Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 222
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Hyde Park
»» Na luźno
»»» Lustrzanka
Drukuj temat · Lustrzanka
~Vampirzyca F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 10:40
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1667
Ostrzeżeń: 1
Postów: 371
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Posiada ktoś?

Ja nie, ale marzę o Nikonie D80. Rozwalił mi się niedawno aparat, a kimże jest pasjonat fotografii bez odpowiedniego sprzętu?
Polecano mi jakiegoś Soniaka. Tyle, że w kwestii technicznej się nie orientuję. D60 nie ma jakiegoś tam silniczka. Łat?
Może coś polecicie?
__________________
Wilson: On każdego roku leczy tysiące ludzi, a ty ilu? Trzydziestu?
House: McDonald robi lepsze hamburgery, niż twoja matka, bo robi ich więcej?
http://aaaaniaaa.powiedz.to/ Wyślij prywatną wiadomość
~Madziam F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 10:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 270
Ostrzeżeń: 0
Postów: 80
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Za bardzo to się na tym nie znam, chociaż sama bardzo bym chciała też mieć aparat lustrzankę.
Bosh, jak widzę jakie cudne zdjecia robi mój wujek tym swoim Nikonem D50 z tymi jego obiektywmi wielkimi xD.
Może to już staroć ale jak dla mnie rewelacja.
Wyślij prywatną wiadomość
~Mala_Mi F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 11:15
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Drugoroczniak
Punktów: 87
Ostrzeżeń: 0
Postów: 31
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Ja mam lustrzankę, ale jaką to nie pamiętam. xD Świetne zdjęcia wychodzą. Dowcipniś jak mi się przypomni jak ona się zwie to edytuję.
Wyślij prywatną wiadomość
~Panna Sasania F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26-08-2008 14:55
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 406
Ostrzeżeń: 1
Postów: 67
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Ja na razie nie porywam się na lustrzankę, jak dla mnie jest to już sprzęt dla bardziej doświadczonych pasjonatów. Co za tym idzie ich cena jest już znacznie wyższa. Obecnie mam w swoim posiadaniu aparat typu ultra-zoom,
Lumix'a FZ18. Jedyne co mogę Ci polecić to wejście na skąpca, tam możesz porównać ceny aparatów w różnych sklepach internetowych, oraz poczytać opinie właścicieli różnych modeli. Radzę zakup przez internet, różnice cenowe między tymi, a ,,normalnymi'' sklepami, czasem wynosi nawet ponad 200 zł(a za te pieniądze można już sobie kupić futerał). Waampiirzyyco zależy jaki w tym sprzęcie ma być sposób zasilania, normalne akumulatory czy firmowe. Ja mam to drugie do tego jest dodawana ładowarka. No cóż radzę Ci, dobrze się zastanowić, zasięgnąć opinii u kilku znawców, skonkretyzowania swoich potrzeb (np. ja chciałam aby sprzęt był lekki).
Wyślij prywatną wiadomość
!Claire Lethal F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 27-08-2008 18:23
VIP

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Mistrz Zielarstwa
Punktów: 2821
Ostrzeżeń: 1
Postów: 383
Data rejestracji: 11.08.08
Medale:
Brak

Ja mam lustrzankę. Co prawda z niej nie korzystam, bo jest stara i często się zacina, ale tak, mam. Zenita. Jeszcze do rodziców należała. Przeżyła wiele wzlotów i upadków. Cholerstwo strasznie ciężkie.

Niedawno kupiłam sobie aparat cyfrowy. Nie jakieś cudo, ale tez nie najgorszy model. Canon PowerShot SX100 IS. Ma 10-krotny zoom optyczny i 8.0 megapixela. Stosunkowo lekki i poręczny. Łatwy w obsłudze, z polskim menu. Ma dużo programów tematycznych. Kupiłam za ok. 1 000 zł w jednym z radomskich Fotojokerów. ;D
__________________

Z głupkami nie ma sensu rozmawiać, przed głupkami trzeba się bronić.


Wojciech Cejrowski
Wyślij prywatną wiadomość
~al_kaida F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 14-08-2009 23:32
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2217
Ostrzeżeń: 0
Postów: 501
Data rejestracji: 15.10.08
Medale:
Brak

Ja niestety nie znam się za bardzo na takim profesjonalnym pstrykaniu fotek, więc mam przeciętnego Kodaka. Marzy mi się lustrzanka, ale skoro i tak nie umiałabym się nią posługiwać, a tak wielką pasjonatką fotografii nie jestem, więc nie ma zbytnio sensu. Zawsze mogę pożyczyć od kumpla, który ma profesjonala.
__________________
Wbrew powszechnie panującym pogłoskom, al_kaida jest rodzaju żeńskiego.

i54.tinypic.com/s1430i.gif
______________________________________________
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy czytają moje wypociny Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Silencia F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 11-11-2009 20:41
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Barman w w Świńskim Łbie
Punktów: 1308
Ostrzeżeń: 1
Postów: 183
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Temat dla mnie. ^^
Mam lustro i to całkiem porządne - Olympus E-620. Kupiłam go z dwoma obiektywami (makro i standard) i jak teraz na to patrzę - przepłaciłam, ale w sumie wart 3/4 swojej ceny.
Szumi przy czułości ISO 800 i wyższych, i kiepsko ostrzy w słabym świetle, ale generalnie "nie ma" wad.
Moja mama ma lustrzankę Pentaxa, ale ja nie umiem się tym obsługiwać. Za trudny. xX
__________________
e.deviantart.net/emoticons/d/dummy.gif

Edytowane przez Silencia dnia 11-11-2009 20:43
http://www.photoblog.pl/corset Wyślij prywatną wiadomość
~Solitude F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 12-11-2009 17:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 53
Ostrzeżeń: 0
Postów: 13
Data rejestracji: 10.11.09
Medale:
Brak

Ja mam lustrzankę Sony Alfa 200. Uważam, że to dobry wybór jak na początkującą osobę. Obiektyw na razie niestety tylko podstawa (18-70mm). Chcę uzbierać na dodatkową lampę przede wszystkim, bo mam dosyć zaszumionych zdjęć. Taka pasja wymaga poświęcenia trochę więcej czasu. Ja wolę robić zdjęcia naturze... no a na to nie zawsze jest czas, tym bardziej, że mieszkam w bloku.
__________________
"Dlaczego słoń jest wielki, szary i cały pomarszczony?
Bo gdyby był mały, biały i gładki, to byłby tabletką aspiryny"
Wyślij prywatną wiadomość
~Venture F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 17-11-2009 18:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Animag Kruk
Punktów: 554
Ostrzeżeń: 0
Postów: 41
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Brak

Polecano mi jakiegoś Soniaka. Tyle, że w kwestii technicznej się nie orientuję.


Sony bazuje na starej minolcie (wykupił ją) wiec nie ma się czego bać,
plusem sony jest stabilizacja na matrycy no i śliwnik w każdym korpusie

D60 nie ma jakiegoś tam silniczka. Łat?


Bodaj ze od D40 do D70 niema silników w korpusie a na czym to polega. to proste. ślinik porusza "śrubokrętem" który ustawia nam ostrość :) wiec co za tym idzie chodzi o AF

Jeśli nie posiadamy body z "śrubokrętem" to musimy się liczyć z kupnem obiektywów z silnikiem fokusa tym samym narażając nie na dodatkowe koszta.

Ja jak mój poprzednik mam Sony A200 i uważam ze to świetny aparat,
wiadomo jak to lustro trzeba w nie inwestować i trzeba się z tym liczyć już przed wyborem.
Według mnie podstawą jest jakieś teleobiektyw i stało ogniskowy obiektyw (prucz kitowego szkła). Jakiś czas temu kupiłem zenita 58mm f2 + do tego adapter M42. Pozwoliło to obniżyć koszty radykalnie (wsunie zapłaciłem 70zł i dostałem Body Zenit XP12 w dobrym stanie gratis) wiec z zakupu jestem zadowolony i polecam to każdemu jedyny minus to nie mamy AF.

Chcę uzbierać na dodatkową lampę przede wszystkim, bo mam dosyć zaszumionych zdjęć. Taka pasja wymaga poświęcenia trochę więcej czasu. Ja wolę robić zdjęcia naturze.


Ja radze zainwestować w jasny obiektyw coś na przełomie f2/f1,4 są drogie jeśli chodzi o nowe, ale lampy Sony średnio chodzą od 800zł w górę, a dobra lampa to kosz rzędu 1500zł.
A jasnym obiektywem zrobisz zdjęcia "z reki" nawet przy słabym świetle świec przy ISO 200/400.
Jeśli ci chodzi o plener to potrzebujesz szerokokątnego szkła można tanio dorwać na aukcjach
Pentagon 2.8/29mm już przy przysłonie 2,8 odczujesz radykalna różnice, stare obiektywy mają niezwykłą plastykę co jest ważne przy zdjęciach na których się dużo dzieje.
digart.img.digart.pl/data/img/vol1/73/86/miniaturki400/4424912.jpg to zdjęcie było zrobione Zenitem 58mm f2 ma około 35-40 lat jego głębia ostrości to od 2cm do nie skończoności co jest nie możliwe przy obiektywach KITtowych,
gdzie jeśli dobrze pamiętam maksymalna przysłona to f3,5 przy 18mm.

Jeśli chodzi o zdjęcia jakiś szczegółów lub zwierząt to potrzebne ci tele i to przynajmniej 200mm i tu się zaczynają schody bo jasne tele kosztuje około od 6tyś, a żadna lampa ci przy tym nie pomoże.
ja osobiście używam do zbliżeń sigmy 70-300mm f4-5,6 jest to dość ciemny obiektyw ale przy dobrym świetle sobie radzi w pomieszczeniach już nie za bardzo (ale po co komu taki zoom w pomieszczeniu ?? ;| )
W sumie jeśli nie masz na jedno ani na drugie kasy to warto kupić statyw przy naturze nie ważny jest czas naświetlania a statyw pozwoli go wydłużyć przy kicie 18-70 możne być to zwykły chiński statyw aparat z nim nie jest ciężki a to ze obiektyw jest krótki powoduje ze ciężar rozkłada się równomiernie na głowicy i się nam nie kołysze :)

nie inwestuj w lampę bo tego trzeba unikać ;)
Dość trudno lampę ustawić bez światłomierza, a złe ustawienie lampy to nie doświetlone, albo prześwietlone elementy kadru.

Co do wyboru lustrzanki to polecam coś z sony na własnym doświadczeniu :)
nie koniecznie A200 bo są już dużo nowsze modele niedawno wyszła A230 lecz nie polecam jej komuś kto ma dożą rękę grip jest bardzo mały (przy A200 już jest mały tam jest jeszcze mniejszy)

Jak dla mnie na początek wystarczy
Body
obiektyw 18-70 lub 18-50
jakiś zoom rzędu 200mm
stało ogniskowy coś koło 50mm (taki standard)
filtr: polaryzacyjny
szary ND8
statyw
gruszka ściereczka pędzelek i tp.
torba/plecak (nie warto oszczędzać na tym)
__________________
Jak założyć rodzinę z kaloryferem
Kładziemy na kolanach serwetkę dbając o dobrą atmosferę.
Serwetka nawilża się plamą z obrusa, wyciągamy dziecko, zjadamy serwetkę.
Dzieci rosną, rozmawiają ze sobą uprzejmie. Słowa - dziękuję, proszę i przepraszam są w codziennym użytku. Kaloryfer stanowczo wpaja dzieciom zasady ustalone ze mną. Delikatne napomnienia nie psują atmosfery przy stole, rozmawiamy na tematy które wszystkich interesują, unikamy krzyku i kłótni... nasza rodzina jest szczęśliwa.
Kaloryfer Fryderyk, ja i nasze dzieci. Nasze dzieci są z plasteliny na serwetce z serwetki.

Edytowane przez Venture dnia 18-11-2009 09:54
Wyślij prywatną wiadomość
~Solitude F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 17-11-2009 19:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 53
Ostrzeżeń: 0
Postów: 13
Data rejestracji: 10.11.09
Medale:
Brak

Dzięki za podpowiedź bardzo przydatna :D Moja koleżanka ma Sigmę 300mm i rzeczywiście zdjęcia w pomieszczeniach wychodzą źle ;p
Wiem, że do plenerów potrzebuję szerokokątnego, ale wszystko w swoim czasie :D na wszystko mnie nie stać.
Masz rację z tą lampą, na razie się wstrzymam :D a o jasnym obiektywie to już też słyszałam :D i też się przymierzam, tyle, że niestety ja jeszcze polegam na rodzinnej kieszeni i niestety na wszystko trzeba czekać ;)
__________________
"Dlaczego słoń jest wielki, szary i cały pomarszczony?
Bo gdyby był mały, biały i gładki, to byłby tabletką aspiryny"
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 17-11-2009 20:38
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Osobiście nie posiadam aparatu lustrzanki, mam zwykłą cyfrówkę. SAMSUNG ES15, łatwy w obsłudze, lekki i naprawdę poręczny. Chętnie chciałabym dostać ową technologię, chociaż zbytnio się na tym nie znam ^^.
Osobiście to nie znam się jakie perymetry i funkcje powinna mieć taka wspaniała lustrzanka. Mój wujek kupił niedawno lustrzankę Canon'a i bardzo chwali swój zakup.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~Venture F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 18-11-2009 09:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Animag Kruk
Punktów: 554
Ostrzeżeń: 0
Postów: 41
Data rejestracji: 02.08.08
Medale:
Brak

Dzięki za podpowiedź bardzo przydatna :D Moja koleżanka ma Sigmę 300mm i rzeczywiście zdjęcia w pomieszczeniach wychodzą źle ;p

Nie no, nie jest tak tragicznie.
Na stole bezcieniowym z białym tłem przy 300V żarówce wyciągam około 1/250s wiec to dość krótki czas naświetlania, ale za to na czarnym tle już za ciekawie nie było czas trzeba wydłużyć o 1s wiec bez statywu się nie dało.

a o jasnym obiektywie to już też słyszałam :D i też się przymierzam


Jeśli chodzi o jasne szkła to doradzam stare obiektywy z gwintem (mocowaniem) M42 za 100zł można kupić nowy obiektyw tylko tu będziesz ograniczona ogniskowymi bo niestety kiedyś nie było 18mm tylko bodaj ze 24mm (nie wiem czy dobrze pamiętam) chyba ze ficheye, ale one nie są takie tanie i nie zawsze się nadają. I niestety tylko program M wchodzi w grę :)
Trochę trzeba się pouczyć nimi operować.
Ale jak byś chciała kupić jasne szkoło od Carl Zaiss'a to byś zapłaciła z 50 razy więcej :)
Wiec to daje do myśleniar30;

__________________
Jak założyć rodzinę z kaloryferem
Kładziemy na kolanach serwetkę dbając o dobrą atmosferę.
Serwetka nawilża się plamą z obrusa, wyciągamy dziecko, zjadamy serwetkę.
Dzieci rosną, rozmawiają ze sobą uprzejmie. Słowa - dziękuję, proszę i przepraszam są w codziennym użytku. Kaloryfer stanowczo wpaja dzieciom zasady ustalone ze mną. Delikatne napomnienia nie psują atmosfery przy stole, rozmawiamy na tematy które wszystkich interesują, unikamy krzyku i kłótni... nasza rodzina jest szczęśliwa.
Kaloryfer Fryderyk, ja i nasze dzieci. Nasze dzieci są z plasteliny na serwetce z serwetki.
Wyślij prywatną wiadomość
~BellatrixLestrange F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 17-01-2010 17:17
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1269
Ostrzeżeń: 2
Postów: 375
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Maaaarzę o lustrzance. Kocham robić zdjęcia, ale nie oszukujmy się, zwyczajną cyfrówką najcudowniejsze zdjęcia nie wychodzą. Moze na 18-stke dostanę. <marzy>
paulaaa131.flog.pl Wyślij prywatną wiadomość
!leea F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 18-05-2011 21:30
VIP

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Postów: 1,695
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal

Ja mam Nikona D40, kupiłam używanego ale od znajomego :P sprawuje się świetnie, mam go około od roku - nadal go "poznaje", bo robienie zdjęć lustrzanką na automacie, to wręcz wstyd. Ostatnio się trochę zacinał, powpadałam troszkę w panikę, szczerze mówiąc bo gwarancji już nie ma. ale ogólnie - świetna sprawa, jeżeli interesujesz się bardzo fotografią i nie jest to jakieś mało znaczące hobby.

Denerwują mnie jedynie dziewczęta, wyznające teorie "mam lustrzankę, jestem fotografem" ( niestety, potem są trochę zwiedzone, bo zrobienie sweet fotek tym aparatem, jest pewnie tak samo możliwe jak strzelenie sobie w łeb karabinem ).
__________________
Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.

Edytowane przez leea dnia 18-05-2011 21:31
www.facebook.com/PesymizmPozwala Wyślij prywatną wiadomość
~Rose Granger F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 19-05-2011 07:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pracownik Ministerstwa
Punktów: 1200
Ostrzeżeń: 0
Postów: 161
Data rejestracji: 25.02.11
Medale:
Brak

Ja mam Nikona D - 3000 i jak na razie uważam, że jest cudowny Uśmiech chociaż też nie odkryłam jeszcze wszystkich jego możliwości, to samo odkrywanie jest fajne Uśmiech i jakość zdjęć w porównaniu do poprzedniego aparatu jaki miałam, jest diametralnie lepsza [chociaż mnie i tak w decydującym momencie, prawie zawsze zadrży ręka i się rozmaże :> ] Podsumowując - może to i za dobry aparat dla takiego średniej klasy cykacza zdjęć jak ja [bo za 'fotografa' nie będę się uważać, jeszcze dłuugo, długo], to jak już zostało tu wspomniane - polecam go tym, którzy nie uważają fotografii za milionową pozycję na liście swoich hobby.

Co do osobniczek wspomnianych w poście wyżej - cóż, pozostaje nam mieć nadzieję, że kiedyś olśni je, że lustrzanka nie służy do robienia zdjęć w brudnym, łazienkowym lustrze. Uśmiech
http://magnolia--crescent.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Hermionka111213 F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 19-05-2011 13:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2002
Ostrzeżeń: 1
Postów: 610
Data rejestracji: 27.03.11
Medale:
Brak

Moją pasją jest fotografia, niestety lustrzanki jeszcze nie nabyłam...
Ale tak, Nikon D80 jest świetny i tym samym niestety drogi... Blah
__________________
"Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą..."
__________________________
Bardzo mocno pozdrawiam właśnie... ciebie. ;D
Podpisano: Przyszła pani Malfoy. <3
Wyślij prywatną wiadomość
~fanka98 F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 19-05-2011 14:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Portret w gabinecie dyrektora
Punktów: 5238
Ostrzeżeń: 3
Postów: 775
Data rejestracji: 16.03.11
Medale:
Brak

uwielbiam fotografowac, ale lustrzanki nie mamSmutny za to chlopak mojej kuzynki ma fajnaOczko
Wyślij prywatną wiadomość
~Lawrencee F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 19-05-2011 15:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1668
Ostrzeżeń: 2
Postów: 358
Data rejestracji: 16.02.11
Medale:
Brak

Kocham robić zdjęcia, ale nie lubię, jak ktoś mi robi, bo nie robi tego tak jak ja chce xD
Lustrzanke posiadam, tak, lecz nie jakąś super-wielce-zaawansowaną tylko w miarę średnią Uśmiech

__________________
[center]Na niektóre rzeczy lepiej zamknąć oczy, usta, otworzyć umysł i słuchać. Obudzić się jak wstanie noc.
* * *
Odkrywasz nowe rzeczy odwiedzając stare miejsca.
* * *
http://myszenka.tumblr.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~marihermiona F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 05-09-2012 16:28
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1058
Ostrzeżeń: 1
Postów: 541
Data rejestracji: 06.07.12
Medale:
Brak

No ja mam na spółę z moją siostrą. Dostaliśmy z obiektywami na Boże Narodzenie. Jest to mój ulubiony prezent gwiazdkowy i najpraktyczniejszy jaki kiedykolwiek dostałam. Ja kocham robić zdjęcia od moich młodych lat. Niestety od niedawna moja siostra coraz częściej zabiera ten aparatSmutny
__________________
"-To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbeldor. - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
- Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze."
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT