Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 146
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Książka
»» Dyskusja ogólna
»»» Neville Longbottom i...?
Drukuj temat · Neville Longbottom i...?
~Alexandre F
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 27-07-2011 18:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Dorosły Czarodziej
Punktów: 882
Ostrzeżeń: 1
Postów: 321
Data rejestracji: 22.03.11
Medale:
Brak

Według mnie Neville powinien poślubić Lunę. Dlaczego? Bardzo do siebie pasują, oboje kogoś stracili (Luna matkę, a Neville'a nie rozpoznają rodzice), a także oboje zostali odtrąceni.
__________________
"Jak masz problem z głową to chłopaku nie ćpaj, bo będzie po nocy prześladować cię wiedźma. Jak chcesz być niegrzeczna to najpierw dorośnij, bo los nastoletnich matek nieraz bywa gorzki".
Wyślij prywatną wiadomość
~piecka21 F
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2011 21:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1213
Ostrzeżeń: 1
Postów: 209
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak

Cikawa byla by z nich para wtegy on by nauczal zielarasta a ona ONMSOczko ale mysle ze Luna jest szczesliwa razm z mezem ktory tez zajmuje sie magicznymi istatami Oczko
__________________
hogsmeade.pl/tiara,ravenclaw,on.gifdrogi Gościu
Wyślij prywatną wiadomość
~Narcy F
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2011 21:13
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 52
Ostrzeżeń: 0
Postów: 10
Data rejestracji: 22.07.11
Medale:
Brak

Nevill najbardziej pasuje do Luny. Tworzyli by bardzo uroczą parę. Luna jest śliczna a i on ostatnio bardzo wyprzystojniał. Idealnie by się rozumieli. Zawsze byli odtrącani przez społeczeństwo, nikt (nooo prawie) nie traktował ich poważnie, mieli swój świat. (Szczególnie mogliśmy zaobserwować to u Luny.) Te dwa światy połączyły by się w jeden... Ah... Nevill mógłby bronić jej w każdej sytuacji (nie oszukujmy się Luna wygląda na osobę która potrzebuje opieki, wspierającego go mężczyzny), a ona dałaby mu ciepło (stale jej towarzyszące) i uczucie szczęścia. Nigdy by się ze sobą nie nudzili.

Z Hermioną nie mógłby być. Oboje dusiliby się w tym związku. Myślę, że Herm długo by z nim nie wytrzymała. Przecież nigdy nie szczycił się wysokim poziomem inteligencji.

Z Ginny? OMG. Wg mnie dziewczynę należy wysłać do jakiegoś zakonu, gdzie siedziałaby zamknięta przez całe wieki i nie pokazywała się światu. Nie to żebym miała do niej jakieś uprzedzenia ( Oczko ) ale myślę, że z nią zwyczajnie żyć się nie da. Głębokie wyrazy współczucia Harry...
Wyślij prywatną wiadomość
~pumka001 F
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2011 21:20
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -39
Ostrzeżeń: 2
Postów: 54
Data rejestracji: 15.07.11
Medale:
Brak

Do Neville'a najbardziej pasuje LunaUśmiech
Są podobni do siebie względem charakterów.Rozbawiony
__________________
Harry James Potter- pokazał,że w życiu trzeba być silnym i wytrwałym,pokonywać przeciwności losu i pamiętać o najbliższych...

Hermione Jean Granger-uświadomiła mi jak w życiu ważna jest nauka,nawet nasza-mugolska...

Ron Bilius Weasley
-był przykładem,że pieniądze nie są najważniejsze w życiu...

Neville Longbotton-pokazał,że nie trzeba być bardzo mądrym czy lubianym by być kimś wielkim...

Draco Lucius Malfoy-dał wiarę,że nawet największy drań może się zmienić na lepsze...

Severus Snape-uświadomił mi,że prawdziwa miłość istnieje i trwa całe życie...

Syriusz Black-dał mi wiarę,że prawdziwi przyjaciele istnieją i wolą umrzeć za bliskich,niż za złoto...

Cała reszta- pokazała,że nie jedno dziecko może zrobić więcej niż wpływowy dorosły, można bawić się bez używek i przyjaźnić się nie zwracając uwagi na pieniądze,pochodzenie czy rodzinę...
Wyślij prywatną wiadomość
~mrsRadcliffe F
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 29-07-2011 21:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1306
Ostrzeżeń: 1
Postów: 382
Data rejestracji: 20.03.10
Medale:
Brak

No Luna a kto inny! Po filmie nie mam co do tego żadnych wątpliwości, zwłaszcza, że Neville powiedział, ze szaleje za Luną, no to o czym tu mówić? Oboje okazali się wspaniałymi ludźmi. Niezłe połączenie, mi się to podoba. ; )
__________________
29.media.tumblr.com/tumblr_lppcll6mIl1qa1id2o5_250.gif
30.media.tumblr.com/tumblr_lpmf4etH1n1qdwjb5o3_r2_250.gif

"Ich obecność była jego odwagą, to ona sprawiała, że był w stanie robić krok za krokiem. "
Wyślij prywatną wiadomość
~Julia_Granger F
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2011 13:14
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 204
Ostrzeżeń: 0
Postów: 59
Data rejestracji: 03.08.11
Medale:
Brak

Neville i Luna to byłoby światne połączenie. Zresztą na końcu drugiej części filmu "Insygnia Śmierci" jest coś takiego, że Neville mówi Harremu, że szaleje za Luną...Jupi!
__________________
NAPRZÓD GRYFFINDORZE!

Przysięgam uroczyście, że knuję coś niedobrego.
Wyślij prywatną wiadomość
~Annalisa Louis F
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2011 13:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Barman w Dziurawym Kotle
Punktów: 1391
Ostrzeżeń: 0
Postów: 345
Data rejestracji: 29.06.11
Medale:
Brak

Ja również uważam że autorka powinna połączyć Neville'a i Lunę. Oboje są zakręceni więc pasują do siebie w 100% Rozbawiony
___________________________


- Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie życie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mi mówisz, że hodowałeś go jak prosiaka na rzeź...
Wyślij prywatną wiadomość
~matheus F
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2011 13:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Trzecioroczniak
Punktów: 163
Ostrzeżeń: 2
Postów: 152
Data rejestracji: 24.07.11
Medale:
Brak

,,Według mnie Neville powinien poślubić Lunę. Dlaczego? Bardzo do siebie pasują, oboje kogoś stracili (Luna matkę, a Neville'a nie rozpoznają rodzice), a także oboje zostali odtrąceni,,

to nie jest żadny argument do ślubu,ponieważ jesyt wielu uczniów,którzy są odtrącani z powodu bycia szlamami oraz Harry stracił kogoś bliskiego i jest odtrącany wybrał kogoś innego.


pozdro do Slytherina!!!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~tressa F
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 03-08-2011 14:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 285
Ostrzeżeń: 0
Postów: 122
Data rejestracji: 26.07.11
Medale:
Brak

Najlepszą żoną dla Nevila według mnie byłaby Luna, oboje mają swój własny, trochę nie poradny świat Oczko
__________________
- Więc ukryj ich gdzieś. Ukryj ją... Ich wszystkich. W jakimś... bezpiecznym miejscu. Błagam. - A co mi dasz w zamian, Severusie? - W zamian? - Snape wytrzeszczył oczy na Dumbledore`a, a Harry spodziewał się, że zaprotestuje, ale po długiej chwili powiedział: - Wszystko.


POZDRAWIAM WSZYSTKICH KTÓRZY MNIE POZDRAWIAJĄ! :*
monika19500@vp.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Seva F
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2011 17:26
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1036
Ostrzeżeń: 1
Postów: 335
Data rejestracji: 18.09.11
Medale:
Brak

Ja odkąd Luna się pojawiła na scenie byłam pewna że Neville z nią bd ... a tu ... zawiodłam się . Luna do niego pisuje bo jest taka zaradna, trochę szalona - uzupełnia się z Nevill'em
__________________
"The mind is not a book, to be opened at will and examined at leisure" - Severus Snape

Pozdrawiam Cię drogi Gościu

Oraz zapraszam do bardo ciekawej opowieści o bratanicy Bellatrix Lestrange, córce Hermiony Granger, oraz dziecku Severusa Snape'a Oczko
klik-->http://hogsmeade....ad_id=5645 klik<---


Od głupoty Gryfonów
Od kretynizmu Puchonów
i od przemądrzałości Krukonów
STRZEŻ NAS SLYTHERINIE!

dulcyneabest.blox.pl/resource/snape.jpg
<3

- Profesorze Snape? - Harry stał przy swoim miejscu i jakoś dziwnie się uśmiechał.
- Tak, Snape? - odparł zapytany.
Harry rozejrzał się, upewniając, czy wszyscy słuchają.
- Chciałem tylko podziękować, ojcze.
I usiadł.
A wraz z nim kilka ciał uderzyło o podłogę. Może więcej niż kilka. Minerwę złapał Albus, a Sinistra wymsknęła się z rąk Flitwicka.
-To było dobre, panie Snape.
- Wiem. I myślę, że szybko się przyzwyczaję.

Kilka kolejnych osób przywitało się z podłogą. Ron był jedną z nich, a Hermiona tylko się uśmiechnęła, wylewając na niego wodą. Teraz wszystko miało być już dobrze.

~"Mroczny Znak" -Zilidya



"Zawsze
czułam się
jak obca osoba
gdy byłam dzieckiem"
Wyślij prywatną wiadomość
~Dagamara18 F
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 18-10-2011 17:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Siedmioroczniak
Punktów: 688
Ostrzeżeń: 0
Postów: 284
Data rejestracji: 02.10.11
Medale:
Brak

Moim zdaniem jednak do Nelvilla pasuje osobą rozsądniejsza i mądrzejsza z którą mógłby być szczęśliwy.Bardzo lubię Lunę wydaje mi się że dla niej bardzie pasowałby chłopak o podobnym podejściu i życiu i tak wybujałej fantazjiUśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~lunaj F
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 22-10-2011 17:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 41
Ostrzeżeń: 0
Postów: 6
Data rejestracji: 09.09.11
Medale:
Brak

W tym temacie mam pole do popisu Rozbawiony
Neville i Luna to moje ukochane postacie i nie wyobrażam sobie ich nie jako parę. Zaczęłam ich "parować" gdzieś pod koniec czytania "Księcia Półkrwi", zwłaszcza tknęła mnie scena pogrzebu Dumbledore'a, na który razem przyszli.
Moim zdaniem wiele ich łączy. Po pierwsze, obydwoje kogoś stracili - Luna mamę, a Neville obydwoje rodziców, jeśli można to tak nazwać. Po drugie, przez dłuuuugi czas obydwoje byli uważani za domowych odmieńców - Gryfoni twierdzili, że Neville jest za bardzo fajtłapowaty jak na ich dom, a Luna wydawała się bardziej pokręcona niż inteligentna. Jednak udowodnili, że Tiara Przydziału nie pomyliła się umieszczając ich a w tych, a nie w innych domach. Po trzecie, Gwardia Dumbledore'a. Zarówno dla Neville'a jak i Luny GD bardzo wiele znaczyło. Obydwoje bardzo tęsknili za spotkaniami i udowodnili, że są wierni Harry'emu i Dumbledore'owi.
Dla mnie jest to oczywiste: oni po prostu powinni być razem. Czytałam wywiad, w którym Jo mówiła, że poważnie się zastanawiała, czy nie zrobić z nich pary, jednak w końcu odpuściła. Zauważyła, że był to bardzo dobry pomysł i nie bardzo wie, czemu wyszło jak wyszło. (Niestety, już nie pamiętam, gdzie to czytałam). Jako, że to ona zatwierdza scenariusze filmów, to sądzę, że sparowanie Luny i Neville'a w ostatnim filmie było formą zrehabilitowania się.
Reasumując: nie "shipuję" niczego, co nie jest w książkach, jednak Neville i Luna to wyjątek i zarazem moja najukochańsza para. Uwielbiam pisać opowiadania z nimi w rolach głównych. I will go down with that ship.
__________________
i54.tinypic.com/sfv7dx.gif
UWAGA. Użytkowniczka Lunaj odznacza się nieobliczalną miłością do: zespołu Muse, Neville'a Longbottoma, Luny Lovegood, shipu Luneville, Matt'a Lewisa, Evanny Lynch oraz Puchonów (można to nazwać słabością). Pamiętajcie, drodzy użytkownicy: zostaliście ostrzeżeni.
Wyślij prywatną wiadomość
~Pani Riddle F
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 22-10-2011 20:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sklepikarz na Nokturnie
Punktów: 835
Ostrzeżeń: 2
Postów: 421
Data rejestracji: 03.10.11
Medale:
Brak

Według mnie Neville i Luna, ale nie wiadomo co się stało po tym jak Neville pobiegł wyznać jej miłość Uśmiech Ale człowiek zmienny jest, zakochał się w Hannie, ożenił się z nią, są szczęśliwi. - To moje zdanie
__________________
Haj Kotecek
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/14/True_Blood_2008_logo.svg/240px-True_Blood_2008_logo.svg.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Nuttella F
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 22-10-2011 21:33
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Prefekt Naczelny
Punktów: 735
Ostrzeżeń: 0
Postów: 258
Data rejestracji: 21.07.11
Medale:
Brak

Przecież w filmie było to, że Neville ożenił się z Luną. Ja uważam, że do niego najbardziej pasuje Hermiona <3. Zastanawiam się właśnie jak wyglądałyby ich dzieci. Hermionev <3
__________________
Heavy metal and rock forever!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Asella F
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 22-10-2011 21:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sklepikarz z Pokątnej
Punktów: 826
Ostrzeżeń: 0
Postów: 213
Data rejestracji: 07.05.11
Medale:
Brak

Myśle że pauje do niego luna bardziej od hanny. Luna jest taka bardziej zwariowana i według mnie takie mixy sie przycięgają. Naprawde stawim na Lunę !!!
__________________
Śmierć będzie ostatnim wrogiem który zostanie pokonany.
Każdy ma coś o co warto walczyć.
Chcieć osiągnąć coś co nieosiągalne, spróbować i mieć tą świadomość że się próbowało, żeby nie żyć ze świadomością że nigdy się nie spróbowało.
Prawdziwy pan śmierci nigdy przed nią nie ucieknie tylko zmierzy się z nią twarzą w twarz wiedząc że nikogo ona nie ominie.

Chyba zatem nie mamy wyboru. Musimy iść naprzód.
Czy kiedykolwiek mieliśmy inny wybór? Zawsze musieliśmy iść naprzód.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Hogs i gości , ale szczególnie tych którzy mnie pozdrawiają z bliżej nie określonych powodów ^^
Wyślij prywatną wiadomość
~Szkrab F
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 17-01-2012 19:28
Zbanowany

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Czwartoroczniak
Punktów: 222
Ostrzeżeń: 1
Postów: 155
Data rejestracji: 10.01.12
Medale:
Brak

Nie pasuje do niego żadna dziewczyna prócz Hanny. Dobrali się jak w maku korcu Oczko
__________________
Nauczycielka: Słyszę głosy!
Uczeń: Ja też, ale ja się leczę...

Nauczycielka: Śmierdzisz na kilometr!
Uczennica: To nie ja, to moja shauma!
Wyślij prywatną wiadomość
~Riddle Of Death F
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2012 16:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 338
Ostrzeżeń: 0
Postów: 78
Data rejestracji: 12.07.12
Medale:
Brak

W ksiażce nie było żadnego wątku łączącego Hannę z Nevillem. Hermiona pomagała mu w lekcajach, a Ginny poszła z nim na bal, ponieważ nikt inny jej nie zaprosił, a była zbyt młoda, żeby iść sama. Neville kochał Lunę i to z nią powinien być. Razem wyruszyli do Ministerstwa i siedzieli razem w pociągu. Luna to najlepsza dziewczyna dla Neville'a
Wyślij prywatną wiadomość
~TakkJakbyJa F
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 13-07-2012 16:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 355
Ostrzeżeń: 0
Postów: 130
Data rejestracji: 12.07.12
Medale:
Brak

W jednym z wywiadów Rowling powiedziała, że Neville ożenił się z Hanną. A co do niego i Hermiony to pasują do siebie jak gó*no do buta. Mimo, że jest odważny jest także mało rozgarnięty, a to zupełne przeciwieństwo Her.
__________________
Jeżeli przyjmiemy, że ludzkie życie ma być rządzone przez rozsądek, to traci swój potencjał
images.wikia.com/harrypotter/pl/images/2/20/Tonks.gif
Wyślij prywatną wiadomość
*mooll F
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 19-03-2013 09:01
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

Bardzo proszę o uzasadnienie swojego wyboru. Posty pozbawione go będą usuwane i traktowane przy tym jak spam.
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.
Wyślij prywatną wiadomość
~raven F
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 21-03-2013 00:59
Troll

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -1
Ostrzeżeń: 1
Postów: 3,922
Data rejestracji: 03.01.13
Medale:
Medal

Po skończeniu sagi uznałam, że Neville powinien być z Luną. Dlaczego? Może dlatego, że oboje byli... Niestandardowi. Tacy bohaterowie żyjący trochę we własnym świecie - Luna opowiadała o zwierzątkach, które nie istnieją (moja jemioła uschła, a nargli nadal nie widać Smutny ), Neville z czułością wypowiadał się o roślinkach... Myślę, że pasowaliby do siebie, ich związek na pewno nie byłby nudny. I tak, to właśnie Luna przyszła mi do głowy - nie Hermiona i nie Ginny. O Hannie nie wiemy zbyt dużo, ale uważam, że to super, że Rowling jakoś ułożyła życie uczuciowe Longbottoma, zasłużył na to.
__________________
j.gifs.com/J6PONg.gif




Everything is catching up with me
I awake to find I'm not at all where I should be
And it feels I'm getting to the end
And it's hard to figure out what's real and what's pretend


***


I look inside myself and see my heart is black
I see my red door and it has been painted black
Maybe then I'll fade away and not have to face the facts
It's not easy facin' up when your whole world is black


***


Ten świat to kompilacja chwil, koegzystencja wad, a w nim
My wciąż zadeptujemy się, liczę się tylko ja, nigdy Ty
Ja chcę zatrzymać się
Ten czas może surowy jest, lecz daje więcej, niż zabiera nam
A my realizujemy plan, jutro ważniejsze jest, niż to co jest teraz

Czy wiesz, że teraz jest twój czas, by krzyczeć?
Ten jeden raz niech zadrży świat
Dokładnie teraz trwa twe całe życie
Kolejnych szans chwilowo brak...



ZWYCIĘŻĄ CI, CO NIENAWIŚCIĄ SILNI
SZYDZĄ Z INNYCH




Pytania? Uwagi? Masz głos! Kliknij i przemów:
I am little pieces that were picked up on the way...

I'm not living, I'm just killing time.


Alergia. Na życie.
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT