Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 140
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Kino
»»» Czarna Żmija
Drukuj temat · Czarna Żmija
!Milka F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 28-11-2009 13:11
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Czarna Żmija (ang. Black Adder lub Blackadder) - cykl brytyjskich seriali komediowych produkowany przez telewizję BBC w latach 1983-1999, opowiadający o losach rodu Czarnych Żmij (w tych rolach Rowan Atkinson) na tle historii imperium brytyjskiego.
Powstały cztery seriale liczące po sześć około półgodzinnych odcinków. Każdy serial obejmował inny okres brytyjskiej historii.
[Tako rzecze Wikipedia.]
Pierwszy sezon, Czarna Żmija: Konia za królestwo [The Black Adder; 1983] rozpoczyna się w średniowieczu, tuż pod koniec Wojny Dwóch Róż - walki o tron angielski.
Drugi, Czarna Żmija: Głupek renesansu [Blackadder II; 1986] to czasy renesansu i panowania Elżbiety I.
Trzeci, Czarna Żmija: Rozważny i romantyczny [Blackadder the Third; 1987] to przełom XVIII i XIX wieku, gdy regentem Anglii był Jerzy IV książę Walii.
Ostatni, czwarty sezon Czarna Żmija: Jak spędziłem I wojnę światową [Blackadder Goes Forth; 1989] dzieje się w czasach I wojny światowej, w okopach na froncie zachodnim.
Powstały też 3 odcinki specjalne: Blackadder: The Cavalier Years, Blackadder's Christmas Carol [Opowieść Wigilijna Czarnej Żmii] oraz Blackadder: Back & Forth [Tam i z powrotem].
W każdej serii występuje Czarna Żmija i jego głupi podwładny Baldrick [w I i II serii także Percy].


Serial jest przepełniony sarkastycznym, angielskim humorem, przez co cieszył się wielką popularnością i przyniosła aktorom sławę. Jeśli dla kogoś Rowan Atkinson to marny, głupiutki Jaś Fasola, to polecam obejrzenie chociaż jednego odcinka Czarnej Żmii, gdzie gra tytułową rolę. Już kilka osób przekonało się [za moją sprawką ]:> ], że talent Rowana nie kończy się na Fasoli, a ma on o wiele większy potencjał komediowy.
Dzięki temu serialowi swój talent miał okazję pokazać znany i kochany przez wszystkich Hugh Laurie [aka dr House], który grał jedną z głównych ról w III i IV serii serialu. Ale nie tylko ci dwaj aktorzy zasłynęli w tym serialu - znany potteromaniakom w Anglii jako narrator audiobooków Stephen Fry również debiutował w tym serialu jako genialny Melchett. Także znana nam jako Rita Skeeter, Miranda Richardson wystąpiła w tym serialu [najbardziej znana z II serii jako królowa Elżbieta I].

Moja styczność z tym serialem to już lata dziecięce. Pamiętam, że na kasecie mieliśmy nagraną cała I serię i jeden odcinek z II. Wtedy myślałam, że tylko tyle było serialu. Jakie było moje zaskoczenie, gdy bracia kupili wszystkie 4 serie na DVD! Do dzisiaj mam wszystkie pudełka [płyty niestety nie, II seria gdzieś się zgubiła :<]. Nie małą moją zasługą jest fakt, że chociaż kilka osób poznało dzięki mnie ten serial i polubiło na nowo Atkinsona albo zobaczyło Lauriego w nieco kontrastowej roli naiwniaka i głupka.

Oglądaliście? Znacie, lubicie, nienawidzicie? A może chcielibyście obejrzeć? Zapraszam do pisania.
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lady_Van_Tassel F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 02-12-2009 17:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Dyrektora
Punktów: 3817
Ostrzeżeń: 1
Postów: 442
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ah!
Wspaniały Rowan Atkinson, który tą rolą zachwycił mnie bardziej niż popularnym Jasiem Fasolą. Dokładnie jak Milla zauważyła pokazuje w Czarnej Żmii na co go stać.
No i oczywiście Hugh Laurie. Tutaj po_prostu nie mam komentarza. Już samo patrzenie na niego poprawia humor.
Potężna dawka angielskiego humoru.
Cudo! Tylko tyle napiszę.
Edytowane przez Milka dnia 05-12-2009 11:44
Wyślij prywatną wiadomość
~laura-melody F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 04-12-2009 23:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5002
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Czarna Żmija to jeden z moich ulubionych seriali. Trafiłam na niego przypadkiem i to całkiem niedawno. Szukałam brytyjskich seriali komediowych, bo uwielbiam brytyjski, a może raczej angielski humor (szczególnie Hotel Zacisze, Co ludzie powiedzą?, Pan wzywał, Milordzie?, Coupling i z najnowszych Techników-magików) i znalazłam ten tytuł. Przyznaję, że nigdy wcześniej o nim nie słyszałam, ale z miejsca się "zakochałam". Uwielbiam tego typu humor, a 3. serię- Rozważny i romantyczny mogłabym oglądać na okrągło. Moimi ulubieńcami są Baldrick w wykonaniu Tony'ego Robinsona we wszystkich seriach oraz Książę Regent (Hugh Laurie) w 3. serii (chociaż jako George w 4. serii też jest świetny). No i nie można zapomnieć o kapitanie Kevinie, o niezwykle wdzięcznym nazwisku- Kochanie oraz jego przełożonym, generale Melchetcie (umierałam ze śmiechu przy każdym Kochanie, chodź tutaj i tym podobnych) z 4. serii. Ich bohaterowie są tak głupi, a ich teksty i przygody tak absurdalne, że nie sposób ich nie polubić ;-) Zresztą wszyscy bohaterowie są prześmieszni, a aktorzy grają bez zarzutu. Zgadzam się co do Rowana Atkinsona. Nigdy nie przepadałam za Jasiem Fasolą i żałuję, że ten wspaniały aktor stał się ofiarą wspomnianej roli i właściwie nie otrzymuje już poważnych propozycji. Świetnie wypadł w roli poważnego, przebiegłego i cynicznego Edmunda Czarnej Żmii, ale nie należy zapominać o jego równie dobrej roli w kolejnym brytyjskim serialu Cienka niebieska linia. Naprawdę polecam!
Edytowane przez laura-melody dnia 04-12-2009 23:14
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 05-12-2009 11:54
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Kiedyś byłam napalona na 'Cienką niebieską linię', że obejrzałam chyba z 2 odcinki, ale kompletnie nie pamiętam, o czym one były.. Rozbawiony
A do Czarnej Żmii dodam, że kiedyś niezbyt lubiłam 4. serię, a teraz ją kocham Zawstydzony. Za przesłodką Georginię, generała Kochanie [oooooch Darling! Rozbawiony] i sekretny przepis na kawę Baldricka Rotfl.
Uwielbiam też 2. serię [ale jak już wspominałam, nie mam już płyty z tym sezonem ;<], szczególnie za scenę, gdy Czarna Żmija uczył Baldricka liczyć Dowcipniś.
Pierwszy sezon był taki sobie. Znaczy był śmieszny i lubię go, ale przyrównując to do innych sezonów to mamy coś kompletnie innego, bo oto Baldrick wymyśla szczwane plany, a Edmund jest kretynem Omg. A trzeci sezon też lubię [odcinek o słowniku, gdzie grał pan od Hagrida Rozbawiony].
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~laura-melody F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 05-12-2009 14:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5002
Ostrzeżeń: 0
Postów: 19
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Wszystkie odcinki są na youtube, więc brak płyty to nie tak wielki problem ;-) Wszystkie przepisy Baldricka są genialne, ale nie polecam oglądania osobom, które są świeżo po sytym obiedzie. Dobry był 1. odcinek, w którym gotował dla generała: Baldrick, jak ty zdołałeś wycisnąć tyle budyniu z tak małego kotka?. W drugiej serii najbardziej lubię sceny z królową- jej kaprysy (np gdy w jednej chwili mówi, że zetnie każdego, kto przyniesie jej prezent gwiazdkowy, bo nie lubi świąt, a za chwilę chce ściąć każdego, kto nie przyniesie jej prezentu), jej makabryczne żarty i to jak Czarna Żmija za każdym razem robi ją w przysłowiowego balona.
W trzeciej serii uwielbiam wszystkie sceny z księciem i tę jego próżność i głupotę: "Ależ ze mnie jest nieprzytomnie przystojny, młody bałwanek!" oraz oczywiście specyficzny romantyzm ;-)
Edytowane przez laura-melody dnia 05-12-2009 14:22
Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 05-12-2009 15:05
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

Milla kilka dni temu pokazała mi jeden odcinek tegoż serialu (z 4 sezonu, o ile dobrze pamiętam). Muszę przyznać, że uśmiałam się widząc doskonale przebraną Georginię i 'Chaplina' ze zdechłym ślimakiem zamiast wąsów...xD

Nie sądzę jednak, bym zabrała się za oglądanie tego. Zbyt leniwa jestem... Chyba, że znów (obynieobynie!!) nie będę miała internetu przez kilka miesięcy. Wtedy bardzo chętnie. Język
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif

Edytowane przez niewesolypagorek dnia 05-12-2009 15:05
Wyślij prywatną wiadomość
!Milka F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 05-12-2009 15:35
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,562
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

No tak, właśnie z YT korzystam, jak chce zobaczyć 2. sezon, ale niestety, mój internet nie jest na tyle szybki, żebym mogła oglądać film od razu po kliknięciu w link Smutny.
Z tego sezonu kocham fragment, gdy Percy przyszedł zaprezentować swoją nową kryzę, a Edmund mówi do niego: Wyglądasz jak ptak, który połknął talerz Śmiech.

Jesteś tak przekonującą kobietą jak Tarzan, który zjadł szminkę Jane.
Dowcipniś
__________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Wyślij prywatną wiadomość
~Libby F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 16-07-2011 23:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 339
Ostrzeżeń: 0
Postów: 82
Data rejestracji: 03.07.11
Medale:
Brak

Genialny serial kostiumowy, po porstu świetny. Bardzo dobry angielski humor podany w jak najlepszej formie, świetne akcje i motywy. Oczywiście nie mogę pominąć genialnej obsady, w której skład wchodzi mój ukochany Hugh Laurie no i oczywiście Atkinson. Dwóch wspaniałych aktorów sprawiło, że naprawdę polubiłam ten cykl seriali. Pierwszy sezon bardzo mi się podobał!
__________________
- Więc ukryj ich gdzieś. Ukryj ją... Ich wszystkich. W jakimś... bezpiecznym miejscu. Błagam.
- A co mi dasz w zamian, Severusie?
- W zamian? - (...) - Wszystko.

- rozmowa Severusa z Dumledorem (wspomnienie)
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT