Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 305
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Informatyka
»»» Lubimyczytac.pl - zakątek dla książkowych moli
Drukuj temat · Lubimyczytac.pl - zakątek dla książkowych moli
!Lady Snape F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 11-08-2010 13:02
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 25964
Ostrzeżeń: 0
Postów: 222
Data rejestracji: 08.08.08
Medale:
Medal Medal

Portal Lubimy Czytać to (jak z pewnością nietrudno się domyślić) miejsce w sam raz dla moli książkowych. Można tam nie tylko oceniać przeczytane już książki i wypowiadać się na ich temat (kompletując w ten sposób swoją wirtualną biblioteczkę), ale także tworzyć nowe półki, umieszczając w nich publikacje, które chcielibyście przeczytać, kupić, lub te, które należą do zaszczytnej grupy waszych najulubieńszych. Do tego standardowo forum, możliwość poznawania "gustopodobnych", zawierania znajomości itd. Przydatne są także rekomendacje książek - generowane na podstawie waszego gustu i możliwość dodawania książki w momencie, gdy nie znajduje się ona w serwisie.

Teraz moje pytania:

Czy ktoś z Was słyszał o tym portalu lub posiada tam konto?
Czy uważacie, że takie miejsce jest potrzebne? Brakowało wam dotąd takiej przestrzeni w internetowym światku?
Znacie inne portale podobne do "lubimyczytac.pl"?
Co jeszcze ulepszylibyście w tym portalu?

Ja muszę przyznać, że jest to moje najnowsze odkrycie, jednak szybko się tam zadomowiłam. Brakowało mi takiego miejsca: internetowego zakątka, zrobionego na trochę kształt Filmwebu, tyle, że poświęconego książkom, gdzie można ocenić, napisać swoją mini-recenzję pod każdą pozycją, stworzyć biblioteczkę itd. Uważam, że powinni zmienić skalę oceniania, która jest zdecydowanie zbyt wąska (tylko od 1 do 5) i organizować więcej konkursów z książkowymi nagrodami (nie tylko te, dotyczące pisania recenzji). Przydałby się także sb w profilu, tak, by można było zostawiać w nim komentarze/pisać ze znajomymi.
__________________
Lepiej spłonąć od razu niż tlić się powoli

Edytowane przez Lady Snape dnia 11-08-2010 14:03
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 11-08-2010 13:20
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Właśnie założyłam tam konto i bez zdziwienia przyjęłam wiadomość, że nie ma w spisie wielu książek pana Palina Rozbawiony. Na razie jeszcze się rozglądam, myślę o różnych książkach, a potem pewnie dodam te, których nie ma ^^
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Bloo F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 11-08-2010 15:50
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1390
Ostrzeżeń: 0
Postów: 220
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

To bardzo, bardzo fajna strona. Z pewnością warto mieć ją w podręcznnym schowku ulubionych - co też już uczyniłam. Dlaczego warto?
Bo można znaleźć nowych, ciekawych autorów. Czasem sprawdzić, czy daną książkę warto przeczytać. Wymienić się opiniami, czy spostrzeżeniami. Jednym słowem - fajnie. Stuprocentowo jest to ciekawe i wartościowe odkrycie.
Mole książkowe łączmy się, aż chce się powiedzieć : D
Wcześniej nie znana mi była podobna strona - jesli chciałam sprawdzić jakąś książkę korzystałam zazwyczaj z biblionetki. Jednak ta strona jest znacznie ciekawsza. Także dzięki za informacje, że coś takiego istnieje.
__________________
"Życie nie jest idealne, Człowieku-Wiadro"
T. Pratchett
rupieciarnia.xaa.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Alae F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 11-08-2010 17:50
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2495
Ostrzeżeń: 1
Postów: 421
Data rejestracji: 30.08.08
Medale:
Brak

Do dzisiaj nie zdawałam sobie sprawy, że istnieje takie internetowy zakątek czytaczy, ale po przeczytaniu posta Lady Snape bezzwłocznie założyłam konto. Godzinka buszowania po serwisie zaowocowała pierwszymi dodanymi książkami i opiniami. Sądzę, że będę prowadzić swoją wirtualną biblioteczkę, może nie regularnie, ale zrywami, podobnie jak konto na Filmwebie.

W oczy rzeczywiście rzuca się zbyt wąska skala ocen, dla mnie maksimum jest zarezerwowane dla najukochańszych pozycji, wobec których nie jestem w stanie się zdobyć nawet na szczyptę krytycyzmu, więc tylko dwie gwiazdki, które pozostają mi na ocenę innych dobrych książek, to dość okrutne. Braku shoutboxa na razie nie odczuwam, być może, gdy bardziej się wciągnę, dojdę do wniosku, że byłby przydatny.

__________________
Czyś ty do reszty skwestorzył?
Wyślij prywatną wiadomość
^Lady Holmes F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 12-08-2010 11:49
Administrator

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,889
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak

Też założyłam i konto i zamierzam prowadzić internetową biblioteczkę. Podoba mi się ta strona i dość dużo autorów i książek się tam znajduje. Przez tą stronę zaciekawiłam się serią "Felix, Net i Nika" i teraz mam już dwa tomy za sobą.

I tak jak Alae, chętnie bym zobaczyła tam shoutboxa.
Wyślij prywatną wiadomość
~Isilien F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2010 20:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 244
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Dzięki Lady Snape założyłam konto i prowadzę. Ciekawe są opinie i recenzje do książek, które kocham, dzięki stronce mogę się też dowiedzieć, czy warto czytać coś niesprawdzonego, czy lepiej nie. Super jest też opcja własnych półek, choć trochę niewygodnie się prowadzi. Dyskusje też bywają ciekawe.
Najbardziej rzeczywiście chyba przeszkadza niewielka skala ocen, bo te książki, które wielbię ponad wszystko powinny mieć więcej niż max punktów i miejsce na specjalnej półce Oczko
Bardzo interesująca i być może przydatna może być funkcja szukania cytatów, bo czasem nie pamiętam skąd biorą mi się błyskotliwe i filozoficzne myśli.

SB może i byłoby przydatne, nie mam zdania.
__________________
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi, kto wędruje.
Nie każdą siłę starość zniszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje.
Z popiołów strzelą znów ogniska
I mrok rozświetlą błyskawice.
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król - tułacz wróci na stolicę.



Uwaga. Drut kolczasty
http://www.normalsucks.fora.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~Simone F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 25-08-2010 20:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 63
Ostrzeżeń: 0
Postów: 16
Data rejestracji: 23.08.10
Medale:
Brak

Dawno temu założyłam sobie konto, dodałam na półkę kilka książek. No i koniec, teraz wcale tam nie zaglądam. Nie widzę potrzeby prowadzenia swojej internetowej biblioteczki. Owszem, jest to przydatna strona; można sobie wyszukać fajne powieści do przeczytania, znaleźć opinie o danej pozycji... Ale dla mnie jest tam dość nieczytelnie, i niezbyt leży mi ta całość. Może kiedyś się jeszcze przekonam ;)
__________________
Don't be afraid, participate and
Just give us all your trust
Your soul will be saved
Just honour me, I'll set you free so
Get ready to join the
Very last crusade!

MAGNA! CULPA! NOSTRA!
http://twitter.com/Lothlorien69 Wyślij prywatną wiadomość
~Arya F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 19-10-2010 17:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Postów: 372
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak

Mam konto już od jakiegoś czasu, ale dopiero od niedawna zaczęłam regularnie z niego korzystać.
Portal lubimyczytac.pl jest naprawdę świetną stronką. Polubiłam go prawie tak samo jak Hogs, mimo że nikogo tam jeszcze nie poznałam. Ale bardzo podoba mi się pomysł twórców - internetowa biblioteczka dla moli książkowych. Odnalazłam tam wile książek, które przeczytałam w 'zamierzchłych czasach', do których teraz chętnie wracam. Genialna stronka, od której 'chyba' się uzależniłam ;P Loguję się co najmniej 1 dziennie i ciągle mi mało. Polecam!
__________________
Jedynie w pogoni za perfekcją możemy zrobić jakiś znaczący krok do przodu
http://lubimyczytac.pl/profil/9166/arya Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 30-12-2010 19:56
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Cóż, o tej stronie, usłyszałam ( a właściwie przeczytałam ), tutaj - na hogs. zaciekawiło mnie to, ponieważ, właśnie takiego portalu jak ten szukałam. Dzisiaj zaczęłam na nim działać i póki co, bardzo mi się na nim podoba. Jestem już od dłuższego czasu zarejestrowana na serwisie filmowym, teraz przyszedł czas na ten 'książkowy'.

E: No jak już pobyłam dłużej, to troszkę rozwinę wypowiedz. Bardzo, ale to bardzo fajna strona. znalazłam już wiele książek, które zamierzam przeczytać, a o których do tej pory nie miałam pojęcia. Jestem w paru grupach, gdzie można wymienić na forach swoje zdanie, an temat naszych wspólnych zainteresować. Cóż, polecam :)

Link w profilu, no chyba, że za jakiś czas zmienię ;)
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.

Edytowane przez leea dnia 06-05-2011 18:36
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~Adrienne F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 04-05-2011 20:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 655
Ostrzeżeń: 1
Postów: 348
Data rejestracji: 25.04.11
Medale:
Brak

Zaloguję się z ciekawości ;D
__________________
Pozdrawiam całe Hogsmeade!
Wyślij prywatną wiadomość
`Czarodziejka F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 07-11-2012 22:41
Moderator (F)

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11092
Ostrzeżeń: 0
Postów: 861
Data rejestracji: 05.04.10
Medale:
Medal Medal Medal

Do dzisiaj nie zdawałam sobie sprawy, że istnieje takie internetowy zakątek czytaczy, ale po przeczytaniu posta Lady Snape bezzwłocznie założyłam konto.


Ja miałam tak samo. O tej stronie dowiedziałam się dopiero tutaj. Założyłam konto i systematycznie dokładam coraz to nowe książki na półki. Podoba mi się ta stronka: można nie tylko poczytać ciekawych recenzji (i napisać swoją), ale i poszukać wiele ciekawych pozycji, o których się do tej pory nie wiedziało.
__________________

CRAZY WITCH TRIO!
Czarodziejka dark shadow Sailor Mars
Wyślij prywatną wiadomość
~Victim F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2012 16:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1579
Ostrzeżeń: 0
Postów: 377
Data rejestracji: 03.07.12
Medale:
Medal

Mam konto, a jakże Rozbawiony Uważam, że to w sumie fajny portal, aczkolwiek tak bliżej się z nim nie zapoznałam, wchodzę okazyjnie, głównie to dodaję książki do biblioteczki xD Innych podobnych portali nie znam...
__________________
31.media.tumblr.com/a93c3567e09506671fd5d2e9c640dbf4/tumblr_mztmp3fg1z1t6g372o1_500.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 05-04-2013 23:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Oczywiście, mam tam założone konto od dosyć dawna. Czasem się wypowiadam i mam już małą bibliotekę. Często tam zaglądam żeby sprawdzić opinie innych o danej książce. Korzystam z tej strony aktywnie więc jak najbardziej brakowało mi takiej przestrzeni w internecie. Nie znam innych stron o podobnej tematyce, ale pewnie takie są tylko nie czuję potrzeby by szukać innej niż "lubimyczytac". Polecam. :)
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.
Wyślij prywatną wiadomość
!Milva F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 06-04-2013 00:05
VIP

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1767
Ostrzeżeń: 0
Postów: 440
Data rejestracji: 09.02.13
Medale:
Brak

Bardzo lubię ten portal. Zapisuje sobie ulubione cytaty, mam je zawsze pod ręką do odświeżenia pamięci, mam przegląd książek jakie przeczytałam, mogę wyszukać jakieś ciekawe. Często pojawiają się interesujące komentarze. Bardzo lubię tam zaglądać.
__________________
Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu
http://hogsmeade.pl/forum/viewthread.php?thread_id Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT