Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 265
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Pozostałe
»» Życie gwiazd
»»» Rowling a pieniądze
Drukuj temat · Rowling a pieniądze
~SeverusSnape F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2009 16:16
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Gracz Quidditcha Gryffindoru
Punktów: 133
Ostrzeżeń: 0
Postów: 34
Data rejestracji: 26.06.09
Medale:
Brak

Spotkałam się z wieloma opiniami, że autorka Harry'ego Pottera pisze powieści tylko dla wzbogacenia się. Ciągle jest nagłaśniane, ile milionów zarobiła Rowling i że stała się jedną z najbogatszych kobiet świata. Jednakże, warto sobie zadać pytania czy tylko pieniądze się rzeczywiście liczą ? Nie zgadzam się z takimi opiniami. Sądzę, że J.K Rowling wcale nie liczy swoich milionów a cieszy się z tego, że jej powieść tak spodobała się światu i że teraz może godnie żyć. Jak Wy myślicie ?
SeverusSnape dodał/a następującą grafikę:
jkrowling.jpg
[21.05KB]
Edytowane przez Delirantka dnia 23-08-2009 22:10
Wyślij prywatną wiadomość
~Lilia F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2009 16:39
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 41
Ostrzeżeń: 1
Postów: 40
Data rejestracji: 13.08.09
Medale:
Brak

Z jednej strony jednak chyba pieniądze się liczą dla takiej osoby, która musiała sprzątać w czyimś domu aby mieć na chleb. Ale jest też druga strona takiego medalu. Sława i kasa to nie wszystko. Jest też takie coś jak radość. To, że ludzie chcą kupować jej książki, daję niezliczoną ilość szczęścia. To też dużo daje w życiu.
__________________
hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif

Kocham życie!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~darksev F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 18-08-2009 16:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Nauczyciel w Hogwarcie
Punktów: 2736
Ostrzeżeń: 1
Postów: 424
Data rejestracji: 07.06.09
Medale:
Brak

Uważam Że J.K.Rowling wie co zrobiła pisząc tą powieść. Wiedziała że zawsze znajdzie się wielu fanatyków jej powieści. I na pewno nie pisze dla bogactwa. Przecież tyle milionów,tysięcy a nawet miliardów dolarów przeznaczała dobroczynnie i dla celów charytatywnych, że raczej błędne jest oskarżając ją o pisanie dla pieniędzy. Owszem, może i ma dużo dolarów na swoim koncie, (Każdy kto by się dorobił tego co ona to na pewno by miał tyle co ona, biorąc pod uwagę fakt, że pisała poszczególne części długo i poświęcała dużo czasu książce niż rodzinie.)
Sądzę, że J.K Rowling wcale nie liczy swoich milionów a cieszy się z tego, że jej powieść tak spodobała się światu, i że teraz może godnie żyć.

I tego ja się trzymam. Napisała sagę Pottera, na_razie więc nie dorobi się więcej i przeznacza datki dla różnych celów.
Edytowane przez Delirantka dnia 07-09-2009 18:07
Wyślij prywatną wiadomość
~hagrid123 F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 19-08-2009 22:58
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uczestnik Klubu Ślimaka
Punktów: 475
Ostrzeżeń: 0
Postów: 144
Data rejestracji: 04.08.09
Medale:
Brak

Na pewno piewszorzędnym celem było zdobycie gotówki. Z tego co dobrze pamietam zarabia 5funtów na sekundę co daje około 22zlote. Niezly zarobek ale należało się jej za kawal , naprawdę dobrej roboty. Ciesze sie że dzieli sie tą fortuną z innymi, ale z drugiej strony mając tyle pieniędzy można oddać na cele dobroczynne te marne kilkaset tysięcy, a przy tym promować sie dalej. Na koniec jednak chciałem jeszcze raz podziękować pani Rowling za napisanie aż 7 tomów Harrego Pottera i prosze o jeszczeUśmiech
__________________
Ja nie szukam żadnych kłopotów to kłopoty zwykle znajdują mnie.
Wyślij prywatną wiadomość
~Niewidka F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 23-08-2009 21:07
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1969
Ostrzeżeń: 0
Postów: 487
Data rejestracji: 05.04.09
Medale:
Brak

Gdybym ja napisała książki i cieszyłyby się one taką sławą jak HP. Na pewno interesowałoby mnie to ile zarabiam, ale nie tylko pieniądze by się liczyły. Ale to że moja praca nie poszła na marne. Że to co napisałam spodobało się czytelnikom. Że w jakiś sposób ich uszczęśliwiam. I mogę uszczęśliwić jeszcze bardziej, przeznaczając zarobione pieniądze biednym. Byłabym szczęśliwa, że mogę uszczęśliwić innych. Tyle w tej kwestii. Jak to często śmiem mawiać. "Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze." Ale nie tylko pieniądze się w życiu liczą. I wiem że Rowling jest tego świadoma.
__________________
Najtrudniej jest widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła.

Edytowane przez Niewidka dnia 21-12-2009 12:07
Wyślij prywatną wiadomość
~kapsiutek F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 04-12-2009 22:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1475
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

Pieniądze są ważne - wiadomo, a to, że ona ma ich miliony nie jest bez przyczyny. Wymyśliła bohaterów, fabułę i coś oryginalnego. Czego jeszcze nie było. Skoro napisała KF i ona się sprzedała, czemu nie napisać drugiej, prawda? Harry podbił serca milionom ludzi i chyba nie wypada przerwać przy drugiej części? Więc historie trzeba dokończyć. Skończyła ją na 7tomie, zarobiła miliony i nic złego w tym nie widzę - zasłużyła sobie.
__________________
She's freaky and she knows it
She's freaky, but I like it!
Justin Timberlake
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 05-12-2009 12:52
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Nie sądzę żeby robiła to dla pieniędzy. Zanim napisała pierwszą cześć nie mogła wiedzieć, że jej książka stanie się bestsellerem i będzie tak popularna. Nie mogła mieć pojęcia ile pieniędzy za to dostanie. Myślę, że napisała to, bo lubi pisać. Chciała stworzyć coś oryginalnego i jej się udało. Reszta części nie jest wymuszona, tylko ładnie napisała, a więc starała się, nie pisała dalej pod wpływem wielkiej kasy. Poza tym, gdyby tak jej zależało na bogactwie to napisałaby więcej części niż tylko siedem, gdyby miała pomysł. A myślę, że tych by nie zabrakło.
Wyślij prywatną wiadomość
~kapsiutek F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 05-12-2009 12:54
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Członek Wizengamotu
Punktów: 1475
Ostrzeżeń: 1
Postów: 268
Data rejestracji: 04.12.09
Medale:
Brak

zgadzam się z przedmówczynią. przecież na początku powiedzieli jej, że to się w ogóle nie sprzeda. a jakby chciała mieć jeszcze więcej pieniędzy to napisałaby nową książkę.
__________________
She's freaky and she knows it
She's freaky, but I like it!
Justin Timberlake
Wyślij prywatną wiadomość
~Auror y F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2009 15:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Pierwszoroczniak
Punktów: 42
Ostrzeżeń: 0
Postów: 21
Data rejestracji: 21.12.09
Medale:
Brak

Książki dają radość ,a Rowling dała ją wszystkim.Dzięki pieniądzom które zarobiła na książkach o Harrym,może teraz żyć godnie i pomagać innym potrzebującym.
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 21-12-2009 16:43
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Mi się również wydaje, iż Rowling nie pisała wyłącznie dla zysków. Gdyby tak jednak było to saga HP nie zakończyłaby się na 7 tomie i pisarka pisałaby dalej dla większej gotówki...
Trzymam się jednak tego, że Joanne stworzyła wspaniałą powieść o HP wyłącznie dla uciechy czytelników i fanów. Ale i jak już ktoś wcześniej wspomniał, sama Rowling tuż przed napisaniem pierwszego tomu nie miała pojęcia iż książka stanie się światowym bestsellerem.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~Wilson F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 17-02-2010 16:42
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 232
Ostrzeżeń: 0
Postów: 47
Data rejestracji: 14.02.10
Medale:
Brak

Celem każdego pisarza jest zarobek. Nie wyklucza to jednak tego, że pisać można z pasją i zaangażowaniem. Odnosząc się do pierwszej wypowiedzi w tym temacie (konkretnie zdania o godnym życiu), sądzę, że stwierdzenie, jakoby pieniądze były warunkiem koniecznym do tak zwanego "godnego życia", jest absurdalne. Przykład z życia: w Warszawie ma zostać wybudowany pomnik żula.
Pozdrawiam,
Wilson
__________________
I know what will be...
Wyślij prywatną wiadomość
~genial F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 17-02-2010 23:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 325
Ostrzeżeń: 2
Postów: 59
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Brak

Pewnie, że pisała, żeby zarobić, ale kurde od kiedy to jest złe. Cholera, tak mnie to wnerwia, że ludzie płaczą, że jakiś tam artysta się sprzedał, a potem idą do pracy zarabiać. O wielcy hipokryci, sprzedaliście swój talent, jesteście komercyjnymi dziwkami dającymi dupy mamonie.
Przywołując Tool'a, przemysł jest jak dziwka z penisem - oddaje się a jednocześnie chędoży z pieniędzy. Czas się z tym pogodzić.
Nie obchodzi mnie czy autor książki, która mi się podoba, napisał ją tylko dla kasy, czy miał jakiś większy cel. Co mnie to obchodzi, szczerze mówiąc, dobrze że napisał bo mogę ją przeczytać.
Wszystko co widzicie w telewizji, słyszycie w radiu, czytacie w gazetach, błaga o Wasze pieniądze. Sęk w tym, że jeżeli ktoś ma talent to zarobi (ja wiem, że ktoś zaraz powie, że beztalencia też zarabiają, ale zastanówcie się ile trzeba mieć w sobie umiejętności, żeby panować nad bezmyślnym tłumem).
Wyślij prywatną wiadomość
~arcoline F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 28-03-2010 12:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 187
Ostrzeżeń: 0
Postów: 48
Data rejestracji: 27.03.10
Medale:
Brak

Na ten temat są różne opinie i pogłoski i każdy mówi coś innego, ale chyba tylko Rowling wie jaki miała w tym cel. Mi się wydaje, że ona pisała po prostu z serca i nie była świadoma tego, że jej książka może być tak popularna. Widziałam program na jej temat to ona zaczynała pisać na serwetkach w kawiarence, ponieważ była tak uboga! Może wam to się wydawać dziwne jak ktoś może nie mieć na papier, ale ona sama to opowiadała, że dla niej każdy grosz się liczył i na była w stanie utrzymać siebie, a tym bardziej swojego dziecka. To co pisała zmieniało się w pasję i ona nie sądziła, że może zyskać aż tyle na swojej twórczości!
__________________
"Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą".
Wyślij prywatną wiadomość
~Pandora F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 12-08-2010 00:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1322
Ostrzeżeń: 0
Postów: 395
Data rejestracji: 09.04.10
Medale:
Brak

Pisała (przynajmniej na początku) bo taką miała potrzebę-ja nie potrafiłabym powstrzymać chęci napisania czegoś choćby to były straszne wypociny...po prostu muszę się wypisać i koniec-wydaje mi się,że z autorką Harry'ego jest podobnie...a to,że zarabia na tym niezłą kasę?tym lepiej dla nas....gdyby Harry nie stał się popularny w rodzimym kraju Rowling kto wie czy kiedyś byśmy o nim usłyszeliOczko

Nie wydaje mi się aby robiła to dla pieniędzy.
__________________
Atra gülai un ilian taught ono un atra ono waíse skölir frá rauthr.
Wyślij prywatną wiadomość
~Lord Mateusz F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2010 09:48
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -107
Ostrzeżeń: 2
Postów: 77
Data rejestracji: 27.08.10
Medale:
Brak

strona takiego medalu. Sława i kasa to nie wszystko. Jest też takie coś jak radość. To, że ludzie chcą kupować jej książki, daję niezliczoną ilość szczęścia. To też dużo daje w życiu. popularna. Widziałam program na jej temat to ona zaczynała pisać na serwetkach w kawiarence, ponieważ była tak uboga! Może wam to się wydawać dziwne jak ktoś może nie mieć na papier, ale ona sama to opowiadała, że dla niej każdy grosz się liczył i na była w stanie utrzymać siebie, a tym bardziej swojego dziecka. To co pisała zmieniało się w pasję i ona nie sądziła, że może zyskać aż tyle na swojej twórczości
__________________

__________________
Mateusz
Wyślij prywatną wiadomość
~NimfadoraTonks F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2010 09:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 284
Ostrzeżeń: 1
Postów: 144
Data rejestracji: 11.08.10
Medale:
Brak

Przecież Rowling kiedy pisała pierwszy tom HP nie maiła nawet zamiaru do sprzedawać;>
__________________
Harry spojrzał na Tonks.
-Myślałem, że jesteś z Teddym i swoją matka?
-Nie mogłam wytrzymać, nie wiedząc... Ona się nim zaopiekuje... Widziałeś Remusa?
-Mial prowadzić jedną z grup na błonia...
Tonks bez słowa wybiegła z pokoju.

[...]

Harry zobaczył jeszcze dwa ciała, ciała Remusa i Tonks.
Leżeli,bladzi i spokojni, jakby spali pod ciemnym, zaczarowanym sklepieniem.
http://harrypotter893.bloog.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~mrsRadcliffe F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 28-08-2010 10:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Barman w Trzech Miotłach
Punktów: 1306
Ostrzeżeń: 1
Postów: 382
Data rejestracji: 20.03.10
Medale:
Brak

Gdyby chodziło jej o kase pisałaby jakieś nudne bajeczki dla dzieci, a nie przyłożyłaby się tak do pisania HP. Jeszcze wiadomo, gdy ktoś przeczytał jej biografię, że nie poddawała się od razu, dopiero niespełna po roku znalazła kogoś, kto chciałby wydać jej książkę.

Przecież Rowling kiedy pisała pierwszy tom HP nie maiła nawet zamiaru do sprzedawać;>

zgadzam się Oczko.
__________________
29.media.tumblr.com/tumblr_lppcll6mIl1qa1id2o5_250.gif
30.media.tumblr.com/tumblr_lpmf4etH1n1qdwjb5o3_r2_250.gif

"Ich obecność była jego odwagą, to ona sprawiała, że był w stanie robić krok za krokiem. "
Wyślij prywatną wiadomość
~Ein_Black F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 29-09-2010 20:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -8
Ostrzeżeń: 2
Postów: 77
Data rejestracji: 22.09.10
Medale:
Brak

Myślę że pisała książki bo chciała miec naprawde wielką sławę . Sądze że o pieniądze nie chodzi . Ale o pisanie jak najlepszych książek Uśmiech
__________________
Uśmiech


Od przebiegłości Ślizgonów
Cnoty Gryfonów
i od Wiedzy-O-Własnej-Wszechwiedzy Krukonów
CHROŃ NAS HUFFLEPUFFIE!


Jak coś nie dobrze mi czasami wychodzą zaklęcia więc .Patrz Uśmiech Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Poterkka F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 01-11-2010 10:29
Użytkownik

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 55
Ostrzeżeń: 0
Postów: 9
Data rejestracji: 27.10.10
Medale:
Brak

oj święta naiwności... a dlaczego uważacie, że nia da się jednego z drugim połączyć? pieniądze (zwłaszcza dla biednych, a ona taką była na początku) są bardzo bardzo ważne, bo jest się bardziej świadomym tego, że bez nich po prostu nie da się żyć. i tyle.
co nie stoi absolutnie w sprzeczności z tym, że napisała je z pasją i że kocha pisać oraz ma niesamowitą wyobraźnię...
a to, że przeznacza duże sumy na cele dobroczynne -> tylko daje przykład dla innych bogaczy Uśmiech
Wyślij prywatną wiadomość
~Hermioina98 F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 11-03-2011 16:34
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Wybitny Uczeń
Punktów: 644
Ostrzeżeń: 1
Postów: 217
Data rejestracji: 06.03.11
Medale:
Brak

Te wszystkie artykuły o tym, że J.K.R. pisze dla kasy są napisane z zazdrości. Pomyślmy...nawet jeśli by dostała milion dolarów to bez weny i fantazji, i oczywiście chęci, nic by nie napisała no chyba, że jakieś głupoty.
__________________
"Otwieram się na sam koniec."


media.tumblr.com/tumblr_lwegdi4Cj61qetyuv.gif

"Odbijam nie twą twarz ale Twego serca pragnienia."
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT