Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 304
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Burza - straszna czy wspaniała?
Drukuj temat · Burza - straszna czy wspaniała?
~Shemya F
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2008 19:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Ach... burza... To wspaniałe zjawisko w naturze. Jest piękna i jakże ciekawa. Uwielbiam w czasie burzy patrzeć przez okno na błyskawice przeplatające się z smugami deszczu - piękny widok.
Oprócz tego burzy zawdzięczam kilka wspaniałych nocy spędzonych z rodziną (jak to brzmi xD). Nigdy nie zapomnę tygodnia, gdy zawsze wieczorem była burza i gasło światło, a my przy świeczkach i lampie naftowej graliśmy w różne gry.
Ja chcę burzę! ;d
__________________
Everything dies
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Finezja F
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2008 20:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 227
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 21.09.08
Medale:
Brak

Jak na psychopatkę przystało - uwielbiam ją, ojciec zawsze na mnie wrzeszczał, że łażę po dworze, a potem wracam przemoczona do domu, ale ja to uwielbiam pioruny trzaskają, błyskawice błyskają (^^) i leje deszcz, a ja łażę po pustej ulicy...po prostu cudny obrazek, i jeszcze to szare niebo - cudeńko. Jedynym minusem jest, że gdy ojciec zagoni mnie już do domu, to mama nie pozwala kompa włączyć (chociaż i tak go włączam) ale za to internet się rozwala i nie mam co robić :<
Wyślij prywatną wiadomość
~Cally F
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 09-11-2008 16:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Prefekt Slytherinu
Punktów: 440
Ostrzeżeń: 0
Postów: 155
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Kocham burzę! Zawsze kiedy przychodzi mam taki niesamowity przypływ weny, mogła bym wtedy książkę napisać. Albo najlepsza jest burza w nocy, na wsi lub w górach, o tak, to jest jedyna rzecz którą lubię we wsi, bo normalnie wolę miasto, ale co to za burza w centrum Poznania?
Niestety u mnie rzadko bywają burzę. Deszcz też ogólnie bardzo często nie pada (co to za miasto?!Uh-oh! ). A jak pada to łapie każdą okazje by wyjść na dwór.
__________________
"Przez wszystkie te tysiąclecia ludziom nie udało się rozgryźć zagadki, jaką jest miłość. Na ile jest sprawą ciała, a na ile umysłu? Dlaczego związki doskonałe się rozpadają, a te pozornie niemożliwe trwają w najlepsze? Ludzie nie znaleźli odpowiedzi na te pytania i ja też ich nie znam. Miłość po prostu jest albo jej nie ma (...)"


img685.imageshack.us/img685/9907/lokim.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Sensoria F
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 09-11-2008 16:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 49
Ostrzeżeń: 0
Postów: 20
Data rejestracji: 09.11.08
Medale:
Brak

Gdy byłam mała strasznie bałam się burzy.Lęk przed rozwaleniem domu przez pioruny był zawsze silniejszy od uspokojeń rodziców.Teraz jednak jestem już starsza i w burzę lubię wychodzić na dwór i chlapać się w deszczu ;d
__________________
- SYRIUSZ!- ryknął Harry. - SYRIUSZ!
Zbiegł na samo dno, dysząc szybko. Syriusz musi leżeć tam, za zasłoną, a on, Harry zaraz go stamtąd wyciągnie... Ale gdy rzucił się w stronę podestu, Lupin złapał go w biegu i objął ramieniem.
- Nic już nie możesz zrobić, Harry...
- Muszę go stamtąd wyciągnąć, on tylko wpadł za zasłonę!
- Za późno, Harry...
- Możemy go wyciągnąć...
Harry szarpał się z nim rozpaczliwie, ale Lupin go nie puszczał.
- Już nic nie możesz zrobić Harry... nic... On odszedł...
www.sentello.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~DominiKa812 F
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 11-11-2008 14:55
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 286
Ostrzeżeń: 4
Postów: 180
Data rejestracji: 07.09.08
Medale:
Brak

Jeszcze w Wakacje był taki 3, 4 dniowy okres gdzie codziennie wieczorem była u nas burza .. To było już pod koniec wakacji. Jak zawsze prawie całe moje osiedle siedzieliśmy wieczorem na ławce i gadaliśmy .. Wtedy zaczęły się lekkie grzmoty i pioruny, oglądaliśmy je. Gdy były coraz większe poszliśmy odprowadzić mojego kolegę który nie mieszkał tu gdzie ja.. W drodze powrotnej od niego zaczął padać deszcz, a pioruny były coraz większe. Gdy byliśmy już na osiedlu dalej siedzieliśmy, a potem byliśmy w klatce bo sie rozpadało. Nagle było kilka takich głośnych grzmotów i błysków. Potem walną taki długi grzomt i bardzo głośny aż sie wystarszyliśmy i wbiegliśmy do domu koleżanki, a po grzmocie pobiegliśmy do swoich domów .. xD Ogólnie lubię burze i oglądać pioruny xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Mandarynka F
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 31-12-2008 15:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1332
Ostrzeżeń: 3
Postów: 519
Data rejestracji: 25.12.08
Medale:
Brak

Uwielbiam jak jest burza i leje. Najlepiej w nocy. Wtedy najlepiej mi się śpi. I jeszcze mój brat ma cykora, co jeszcze bardziej mi się podoba Rozbawiony
__________________
'Złota gwiazdka spłynęła bokiem po jego skroni i policzku, po czym wsiąkła w poduszkę'
- Córka Robrojka - M. Musierowicz
~ ~ ~

'Miłość jest ślepa. Im mocniej się kogoś kocha, tym bardziej irracjonalnie się postępuje'
- Księżyc w nowiu - S. Meyer
~ ~ ~

'Życie jest różne, dobre i złe, naturalnie. Ale jak ktoś je widzi na czarno, to od razu stwierdza, że je zna, a jak na biało czy tam na różowo, to - że nie ma się o życiu pojęcia'
- Niespokojne godziny - I. Jurgielewiczowa
~ ~ ~

'Jeśli będziesz szanował tylko prawdę, nie będziesz miał wiele do szanowania. Dwa plus dwa równa się cztery, to będzie jedyny obiekt twojego szacunku. Poza tym będziesz stykał się z rzeczami niepewnymi: uczucia, normy, wartości, wybory - to wszystko konstrukcje delikatne i płynne. Nie ma w nich nic z matematyki. Szacunkiem darzy się nie to, co jest zatwierdzone, lecz to, co jest proponowane'
- Dziecko Noego - E. E. Schmitt
~ ~ ~

'To zabawne, do czego człowiek robi się zdolny, kiedy w grę wchodzi coś, czego nie można mieć'
- Przed świtem - S. Meyer
~ ~ ~

'Bo [wszystko] jest proste. Trzeba w to wierzyć. Wiedzieć czego się chce i do tego dążyć'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Miłość jest okrutna i bezwzględna. Trzeba stale mieć się przed nią na baczności. Strzec siebie przed jej otchłanią. I kochać świat. To wystarczy. By poczuć się szczęśliwym'
- Okularnica - E. Wojnarowska
~ ~ ~

'Najgorszy z życiowych błędów polega na tym, że jesteśmy tacy, jakimi chcą nas widzieć inni ludzie'
- Ja tego nie przeżyję! - R. Rushton
~ ~ ~

'Czasami musimy ludzi ranić, by się nie rozpaść. Ale musimy robić to z miłością, i tyle'
- Egzamin dojrzałości - L. Lowry
~ ~ ~

'Sława i wsparcie fanów oznacza, iż należy pomóc innym w realizacji ich marzeń. A to, że czyjeś marzenia niekoniecznie wiążą się z telewizyjnymi kamerami i mnóstwem pieniędzy , wcale nie oznacza, że są one mniej ważne'
- Moja siostra jest gwiazdą pop - K. Greene
Wyślij prywatną wiadomość
~Star F
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 31-12-2008 16:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Właściciel Pamiętnika
Punktów: 113
Ostrzeżeń: 0
Postów: 41
Data rejestracji: 31.12.08
Medale:
Brak

Tiaa.. jak byłam mała to się po szafach chowałam Rozbawiony Ale zazwyczaj burze mnie przerażały. Niby jest to naprawdę śliczne zjawisko przyrody. Ale czasem potrafi przerazićUśmiech
Tak czy siak. Potrafi oszołomić sobą ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~karolina123 F
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 01-01-2009 14:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Redaktor Żonglera
Punktów: 1002
Ostrzeżeń: 0
Postów: 445
Data rejestracji: 07.12.08
Medale:
Brak

Do tej pory czuje lekki dreszczyk podczas burzy ale mimo tego lubie bardzo burze z podobnych przyczyn co autor tematu.Rzeczywiscie burza wycisza a po burzy powietrze jest cudowne i człowiek czuje sie jak nowo narodzony.Burze zawsze wprowadzaja mnie w nastrój melancholijny,zaczynam marzyć, ale i patrzyc w przeszłość.Burze są tymi dziwnymi zjawiskami które równocześnie przerażaja ale i zachwycają,są niesamowite.Przypomina mi sie piękna piosenka Budki Suflera a raczej jej fragment;"...a po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój,"To jest chyba istota burzy i coś w niej najbardziej fascynującego-że przechodzi.Tak samo jak wszystkie problemy.
__________________
"Co nie jest życiem, wykorzeniam
by kiedyś martwą nie umierać"

"Z punktu widzenia aerodynamiki
trzmiele nie maja prawa latać,
tyle że trzmiele o tym nie wiedzą,
wiec latają sobie dalej."
Wyślij prywatną wiadomość
!Tonks2812 F
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 01-01-2009 14:58
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Dziedzic Ravenclaw
Punktów: 6047
Ostrzeżeń: 0
Postów: 219
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

"...a po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój,"

Tak, też bardzo lubię ten fragment utworu Budki Suflera *.*
A co do samej burzy, to nie wydaje mi się żebym bała jej się kiedykolwiek. Jak część z Was uważam, że to piękne zjawisko. Tylko, że ja w ogóle lubię patrzeć w niebo, a najbardziej nie wtedy gdy przeszywane jest przez błyskawice, tylko gdy świecą gwiazdy ^^ Ślicznie. I choć lubię burzę, to nie uważam ją za najpiękniejsze zjawisko... weźmy choćby zwykłą tęczę Uśmiech Świat w ogóle jest cudowny Tak!
__________________
Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.

hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,ona.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~Krzywolap21 F
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 09-01-2009 18:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 383
Ostrzeżeń: 0
Postów: 104
Data rejestracji: 31.08.08
Medale:
Brak

Burza jest fajowa. Uśmiech Najlepiej latem, zresztą wtedy jest najczęściej. Przed burzą wychodzę na dwór. Jest tak duszno i tajemniczo. Uwielbiam to. Naturalnie jak zaczyna padać wracam do domu. Siedzę na dole, bo u mnie w pokoju (na poddaszu) strasznie wali o okna i własnych myśli nie słychać. Zawsze boję się o moje koty, które są 'dworowe' i raczej nie wpuszczane zbyt często. Z dwoma wyjątkami. :> Ale one i tak dobrze znają ogród i się chowają.
Burza jest czymś niesamowitym. Najbardziej lubię siedzieć na podłodze i patrzeć na pioruny, coraz to większe...
__________________
I'm up against that bitch Meryl Streep... Oh, you can't say that on morning tv... I'm out of control, totally.

Meryl Streep
Wyślij prywatną wiadomość
~Carol F
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 09-01-2009 18:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 480
Ostrzeżeń: 2
Postów: 472
Data rejestracji: 06.12.08
Medale:
Brak

Burza? Nie, to nie dla mnie. Nie lubię burzy, co prawda lubię, gdy pada deszcz, ale burzy z piorunami się po prostu boję.
Wyślij prywatną wiadomość
~Madeleine Lestrange F
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2009 23:01
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1185
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 14.12.08
Medale:
Brak

Kocham burze. Jest to moje ulubione zjawisko przyrodnicze. Staję w ogrodzie i czuję krople wody, do moich nozdrzy wkrada się mój ulubiony zapach. Pioruny są fascynujące. Cenię ich grzmot i to, jak prezentują się na niebie.
__________________
"Stojąc w miejscu też można zabłądzić."

"Szczęście jest jak motyl. Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda ci się. Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu!"

"Przez następne 365 dni będę patrzyła na świat jakbym go widziała po raz pierwszy. Szczególnie na rzeczy nieistotne."

"Trzeba się śmiać nie czekając na szczęście, bo gotowiśmy umrzeć nie uśmiechnąwszy się ani razu."

"Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu."

Pozdrawiam drogi Gościu najserdeczniej jak potrafię! ;p Teraz mnie widzisz, drogi Gościu? Nie? To szkoda ;p.
Wyślij prywatną wiadomość
~Nicolette F
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 10-01-2009 23:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1467
Ostrzeżeń: 0
Postów: 685
Data rejestracji: 15.12.08
Medale:
Brak

Osobiście lubię gwieździstą noc i pełnię księżyca. Nie boje się burzy, ale też za nią nie przepadam.
__________________
*

Inspektor Lestrade: W kolejnym życiu byłbyś dobrym przestępcą.

Sherlock Holmes: Tak, a pan świetnym policjantem.
www.las-ceglasty.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Anika F
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2009 12:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 72
Ostrzeżeń: 1
Postów: 142
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Kiedy byłam dzieckiem.... Wróć! Kiedy byłam młodsza bałam się burzy, nienawidziłam głośnych grzmotów i błyskawic. Teraz już się nie boję. Burza jest dla mnie momentem całkowitego wyciszenia i pozbycia się negatywnych emocji. Dlatego kocham burze.
__________________
...::Anika::...

Ja 15:58Kotecek6
heh...dzisiaj mi sie nudziło to paznokcie u lewej reki se pomalowam...w szkole... czarnym markerem....;p tylko "f***owy" na różowo a później na czerwono

Ja 19Kotecek8Kotecek4
w sumie chodzi o to, że to mój bezpodstawny kaprys, bo tak jest fajnie, lepiej i ogólnie jakoś "fajniej i lepiej" xD Rozumiesz?? Nie?? ja też nie xD serio to już nie pamiętam, za co to. Amen xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Karola__94 F
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2009 13:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 631
Ostrzeżeń: 1
Postów: 317
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

hmmm...jak bylam mlodsza szczerze nie pamietam co "czulam" do burz ;p a teraz yyy...najczesciej jak jest burza to mnie irytuje bo nie moge wtedy na kompie siedziec ;d pamietam jak z rok temu w nocy byla naprawde bardzo ostra burza ze nawet trup by sie obudzil to bylo przeostre byla gdzies 2 w nocy ja sobie smacznie spalam i tak huknelo ze doslownie spadlam z łózka xD ja sie nie wystraszylam tylko bylam w szoku ze moze tak huknac to bylo ostre xD
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady Larissa F
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2009 13:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 5
Ostrzeżeń: 0
Postów: 3
Data rejestracji: 09.01.09
Medale:
Brak

hmm Burza, nigdy się nie bałam nie boję i bać nie zamierzamOczko Wspaniały widok. Jest w niej coś akiego hmm magicznegoUśmiech Mogę nawet być na dworze i przyglądać się błyskawicomUśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Ann F
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2009 15:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Jak byłam młodsza to poniekąd bałam się burzy i po prostu jej nie lubiłam. Teraz kiedy wali piorunami to zawsze siadam na biurku które stoi zaraz przed oknem i wpatruje się w błyskawice nie wiem dlaczego... być może mnie to uspakaja albo coś w tym rodzaju. uwielbiam spacery zaraz po burzy kiedy wszystko jest jeszcze mokre a powietrze niesamowicie przyjemne.
__________________
"Music the great communicator..."
Wyślij prywatną wiadomość
~Olaa F
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 11-01-2009 16:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 362
Ostrzeżeń: 0
Postów: 145
Data rejestracji: 10.11.08
Medale:
Brak

Najbardziej z całej buszy lubię świeże powietrze!
Kiedyś bałam się błyskawic i grzmotów, teraz już nie ;]
Gdy jest burza siedzę na parapecie i przyciskam noc do szyby i sobie myślę ...
Ale faktem jest że trochę strach mnie bierze, kiedy drzewa które mają po 100 lat chwieja się niespokojnie.
__________________
Ohana znaczy rodzina, a w rodzinie nikogo się nie porzuca.
^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 02-02-2009 08:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Tak, bardzo lubię burzę. Najlepszy jest moment tej ciszy przed burzą. Potem uwielbiam oglądać błyskawice, ciemne chmury... Tak, burza jest wspaniała, ale dopóki siedzę w domu. ; )
Wyślij prywatną wiadomość
~Ami F
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 02-02-2009 09:10
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 463
Ostrzeżeń: 2
Postów: 225
Data rejestracji: 31.01.09
Medale:
Brak

Lubię burzę. Te pioruny, przebłyski. Burzy się nie boje dopóki siedze w cieplutkim i bezpiecznym domku Uśmiech
__________________
Mrrr...

Pamiętaj drogi Gościu że cię lubię...



Ami
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT