiałam zaczynasz od nowa. W gimnazjum natomiast uczyli nas na technice jak obsługiwać maszynę i wtedy to dopiero się zdenerwowałam. Nie dosyć, że musiałam pozakładać wszędzie tą nitkę, to nauczycielka narysowała mi ósemkę i musiałam równiutko po niej przejechać igłą, tak aby dziurki pokrywały się z długopisem. pff. tak mi się chciało śmiać, że wszystko powyjeżdżałamJęzyk A na końcu opuściłam sobie "stopkę" (czy jak to się zwie?) na palec i okropnie bolało!
Także maszyna jest nie dla mnie i ogólnie szycie!Uh-oh!
__________________
W pogoni za szczęściem...



Moje FF! Komentarze!!!
NOWE z dnia 15.08.!!!
http://hogsmeade....ad_id=3207

A to moje mini-opowiadanie pt. Telefon, proszę o opinie(zależy mi na szczerości):
http://hogsmeade....ad_id=3948

Edytowane przez Ginny0004 dnia 31-08-2010 10:40
Wyślij prywatną wiadomość
!Czarownica24 F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 09-03-2011 17:07
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dziedzic Gryffindora
Punktów: 5583
Ostrzeżeń: 0
Postów: 886
Data rejestracji: 29.12.08
Medale:
Brak

LilyPotter napisał/a:
No i jak byłam młodsza to próbowałam szyć ubranka dla lalek i miśków=)

Też to mam za sobą Uśmiech Moje lalki miały całą kolekcję praktycznie niczym nie różniących się od siebie sukienek. Może różniły się liczbą ramiączek. A! szyłam jeszcze suknie ślubne! Cóż to była za kolekcja!
Normalnie jestem prawie jak Coco Chanel! Język

A ostatnio wyszyłam dla mojego kumpla na urodziny guzikami (ma na nazwisko Guzik) napis "Sto lat" Oczko
Na tym skończyła się moja zabawa w krawcową Język
__________________
Cześć, kochanie, witaj na imprezie.
Wyślij prywatną wiadomość
~potterfanka F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 01-06-2011 11:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek GD
Punktów: 514
Ostrzeżeń: 1
Postów: 186
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

To ja może przedstawię coś nowego, związanego z krawiectwem of kors ; )

Słyszeliście o Cosplay'u? Polega na wcielaniu się w ulubione postaci z kreskówek/anime, co wiąże się też z szyciem strojów.

Wygląda to mniej więcej tak : i.pinger.pl/pgr453/ef16aff7000a39ed4a46277e/cosplay094oa2.jpg

Zajmuję się tym od niedawna, więc mistrzem nie jestem, aczkolwiek uszyłam już jeden kostium. Jest to cholernie trudne, bo trzeba wzorować się na postaciach rysunkowych, których, jak wiadomo, grawitacja nie tyka. Oprócz tego są czasem problemy ze znalezieniem akcesoriów, po Cosplay to nie tylko ubrania, ale także peruki, broń itd. Ale już koniec offtopa.

Oprócz tego uszyłam kiedyś razem z mamą cuuuudne kimono < 3 po prostu wyszło idealnie. Fakt, że nie z jedwabiu, no ale i tak było mega Rozbawiony

__________________
die.
beacuse when you die - you born backwards.

myanimelist.net/signature/cooky_.png
Wyślij prywatną wiadomość
~SevLily35 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 01-06-2011 13:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 219
Ostrzeżeń: 3
Postów: 165
Data rejestracji: 13.02.11
Medale:
Brak

Bardzo lubię krawiectwo, tworzenie czegoś nowego z czegoś starego. To bardzo ciekawe i twórcze. Często przerabiam swoje ubrania i tworzę nowe, niesamowite i niepowtarzalne. Również wycinam serwetki i całkiem nieźle mi to wychodzi ;-) Może krawiectwo nie jest moją pasją, ale zawsze coś.
__________________
Pozdrowienia dla Stivi i dla Albus_Dumbledore
Inne osoby, które pozdrawiam: Adriene, Effy, Sailor Mars, Lady House, fanka98, Anchelee, LilyPotter, RazorBMW, oraz wszystkich, którzy pozdrawiają mnie!!!

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"

"- A co mi dasz w zamian, Severusie?
- W zamian?... [...] Wszystko."


"Czemu cię martwi Sam-Wiesz-Kto? Zatroszcz się lepiej o Q-PY-BLOK. Powszechne zatwardzenie ściskające siedzenie."
;-)


"- Albusie Severusie - powiedział tak cicho, że nie usłyszał tego nikt prócz Ginny, a ona taktownie udała, że macha ręką do Rose, która już wsiadła do wagonu - nosisz imiona po dwóch dyrektorach Hogwartu. Jeden z nich był Ślizgonem i prawdopodobnie najdzielniejszym człowiekiem, jakiego znałem."

Edytowane przez SevLily35 dnia 01-06-2011 13:14
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Bellatriks F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 03-06-2011 19:56
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2508
Ostrzeżeń: 0
Postów: 934
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Moja jedna babcia jak i druga są świetnymi szwaczkami. Moja mama i moja ciocia też. Jakby to było, gdybym i ja nie potrafiła szyć...Uh-oh!. Jak byłam mała, to często siadałam koło babci i patrzyłam jak szyje. Było to dla mnie paranormalne, bo sama nieraz próbowałam i nic mi z tego nie wychodziło. Ale wszyscy wiedzą, że jestem uparta jak osioł i że jak chcę coś osiągnąć, to zazwyczaj mi się udaje. I tak było również w tym przypadku. Polubiłam szycie na maszynie, lubię wyszywać, przerabiać, szydełkować... ale nie umiem zrobić nic na drutachRozbawiony Dużo ludzi uważa, że szycie jest dla wieśniaków, a robótki ręczne dla starych babć, ale ja nie. Teraz nie mam zbyt wiele czasu by szyć, ale w wolnym czasie często oddaję się tej przyjemności. Lubię czasem zajrzeć do pasmanterii i kupić coś ciekawego, co potem przydaje się do czegoś, ale czasem i do niczego nie pasujeDowcipniś

Pytałaś o moje zdanie, LilyPotter, to wyrażę je tak: każdy ma prawo lubić to co chce, to demokracja Uśmiech. Ja korzystam z tej demokracji i stawiam na jedno z moich ulubionych zajęć- na szycie Oczko.
__________________
''...zło i ból to moi najlepsi przyjaciele - nigdy mnie nie opuszczą...''

Ludzie na świecie dzielą się na głupich i jeszcze głupszych - dla mnie stworzono oddzielną kategorię - jestem po prostu sobą.
Ludzie często mówią mi, że mam głowę na karku, a ja odpowiadam na to: ''Przecież każdy ma głowę na karku. Wyobrażasz sobie, żeby głowa mogła być gdzieś indziej?''
Mówią o mnie ''córka diabła'' - temu nie zaprzeczę ani ja, ani ktos, kto mnie dobrze zna Język .
Pozdrawiam wszystkich tych, którzy mnie pozdrawiają Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermionka111213 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 03-06-2011 20:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2002
Ostrzeżeń: 1
Postów: 610
Data rejestracji: 27.03.11
Medale:
Brak

O nie, nie i jeszcze raz nie. Kiedyś się za to zabrałam, bo mnie mama namówiła, ale stwierdziłam, że to nie dla mnie. Pokaleczone palce, zaginiona, niebezpieczna i czekająca na jakiś tyłek bądź stopę igła i niewyrobiona czapeczka.
Jedynie to po tym zostało. xD
__________________
"Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą..."
__________________________
Bardzo mocno pozdrawiam właśnie... ciebie. ;D
Podpisano: Przyszła pani Malfoy. <3
Wyślij prywatną wiadomość
~Laufey F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 03-06-2011 20:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5205
Ostrzeżeń: 0
Postów: 677
Data rejestracji: 15.05.10
Medale:
Brak

Dziękuję za zaproszenie :*. Otóż krawiectwo mieliśmy na technice i bardzo chwaliliśmy sobie te lekcje z koleżankami. Nauczyłam się haftu krzyżykowego, wyszywania wzorów i innych tego typu rzeczy. Trzeba mieć do tego anielską cierpliwość oraz być dokładnym, zdecydowanie nie jest to hobby dla nerwowych ludzi Język
__________________
i47.tinypic.com/2quj72s.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~hedwigowo F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 10-02-2012 21:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2076
Ostrzeżeń: 0
Postów: 746
Data rejestracji: 29.12.11
Medale:
Brak

Słabo mi to wychodzi. Mam chyba jakieś dwie lewe ręce... :/
__________________
Al PACZino, capuccino ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 23-08-2012 15:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

Mi też mi to zbytnio nie wychodzi do szycia mam dwie lewe ręce.
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 12-02-2015 06:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Te prawie pięć lat temu to mocno zamierzchła przeszłość. W tym momencie jestem na etapie oswajania maszyny do szycia - w wakacje prawdopodobnie siądę do pierwszego większego projektu, jakim będzie peleryna zwiadowców - ot tak, dla siebie. Ewentualnie jakieś przeróbki pod cosplaye, nie wydaje mi się żebym umiała już w tej chwili uszyć coś całkowicie od postaw, z wykroju na pelerynę zrobiłam wersję XXS na maskotkę i wyszło krzywo, tak więc.
I zbieram własnie materiały na maskotkę-asasyna, coś jak mały Ezio. Zaczęłam od podglądania cosplayów, w grafice gry zbyt wiele się nie wyczai, a mam nadzieję że to wyjdzie nieźle. Jeżeli wyjdzie, to kiedyś się pochwalę.
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Faria7 F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 12-02-2015 19:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2652
Ostrzeżeń: 2
Postów: 582
Data rejestracji: 10.06.11
Medale:
Brak

Pamiętam, jak przez dwa lata w podstawówce chodziłam na dodatkowe zajęcia z robótek ręcznych i... podobało mi się to. Nieźle się w to wkręciłam, potem razem z babcią robiłyśmy na drutach szaliki i czapki na zimę. Ale po jakimś czasie znudziło mi się to, w sumie nie wiem dlaczego, ale przestałam chodzić na te zajęcia w szkole, w domu też coraz rzadziej sama coś wyszywałam. Od tamtej pory do dziś nawet nie wzięłam do ręki szydełka. W sumie to trochę żałuję, pamiętam że to była fajna pasja i zajęcie na zabicie czasu, ale teraz jedyne co umiem, to przyszyć urwany guzik ;P
__________________
38.media.tumblr.com/9067e1618b9a3845638175beea21f5b8/tumblr_n72qvlvMKI1tuwm3vo1_500.gif

24.media.tumblr.com/910bb60d3c67f346bd80379fbf2343bf/tumblr_n581fdpZ0J1qeijvdo2_250.gif

media.tumblr.com/cff6ef8e64712708def81c6bb4c0b62c/tumblr_inline_mjh4kwWLC31qdjtxa.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~AoiAkuma F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2015 11:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 148
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 29.08.15
Medale:
Brak

Mam ogromne ambicje, ale przy tym słomiany zapał. Od dwóch lat w mojej szafie leżą materiały na cosplay (dla zainteresowanych: Eda Elrica z "Fullmetal Alchemist"Oczko i jakoś nie mogę się za to zabrać. Ale przy maszynie nawet lubię siedzieć, mimo że "dzieła" moich rąk... No cóż, daleko im do dzieł. Na razie udało mi się stworzyć dwa pluszaki - niesamowicie krzywe, w moim mniemaniu - brzydkie, ale jeden z nich trafił już do mojego kolegi, bo mu się spodobał. Rozbawiony Mam nadzieję wkrótce znowu zabrać się za szycie, mam nadzieję też to pokochać. Ah, no i, wiadomo, moje lalki (a niewiele ich miałam) też kiedyś miały całe kolekcje sukni! Co prawda te kawałki materiału sukni nie przypominały, no ale ja byłam bardzo z tego zadowolona (szczególnie gdy mama-krawcowa mnie pochwaliła!).
http://bo-kocham-czytac.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT