Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 199
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Muzyka
»»» Kolędy.
Drukuj temat · Kolędy.
~Bonnie313 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 04-11-2009 20:21
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2669
Ostrzeżeń: 1
Postów: 675
Data rejestracji: 16.02.09
Medale:
Brak

Każdy ma chyba swoją ulubioną kolędę. Niektórzy lubią śpiewać w wieczór wigilijny pieśni wolne, jak "Lulajże Jezuniu", inni wręcz przeciwnie. A wybór jest całkiem spory. Niektórzy wolą nawet kolędy zagraniczne.
I tu chciałabym się od was dowiedzieć, czy lubicie je śpiewać? Macie może swoją ulubioną, która chodzi za wami przez całe święta? Czy może po prostu nie lubicie kolęd?

Moja koleżanka nie toleruje w ogóle kolęd polskich, uwielbia za to te w wersji angielskiej. Ja uczyłam się w tamtym roku "Cicha noc" po niemiecku i muszę przyznać, że bardzo przyjemnie się śpiewało. ^^ Osobiście śpiewać kolędy lubię
___

Może i pośpieszyłam się z tematem raczej świątecznym, bo w końcu do Bożego Narodzenia trochę czasu, ale myślę, że nie macie nic przeciwko temu, by się w nim wypowiedzieć. Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
N
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 04-11-2009 20:40
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Też lubię cichą noc, w różnych wydaniach (ang. i niem.). Lubię też wersje nie-polskie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Bellatrix__Lestrange F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 04-11-2009 20:49
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 256
Ostrzeżeń: 1
Postów: 79
Data rejestracji: 12.10.08
Medale:
Brak

Ja osobiście lubię każdą kolędę, gdyż wszystkie mają tą cudowną magię w sobie Uśmiech A jeśli chodzi o zagraniczne, również są cudowne. Uczyłam sie po angielsku i francusku Uśmiech Magia nie znika Oczko
__________________
` Krawat, mocny uścisk dłoni, pewne spojrzenie, łatwy uśmiech.
http://portret-aniola.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Diamond F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 04-11-2009 21:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Konduktor Błędnego Rycerza
Punktów: 903
Ostrzeżeń: 2
Postów: 295
Data rejestracji: 06.08.09
Medale:
Brak

Ja niestety w tym temacie nie popisze gdyż jakoś nie lubię kolęd, może ewentualnie jakieś zagraniczne czy coś, ale jeśli chodzi o polskie to nie za bardzo.
__________________
pozdrawiam drogi Gościu :*

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
Wyślij prywatną wiadomość
~Waitin 4 arockalypse F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 11:44
Zbanowany

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1035
Ostrzeżeń: 3
Postów: 333
Data rejestracji: 06.02.09
Medale:
Brak

Nie śpiewam kolęd, bo nie mam głosu. Preferuję Cichą Noc. Jest bardzo spokojną i melancholijną kolędą. Wprawia w nastrój zadumy, taki typowo świąteczny.
Zresztą zanim się obejrzymy to ją usłyszymy. Święto Zmarłych minęło, w marketach mamy już stylowe świąteczne dekoracje Język
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 12:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Czasami. U mnie w domu rzadko się śpiewa. Ewentualnie gdy jedziemy gdzieś (czyt. do Wwy, do dziadków) to przez cztery godziny słuchamy wyjców typu "Justyna Steczkowska prezentuje kolędy" i każdy coś tam podśpiewuje. Generalnie oprócz mojego 4-letniego brata nikt nie lubi śpiewać.
Edytowane przez Peepsyble dnia 05-11-2009 12:22
Wyślij prywatną wiadomość
~klaudyna3311 F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 15:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -21
Ostrzeżeń: 1
Postów: 30
Data rejestracji: 04.11.09
Medale:
Brak

Kocham kolędy... Zwłaszcza śpiewane wysoko Uśmiech Osobiście uwielbiam Cichą noc i pastorałkę Teraz śpij...
__________________
Słodko jest nocą patrzeć na niebo, gdy kochasz różę, która znajduje się na jednej z gwiazd. Wówczas wszystkie gwiazdy są ukwiecone.

Dziękuję za pozdrowienia i wzajemnie Uśmiech
Karola__94 pamiętam i dziękuję Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
!niewesolypagorek F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 15:57
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10408
Ostrzeżeń: 0
Postów: 660
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal Medal Medal

Ogólnie rzecz biorąc nie dostrzegam w kolędach niczego fajnego. Mimo to lubię je grać na flecie (większość z nich jest bardzo prosta i starcza mi skali na flecie sopranowym, z innymi piosenkami bywa różnie.).
Gdy byłam młodsza i nauczona na religii, że kolędy trzeba! śpiewać w Boże narodzenie - to wtedy śpiewałam. Teraz już nie. Wolę śpiewać co innego.

Jest tylko jedna sytuacja w której kolędy są fantastyczne - tuż przed świętami, gdy nie chce się myśleć na lekcjach rzuca się hasło: A może pośpiewamy kolędy?.

Czasami się udaje... wtedy śpiewam z wielką ochotą. : D
__________________
i54.tinypic.com/10d7ebb.png
i29.tinypic.com/10y036u.png

is this the place we used to love?...
i54.tinypic.com/2po5e2s.gif

Edytowane przez niewesolypagorek dnia 05-11-2009 15:59
Wyślij prywatną wiadomość
~Integra F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 17:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 418
Ostrzeżeń: 1
Postów: 91
Data rejestracji: 26.07.09
Medale:
Brak

Hmm jakoś nie przywiązuje większej uwagi do kolęd. Są mi obojętne. Dla mnie są zwykłymi piosenkami sezonowymi.
Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 19:06
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mimo, że nie mam głosu, to uwielbiam śpiewać kolędy z rodziną (oni mnie nie skrytykują) i co roku chodzę na pasterkę. Pamiętam, że gdy byłam mała, bardzo często (nie tylko w Wigilię) śpiewałam Oj maluśki, maluśki. Uwielbiam kolędę Jezus malusieńki. Lubię Cichą Noc (wersja polska, angielska i niemiecka), Lulajże Jezuniu, Mizerna Cicha. A już najbardziej to lubię taką "klasykę" jak Dzisiaj w Betlejem, Gdy się Chrystus rodzi, Wśród nocnej ciszy oraz W żłobie leży. Nie lubię tylko jednej kolędy (po prostu nigdy mi się nie podobała). To Do szkopy, hej, pasterze
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Cointreau F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 19:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1433
Ostrzeżeń: 0
Postów: 525
Data rejestracji: 11.06.09
Medale:
Brak

Jak byłam mała, tak uwielbiałam kolędy, że słuchałam ich nawet w lato. Zawsze lubiłam "Mędrcy świata, monarchowie", ale są przecież inne kolędy, tj. "Gdy się Chrystus rodzi", czy "Wśród nocnej ciszy", przy których można się wyciszyć i nadają Świętom niesamowitego nastroju. A śpiewać kolęd za bardzo nie lubię, u mnie w domu rzadko kiedy się ich słucha, od kiedy zgubiła nam się płyta z kolędami przepięknie wykonywanymi przez dzieci, a co dopiero mówić o śpiewaniu.
Pozdrawiam.
__________________
~~
Wyślij prywatną wiadomość
~Kubir F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 19:36
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -196
Ostrzeżeń: 2
Postów: 3
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Lubię śpiewać choć chyba podobno nie potrafię (niektórzy tak twierdzą - chociaż od czasu jak tak powiedzieli to z nimi nie gadam), najbardziej chyba lubię Cichą noc i Przybieżeli do Betlejem.
__________________
Linki skasowano.
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 20:25
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Ha, kiedyś to ha, śpiewałam kolędy i to dużo, no i mówili mi, że potrafię je ładnie śpiewać,ekhm, a kto nie potrafi kolęd śpiewać? ^^ Obecnie, nie śpiewam ich ich zbyt często, nawet w Święta u mnie w domu raczej się nie śpiewa ale jak idziemy do babci to przynajmniej jednak odśpiewana kolęda to obowiązek i podstawa.
Najbardziej jednak lubiłam śpiewać i do tej pory najbardziej wpadająca mi w ucho kolęda to: Dzisiaj W Betlejem, Wśród Nocnej Ciszy i oczywiście Cicha Noc
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~Ann F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 05-11-2009 20:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Auror
Punktów: 2313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 453
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal

Dla mnie kolędy są wszystkim tym co sprawia, ze święta są takie magiczne i jednoczą ludzi. Przecież na co dzień jeden słucha rocka, drugi metalu, a jeszcze inny popu czy elektroniki... w święta natomiast wszyscy zgodnie śpiewają kolędy. Na c dzień słucham muzyki rockowej, a na Boże Narodzenie moje gusta muzyczne dochodzą w (bardzo krótkotrwałe) zapomnienie. Śpiewam i gram na gitarze kolędy zarówno te najbardziej znane jak i te o których mało kto wie, zarówno te po polsku jak i po angielsku... to naprawdę nie am znaczenia wszystkie są magiczne!
__________________
"Music the great communicator..."
Wyślij prywatną wiadomość
~Little_Susie F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2009 16:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -29
Ostrzeżeń: 1
Postów: 28
Data rejestracji: 08.11.09
Medale:
Brak

Ja bardzo lubię kolędy. Moją ulubioną jest Cicha noc. Lubię też pastorałkę Teraz śpij i Pastuszek bosy.
__________________
Mówią, że niektórych gwiazd, które widzimy na niebie, tak naprawdę już tam nie ma. Ich światło płynie do nas przez miliony lat, a my patrząc na niebo, spoglądamy w przeszłość, w minioną chwilę, kiedy gwiazdy wciąż tam były. "Co robi gwiazda, gdy przestaje świecić?" - pytam samego siebie. "Może umiera?". "O nie!" -odpowiada głos w mojej głowie. "Gwiazda nigdy nie umiera. Ona po prostu zamienia się w uśmiech."



Pozdrowionka dla Gabii Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Gabii F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2009 19:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 171
Ostrzeżeń: 0
Postów: 53
Data rejestracji: 06.11.09
Medale:
Brak

Mi się bardzo podobają kolędy, niestety mam niski głos i jak je śpiewam robię to bardzo cichoJęzyk
__________________
Because you can!!!


***Gabii***
Wyślij prywatną wiadomość
~BitterSweet F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2009 20:51
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zastępca Ministra
Punktów: 1709
Ostrzeżeń: 0
Postów: 436
Data rejestracji: 24.01.09
Medale:
Brak

Zgadzam się z Ann. Kolędy to chyba jedyny odłam muzyki, który jednoczy wszystkich. I tych od rocka i tych od disco. Kolędy mają w sobię tą moc, która sprawia, że święta są takie wesołe i rodzinne, bo wspólne śpiewanie kolęd zbliża do siebie członków rodziny. Nie mam swojej ulubionej kolędy. Śpiewam każdą jaką znam. Z piosenek świątecznych taką moją osobistą jest WT - Gothic Christmas. W tym roku będę to już moje czwarte święta z tą piosenką i nie wyobrażam sobie świąt bez niej ;]]
__________________
Można odejść od swoich bliskich, zaakceptować koniec istnienia, można pożegnać się z życiem, ale najciężej jest pożegnać się z muzyką...


"Music is like a sunrise for me
It's joyful like a trip in a time machine
Music is like a sunrise for me
It's like coming home
..."
Helloween *.*
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilyanne F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 08-11-2009 21:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2043
Ostrzeżeń: 0
Postów: 282
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nie lubię kolęd, ale uwielbiam za to amerykańskie piosenki świąteczne typu Last Christmas i inne. Dopiero początek lipca, a ja już ich słucham. Najchętniej ubrałabym już choinkę ale wstrzymam się do grudnia Uśmiech Uwielbiam tą magię świąt.
Wyślij prywatną wiadomość
~Luca_2 F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 29-08-2010 12:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 79
Data rejestracji: 28.08.10
Medale:
Brak

Kocham koędy, najbardziej "Dzisiaj w Betlejem"... Od małego.. Zawsze tylko ją chciałam śpiewać. I jak na razie tylko ją śpiewam. Bo mi dobrze wychodzi.. A tak to raczej nie śpiewam kolęd... Wole słuchać.. mam trzy płyty.. każda innego wykonawcy.. Jedną śpiewają dzieci, na drugiej mam Budkę Suflera, a na trzeciej to tylko instrumenty.
Wyślij prywatną wiadomość
!mniszek_pospolity F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 18-12-2014 18:15
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Postów: 2,618
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak

Kolędy... Tyle ich jest. Jako dziecko najlepiej lubiłem "Pójdźmy wszyscy do stajenki" oraz "Dzisiaj w Betlejem". mogłem ich słuchać nieustannie. A i śpiewać się zdarzało (w kościele jak najbardziej;p) Teraz do moich ulubionych należą: "Nie było miejsca dla Ciebie", "W żłobie leży" oraz ostatnio "Wesołą nowinę" Po porostu mógłbym jej słuchać non stop. Oczywiście, że wolę nasze rodzime kolędy, mają niepowtarzalny klimat. Od razu czuć tę atmosferę świąt Bożego Narodzenia.
__________________
opilcenoznej.blox.pl/resource/1171158818.png
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT